Sterk moreel hielp PSV op de been in Esbjerg HUNTER Willem 2 buigt niet voor de faam van Manchester United Stormbal in top... |Te grote concurrentie Ivoor Swift-Combinatie Sporttoto HLlCHT-VERTEERBAAR Eindhovense ploeg na tien minuten al met 2-0 achter ■J' Inter schakelt Everton uit TAPTOE WOUT BERGERS Tilburgse tricolores spelen 1-1 in Feijenoord stadion 3 Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 26 «eptember 1963 Vijfde blad no. 31070 >2 V. Volleybalteams voor Boekarest De Nederlandse teams, die van 21 oktober tot en met 3 november in Boekarest zullen deelnemen aan de Europese volleybal-kampioenschap- pen, die in Boekarest worden gehou den, zyn als volgt samengesteld: Dames: A. van Beelen (Celebes), C. Blijleven, T. Boer "beiden RVC), H. Kok, J. Turkstra (beiden Boeme- B. Sonneveldt (St.-Paul), H. van Gulik (Celebes), T. Horsman (PSV), G. Plant, J. Wassink (beiden Kweekschool) en M. Bruggeman (Zandvliet). Trainer-coach is de heer H. Blok. Heren: Goedhals, Van Wijnen, Korsloot (allen AMVJ), Tinkhof, De 'Vink, Koole, Oosterbaan (allen DES", [Van dei- Stoep (Libanon), Ewalds (Valuas), Swieber "Oranje Nassau) en Valster (Libanon). Trainer-coach is de heer Hooger- J waard. Advertentie Schril Schril stak het teveel in de breedte, te korte en in een te traag tempo uitgevoerde spel der Eindhovenaren af bij de intelligente partij voetbal die de Denen ten beste gaven. Daarom viel in de 33ste minuut het eerste tegenpunt als een volkomen verras sing. Uit een hoekschop van Alle- mann kopte Kerkhoffs in. Theunis- sen nam de door de doelman terug geslagen bal op het hoofd. Het leer stuitte daarna echter af op de lat. Toen echter Theunissen voor de tweede maal zijn hoofd onder de bal zette, was deze voor de vertwijfeld omhoog springende Denen onbereik baar: 2—1. Dit doelpunt, geflatteerd naar de krachtsverhoudingen en stellig niet in aanmerking komend voor de schoonheidsprijs, gaf de Eind hovenaren niettemin moed. Zij slaag den er echter niet in op het veld het evenwicht te herstellen en toen in de rust door de 15.000 toeschouwers de eerste helft werd geanalyseerd was de meest geponeerde stelling: PSV mag hiermee alleszins tevreden zijn. 41 zou een beter beeld van de strijd hebben gegeven. PSV heeft zijn entree in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen gisteravond in de Deense vissersplaats Esbjerg gevierd met een overwinning. Het was logisch, de vreugde in het Eindhovense kamp over de 4 3 overwinning op Esbjerg, maar niemand zal kunnen ontkennen dat het geluk de zuiderlingen daarbij heeft toegelachen, want o, wat zag het er na tien minuten somber uit. HONDEBROOD Gevarieerd voedsel bevat ZZ alles wat uw hond gezond ZZ houdt. Geef het hem DAGELIJKS f:beter voor uw hond makkelijker voor u Met tiuee doelpunten, beide ge scoord uit op de centimeter ge richte schoten, hadden de Denen zich toen al duidelijk gedistanci- eerd van onze landgenoten. En zij bleven doorgaan. Van uit het middenveld, dat Esbjerg sterk be zet hield, flitsten de passes door de Eindhovense defensie en meer malen moest de stormbal in top. Het Eindhovense doel lag onder een spervuur en wat PSV hier tegenover wist te stellen mocht geen betekenis hebben. En toch bracht PSV nog in de eerste helft de stand op 2—1 en na de rust kwam de ploeg zó sterk terug dat de Denen, wier zwakte in de ver dediging zich meer en meer open baarde en wier conditie onvol doende bleek om het tegenoffen sief te beantwoordengeslagen van de grasmat stapten. De ploeg met de meeste ruggegraat won tenslotte. Gaaf „Het was een gelukkige zege", zo tekenden wij op uit de mond van aanvoerder Jens Joergen Hansen. Geheel ongelijk had hij niet, want in de eerste helft demonstreerde Esbjerg zon gaaf spelletje voetbal, dat dit met een voorsprong van 21 bepaald onvoldoende was gehono- Strijd out clubtitel Voor het nationale clubkampioen schap op de weg, dat morgen over een afstand van 80.3 kilometer.in de [omgeving van Wijk bij Duurstede [wordt verreden, bestaat onder de va- iderlandse wielerclubs weer grote be- [lanstelling. Er zullen ditmaal liefst 53 ploegen van start gaan om elkaar de eer van de overwinning te betwis ten en daarbij worden titelhouder „Theo Middelkamp" uit Goes, het hoofdstedelijke „Ol.vmpia", „Willi- brord" „Wil Vooruit" uit Willi- brord, „De Hoeksche Renners" uit 's-Gravendeel" en het Halfwegse „pe Bataaf" over het algemeen tot de grote favorieten gerekend. Maar ook „Maastricht", „Kenne- imerland uit Beverwijk en het Bra bantse „Fortuna" uit Zundert zijn lang niet kansloos. Het is bovendien in de geschiedenis van het clubkam- pioenschap al meer voorgekomen, dat een minder sterk geacht team door «zijn onderlinge verstandhouding en het gevoel voor pelotonrijden de fa voriete ploegen overtrof. Het stellen van een prognose blijft dan ook een riskante zaak. Er zijn teveel factoren lekke banden, derailleurpech of zomaar een slechte dag van een of meer toprijders die de strijd kunnen beïnvloeden. Daarbij spelen ook de weersom standigheden een belangrijke rol: de .flyers" wensen dat vrijdag in en ♦^rondom Wijk bij Duurstede de zon volop zal schijnen en de „knokkers" hopen op veel regen en nog meer wind. Onder de 53 ingeschreven ploe gen uit alle delen van het land be- «vinden zich verscheidene zestallen die onder alle weersomstandigheden tot het verwezenlijken van een snelle tijd in staat zijn. Vooral omdat de af stand slechts 80.3 kilometer bedraagt. reerd. Dit peil kon PSV na de rust. toen het uit een achterstand van 21 op een voorsprong van 34 kwam, zelfs niet benaderen, zomin als de Eindhovenaren een superieuri- teit aan de dag konden leggen zoals Esbjerg vooral in het eerste half uur had gedaan. Het waren fouten ten slotte in de Deense verdediging met name van de op het laatste mo ment voor de „ster van Esbjerg" John Madsen ingevallen jonge Hans Christiansen die PSV op winst brachten. De verdienste van de Eind hovenaren school in het bijzonder in het feit, dat zij de morele kracht kon den opbrengen na de grote tegen slag van een snelle achterstand op de been te blijven. „Ik vreesde voor een tweede Luxemburg", zei Roel Wiersma na afloop. „Fijn dat dit niet is gebeurd en dat wij die 20 te boven zijn gekomen". Hoe zal het Leldse „Swift" zich in dit titelgevecht houden? Met Bart Zoet en Gerben Karstens als gang makers kunnen de Leidenaars zich met succes uit de slag trekken en dat betekent een plaatsje onder de eerste tien aankomende ploegen. De con currentie van de met profs versterk te pelotons, zoals „Theo Middel kamp" (Jo de Roo en Piet Rent meester), „De Hoeksche Renners" (Jo de Haan en Jaap de Waard), „Olympia" (Peter Post, Joop Captain en Rein de Jong) en „Willibrord Wil Vooruit" (Wim en Piet van Est én Jos Linders), is helaas te groot. Het team van „Swift" wordt ge completeerd door Nol Kloosterman, Cees Schijff, Cok van der Hulst en Jan van Amsterdam. De tijd van de derde aankomende man is beslissend voor de totaaltijd. Voor Zoet en Kars tens is het daarom te hopen dat een van hun vier makkers de .forme" te pakken heeft om het hoge tempo van de twee favorieten te kunnen volgen. Dan zit er beslist een redelijke klas sering in voor de rijders van „Swift". Zij gaan als 39ste ploeg van start. De Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" neemt met een jonge ploeg aan de strijd om de club- titel deel. Het team bestaat uit Cok Stroombergen, Wim en Jan Aarts, Ko Oele en Leo v. d. Berg. De zesde man is nog niet bekend. Mogelijk dat Siem v. d. Ham de ploeg zal comple teren. De „Bollenstrekers", die als 22ste van start gaan, zullen ongetwij feld met een bescheiden rol genoegen moeten nemen. Maar is het deel nemen tenslotte niet even belangrijk als het winnen? Het zal vrijdag in Wijk bij Duurstede dan ook weer een wielerdag bij uitstek worden. De strijd om het clubkampioen is voor verenigingsbestuurders en supporters een der mooiste evenementen van het seizoen. Europese beker Inter (Milaan) heeft zich gister avond in de tweede wedstrijd van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen geplaatst voor de tweede ronde. Met een 10 zege op het Engelse' Everton gingen de Italianen van het veld. De eerste wedstrijd, die een week geleden in Liverpool werd gespeeld eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Het enige doelpunt werd gescoord door de Braziliaanse rechtsbuiten Jair, tot vreugde van de ruim 70.000 toeschouwers. Voorts werden gespeeld: Jena (O.-Did": Motor Jena— Dynamo Boekarest 01 (ruststand 0—0). Aangezien Dynamo de eerste wed strijd met 2—0 gewonnen heeft gaat de ploeg over naar de tweede ronde Valkeakoski "FinD: Valkeakosken Jeunesse Esch (Lux.) 41 (21) Glasgow: Glasgow RangersReal Madrid 0—1 "0—0». Zlirich: FC Zürich—FC Dundalk (Ierl.) 1—2 Aangezien FC Zürich de eerste wedstrijd, in Ierland gespeeld, met 30 gewonnen heeft gaan de Zwit sers over naar de tweede ronde. Luik: Standard LuikIFK Norr- koeping (Zweden) 10 (00). Belfast: Distillery—Benfica )Port.) 3—3 (2—1) Voor het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars werden gespeeld Athene: OlvmpiakosZaglebie (Po len. 2—1 "0—0". Hamburg: Hamburger SV—Union Sportive "Lux.) 40 (30). Appel: ,.lk ken mijn jongens toeli De stemming in de kleedkamer van PSV was het laat zich niet moei lijk raden opperbest en de reden was duidelijk: uit geslagen positie was de overwinning bereikt. Trainer Bram Appel („Ik heb geen zenuwen gehad, want ik ken mijn jongens toch") wees in de eerste plaats op het sterke moreel van zijn ploeg waardoor deze tenslotte toch zegevie rend het veld kon verlaten. Daarbij was Appel evenwel niet karig in zijn lof voor het spel der Denen, wier conditie hij echter onvoldoende vond. Tagoer Soerensen, de trainer van Esbjerg, achtte de grootste handicap het niet meespelen van spil John Madsen (door een de avond tevoren opgelopen bloedvergiftiging) die on voldoende werd vervangen door de 19-jarige Hans Christiansen. „Maar ik heb niemand anders, dat Is het verschil met PSV, dat over een ruim aantal goede reserves beschikt, waar- door Van Wissen en Giessen minder werden gemist dan bij ons Madsen en doelman Gardhoeje. Niettemin hebben w(j in Holland met onze nor male ploeg op volle sterkte een kans. al is het natuurlijk jammer, dat wij nu verloren hebben. Wij moesten in Esbjerg winnen", aldus Soerensen. die PSV overigens de eer gaf die het toekwam. Het eerste doelpunt van PSV. Na een heftig duel voor het Deense doel stuitte de bal terug van de lat en Theunissen (in het wit) kopte in. Overweldigend Dat overweldigende begin, die vlijmscherpe, vlammende schoten, die volledige inzet van de Denen in de beginfase. Geen antwoord konden onze landgenoten hierop vinden en toen in de vierde minuut rechtsbin nen Carl Emil Christiansen met een laag schot in de uiterste hoek doel man Bals totaal verraste (1—0) kon PSV die slechts met lede ogen aan zien. Prachtig open spel, tot in de puntjes verzorgd, legden de Denen die bovendien een hechte eenheid vormden op de grasmat. Het was een lust voor het oog en toen dit in de achtste minuut zijn bekroning kreeg met een tweede doelpunt, dit maal van de voet van Eigil Frandsen, die de bal in de uiterste bovenhoek schoot, kon ieder daar vrede mee hebben. In elke aanval van Esbjerg school gevaar en steeds weer slaag den de Denen erin de poort naar het doel te forceren. Zelfs Roel Wiersma kon er geen vat op krijgen. Emil Pys vooral was het die in vele ge vallen als de laatste redder in nood optrad. In de 16de minuut echter kon niemand het meer klaren toen Christiansen inschoot. Het was de paal die het derde doelpunt in de weg stond. Maar deze tegenslag voor de Denen betekende niet dat de Eindhovense defensie gelegenheid kreeg ruimer te ademen. Geen mo ment gaf Esbjerg zjjn tegenstander de kans zijn eigen spel te ontplooien. Bewijs In de tweede helft zou PSV het bewijs moeten leveren tot meer in staat te zijn dat het onsamenhan gende, steriele voetbal van voor de rust. De gelijkmaker, die Pierre Kerkhoffs al na twee minuten op het scorebord bracht met een kop stoot tegen de hoog door Brusselers in het doelgebied geplaatste bal (22», was hiervoor nog geen maat staf. Daarvoor hadden de Deense verdedigers hun rivalen te veel ruim te gelaten. Toen kort hierop een schot van Franssen rakelings over het doel suisde en in de negende minuut Carl Emil Christiansen uit aangeven van Egon Jensen de stand op 3—2 bracht geloofde het Eind hovense legioen er nog niet in. De defensie bleek echter toch beter vat op het aanvalsspel der Denen, dat niet meer dat flitsende van voordien had. te krijgen en hiermee kwam er ook in de opbouw der aanvallen meer lijn. Toon Brusselers kon zich meer aan zijn aanvallende taak gaan wij den en gaf de voorhoede de steun die deze in de eerste helft zozeer had moeten ontberen. Geruggesteund bo vendien door het derde doelpunt, waarmee Kerkhoffs een solo actie afrondde (33), kwam PSV steeds beter tot ontplooiing, zonder echter tot groot voetbal te komen. Record inschrijving in Na-Braassein Op het Braassemermeer zullen dit j weekeinde wedstrijden van de wa tersportvereniging „Braassemermeer" worden gehouden, waarvoor grote be- j langstelling bestaat. Er zullen dertig boten meer op het water verschijnen dan vorig jaar. In de FD-klasse zien we 19 in schrijvers, van wie misschien Heike Blok met aanwezig zal zijn. In de Finnjollen belooft het een interes sante strijd te worden, aangezien hier niet minder dan 43 inschrijvingen zijn binnengekomen. Weliswaar zijn hieronder vier deelnemers, die nog staan ingeschreven voor de kampi oenswedstrijden, doch het is niet ze ker, dat zij nog naar Medemblik zul len gaan, behalve misschien Henk v. d. Rest. De Olympiajollenklasse telt 32 in schrijvingen. 19 Solo's zullen de strijd met elkaar aanbinden, voorts zijn er 50 Vrijheidjes, verdeeld in de klassen A en B ,36 inschrijvingen kwamen binnen in de 16 m2 klasse, ook al ge lijkelijk over de A- en B-klasse ver deeld. 27 Valken. 12 Regenbogen, 19 inschrijvingen in de Paxnpusklasse, 15 Sharpies. 13 Schakels, 12 Sterns. 14 FJ's, 18 12 Voetsjollen en 9 Rand meer en Jeugdklassers. Welgeteld 666.166 deelnemers aan sporttoto nummer 5 zorgden voor een totaal prijzenbedrag van f 303.226,50, waarbij is inbegrepen de extra-prijs van toto 4 f 38.032.50), die was blij ven staan. Voor de eerste prijs, groot f 145.856,70. meldden zich 14 deel nemers. die bruto f 10.418,30 zullen ontvangen. Niet minder dan 261 ge gadigden zijn er voor de tweede prijs van f 79.558.20. waardoor de spoeling wel erg dun wordt. Netto blijft er voor de deelnemers, die 12 uitslagen goed voorspelden, f 305.- over. Ook het voorspellen van vijf gelijke spelen leverde niet zo veel moeilijkheden op. Een deelnemer vulde twee goede ko- lommen in. 234 andere een. De totale 'prijs bedroeg f77.811.60, netto blijft er per kolom f 330.- over. Advertentie Bekervoetbal Meer en meer kreeg de strijd het karakter van echt bekervoetbal, waarheen ook Esbjerg afgleed, om dat toen PSV meer in de aanval kwam de zwakte der Deense verde diging steeds duidelijker aan het licht kwam. Door gebrek aan lucht bij de tegenstander kon PSV. dat in Pijs, Hoenen en na de rust Brusse lers zijn uitblinkers had. het tempo overnemen en in de 25ste minuut zagen de Eindhovenaren hun werk beloond met een vierde en naar later zou blijken winnend doelpunt. De scherp en in geheel vrije positie op gestelde Brusselers kopte de bal in op aangeven van Theunissen: 34. De Verschijnt keurig verzorgd in attributen van sportvriend SPORTHANDEL HAARLEMMERSTRAAT 232 RIJNSBl RGERWEG 121 strijd was daarmee gestreden. In de laatste twintig minuten was het meer „a struggle for life" dan een streven naar beter voetbal. Beide ploegen waren moe gestreden en niet meer in staat een doorbraak te forceren. De ploeg met het sterkste moreel had gezegevierd. Verdiend? Eens te j meer gold in deze wedstrijd: doelpun ten beslissen. Biljartseizoen is weer begonnen Het biljartseizoen van het district De Bollenstreek Is gisteren begon nen met de voorwedstrijden drie- i banden. In totaal hebben hiervoor 25 spelers ingeschreven. Dit betekent I een record voor de Bollenstreek^ De finale driebanden begint op 11 oktober in hotel restaurant Royal in Noordwjjk. De drie banders luiden dit Jaar het seizoen in. Dit heeft volgens het districtsbestuur, dat een opeenge- I palkte wedstnjdkalender heeft sa mengesteld, tal van voordelen. Llbre« spelers kunnen nu ook aan drieban- den meedoen, terwijl het wedstrijd. schema nu een zeer snelle afwerking j van kampioenschappen mogelijk maakt. Hierdoor kon de training van de kampioenen wat worden uitgebreid en is er voldoende ruimte voor de verenigingen om naar behoren de teamcompetitie en hun vriendschap pelijke wedstrijden af te werken. Voor de verschillende librddaAsen hebben liefst 204 spelers zich laten inschrijven. Ook dat aantal is nog nimmer tevoren bereikt Na de drie- banders komt onmiddellijk de strijd van de vijfde klasse, die op 30 sep tember begint. De finale in deze spelsoort begint op 18 oktober in Eigen Zorg in Voorhout. Herd werd uit veld gezonden (Van onze sportredacteur) In een boeiende partij voetbal heeft Willem 2 gisteravond in het Feijenoord Stadion Man chester United een 1 1 spel af gedwongen. En het waren niet de pupillen van Jaap van der Leek die met dit resultaat beide hanlen dicht mochten knijpen, maar de befaamde ,,Busby Ba- bes", die in deze eerste wed strijd voor het toernooi om de I Europese beker voor bekerwin naars werkelijk met de hakken J over de sloot kwamen. De Tilburgse tricolores traden de Britse topploeg onbevangen tegemoet en brachten van meet af met ver rassende, in hoog tempo uitgevoerde aanvalsacties stopper Foulkes c.s. in I ernstige moeilijkheden. In het bij zonder de zeer actieve midvoor Koo- pal, die vrijwel voortdurend op de rechtervleugel opereerde, maakte het de dekking schromelijk verwaarlo zende Britse defensie uitermate las tig. Koopal was het dan ook. die in de tiende minuut met een bekeken trekbal de Manchester verdediging openscheurde en linksbuiten Louer prachtig lanceerde. Het flitsende schot van de kwieke Tilburgse vleu gelspeler bood doelman Gregg geen schijn van kans: 1-0. Een verrassende openingszet van de Tilburgse ploeg in een wedstrijd waarin men de United de beste kansen had toege dacht, maar bedrogen uitkwam. Wel iswaar maakten de Mancunians vrij snel gelijk, doordat rechtsbuiten Herd van een enorme blunder verkeerd terugspelen in de Tilburgse defen sie gebruik kon maken, maar dit ver ontruste de temperamentvolle Willem 2-formatie hoegenaamd niet. Inte gendeel, de combinaties van de trico lores bleven met de regelmaat van de klok naar het heiligdom van Gregg vloeien en Foulkes en in het bijzon der rechtshalf Crerand moesten af en toe naar middelen grijpen die men van klassespelers niet verwacht. Aan de andere kant had de Tilburgse defensie, met een briljante Walhout aan het hoofd, bitter weinig moeite met het beroemde trio Charl ton, Dennis Law en Sadler dat zijn faam niet waar kon maken. Ook in de tweede helft van de boeiende strijd bleef Willem 2, dat diep in het reservoir tastte, de toon aangeven. De aanvalsacties van de Engelsen werden weliswaar Iets ge vaarlijker een schot van Law be landde o.a. tegen de paal maar het waren tenslotte de tricolores die het stadion als één man overeind brach ten. Achter lijn? Een kwartier voor het einde schoot Koopal, ditmaal vanaf de linker vleugel. onverwacht en keihard in. Het schot van de Tilburger verraste doelman Gregg duidelijk en velen meenden, dat hij het leer achter de doellijn had gestopt. De Franse ar biter Tricot deelde die mening even wel niet en liet tot grote teleurstel ling van de Tilburgers de inzet van Koopal onbeloond. Het verontwaar digde publiek was echter gaarne be- Een van de vele aanvallen van Wilem 2 op het doel van Man chester United. reid Willem 2 te troosten met de be kende Feüenoordhrmne, met de va riatie „Geen woorden maar daden, leve WUIem 2 In het rommelige slotkwartiertje kon de Manchester rechtsbuiten Herd al deze emoties niet meer ver werken. Hij trapte veteraan Brooymans na en werd prompt naar de kleedkamer verwezen De Brit, ten, blij met de l-l stand, bevroren daarna het spel. Op 15 oktober wordt de return gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9