Nieuw haltegebouw vau N.Z.H. aan Stationsplein Pas op voor de zakkenrollers Leiden kernpunt van eerste rang in N.Z.H.-net Nieuwe films op donderdag M. R. Mackenzie Leids lector verloskunde en gynaecologie THANKSGIVING-DIENST IN LEIDSE PIETERSKERK Con Amore zingt Hoenegers „Une cantate de Noël" Ook liet „Magnificat" van J.S.Bach Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 28 november 1963 Tweede blad no. 31123 Met ingang van vandaag heeft de N.Z.H.. welke maatschap pij in het rayon Leiden circa 24 miljoen reizigers per jaar vervoert, voor haar passagiers op het Stationsplein weer voor een comfor tabele en moderne wachtruimte annex restauratie gezorgd. Boven dien vormt dit nieuwe haltegebouw, met op de eerste verdieping i« een rayonkantoor, een fraaie aanwinst voor het Stationsplein. In tegenwoordigheid van zeer nJreie genodigden, o.w. zich o.m. K bevonden de wethouders S. Men- Yen en C. J. Piena, de oud-direc- \teur van de N.Z.H., ir. W. J. Bur- jersdijk en de oud-chef van de Vervoersdienst, de heer Th. He- £jtem, heeft wethouder ir. J. J. G. ei pan Hoek dit gebouw hedenoch- pi tend officieel geopend. De directeur van de N.Z.H.de A heer N. Hortensius, die vooraf een ^inleidend woord sprak, was ver heugd, dat deze nieuwe zetel van e, ie NZH thans twee keer zo groot s te als de vorige, welke er nog geen jtien jaar heeft gestaan. Een uit breiding, welke nauw samen hangt met de snelle ontwikkeling. Hie de NZH juist in dit gebied de laatste jaren heeft ondergaan. 2 Leiden, aldus de directeur, is van 3 le oprichting in 1881 af steeds een lernpunt van de eerste rang in het iet van de NZH geweest. In 1924 Werd het, na de ingebruikneming van Ëde remise en het vervoerskantoor aan RUnsburgerweg. ook het organi- torische centrum van alle elektri- iche tramlijnen van de NZH in Zuid- Holland. Gi Dat is na de reorganisatie van ons i bedrijf tot volledige autobusonderne- Hming ook zo gebleven. De NZH-gara 3 ge te Leiden is met haar stallings apaclteit van 140 bussen de groot- "ite van het land. Tegelijkertijd nam de betekenis ran Leiden als brandpunt in ons net, ildus spreker, van jaar tot jaar toe. Het Leidse busstation is thans het middelpunt van dertien NZH- lijnen welke 24 miljoen reizigers per jaar vervoeren en buiten de spitsen elk uur zestig bussen, dus elke minuut één, aanbrengen. Niet minder dan vierhonderd NZH- 'ers verdienen in het Leidse rayon ct hun brood. Ook dit duidt erop dat de NZH een belangrijk Leids be drijf «s. De reizigers zij zijn voor ons het belangrijkste krijgen met dit hal tegebouw thans een wachtgelegen- AdverteDtt» Zoekt U een GOUDEN RING voor: een dame of heer. JUWELIER v. d. WATER Haarl.straat 207, heeft hem. Ook in briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Jolanda, dr. van J. Verhoeven en A. 3. Oeenjaar; Marleen Elizabeth, dr un G. van der Helden en H. L. Wes- dorp; Johanna Carol, dr. van K. B. Nelson en N. L. Wadsworth: Koenraad Henrlcus Maria, zn. van O. J. Dukker Ml A. J. M. Bouwer; Arno. zn. van H. I. Geul en M. S. Moerbeek: Wilhelmus Antonlus Adrlanua Wouterus. zn. van V C. v. Steenbergen en E. M. van der Poel; Cornells, zn. van N. A. Heems kerk en J. A. v. DuMvenvoorde; Robert Marcel, zn. van J. A. Bartstra en Y. P. Mlljon. ONDERTROUWD. A. M. J. I. Zeljlmans en A. M. T. fontljn; S. A. M. Verver en C. J. Kas teel; A. C. N. de Voogd en E. P. Gun- ting; H. J. Oudshoorn en A. W. Zon- flerop; J. H. Planje en D. L. B. van <len Burg; P. Vrlsekoop en I. C. M. Tan den Berg: P. W. Werkhoven en J. van den Broek; J. J. Pollmann en L. M G. Haanappel; T. Platteel en C. E. Ce Groot; J. N. Rosier en S. M. Weijers M. van der KulJ en J. J. Menijn; A. 8erdl)n en A. van Polanen; J. H. van Hooidonk en D. M. Borst; A. J. van Es en B. H. L. van der Tuin; E. H. Vossepoel en M. Honders; J. Leering «n L. H. M. van Moorsel; C. van der Maat en G. Bavelaar; N. P van Cassel an M. C. Lagerberg; A. Collee en E. Ouwerkerk: J. L. T. M. Vereecken en T. M. A van Llth; A. F. M. Ooster- baan en C. Mleremet; M. Klomp en M. H. Vlaanderen; J. Runhaar en I. B. y W. Segaar; B Hersper en I. Venne- bohl; H. van Eek en M. J. Bras. OVERLEDEN. L. van Hartingsveldt. 83 J.. wed. van L. Verkoren; C. Hendriks. 85 J man. y J. Dleleman. 60 J man; C. C. Ippel. Maar. zoon; A M. Stakenburg. 71 J •chtg. van A. Kost; A. Bolten, 74 J.. man. heid waarvan het interieur tot een zitje met een onverplicht kopje kof fie noodt. Zij zullen bovendien voort aan op comfortabele wijze hun week kaarten of abonnementen kunnen kopen of een inlichting kunnen vra gen. want onze lokettistes krijgen nu de afzonderlijke werkruimte waarop zij recht hebben. Bovendien behoeven onze chauf feurs en conducteurs, aldus de heer Hortensius zich niet meer in een be nauwd hokje te verdringen om hun koffie te drinken. Zij krijgen de be schikking over een verblijf, dat wel licht mede bijdraagt tot het plezier waarmee zij hun belangrijk en vaak moeilijk werk verrichten. De heer Hortensius dankte tenslot te allen, die aan het totstandkomen van dit project hun beste krachten hebben gegeven, t.w. o a. de architect ir. C. Douma en het Spoorwegbouw bedrijf en de Techn. dienst van de NZH. Voor de Chef van de Technische Dienst, de heer H. J. Kapteyn, achtte hij het terecht een voldoening, dat hij dit laatste grote object, dat de reor ganisatie als het ware afsluit, nog voor zijn pensionering gereed heeft zien komen Grote wens: meer abri's Ir. Van Hoek. die hierna de offi ciële opening verrichtte, wees op de grote betekenis van dit vervoersbe drijf voor Leiden als centrumge meente. Toen wij de bussen, aldus spreker, enkele dagen moesten mis sen. hebben wij ons dat nog weer eens volledig kunnen realiseren. In de overtuiging, dat men het ijzer moet smeden wanneer het heet is. hield de wethouder een warm plei dooi voor het plaatsen van abri's langs de route van de stadslynen. Uw maatschappij is er bij de thans plaats vindende behandeling van de gemeentebegroting, niet slecht afge komen. aldus ir. Van Hoek. Er waren JAARVERGADERING .TOONKUNSTKOOR" Het „Toonkunst koor" hield zijn jaarvergadering in de muziekschool van het Rapenburg 22. De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werden onveran derd goedgekeurd. Van de aftredende bestuursleden, t.w. mevrouw C. W. Deurloo, biblio thecaresse. de heer W. Rensink pen ningmeester. de heer G. v. Mastrigt tweede voorzitter, stelden mevrouw Deurloo zich niet. de beide heren zich echter wel herkiesbaar. zy werden bü acclamatie herkozen. Wegens het bedanken van de heer Schuckhard is er een vakature ont staan. Mevrouw W. J. de Graaf-Hendricks en de heer P. J. Eikerbout werden als bestuursleden gekozen. Uit de jaarverslagen bleek, dat er in het afgelopen verenigingsjaar 2.365 betalende bezoekers op de con certen zijn geweest. Het nieuwe haltegebouw van de N.Z.H. aan het Stationsplein. (Foto L.D.z Holvast) weinig klachten, maar één grote wens: meer abri's. Spreker wenste het personeel van harte toe. dat het in deze moderne en prettige omgeving, plezierig mocht werken. .Na deze officiële opening namen de genodigden met belangstelling kennis van de doelmatige en ook fraaie in richting van haltegebouw en rayon kantoor. Jubilaresse gehuldigd Veertig jaar bij textielfabriek Mejuffrouw J. Delmeer herdacht gisteren het feit, dat zij 40 jaar in dienst was bij de firma Clos en Leem bruggen. Zy werd in intieme kring gehul digd. Ook haar zuster en broer, die haar vergezelden op dit feest, deel den in de gelukwensen. De jubilaresse begon haar loopbaan bij de firma als kluwster. daarna was zij gedurende 18 jaar opmaakster, waarna zij promoveerde tot een toe zichthoudende functie, een functie die zij ook op dit moment nog steeds tor, volle tevredenheid van de direc tie vervult. De president-directeur, mr. C. J. Leembruggen dankte in zijn toe spraak de jubilaresse voor de bijzon der goede wijze waarop zij haar werk verricht en sprak de hoop uit. dat zij dit nog tal van Jaren zal kunnen vol houden. Hij deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van de gebruikelijke enveloppe met inhoud en een fraai mocca-stel. Hierna sprak de afdelingschef, de heer de Tombe haar op hartelijke wijze toe. Ook hij uitte zijn waarde- Ook in Leiden De Nederlandse Bioscoopbond heeft besloten met ingang van 9 januari de speelweek der films over het hele land op donderdag te doen beginnen Weliswaar behouden de leden van de Bioscoopbond de vrij heid om de oude situatie (vrijdag als begin der filmweekl te hand haven. maar het iaat zich aanzien dat slechts door zeer weinigen ge bruik van deze vrijheid zal worden gemaakt. De bioscoopexploitanten In Lei den en omgeving zullen op vrijdag 3 januari een speelweek van slechts fi dagen aanvangen, zodat op don derdag 9 januari de nieuwe regeling gevolgd kan worden. Advertentie ring voor het werk van mej. Delmeer. Namens afdeling en ondernemings raad waren mej. d? Nijs en mej. Turk aanwezig Deze deden hun gelukwen sen vergezeld gaan van een grote bos bloemen Tenslotte sprak de heer Hartevelt sr., namens het Jubileumfonds. Chef de dinique vrouwenafdeling A.Z. oorzaak dat hij het artsexamen eerst in 1952 kon afleggen. De nieuwbenoemde lector, die in 1957 als verloskundig-gynaecoloog Bij K.B. is de heer M. R. Mac kenzie. chef de clinique aan de vrouwenkliniek van het Leids j Academisch Ziekenhuis benoemd tot lector in de faculteit der ge neeskunde om onderwijs te geven in de verloskunde en gynaecolo gie. De heer Mackenzie, die in 1922 te Utrecht is geboren, studeerde na het beëindigen van zijn gymnasiale studie in 1941, medicijnen aan de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam. Oorlogsomstandigheden waren mede Proclamatie van Kennedv Enige honderden Amerikanen, die in ons land vertoeven, kwamen hedenochtend in de Pieterskerk bijeen voor de traditionale Thanks- giving-dienst, die herinnert aan de dankdienst na de eerste geslaagde oogst van de Pilgrim Fathers in de Nieuwe Were".* De ontstellende gebeurtenissen van de afgelopen week, die vanzelfsprekend het schokkendst voor de Amerikanen zijn geweest, drukten hun stempel op de sfeer van de dienst, die uiterst sober was gehouden De Amerikaanse ambassadeur in ons land de heer John S. Rice las de traditionele presidentiële pro clamatie voor, die nog was opge steld door president Kennedy. Daarin werd herinnerd aan de komst van de Pilgrim Fathers in Amerika, die in Leiden voordien een gastvrij onthaal hadden ge vonden. Ruim drie eeuwen geleden waren zij, naar hun nieuwe vader- Waarschuwing van Leidse politie I Nu de drukte in de winkels, met achtneming van deze regels, het de het oog op het St.-Nicolaasfeest en beroeps- en de gelegenheidsdieven daarna het Kerstfeest, weer begint en z(j zijn er vanaf de leeftijd van 7 jaar nog zal toenemen wanneer de win- onmogelijk te maken np uw kosten kels tot 9 uur 's avonds geopend zul- i St.-Nicolaas of Kerstmis te vieren, le-n zijn. vreest de Leidse politie, dat evenals vorige jaren, het aantal dief- 1 stallen van portemonnees zal stijgen. Wilt u de feestdagen genieten, /on der dat uw gedachten vertroebeld worden door het feit. dat een ge- wiekste zakkenroller kans ziet u van uw geld te beroven, neem dan de vol- GEEN WIJZIGING IN BESTUUR VAN VERENIGING TOT land gekomen met dezelfde idealen, die de Amerikanen ook thans nog bezielen. De 200 miljoen Amerika- nen van nu genieten nog steeds de vruchten van hun arbeid, hun ver trouwen en hun geloof en zij genie- j ten die vruchten in een tijd van grote welvaart, waarvoor dank aan God verschuldigd is. Wij moeten J*'erj ingeschreven, is sedert 1956 ver- raaarevin»en a<>ht echter nooit vergeten, aldais de aa?T v[0l?wenkliniek ,Yan vprklarirvff van nresirient Kennedv de Leidse Universiteit onder leiding 1. Neem niet meer geld mee dan Ewom Slicht is onze welvaart van prof dr. A J M Holmer. De strikt noodzakelijk is. te delen met de medemensen over heer Mackenzie, die in 1960 een on- 2. Laat uw portemonnee of andere de gehele wereld Wij moeten derwijsopdracht ontving, doorliep de voorwerpen niet in een open tas of ISTSÏÏfc'.'SSÊi nênr S 'lEï.n'uS'SS&ï W 3- S^^Tportc-nonnc. of ptwU- i ving. tenschappemt hoofdambtenaar A. dan He hand in de zak Kamer van Koophandel en Fabrieken Winst voor OGB 4. Zelfs in ven tas met sluitine be- ïoor Rflnland en Omstreken, heeft IJSBESTRIJDING De te Leiden gevestigde Vereniging Ambassadeur Rice verbond aan deze proclamatie enkele persoon lijke opmerkingen, waarbij hij on der meer opmerkte, dat het gehele Amerikaanse volk reden heeft tot dankbaarheid voor het president schap en leiderschap van Kennedy. De dienst werd geleid door de Fulbright-student uit Utrecht. Den nis Hoekstra Muzikale medewer De Bodegraafse damclub O.G.B. speelde tegen WDG te Wassenaar. De gedetailleerde uitslag luidt: J van Doorn <WDG>-C. v. d. Vlist (OGB) 0-2. J. van Vuren-N. Anker 1-1. J. Vermeulen-C. Scheer 1-1. J van Bemmelen-A. M. de Jong 0-2. J. king werd verleend door andere Vermaas-J. van Dam 1-1. N. Noort-S. stand als'U artikelen bekijkt. Fulbrightstudenten en het koor J. Terlouw 1-1. C. Stigter-T. Kooistra 7. Zet tijdens het afrekenen geen tas van de Amerikaanse kerk in Den 1-1, A. Vermeulen-A„ Sterk 0-2. H i of mand op de grond. Haag onder leiding van Henry van Boxtel-P Bos 0-2. H. Scholte Al- De Leidse gemeentepolitie hoopt Blackmon. bers-G. Schellingerhout 1-1. I dat U zult willen medewerken door in 2 croquetten met brood van f 1.30 voor f 1.10 LEIDEN STATIONSPLEIN TELEFOON 26233 Lezers schrijven... Rijlessen? Reeds vele malen heb ik mij ver wonderd èn geërgerd over de wijze waarop vele instructeurs menen rijles te moeten geven. Bij het parkeren In Lie laten zij hun leerlingen als oefenmateriaal de toevallig ter plaatse aanwezige auto's gebruiken. Dat deze daarbij gevaar lopen on herstelbaar beschadigd te worden is voor de instructeur blijkbaar niet zo belangrijk. Ik schrijf „onherstelbaar" want ieder, die wel eens iets heeft moeten laten bijwerken, weet. dat de bijge spoten kleur na enkele maanden gaat verschillen met de oorspronkelijke gemoffelde lak. Waarom gebruikt men niet een voudig twee korte paaltjes met voet stuk als oefenmateriaal? Ze kunnen gemakkelijk in de wagen worden meegenomen en niemand hoeft in angst te zitten om zijn gepar keerde auto: S. E. Willems of Brilman, Utr. Jaagpad 83, Leiden. Reeds jaren achtereen bracht de Leidse Chr. Oratoriumvereni ging ,,Con Amore" omstreeks het kerstfeest Bachs ..Weinachts- oratorium" tot uitvoering. De laatste jaren werd dit werk afge wisseld met de ..Messiah" van Handel. Beide werken mochten zich o.i. terecht steeds in een grote belangstelling verheugen. Toch heb ben bestuur en dirigent van ..Con Amore" gemeend in het belang van het koor en het publiek deze traditie te moeten doorbreken. Dirigent Jan Pasveer heeft daartoe de keus laten vallen op twee voor het koor nieuwe werken, n.l. het ..Magnificat" van Bach en ,,De Kerstcantate" van Arthur Honegger. Daar vooral het laatste werk aan het koor zeer hoge eisen stelt was men genoodzaakt het traditionele najaarsconcert in oktober te laten vervallen. Hoewel velen van de trou we concertbezoekers van „Con Amo re" deze uitvoering hebben gemist, zullen zij na het beluisteren van het as. Kerstconcert „Con Amore" on getwijfeld dankbaar zijn voor deze handelswijze. Immers; op deze manier wordt men in de gelgenheid gesteld kennis te nemen van twee messterwerken die anders zelden tot klinken worden ge bracht. Het meest opvallende programma- nummer is „Un Cantate de Noël" van Arthur Honegger. Honegger voltooide deze partituur in 1953. Kort na de voltooing ervan werd hij ernstig ziek. In 1955 stierf hy. zodat dit werk zyn zwanezang werd. De eerste schetsen voor dit werk voerd wordt tot een ondrageiyke spanning, waardoor de om hulp schreeuwende mensheid wordt geïl lustreerd en de botsing tussen de twee nationaliteiten wordt aangegeven door een schrUnende noodkreet op een bi-tonaal akkoord, laat de com ponist een vyftal op geniale wijze gecombineerde Kerstliederen horen, waarbij hij voorschrijft dat deze lie deren in de oorspronkeiyke talen ge zongen moeten worden. Het knapenkoor zet in met de be roemde Kerstzang „Es 1st ein Reis entsprungen" dat dooi' het grote koor beantwoord wordt door het franse kerstlied „II est né le divin enfant". Daarna zingen beide koren in een extatische vruegde door elkaar vier beroemde kerstliederen, waar als een rode draad het overbekende „Stille Nacht" doorheen loopt. Het werk besluit met een groots opgezette lofprijzing „Gloria Patri et Filio et Spiritui Sancto", waarna het orkest in een verstild naspel nog eenmaal de motieven van de in de ze kerstcantate gezongen liederen laat horen. werden gemaakt in Januari 1941. kort nadat Frankrijk door de Duitsers was bezet. Het werk, dat is geschreven voor koor. orgel en groot orkest, duurt slechts een half uur en is ondanks de bijzondere structuur en inhoud van een ontroerende schoonheid. De diepere betekenis van dit werk Is de gedachte aan de verbroede ring der mensheid na de verschrik king van de tweede wereldoorlog. In plaats van in haat naast elkander te leven, zal de liefde onze houding moeten bepalen. Als diep-religieus voelend kunstnaar geloofde Honegger dat de werkelijke vrede alleen t? vinden is in het Kerstfeest. HU moet een soort visioen gehad hebben van een eenheid tussen de volkeren over alle taal- en grens bar rières heen. want na een sombere inleiding, die aanvankelyk ingezet sen. De begeleiding berust by het als een woordeloze weerklacht, opge- Rotterdams Symphonle Orkest. Voor deze uitvoering op 10 decem ber heeft men zich kunnen verzeke ren van de medewerking van het jongenskoor van de koorschool van de Cathedrale Baseliek St. Bavo te Haarlem en de bariton Herman Schey. Het is te hopen dat „Con Amore", dat zich voor een geweldige artistie ke en financiële opgave gesteld ziet. zijn streven om deze indringende Kerstboodschap zo goed mogelijk uit te voeren, beloond zal worden door grote toeloop van belangstellenden. Aan werken van Bach („Magnificat" en de 5de cantate uit het „Weih- nachtsoratorium") werken verder nog mee de sopraan Annette de la Bije. de alt Watty Krab. de tenor Jan Waayer en de organist Simon C. Jan- hoort het feld niet boven in de tav. gasteren haar jaarlukse alremene - doch zo veel mogelijk „„derin te dejtvergadenng gehouden m „Cen- zijn geborgen. i' 5. Houdt tas of mand tijdens drukte vergadering, die geleid werd vóór U en in geen geval achter uw door de voorzitter, de heer N Parle- ru- vliet jr., had buiten het bestuur, dat 6. Leg geen portemonnee of porte- voltallig aanwezig was. slechts wei- feuille tijdelijk op toonbank of belangstelling van de zyde der -leden. De heer J. J. Epskamp, die als be stuurslid aftredend was en zich her kiesbaar had gesteld werd met grote meerderheid van stemmen herkozen, zodat er in de bestuursfuncties van het komende jaar geen veranderingen optreden. Voor het aftredend lid van de kas- commissie, de heer A. Warnau. werd benoemd de heer P. v. d. Poel, ciie voor het eerst de vergadering bij woonde en de Rijnlandse Metaalbe scherming My. N.V. vertegenwoordig de. Uit het jaarverslag van de secreta ris-penningmeester bleek, dat de af gelopen winter zich heeft doen ken merken als één van de strengste en langste winters in de laatste eeuw met temperaturen tussen -10 en -20 graden Celcius. In verband met de langdurige winter kon pas op 11 maart 1963 tot ysbreken worden over gegaan, waarbij de ysbreker ..Marco" in een breekactie. die bijna drie volle dagen in beslag heeft genomen, ver dienstelijk werk heeft verricht. De totale kosten van deze breekactie hebben f2478 bedragen. De rekeningen van de vereniging over het afgelopen boekjaar werden afgesloten met een nadelig saldo van f 1508,31 welk bedrag terugliep tot f529.81 wegens gedeeltelijk reeds ont vangen en nog te ontvangen toezeg gingen van bijdragen van een achttal gemeenten tot een bedrag van f 978,50. Inclusief de gelden van het garan tie-fonds en een pm. post kon het boekjaar worden afgesloten met een bedrag van f4129,11 in kas, tegenover f 4658,92 vorig jaar. Nadat besloten was niet tot ver hoging van de minimum contributie over te gaan werd het werkfonds 1963 1964 ingesteld. AANBESTEDING GRONDWERK IN LEIDEN-NOORD In de Stadsgehoorzaal is vanmor gen aanbesteed het me ken van grond-, riolerings- en straatwerken ten behoeve van het bouwrijp maken van een plan in Leiden-Noord en de aanleg van de Willem de Zwygerlaan tussen de Kooilaan en de Sumatra- straat. met bijkomende werken. Er werd als volgt ingeschreven Naboma N.V te Rotterdam f 370.000; Aannemingsmaatschappij Loeve N V. te Delft f 340.000; Fa A. Th. Stuif zand te Leiden f 314.900. Fa L. P. v. d. Geer te Voorschoten f 312.700; Fa. Joh. Visser en Zn te Leiderdorp f. 309.000; Fa. H. Spoor te Driehuis, gem. Velsen f 256.000; Fa. G. Haas noot te Oeigstgeest f 255 000; Aanne- mingsmaatschappy Schouls N.V. te Leiden f 244 780; Fa. J. de Vries en Zn te Delfgauw f 225.000. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Boven-Hardlnxveld J. van Sliedrecht te Baarn. GEREF. KERKEN Beroepen te Doesburg J. Koopmans te Boornbergum. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Glanerbrug-Oldenzaal en voor Maxknesse-Nagele (NOP) G. Mul te Rozenburg. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-Krallngen J Kievit te Noordeloos en H. v d Schaaf te Opperdoes Beroepen te London- Mitchell (Ont. Canada) J. P van de Boomgaard te Sneek te Dordrecht- Zuid, J. H.Velema te Apeldoorn-C. EHBO-wedstrijden Deze week werden in Zwammerdam t HBO-wedstrijden gehouden, waar aan 12 teams deelnamen. De voor zitter van de organiserende fcrlf Alphen aan den Ryn van de Ned. Ver. voor EHBO noemde dit aantal verblijdend groot. Als juryleden traden op de dokto ren N'ooter uit Woubrugge en Gill uit Zwammerdam, alsmede de heren Van Waver en en H oogeveen uit Zwammerdam. Na afloop bleek, dat de Boskoopse ploeg het er 't best had afgebracht. De leidersprys moest worden gedeeld door de aanvoerders van Woubruggt- en van Alphen a. d. Ryn. die beiden 51 punten behaalden. De pry zen werden uitgereikt door dokter Gill. De uitslag was: 1 Boskoop 235 punten. 2. Ter Aar (253), 3. Woerden •249). 4. Alphen a. d. Ryn (244). 5 Zwammerdam (232). 6. Reeuwyk (217), 7. Woubrugge (213), 8 Zeven hoven (203>. 9. De Meye <194'. 10. Nieuwkoop <172), 11. Aarlanderveen (169), 12. Nieuwerbrug (164).

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3