Veehouders in lage veengebied ontevreden over het prijsbeleid Huidige situatie is buitengewoon ernstig PLANTEN MARGARINE pgericht 1 maart 1860 Vrijdag 11 oktober 1963 Vierde blad no. 31082 Na liaar aankomst in Dousadj iverd Prinses Beatrix op fruit onthaald dat zij. tussen de be woners van het dorpje op de grond zittend, nuttigde. Prinses Beatrix laat zich een machine uitleggen van een kleine industrie, die in Dousadj werd gevestigd als onderdeel van het herbouwprogramma. Koningin fuliana met haar gevolg tussen de trieste resten van het Perzische dorp Boin Zahra. dat vorig jaar door een aardbeving werd getroffen. toning in fuliana en Prins ihard bij de ruïnes van de gere beschaving in Tchoga Zambil. waar thans Franse ar cheologen opgravingen verrich ten Prins Bernhard en Prinses Beatrix in de omgeving van Dezful in Perzië bij vlaggemas- ten. welke ter ere van het ko ninklijk bezoek waren opgericht. Prinses Beatrix tussen de jon- j geren van vele landen, die mee helpen het door aardbevingen I verwoeste Perzische dorp Dou sadj te herbouwen. Weer onrust in Plaquemine (VS) De politie van de Amerikaanse voor de tweede achtereenvolgende dag gebruik gemaakt van elektrisch geladen wapenstokken en traangas om demonstrerende negerkingerenW uiteen te jagen. Deze hielden een zitstaking in een restaurant. Toen de li tie binnenkwam om hen te verdrij ven verdrongen zij zich in paniek bij de uitgang. Een negermeisje werd door de politiecotnmandant verschei dene malen met een elektrisch ge laden wapenstok geprikt. Na de arrestatie van een 28-jarige neger maakte de politie gebruik van traangas. De neger wordt, beschul digd van het. aanstoken tot, de on- regelmatighed en Tijdens een rumoerige verga dering in Woerden hebben on geveer 400 georganiseerde vee houders uit deze streek duidelijk uiting gegeven aan hun ontevre denheid over de huidige gang van zaken. Volgens de voorzit ter. de heer E. Hoeve, die na mens de drie standsorganisaties de vergadering leidde, is er vooral op de veehouderijbedrij ven in dit lage veengebied spra ke van een noodtoestand. Mede ten gevolge van het slechte weer 4 Boin Zahra. het grootste Vijftien verwoeste dorpen in Perzische rampgebied, heeft ingin Juliana buiten het pro- kma om de puinhopen be zocht en de hutten van de armste bewoners opgezocht. De Konin gin klautert over het puin naar een van de armzalige woningen. zijn de produktiekosten sterk ge stegen, terwijl de schuldenlast toeneemt. Het gemiddelde arbeidsinkomen van de boeren in dit gebied bedroeg volgens officiële cijfers van het Landhouu Economisch Instituut slechts 2700 gulden. Velen eindigden echter met een negatief saldo. I)e kostprijs van de melk bedroeg in het laatste jaar 32.80 gulden per 100 kg en de opbrengst 26.56 gulden. Deze veehouders, zo staat in een aan de regering gezonden resolutie, achten de huidige situatie buitenge woon ernstig. Zij wensen op korte termijn de nood gelenigd te zien door middel van een compensatietoe slag voor de in 19621963 geleden verliezen in West-Utrecht, en soort- I gelijke gebieden elders in het land. Tevens wordt in de resolutie aange- I drongen op een toekomstig prijsbe- I leid. dat een redelijk bestaan voor de veehouders waarborgt. Daarna heeft de heer W. Torens- ma uit Vinkeveen, assistent van het I Landbouwconsulentscnap. aan de j hand van de LEI-cijfers de zeer slechte bedrijfsresultaten boekhoud- i kundig nader toegelicht. De vele vragen die op zijn uiteen - I zetting volgden, hadden echter vrij wel alle betrekking op de maatrege len. die nodig zijn om de positie van de boeren te verbeteren. De organi- i sa toren hadden echter verzuimd ver- I tegenwoordigers van hun hoofdbestu- i ren uit te nodigen om op deze vra- I gen nader in te gaan. Nu beantwoordde een aanwezige functionaris vara het Landbouwschap, ir. J. de Ridder, onvoorbereid de vragen, maar gezien het rumoer in de zaal had dit niet zoveel effect, l'itroepen als „veel te langdradig", „wij willen geld zien" en „geen VS-convooieu opgehouden Twee Amerikaanse militaire con- I vooien bestaande uit 134 manschap pen en 43 voertuigen, zijn gisteren aan de zonegrens Marien bom uren- lang door de Russen opgehouden. De Russen wilden dat de Amerikanen uitstapten om te worden geteld. Deze weigerden. Kort na middernacht liet men de Amerikanen tenslotte toch door. woorden maar daden" verstoorden z(jn betoog. Na deze uiteenzetting verlangden nog enkele aanwezigen het woord, maar de voorzitter had direct na het voorlezen van de te verzenden resolu tie de hamer laten vallen, waarmee de vergadering was gesloten. Een aantal ontevredenen belegden daarna in een andere zaal van het gebouw nog een na-bespreking, waarin z(j hun misnoegen over de gang van zaken kenbaar maakten. Zij waren van oordeel, dat zij daar tijdens de vergadering onvoldoend* gelegenheid voor hadden gekregen Amerikaanse slem tegen gezamenlijke maan-expeditie Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft zich gisteren met 125 tegen 110 stemmen uitgesproken tegen samenwerking met ieder com munistisch land ten aanzien van een expeditie naar de maan. President Kennedy had in een re de tot de Algemene Vergadering van. de VN op 20 september voorgesteld dat, de VS en de Sowjet-Unie tegen 1970 santen een expeditie naar de maan ondernemen. De Sowjet-Unie heeft nog niet officieel op dit aan bod gereageerd. Advertentie ongezouten - puur plantaardig licht verteerbaar - dus gezond

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7