Schoolmeisjes maken STILBEPAN kennis met patientjes OpenJ). school iii Noordwijk nam afscheid van de heer G. Marijt IN 1966 HEEFT LEIDEN EEN NIEUWE U.T.S. het behoud van uw haar Schoolhoofd kreeg van kinderen gesehenken Prof. dr. K. F. Dörner ontdekte koninklijke residentie RIJNMOND komt er wel Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 29 januari 1964 Tweede blad no. 31173 Internationaal jeugdvoetbal in Katwijk o.a Vrijwel elke Nederlandse stad met een voetbalveld en accommodatie van enige Importantie krijgt tussen 2 maart en 5 april jeugdvoetbal van Europees formaat te zien. In die periode wordt namelijk het Uefa-jeugdtoernooi gehouden, waar aan door 24 landen wordt deelgeno men. De eindstrijd wordt op 5 april in Amsterdam gespeeld. Er zijn acht poules van elk drie landen, die el kaar In een halve competitie de eer ste plaats zullen bestrijden. De acht winnaars van de poules spelen op 1 april de kwartfinales en op 3 april komen de winnaars van de kwart - filalewedstrijden in Den Bosch en Den Haag in de halve finales tegen elkaar uit. De strijd om de derde of vierde plaats wordt op 5 april (eventueel op 6 april) in Rotterdam gespeeld. Ook in Katwijk zal een wedstrijd worden gespeeld. De Franse jeugd - ploeg zal op 28 maart uitkomen tegen de verliezer van de 26 maart in Den Haag gespeelde wedstrijd Tsje- cho-SlowaküeBulgarije. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK. Beroepen te IJsselmulden J Vo6 te RIJssen Te Oosteltik-Flevoland (wijk Lelystad) (toez.) H. B Oosthoek te Zwaag-Westeinde Aangenomen naar Oosternljkerk C Schilder vlc te Llsse. Naar Korten- hoef (toez.) B F. C. de Groot, pred voor bllz. werkz voorganger nood- gemeente te Nijkerk Naar Ijlst K. den Hartog te Welsrljp Baijum. GEREF. KERKEN. Advertentie Een van de leerlingen biedt de heer G. Marijt een geschenk aan (Foto L.D./Holvast) Honderd gulden boete Beroepen te Oude Pekela en t« Zoutkamp. P. Kooy. kand te Heem stede. Te Vlagtwedde en te Wllnls P. Kooy. kand. te Heemstede. Aangenomen naar Blelswljk A C. van Beek te Ottoland. Naar Marknesse (NOP) J. W. Bats. kand. te Amster dam. die bedankte voor Achlum. j Lichtenvoorde. Meeden, Tweede Ex- i loërmond en Schettens. Bedankt voor Amersfoort (vac. G Veeneman) H. M. Derksen te Rotter- dam-Charlols. Op een bijzonder hartelijke en ori ginele manier hebben de jongens en meisjes van de openbare school in Noordwijk gisteren afscheid genomen van de heer G. Marijt. het hoofd van de school, voor wie de tijd gekomen was om van een welverdiende rust te gaan genieten. Een onvergetelijke middag boden zij de heer en me vrouw Marijt. die ook in Leiden geen onbekenden zijn, In het Verenigings gebouw aan. Jongelui uit de vijfde en vierde klas brachten een verbazend leuk ca- baret-revuetjje voor het voetlicht, gemaakt door de heer Crama en ge- j inspireerd op de letters van het alfa bet. Natuurlijk stond steeds meester Marijt in het middelpunt van dit ten tonele gevoerde ABC. Erg leuk waren die liedjes van de solisten, met de zang van de andere kinderen als koortje op de achtergrond. Hoezeer de schooljeugd op de heer Marijt gesteld is. bleek ook uit en kele prachtige geschenken, welke zij het hoofd van de school aanboden: een achtdelige Pnraal-Life serie en een volautomatisch Yashica-fototoe stel. Verder mocht de heer Marijt de i tekst van de opgevoerde revue, ge ïllustreerd met tekeningen van Jon gens en meisjes uit de vierde, vijfde en zesde klas In ontvangst nemen. Mevrouw Marijt kreeg een bloemen hulde. Ontroerd dankte de heer Marijt voor al deze blijken van aanhanke lijkheid en liefde van de kinderen van zijn school. In de pauze werden óe Jongelui door hem getrakteerd. Daarna trad de heer Crama op als goochelaar, wiens verbazingwekkende trucs nog eens extra vermakelijk werden door een clown, die alles in de war trachtte te sturen. Deze middag werd ojn. bijgewoond door de wethouder van onderwijs, de heer P. den Otter, de waarnemend inspecteur van het lager onderwijs de heer Schipper, verschillende da mes en heren, die vroeger onder de heer Marijt hadden gewerkt en door de oudercommissie. De spontane huldiging door de jeugd bij dit afscheid, zal voor de heer en mevrouw Marijt een van de beste herinneringen uit zijn loopbaan bij het onderwijs zijn. voor inbrook I GF.REF. KERKEN (VRIJGEMAAKT). Een 28-jarige Leidse grondwerker had op 28 augustus ingebroken in het clublokaal van een tennisclub en was medeplichtig aan inbraak in de Gemeentelijke Werkplaats. Geld, een theedoek en lepels waren gestolen. De officier van Justitie eiste vier we- ken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk. De Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot f 100 boete j I en voorwaardelijk vier maanden ge- I vangenisstraf. Bedankt voor Oldenzaal-Olanerbrug j J. M. Smelllc te Almkerk-Werkendam Voor Souburg-VUsslngen F F. Pel# te Hulzum (Fr.) CHR. GEREF. KERKEN'. Tweetal te Tholen O. Blom te Meer- kerk en O. Slagboom te Urk Bedankt voor Ermelo J. Kievit te I Noordeloos. In liet land van de Euphraat Duo Otten in Stadsgehoorzaal Vrijdagavond zullen in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal de jonge violist Daniël Otten en de pianist Johan Otten concerteren. Het duo Otten zal werken spelen van Bach (Chaconne), Mozart, Beet hoven. Prokowjef en Ravel (Tziga ne). Daniël Otten studeerde aan het muzieklyceum te Amsterdam o.a. bij Oskar Back en GUs Beths. In Rot terdam geboren, nam hij in 1962 deel aan het Tsjaikowskv concours te Moskou. Naast de vele solistische activiteiten is Daniël Otten thans verbonden als concertmeester aan het onlangs opgerichte Zuidhollands Orkest te Den Haag. Johan Otten. de oom van de violist, treedt, sinds 1938 als solist en bege leider bij de Nederlandse Radio-om roep op. Jchan Otten maakte veel concert reizen door geheel Europa en -treedt regelmatig op met de grote Neder - I landse Symphonie Orkesten. Johan I Otten vormt met Daniël Otten reeds enkele jaren het Duo Otten. Geen 1325 doch 1525 woningen In onze optelling van het aan de Leidse agglomeratie verstrekte bouw- contingent voor 1964 is een fout ge- I slopen. De toewijzing van 750 wo- ningwetwoningen, 500 premiewonin gen en van 275 huizen in de vrije sector geeft een totaal van 1525 cn niet van 1325 woningen aan. Advertentie Zoekt U' een gouden armband of collier voor f 70.- en f 100 - of f 300.- en I 800.-. Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstr. 207. heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. Lezing in Academie In het kader van de internationale culturele betrekkingen hield prof. dr. K. F. Dörner. hoogleraar in de archaeologie en oude geschiedenis aan de universiteit te Münster in Westfalen. gisteravond in de Acade mie een lezing over: ..Arsemeia am Nymphaios". Deze lezing vond plaats onder auspiciën van het Nederlands Insti tuut voor het Nabije Oosten in samenwerking met het Rijksmuseum van Oudheden, het Vooraziatisch- Egyptisch Genootschap „Ex Oriente Lux" en afdelingen van het Neder- landsch Klassiek Verbond. Prof. Dörner wees er o.a. op, dat sinds een aantal jaren het oude be schavingsgebied van Kommagene aan de bovenloop van de Euphraat in het middelpunt van zijn onderzoekingen staat. Tijdens systematische explo- I ratie van het gebied van Komma- 1 gene. dat een belangrijke schakel is geweest in het verkeer tussen oost en west vanaf de oudste tijden, ont dekte prof. Dörner aan de Nymphaios. een zijrivier van de Euphraat. de tot nu toe onbekende koninklijke resi dentie Arsameia. Een reusachtige rots-inscriptie in de Griekse taal vormde de sleutel voor de ui de loop der laatste jaren plaats gehad heboende opgravingen. De internationale pers neeft zich meermalen met de opgravings-cam. pagnes van prof. Dörner en de daar bij bereikte resultaten bezig gehou den. terwijl de ontdekker zelf enkele voorlopige rapporten in oriëntalist! - sche en archeologische tijdschriften, waaronder het Nederlandse tijd- i schrift Bibliotheca Oriëntalis, heeft I gepubliceerd. De opgravingen te Arsameia heb ben zich van het begin af aan bezig gehouden met de heilige nekropolis van de koninc van Kommagene Mithradates Kallinikos, die regeerde bij de overgang van de tweede naar j de eerste eeuw voor Christus. Over j deze Oosterse vorst en zijn regering»- j daden beschikte de historische we- tenschap tot op heden niet over ge schreven documenten, zodat de vondst van de rots-inscriptie en de daarop vermelde feiten als zeer be langrijk kunnen worden beschouwd, i Tijdens de opgravingen werd ook een voortreffelijk bewaard gebleven relief van deze koning terug gevonden, be nevens een fraai portret van zijn gemalin, prinses Laodice, uit de dynastie van de Seleucieden. Van groot belang, zo merkte spre ker op. bleken ook de recente archeologische onderzoekingen in de stad Arsameia. waarvan de geschie denis teruggaat tot in de neolithische tyd. In de laatste campagnes werd een aanvang gemaakt met het op graven van de nederzetting uit het bronzen tijdvak. Onder de talrijke vondsten is voor al van belang de vondst van een antieke verwerkingsinstallatie voor ijzer. Daaruit blijkt aat reeds in de pre-historie de bewoners in Kom magene in staat zijn geweest het ijzer te bewerken en om te smeden tot gebruiksvoorwerpen. De beide tot nu toe opgegraven smeltovens zijn de eerste vondsten van dien aard in het land waarvan men zegt dat het ijzer er geboren werd en waaromtrent antieke Inscripties ons melding maken. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Marian, dr. van W. Werner en N. A Arkema; Monique Anna Maria. dr. van H J. M. Bergman en C. M. M. v. Slin gerland: All. dr. van K. Kwestro en A. G. Rombout: Martlnus Theodorus Maria, zn. van P. M. v d Nleuwendljk en C. T. Jansen; Jonathan Lodewijk Adolf, zn. van J. L. A. van der RelJ- den en H. Janse, Diana Petra. dr. van C. Llgtvoet en P D. van der Laan; Nlcolaas. zn. van H. Pot en A. Glas bergen; Anna Antonla Maria. dr. van H J van den Berg en C M. Duiven voorden; Johanna Petronella. dr. van K .Bakker en A. Segaar: Jacqueline Leonle. dr. van I. van der Nat en M. Blok; Sylvia Francisca. dr. van L. C. W. Meléet en G. A. van Schoonder- woerd den Bezemer: Margaretha An toinette Maria, dr. van A. W. Paarde- kooper en A. P. M. van der Hulst; Leendert. zn. van S. A. Vlsscher en A. Rovers; Adrlanus Johannes Cornells, zn. van C. J. Heemskerk en H G. M. Schalkwijk; Pleter Arnoud Nico. zn. I van A. L J. A. Wehrens en J. A. Kluft; Geertrulda Wllhelmlna Jacoba. dr van L. A. R. Massaar en M. Wap- stra. J. Vogelenzang. 78 Jaar. vrouw; E. Ni. Verhoeven. 92 Jaar. wed van I. I Beurze; G. J. Beyer. 76 echtg. van J. I. Erades: W. Cossee. 80 jaar. wed. j van H Zeilstra; A. Hoeflaak. 76 Jaar. wed. van W. A. van Dillen; L J Kunst 70 Jaar, echtg. van H J. B Bokern; J. F M. Roovers. 71 jaar. echtg. van 1 K. B. van den Bogaerd Wat waren ze blij. de patientjes van het nieuwe Diaconessenhuis aan den namelijk verrast met cadeaus. Ze kregen vanmorgen bezoek van vier meisjes van de Louise de Coligny-hbs die als naaste buren eens kennis wil den maken met de kinderafdeling van het ziekenhuis. De meisjes, allen be stuursleden van de schoolvereniging ..Ende Dispereert Niet" hadden voor deze gelegenheid hadden voor speel goed meegenomen. Het uitdelen van de kleurige pakketjes was een feest op zichzelf evenals trouwens het uitpak ken. Het ene kindergezichtje glun derde nog meer dan het andere. De meisjes, die voor al deze pret zorgden werden in het ziekenhuis ontvangen door de geneesheer-directeur, dokter P. A Coumou de economisch-direc teur. mr J. W. Filippo. en de bestu rend zuster, mej A P. Anspach. Op de foto Hill. Jippes. Yone van Gruting. Mar ja Koudijzer en Trees Oerlemans bij een van de kinderledi- kantjes. (Foto LD/Holvast) In Tweede Kanter weinig kritiek Officiële publikatie UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat met Ingang van 31 Januari 1964 tot en met 27 februari 1964 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis kamer 111) voor een ieder, in ontwerp ter inzage zal liggen het ultbreldlngs- Elan ..Lelden-Morskwartler 1963" met Ubehorende bebouwingsvoorschriften en een toelichtende beschrijving. Lelden, 29 Januari 1964. De burgemeester voornoemd. F. H. van Kinschot. Nader onderzoek Een 44-jarige Leidse metaalbewer ker had zich voor de Haagse recht bank te verantwoorden wegens in braak in de Gemeentelijke Werk plaats. Verdachte ontkende met beslistheid de Inbraak te hebben ge pleegd. Men zou hem ervan hebben beschuldigd om een jongere broer, die het feit had begaan, te vrijwaren. De officier van Justitie eiste aan houding der zaak voor nader onder zoek tot 11 februari. De rechtbank heeft zich hiermee verenigd. Eerste paal morgen in de grond Voor het bestuur van het Kon. Genootschap ..Matthesis Scien- tiarum Genitrix" is het morgen een vreugdevolle dag. Na jaren van onderhandelen en wachten op de vereiste goedkeuringen gaat morgenmiddag om 3.30 uur op een terrein aan de Kagerstraat de eerste paal voor de nieuwe Uitgebreid Technische School de grond Gymnastiekzaal en 21 lokalen Het te bouwen schoolcomplex bc- tekenlokalen. een directievleugel be staande uit 2 bouwlagen met 9 ver trekken, waaronder overblijflokaal, bibliotheek, onderzoek- cn dokters kamer, archief en spreekkamer. Ver- ■QH j dei een sportvleugel met o.a. een staat uit een hoofdgebouw van 3 gymnastieklokaal cn grote douche bouwlagen met 24 les-, theorie- en 1 en wasruimten en tenslotte een werkplaatsengebouw, waarin zijn on dergebracht de afd. elektrotechniek, bouwkunde en metaalbewerking. De fundering wordt gevormd door 270 betonpalen in lengten van 12.50 en 15 meter. Verder zal er ca. 140.000 kg. betonijzer en 1.700 m3 beton moe ten worden verwerkt terwijl de to tale hoeveelheid bekisting ca. 10.000 m2 bedraagt. De oplevering zal over circa 2 jaar plaatsvinden. Dc school werd ontworpen cioor de architecten ir. Jan A. Lucas b.i. en lr. II E. NiemeUer b.i.. architecten F N A. te Voorburg, met als mede- v erkend architect ir. J. L. van den Ent. b.i eveneens te Voorburg. Het werk wordt uitgevoerd door de N.V. Nederlandse Bouwmaatschappij te 1 Den Haag. (Van onze parlementaire redacteur) Het ziet er wel naar uit. dat het ..Openbaar Lichaam Rijnmond" er zal komen. Hoewel het enthousiasme niet groot was. kwam er gisteren uit de Tweede Kamer toch ook niet al te veel kritiek tijdens het debat over het wetsontwerp tot instelling van dat nieuwe bestuurslichaam voor het Rijnmondgebied. Royale instemming oogstte het voorstel echter slechts van de liberale fractie en van een deel van de KVP. Echte tegenstand kwam van een an der deel van de katholieke Kamer fractie. ARP en CHU lieten een reeks wensen en aanvullingen horen, die min of meer gedeeld werden door de socialistische fractie. Het debat concentreerde zich op enkele punten, waarvan dat van de gemeentelijke autonomie wel het voornaamste was. Volgens het ont werp krijgt het Openbaar Lichaam Rijnmond geen mogelijkheid tot rechtstreekse belangenbehartiging, maar het kan wel richtlijnen vast stellen en bindende aanwijzingen ge ven aan de 24 gemeenten rond de Nieuwe Waterweg, waaruit het Openbaar Lichaam of District Rijn mond zal worden opgebouwd Het omvat een gebied van ruim 900.000 inwoners. De bedoeling van deze bundeling is een gezameUJke aanpak van de Rotterdamse havenexpansie en de daarmee gepaard gaande ruimtelijke ontwikkeling. Tot belangrijke principiële uitspra ken is de Kamer gisteren gekomen Volgende week dinsdag zullen de ministers Toxopeus en Bojaers ant woorden op de geuite krinek cn de gestelde vragen. Pas een week later I komt het onderwerp met de gisteren I ingediende amendementen in stem ming. Inbrekers actief De Leidse politie heeft i.vm. de inbraak in een school aan de Dam- laan en in een noodgebouw van het Chr. Lyceum aan de Dieperpoeliaan op 5 januari j.l. een 17-jarige bij rijder aangehouden. Enkele andere jongelui, die bij deze zaak betrokken waren, werden al eerder gearresteerd. Ondertussen is aan de drukke in brekersactiviteiten in Leiden nog geen einde gekomen. In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in de r.-k. Brug- school voor meisjes aan de Pelikaan straat. De daders zijn van daaruit naar de aangrenzende Jongensschool gegaan. Zij hebben er verschillende klassen doorzocht. De buit bestond uit enkele doosjes kleingeld met een totale waarde van vier gulden. In het gebouw van Sociale Zaken hebben onbekenden in de afgelopen nacht enkele bureaus opengebroken. Voor zover bekend werd er niets ont vreemd. De ongewenste gasten heb ben zich toegang tot het gebouw weten te verschaffen door het open schuiven van een raam. Bloemist Pafroonsver. bestaat 25 jaar Op 13 februari is het 25 jaar ge leden, dat de Bloemist-Patroonsver- eniging Leiden en omstreken werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt die dag van 4530 uur in „Het Karrewiel" een receptie gehouden. 60 Hazerswonder» worden Boskopen Voor de gemeente Hazerswoude zal de grenswijziging van gemeenten, die per 1 februari in Zuid-Holland haar beslag krijgt, niet zonder gevolgen zjjn. Met ingang van deze datum /al een gedeelte van het grondgebied van Hazerswoude overgaan naar Bos koop. Zestig Hazersw ouders worden dan Boskopers. U kunt niet meer (en niet minder) doen voor uw haar dan het dagelijks verzorgen met Stilbépan. Het tonicum dat haaruitval effectief stopt. De haarcream die beslist geen k alkroos veroorzaakt. De shampoo (4 soortenvoor elk haartype. Stilbépan èn uw goede zorgen zijn het behoud van uw haar.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3