Tour de France 1964 Enschede besluit met tijdrit VERKOUDHEID Als meisje van vijftien van huis weggelopen - als oude vrouw (79) weer terug in Rotterdam Polio in coldrex coldrex "Tróuw aan de beste sigaret Op veld der bloemen... Toernooi Catena SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID Poedelprijs in Sporttoto Rustdag in Andorra Arie Zee toch in kernploeg DAMES VAN SLEUTELSTAD KLOPPEN WIK ROYAAL het unieke 2-laagstablet verdrijft verkoudheid radicaal Finalisten voor biljarttitels Sportlezers schrijven Gesprekken over verhoging subsidie Ned. Dans Theater Roofoverval in Maastricht Mevrouw Anna Dendrinos-Strik vertelt haar triestlevensverhaal LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 Niet alleen de beste, maar ook de slechtste deelnemers aan de sporttoto dus zij die nul punten in een kolom behalen, komen met Kerstmis in aan merking voor een prijs van f 50.000. I>eze „Poedelprijs" is door de Stich ting Nationale Sporttotalisator in het vooruitzicht gesteld. De enige beperking, die is gesteld, Is dat men, om in aanmerking te ko men voor deze prijs, moet deelnemen aan twee toto's, die van 22 en die van 26 december. Degene, die op één van deze twee formulieren, of op beide, tenminste één kolom met nul punten „behaalt", moet beide formulieren aan het toto bureau inzenden. Advertentie De organisatoren van de Tour de France hebben het route schema voor de wedstrijd van het volgend jaar bekend ge maakt. De 51ste editie van de Tour ral in 1964 23 dagen (22 juni tot en met 14 juli) duren, in tegen stelling tot het vorig jaar is er een rustdag op 5 juli in Andorra. De totale lengte van de Ronde van 1964 zal 300 km meer zijn dan die van dit jaar. SCHAATSENRIJDEN Arie Zee is alsnog opgenomen in de kernploeg van de KNSB, die zich in Deventer voorbereidt op 't komende schaatsseizoen. De 24-Jarige veehou der. die zic-h by de laatste wereld kampioenschappen in Karuizawa on der de eerste zestien plaatste, was oorspronkelijk van plan met hard rijden te stoppen, omdat hij niet meer voldoende tijd kon vinden om serieus te trainen. Dankzij de steun van het gewest Noord-Holland is Arie Zee nu in staat gesteld te wer ken aan een oomeback. II aterpolo-competitie Aan één speelhelft hebben de da mes van De sleutelstad gisteravond in de Overdekte genoeg gehad om 't bezoekende WIK uit Vlaardingen met een gedecideerde 5-0 nederlaag naar huis te sturen. De Leidse dames over speelden in die eerste helft WIK vol komen. Een WIK dat overigens met vier invalsters aantrad. De Sleutelstad veroverde in de eer ste helft niet alleen een groot over wicht maar slaagde er ook in, dit in treffers uit te drukken. Gerda van Es nam de eerste twee doelpunten voor haar rekening, door van kapi- Advertentle ouderwets èn overbodig! De moderne mens gebruikt Altijd heeft ledereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex ls. hooft U niet meer verkouden t» run. Coldrex la raéCr dan alleen een pljo- Miller. Het ls een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manleren bestrijdt. L Heft neusverstopping op - ademt weer vrU «phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acotylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine O. Aan de finale van het ereklasse kampioenschap groot biljart drieban den, die van 19 tot en met 22 decem ber in Waalwijk wordt gehouden, zul len de volgende biljarters deelnemen: C. van Oosterhout (Breda), H. Po- pevus Zwijndrechti, J. Broekhuizen i Arnhem). H. de Ruyter (Waalwijk) L. G. J. Teegelaar (Rotterdam), M. Brosens (Breda). J. Doggen (Heer- Ie» en J. E. van Essen (Den Dolder). Zoals hekend was Hennie de Ruy ter direct tot de finale toegelaten maar had hij verkozen om toch aan de voorwedstrijden deel te nemen omdat hij nog maar weinig had kun nen trainen. De Waalweker heeft in deze voorwedstrüdcn zyn goede vornj bewezen door met een gemiddelde van 0.950 fc eindigen, dus ruim boven het Nederlands record van 0.910. Voor het kampioenschap ereklasse bandstoten, dat van 2 tot en met 5 januari in Amsterdam wordt gehou den, zijn de volgende biljarters ge plaatst: H. Vul tink (Aalten). H. de Kleine (Kampen), J. Ligthart (Alk maar). A. A. J. van Loon (Bergen op Zoom). P. van de Pol (Rotterdam). H Popeyus (Zwijndrecht), L. G. J. Teegelaar (Rotterdam) en J. Doggen (Heerle). Het Amsterdams elftal dat dins dag a s. in het Olympisch Stadion to gen een Russische selectie speelt ls als volgt samengesteld: Hoogerman (Ajax), Ttlm AJax>. SchriJvere iDWS)Schaaphok (Ajax). Pronk (Ajax). Althoff (Blauw Wit). Swart (Ajax). Boogaard Volewijckers), Groot (Ajax). Lens (DWS), Petersen (Ajax). tale blunders in de Vlaardingse ach terhoede te profiteren. Eily Doove vergrootte de Leidse voorsprong tot 3-0 Toos Bredeveld (Slit.) en Joke Theunissen (WIK) werden hierna door scheidsrechter Van der Steen naar de kant gestuurd om daar hun meningsverschil verder uit te zoeken. Ze kregen er echter maar kort de gelegenheid voor. want Suze van Es scoorde onmiddellijk 4-0. Elly Doove bepaalde de ruststand op 5-0. Na de hervatting werd het spel rommeliger. Ook nadat Suze van E.? uit het water was gestuurd kon den de Vlaardingse dames niet sco ren. De Sleutelstad was zelfs dichter bij een doelpunt. Klok 50 jaar terug Naar aanleiding van het verslag van de Jaarvergadering van de KNSB I zou ik het volgende willen opmerken I besloten is om alle geldprijzen af te I schaffen, hetgeen betekent dat hier. mee de klok 50 jaar is teruggezet. Vroeger was het zo dat er een hard- l rUderü werd gehouden met als prij zen een half mud eierkolen, 5 pond spek, een kilo rijst en een pak luci fers. Hiervoor was veel animo, omdat er armoede was. Gelukkig is dit niet meer nodig en is de prijsstelling ge worden: .geldprijzen". Hiermee werd bereikt dat vele wedstrijden een prachtig kijkspel werden. Wij denken op „de Kaag" nog vaak terug aan de vele mooie wedstrijden. Maar vooral aan het kampioenschap op de 200 meter baan. om een prijs van f. 500 en een gouden medaille. Het was een pracht- sport en wat een spanning! Hoe denken wij ons de wielersport in als het zou gaan om een gescheur de theepot of presenteerblaadje. Hoe denken wfj ons de paardesport in als het zou gaan om een lectuur- of een asbak. Was het vorig jaar niet zo dat er twee jongens van de kern ploeg voortijdig naar Holland kwa men, omdat er voor hen wat te ver dienen was? Dit mogen onze jongens nu niet meer (destijds evenmin en een bepaald beste beurt van de twee „vluchters" was het niet Sport redactie) en het mooie kijkspel is weg. waarvoor we in de plaats een dosis dirigisme krijgen. Waar zullen we terecht komen met onze vrijheid en onze mooie „echt Nederlandse schaatssport? JB. BIEMOND - De Kaag. Het etappe-schema ziet er als volgt uit: 22 juni: Rennes—Lisieux (225 km), 23 juni: LisieuxAmiens (207 km), 24 Juni: A. Amiens—Forest (199 km), B. ploegentijdrit te Forest (21,5 km», 25 juni: ForesU-Metz (280 km), 26 juni: MetzFreiburg in Breisgau (239 km), 27 juni: Freiburg—Besan- gon (200 km), 28 Juni: Besangon- Thonon les Bains (218 km), 29 juni: Thonon les BainsBriangon (247 km), 30 juni: Briangon—Monaco (232 km), 1 Juli: A. MonacoHyeres (163 km», B. Hyeres—Toulon indivi duele tijdrit (18 km), 2 juli: Toulon— Montpellier (232 km). 3 juli: Mont- pellier—Perpignan (174 km), 4 Juli: Perpignan—Andorra (164 km), 5 juli: rustdag in Andorra, 6 Juli: Andorra— Toulouse (190 km), 7 juli Toulouse— Luchon (182 km), 8 Juli Luchon— Pau (197 km), 9 juli: Peyrehorade— Bayonne Individuele tijdrit (40 km), 10 Juli: BayonneBordeaux (130 km), 11 Juli: Bordeaux—Brive (213 km>, 12 juli: Brive—Clermond Fer- rand (239 km), aankomst op de Puv de Dome, 13 juli: Clermont Ferrand —Orleans (310 km). 14 juli: A. Orle ans—Versailles (119 km) B. Versail les—Parijs, individuele tijd rit (25 km). De voornaamste bergtoppen naast de Puv de Dome, die twee dagen voor de aankomst in Parijs genomen moet worden, zijn: de Galibier en de Res- tefond in de Alpen en de Tourmalet en de Aubsque in de Pyreneeën. Ronde van Toekomst Ook het schema voor de Ronde van de Toekomst ls in grote lijnen bekend gemaakt. Deze zal starten in Antibes op 1 juli en 13 etappes, als mede een rustdag, omvatten. De fi nish ls op 14 Juli in Parijs. In tegen stelling tot dit jaar toen de strijd zich voor het grootste deel in de ber gen afspeelde, is er in 1964 slechts één bergetappe in het schema op genomen, namelijk in de Pyreneeën, met als voornaamste obstakel de Col du Tourmalet. Aan de ronde zullen weer 15 of 16 ploegen van 8 renners kunnen deel nemen. Een nieuwtje is de invoe ring van de groene trui voor de lei der in het puntenklassement. In Enschede is bij een meisje van zeven jaar kinderverlam ming geconstateerd. Er zijn reeds verlamingen opgetreden. Het meisje was niet tegen po lio ingeënt. Op last van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst is zij in een ziekenhuis opgenomen. In verband met dit geval gaat de ge meentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst binnenkort de gelegen heid openstellen tot inenting tegen polio. Dit geldt dan alleen voor die Jongens en meisjes die tot de reeds ingeënte jaargangen behoren en die nog geen prik hebben gehad. Van de Enschedese jeugd, die tot de hier- bovengenoemde jaargang behoort, is tussen de 70 en 80 procent ingeënt. Tijdens de voetbalwedstrijd Hercules—Granada in de Spaanse tweede divisiewelke in Alicante op het „Veld der bloemen" werd gespeeld, kende de scheidsrechter, senor Sanabria, een hoekschop toe aan de club van Alicante. Doelman Otero van Granada xoas het hiermee niet eens en daardoor ontstond een woordenwisseling tussen de doelman, die de bal vast omklemd hield, en de arbiter, wiens guitje uit zijn rad klepperende mond vloog PAARDESPORT Van 2 t.m. 6 september VOETBAL Voor Europese beker Rotterdams CHIO SPURS verslaan Manchester United) Op het congres van de FEI (Inter- nationale hippische federatie) onder presidium van Prins Bernhard is gis teren in Brussel besloten de Europese kampioenschappen 1964 voor de springruiters en de amazones geen i doorgang te doen vinóen in verband met de Olympische Spelen in To kio. Wel zal er volgend jaar een Europees kampioenschap voor junio res rijn en de organisatie hiervan is gegeven aan Hongarije. Het kam- i pioenschap zal worden verwerkt tij dens het internationale concours hip- pique van 28 tot en met 30 augustus te Boedapest. Drie dagen daarna, op 2 september, begint het internatio nale concours hippique in Rotterdam, dat zal duren tot en met 6 september. AUTOMOBILISME Russen in Rallye Monte Carlo Voor de Rallye van Monte Carlo, die in Januari 1964 wordt gehouden, staan vijf Russische equipes inge schreven die alle zullen uitkomen met Russische wagens. Drie equipes zullen starten met en Volga, de twee andere met een Moskovitch 403S. Alle equi pes hebben als startplaats Minsk, wel ke stad ook het vertrekpunt zal zijn voor ongeveer twintig equipes van andere nationaliteiten. Tottenham Hotspur heeft de eerste wedstrijd tegen Manchester United voor de tweede ronde van het toer nooi om de Europese beker voor be kerwinnaars. welke in Londen werd gespeeld, met 20 gewonnen. Bij de rust. was de stand nog 00. Totten ham Hotspur ls houder van de Euro pese beker. De doelpunten van de Spurs werden gescoord door Dave Mackay en Terry Dyson in respectie velijk de 21ste en 42ste minuut van de tweede helft. Dinsdag as. wordt hi Manchester de returnwedstrijd ge speeld. VOLLEYBAL Het diesloernooi dat de Studenten Sportvereniging Catena gisteravond j in het Gymnasium organiseerde heeft niet dat volleyhal opgeleverd wat er I eigenlijk van was verwacht. Niet dat er ongeïnteresseerd en slecht werd i gespeeld. Verre van dat zelfs. Maar de bezetting was minder dan in de be doeling had gelegen. KVC uit Katwijk I schreef ter elfder ure af en ook Delta I uit Dordrecht, dat oorspronkelijk wel i zou komen, had reeds eerder bericht verhinderd te zijn. Ondanks deze tegenslagen kan Ca- j tena toch op een prettig toernooi te- rug zien, waarop door de wel aanwe zige teams leuk en enthousiast werd gespeeld en waarin uiteindelijk de „collega's" van de LUSV de winst I voor zich opeisten. Dat LUSV met de zege is gaan strijken en niet het als favoriet ge starte Kangoeroes lag aan de grotere dosis enthousiasme, die de studenten ten toon spreidden. Qua techniek sloe? de balans overduidelijk naar de door Lex Karamoy gecoachte formatie over. De Kangoeroes misten echter net dat beetje-felheid dat nodig was geweest voor de eindoverwinning. Ook in de ontmoeting met. LUSV kwam dit duidelijk naar boven. Kangoeroes won de eerste set verdiend met 15—8, maar stond in de tweede binnen korte tijd met 0—7 achter. Wel kwam Kan goeroes nog tot 1111. maar miste nu de felheid om door te gaan LUSV trok met 11—15 aan het langste eind. Deze set heeft de studenten de over winning opgeleverd zoals aan het eind van de avond zou blijken. LUSV klopte verder Catena 1 en 2 (dat. voor KVC wa« ingevallen) met 2—0 en deelde met DSS de punten. Kangoeroes wist alleen van Catena 2 te winnen. Tegen een enthousiast DSS ging een 10 voorsprong verlo ren. terwijl tegen Catena 1 maar net geluk werd gespeeld. Catena had na melijk de eerste set, met 15—12 voor zich opgeëist. Ondanks deze setwinst heeft Catena 1 het uiteindelijk toch niet verder dan een vierde plaats ge bracht. Uitslagen DSS—LUSV 12—15, 15—9- Catena 2—DSS 8—15, 17—15; LUSV KacgOMW* 2 8-15. 15—11; Catena IDSS 1115, 1512; Catena 1Ca tena 2 15—13. 15—5; Catena 1—Kan goeroes 2 15—12, 9—15: Catena 2— 15: Kangoeroes 2— DSS 5—6. 10—15; Catena 1—LUSV II—15^8—15j^Catena 2—Kangoeroes Eindstand: 1. LUSV 6 punten- 2 Kangoeroes 2 6 pnt3. DSS 4 pnt 4. Catena 1 4 pnt: 5. Catena 2 1 pnt j Staatsprijs voor beste kinderboek (Van onze parlementaire redacteur) Staatssecretaris Van de Laar van O., K. en W. is bereid met de ge meenten Amsterdam en Den Haag te spreken over een verhoging van de subsidie voor het Ned. Dans Theater Hij is niet bereid de Rijksubsidie té te verhogen, omdat een dergelijke verhoging een inbreuk zou betekenen op de subsidie-afspraken die niet de gemeenten Amsterdam en Den Haag bestaan. Staatssecretaris Van de Laar zei gisteren in de Tweede Kamer, dat ook hij het Ned. Dans Theater graag meer financiële mogelijklieden gun de. Maar het ligt niet aan het Rijk om daar iets aan te doen. De Rijks subsidie bedraagt nu f. 70.000 en er is een afspraak met de gemeente Den Haag dat de tekorten van het Dans Theater ten laste van deze ge meente zullen komen. De Staatssecretaris gaf een uit voerige uiteenzetting over de sub sidieregeling van het ballet in Neder land. Het Rijk draagt nu f. 780.000 aan subsidie voor het ballet in rijn geheel bij. De gemeente Amsterdam betaalt f. 490.000, en Den Haag f. 245.000. Als Den Haag het tekort van het Dans Theater, ad f. 65.000, zou fourneren dan zou de Haagse bfjdrage in een niet onredelijke ver houding zjjn met die van Amsterdam en het Rijk. De toezegging van de Staatssecre taris om met de gemeenten een ge sprek te willen beginnen over de subsidie bracht de aandrang van liberale zijde voor subsidieverhoging grotendeels tot stilzwijgen. De liberale woordvoerdster mevr. Van Someren meende wel dat de Staatssecretaris onvoldoende recht De Nederlandse dames Els Kroc- ke en Bettey Stoeve heben de halve finales van het dames-dubbelspel in het internationale tennistoernooi om de Coupe Albert Canet te Parijs be reikt door een overwinning met 62, 61 in de kwart-finales op de Fran- gaises M. Gal tier en A. M. Seghers. Vrijdagavond 13 en zaterdag 14 december worden op de Deventer kunstijsbaan internationale Invitatie- wedstrijden gehouden. Hieraan zal worden deelgenomen door de 12 leden van de Nederlandse kernploeg, door de uit 6 rijders bestaande Duitse Olym pische selectie en nog een zestal Ne derlandse rijders. KlaverjascompetiHe In de klaverjascompetitie 1963-'64 van de Federatie van Klaverjasver- enigingen werden in de afgelopen da gen wederom twee ronden gespeeld en wel met de volgende resultaten- Ereklasse: SLF 1—T en D 1 147- 168; Zaalberg 1—T en D 1 159-182; Groenoord 1—Zaalberg 1 153-170- Groenoord 1—P.v.H. 1 148-184; MDS 1—P.vjf 1 169-154: 1ste klasse: Spor tief 1—T en D 2 181-158: Groenoord 2—Centrum 1 167-166; Groenoord 2— 4 Azen 1 1594-1754; SLF 2—Spor tief 2 169 4-163'4Sportief 2—T en D 2 177-152: 2de Masse: T en D 3—4 Azen 2 1834-1864; P.v.H. 2—4 Azen 2 1684-1744; Centrum 3—Groenoord 3 144-182: Groenoord 3—Oosthoek 3 1484-1784-P.v.H. 2-Sportief 3 179- 151: MDS 2—Sportief 3 1624-1584; Centrum 3—T en D 3 166-170; Cen trum 2—Centrum 3 176-161. Dader bekent Een 29-jarlge Jongeman uit het woonwagenkamp in Maastricht heeft gisteravond bekend in de nacht van zondag op maandag op het Koervers- plein in Maastricht een 58-jarige fabrieksarbeider, na hem ernstig te hebben mishandeld, ie hebben be roofd van fL 90.—. Doordat een ambtenaar de politie eer. duidelijk signalement kon geven werd de kampbewoner enkele uren later aan gehouden. Hij had een gescheurde pantalon en bloed aan zijn handen. Het was de man, een goede bekende van de politie, volgens zijn bekentenis om geld te doen. Hij kende de fa brieksarbeider niet. 3ij zijn arresta tie werd het geroofde bedrag op hem aangetroffen. Zijn slachtoffer kan twee weken niet werken. deed wedervaren aan de artistieke betekenis ran het Dans Theater maar zij nam wel genoegen met zijn toezegging. De socialist Wil le ms vond de argumentatie van de minister niet imponerend en onbe vredigend. Staatssecretaris Van de Laar heeft gisteren de Tweede Kamer meegedeeld dat er een driejaarlijkse Staatsprijs voor het beste kinder boek zal worden ingesteld. Ook zegde hij een spoedige instelling van een raad voor de recreatie toe. Het werkterrein voor deze raad wordt reeds afgetast. Sprekend over het kunstbelang gaf de Staats secretaris als zijn mening dat men niet ongerust hoeft te zijn over het bezoek aan theaters en concerten Hij noemde cijfers waaruit bleek dat zowel het toneel als het con certbezoek de laatste jaren ls geste gen en achtte het niet onmogelijk dat een nadelige invloed van de televisie op het bezoekersaantal na inburgering van de televisie zal ver dwijnen Dat is in Engeland en de V.S. ook gebeurd. Hij meende overigens dat men deze invloed niet te negatief moet zien. „De televisie schept voor de kunsten zeer waar devolle mogelijkheden", zo zei hij. ongezouten - puur plantaardig licht verteerbaar-dus gezond Nieuwe uitgaven Elke vrijdag vis, door Fr. de Bruyn. De madonna niet de bull, door W. Ruysllnck. Zelfportret, door H. Telrllnck. Een \erre glimlach, door Frangoise Sagan. Marnixpockets. Ultg.: Manteau Den Haag/Brussel. Over Jongens gesproken, door A. Unger en C. Berman. Over meisjes gesproken, door C Glass Miller. Gelll. Helm-paperbacks. Ultg.: Helmond, Helmond. (Van onze correspondent in Rotterdam) Alsof er niets gebeurd is, zo zit de 79-jarige Anna Dendrinos-Strik aan tafel bij de andere vrouwtjes in het rooms-kathólieke tehuis „Anna en Simeon" aan de Westkruiskade te Rotterdam. Maar zodra zij begint te praten en haar fabelachtig geheugen laat wer ken, komen de verhalen los. Verha len over de tijd dat ze nog maar vijftien jaar was en met haar Griekse vriend wegvluchtte naar Engeland. Hoe zij huilde en om haar moeder riep in Newcastle, toen zij krantenfoto's zag met onderschrif ten als minderjarig meisje met Griek gevlucht", maar haar vriond troostte haar. Ze trouwden, eerst in het stadhuis en later i?r de Griekse kerk te Manchester. Inmiddels was haar moeder in Rotterdam gerust gesteld, zodat Anna weer welkom was in haar ouderlijk huis toen haar man voor genezing naar Parijs moest en later naar Griekenland. Ze had het kosthuis, waar ze beiden tioaalf jaar lang gewerkt hadden, verkocht en „we gingen uit, m'n broers en ik en Anna betaalde wel". Toen kwam de brief uit Grieken land, die haar een nieuwe wereld opende. Zij mocht naar haar man toe. Maar het geld ivas op en de reis kostte geld. Er kwam een brief met 60 dollar en Anna vertrok naar Griekenland, waar haar man haar dolgelukkig opwachtte. Hoe deze reis verliep, weet me vrouw Dendrinos nog precies. Drie jaar lang woonden ze bij een broer van de heer Dendrinos. Maar hun geluk was pas volmaakt toen ie ut een hotel in Smyrna konden gaan werken en een eigen huis betrek ken. Het was oorlog, dus er logeerden allemaal officieren met hun irrou- wen en kinderen. Op een dag merk te Anna's man dat het hotel leeg liep en dat alleen de mannen over bleven. Met een angstig hart vroe gen zij waarom. En het antivoord maakte het echtpaar nog ongerus ter. De Turken zouden binnen een dag in Smyrna kunnen zijn. Hals overkop pakten zij kisten. Op het laatste nippertje werden zij door een groot schip aan boord genomen om naar de haven van Pyreus te gaan. „Maar toen we in Pyreus aankwa men, bleek dat Smyrna was „plat gebrand". Er komen tranen in haar ogen als zij vertelt hoe zij en haar man met niets anders dan wat kle ren een hutje betrokken in Athene. Hoe haar man daar een vreselijke hongerdood stierf en met een vuil niswagen werd weggehaald. „Ik weet niet eens waar ze hem begra ven hebben". Toen de Amerikaanse gezant in Athene het mooie huis tegenover de hut betrok, wilde hij dat de hutten werden afgebroken. Het ministerie zorgde voor woningen voor alle vluchtelingen en dakloos geworden mensen. Voor allen, behalve voor Anna, die geen kinderen had en niet in aanmerking kwam voor een huis. Ze werd van het kastje vaar de muur gestuurd, tot ze tenslotte te rechtkwam in een volkomen ver waarloosd „gatje", dat vrijwel on bewoonbaar tvos. Maar er was niets anders en mevrouw Dendrinos maakte er van wat er van te maken viel. Groot was haar verrassing toen zij een Nederlandse journalist in Athe ne ontmoette, die zich haar lot aan trok. Er werd een actie gevoerd met als resultaat, dat mevrouw Dendri nos in het vliegtuig kon stappen om naar Nederland te gaan. Alle moei lijkheden om een paspoort te krij gen werden overwonnen, en :o zit zij nu in het bejaardentehuis in Rotterdam. Over de vliegreis zegt zij: „Het was net of ik in een rijtuig zat. Ja. vliegen is heerlijk en ik was hele maal niet duidzelig". Zij was ontroerd door alle lieve woorden en praktische geschenken die zij in huize „Anna en Simeon ontving. En stil zat zij in haar stoel te denken aan het verleden, dat haar zoveel verdriet heeft gebracht, maar toch ook veel goeds. Hoe het verder zal gaan weet zij niet, maar hoopt in elk geval 100 jaar te wor den. „Dan zie ik de burgemeester misschien nog".

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 4