VEEHOUDER BLIJFT AANSPRAKELIJK VOOR ZIJN KOEIEN Overgangstijd stelt vraagtekens DRIE gevallen van kolendamp in Leiden Installatie J. Rollema - afscheid P. J. Datema VOOR ALLE KINDEREN Aanbod van slachtvee is niet overvloedig Haute-coiiture bij Jean Pierre gericht 1 maart 1860 Dinsdag 8 oktober 1963 Tweede blad no. 31079 Voor de Leidse kantonrechter httj riej Gevel geramd schrok heel erg van de klap rajUcht dat ergens een vliegtuig -ogjneergestort en de brokstukken el ran door het dak myn huis bin- na|rongen," verklaarde in de och- "4 van de 19de juni jl. een hevig ™lelde bewoonster van een huis "de Padoxlaan in Warmond. Geen stukken van een neergestort iltrtuig richtten een ravage aan de 1 en het interieur van haar huis -Oi doch een gewone heftruck, die kej ..bestuurd" door een 30-jarige irriffeur uit Leiden. Dat hij deze -tonster de schrik van haar leven bezorgd toen zyn heftruck de ramde, betreurde hy ten zeer- vlJdoch een en ander geschiedde Eel buiten zijn schuld. t moest die truck by Padox Gitalen en reed er dus tegen de '"iionte in mee over de openbare Nj verklaarde verdachte zijn deel- 'ing met een heftruck aan het Jviale wegverkeer. „Door een .aJenheid in het wegdek werd het ïof pardoes uit mijn handen ge- urin en reed de truck ondanks ie i afremmem tegen dat huis op", >tjgde hij vervolgens zijn on- aan de ongetwijfeld niet al- pjlgse overtreding. De kantonreeh- ,iymr. W. de Koning, kon zich :1 jr niet voorstellen, dat die on- \theid de oorzaak van alles was - lest. „Toen die truck door een 1 fenheid afzwenkte, heeft u te afgeremd cn kon dus niet ty- Rqgenoeg meer tot stilstand ko- luidde de conclusie die hy uit teten ander trok. De officier, mr. r 1 i; Out. was eveneens van oordeel. Alverdachte te traag had gerea- asl en dus te laat afremde. Zyn ev£epaalde hij op f 60 boete subs. afagen. Wel wat veel voor iemand. I^echt by kas zit", vond verdach te kantonrechter maakte er f 50 tlli 10 dagen van. '.'Moeilijk geval 3 ot heb voor een goede afraste- gezorgd en verder konden zy f^moeiiyk van my verlangen, dat ™,ag en nacht de wacht by die ioging houden". Tot deze con- aat van zyn onschuld aan het hem te ,aste gelegde feit kwam een 37- 3Qe veehouder uit Warmond. Hy 1UZ rif^oekt IL een schoorsteenklok, wandklok of wekker. .31 vd. WATER, Haarlenimerstr. 207 UW gei heeft het De beste merken. oiJunghans - Kienzle - Mauthe. ogl St N. Verhoeven JM Veertig jaar in overheidsdienst 1W1 p in voor bruidsparen hoe- |e% leidde hy niet de trouwkamer ^pn en voor regelmatige be- k ërs van het Stadhuis bekende Q(fr gaat jubileren. Maandag is n.I. veertig jaar geleden, dat de N. Verhoeven, thans chef van e puishoudelyke dienst, in over- lu^sdlenst trad. N. VERHOEVEN i een opleiding als goudsmid- ëur by de Koninkiyke Begeer in [schoten, besloot de jubilaris in ber 1923 van het particuliere be kleven over te stappen naar de heidssector. Hij kwam die maand fconcierge in dienst bij het Sana- Jthyngeest", de tegenwoor- I Jelgersma-kliniek. In 1950 (kte hy promotie toen hy werd iesteld tot huismeester van het fee Stadhuis, ln later jaren be- ferd tot chef van de huishoude- 1 dienst. In deze functie heeft de i Verhoeven een belangryk aan- i in het goed functioneren van binnenlandse dienst' van de ge- feteiyke huishouding. Ingezien een dochter van de laris momenteel in het buiten- I vertoeft, zal de viering van dit teum eerst later plaats vinden, leen niet wegneemt, dat de heer hoeven, gelet op zijn uitgebreide jg van relaties maandag a s. ff nog wel tekenen van medelevén waardering zal ontvangen. stond terecht omdat hy niet had verhinderd, dat zyn ruim dertig koelen op het perceel hooiland van zyn buurman waren gaan grazen. De veehouder verzekerde de kantonrech ter dat de schuld niet by hem maar by het polderbestuur moest worden gezocht. „Voor de goede uitvoering van enige werkzaamheden lieten de heren onder andere een dam in de sloot tussen onze weilanden aanleg gen, maar zorgden niet voor een af sluithek". „Ik heb toen tweemaal voor een goede afrastering gezorgd, maar beide keren lag die de andere morgen weer tegen de grond, omdat anders de werkzaamheden werden belemmerd", verklaarde de veehou der. „Het zyn slimme beesten, die al gauw in de gaten hadden, dat zy via die dam naar het land van nujn buurman konden", voegde hy er nog met gepaste trots aan toe. Zyn buur man. die als getuige was gedagvaard, kwam slechts in actie om te verkla ren, dat de schade achteraf nogal mee was gevallen en maar f 50 be droeg. „Die vyf tientjes zal ik hem direct wel betalen, want daar ben ik voor verzekerd", toonde de veehouder opnieuw zyn goede wil, hetgeen door de rechter zichtbaar op prys werd gesteld. „Een moeilijk geval", vond de of ficier", maar ja verdachte is en blyft nu eenmaal altyd en in elke situatie verantwoordelyk voor de gedragin gen van zyn veestapel." De eis was mild en bedroeg f 15 boete subs. 3 dagen. „Ik heb ze er niet op laten lopen, ze gingen vanzelf", luidde ver- dachtes laatste woord. Hoewel de veehouder zich in de zin van de wet schuldig had gemaakt aan een strafbaar feit, was de kan tonrechter van mening, dat hy moei lijk kan worden gestraft mede ge zien zyn pogingen de toegangsdam af te sluiten. Hy sprak derhalve wel formeel het .schuldig" uit, doch liet enige straf achterwege. Wel wees hy de buurman diens eis tot schadever goeding toe. Te mild Keus „Ik had de keus tussen een bot sing met die bromfietser en een duik in de sloot en heb toen maar het laatste gekozen", verklaarde destyds een 30-jarige chauffeur aan de poli tie toen hy heelhuids uit de cabine van zyn in de sloot langs de Voor- houterweg liggende vrachtauto was geklommen. Achter deze laconieke verklaring schuilde echter een staaltje van blik semsnelle reactie en moed. Of de bromfietser dankbaar was voor de keus die de chauffeur deed, kwam niet uit het onderzoek ter zitting naar voren, want hy liet zelf ver stek gaan en werd door een gemach tigde vertegenwoordigd. Wel kwam naar voren, dat de bromfietser een 35-jarige veehouder uit Katwyk was en op genoemde weg zonder op of om te zien pardoes een zwenking naar links had gemaakt en wel op nog geen drie meter voor genoemde vrachtauto langs. Op de bromfietsduo zat zyn vyf- jarig zoontje en aan het stuur hin gen twee melkbussen van 10 liter in houd. Dat de rechter en dei offi cier zowel die levensgevaariyke zwen king als het feit, dat verdachte be halve de jongen ook nog die zware bussen met zijn bromfiets vervoerde zeer laakbaar vonden, behoeft nau welijks vermelding. Verdachtes gemachtigde beperkte zyn pleidooi dan ook tot een verzoek om uiterste clementie daar de civiele vordering, die zyn cliënt te voldoen krygt enkele duizenden guldens zal bedragen. Hiermede enigszins reke ning houdende, eiste de officier f 90 boete subs. 30 dagen. De gemach tigde pleitte vervolgens voor een nog lagere boete. De kantonrechter was hiertoe echter geenszins bereid. „Ge zien de ernst van het feit is de ge- eiste boete feiteiyk aan de veel te lage kant. doch ik wil met het oog op de hoge schade-vordering het dit maal nog by die f 90 laten", ver klaarde hy zyn afwyzing. Kneusjes Een 50-jarige cafétaria-exploitant uit Noordwykerhout moest zich ver antwoorden, omdat hy met zyn auto op de kruising van de Goo- en de Schulpweg geen voorrang had ver leend aan een van rechts komende auto. De botsing had tot gevolg, dat deze auto enige malen over de kop sloeg en ondersteboven in de weg berm schoof. Tot ieders verwonde ring kwam de bestuurder vrywel on gedeerd uit de brokstukken tevoor- schyn. „Ik ben na eerst te hebben gestopt voor enige auto's de weg op gereden omdat er naar myn mening geen verkeer meer aankwam", luidde verdachtes verdediging. De getuigen verklaarden eensgezind, dat hy niet had stilgestaan doch zonder meer met een flinke snelheid de Gooweg was opgereden. Dat er wel degeiyk verkeer was bewezen de feiten af doende. Aan dit verkeer nam ook een zuivelhandelaar deel, die als bena deelde party een schadevergoeding van f 10 vroeg. „Voor de gebroken eieren en de kneusjes" lichtte hy zyn eis nader toe. Uit zyn verklaring bleek, dat hy zyn bestelwagen sterk moest afrem men om een botsing met de kante lende auto te vermyden en daardoor de lading w.o. een hoeveelheid eie ren, was gaan schuiven. „Ik behoor de namelijk ook tot het volgens ver dachte niet aanwezige verkeer", merkte hy nog ironisch op. Mede gezien het feit. dat verdachte ter plaatse goed bekend is en dus weet welk een gevaariyk kruispunt beide genoemde wegen vormen achtte de officier de overtreding byzonder ern stig en eiste dan ook f 100 boete subs. 1 maand. De kantonrechter was het met een en ander volkomen eens en vonniste conform. De zuivelhan delaar kreeg zyn schadevordering toegewezen. de veelzijdige voeding Voor babies en kleuters: in de fles, als pap, "geweekt" of gemengd met groente, fruit, vruchtesap Voor de groteren: dagelijks een Liga droog uit de hand. Zo lang ze In de groei zijn. i j. Krachtige Kost voor het Kind! Kond de Veemarkt I ren brengen het wel tot f 260 per I stuk, zoals op de fokdagen in Noord- 1 Holland gedurende de afgelopen we- ken is gedemonstreerd. En voor de I oudere fokrammen zyn pryzen be- j steed van f 900 tot f 1000 toe! Tenslotte, om volledig te zyn, de (Van een deskundige medewerker» varkensmarkt. Na de hausse, die ge- Hel natte weer van de afgelopen weken bevordert de drang b(j de vee- '™ed(,enigekreten houders om hun vee op te stallen. Natuurlijk zijn het vooral de laag ge- fchK,reen verlagfn^en. maar thans is legen weilanden, waar het water de grond drassig maakt, zodat de beesten aanbod sterk verminderd en het gras en de zode beginnen te vertrappen. Maar de krappe wintervoeder- dientengevolge zijn de pryzen de af- voorraden houden het opstallen van het vee sterk tegen en de boeren gelopen week plotseling weer sterk houden dus hun koeien nog zo lang mogelyk buiten. Eén betrekkelijk droge opgelopen. Of dit van lange duur zal dag doet in dit opzicht de hoop weer opleven. Dit bleek byvoorbeeld gisteren op de Rotterdamse veemarkt uit een kleiner (100) aanvoercijfer dan dat van 8 dagen geleden. Dit duidt erop. dat by aanhoudende verbetering van het weer de aanvoeren, die de afgelopen weken over het algemeen aan de ruime kant waren, weer iets zullen inkrimpen, hetgeen uiteraard aan het prysverloop enige stimulans zal geven. Een 26-jarige secretaresse uit Den Haag stond terecht omdat zy op Ryksweg 4, in de late avond van de 7de juni. met haai- auto achterop j een stilstaande auto was gereden. Be houdens materiële schade, had de botsing mede tot gevolgd, dat zowel verdachte, haar 3-jarig doch tertje als een mede-passagier enkele vry ernstige verwondingen opliepen. „Ik remde direct af toen ik die auto zag stilstaan en begryp nog niet hoe er toch een botsing kon ontstaan", verklaarde de secretaresse haar over treding. „U zag op een afstand van ruim 70 meter dat de stoplichten van die auto gingen branden" las de kan tonrechter in het proces-verbaal. „Ik begryp dus niet waarom u niet ty- dig genoeg uw ayto tot stilstand kon brengen". „Ik reed toch echt niet zo hard", was het enige antwoord dat verdachte hierop kon geven. Mede gezien de gevolgen van de botsing vond de officier, dat een boe te van f70 subs. 14 dagen verdachte volkomen toekwam. Verdachte was het hiermee niet eens en achtte de eis dan ook abnormaal hoog. Met het oog op het feit. dat het hier een overtreding op Ryksweg 4 betrof, waar extra oplettendheid geboden is en de aangereden auto moest stop pen omdat er ter plaatse een ern stige botsing had plaats gevonden, vond de kantonrechter de eis daar entegen nog wat aan de te milde kant. Hy veroordeelde de zichtbaar verbaasde secretaresse tot f 80 boete subs. 16 dagen. (Van een byzondere medewerkster) j I #11 I Voor de vrouw, die van smaakvolle kleren houdt, werd in boutique Luchtvaartakkoord I Jean Pierre, Rapenburg, een zeer gevarieerde en exclusieve collectie getoond. Van gloedvolle tweeds en glanzend brokaat waren door deze couturier modellen gecreëerd, die door hun gedistingeerde lijn opvallend mooi waren. completeerd door hoedjes van dezelf- stof. Heel Jeugdig was een grys/rood geruit pakje, waarover een gryze kraagloze mantel werd gedragen, eveneens tegengevoerd met dezelfde ruit. Zeer exclusief vonden wy een aubergine kleurig kostuum met een zwarte nerts garnering. De modellen vah de verrukkelyk warme wintermantels waren recht vallend. Het accent viel op de lange splitten aan de zijkant. Zeer opval lend was een aardkleurige mantel met een diepe plooi aan de achter - zyde. Onder deze mantels werden eenvoudige Japonnen gedragen, die evenwel door de uitstekende coupe, stuk voor stuk mooi waren. De chemisier had in deze collectie een grote rol Jean Pierre bracht dit model zowel voor op de dag als in de namiddag en avondkleding Men toonde zelfs enkele mantelpakjes met een chemisiermouw. De namiddag- en avondjaponnen waren Van een onnavolgbare chic. Gedistingeerde zwarte jurkjes van wollen georgette of het zo modieuze cloqué, hadden vaak een garnering van kralen of gitten. Men toonde een goudbrocaten japon, gecomple teerd door een zwarte avondmantel. Dit huis bracht een grote verschei denheid in lange avondtoiletten van taftzyde, satln duchesse en fluweel. Sommige modellen hadden koker- nauwe rokken, andere modellen waren voorzien van een ingenieus verwerkt paneau, die ook zoals by een gebloemde zyd«en mousseline japon, als stola gedragen kon wor den. Een cerise rode Japon, geheel be werkt met witte kralen, vonden wij een droom. Hedenavond vindt een reprise plaats. Rusland-Pakistan Pakistan en de Sow jet-Unie heb ben gisteren in Karatsji een lucht vaartovereenkomst gesloten, die de Sowjet-Unie een vliegroute naar Birma en Indonesië verschaft waar bij vliegtuigen van dit land niet meer over China behoeven te vliegen. Volgens welingelichte kringen zou den vliegvelden in Pakistan en Cey lon, hoewel daarover ln de officiële bekendmaking niets wordt gezegd, spoedig voor Russische toestellen worden opengesteld. Zij zullen dan worden opgenomen in de route Mos kou - Karatsji - Colombo - Rangoon - Djakarta. Voor de eerste maal zou Rusland aan een buitenlandse maat- schappy toestaan om via Moskou te vliegen. Een zegsman verklaarde, dat Rusland vermoedeiyk binnen zes tot acht weken met de nieuwe dienst zal beginnen, doch dat. Pakistan geen plannen koesterde een luchtiyn op Moskou te openen. Gedistingeerde show Niet minder dan acht mannequins brachten gisteren deze herfst- en wintermode. De getoonde mantelkostuums waren vervaardigd uit tweed soms in een grof weefsel, doch ook in een prach tige kamgaren kwaliteit of uit,zachte nlohair slof. De modellen van de jasjes waren zowel kort als langvallend. Zeer en vogue waren de diagonaal verwerkte tweeds in zwart/wit De kostuums waren meestal voorzien van een bontkraag van white coat of nerts. Sommige pakjes hadden een losse cravat,te met bijpassend bonthoedje. Er waren veel composéstoffen ge bruikt in prachtige contrasterende kleuren. De kostuums werden ge- Slechttrekkende schoorstenen Bij de Leidse politie zijn gis teravond omstreeks elf uur ver schillende gevallen van slecht trekkende schoorstenen gemeld. In enkele gevallen was er sprake van kolendampvergiftiging. Het gezin M. Keijzer aan de Mid- delstegraeht nam 's middags, toen de kachel werd aangestoken, al een rooklucht waar. Tegen een uur of elf hoorde de vrouw des huizes, die zich op dat moment in de slaapkamer be vond, gekreun in het woonvertrek. Zy zag haar haar man bewusteloos op de grond liggen en sloeg onmid- Rotterdam was dan ook maandag wat beter pryshoudend gestemd dan een week tevoren toen er overigens op alle markten sprake was van een flauwe stemming in de slachtveehan- del voor zover het de tussenkwali teiten en mindere soort slachtvee be trof. De prima tot extra kwaliteit is betrekkelyk schaars en verhoudings- gewhs genoeg gevraagd om op prys te blyven. De markt was trouwens ook wat gedrukt als gevolg van de delibera- ilsatie van de Franse invoer van rundvlees, dat nu weer slechts kan worden uitgevoerd naar dat land op ruilbasis. Dat wil zeggen Frankryk koopt slechts Nederlands (fyn) rundvlees in ruil voor aankopen van Nederlandse zyde van Frans (grof» vlees (achtervlees tegenover voor vlees). Zolang echter Italië in zo ruime mate als koper aan de inter nationale rundvleesmarkt is, zal de Franse deliberalisatie niet zo heel veel kwaad kunnen doen aan het in ternationaal prysverloop. Voor de Nederlandse rundvleesexport biyft de maatregel niettemin een belasting en dus een prysdruk vormen. Wanneer we nu als opschrift bo ven dit marktoverzicht, dat de over gangstijd vraagtekens stelt, dan be doelen we daarmee, dat deze periode waarin ftet vee vanuit de weiden op stal moet komen, altijd onzekere fac toren in zich bergt. Hoeveel vee zal er worden uitgestoten en anderzyds hoeveel vraag naar wat meer kost gangers voor deze winter zal daar tegenover staan? Deze elementen zyn het immers, die de handel be palen. En al mag men als vermoe den uitspreken, dat het dit jaar wel vry geruisloos zal verlopen i vorig jaar ondervond de hele rundvee- markt een diepe depressie», zeker is men pas als alles goed en wel achter de nog is. Momenteel ïyken de pa pieren overigens gunstig te staan. Het aanbod van slachtvee is niet overvloedig en het aanbod van goe de melk- en kalfkoeien evenmin, ter wijl de vraag naar laatstgenoemde categorie vee gedurende de afgelopen week voldoende groot was om de prij zen wat te doen aantrekken. Met het guste vee was het de laat ste weken in de verkoop zeer kalm aan. Er z|jn heel wat beesten vroeg tijdig op de slachtveeafdeling terecht gekomen. Dit wijst dus in de rich- i al te ruime vleesproduktie. ting van een stalperiode met een niet Vette kalveren zijn duur De vette kalveren zyn, zoals de handel zegt, „brandduur" en ook gis teren zette de Barneveldse vette kal- verenmarkt weer in met hogere pry zen dan een week tevoren toen de pryzen ook al een flink stuk boven het peil van de daaraan voorafgaan de maandag lagen. Zo blyven ook de nuchtere kalveren zeer duur en het is begrypeiyk, dat dit een stimulans vormt voor de pryzen van de kalfkoeien, want een voor de meste- ry geschikt stierkalf Is veel geld waard. Over het wolvee valt te schryven, dat de handel een wat flauwer, maar niettemin duur verloop had. De bes te pryzen, die er dit jaar totnutoe zyn besteed voor de slachtlammeren, hebben er niet weinig toe bygedra- gen om ook het fokgoed sterk in prys te doen oplopen. Goede slacht lammeren doen momenteel pryzen tot f 165 per stuk en ook nog wel iets hoger, maar de goede foklamme- z(jn? Het zal afhangen van de ont wikkeling in de andere landen. Zo-i dra het aanbod weer ruim genoeg is om de vraag op de binnenlandse markt voldoende te bevredjgen en men dus weer meer de grens over zal moéten sturen. zal bhjken in hoeverre of de prijsdalingen, die in middels met name op de Franse markt zyn opgetreden, toelaten het thans weer hoge pryspeil in ons land te kunnen handhaven. We beëindigen onze beschouwing dan ook met vraagtekens. Schoolhoofden komen en gaan dellijk alarm. Na de komst van de E.H.D. ontwaakte de man uit zijn bewusteloosheid. Een te geringe trek van de schoorsteen bleek de oorzaak van deze kolendampvergiftiging te zyn geweest. Een licht geval van kolendampver giftiging deed zich op vrywel het zelfde ogenblik voor in een perceel aan het Levendaal, dat wordt be woon door het gezin Steenbergen. De gewaarschuwde E.H.D. behoefde hier niet op te treden. Wel werd een geringe trek van de schoorsteen ge- j constatcerd. Ook de bewoners van een perceel aan de Botermarkt hadden gister avond laat last van een slechttrek kende schoorsteen. Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT H-ofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Domburg J. B. Duk te Hoge-Zwaluwe. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravenhage-Escamp (vac. A. W. Meeder) A. C. Kersten te Utrecht-West en R. Ypma te Amers foort. Beroepen te Amsterdam-Slotervaart- Osdorp (vac. N. Korenhoff) A. C. Hof land te Roterdam-Charlols te Cu- lemborg H. J. Koffrie, legerpredlkant te Doorn. Benoemd tot hulppredikant te Krimpen a.d. Lek H. van Heljst, eme ritus predikant te Zwartemeer. Bedankt voor Amersfoort (vac. O. Veeneman) H. J. van Duinen te Zwyndrecht. GEREF, KEKKEN (vrygem.) Beroepen te Hlllegersberg-Straat- weg J. w. Beekman te Arum GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zuldwtjk c a. W. C. Lamaln te Grand-Raplds (USA). Schoolhoofden komen en gaan. Dit werd gisteravond duidelijk onderstreept tijdens het afscheid van de heer P. J. Datema en de installatie van de heer J. C. Rollema. De heer Datema, die bijna zeven jaar hoofd is ge weest van de (gereformeerde) school aan de Storm Buysing- straat, heeft een benoeming aan de christelijke u.t.s. in Rotter dam aanvaard, terwijl de uit Glanerbrug afkomstige heer Rollema zijn taak als nieuw schoolhoofd inmiddels is be gonnen. Op de afscheidsbyeenkomst. die de Gereformeerde schoolvereniging in het gymnastieklokaal van de Hoog landse Kerkgrachtschool had belegd, werden heel wat woorden van dank en waardering uitgesproken. De voorzitter van deze vereniging, mr. dr. M. Teekens, zei, dat de heer Datema zyn plicht als schoolhoofd op eenvoudige, serieuze en hardnek kige wyze heeft gedaan. „U bent een man, die afkerig is van uiterlyk ver toon en zichzelf niet verloochent". Zonder te willen beweren, dat de heer Datema een functie elders heeft aanvaard omdat de bouw van een nieuwe school nog steeds op zich laat wachten, sprak de voorzitter in dit verband van een „lydens-geschiede- nis". Dat de heer Datema al die Jaren op zyn post is gebleven heeft het schoolbestuur tot grote tevreden heid gestemd, zei hy. Namens de schoolvereniging kreeg het scheiden- De gaande (links) en de ko mende (rechts) man. (Foto L.D./Holvast) de hoofd een enveloppe met inhoud. De voorzitter richtte zich vervolgens tot de heer Rollema, die als nieuw schoolhoofd werd geïnstalleerd. „Het bestuur is byzonder besluit vaardig geweest wat Uw benoeming betreft, omdat de informaties, dat het over U heeft ingewonnen, onver deeld gunstig waren", aldus mr. Tee kens. Hy zei verder, dat het bestuur alles op alles zal zetten om de heer Rollema zo spoedig mogelyk aan woonruimte te helpen. De heer L. Noorduin kreeg een woord van dank voor de wyze waar op hy gedurende anderhalve maand de leiding van de school op zich heeft genomen. Namens de schoolhoofden richtta de heer S. de Vries woorden van waardering tot het vertrekkende schoolhoofd. De letters van diens naam nagaande, kwalificeerde hy de heer Datema als een degeiyk onder- wyzer, anti-revolutionair tot in de toppen van zyn vingers, tevreden en mededeelzaam en van God afhanke- iyk. De heer De Vries bood zyn col lega als biyk van waardering een boekenbon aan. Hy hoopte, dat de opvolger van de heer Datema zich spoedig in de kring van schoolhoof den thuis zal voelen. Tot slot brachten dr. II. Schilp als inspecteur van het hristeiijk Natio naal Schoolonderwijs, dc heer D. Zuiderveld als vertegenwoordiger van het Geref. Schoolverband cn de heer D. Meijer als oud-schoolhoofd hun waardering voor het werk van de heer Datema en de komst van d» heer Rollema tot uitdrukking.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3