©ster Inbreker schiet agent neer in Rotterdam Protestanten en r.-katholieken op hervormingsdag hij een ■«vj Nieuwe studentenhuizen aan de Oude Singel Chauffeur zag dader in een toilet staan In Leidse Pieterskerk Predikant en het voeren pastoor woord M. H. DE REEDE JR. OP „RHIJNHOF" BEGRAVEN Nachtelijk drama in binnenstad Bijna tweehonderd Zeeuwen in LEIDEN verenigd i CL JCl Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 1 november 1963 Tweede blad no. 31100 3x2 7 Gezelligheid begint bij „Wat heeft de Centrale kerkeraad van de Leidse hervormde ge meente toch bewogen om de traditionele herdenking der hervor ming dit jaar samen met rooms-katholieken te houden. De kerke raad wist toch wel. dat dit bevreemding en bij menigeen zelfs erger nis zou opwekken? Is de kerkeraad ook al aangestoken door een oecumenisch vuur, dat in Brabant en Limburg ontbrand is. b.v. in St.-Oedenrode, waar een pastoor op een hervormde kansel en een dominee in de R.-K. Kerk een gemeenschappelijke kerkbouwactie aanbevelen? Neen, de studentenpastoor en ik zijn er ons van be wust, dat wij beiden tot kerken behoren, die, wat structuur en leer- systeem betreft, diepgaande verschillen met elkander vertonen. Er zal nog heel wat water door de Rijn en door de Tiber moeten vloei en. voordat de eenwording een feit is", aldus ds. D. J. Vossers toen hij gisteravond in de Pieterskerk, na het zingen van ,,Een vas te burcht is onze God", zijn toespraak begon in de samenkomst, welke hier was belegd ter herdenking van de hervormingsdag. Voor liet eerst in «le geschie«leiiis Voor het eerst in de geschiede nis van hervormd Leiden, ging in deze samenkomst ook de r.-k. stu dentenpastoor, dr. L. van Noort, voor. In tegenstelling met voor gaande jaren was deze bijeen komst veel drukker bezocht. Circa 500 mensen waren aanwezig, o.w. vele predikanten. Ds. Vossers vroeg zich af of het niet rijkelijk voorbarig is. dat nu al. en dan speciaal op de 31ste ok tober, een pastoor en een predi- kan op één kansel komen te staan. Neen, aldus spreker, zowel in de Herv. als In de R.-K. Kerk voltrekt zich de laatste jaren een merkwaar dige verandering. De Herv. Kerk doet van harte mee aan het gesprek in de Wereldraad van Kerken en zy be treurt het, dat de r.-katholieken daar nog niet officieel deel van uitmaken. En in de R.-K. Kerk breekt zich een herwaardering van de reforma tie baan. waarvan het hoog tijd wordt, dat wy er kennis van nemen. Vroeger waren deze herdenkings diensten besloten „onder onsjes", waar een donker beeld van de R.-K. Kerk in de 15de en 16de eeuw werd opgehangen. Maar het gebeurde bui ten de andere partner om. En dat was niet alleen niet fair, maar het was niet christelijk en zeker ook niet in de geest der hervormers. Want wat heeft Luther met het aanslaan van zijn 95 stellingen tegen de aflaat op de 31ste oktober 1517 anders be doeld dan een gesprek met de r.-k. theologen uit te lokken, aldus ds. Vossers. Willen wy de hervormer eren, dan moeten wij in zijn voet spoor verder gaan. Gesprek op hoog niveau Thans verheugen wij er ons over. I dat ook de R.-K. Kerk dat gesprek op prijs stelt, zelfs op het hoogste niveau. Het bewijs daarvan is, dat op het concilie een groot aantal verte genwoordigers van andere kerken als waarnemers zyn uitgenodigd. Zulk een gesprek vindt ook hedenavond, met instemming van het dekenaat, in deze kerk plaats. Dr. Van Noort en ds. Vossers gin gen deze avond van hetzelfde schrift gedeelte uit t.w. Efeze 4. Een schrift gedeelte waarin de Kerk getekend wordt in haar eenheid en in haar verscheidenheid. Deze Kerk, aldus ds. Vossers, wordt door de r.-k. theoloog Hans Kling zo mooi genoemd: het door God bijeengeroepen oecu menisch concilie, dus niet door men sen, niet door de Paus, niet door de gezamenlijke bisschoppen, maar het door God bijeengeroepen oecumenisch concilie. Aan de hand van het voor gelezen schriftgedeelte zette spreker uiteen, dat zij, die door Gods genade tot deze Kerk mogen behoren, van Paulus te horen krijgen hoe zij met de andere leden der Kerk moeten omgaan: met alle nederigheid en zachtmoedigheid, elkander in liefde te verdragen en te beijveren de band des Geest es te bewaren door de band des vredes. Wat heeft daar in het verleden, aldus spreker, veel aan ont broken. Maar van God uitgezien vor men allen, die in Christus geloven, één lichaam: het door God bijeen geroepen oecumenisch concilie: één Heer, één geloof, één doop, één God en Vader, die is boven allen en door allen en in allen. Vossers. om een betere verstandhou ding tot elkander te krijgen dat natuurlijk ook maar het allereer ste doel moet wezen ons te onderwer pen aan de heerschappij van Jezus Christus, die de weg. de waarheid en het leven is. De waarheidsvraag mag in het kerkelijk gesprek nooit ver doezeld worden. Maar ons aan deze waarheid houdende, groeien wij in liefde in elk opzicht naar Hem toe. Hoe dichter bij Hem, des te dichter ook bij elkaar. Pij ii om een wond Nadat gezongen was „Eén naam is onze hope" voerde de studentenpas toor het woord, die begon met te zeggen, dat het voor beide kerken vandaag een bijzondere dag was. Ge lukkig is de tyd voorbij, dat het noemen van dc naam Luther voor de r.-k. afkeer en pijn opriepen. Van hem uit is de reformatie ingezet, dat is het verleden. Vandaag hebben wjj te maken met een christenheid, die niet één meer is. De hervorming heb ben wü echter niet als het eindpunt te zien. Steeds opnieuw krijgt de Kerk de opdracht zich te blyven hervormde. Een reformatorisch chris ten heeft eens geschreven: de kerk van de reformatie is niet een kerk naast de R.-K. Kerk; zy is de open wond in de Una Sancta Catholica. Deze wond open te houden is de his torische zending van de reformatie. Deze woorden, aldus spreker, druk ken eigenlijk goed uit wat een rooms-katholiek op hervormingsdag voelt: pyn om een wond. die er is en inzicht dat die wond nog open moet biyven. Als rooms-katholiek .kunnen wy de reformatie positief waarderen: de bybelse vroomheid, .amenhangend met de her-ontdekking van de bybel door de reformatie, werd in de R.-K. Kerk te lang gemist. De unieke plaats van Christus in de heilsbe middeling dreigde in het verleden binnen de R.-K. Kerk ondergraven te worden. De binnen de R.-K. Kerk ingezette vernieuwingsbeweging dankt daarom veel aan de authentiek christeiyke waarden, die de Reformatie beschut, heeft. Gebrek aan eenheid j Daarom kan een r.-katholiek op hervormingsdag toch ook wel dank baar gestemd zijn. Maar overheersen doet by hem de pijn om een eenheid die er niet is. Dit gebrek aan een heid moet ons beschaamd maken ten overstaan van Christus, die gebeden heeft om eenheid en t.o.v. de wereld die onder een verdeeld christendom het evangelie niet geloven kan. Daar om nodigt hervormingsdag alle ker ken uit tot schuldbelijdenis. Wat de toekomst betreft: de her vorming. de kerkvernieuwing moet doorgaan by alle kerken. Voor de spiegel van het evangelie moet de R.-K. Kerk zich hervormen door ver- werkeiyking van gerechtvaardigde protestantse verlangens en de protes tantse kerken door verwerkeiyking van gerechtvaardigde rooms-katho- lieke verlangens. Door deze zelf-her- vorming mag gehoopt worden dat Gods Geest ons weer bij elkaar brengt. Hier ligt een verantwoordelijkheid voor iedere christen. Wij moeten, al dus dr. Van Noort, elkaar weer gaan ontmoeten als mens en als christen. Dat betekent dat we de caricaturen. die we van elkaar hebben opgehan gen, weer afbreken en dat we ernst maken met het grote gebod van de liefde „Geliefden laten wü elkaar liefhebben, want de liefde is uit God". Met het zingen van „Behoed uw Kerk, zet uit. o God. haar palen" werd deze by eenkomst besloten. STEENSTRAAT I HERENSTRAAT 4 HAARLEMMERSTR. 204 t C I V C Militair verlof in Holme en Seedorf Voor de in de garnizoenen Hohne en Seedorf (Duitsland* gelegerde militairen is ter gelegenheid van Kerstmis en nieuwjaar een speciale verlofregeling ontworpen, die de helft van deze militairen in de gelegenheid stelt de kerstdagen thuis door te brengen. De andere helft zal met oud en nieuw ,huis zyn. verlof te verlenen van 13 tot 27 december en de overigen van 28 december tot 11 januari. Wegens de verbouwingswerk zaamheden is er ook zondag a.s. geen filmvoorstelling in het Rijksmuseum voor Volkenkunde. BOISSAC ROUGE een volle rode Bordeaux'. BOISSAC BLANC een soe pele witte Bordeaux. Klosterberg, Machtumer Riesling, droog en vol. Deze wynen per fles slechts f 2.90 en by 6 flessen de ZEVENDE GRATIS, eventueel gecombineerd. In New York is een 180 ton wegende sectie voor de in aan bouw zijnde Verazzanobrug op- gehangen. In totaal moeten 61 van dergelijke stukken aange bracht worden alvorens het weg dek kan worden gelegd. Onder zeer grote belangstelling circa 500 personen waren naar „Rhijnhof gekomen -vond gistermiddag de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van de heer M. H. de Reede jr., die j.l. zondagochtend plotseling is overleden. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep van de Ge nerale Synode als luchtmachtpred. H Serlle, kand. te Den Haag. Bedankt voor 't Harde J. A. de Waard te Meer- kerk. GEREF. KERKEN Bedankt voor Utrecht-Noord (vac. T, Spilker) S. van Bekkum te Monster. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) j Tweetal te Ehschede-Zuld (vac. J. Kok) J. Faber te Schiebroek-Hlllegers- I berg-Centrum en J. F. Helj te Drach ten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Bradford (Ontario) A. Vergunst te Rotterdam. Bedankt voor St.-Annaland J. Blom te Dlrksland voor Boskoop H. Ltgtenberg te Oude- j mirdum voor Middelhamls W. C. J. Bosschaart te Slikkerveer. Mensen onderweg' i Zondag om 10.30 uur wordt In Blauwkapel de laatste dienst gehou den in 1963 voor hen die onderweg zyn. In deze dienst zullen de slacht offers van het verkeer worden her dacht en vindt de voorbede plaats voor de gewonden en de getroffen gezinnen. Met deze dienst wordt een reeks van 32 zondagen, met totaal 77 diensten, afgesloten. In totaal meer dan dertienduizend bezoekers woonden dit jaar de half uur-diensten bij, waarin voorganeers uit een tiental verschillende kerkge nootschappen voorgingen. In iy64 zal op eerste paasdag het kerkje aan de ewg tussen Hilversum en Utrecht voor het vyfde jaar open staan voor mensen onderweg. Zeer grote belangstelling De ruime plaats, die de heer De Reede in het Leidse verenigingsleven heeft ingenomen, kwam tot uitdruk king in de vele afvaardigingen. Zo waren o.m. vertegenwoordigers aan wezig van de Leidse Bond van Har monie- en Fanfareverenigingen en de by deze bond aangesloten muziek gezelschappen, van de Stichting Na zorg Werkplaatsen, de accordeonver eniging „Neerlandia", het mannen koor „Kunst na Arbeid", het college diakenen der Leidse hervormde ge meente, het college van diaconie en van kerkcollecten van deze ge meente, het chr. tamboer- en pyper- korps „K. en G". de Ver. voor Chr. (hervormd) Onderwys. de federatie van de Heinkelclub Uederland, de St.-Nicolaas Intochtcommissie. de Chr. Wijkverpleging Levendaal en de chr. gymnastiekvereniging DOS. Namens het gemeentebestuur was wethouder P. S. Harmsen aanwezig en verder de heer A. J. v. d. Pompe. directeur van K. en O., de heer G. Steinbach van de Leidse Jeugd Actie, de heer J. C. J. Lambermont, secre taris van de Ver. Koninginnedag, en kele predikanten en vele vrienden en kennissen van de familie De Reede. Ds. D. J. Vossers voerde als enige spreker in de aula, waarin lang niet alle belangstellenden een plaats kon den krygen, het woord. Spreker ba seerde zyn overdenkingswoord op een gedeelte uit Lucas 12, waarin gespro ken wordt over de waakzaamheid en belichtte speciaal de verzen „Laten uw lendenen omgord zyn en uw lam pen brandende" en „Weest ook gy bereid, want op een uur, dat gy het niet verwacht, komt de Zoon des mensen". Niet alleen de familie De Reede. die in één week een zoon en een va der door de dood moest verliezen, is in rouw, aldus ds. Vossers, maar ook een groot deel van de Leidse gemeen te. Het plotseling overiyden van de heer De Reede jr, die in zoveel ver enigingen en instellingen zitting had. heeft velen diep geschokt. Van de Ver van Chr. Onderwys was hy bijna een kwart eeuw, waarvan de laatste tien jaar in de functie van admini strateur, een trouwe medewerker. Hy was een man, die zyn hart in het werk legde. K. en G. verliest in hem niet alleen een steunpilaar, hy was bovendien een vaderlyke vriend van de jongens, die hy allen by name kende. Daarnaast heeft hij zich aan tal van vormen van maatschappelyke arbeid gegeven en was hy een trouw lid van het college van Diaconie-col- Dijkgraaf en Hoogheemraden van lectanten. Bij al zyn gevarieerde ar- het Hoogheemraadschap van Ryn- j beid had hy, aldus ds. Vossers, één Voortgaande wees spreker er op, dat wy ons open moeten stellen voor de ander. Wy moeten naar hem leren luisteren. Waar dit op uit zal lopen is echter nog niet te zeggen. Maar het is Paulus, die in Efeze 4 de hoop uitspreekt, dat de omgang der gelovigen onderling mag leiden tot opbouw van het lichaam van Chris tus, totdat wy allen de eenheid des geloofs en de volle kennis van Chris tus bereikt hebben. Het moet ons er niet in de eerste plaats om' te doen zyn, aldus ds. Advertentie Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen JUWELIER V. d. WATER, Haarlemmerstraat 207. heeft ze. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Hoogheemraadschap van Rijnland wyl hy zich gereed maakte om naar de kerk te gaan om daar dienst te doen, werd hy door de dood over vallen. Nadat ds. Vossers woorden van troost tot de familie had gespro ken werd het lievelingslied van de thans overledene „Vaste rots van myn behoud" gezongen. Tydens het uitdragen van de kist met het stoffeiyk overschot, deed de organist de melodie van Gezang 227 „Arts aller zielen, 't is genoeg als Gij ons neemt in uw hoede" horen. Op de weg naar de begraafplaats stond een aantal leden van vrywel alle Leidse muziekkorpsen aangetreden, om by het passeren van de stoet een eerbie dig saluut te brengen. Aan het graf bad ds. Vossers het „Onze Vader", waarna d^ oudste zoon van de over ledene dankte voor de belangstelling en het medeleven in deze dagen uit zo brede kring ontvangen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Leonardus Theodorus. zn van L. F. v. d. Krogt en J. M. de Haas; Maud Emille, dr van J. Nauta en H. M. T. Barge; Monique Maria Johanna, dr van M. P. J. Kallenberg en J. M. v. d. Kwartel; Martin us Theodorus Hendri- kus. zn van H. Heljn en A M. L. v. d. Sloot; Ans. dr van G. J. Vrage en M. Hoogesteger; Alan Everardus Theresla, zn van L. C. M. Vliet Vlieland en C. T. Thomasse. GETROUWD (Van onze Rotterdamse correspondent) Een agent van politie is vanochtend in de Rotterdamse binnen stad, op het Eerste Blekershof, neergeschoten door een man, die wordt verdacht van een poging tot inbraak. De toestand van de agent, de 25-jarige B. Nijcnhuis, is zeer ernstig. Hij kreeg een schot door de keel. Agent Neijenhuis is vanochtend geopereerd. Daarna werd zijn toestand als „redelijk goed" gekenschetst. Hij was toen buiten levensgevaar. C M. Schmidt en C. M. Meerpoel; H. G. Koekkoek en C. W. Barendse: P J. Bouwman en C Beekman; M. Grootjans en P. G. Martens; D. Jan sen en C. J. C. Stlkkelman; W. D. Ouwerkerk en E. van der Laan; A. Ha- senoot en A. Koree; G. A. W. Schol- tes en G. M. Blom; J. van den Berg en H. M. Scholten; T. Wolbersen en J. Mulder; A. A. de Jong en C. M. Schraa; A. J. Olljerhoek en J. M. Groenewolt; H. de Klerk en E. M. Thiel. OVERLEDEN C. Schenk. 86 Jr, w v. K. W. P. Krom; J. van der Klugt, 58 Jr, man; W. F. Kanbier, 75 Jr. man; A. P. Hopmans, 38 Jr, man. Omstreeks vier uur reed een Volks wagen van de politie het Blekershof op als afsluiting van de nachtdienst. Er zaten twee man in. De bestuurder, de 26-jarige agent J. H. Kraayveld, zag twee mannen op het hof lopen. Omdat hy zowel als zyn collega von den. dat het tweetal zich nogal ver dacht gedroeg, werd besloten even een babbeltje te maken. Daartoe reed men voor de mannen uit om daarna de surveillancewagen zo neer te zetten, dat ze min of meer klem zaten. De waarnemer Nijenhuis wilde zich uit de auto laten zakken, Nau- welijks had hy een been op de straat of er weerklonken twee schoten, die werden gelost door een man, die een witte regenjas droeg. Vliegensvlug trachtte Kraayveld zyn pistool te grypen, maar voordat hydit had kunnen doen flitste er een kogel langs zyn hoofd. De man in de witte regenjas liep in de ene richting weg, zyn metgezel in de andere. Op zijn vlucht loste de schutter een vierde schot. Agent Nyenhuis was voor de auto in elkaar gezakt. Zijn collega hielp hem zoveel mogelijk en alarmeerde de GG en GD, die binnen vier minu ten met een ziekenauto ter plaatse was. In alleryl werd de zwaargewon- t de, die een schot door de keel had gekregen, overgebracht naar het Dykzigtziekenhuis. Kraayveld had een lichte shock, maar kon in de loop van de morgen toch aan het reconstructiewerk deelnemen. Onderzoek Van alle kanten kwamen politie auto's aan en de gehele binnenstad en ook de uitvalswegen werden afge- i dene bedrijven hun werk- en opslag ruimten hebben. Van een van die opslagplaatsen vertoonde de deur sporen van braak Het ligt voor de hand, dat de beidé mannen door de politie-agenten werden verrast, toen zij probeerden in te breken. Om kwart over acht vanmorgen trof de 53-jarige Rotterdamse chauf feur H. Annotee uit de Bonaventura- straat 57 de vermoedelijke dader aan in het toilet van een bedryf, dat op enkele honderden meters afstand van de plaats van het misdrijf is ge legen. En weer slaagde de misdadiger er in te ontsnappen. schoonmaken. De heer Annotee open de met een schroevendraaier de deur en zag tot zyn verbazing een man I van klein postuur, die zich in de uiterste heek van het toilet had I teruggetrokken en een vinger op de lippen legde, alsof hij de chauffeur i smeekte hem niet te verraden. De heer Annotee handelde ogen blikkelijk. Hij smeet de deur weer dicht en' rende weg om een j waarschuwing door te geven. Maar terwijl hij de melding doorgaf, zag I hy de man reeds langs de ruit glip- j pen. De politie, die reeds aan de Eerste Blekershof aanwezig was. kwam nog geen halve minuut na de alarmering ter plaatse, maar het was juist die halve minuut te laat. Het is gebleken, dat de gevluchte man was binnengekomen door een raampje van ongeveer veertig cen timeter in het vierkant. Het meest overstuur was de werkster. „Als je het goed nagaat", vertelde ze. ..heb ik hier van kwart voor zes sen af met die vent gezeten". Verzoek Het was een werkster van de N.V. Arturo Riva aan de Tweede Blekers hof, die vanmorgen ontdekte, dat het rode schyfje van het toilet naar voren was gedraaid. Niets vermoe dend verzocht zy even na achten de chauffeur H. Annotee om de deur te openen, zodat zy ook daar kon Scheepsramp Javazee: wellicht 79 doden Gevreesd moet worden, dat by het vergaan van het Indonesische schip „Tjahaja Timoer" 79 passagiers en bemanningsleden verdronken zyn, zo heeft het persbureau Antara gemeld. Het schip is twee weken geleden in de Javazee gezonken, toen het op weg was naar Sumatra. Vyf bemanningleden die tien dagen lang in een bootje hadden rondgedreven zy'n enkele dagen ge leden opgepikt door de „Lematang". Een van hen overleed echter twee uur na zyn redding. Ti werd geopend met eon zeer geani- «Llictor ct KilliergO meerde jaarvergadering, die gister- 1 avond in de bovenzaal van „Old Dutch" plaats had. Na een kort wel- groeit en bloeit Het winterseizoen 1963-1964 van land maken bekend dat by de ge houden herstemming ter verkiezing van een hoofdingeland-plaatsver vanger van Rynland voor het onge bouwd eigendom in het negende kies district (hoofdplaats Nieuwkoop* is gekozen dc heer J. H. Ruling J. B. zoon te Alphen a«in den Rijn. kenmerk en dat was zyn bescheiden heid. Spreker, die hierna teruggreep op De Stichting Leidse Studentenhuisves ting staat al jaren voor de vrij hopeloze taak, onderdak te verzorgen voor de voort durend groeiende aantallen studenten, ter wijl de oude studentenhuizen steeds meer uit de stad verdwijnen. Af en toe is er een lichtpuntje, zoals ook nu weer oHicaci vv.-e, r Naar wij vernemen kon het pand Oude zyn tekstwoord^zeide, dat de Heiland J Singel 50 (linker foto) worden aangekocht ten behoeve van dc studentenhuisvesting. voor de heer De Reede zondagoch- j tend op het onverwachs kwam. maar - zyn dienstknecht wakende vond. Ter-Daarnaast zijn dc percelen nr. D. 52A reeds enige tijd in restauratie. Waarschijn lijk zullen de plannen omtrent de indeling enigszins veranderd worden, nu het com plex door aankoop van nr. 50 kan worden vergroot. Aanvankelijk dacht men in de eerder aangekochte nummers 52 en 52A ongeveer 24 kamers te kunnen inrichten. Vports zal vermoedelijk binnen afzien bare tijd ook het pand Oude Singel 68 (rechter foto) ten behoeve van de studen tenhuisvesting aangekocht kunnen morden Ook hier zal echter een grondige restau- komstwoord wierp de voorzitter, dr. J. II. Bromelow. een terugblik op het afgelopen verenigingsjaar, waarin da I vereniging weer veel heeft gedaan ter Kt. De recherche begon ztfn onder- „Luctor et tmergo <le vereniging bevordering van d(, h,nnis van hct zoek op het Hof. waaraan verschei- van Zeeuwen te Leiden en omstreken, I /eeuwse land. I Het jaarverslag van de secretaresse mevrouw S. Bromelow-van Makkelen- berg, getuigde eveneens van een zeer geslaagd verenigingsjaar, waarin het optreden van de toneelclub, het be leggen van diverse contactavonden en filmvoorstellingen tot de meest ver meldenswaardige verenigingevene menten behoorden. Dat het de ver eniging financieel nog steeds goed gaat, bleek wel uit het verslag van do penningmeester, de heer M. A. Ver met, die het boekjaar met een voor delig saldo van f 975 kon afsluiten, zy nog vermeld, dat thans ruim 180 Zeeuwen zich in „Luctor et Emergo" hebben verenigd. De bestuursverkiezing leverde geen moeilykheden op, daar de periodiek aftredende leden, mevrouw Brome- low-van Makkelenberg en de heer N. van Dalsen (alg. lid) bij acclamatie werden herkozen. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden mevr. C. N. Visser-Lindenbergh en de heren A. Heil en P. van der Walle gekozen. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat de leden van „Luctor et Emergo" waren uitgenodigd om op 16 novem ber a.s. de Groningse avond by te wonen, maakte de heer W. A. Kosten (alg. bestuurslid) bekend, dat de Ryksvoorlichtingsdienst bereid werd gevonden een filmavond te verzorgen. Op woensdagavond 20 november a.s. zal de RVD in het geref Jeugdhuis voor de leden van „Luctor et Emer go" vertonen de films „Deltawerken phase 3", „De Vrye Zee" en Bert Haanstra's nieuwste film „Zoö" (In de Dierentuin). Na de pauze volgde nog een gezel lig samenzyn, dat werd opgeluisterd door de heer M. A. Vermet, die zyn nieuwste in Zeeland opgenomen kleu rendia's vertoonde. ratie nodig zijn, voor het aan zijn nieuwe doel zal kunnen beantwoorden. Het pand is groot genoeg om er een 25-tal kamers in te richten. Hoe dankbaar men ook over deze aan kopen gestemd mag zijn. het blijft een druppel op een gloeiende plaat, en ook Libanees schip opgebracht i Gisteren is in Tel Aviv van militaire daarover zal ongetwijfeld gesproken wor- zijde vernomen, dat een Israëlische den wanneer minister Bot medio november onderzeeboot woensdag j.l. een kleine i j r i Ti Libanese vrachtvaarder, die de Is- een werkbezoek aan de Leidse Universiteit raëlische territoriale wateren was komt brengen. binnengevaren, heeft aangehoud n en (Ff H Hok id) opgebracht. De zes opvarenden zijn Ulü nonast; voor ondervraging aangehouden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3