IS OLD SHATTERHAND SJORSVAN REBELLENC SJORS VAN DE REBELLENCLUB Bep Nooy als centrale figuur in Oranje Hein BONI II Haarlems meisje (17) Leids wmt eoncours DE LUB .van Dalen Rusk verzekert Bonn: Amerikanen Blijven Een uniek jubileum: 70 jaar rijkspensioen A.N.W.B. opent elfde route in successie Juwelier herkent zijn gestolen sieraden Jubileumvoorsteiling Het was kostelijk om te zien hoe "zij inLeidse schouwburg GEEF UW KINDEREN EGOUDEN JEUGD- IERINNERINGEN MEE Vijftig jaar op de planken Raketten voor Zuid-Afrika M. H. de Reede plotseling overleden )IEUZELF HEEFT. 13,« fl Aii ook staking Amsterdamse scholieren Hollands- midden" afgebakend Amnestie in Zuid-Korea I an inbraak in II iesbaden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 28 oktober 1963 Tweede blad no. 31096 Zingen in eigen taal niet populair Majella v. d. YVurff, een charmant 17-jarip meisje uit Haarlem, heeft zaterdagavond de Leidse finale ge wonnen van het Rutecksamateur- zangconeours, waaraan ongeveer 30 Zangeres van zangeresjes deze maand hebben deelgenomen. De Leidse ver tegenwoordiging kwam er niet aan te pas, want de vier finaleplaatsen werden alle bezet door niet-Leide- naars. (De inschrijving was name lijk niet beperkt tot Leiden). Het Haarlemse meisje deed het volgens de deskundigen op het gebied van de lichte muze zo goed dat zij naast haar eerste prijs nog een proefop- name bij een grammofoonplaten- maatschappij mag maken. Over het peil van deze wedstrijden valt moeilijk een oordeel te vellen. Men zou kunnen opmerken, dat er bij alle deelnemers en deelneemsters nog heel wat aan mankeerde. Dat de ademhalingstechniek voor velen nog een nieuwtje is dat er slordig gearticuleerd werd en dat er van Advertentie opperhoofd der Apachen de bloedbroeder van Winnetou Herinnert u zich nog hoe u van deze twee onsterfelijke romanfi guren heeft genoten? Waren uw jongensjaren niet ge vuld met Karl May's avonturen verhalen? Onze tijd, onze jeugd leest niet meer zo verwoed als wij in onze tijd. Dit is de tijd van de beeld- m roman, de in tekening gebrachte avonturenreeks. Daarom heeft l0| die oude avonturenreeks, fris als N. toen ze pas geschreven werd, i aangepast aan de jeugd van deze Nj tijd en ze laten illustreren door de beste striptekenaar, die in K Frankrijk te vinden was. "Sjors van de Rebellenclub" - brengt deze nieuwe, briljante h» serie stripverhalen in volkleuren- nj druk. Daarnevens: de avonturen 23 van Sjors en Sjimmie en tal van ril andere spannende, boeiende, in teressante verhalen, puzzels, we tenswaardigheden, geheel bere kend op de jeugd van nu. Een abonnement op dit prachtige, geheel in kleuren uitgevoerde weekblad kost slechts f 0,25 per week, desgewenst betaling per kwartaal (f 3,25), De eerste twee nummers cadeau... in november ;j5een prachtige kleurenplaat van Winnetou, die de hele Neder landse jeugd boven zijn bed zal willen hangen. Stuur nog heden de onderstaande bon in. originaliteit geen sprake was. Maar wat wil men? Dit concours preten deerde niet te zijn een songfestival met sterretjes, die heel wat van plan zijn, maar een eenvoudige zangwed- strUd, waaraan iedereen, die de moed had, kon meedoen. Een uurtje voor de strijd begon, kon men samen met het orkestje de muziek even door nemen. Dat was alle oefening, die men kreeg. Het repertoire werd ge heel aan de deelnemers overgelaten. Wie de moed heeft op het toneel j te klimmen, moet jrel beseffen dat i hij met moed alleen er niet komt. 1 Wanneer men van de zangkunst in de lichte muziek te weinig kaas heeft j gegeten, dient zelfkritiek die moed te beteugelen. In de laatste voorselec tie zagen wij een Haagse jongeman achter de microfoon plaats nemen, de schijn van had dat het orkest en de schyn van had dat het orkest en i hij verschillende muziek voor zich hadden. De jongeman nu had M. J. Elfferich beroepen te Voorhout I Onze stadgenoot, de heer M. J. Elf ferich. theol. kandidaat, ontving een toezegging van beroep van de her vormde gemeente te Voorhout. Doopsgezinde Broederschap Mevr. dr. E. A. Franken-Duparc alhier stelt zich thans beroepbaar in de Doopsgezinde Broederschap. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f 400.—. Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft htt. Etema Certina - Prisma Junghans -Ewe - Anker. Bij Schokbeton za terdag-gewerkt C* O Bij de NV Schokbeton in Kampen zo is zaterdag gewerkt. Tot en met 7 de- W ~M tl* de moSe'Ükbcden. die het stuk met de hele buurt helpt bij de verde ling van de goederen als Antje van W 1 gjl I 1 haar aan de drank geraakte Thijs ten beste geeft als opa en oma (Tony Foletta en Bep Mouton) hun huwe- A1 j i j i i u I Rjksfeest vieren. De actrice bleef ook ..Als re aan de Jordaan komen, komen aan mijn hart zegtgisteravond trouw aan haar principes i tante Aal in het laatste bedrijf van Herman Bouber's ..rasechte" I van eerlijkheid en eenvoud. Geen en- 1 volksstuk „Oranje Hein". Een simpel zinnetje, dat zo kenmerkend ufteriüiw'efféctenm^alratf'bleêk I is voor de vertolkster van deze dankbare rol, de zeventigjarige I nu juist haar kracht. 1 Bep Nooy. Een halve eeuw al staat deze vrouw als voornaamste ver- AdTertenn* diverse modekleuren moedig moeten zyn niet te komen, cember zal elke zaterdag worden ge- teqenwoordiqster van het volkstoneel op de planken. Haa.r talent Voor de finale hadden zich ge- Irv dir^ti* hepft hierto*» Hp- I a. 8 n 1 i in de loop van deze jaren volledig tot ontplooiing gekomen is onmiskenbaar, haar vitaliteit onbegrijpelijk. Een werkzaam le ven wordt nu met een reeks jubileumvoorstellingen in het gehele Voor de finale hadden zich ge- werkt. De directie heeft hiertoe be- plaatst de dames M. v. d. Wurff en I sloten, nadat gebleken was, dat on- Z. Lackovic (een Joegoslavische, die nu in Alkmaar woont), de heer J. Verweij (Vlissingen) en de Jojanti's (Sassenheim). Het Haarlemse meisje met de lied jes „Du bist mir so sympathisch en „Habajana Melodie" verdiende de ze ge beslist. Haar voordracht was vlot geveer negentig procent van het per soneel op basis van vrijwilligheid hiertoe bereid bleek. De arbeidsin- spectie heeft de toestemming voor dit i land bekroond, overwerk verleend. Zaterdagochtend is door meer dan een derde van het ongeveer 470 man tellende personeel van het bedrfjf ge André van Dijk gaf haar als Oran je Hein in deze ouderwetse volks klucht goed party. Kortom, het was een avond van gezonde volkshumor, die behalve door wethouder Sanncs ook door wethouder C. J. Piena werd bijgewoond. ExcZusu/üx f/eiujScAiXMH Donkersteeg 21 - Leiden en zonder aarzelingen, wat van de t werkt. Dat niet. meer mensen over- anderen niet kon worden gezegd. ZU schaaft in technisch opzicht nog aan haar stem. zodat vorderingen nog werken, verklaarde de directeur, de heer T. Teunissen met de medede ling, dat het overwerk aan beperkin- mogelijk zijn. Mej. v. d. Wurff I gen onderhevig is in verband met de gaat nu over naar de landelijke fl- produktiegang. Er was enige achter- - - „I Ifon/lnAe svsvlr hot fl, nale in Amsterdam. pe tweede prijs kwam in handen van de heer Verwey, die een soepel gezongen „Pennies from haven" bracht, maar „Summertime" te veel op één dreun afwerkte. Merkwaardig is wel dat er van de in totaal 18 stand ontstaan. Vandaar ook het tij delyk karakter van de over- werkperiode. Na invoering van de verkorte werkweek in de bouwnijverheid is de produktiegang in het bedrijf aan gepast. Deze aanpassing zal niet on gedaan worden gemaakt. Daardoor is liedjes, die ten gehore w erden ge- het volgens de heer Teunissen ook bracht er niet één van Nederlandse makeiy by was De Jojanti's (John Hulsbergen, Jannie Kriek. Tini Slingerland» had den het 't moeilijkst van allen. Zy moesten zich, zoals allen, aanpas sen aan het orkest, dat vaak te hard speelde, en bovendien nog „close har mony" brengen. De Jojanti's hebben er hard voor gewerkt, maar hun stemmen hebben zich nog niet naar en in elkaar gevoegd. Hun repertoire was wat eenzijdig en een tikje naar de kant van de smartlappen: „Junge, komm bald wieder" en „Lass mein Herz nicht weinen". De Joegoslavi sche juffrouw moest van a tot z im proviseren, omdat zy geen muziek by zich had. Vlak voor zy optrad overlegde zij even met het orkest wat zij zou zingen, zy kwam dan ook niet verder dan de vierde plaats. Het was een genoeglijke avond in dien men voor ogen hield dat hier amateurs aan het werk waren die niet voorgaven meer te willen zyn dan zy zyn. niet mogelijk om op zaterdagen het gehele bedryf op volle capaciteit te laten draaien. Zuid-Afrika zal in de buurt van Pretoria een instituut voor raket- onderzoek oprichten voor de ontwik keling van een geleide luchtdoelraket. De vice-voorzitter van de Zuidafri- kaanse Raad voor wetenschappelijk en industrieel onderzoek, prof. L. J. Ie Roux. die dit. meedeelde, zei verder, dat Zuid-Afrika door de gebeurtenis sen in Afrika gedwongen is zich op het gebied van de raketten te bege ven. Naast het genoemde instituut zal „ergens in de Unie" een terrein voor het afschieten van raketten ingericht worden. SA (Van onze correspondent in Bonn» Met nadruk verzekerde de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken. Dean Rusk, gisteren, dat de luchtbrugmanoeuvre „Big Lift", waar bij een Amerikaanse pantserdivisie van Texas naar West-Duitsland werd gevlogen, niet de voorbode is van een aftocht van Amerikaanse troepen uit Duitsland. Integendeel, aldus Rusk, die een rede uitsprak in de Frank furter Pauiskirche bij de onthulling van een monument voor wijlen gene raal George C. Marshall. Trumans minister van Buitenlandse Zaken, wiens naam verbonden is aan het grandioze plan tot ondersteuning van Europa. Dean Rusk zei, dat de zes Ameri kaanse divisies, die nu in de Bonds republiek zijn. daar zullen blijven zo lang zy nodig zyn en dat betekent onder de huidige omstandigheden noj lange tijd. De oefening „Big Lift" was. volgens Rusk, alleen noodzakelijk geweest om de beweegiykheid van de strijdkrachten te beproeven. De minister sprak verder over een uitbreiding van de militaire samen werking tussen de bondgenoten dooi de oprichting van een multilaterale a t oomrakettenvloot met beman ningen uit verschillende landen en multinationale bevoegdheden en eigendomsrechten. Het initiatief in deze kwestie zei Rusk van de Euro pese landen te verwachten. K. en G. verloor stimulerende kracht Terwyl hy zich gereed maakte voor het vervullen van zyn dienst in de aula van de hervormde ulo-school aan de Asserstraat, als collectant der Leidse nervormde Gemeente, is gisterochtend in zyn woning aan de YY as- straat plotseling overleden, de heer M. H. de Reede. Dit plotseling verscheiden van de beer De Reede. die de leeftijd van slechts 47 jaar bereikte, heeft in tal van kringen diepe verslagenheid te weeg gebracht. Als administrateur van de Ver. voor Chr. (hervormd) Onderwijs had hij een groot aandeel in de werkzaamheden van deze ver eniging, die zowel op het persoonlijke vlak als op die van het onderhoud der schoolgebouwen lagen. Het was vooral in deze werkkring, dat hij veelvuldig contact had met het ge meentelijk- en ryksschooltoezicht. YVellicht nog grotere bekendheid genoot de lieer De Reede als be stuurslid eerst tal van jaren als secretaris-penningmeester en 't laatst als algemeen-adjunct van het Chr. Tamboer- en Pijperkorps „K. en G". dat juist door zyn enthousiasme en stimulerende invloed thans zulk een populaire plaats temidden van de an dere Leidse korpsen inneemt. Wat was hy trots op de resultaten, welke K. en G. tydens het laatste muziekfestival in Kerkrade behaalde en hoe verheugde hy er zich in. dat juist „zijn" jongens de eervolle uit nodiging hadden ontvangen om de 8.s. voetbalwedstryd Nederland ]3|0p briefkaart plakken. Of In envelop met 12(4 cents (drukwerk) frankeren 1ST SJORS VAN DE REBELLENCLUB p/a De Spaarnestad Haarlem. U kunt met Ingang van heden alt abonnee op Slora van de Re bellenclub 12 14 11 11 23 per week f 0.2S adres woonplaats... handtekening HARRIMAN OVER ANTISEMITISME IN AMERIKA Ondanks tegenspraak van de Rus- sischc regering gaat de strijd tegen religieuze groepen, en in het bijzon der tegen de joden, In de Sowjet- Unie voort. Dit verklaarde de Amerikaanse on derminister voor politieke aangele- genheden, Harriman, zondag in een toespraak voor het Amerikaanse Joodse Congres, dat hem dit Jaar de Stephen Wise-prys verleende als biyk van waardering voor zyn verde diging van de menseiyke vryheden. De adempauze na de dood van Sta lin is van korte duur geweest, aldus de Amerikaanse minister, die ver klaarde dat sindsdien langzaam maar zeker opnieuw druk op de Joden werd uitgeoefend, waarby de ene synagoge na de andere moest sluiten. Joden krygen in de Sowjet-Unie op hun identiteitskaart de aanduiding „jood", ook als zij afstand hebben ge daan van hun religie. Onder de 175 leden van het Cen trale Comité van de communistische party is slechts een enkeling van joodse bloede en het militaire kader toont volgens Harriman hetzelfde beeld. Harriman zei dat hy by een van zyn bezoeken aan de Sowjet-Unie deze kwestie tydens een gesprek met premier Chroesjtsjow had aange roerd. Deze sloot echter de deur voor elke gedachte dat zyn regering haar anti-godsdienstige politiek zou mati gen. Luxemburg in het Feyenoordstadion muzikaal te mogen opluisteren. Hoe wel men van bestuurszyde al dacht aan het annuleren van de afspraak, meende de familie in de geest van de overledene te handelen om dit op treden a.s. woensdagavond toch door te laten gaan. K. en G. zal hedenavond echter niet de muzikale omlysting verzor gen van de voetbalwedstryd. welke tussen een elftal van de politie en de woonwagenkampbewoners wordt ge speeld. In plaats daarvan worden de leden hedenavond om half acht ver wacht in de Plantsoenschool ter by- woning van een korte herdenkings samenkomst. Bovendien was de heer De Reede geruime tijd voorzitter de laatste tyd bestuurslid van de Leidse Bond van Harmonie en Fanfare ver enigingen. in welke kwaliteit hy de aangesloten verenigingen vele finan ciële adviezen heeft gegeven. Ook in het College van diakonie- collectanten der Leidse hervormde gemeente nam de heer De Reede, wiens overlyden gisterochtend door ds. D. J. Vossers in de aula aan de Asserstraat met een enkel woord is herdacht, een vooraanstaande plaats in. Steeds was hy in deze kring trouw op zyn post, waarby het menigmaal aan een goed advies niet ontbrak. De teraardebestelling van het stof- felyk overschot zal as. donderdag middag om 3 uur op „Rhijnhof" plaats vinden. Ongecompliceerde toneelkunst De jubilerende toneelspeelster BEP NOOY Familieberichten Overgenomen uit andere bladen Geboren: Onno Cornells Johan, z. v. Den Boer—De Vries. Den Haag. Overleden: A Kok. 67 jaar. Rotter dam: J G. Diepenhorst. 82 jaar, Ermelo; J. J. P. G. Bokhorst. 73 jaar, Ermelo; T. W. Vos. 81 jaar, Gouda; dr. P. J. L. de Chateleux. 79 jaar, Oosterbeek. Academische examens Aan de Rijksuniversitelt te Leiden zijn geslaagd voor de examens: dok toraal geneeskunde: de heren B Renes en B. M. van Ulden, beideri te Leiden: semi-artsexamende heren J. G. M. Kornman (Leiden) en F. Pot Scheveningenartsexamen: C. E. van Marie (Leiden), J. J. van der Meersch (Lebbeke, België) en A. J. M. v. d. YVerf (Nymegen). veel heeft te stellen met haar jene- verdrinkendc koloniaal, Oranje Hein. Het Leidse publiek kreeg gister- Met grote ovrrtulging lette lij dele avond de gelegenheid om deze to- stevige Jordaanse vrouw op het to neelspeelster te huldigen. Het bracht neel .dankbaar gebruikmakend van haar na de opvoering van „Oranje Hein" een uit de jaren twintig da terend stuk een minutenlange, staande ovatie. Ontroerd nam Bep Nooy dit huldebetoon in ontvangst. Zij kreeg behalve veel applaus een compliment van wethouder S. San- nes, die haar namens het gemeente bestuur een attentie aanbood. Boven dien kreeg de jubilaresse een deel van de recette van deze toneelavond. Zo is dus ook deze Leidse voorstel ling een feestelijke geworden. Een voorstelling, waarmee het Amster dams Volkstoneel meer sympathie I heeft verworven dan ooit. Eerlyk en oprecht werd deze „Oranje Hein" op de planken gezet als een voorbeeld van ongecompliceerde toneelkunst. Het publiek de Schouwburg was vry goed bezet genoot volop van de rake typeringen en de heerlijke geheel en al in het Jor- daan-milieu passen. Een brok volks- ber 1893 gepensioneerd, nadat hy humor zo zuiver als goud kwam weer als stoker op een torpedóboot van de eens tot leven, recht op de man af en Koninklyke Marine een ongeluk zonder spitsvondigheden, zelfs in een kreeg, tengevolge waarvan hy zyn tyd. waarin het ene probleem na het rechterhand niet meer kon gebrui- andere wordt opgeworpen, nog vol- ken. „Ik stond op de vuurplaat en komen genietbaar. De liedjes van moest op zekere dag in de machine- Louis Davids en Margie Morris kamer werken", zegt de heer Roeper. De laatste vyf" j „Als je lacht dan ben je rijk" en „In „Daar stonden allemaal onderofficie- Roeper niet zo best. meer uit de voe- (Van onze IJmuidense correspondent) De heer J. Roeper in Y'elsen heeft gisteren een uniek jubileum gevierd: hy trekt al zeventig jaar rijkspensioen. „Hij is een dure voor het pensioen fonds" is een gezegde, dat zeker opgaat voor Jaeop Roe»er. Noorderdorp straat 21 in Velsen-zuid, want als negentigjarige is hy ai zeventig jaar in het genot van een pensioen, voorwaar een jubileum, dat naar alle waar- sehijnlijkheid in ons land alle pensioenrecords met stukken slaat. (Van onze Amsterdamse correspondent) De ouders van ongeveer 200 kinderen in het tegen westelyk Amsterdam aan leunende Osdorp hebben het stakingswapen ter hand genomen om verbetering van de Osdorperweg te krygen. Vandaag en morgen zullen zy hun kinderen niet naar school sturen. De stakingsactie is uitgeroepen 1 door een protestcomité, dat zich schriftelijk tot het gemeentebe- i stuur van de hoofdstad heeft ge- wend om te wijzen op de zeer slechte staat, waarin deze weg zich bevindt nadat deze heeft gediend als toegangsweg voor auto's met zand en bouwmate rialen tot de thans byna voltooi de tuinstad Osdorp. De Osdorperweg heeft voorts veel te leiden gehad van de strenge winter van verleden jaar. Voorts is het verkeer be langrijk toegenomen. Er zouden zich talryke ongevallen voor doen. waarby niet zelden voet gangers zyn betrokken. De kin deren van Osdorp moeten over deze Osdorperweg naar school. Het comité heeft het gemeente bestuur een aantal maatregelen gevraagd, dat de verkeersveilig heid zou kunnen bevorderen. De heer Roeper werd op 27 okto- teit. Jarenlang heeft hy als machi nist op vissersboten gevaren en ook ander werk pakte hy aan om de kost voor zyn gezin te verdienen. De heer Roeper verloor tweeëneenhalf jaar geleden zyn vrouw. Zij hadden zes kinderen, van wie er nog twee zoons in leven zyn. De laatste vyf Jaar kan de heer de Jordaan" hebben aan populari- ren, die verstand van die machines teit nog niets verloren, dat bleek by hadden. Ik was gewoon stoker. Ik deze opvoering eveneens. Beppie stond in de machinekamer als een Nooy, de dochter van de jubilerende 'n een vreemd pakhuis. Op een actrice, heeft Bouber's stuk met veelSneven moment kwam ik met myn vaart en verve geregisseerd, eenvou- I rechterhand in een draaiende machi- dig en toch knap. Zelf nam ze de rol pe- hand werd bijna verplet- 1 terd. Negen weken ben ik er voor in het hospitaal geweest, maar ik heb van een Jordaanse meid (Antje) op zich. verleidelijk en fel. - die hand nooit meer goed kunnen De centrale figuur bleek echter de gebruiken. Ik werd voor alle dien- zeventigjarige Bep Nooy te zUn. Zij sten by de Marine afgekeurd en - kreeg een pensioen van f4 in de week". Na zyn ontslag bij de Marine is de heer Roeper niet by de pakken neer gaan zitten. Langzamerhand over won hy zyn gedeelteiyke invalidi- i ten. zyn oude huisje wordt een paar keer door een werkvrouw schoonge- houden. maar voor de rest moet hy' zich maar zien te redden, zyn 84- jarige broer komt veel op bezoek en dan praten ze erg luidruchtig met elkaar, want de heer Roeper is by na helemaal doe" Nationalist Nkonio veroordeeld De Afrikaanse nationalistenleider Nkomo is zaterdag In Gwelo <Zuid- Rhodesië) tot negen maanden gevan genisstraf. waarvan vyf maanden voorwaardelijk veroordeeld, wegens een ondermijnende verklaring die hy op 31 augustus op een by eenkomst in Gwelo had afgelegd. Nkomo gaat in beroep. De 46-jarige leider van de verboden Zimbabwe Afrikaanse Volksunie is in verband met dit beroep op borgtocht vrijgela ten. Nkomo had op de by eenkomst gezegd dat na de eerste wereld oorlog aan Italianen en Duitsers land was gegeven, waarvan de Afrikanen waren verdreven. De rechter zei dat dit niet waar was. speelde de rol van tante Aal, die zo- 95 De nieuwe staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en YVetenschappen drs. L. J. M. van de Laar, is vandaag voor de eerste maal officieel naar buiten opgetreden. Hfj verrichtte de opening van de elfde toeristische ANYVB-route. de „Holland-Midden"- route. die voert door het polderland van de beide Hollanden en langs de Y'echt in de provincie Utrecht. Het is de eerste ANYVB-route. die zich over drie gewesten uitstrekt. Drs. v. d. Laar toonde zich uiteraard verheugd over deze nieuwe route, die j van Gouwsluis naar Ter Aar, YY'ou- de ..randstedelingen" weg van de 1 brugge en Hoogmade. Het militaire bewind van Zuid-Ko- grote weg voert en hun het eigen land beter leert kennen en waarde- ren. Zinspelend op subsidiebeleid van j d«> overheid, zei hy, dat de ANWB deze route gelukkig Hollands-Midden rea heeft gisteren bekendgemaakt, genoemd heeft en niet Holland op z'n dat op 17 december, als een burger- smalst. De route is overigens een ïyke regering de macht overneemt, voorbeeld van uitstekende provinciale een amnestiemaatregel voor politieke samenwerking. De route voert van gevangenen van kracht wordt en het Leiderdorp tussen de Kaag en de l decreet inzake de uitzonderingstoe- Brasem door langs Roelof arendsveen i stand zal worden ingetrokken. naar de Westeinderplassen. Over Ku- delstaart en Uithoorn leidt ze ver volgens van de Amstel naar Ouder kerk en vandaar langs de Holenj Van de amnestie zullen o.a. de voormalige leden van de militaire junta generaal Park Limhang en ge neraal Kim Dong-ha profiteren, van drecht en de Agstel en de Vecht naar j wie de een ter dood en de andere Portengen. tot gevangenisstraf is veroordeeld wegens deelneming aan een „contra- Via Haarzuilen en Mcern leidt de revolutionair komplot". route tot te het gebied van de Hol- De amnestie zal niet gelden voor lamlse IJssel: Montfoort, Oudewater, oud-premier Song Jo sjan. die op be- Moordrecht naar Linnchoten en schuldiging van moord i.s ver- Woerden om dan in westelijke rich- oordeeld. Daarentegen zullen oui- ting te gaan langs de^ Oude Rijn en premier Sjang My-on en de leden van zyn kabinet in vryheid worden 1 gesteld. „Miljoenen-Dick" blijft in arrest (Van onze Amsterdamse correspondent) De schat aan sieraden, die de Am sterdamse politie enkele dagen geleden aantrof in de door haar klem gereden sportauto van een Zeedykfiguur Is zaterdag door een Duitse juwelier geïdenfiticeerd als dezelfde kostbaarheden, die in de nacht van 7 op 8 oktober zijn ge stolen uit zijn winkel in YY'ies baden. Het betreft hier sieraden ter waarde van bijna f. 200.000. e arrestant, in donker Amsterdam Itekend als „Miljoenen-Dick". heelt zich niet willen uitlaten over de herkomst van de sieraden. Y'er- dacht van heling is hij opgesloten. Met name de Duitse politie zal zich interesseren voor de leveranciers van Miljoenen-Dick. Er zfjn in Duitsland reeds enige arrestaties verricht in verband met de juwe- lendiefstal. De aanhouding van Miljoenen-Dick is het resultaat geweest van een anonieme tip, waarop de politie de man in zijn sportauto heeft ge arresteerd, toen hy op de Gelder sekade reed In de auto werd een grote party sieraden aangetroffen en ook in de woning van verdachte bevonden zich vele kostbaarheden, waarvan de herkomst verdacht was. Voor de Duitse juwelier was het een blij weekeinde. Zijn verzekerings- maatschappy heeft na de inbraak in YViesbaden een premie uitge loofd van 20.000 mark voor degene, die de buit zou opsporen. De tip gever is nog niet bekend. Hem of haar staat dus een flinke beloning te wachten.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3