Acht jaar geeist wegens inbraak in Leids A. Z. Koningin over de bij de brug rivier Kwai Erhards regeringsverklaring klaroenstoot voor nieuwe tijd Dr. Brongersma nam een enorme schildpad uit Suriname mee Marinekraker" II van IVijk in hoger beroep voor Haags Hof Nederlander fiets naar Thailand op de „Arbeider anno2000 verdient f 15.000 Meer dan gewoonmaximum Verhoging wegens lier haling LUNS komt eerder terug PERSOONLIJKE LENINGEN AMSTERDAMSCHE BANK GERO-CASSETTE VIER R. I. WERD 150 AAR GELEDEN OPGERICHT Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 19 oktober 1963 Tweede blad no. 31089 „Na dertig jaar dienst aan en in de misdaad Is er een nieuw dieptepunt in het leven van deze ras-inbreker, deze gewoonte brandkasten kra ker: de met grote koelbloedigheid en een over daad aan lef uitgevoerde brandkastkraak in het Leids Academisch Ziekenhuis". Dit iel gistermiddag de advocaat-generaal bij het Haagse Gerechtshof, mr. F. J. C. baron van Voorst tot Voorst .in zijn requisitoir in de strafzaak tegen de 52-jarige Haagse metaalbe werker Willem (,,Pim") van Wijk (bijgenaamd de ..marinekraker"), die een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek van het voorarrest tegen zich hoorde eisen. alibi?" Van Wyk: ..De rechter-com- missaris ging met vakantie, daarna mijn raadsman. Ik moest erover na* denken wat ik nu die avond precies gedaan had". Korte tijd na de inbraak is Van Wijk enkele dagen bij ..kennissen buiten de stad" geweest. Wie waren Franse ruimte-kat levend terug j Het Franse ministerie van De fensie heeft bekendgemaakt, dat Frankrijk met succes een kat de J ruimte heeft ingeschoten, die met een valscherm levend naar de aarde Is teruggekeurd. De lancering is geschied van de basis Hammaquir in de Sahara met behulp van een raket van het type Veronique. Door elektroden, die aan de kop van de kat waren bevestigd konden tijdens de hele vlucht signalen naar de aarde gezonden worden. De juimtekat" zat in een kleine capsule in de neus van de eentrapsraket. Deze capsule is aan een valscherm naar de aarde teruggevallen. Wanneer de kat de ruimte is inge gaan is niet bekendgemaakt Tot, dusver hebben de Fransen reeds drie ratten de ruimte ingezonden. Van de Amerikaanse luchtmacht basis Vandenberg is een intercon tinentale Minuv^man-raket gelan ceerd. De Haagse Rechtbank heeft deze slimme gentleman-inbreker tot de maxi mumstraf van zes jaar veroordeeld voor de brandkastkraak in het Leids Academisch Ziekenhuis, waarhij bijna een kwart miljoen gulden in handen ran de daders viel. Maar de rechtbank heeft het strafverhogingsartikel in geval van herhaling over het hoofd gezien, aldus de advocaat-generaal, „en dan wordt het maximum acht jaar gevangenisstraf". Wie was die Harry? „Er komen wel vier Harry's in mijn zaak", zei de caféhouder, „ik weet het niet". Was het een 45-jarige koopman/kelner uit Den Haag, die al eens eerder met Van Wjjk een inbraak heeft ge pleegd en daarvoor werd veroordeeld? De koopman/kelner, als getuige ge hoord. ontkende die avond met de verdachte op stap te zijn geweest. ..Hebt u die anonieme brief geschre ven?" vroeg de advocaat-generaal. „Nee", was het antwoord. „Ik heb er van in de krant gelezen". Triest jubileum De advocaat-generaal sprak van een „triest jubileum": Dertig jaar geleden werd Van Wijk voor het eerst door het Hof tot vier jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Van de afgelopen dertig jaar heeft de ma rinekraker" er zestien in gevange nissen doorgebracht. Mr. baron Van Voorst tot Voorst ichtte zowel het wettig als het over igend bewijs geleverd. Hij hechtte ^weinig waarde aan de verklaringen van een viertal getuigen décharge: Ui hebben samen 37 Jaar en een A maand gevangenisstraf opgeknapt... !t alibi, dat de verdachte heeft ge- luceerd is niets waard. Van Wijk am er pas na zeven maanden aan". De anonieme brief, welke het Hof, raadsman en enkele dagbladen iben ontvangen, achtte de advo- ,t-generaal van nul en generlei laarde. „Waarschynlyk is die ge- JJ ichreven door de mededader, die de lans is ontsprongen" Voordat de advocaat-generaal tquireerde was een tiental getuigen décharge door het Hof gehoord W kwamen o.m. verklaren dat Van tjJWyk veel kleding had weggegeven Haagse caféhouder vertelde dat WUk in de nacht van de kraak van 25 op 26 januari 1962 tot lalf twee 's nachts in zijn zaak is [u|eweest Pim en Harry In een blocnote van deze kastelein. „Atarin hü vaak de namen van goede dr lanten die rondjes gaven by het I. uobelen noteerde, stond voor die vond genoteerd: „Pim en Harry" >er IR k h Het a. I prod ui ■mm bebl !en I to Geen vakman Eerder had een 43-jarige Haagse kelner/koopman als getuige 4 dé charge verklaard dat de gehele kraak zeker drie uur heeft gevergd en niet anderhalf uur. zoals van politiezyde was verklaard. Hy is enigermate des kundig. hy zou ook wel eens brand kasten gekraakt hebben! „Het kost zeker drie uur. de om standigheden in aanmerking geno men". zei hy. „Dan bent U zeker geen vakman" meende de advocaat-gene raal. „Zegt U dan maar hoe het an ders moetwas het antwoord. Daarna vroeg de president van de strafkamer, mr. Van Meerwyk, waar om de verdachte niet meegewerkt heeft het onderzoek in goede banen te leiden. „Waarom geen medewerking aan de sorteerproeven?" Van Wyk: „Met honden wordt altyd gerommeld, ge woon rottigheid Is het...." „Waarom aanvankeiyk geen toestemming voor gipsafdrukken van zün voeten?" Van Wyk: „Ze weten het te versleren. Hier hebben we een paar voeten en nu goochelen we er op los...." „Waarom zo lang gewacht met hetarrest wyzen. De lancering is geslaagd. Nadere dat? „Ik aeS het niet. dan komt de j$Stderheden politie weer met zes man by hen de De Sow jet-Unie heeft gisteren met trap opstormen...." En ook over zijn succes een nieuwe kunstmaan, de Kosmos 20 gelanceerd. De eerste inkomsten wilde \an Wyk zich niet kunstmaan in deze serie werd in uitlaten. „Ik heb m'n eigen inkomen", maart vorig jaar gelanceerd. Vrijspraak gevraagd In zjjn langdurig pleidooi kwam de raadsman, mr. B. M. A. Langerwerf, tot de conclusie dat Van Wijk by ge brek aan voldoende bewijs moet wor den vrygesproken. Subsidiair bepleit te hy heropening van het onderzoek, mede met het oog op de binnengeko men anonieme brief. Mr. Langerwerf wees er ook nadrukkelijk op dat de weigering van Van Wijk in alle op zichten medewerking te verlenen niet in zün nadeel mag worden uitge legd. Het is het recht van een ver dachte. zo zei hy. dit mag niet tegen hem gebruikt worden. De verdediger had weinig waarde ring voor het onderzoek van de Leidse politie in deze zaak. Ook voor de Rechtbank had hij reeds kritiek geoefend op het politieonderzoek. o.m. met betrekking tot de genomen sorteerproeven. Uitvoerig ging hy in op de ver schillende aspecten van de zaak. Naar zyn mening is het bewijs niet geleverd, er zal vryspraak moeten volgen. Het Hof zal op 1 november Een woordverder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de minister van Buitenlandse Zaken. mr. J. M. A. H Luns. in verband met hem in Den Haag wachtende drukke bezigheden zyn verblyf in Thailand ter gelegen heid van het staatsbezoek bekort en zal maandag in Nederland terugke ren. worden verstrekt door de financieringsmaatschappij MAHUKO N.V. in alle kantoren van de Advertentie van f40.- of f400. r. d. WATER, Haarlstraat 207 heeft het De Gero-specialist Gevonden voorwerpen iJln september zyn de volgende voor- J erpen gevonden: regencape, dames- j rtemonneo sleutels, halssnoer, ny- Q regenjas, kindervestje, rozen- ans, damesbril, damessjaal, gladde jg, radiobuis, kindtrring, heren- tal, dameshandschoenen, regen- :L oek, kinderbril, zegelring, heren ig innebril. schooletui, halsketting met Uier, herenhoed, parkiet, daines- ishorloge, rywieltas, lap stof, bank- Ijet, autostep, herenpolshorloge, mi tooi tas leesboeken, dolkmes, jack, inh. foto's, parelketting, heren- injas, edelsteen, agenda, zakdoek m st inhoud broek shirt, vulpen, ca- m' Br, trui, zakmes, honderiem met tuiing nr. 7409. koffers met inh., aderschoentje, grondzeil, aktentas, zspeld, badhanddoek, zwembroek- reservewiel (auto)kinderspeel- db ed. strobalen, kinderjasje, plunje- k met inh., doos inh. krulspelden, n»- liningspak, sigarettenaansteker, ge- jw flenboek, damesvest. herenvest. Terug te halen en inlichtingen te fcrygen aan het bureau van gevon- a voorwerpen Nieuwsteeg 8 te Lei- a ingang poort, op woensdagmid- i«. I tussen 2 en 5 uur. *p« Mefonische inlichtingen kunnen iVl worden verstrekt, .ui - De brandende zon hebben Konin gin Juliana, Prins Bernhard en Prin ses Beatrix gisteren, op de vierde dag van het staatsbezoek aan Thai land, 140 km ten westen van Bang kok de fameuze brug over de Kwai- rivier in ogenschouw genomen. Hoofddoel van de/e lange autotocht was echter een bezoek aan de twee ere-begraafplaatscn Kantsjanahoeri en Tsjoengkai, waar In totaal byna 9.000 slachtoffers liggen die by de gedwongen aanleg van de beruchte Birmaspoorlijn omkwamen. De Britten betaalden de grootste tol met circa 4.800 gevangenen, die hier in de oorlogsjaren bezweken, daarop volgt echter Nederland niet 1.896 slachtoffers, die begraven zjjn op Kantsjanaboeri en 313 op Tsjoengkai. Samen met Prins Bernhard plaat ste onze vorstin bij de gedenktekens in beide kampen een grote krans en legde bij willekeurige graven een boeket bloemen met een rood-wit blauw lint Gebruikt De twee kampen liggen ongeveer een myi van elkaar verwyderd en zyn van elkaar gescheiden door een Zijarm van de Kwai-rivier. In de vreemdsoortige bootjes trok het veel koppige Nederlandse gezelschap van Kantsjanaboeri stroomopwaarts naar Tsjoengkai en later op dezelfde wyze terug naar de auto's. Daar tussenin reed men in vuf minuten naar de beruchte brug over de Kwai. Naar bekend dwongen de in de oorlogsjaren almachtige Japan ners hun krygsgevangenen ertoe de spooriyn naar Birma aan te leggen. Die iyn leidde over de brede Kwai. De aanleg van de spoorbrug In de verzengende hitte van Thai land zonder behooriyke verzorging, voeding of onderdak vormt een epos uit de tweede wereldoorlog, dat in boek en film is vereeuwigd. Maar in tegenstelling tot wat de film poogt te suggereren is de veelomstreden brug nooit opgeblazen, zy ligt er ook van daag nog en zy wordt gebruikt. Per fiets Er waren vele leden van de Neder landse kolonie naar de erebegraaf plaats Kantsjanaboeri gekomen om te zien hoe onze vorstin er een krans ging leggen. Een byzondere gast was daarby de 21-jarige brandwacht Willy Bax uit Mook (Limb.), die de reis van Nederland naar Thailand per flets is begonnen. Hij stond van ochtend voor het eerst by het graf van zyn vader, brigadier J. C. W. Bax. die op 10 aug. 1943 op 27-jarige leeftyd by de gedwongen aanleg van de spooriyn naar Birma omkwam. ..Ik was toen pas een jaar oud", zei Willy, „Ik heb hem dus nooit gekend en hy mij ook niet". Hy legde heel simpel een bosje bloemen by de zerk. Drie maanden geleden stapte Willy die In 1942 in Indonesië is geboren in Nederland op de fiets, richting Thailand, 's Nachts sliep hy in een tentje. Zo bereikte hy na vele weken I Iran. De dodehjke hitte van de j woestynen. die hy daar zou moeten overwinnen, schrikte hem af. maar I hy had geluk en vond een Duitse vrachtwagen, die naar Afghanistan moest en best een automonteur-in- j de-dop kon gebruiken. Na Afghani- j stan fietste en liftte hy tot aan Cal cutta en daar nam hy voor het laat ste stuk een vliegtuig, anders was hy niet op tyd in Bangkok aangekomen. In 3 maanden tyds bereikte hy al dus voor in totaal f 900,- zijn doel. „Ik ga terug met een boot", ver zuchtte hy. „Vliegtuig is te duur". Intiem Na afloop van het bezoek aan de oorlogsgraven reed het koninkiyke I gezelschap na een korte rustpoze naar Nakorn Pathom voor het be zichtigen van een beroemde, oude pagode. Na terugkeer in Bangkok kon Ko ningin Juliana enkele rustige uren genieten tot omstreeks half zes toen een bijeenkomst met de Neder landse gemeenschap in Bangkok op het programma stond. Deze by een- komst had plaats in het gebouw van de Nederlandse ambassade Gisteravond zat het koninklijk paar aan een intiem diner met Koning Phoemibol en Koningin Sirikit. Voor vandaag staat een bezoek aan een tempel in Chiengmai op het programma. Het heeft maar weinig gescheeld of het personeel van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie in de Raamsteeg had schildpadsoep gegeten, bereid vol gens een recept van de directeur, dr. L. D. Bron gersma. Het zon een zeer bijzondere schildpadsoep zijn geworden, want dr. Brongersma had kortgeleden het dier op één van zijn oriëntatietochten in Suriname aan tie monding van de Marowijne ontdekt en in diepvriesnaar het museum laten transporteren. Een transport, dat nog wel enig overleg vergde, want van kop lot staart gemeten was de schildpad 1.56 meter lang, met een gewicht van 15i kilo. Helaas is het echter bij een voornemen moeten blijven, want eenmaal in Leiden was de kwaliteit van het vlees circa 100 kilo ran dien aard, dat dr. Brongers ma het risico niet durfde te nemen om zijn personeel deze schildpadsoep voor te zetten. Hoe het ook zij, in ieder geval heeft het museum er een waardevolle aanwinst bij. (Foto LD-Holvast) Reünie, mars en defile 2 00 k. i Voljend jaar 11 Januari Is het ,R I jaar geleden, dat. de onderdelen, 201 iruit het voormalige vierde regi -ert Ut infanterie is voortgekomen. 53. Men opgericht. Tachtig jaar was m» bekende regiment, waarvan nog tien- tot vijftienduizend man- *PPen in leven zyn. in Leiden ge- w erd. Na de bevryding yn nog twee II VW.-bataljons van 4 Rï naar In- iil«i uitgezonden doch na hun de er ibilisatie In 1949 heeft dit regiment onii Rhouden te bestaan. P<* Op de 150ste geboortedag van het f 8J Jment zullen weer vele oud-ge t 9 Bden In hun kazerne terugkeren. Kier auspiciën van de Reunië ,10 Omissie ,.'t Oude Vierde" wordt brdag 11 januari in de Morspoort yn krne een feestelijke reünie belegd, fcraan vermoedelijk ook de KMK I medewerken. Voorts staat een lts door de stad, met défilé op het ■munnuk In het ere-comité, dat voor deze herdenking is gevormd, hebben zit ting genomen: jhr. mr. F. H. van Kinschot burgemeester van Leiden; kol. P. W. van Schendel. Garnizoens commandant 's-Gravenhage; Gen. b d. baron J. J. G. van Voorst tot Voorst Oud-Commandant Veldleger; Lt. Gen. b.d. P. Gips. Oud-comman dant le Legerkorps: Mr. E. M. Elias, oud 4 RIer- Kol. J. P. F. van der Horst. Territoriaal commandant Utrecht; M. Vlug, Voorzitter herden- kingscomite 4 RI; C. W. E. van Hoek, Voorzitter herdenkingscomité 28 RI en Lt. kol. b.d. H. H. G. Belgraver, Oud-compagniescommandant 4e RI en 28e RI. Oud-4 RI-ers en zy, die hun dienst- tyd by het mobilisatie en oorlogs- regiment 28 RI hebben doorgebracht en belangstelling voor deze reünie hebben, kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris van de reu- niecommissie. de heer L. Favier, Thorbeckestraat 44 Leiden. (Van onze correspondent in Bonn) De niet spanning verwachte regeringsverklaring van de nieuwe Duitse Bondskanselier heeft geen slechte indruk gemaakt, ook al heeft prof. Erhard zijn neiging niet kunnen onderdrukken reto rische frasen vol dikke woorden en begrippen samen te stellen. Maar na Adenauers simplistische en verre van hooggestemde redevoeringen werkte Erhards regeringsverklaring met haar na druk op democratie, persoonlijke vrijheid en gerechtigheid als de klaroenstoot voor een nieuwe tijd. Alleen blijft het wachten nu op de praktische verwezenlijking van Erhards sympathieke idealen. ongewijzigd mort biyven tot aan de Duitse hereniging toe en dat men elke internationale regeling, die de Duitse splitsing bevestigt of op an dere wyze de Westduitse positie be nadeelt, zal verwerpen. Nu moet men deze pap niet zo heet eten als zij wordt opgediend. Erhard heeft er als nieuwe kanse lier uiteraard naar gestreefd een ver klaring af te leggen, die hem niet meteen in moeizame controversen brengen. Vandaar de vaagheid en te rughoudendheid Op het punt der buitenlandse po litiek heeft de verklaring, zoals te verwachten was, nog niet veel klaar heid geschapen. Wel legde Erhard veel meer nadruk op de Atlantische gemeenschap in militair, economisch maar tussen de regels door ook in politiek opzicht, dan Adenauer met zyn gaullistische sympatheën ooit gedaan heeft. En ook verklaarde Erhard zich tegen elke gesloten op vatting van de gemeenschappelijke markt, wat men van de liberale eco noom die h(j is als oprecht kan op vatten. Aan de andere kant bevestigde Er hard echter de door Adenauer ont worpen politiek van nauwe samen werking en vriendschap met Frank rijk en was hy zeer terughoudend tegenover de Oost-West-ontspanning. Weliswaar zei hy, dat de Bondsre gering de contacten tussen Washing ton en Moskou nuttig acht voor het onderzoeken of men de spanningen kan verminderen, maar daarnaast liet hy duideiyk blijken dat alleen de Russische concessies in de kwes- tie-Duitsland volgens hem tot ont spanning kunnen leiden. Bonn blijft erby, dat geen vorm van erkenning van het Oostduitse bewind accepta bel is, dat het statuut van Berlyn Twee lijnen Intussen tekent zich in Bonn toch steeds duidelijker af hoe de fronten ten aanzien van de buitenlandse po litiek lopen. Het ziet ernaar uit dat Erhard. minister van Buitenlandse Zaken Schroder en de nieu ve liberale vlce-kanselier Mende ren lijn zullen trekken. Een lijn, die vooral door de liberalen en tie aocialisten (esleand de situatie aan de Oostgrens. Die b» Tegenover de Oost-West-politiek betekent deze iyn wel nadruk op het Duitse probleem, maar Schroder en. naar mag worden aangenomen, ook Erhard en Mende willen liever mee praten en dan alles boos saboteren volgens de methode-Adenauer. Tegenover deze iyn staat een an dere. En wel die van oud-kanselier Adenauer, die verre van geisoleerd is. Niet alleen minister Krone, frac tievoorzitter Von Brentano, oud-mi nister Strauss, de hele Christeiyk- sociale Unie met haar vyftig Bonds- dagfafgevaardigden en gaullistische baron Guttenberg staan achter Ade nauer. maar ook een waarschynlyk niet onbelangryk deel van de Chris ten-Democratische Unie. Wat wil deze groep? In het Westen nauwe Washington wil men wel niet de in druk wekken van lastige Euro pea nen te zyn. maar toch zouden zy graag een stukje van de macht over de kernwapens aan Washington ont futselen In de Oost-West-politiek is van de groep-Adenaucr alleen maar ob structie te verwachten omdat men zich heel wel voelt by de bevroren toestand in Midden-Europa zoals die nu is. Tenslotte heeft de nu afgetreden kanselier vanaf 1949 een beleid ge voerd, dat neerkwam cp beweeglijk heid. aanpassing en integratie in het Westen en voltrekte bevriezing van grimmig tegenover elkaar stonden. De russen willen West-Europa hebben, dat staat vast, zo zei Aaenauer nog kort voor zyn aftreden. Voor hem betekent dat. dat men niets moet regelen en allen maar moet bewape nen om dan.eens door sterkte Mos kou te dwingen Oost-Duitsland vry te geven. Na het aftreden van Bismarck bundelde de hele constrvatieve op positie van het Duitse keizerrijk zich samen rondom de verbitterde ex-kanselier op diens landgoed Frie- deriehsruh. hetgeen een grote be lasting werd voor de toen regeren de mannen. Adenauers optreden van de laatste tyd lykt trop te wyzen dat hy er niet rauwig om zou zyn als zyn villa in Rhöndorf een twee de Friedrichsruh zou worden. A'oor- lopig heeft Erhard echter nog een meerderheid in de Bondsdag achter zich. ook al ontbreekt er dan een en ander aan een meerderheid in zyn eigen party, de CDU. Men kan over de stUging van de arbeidsproduktiviteit in de naaste - toekomst de fraaiste fantasieën ma- aansluithig by Frankrijk. Tegenover j maar bij een normale gelijk- WüchinirtAn n'i m<*n a*pl ntbt rif» in. wordt en die in dc Westelijke alllan tiepolitiek neer komt op een Atlan tische instelling en in de Oost-West- politiek op een relatief positieve hou ding tegenover Amerikaanse pogin gen een aantal spanningspunten door regelingen met (le Russen uit de weg te ruimen. matige ontwikkeling in de komende 37 jaar zal het reele inkomen per hoofd van de bevolking 2.5 tot 3 maal zo groot zijn als In 1963. Hoeveel dat is om te besteden gaat onze voorstel ling te boven: een arbeider, die nu f 6.000.- per jaar verdient, zal dan meer dan f15.000 hebben te verteren. Prof. dr. P. de Wolff, directeur van het Centraal Planbureau, boor dit gis teravond de deelnemers aan de con ferentie „Nederland ln het jaar 2000" van het Nederlandse Gesprekscen- trum als stof ter discussie op .Pie tersberg" in Oosterbeek aan. Hy had becyferd. dat in het jaar 2000 de be volking van ons land 20 miljoen zie len zal tellen. Daarvan ging ook prof. ir. Jac P. Thysse, de docent Com vriezing wenste hy. enerzyds om de ------- Duitse splitsing niet definitiever te Prphensive Planning van het Insti- maken dan ze il was. ancierzyds ook 'n"f G~*,° 4" T~1~~ voor de positie van de Bondsrepu bliek. Want het heeft immers Bonn by zyn streven naar souvereiniteit en herbewapening zeer geholpen dat Oost en West cp Duits grondgebied tuut voor Sociale Studie in Den Haag uit. Prof. Thysse stelde, dat om de ver wachte bevolkingstoename op te van gen het nodig is nu reeds te beginnen met per jaar 125.000 woningen te bouwen. Prof. De Wolff was er in zyn toe komstvisie van uitgegaan, dat er zich geen grote conflicten of enorme de pressies in de komende 37 jaar voor doen. Hy becyferde dat er in Neder land dan. als de produktiviteit per jaar met 2,7 tot 3.5 proceent toeneemt en de arbeldstyd zal zyn terugge bracht tot 35 uur per week, by de dan gewyzigde samenstelling van de beroepsbevolking gigantische opga ven moeten zyn voltooid. Hoe de in dustriële revolutie voortgaat, is nog niet te voorzien, maar deze ontwik keling zal volslagen anders zyn dan nu wordt bevroed. Wellicht wordt be paalde arbeid zo schaars, dat by voor beeld kleding niet meer gewassen wordt maar weggegooid en afwassen evenzeer niet meer te doen is. Wel licht moet de mens dan in een deel van zyn vrije tyd zelf nog meer hulp werkzaamheden verrichten, als auto's wassen en huisschilderen. Prof De Wolff zag ook voor de overheid groie taken en kon ook voor de komende 37 jaar geen ruimte vinden om de belasting te verlagen. Ook niet als de post defensie omdat het begrip oorlog is verouderd zal zyn ver dwenen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3