Aandelenmarkten handhaven haar houding van afwachten Echte zingende frater antwoordt Sonneveld ursbegrippen" MAXIMUM BOETE VOOR DE A.D.M. Kerkdiensten Leiden en omgeving Goede en slechte bedrijfsberichten Brief van Sint aan ouders L Vermenigvuldiging in letters Met korreltje wierook nemen De keus was niet moeilijk Herdenkings- expositie ABC PC F E H B DB HEG HHHHH N.V SLAVENBURG'S BANK Kies de soort die bij uw auto hoort LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 OKTOBER 1963 (Van onze financiële medewerker) Veel tekening is er deze week in het koersverloop op de aandelenmarkt gekomen. In Engeland en VVest-Duitsland houdt het aftreden van Mac allan en dr. Adenauer als nationaal en internationaal leidende figuren de eten bezig en ook In economisch opzicht is deze persoonswisseling op oincrende posten niet zonder betekenis. In beide landen is het conjunc- jrbeeld thans gunstig, maar de beurzen wensen er blijkbaar vooreerst ri op vooruit te lopen. In de V.S. houdt de spanning rondom de egalisatie- Usting van 15% op belegging in het buitenland aan. temeer nu bljjkt dat mnedy zijn desbetreffende voorstellen niet zonder slag of stdbt over de ttp zal krügen. Er zijn zelfs optimisten, die menen dat er van de hier ge tuide belasting niets zal komen, maar in elk geval zullen er hier en daar Kessies moeten worden gedaan. De berichtgeving uit het Amerikaanse I Amsterdamse beurs beleefde deze Irijfsleven geeft nog steeds reden tot grote tevredenheid, hetgeen hetl"^!4 .nieuwe verrassing door de CTl.cau op de Newyorkse beur, op peil houdt bU redelüke omzetten. J^de*arioïes^v" van'de Ex" „ri de.recht,treeky Invloed van New-York op de Europese beunen ls p|„itatlemg. Scheveninsen. het grote irinderd. blijft de doorgaans goede stemming van Wall Street steun bouusel van Zwolsman. die zich in enkele jaren de roem van een com- I mercieel genie heeft verworven. Ook dryfsleven te voorzien. Zonder de in- I de aandelen van onderhorige mijen maand moeten worden gewacht. In sympathie met Philips waren ook de overige internationals wat vaster. De betere stemming op de scheep vaartafdeling werd woensdag een domper opgezet door een bcdrijfsbe- rlcht van de HAL, volgens hetwelk stakingen in de VS gevolgd door loonsverhogingen het voordeel van de hogere vraehten heeft geneutrali seerd. Ook de stjjging van de bedrijfskosten in ons land heeft de winsten van de HAL gedrukt, zodat deze voor het lopende jaar bjj die van 1962 zullen ten achter blijven. Sommige scheepvaartexperts zijn trouwens van oordeel dat n? beëindi ging van de Russische graantransac- ties de wolken van een te grote wereldvloot en van een te grote nieuwbouw weer tevoorschijn zullen komen. De vaste-goederensector op de mstante expansie deskundige commissies, die de nickeling van het economisch le- in ons werelddeel van dag tot volgen en daarover periodiek orteren. blijven van oordeel dat expansie in de meeste landen houdt en dat ook Nederland daar- met achterblijft. Voor zover a deze tijd verslagen verschijnen lussentijdse mededelingen over de van zaken in 1963 worden ge- t blijkt daaruit in de meeste ge il een verdere stijging van de Et, maar niet altijd een over- omstige stijging van de winst, dit een tijdelijk verschijnsel is, dat grote aanloopkosten voor re investeringen moeten wor- bestreden. is dat minder erg, it na verloop van tijd een hogere ibiliteit van de nieuwe activitei- mag worden verwacht. Zijn het litend de hogere kosten van het produktieprogram en/of de irste aan personeel, waarover in in verslagen en berichten wordt igd, an wordt voor de naaste mst een toestand van onzeker- r:hapen, die uiteraard op de van de betrokken aandelen nadelige invloed is. Isrigens houden de goede en de bedrijfsberichten tot dusver zowat in evenwicht. Wijers, ifabriek Breda, Stoomspinne- inthe, Mees' Bouwmaterialen, Transformatoren, Verschure, enschoof en Bervoets maken van verdere vooruitgang in ins verstreken deel van het Industr. Mij. Zutphen, Neder. Dok- en Scheeps- Koeh en Knuttel, Nederlandse en Gebr. Naeff daarentegen een minder goed geluid horen. :volg daarvan is dat voor de en van het ene fonds een iling, voor het andere een Hjging intreedt en men zich t algemene gang van zaken in ederlandse bedrijfsleven moei jl a positief beeld kan vormen. eeërlei functie an de winst vo ledigend ls dat de industriële f tie zich ook in de maand sis op een hoog niveau is bljj- negen (indexcijfer 167 tegen lu aug. 1962) en dat de investe- rin vaste activa in het tweede ijx ai sterk zijn toegenomen. Ze i ditmaal f 3.477 miljoen 1 12211 miljoen in april/juni Le lat de sterke spanningen op tidsmarkt de regering tot nu jelen van beperking noopt, is enerzijds te betreuren, an noodzakelijk om het tempo woningbouw in ons land te 5; fens is men er van overtuigd »rk groeiende bevolking van nieuwe investeringen nodig .De heer De Koster van het P erkgeversverbond heeft er rinnerd dat in het komende |fs een verdubbeling van de ?en wordt verwacht, maar .„.Jeaal niet kan worden be- i de winstmarges blüven da ia"|t het oog op de activiteiten, 5 gaande zijn voor hogere ngere vakanties, etc. heeft gewezen dat ondernemers- noodzakelijk zijn omdat ze functie vervullen. In de ats een controlerende fune st bestaan en voortbestaan idememing alleen verzekerd tr een overschot van de op is boven de kosten, in de plaats omdat het produktie- liet slechts de middelen moet fen om personeel, leiding en terschaffers te belonen, moet zorgen voor het ver- >r de toekomstige expansie, inanciering van die expansie M door vergroting van het kapitaal of van het vreemd geschieden, dan komt in allen de bedrijfsrentabiliteit drang, omdat het soms lang ?n alvorens de nieuwe in to de gewenste baten ople- Interne financiering hier f wel eens overdreven wordt, iie heer Koster niet ontken- •ar hij heeft wel gelijk als dat alle financieringsbron- I interne, zowel als externe i zijn om in de kapitaal- k van een expanderend be- terne financieringen, die in het ver leden hebben plaats gehad, zou meni ge onderneming niet gekomen zijn waar ze nu is, zoals ook ir. Philips meer dan ens heeft betoogd. Dat wij in ons land sinds de laatste jaren een verhoging van het loonpeil heb ben kunnen veroorloven, die boven dat van andere landen uitgaat, is I voor geen gering deel aan die interne financieringen te danken. Krachtige groei van de A.K.U. Een sprekend voorbeeld daarvan is de AKU die deze week haar cijfers over het derde kwartaal heeft gepu bliceerd en waarvan we dinsdag jl reeds hebben melding gemaakt. De AKU heeft de laatste jaren ook be langrijke bedragen aan vreemd ka pitaal opgenomen, deels door de uit gifte van converteerbare leningen, die later in aandelen worden omge zet. Maar mede dank zij de reserve ringen uit de winst is zij tot een krachtig concern gegroeid, dat zijn produktiepatroon nog steeds uitbreidt en zijn belangen over een groot deel van de wereld heeft verspreid. De verwachting dat 1963 een winst zal opleveren, welke meer dan f 10 mil joen groter is dan die van 1962 en dit allicht tot een verhoging van het dividend zal leiden, heeft deze week op de beurs een koersstijging voor de aandelen veroorzaakt van 10 a ló pet., waardoor het hoogste niveau van een paar weken geleden (520) bijna weer is bereikt. als Vorstenlanden. Wonolangan, Ne derlandse Grondbriefbank, Rut- ten's Bier, werden opnieuw gefavori- seerd, mede met het oog op de verwachting dat een nieuwe huurver- hoging niet zal uitblijven. Beperking der Rij ksinvesteringen Dat het de regering ernst is met haar pogingen om de arbeidsmarkt ietwat te ontspannen, blUkt uit de beperking van de overheidsinveste ringen met rond f 100 miljoen en mede uit de aankondiging van een nieuwe staatslening van f 300 mil joen, die ditmaal 4% (de beide voorgaande waren 4 14% leningen) rente zal dragen en tegen pari wordt uitgegeven. Reeds de vorige week werden de staatsfondsen, trouwens alle obligaties, lager genoteerd, deze week daalde de 4 lening van 1962, die half augustus nog 98noteer de, tot beneden 96 de oude 4 leningen zijn tot een fractie boven pari teruggevallen, zodat het voordeel van de nieuwe lening nagenoeg uit sluitend in de vrijstelling van de provisie ligt. Ook de hypotheekban ken hebben de koers var. uitgifte voor hun 4'- r; pandbrieven tot beneden pari moeten verlagen. In deze vermenigvuldiging zijn de cijfers door letters vervangen, gelijke cijfers steeds door gelijke letters, en ongelijke cijfers door ongelijke letters. Kunt U de oor spronkelijke vermenigvuldiging in cijfers reconstrueren? Er is slechts één oplossing mogelijk, die door logisch redeneren te vinden is. (Van onze Roermondse correspondent) Wim Sonneveld, allias „Frater Ve- nantius", die vooral in het katholieke zuiden met zijn liedje „Zeg maar ja tegen het. leven" een storm van pro testen ontketende .heeft in Sittard een artistieke reactie losgemaakt bij een echte zingende frater. Kapelaan Th. van Langen (29) missionaris van het Heilig Hart en niet onbekend bij de t.v. heeft als antwoord op de per siflage van Wim Sonneveld een liedje geschreven, waarin hij Sonneveld be- Scheepvaart onzeker Van de andere internationals maakte Philips woensdag een sprong van f 148.20 tot f153.60 (593—614 pet.), toen 'savonds bekend werd dat een der directeuren, de heer De Jonge, die in Amerika is, de omzet voor 1963 5 en de winst 6 ho ger raamt dan die van het vorig Jaar f 365 miljoen tegen f343 miljoen). Voor 1964 wordt een omzetstijging van 8 a 9 verwacht. De winst zal uiteraard door de verwachte algeme ne loonstijging worden beinvloed. Op de officiële cijfers van het der de kwartaal zal nog ongeveer een „Je kunt kiezen tussen mij of het geld", zei een Amsterdams meisje tegen een zeventienjarige kantoor bediende uit Haarlem, die kort tevo ren een bedrag van f 2000 had gesto len bij een farmaceutisch bedrijf. De jongen koos het meisje en meldde zich bij de politie in Amsterdam. In Haarlem was intussen al aan gifte gedaan van de vermissing van de tweeduizend gulden en van de Jongeman. Een employe van het far maceutisch bedrijf had een enve loppe met twintig bankbiljetten van honderd gulden overhandigd aan de boekhoudster in het bijzijn van de jongen. Zij legde het geld op haar bureau. Toen ze even wegliep nam de jongen het geld en verdween er mee naar de hoofdstad om zün meisje te „verrassen". zingt. Ofschoon hij nog geen posi tieve plannen heeft met zijn geestes- produkt „ik heb het spontaan als een reactie geschreven'' overweegt kapelaan Van Langen het, zo men dit op prijs zou stellen, voor de tele visie te brengen. Hij zegt: „Zoiets zou misschien wel goed zijn. Dan kunnen we de zaak wellicht een beetje tot de juiste proporties terug brengen". Gekwetst voelt kapelaan Van Lan gen zich overigens niet door t.v.-fra ter Sonneveld. .Maar", zegt hij „het is niet verwonderlijk, dat velen zo fel hebben gereageerd. Sonneveld treedt gewoonlijk op voor beperkt publiek en dat is heel iets anders dan t.v. Dan kijken miljoenen men sen en loopt hij allicht de kans, dat een aantal een dergelijk liedje veel te zwaar opneemt. Je moet de dingen met een korreltje wierook nemen", vindt kapelaan Van Langen. „Ook een liedje van Wim Sonneveld op een Grand Gala du Disque In het Rijksmuseum te Amsterdam worden voorbereidingen getroffen voor de Nationale Herdenkingsten toonstelling „Leven en werken in Nederland 1813—1963", volgens de museumstaf een der wonderbaarlijk ste tentoonstellingen, die ooit in dit museum zijn gehouden. Deze 150 jaar omvattende expositie zal niet aan de kunst zün gewijd (deze werd reeds in het Stedelijk Museum gehouden, „150 jaar Nederlandse kunst"), maar juist aan het leven en werken. Als uitgangspunt voor deze herdenkings tentoonstelling, die tien zalen omvat, is genomen: vijf generaties Nederlan ders, wier leven en werken niet in een ononderbroken chronologisch verhaal, maar in flitsen en tegenstel lingen worden vertoond. Op de wijze van: „Zo was het toen en zo is het nu nog". Rondom vooraanstaande landge noten uit deze generaties zullen on derwerpen gegroepeerd worden. Zo zal de natuurkundige Buys Ballot uitgangspunt zijn om de ontwikke ling van de weerkunde en het KNMI te tonen, waaraan o.m. de ontwikke ling van de paraplu en de parasol worden gekoppeld De staatkunde zal rond Thorbecke. het verkeer rond Plesman en de industrie rond dr A. Philips worden gegroepeerd. De tijd van Koning Willem I en die van I Koningin Juliana zullen naast el kander worden gesteld. Voorts wor den behandeld wetenschap en on derwijs. parlement en kiezer, vrou wenemancipatie, sociale verhoudin gen e.d. I Ook de sport wordt niet vergeten. 1 Het gelukskonijn van het Neder landse elftal zal gedurende de exposi tie een plaats In het Rijksmuseum krjjgen. Naast karikaturen, affiches en ander grafisch materiaal zullen er ook wel prenten en schilderijen te zien zijn. maar deze zullen toch de minderheid vormen In deze bonte revue van het leven van alledag. Aan de presentatie van de ten toonstelling. die cp 3 december voor het publiek geopend wordt en twee maanden duurt, werken Dick Elffers en J. Schofer mede Oplossingen onder het motto „re- j kenpuzzcl" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie, Witte Singel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van f 5,en twee prijzen van f2,50 beschikbaar waar naar alleen abonnees kumien mede dingen. Amerikaanse militaire politie heeft gisteren ln West-Berlijn een Rus sische officier ln zijn auto ged irende twintig minuten de weg versperd uit wraak voor een dergelijke belemme ring die Oostdultse politie twee dagen tevoren in Oost-Berlijn aan een Ame rikaanse militaire politieauto in de weg legde. De Amerikanen blokkeer den met twee politiewagens de door gang voor de Russische officier een luitenant-kolonel. Advertentie 4je, waarin alle artikelen fecten de effectenbeurs Jlei speciale onderwerpen Wengebied welke van de 'Mi onze financiële mede- In 1957 ln ons blad zfjn toen werden gebundeld Wd aan ons bureau f 0.75 thuis f. 0.85 Eiangst van het verschui- "Irag - giro 57055) Directie LEIDSCH DAGBLAD N.V KORT RAPENBURG 20 TELEFOON 26405 (Van onze Amsterdamse correspondent) De economische politierechter in Amsterdam, mr. J. Bletz. heeft gister middag aan het eind van de strafzitting tegen de A.D.M. en de directeur van dit bedrijf, ir. J. W. R. Thomson, onmiddellijk uitspraak gedaan. De N.V. Amsterdamse Droogdok Maatschappij werd wegens het overtre den van de loon voorschriften veroordeeld tot de maximumstraf, een geld boete van f 10.000,-. Het vonnis tegen ir. Thomson luidde f 1000,- of hon derd dagen hechtenis. Mr. Bletz achtte de tenlaste gelegde feiten bewezen. HU verwierp het beroep van de A.D.M. op overmacht, omdat de moeiiykheden in het bedrijf al dateren van begin 1963. De politierechter bleek niets te voelen voor een waarborgsom, die de officier van Justitie had geëist, omdat „de strafmaat betrekking moet hebben op het verleden en niet op de toekomst". Sint-Nicolaas heeft, op aanraden van de maatschappij tot Nut van 't j Algemeen, een open brief gestuurd aan alle Nederlandse ouders van i kleuters. Deze brief uit Madrid van de Sint zelf houdt een aantal goede raadgevingen in. j Begin dan niet met uw kleuter ivijs te maken, dat Zwarte Piet en ik al in het land zijn, als dat nog lang niet het geval is. Laat uw kind dus voor het eerst zijn schoen klaar zetten als ik mijn intocht in uw woonplaats heb ge daan. Piet en ik stoppen bovendien véél liever een snoepje of een kleine verrassing in de schoen dan een ,,echt" cadeau, wist U dat? Zeg uw kind niet dat toij hem niets geven als hij stout is. IVü hou den van alle kinderen en we weten dat een kind stout" is omdat het zenuwachtig en angstig is, of zich niet gelukkig voélt. En tenslotte: zeul uw kleuter niet mee naar allerlei verjaardags feesten van mij. Heus, hij krijgt er te veel van. Hij wordt overver moeid, overprikkeld en boven al: hebberig. Als mijn verjaardag in uw gezin en in de kleuterklas van uw Jcind gevierd wordt en bescheiden gevierd, zijn die twee feesten heus meer dan voldoende. Doet U mij en dat hummeltje van U een plezier en houdt U zich aan bovengenoemde raadgevingen Heel hartelijk dank. Zondag 20 oktober Lelden Herv. Gem., Pieterskerk. 10 uur ds. D. J. Vossers; 7 uur ds. J "Hooglandse Kerk: 10.30 uur ds. P. L. Schoonhelm j w Mate kerk: 10.30 uur ds. Joh. Poort. Oosterkerk10 uur ds. H. Bouter; 5 uur ds. J. C. Wolthers te Bunnlk. Bethlehemkerk: 10 uur ds. A. d« Leeuw te Boskoop. Maranathakerk: 9 uur ds. A. J. Lam- 10.30 uur ds. J ping. Bevrijdingskerk Groot. Konlngskerk: 10 uur ds. P. Kloek. Herv. Ulo-school, Asser6traat: 10 u dr. G. J. Streeder te Den Haag; 7 uur ds. D. J. Vossers. Ver. van Vrljz. Herv. (Lelds Volks huls) 10.30 uur da. J. Bossert te Was senaar. Egllse Wallonne: 10.30 uur ds. J. M Charensol. Acad. Ziekenhuis: 10 uur ds. J. Maaskant. Dlaconessenhuls10.30 uur ds. Van den Berg te Sassenhelm. Jeugdkerk (Aula Gymnasium): 10.30 uur dhr L. de Liefde. Jongerendlenst (gebouw Reboboth): 10.30 uur dhr. H. J. Mattheus. Geref. Kerk, Zulderkerk: 10 uur da. De Boer; 5 uur dr. Westerink. Petrakerk, Surlnamestraat: 10 uur i. Haverkamp: 5 uur dr. Dronkert. Kerk Oude Vest: 10 uur dr. Dron kert; 5 uur ds. Maaskant. Maranathakerk: 10.30 uur dr. Wes terink: 5 uur ds. de Boer. Bevrijdingskerk. Aerent Bruunstraat: uur dr. Westerink; 5 uur ds. Haver kamp. Groenhoven: 9.30 uur ds. Maaskant. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (onderw. Vrees niet) en 5 uur (ond. De afkomst van Jezus Christus) dr. Velema. Geref. Kerk vrljgem.)10 en 5 uur ds. J. van der Haar. Rem. Gem.: 10JO uur prof. dr. P. H. de Boer (koorzang). Doopsgez. Gem.: 10.30 uur da. C. W. den Herder-Brugman te Den Haag. Christian Science (Steenschuur 6): 10.30 uur dienst. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19) 10 30 uur gezongen H. Mis. Leger des Hells: 10 uur opdrachts- dlenst; 0.45 uur openluchtsamenkomst Gangetje: 7.30 uur Verlossingssamen komst o.l.v. kapltelne De KI ark. Nieuw Apo6t. Kerk (Hoge Rijndijk 29): 9.45 en 4 uur dienst (donderdag 7.45 uur dienst). Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis (woensdag 8 uur Avondmis). Evang. Luth. Kerk: 10.15 uur Ooft- dienst. Baptlstengem: 10 en 5.30 uur dhr. H. Schouten Jr. (vrijdag 8 u bidstond). Evang. Chr. Gemeenschap (Mlddel- stegracht 3): 10 uur gedachtendlenst 40-Jarlg bestaan; 5 uur Maranatha- samenkomst Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 u. ds. M. H. Boogert; 6.30 uur ds. C. A. van Harten te Delft. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords. 7 uur ds. L. S. den Boer ta Sassenhelm. Alphen aan den Rijn Herv. Gem.. Jullanastraat: 9.30 uur ds. M. Hane- maaijer; 0.30 uur ds. P. A. Lefeber; Aula Immanuelschool. A. v. Burenlaan: 9.30 uur ds. P. A. Lefeber; 6.30 uur ds. M. Hanemaaljer. Gebouw Jonathan: 9.30 uur ds. W. Verweii. Kapel Gouw- sluis: 6.30 uur ds. W. VerwelJ. Gebouw Nabij: 5 uur ds. J. H. Bogers, Open Deurdlenst. Kapel Hooftstr.: 9.30 en 6.30 uur ds. H. Koudstaal. Oudshoorn- seweg: 10 uur ds. D. de Boer te Den Haag; 7 uur ds. J. J. van Rossum te Voorburg (Jeugddienst). Martha-St.: 10.30 uur ds. J. Veen. Geref. Kerk. Maranathakerk. Raadhuisstraat: 10 u. ds. G. A. W. Westerveld; 6 30 uur ds. W. Wijma. Salvatorlkerk, W. de Zwij gerlaan: 10 uur ds. W. Wijma; 6.30 uur ds. G. A. Westerveld. Alphen-Noord. Hooftstr.: 10 en 6.30 uur ds. P. J. O. de Bruyne te Zandvoort. Geref. Kerk (Vrljgem.)9.45 en 5.45 uur ds. Schol- te (HA.). Chr. Geref. Kerk. Jeruzalem- kerk. GrljpenstelnstraAt: 9.30 en 5 u. ds. R. Kok. Oud Geref. Gem., Van ManderBloostraat: 9.30 en 4 uur Lees- dlenst.. Rem. Geref. Gem., Van Man- dersloostr.: 7 uur ds. J. G. Paardekoo- per te Nieuwkoop. Baptlstengem... IJs- clubgebouw: 10 uur Eredienst; 6 uur dhr. De Looy. Leger des Hells: 10 en 7.30 uur. Benthuizen Herv. Gem 9.30 en 6 uur ds. W. A. S. Laurense. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 9.45 en 6.30 uur ds. W. Balke (HA en Dankz Nleuwerbrug: 9.30 en 6.30 uur ds. A den Hartogh (HA en Dankz Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. Verspuyt te Amersfoort. Nleuwerbrug: 9.30 en 6.30 uur ds. C. J. Tissink. Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 uur leesdlenst; 4 uur ds. H. Scholte. Geref. Gem 10 en 6 uur leesdlenst. Evang. Luth. Gem.: 10.30 uur ds. J. A. P. Ris te Enschede. Evangelisatiekring: 10 uur eredienst; 7 uur ds. A. Waardenburg te Heerde. Boskoop Herv. Gem. (in geref. kerk): 8.30 uur ds. W. L. Heijmans; 6.30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 10 uur ds. J. H. Baas; 5 uur ds. J. v. d. Hout te Hazerswoude. Chr. Ge ref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds P. J. de BruiJn. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dlenst. Ver. van Vrljz Herv.: 7 uur (ln rem. kerk) ds. A. Kalis. Ui lieg om Herv. Gem 10 uur ds. F. Brouwer (HA); 3 uur ln Herv. Be- iaardencentrum „Parkwijk" ds. F. Irouwer (HA en Dankz.); 5 uur ds. F. Brouwer (HA en Dankz.). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. Dekker uit Noord- wiJk-Blnnen. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. van der Knljf uit Den Helder. Ned. Prot. Bond: 10 uur dhr. J. P. Hulsbos. Evangelisatie-samen komst 3 uur (Haven 50) evangelist Jan Zijlstra uit Gouda (donderdag avond 8 uur Gebouw Stichting Haven 50. evang ds. H. Ag tereek uit Haar lem). Maranatha-bijeenkomst woens dagavond 8 uur ln het Nutsgebouw, evang. J. Vlsscher uit Amsterdam). Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. H. J. Achterberg te Lelden. Katwijk aan den Rijn Herv. Gern., Dorpskerk: 10 uur ds. J. H. Bogers te Alphen a d Rijn; 5.45 uur ds. J. M. D. van den Berg te Lelden (Jeugddienst). Kapel Nieuwe Duinweg: 10 en 5 uur ds. A. Baas (HA). Gym.lokaal school Narclsstr.: 10.30 uur ds. T. Kruyne, vlootpred. M.V.K. Valkenburg. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur dr. G. Th. Rot huizen te l elden. Katwijk aan Zee He«v. Gem.,Nwe Kerk: 10 uur ds. J. den Hoed te Wijk by Heusden: 6 uur ds. Hagen. Oude Kerk: 10 uur d6. Hagen; 6 uur ds. J. de Vos. Kapel: 10 uur ds. Vroeglnde- wey; 5 uur ds. P. J. Steenbeek. em. pred. te Zeist. Gr. v. Pr .school: 10 uur ds. Vink. Aula Overduln: 10 uur ds. Bouman. Zeehospitium: 6.45 uur ds. Vink (HA). Geref. Kerk: 9 en 10.30 u. ds. Pijlman; 5 uur ds. De Vries. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. De Jong. Geref. Kerk (vrijgem.): 8.30 en 3 uur ds. J. P. van der Stoel te A'dam: 10.30 en 5 uur ds. Breen. Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 uur leesdlenst. Unl-zaal: 4 uur evangelist H. Bolll. Koudekerk aan den KiJn Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Makklnga. Leiderdorp Herv. Gem 10 uur dhr. J. v. d. Hoek: 6.30 uur ds. J. P. Honnef. Kerkzaal Zijlkwartier: 10.30 u. ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 10 uur ds J Dros te Rijswijk; 6 30 uur d^ A. L Janse de Jonge te Chatlllon-Coligny Kerkzaal Zijlkwartier: 9 uur ds. F. Mlnnema; 5 uur ds. J. Drost. Ver. Vri)z. Herv. (Gebouw Lindelaan 12a): 10.30 uur ds. P. J. van Ouwerkerk. Leimulden Herv. Gem.: 9 30 uur ds Kuiper te Oegstgeest. Pnlël: 7 uur kand. Runla te Oegstg. Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. J. Baaijens. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. S. Koolstra; 7 uur ds. K. H. Burgy te Den Haag (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 en 7 uur d6. K. Schouten. I Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. I D. H. Blesma (HA en Dankz.). Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. H. van Gllst. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 4.30 uur I ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdlenst (dinsdag 7.30 uur ds. M. A. Mieras. Ned. Prot. Bond: 10 uur ds. H. J. Mulder te Doorn. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Grolle te Utrecht; 6 30 uur ds. D. OUemans. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. J. B. van der Sijs te Brede voort. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u. Dienst des Woords; 2 uur ds. J. C. van Ra- venswaay te Schevenlngen. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. Bloemendaal te Delft Noordwi)k-Blnnen Herv. Gem 10 uur ds. J. M. D. van den Berg uit Lelden; 7 uur ds. A. J. Lamping uit Lelden (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. Helnen uit Utrecht; 5 uur ds. H. A. van Bottenburg te Noord wijk aan Zee. Van den Berghstlchtlng: 11 uur ds. P. Helnen te Utrecht. Noord wijk aan Zee Herv. Gem.: 10 uur ds. W. Hoekstra; 5 uur ds. N. J. Cupédo (HA). Sole Mlo: 10 uur ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. A. van Bottenburg; 5 uur ds. P. Helnen te Utrecht. Herv. Geref. Evang., VGLO-school, Schoolstr. 2: 10 uur ds. M. Ottevanger te De Bilt; 3.30 uur ds. P. van Galen te Hilversum. Noordwijkerhout Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. H. Smits. De Zllk, aula R.-K. Meisjesschool): 7 uur ds. A. H. Smits (HA). Oegstgeest Herv. Gem., Groene- of Wllllbrordkerk10.30 uur ds. G F Callenbach. Pauluskerk: 10 uur dr. K. H. E. Oppenhelmer te Lelden; 7 uur prof. dr. E. Jansen te Schoonhoven. Rijnlands Lyceum (Jeugdkerk)10.30 uur wika M. A. de Vlieger. Ver. van Vrljz Herv., W. de Zw(Jgerkerk: 10.30 uur prof. dr. C. J. Bleeker te A'dam. Geref. Kerk. Maurltslaan: 10 en 5 uur ds. Meijer. Geref. Kerk (vrijgem.). W de Zwijgerkerk: 8 30 en 3 uur ds Brands. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 en 7 uur ds. D. H. Gijsbers te Let- mulden (HA en dankz.v Geref Kerk: 9.30 uur ds. J. Sap te Arum i Bev. ds. C. A. Verhoog); 6 30 uur ds. C A Ver hoog (intrede». Rem. Geref. Gem.: geen opgaven ontvangen. RUnsaterwnude Herv Gem.: 9.30 uur ds. C. J. Baart (HA); 7 uur ds. G. Jonkers te Hazerswoude (Dankz Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur da J. C van Ravenswaay te Schevenln gen. RUnsburg Herv. Gem Grote Kerk: 10 uur ds. M. C. Groene woud (HA); 5 uur ds. H. van Gosllgn Bethelkerk. Brouwerstr.: 10 uur ds. H van Gos- liga; 5 uur ds. M C. Groenewoud (HA). Geref Kerk, Rapenburg: 9.30 uur ds. H. Post; 5 uur ds. J. Byieveld Petrakerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Linde; 5 uur d6 H. Post. Maranathakerk: 9 30 uur ds. J. B Ijle veld; 6 uur ds. L. v. d. Linde. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 5 uur ds. J. Douma. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. H. W. Wal vaart (HA). Geref. Kerk: 9.30 uur ds. P. D. Kuiper; 5 uur ds. H. van den Berg. Chr. Geref. Kerk; 10 en 5 uur ds. L. S. den Boer. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Llndenburg. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Schouten uit Utrecht. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. D. Lekkerkerker (HA en dankz.). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds Langeler. Geref. Kerk (vrijgem.): 10.15 uur ds. Brands; 3 uur ds. Breen. Voorhout - Herv. Gem 10 uur kand. Heikoop te Zwolle; 7 uur ds. Nleuwpoort. Woobrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Kempenaar. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur d6. Wolven te Urk. Voorschoten Herv. Gem., Dorps kerk: 10 uur ds. Saraber (Doop): 7 u. ds. Zijlstra. Rijndijk: 10 uur ds. Melje- rlng. Hulp en Heil: 10 uur ds. ZÏJ1- stra Geref. Kerk: 9. 10.30 en 5 uur ds Modderaar. Geref. Kerk (vrljgem.): 10 en 5 uur ds. G. A. Hoekstra te Utrecht. Waddlnxveen Herv. Gem., (Brug): 9.30 uur ds. J. Verwelius; 6.30 uur dhr. J. A Kruithof te Monster Wijkgeb 9.30 uur ds J J. Timmer; 6.30 uur ds Joh. Verwellus. Statlonsstx.: 9.30 en 7 uur ds. E H. Kalkman. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. SnoelJ (HA). Chr. Afgesch. Ger. Gem.: 9.30 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Rem. Kerk: ds. J. G, Paardekooper. Warmond Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong te Vlaardlngen (Jeugddienst); 7 uur ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem„ Dorpskerk: 10 uur ds. P. G. de VelJ Mesdagh; 7 u. ds J. Vuyst te Voorburg. Klevietkerk: 9 uur Jeugdkerk. 10 uur ds J. T. Wlers- ma. Deylerhuls: 9.30 en 11 uur ds. J. A. G. van Zanten (HA). Dorpscentrum: 10 uur Jeugdkerk: Geref. Kerk. Bloem- camplaan: 10 en 5 uur ds. E. Pijlman ZUllaan: 10 uur ds A. Vo6; 5 uur ds! J. H. Baas te Den Haag. Ned. Prot m- 10 30 uur ds. Bond. Lange Kerkdam O. T. Hylkema te Den Haag. Johanna- huls: 10.30 uur ds. D. A. Werner. Soefi beweging. Wald. Pyrmontlaan 6: 11 uur universele eredienst. Hen-. Ger. Evang Dorpshuls: 10 en 5 uur ds. J. J Bak ker te Randwijk. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. F. de Jongs (HA): 7 uur ds F de Jonge (Dankz Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. Meinders. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. R. Hengstmangers (gezlnsdlenst) Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck (HA en Dankz.). Geref. Kerk: 10 en 0 30 uur ds. G. Vesseur te Boskoop. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. Groothandelsge bouw; 6. moorkop; 7. Koran; 9. liter; 10. belegen; 11. portaal; 12. kneden: 14. gering; 15. nadelig; 17. bierbrou werijen. Verticaal: 1. onoordeelkundig; 2. kanon (of A-bom...); 3. geloof; 4. genot; 5. uurwerkfabrikanten; 8. wandkleed; 9. minaret; 13. ongeluk; 15. kano; 16. brief. De eerste prüs van f 5,werd toe gekend aan de heer C. Klein, Ila- zcnboslaan 12 te Oegstgeest, de twee prUten van f2,50 aan de heer M. I>. Bergman, Sweilandstraat 23 te War mond en aan de heer D. N. F. Kiehl, Antillenstraat 184 te Leiden. De prüzen worden de winnaars toegezonden. Advertentie Ook hij begrijpt dat Super Mix onmisbaar is. ledereen rijdt anders. Alle rij-om- standigheden verschillen. Alle motoren vragen om „in dividuele voeding". Daarom zijn er5 soorten BP-benzine: BP normaal, BPMix 25, 50 of 75, BP Super. Kies zélf uit welke soort u nodig heeft. Die soort - juist diè - geeft u tóp-kracht bij het zuinigste verbruik! Super Mix pompen zijn zeer speciale pompen. Vraag per briefkaart adressenboekje aan BP, Frederiksplein 42, Amsterdam. Dat kan alléén bij Een boot? Een vliegtuig? Geen van beide! BP steeds 'n stap vóór. BP - ln samenwerking ntet Vlekers Armstrong - presenteerde on langs voor héél Nederland de Hovercraft. Een wervelwind voor veilig vervoer, over water én landvoor passagiers en vracht. Het resultaat van 9 Jaar research dezelfde research, die óók leidde tot BP lx»ngllfe. de motor-olie met dubbele levens duur; en tot Super Mix, voor In dividuele motorvoedfng met soorten benzine. Nieuwe uitgaven Fotoboek van Cas Oortliuys over Amsterdam Een van de grote hedendaagse fo tografen ls ongetwijfeld Cas Oort- huys. van wie reeds verschillende fo toboeken zijn verschenen. Thans heeft, de uitgeverij Contact te Am sterdam een magnifiek fotoboek met zUn werk. gewijd aan de hoofdstad Amsterdam. het licht doen zien. Oorthuys heeft zich niet laten ver leiden, de traditionele plaatjes van het schilderachtige oude Amsterdam in zün voortreffelüke collectie op te nemen, doch heeft op dezelfde plekjes een eigen blik op het beeld en leven van de Nederlandse hoofd stad in technisch knappe cn over het algemeen artistiek bewonderens waardige wijze vastgelegd. Hü heeft ook het moderne Amsterdam in dit boek getoond, vooral het leven en werken van de Amsterdammers. Dit alles geheel in sterke contrasten en. In zwart-wit, met slechts een enkele kleurenfoto. De tekst is verzorgd door Gerrit Kouwenaar.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11