Fel conflict in topleiding van de N.V. Van Wijk en Heringa tweede doos halve prijs Macmillan schoot tekort in de zaak-Profumo Peli wrijfwas voor de Commissie van aandeelhouders gaat controverse onderzoeken MARINE-OFFICIER OP SLAG GEDOOD 's Lands veiligheid was niet in gevaar Commissarissen contra directeur Toeh drie procent dividend Auto in Rijn bij Hazersivoude RAPPORT VAN LORD DENNING ONTHULT: Bestseller Na botsing tegen een meerpaal Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 26 aeptember 1963 Derde blad no. 31070 I (waardoor het college van commissa- rissen zou aftreden), noch over de benoeming te stemmen (waarbij stemmenmeerderheid van de heer Heringa hetzelfde effect zou hebben), j maar om het punt van de agenda af te voeren. Zeer ongewone ontwikkelingen hebben zich gistermiddag voorgedaan tijdens een urenlange, enige malen geschorste en heropende algemene vergadering van aandeelhouders van Van Wijk en Heringa NV te Leiden. Ongebruikelijk was reeds, dat de vergade ring besloot een dividend van drie proceent uit te keren in afwijking van het voorstel van com missarissen om andermaal zoals het laatste tiental jaren het dividend te passeren. Erg ongebruikelijk was voorts dat nadien een De vergadering werd bijgewoond door houders en vertegenwoordigers van 1407 gewone en 9 prioriteits-aandelen. De vergadering werd voorgezeten door de voorzitter van het college van commissarissen, dr. H. A. Zeven. Bij de behandeling van de jaarstukken werd van aandeelhouderszijde sterk aangedrongen op uitkering van dividend. De resultaten in het jaar 1962 rechtvaardigen dit. vooral wanneer na tien magere jaren een beschei den winst wordt geboekt. De heer Zeven stelde hier tegenover, dat reserves en voorraden eerst thans bijna het peil hebben bereikt van 1958,, het jaar waarin de grote klap viel. Wanneer dividend wordt uitgekeerd, wordt deze positie ondergraven, terwijl men juist na een lange dividendloze-periode zeker niet met dividend moet beginnen, wanneer men niet de garantie heeft, dat dit ook in komende jaren verantwoord is. Bovendien hebben de banken, waarbij de NV nog altijd voor ruim driemiljoen in het krijt staat, bepaald bezwaar tegen een dividend. gehele aandelen-pakket in deze ver gadering hadden ingebracht. (In de loop der discussies bleek dat een der vertegenwoordigers van beleggers meer aandelen had kunnen depone ren dan de heer Heringa). De heer Zeven wenste het voorstel tot aan houding van de commissarisbenoe ming onder ""deze omstandigheden niet in stemming te brengen. Hij achtte voorts een redelijk top- beleid in de onderneming niet moge lijk. Wanneer het voorstel tot aan houding van de benoeming door de vergadering werd aanvaard, zou nog diezelfde dag het voltallige college van commissarissen aftreden. Dr. Zeven zei bovendien tot de aandeelhouders, dat het thans in de onderneming absoluut mis gaat. en dat commissarissen daarvoor geen verantwoordelijkheid willen dragen. Een van de aandeelhouders merkte op, dat deze mededelingen een ver bijsterende indruk maakten op alle aanwezigen en noemde dit een onge kende ervaring voor deelnemers aan aandeelhoudersvergaderingen. Aandeelhouders en commissarissen stelden vervolgens in een enigszins verwarde discussie vast, dat het on juist was de „vuile was" op een der gelijke manier buitenshuis te bren gen. Men kon geen waardering op- bijzonder scherp conflict tussen commissarissen en directie aan de dag trad. Dit leidde ertoe dat de fungerende president-commissaris niet als commissaris werd herkozen, doch dat deze her benoeming Van de agenda werd afgevoerd. De vergadering benoemde een commissie uit de aandeelhouders om een onderzoek in te stellen naar dit conflict, met de opdracht, daarover een advies uit te brengen, in een in oktober te hou den buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders. brengen voor de geste van de heer Benoeming tweede directeur De voorzitter deelde mede dat bin nenkort een buitengewone vergade ring van aandeelhouders bijeengeroe pen zal worden in verband met de benoeming van een tweede directeur. Men verwacht van deze benoeming en daarmee verband houdende an dere maatregelen, bepaalde gunstige resultaten. Nu er, volgens de heer Zeven, ook voor 1963 nog niet een dividend van zes procent in zit, achtte hij het niet juist nu met een klein dividend te beginnen. Van aandeelhouderszijde werd niettemin op een dividend van b.v. 3 procent aangedrongen. Na schorsing van de vergadering deelden commissarissen mee. een di vidend niet te kunnen aanbevelen, doch hiervan geen „halszaak" te wil len maken en het voorstel over te nemen. Derhalve werd besloten alsnog 3 procent dividend over 1962 uit te keren, waarbij de houders van priori teitsaandelen afzagen van hun sta tutair gerechtigde 6 procent De vergadering "er klaar de zich ak koord met de in die geest gewijzigde jaarstukken. Breuk in leiding Het volgende punt op de agenda luidde de benoeming van een commi saris der vennootschap in plaats van de staturair aftredende voorzitter van de vergadering, dr. H. A. Zeven. De houders van prioriteitsaandelen hebben op 4 september een bindende voordracht opgemaakt, waarop de heer Zeven als nummer 1 ver meld stond. De directeur van de NV, de heer J. W. Heringa, stelde voor de herbe noeming van de heer Zeven uit te stellen en in deze vacature nog niet te voorzien. De heer Zeven zei daarop, dat hel hem bijzonder ter harte ging enkele heel ernstige verklaringen te moeten afleggen. Commissarissen hebben reeds jarenlang letterlijk van dag tot dag de grootste moeilijkheden gehad met de directeur, de heer Heringa. Commissarissen zouden liever, wan neer dat met goed fatsoen en zonder schade aan de onderneming mogelijk was geweest, afgetreden zijn om de openbaarheid van deze moeilijk heden te voorkomen. Maar dit was niet mogelijk. Een efficiëncy-bureau werd inge- j schakeld om een objectief oordeel te verkrijgen, en dit bureau verklaarde, dat de heer Heringa volkomen in- j capabel is voor de leiding van het bedrijf. De commissarissen achtten dit overdreven, zagen de beperktheid van zijn kwaliteiten wel in, maar j meenden toch, dat hjj als directeur j naast een nieuwe krachtiger direc- I teur-manager wel grote verdiensten b.v. op representatief gebied zou kun- nen hebben. De heer Heringa ver klaarde zich akkoord met de benoe ming van een tweede directeur, waar over in een komende buitengewone vergadering voorstellen zouden wor- den gedaan. In de vergadering van houders van prioriteitsaandelen van 4 sep- tember heeft de heer Heringa zich akkoord verklaard met de voor de al- I gemene vergadering bindende voor dracht voor de vervulling van de va cant komende commissariszetel van de heer Zeven. Gisterochtend eerst heeft de heer Heringa volkomen un fair en in strijd met ieder fatsoen medegedeeld, aldus de heer Zeven., verdaging van dit voorstel in de aan deelhoudersvergadering te zullen voorstellen. In de loop van zijn zeer emotio nele uiteenzetting deelde de heer Ze ven voorts mede. dat de rapporten van buitenstaande onderzoekingsin stituten spreken van de mogelijkheid, om bij Van Wijk en Heringa een miljoenenwinst per jaar te maken, en commissarissen zijn daarvan eveneens overtuigd, maar het beleid van de huidige directie maakt dit onmogelijk. Heringa, als houder van prioriteits- 1 aandelen steun te verlenen aan een voordracht, doch in de vergadering voor te stellen de benoeming aan te houden. De heer Heringa verklaarde niet op het conflict zelf te willen ingaan, zijn voorstel tot aanhouding van de benoeming niet te willen terugnemen, doch wel een behandeling van de conflicten in een klein comité van aandeelhouders te willen accepteren. De vergadering wist daarna niet goed wat nu verder te doen. Er werd op gewezen, dat stemming over het voorstel tot uitstel van de benoeming door de stemmenmeerderheid van de heer Heringa, zeker zou leiden tot aftreden van het voltallige college van commissarissen. Wanneer niet over het aanhoudingsvoorstel werd gestemd, maar over het benoemings- voorstel, zou dit door diezelfde meer derheid van stemmen worden ver worpen met hetzelfde effect: een on derneming zonder een college van commissarissen. Uitweg De suggesties om de zaak te laten onderzoeken door een commissie uit aandeelhouders werd bezien tijdens informele besprekingen na een nieu we schorsing. Uiteindelijk kwam een compromis uit de bus, maar niet dan nadat de heer Zeven had verklaard, deze behandeling van de „vuile was" in het openbaar te zien als de moge lijke zelfmoord van de onderneming, en nadat de heer Heringa had ver klaard, iedere mededeling over het conflict zelf op dit moment te weigeren. Hij weigerde eveneens tot een compromis te komen door zelf bij de stemming over de herbenoe ming afwezig te zijn ondanks de ver zekering van commissarissen, ogen blikkelijk te zullen aftreden, wan neer de commissie van onderzoek hem mettertijd in het gelijk zou stel len. Na de heropening werd besloten noch de benoeming aan te houden Commissie Tenslotte werd een commissie van vijf uit de aanwezige aandeelhouders of hun vertegenwoordigers samenge steld, welke commissie de conflicten zal onderzoeken en een advies zal uitbrengen, dat behandeld zal wor den in een in oktober te houden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders. De vergadering ging ruim drieën eenhalf uur na het begin uiteen. (kleur naar keuze) UIT HET VERTROUWDE ERDAL-HUIS VOOR PRETTIGER HUISHOUDEN vrienden voor het wagentje van Iwanow te spannen. Het Foreign Office wees Wards diensten echter beslist af. Ward en Iwanow drongen op 31 oktober 1962 ongenodigd tot een feestje bij de Macleods binnen, maar ze vertrokken weer snel. zonder dat minister Macleod, de leider van het Lagerhuis en voorzitter van de conservatieve partij. Iwanow of Ward ook maar heeft ontmoet. Macleod kende Ward helemaal niet en wist niets van hem af. (Van onze correspondent in Londen) Het vandaag verschenen rapport van Lord Denning over het veiligheidsaspect van de Profumo-Keeler-Ward-affaire is in zo verre een meevaller voor de regering, dat ook Denning aanneemt dat Profumo geen staatsgeheimen heeft verraden en verder dat er wegens z(jn uitstekende gedrag in de geen waarheid blijkt te stek enin allerlei in omloop zijnde geruch- l oorlog en om de eervolle wijze waar- ten over andere ministers. Maar ook Lord Denning kon niet anders dan bevestigen, dat premier Macmillan. de beide justitiële ministers en de chief whip (die ook lid is van het kabinet), hoewel zij volkomen eerlijk en te goeder trouw zijn geweest, schromelijk zijn tekortgeschoten in de manier waarop ze de zaak-Profumo hebben aangepakt. Het was uitsluitend hun verantwoordelijkheid en zij hebben gefaald. Geen verraad Denning prijst Profumo terecht In de zomer van 1961 werd Profu mo gewaarschuwd door Sir Norman Brook, die toen secretaris was van het kabinet, dat de nationale veilig heid in gevaar werd gebracht door zijn vriendschap met Stephen Ward, die sympathiseerde met het com munisme en een handlanger was van Ivanow, officieel assistent militair attaché van de Russische ambassade in Londen. Op dat moment wist de veiligheidsdienst nog niets van de verhouding tussen Profumo en Christine Keeler, maar wel dat Keeler bevriend was met Iwanow, vandaar de waarschuwing aan Pro fumo. Profumo meende dat men nu ook iets afwist van zijn relatie met Christine Keeler en zo schrok van de waarschuwing, dat hU toen spoedig aan de verhouding een einde heeft gemaakt. Pas een jaar later bracht de vei ligheidsdienst het ministerie van Buitenlandse Zaken op de hoogte van Wards politieke en andere activitei ten. nJ. als leverancier van lichte meisjes aan rijke lieden. Niettemin vond het eerste gesprek tussen een lid van de regering de chief whip, die verantwoordelijk is voor de algemene partijdiscipline in het parlement en Profumo over deze dingen niet eerder plaats dan eind januari 1963. En weer twee maanden daarna vond de minister van Binnenlandse Zaken, Henry Brooke, dat hij de feiten behoorde te kennen. Lord Denning deed een geheel nieuwe ontdekking, namelijk dat elf jaar geleden was bepaald dat indien er op het gebied van de nationale veiligheid een fout is gemaakt, het de minister van Binnenlandse Zaken is. die verantwoordelijk is tegenover het parlement. Intussen hadden het Lagerhuis en de meeste leden van de regering aangenomen dat de hoogste verantwoordelijkheid hiervoor be rustte bij de premier. Het heeft velen voorts geschokt in het rapport te lezen, dat door de regering pogingen werden gedaan ni e t om de chaotische toestand op •eiligheldsgebled op te redderen, maar om dagbladen te verhinderen materiaal te publiceren dat probeer de aan te tonen wat er mankeerde! Dynamiet Het rapport heeft daarom het ver trouwen In de regering, dat Mac millan er van verwachtte, verre van hersteld. In werkelijkheid bevat het politiek dynamiet. Het laatste woord is aan het parlement. Harold Wilson, de oppositieleider die thans fel door de regering wordt aangevallen we gens zijn aantijging dat de overheid Imp; asse De heer Zeven stelde vast, dat de heer Heringa in deze vergadering als aandeelhouder een meerderheid van stemmen had. Hy was er echter van overtuigd, dat deze meerderheid niet zou bestaan, wanneer aandeelhouders wisten wat er zou gebeuren en hun Op Rijksweg 11 in Hazers- woude-Rijndij ter hoogte van de Gemeneweg, is vanmorgen om streeks half negen de 53-jarige luitenant ter zee 2e klasse oud ste categorie, L. J. Hordijk uit Alphen aan den Rijn, dodelijk verongelukt. De zwaar beschadigde wagen in de takels van de kraanwagen van de firma Boot uit Alphen. (Foto Leidsch Dagblad) Luitenant ter zee Hordijk was van zijn woonplaats op weg naar het Marine-vliegkamp Valkenburg, waar hij werkzaam was. Even buiten Ha- zerswoude-Rijndijk passeerde liij met zijn auto twee voor hem rijden de wagens. Toen hij ongeveer dertig meter voorbij de laatste gepasseerde auto was en weer normaal op het rechterweggedeelte reed verloor hij de macht over het stuur. De auto zwente naar rechts en bot ste tegen een meerpaal, die als een lucifershoutje afknapte. Daarna ver dween de totaal vernielde wagen in de Rijn. Over de toedracht van dit onge val tast men in het duister. De bri gade Leiden van de Kon. Marechaus see, die het onderzoek in handen heeft, acht twee mogelijkheden aan wezig. Het kan zijn, dat de auto op het gladde wegdek Is geslipt maar ook is het niet uitgesloten, dat een hevige rukwind de bestuurder parten heeft gespeeld. Er is aan de hand van getuigenverklaringen komen vast te staan, dat er gelet °P de weers omstandigheden met grote snelheid is gereden. Door de botsing met dc meerpaal werd de auto geheel vernield. De marine-officier moet daarbij op slag zijn gedood. Het tragische ongeval heeft op het vliegkamp Valkenburg grote versla genheid veroorzaakt. Het slachtof fer laat een vrouw en een kind van vier jaar na. Er is geen twijfel aan dat 0 Denning een bestseller schreef, i De oplaag welke oorspronkelijk a 30.000 exemplaren zou bedragen, a is reeds aangegroeid tot 60.000. Lang voordat in de afgelopen nacht de boekhandel van de Engelse landsdrukkerij van half t een tot een uur voor het publiek T geopend werd om de eerste f a exemplaren van het rapport te i a verkopen stond er al een lange J rü van mensen, die niet tot het r ochtendblad konden wachten. f Het boek en de titels van de t f hoofdstukken dragen het ka- l rakter van een spannende ro- j) t man, maar het is alles harde, a bittere werkelijkheid, welke aan- a toont dat er in bepaalde zoge- a f. naamde hoge kringen in Enge- land sprake is geweest van een f „dolce vita". Denning weet I thans wie de man was die als t l kelner bij sommige „feesten" op- trad en alleen maar een masker a droeg. Het was niet de minister a over wie nu al maanden lang J een venijnig gerucht loopt. Hoewel er slechts enkele nieu- f wed ingen in het rapport staan, f heeft dit tenminste de verdien- i ste. dat hetgeen tot dusver frag- f i mentarlsch bekend werd, thans i a een volledig en logisch verhaal a is geworden, dat de affaire J enigszins doorzichtiger maakt. J de rechterlijke macht probeerde te beïnvloeden, zal opnieuw een ver vroegde bijeenkomst van het parle ment eisen, om zonneklaar vast te stellen dat Macmillan zich in de zaak-Profumo op incompetente wijze heeft gedragen. Macmillan trachtte destijds in het debat over de zaak-Profumo de schuld af te wentelen op Sir Norman Brook, de secretaris van het kabinet die verzuimd zou hebben de premier in te lichten. Maar in het rapport- Denning wordt gezegd, dat de veilig heidsdienst noch Sir Norman twijfel de aan Profumo's rechtschapenheid. Er was daarom geen enkele reden om Macmillan op de hoogte te bren gen Denning zegt ook volledig geloof te hechten aan hetgeen Stephen Ward hem bij het onderzoek had ge zegd. toen deze verklaarde dat nie mand. die bij zijn positieven is, iemand als Christine Keeler zou heb ben gevraagd te proberen om enige militaire informatie van Profumo los te krijgen. „Hij, Profumo. zou uit zijn vel zijn gesprongen". Werktuig Uitvoerig wordt ingegaan op de rol van Iwanow, die op een breuk aan stuurde tussen Engeland en de Ver enigde Staten door bepaalde belang rijke figuren in een compromitteren de positie te brengen, waarin hij zeker is geslaagd. Ward was Iwanows werktuig. Ook Denning gelooft niet, dat er sprake is geweest van een intieme verhouding tussen Christine Keeler en Iwanow. Er was op dit ge bied slechts één geïsoleerd incident. Het is niet waar, dat Iwanow en Profumo Keelers gunsten deelden Indien Iwanow al zou hebben gepro beerd Christine als spionagewerktuig te gebruiken, dan is Denning er vol komen van overtuigd dat zij zich daartoe nooit heeft geleend. Ward probeerde zijn invloedrijke op hij daarna zijn land heeft ge diend. Nemand wÜ dan ook aanne men dat Profumo militaire geheimen zou hebben verraden Welke mis stappen h(j ook heeft begaan en welke leugens hij ook vertelde, nie mand die voor Denning getuigenis aflegde trok Profumo's loyaliteit in twijfel. De steun die Profumo bij zijn moei lijkheden van zijn .vrouw ontving, was één van de meest verheffende factoren ln deze geschiedenis, zegt Denning. Het incident in liet openlucht zwembad op het landgoed van de Astors, waar Christine Keeler in de late avond naakt uit het water kwam, gauw een hnaddoek omdeed Ward had haar zwempak in een bosje gegooid en toen kennismaak te met Profumo. speelde zich in en kele ogenblikken af. De dames van het gezelschap hebben zelfs niet ge merkt dat zich iets onbehoorlijks had voorgedaan. Lord Astor wordt in het rapport geprezen voor zijn charitatieve arbeid Hoewel Lord Astor in genen dele Wards politieke opvattingen deelde, hielp hij toch hem met het departe- MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 26 sept. Coóp. V«- luwse ElerveUlngweekaanvoer cirea 1 400.000 stuks, waarvan 534.529 ln velling werden gebracht. Handel vlot. Prijzen per 100 stuks, eieren van 46-53 gr t 8 40-11.21. van 53-57 gr 11.51-12.62, van 61-65 gr f 13.33-13.69. van 65-68 gram f IS.TS-H.Ol. ElerveUlng SBE: Aanvoer 426.219 at., handel kalm. Prijzen per 100 stuk», eieren van 36-43 gT f 5.75-8.29. van 53-62 gr f 11 48-13.62. van 62-72 gr 113.48-14.31, eendeëleren van 58-67 gr f 9.40-11.39, van 67-71 gr f 11.40-11.70. Eiermarkt: aanvoer ca. 2.300.000 at., handel vlot. Prijzen per 100 stuks, eieren van 60-65 gr f 13 65-14.25, alg. prijs i 13.90. kiloprijs f2.22 (basis 62.5 gr), henne- eleren van 45-57 gr f 8.75-13.50, kilo prijs 1.94-2.37. Plulmveemarkt: aanvoer 36.000 6t.. handel redelllk. later aflopend, kui kens vlug. Prijzen (ln gids per kg): slachtklppen lichte soorten f 1.20-1.35, zware 1.40-1 60, slachtkutkens 1.60- 1.80. Varkensmarkt: aanvoer 122 st., han del kalm. Prijzen (in gids per kg): biggen t 64-70. BOSKOOP. 25 sept. White But terfly 440. Butterfly 160-190-220, Duis burg 200-140. Gemengd 120-80, New- men t van Buitenlaaidse Zaken en anderen in contact te brengen Onthullingen Het rapport onthult nog: dat Christine Keeler door middel van een advocaat 5 000 pond van Profumo heeft geëist: dat een andere minister, die con tact met Ward en diens vriendin netjes had. evenals Profumo ge waarschuwd werd voorzichtig te zijn met Ward, wegens diens vriendschap met Iwanow; dat een plan van de directeur- generaal voor de nationale vei ligheid om te trachten Iwanow te laten overlopen en voor Engeland te laten spioneren, door Profumo werd afgewezen: dat een lid van de veiligheids dienst. dat de regering had ge waarschuwd over Profumo's ge dragingen, dit tevergeefs had ge daan omdat hij zich met de ver dediging van 's Rijks gebied moest bemoeien, zoals werd gezegd, en niet met het morele wangedrag van een minister; dat Macmillan en andere minis ters wisten van het briefje varr Profumo aan Christine Keeler dat met het woord „lieveling" begon en waarover een directeur van een weekblad de premier privé had ingelicht: dat niettemin de regering Profu mo's talentvolle leugehs geloofde. In elk geval betekent dit briefje voor Denning dat dit zo niet het einde dan toch het begin van het einde is geweest van de betrekkingen tussen Profumo en miss Keeler. Hij stopte tegelijkertijd ook z(jn con tacten met Stephen Ward. Macmillan wacht thans de alge mene reacties op het rapport af. Hij hoopt dat zodra de storm over het rapport-Denning zal gaan liggen het fortuin van de regering eindelijk zal toenemen en dat de populariteit van de oppositie welke door alle schandalen der laatste maanden zo veel heeft gewonnen geleidelijk zal wegebben zodat de conservatieven over acht maanden waarschijnlijk onder een andere leider de verkie zingen toch nog zullen winnen. /orker 540-340-190, Pech told 240-180. Pierlanden 440-170, Mardy Graz 200- 100, Sweetheart 120-160, Marlon 130' 110, Carol 230. Anne Wheatcroft 150- 60, White Jewel 180, Else Poulsen 85- 49. Nymph 190. Valeta 185-110. Fire King 230-130. Oranje Nymph 110-60. Aria 100-80, Erica Beal 75 p. st„ Iris foelldlsslma 140, Dahlia rood 22. wit 23, roze 23. geel 25, ld. pompon 21-30. Asters gemengd 41-39, wit 49. Asters enkel 37. pompon 47. Sneeuwbes 105- 50. Hypericum 145-80, Troschrysanten Wit 55-95, geel 47-65. paars 50-60, roze 41-75, rood 85. Zonlicht 90, Clematis Durandll 300-130, ld. Crimson king 26. ld Le Coultre 30. ld Prins Hendrik 24. Pyrachante ln pot 150, Gepl. Chrysan ten geel 22. roze 23. GOUDA, 26 sept. Op de kaas markt te Gouda zijn vandaag 130 par tijen kaas aangevoerd, le kwal. no teerde f 2.52-2.57. 2e kwal. f 2 43-2.61 cn extra kwal. 1 2.58-2.78 alles per kg. De handel was goed. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 sept. Groenteveiling: wa-speen per kist Al 2.50-3.40, A2 3.20-5.70, B-extra 2.60, BI 2-3.20, B2 2.10-2.30, breekpeen per kist 70-1.90. boapeen per 100 bos 16- 34. bloemkool per 100 st., 6 st. per bak Al 43-64, A2 19-32, BI 31. B st. p. bak Al 43-64. A2 19-32. BI 31, 8 st. per bak Al 36-39. A2 17-31, BI 23-34, B2 12-25, slabonen 58. prlnseseenbonen 51- 104, snijbonen 115-150, pronkbonen bonen 55-72. andijvie 13-30. sla p. 100 st. 7-17, spinazie 43-50, tomaten 15- 52, groenekool 18-22, komkommers p. 100 st. 18-29, kroten per kist 3.60, bleekselderie p. 100 st. 10-24. knol- selderle per 100 st. 13-22. selderie per 100 bos 12-15, peterselie per 100 bos 18. Aanvoeren: waspeen 70.000 kg, waar van 6000 kg voor export en 10.000 kg voor de Industrie werd verkocht; bloemkool 20.000 st.. waarvan 3000 st. voor export werden verkocht. ROELOFAARENDSVEEN. 25 sept. Bloemenveiling. Ornlthogalum 28 76. Irissen 26-2.20. Dahlia s 10-37. Eike blad 19-31. Montbretla 16-34, Ane monen 17 35. Troschrysanten Beryl 68 82. Koene s Glorie 60 72, Lilian Hoek 50-73. Davine 33-72. Shirley 31-64. Grace 58-84. Dellghtfull 28- 66 Chatsworth 30 53, Devils Cap 44 65. Juweeltje 60 81. White Hope 61-91, Golden Orfé 48-65, Cotswold Flame 39 71, Subliem 60 —72, Hor- vood 48 66. Crimson 50 72 p. bos, Idem geplozen Jolanda 22 24, Devlls- cap 17—19. Medaillon 14 25. Breltner 12—25. Evelyn Bush 10—19, Bom- holm 11-15. Regalia 13-21, Mlgoll 12-20. Alex Betser 16-23. Escorte 14-17, Golden Westfleld 21-25. Al- fretton 23 25. Rayonanten 41-46. Am. Anjers: Sim Roze 12 27, Sim Rood 13-28, Sim Wit 13-17, G J. Sim 14 15. Pink Dusty 13 18, Fan fare 15 17, Tangerine 20—23. Bren ner 10—14. Harvest Moon 8 10, Ro zen 6 30 p. stuk. ROELOFARENDVEEN. 25 sept. - Groenteveiling. Tomaten A 2.40—3.55, Idem B 3.75 3.85, Idem C 2.10 per bakje van 6 kg., kassnljbonen 105.00 115.00. pronkbonen 41.00-60.000, dubb. 6tambonen 94.00, kropsla 4 00 22 00. bloemkool 10.00-3400. andijvie 20.00 -24.00, groenekool 19.00—23.00 per 100 kg RIJNSBURO, 25 sept. Bloemen veiling Flora Chrysanten geplozen: Evelyn Bush 25-27. Mlgolle 16-18. Royal Flame 27. Escort 23. Anjers: Sim rood 18-19, roze 21-23, wit 16-20. Ar thur 18-22. Elisabeth 14. Ornlthogalum 350-500-700 per 100. Troschrysanten: Chatworth 45-70, Davine 110-120. Spotlight 55-70, Dellghtfull 65-70. White Hope 105. ReveU 70-85. Grace 70-95, Chatworth 45-60-80, Peter Pan 70-80, Lilian Hoek 70. Eikenblad 27-31 per bos. TER AAR. 25 september. Kassnijbo- nen 1.05 1.39. Idem B 86-96. Idem stek 40-62. natuur snijbonen 51-92. stamprlnsessenbonen 1.03—1.29. stok- prlnsessenbonen 1.10—1.16. witte pionkbonen 47—73. Idem 6tek 20-35. andijvie 10—26. postelein 15—18. uien 15 groenekool 23—30. gele savoyekool 11 16. rodekool 9. witte kool 6. kroten 10—12. waspeen 20. komkommers stek 10—13. spinazie 21—27. spruiten A 53 56. idem B 49. idem C 18—19. aard appelen 11 alles per kg., sla A 19-21. Idem B 15 18, Idem C 4—8. bloemkool A 87-1.01. Idem B 59-78. Idem C 23 41, Idem stek 12 18, komkommers 10—24 alles per stuk. boepeen 35 per bosje, stoofsla 1.20, boerenkool 50 per bak. Peren: Clapp's Favourite 28 - 29. Trlomphe de Vlënne 46—47 per kg. Tomaten export: A extra 2.75 3.00, Idem A 2 05 2.65, Idem B extra 3.65 3.80. Idem B 3.65-3.70. Idem C 1.70 2 00. tomaten binnenland: Cx 1.50 1 60. Idem bonken 2.00 alles per bakja van 6 kg.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5