Inschakeling der 'zwartvoeten' in Frankrijk verloopt vlot komt Drankmisbruik Aan beide zijden bereidheid nieuwe toestand te aanvaarden Maar 't woningprobleem vormt nog altijd lichte schaduw KONINGIN EN PRINSES IN LEIOEN TER KERKE in Engeland en Oostenrijk schrikbarend toegenomen Dr.STOKVIS OVERLEDEN Opgericht 1 maart 1860 Maandag 9 september 1963 Tweede blad no. 31055 (Van onze correspondent in Parijs) Het is nu ongeveer een jaar geleden dat de oorlog in Algerije met de officiële verdragen van Evian tussen de Franse en Alge rijnse regeringen en de officieuze akkoorden tussen OAS en FLN, na zeven jaren eindelijk kon worden afgesloten. In beide kampen ven. De praktijk heeft uitgewezen, dat er nu nog maar een vijftigdui zend Fransen dus slechts vijf pro cent in Algerije zijn gebleven, en ook dat laatste restant keert ver wacht men, komende maanden ze ker terug. Al geweml" De medaille van die fundamente le misrekening heeft echter toch ook een keerzij, die wel weer meevalt. Over het algemeen gedragen de zwartvoeten zich in Frankrijk rede- zat men met een bad vol bloed en tranen, met stukken en scher- hjk rustig en er is geen enkel teken, ven, schuldgevoelens en ressentimenten, kortom met een erfenis, daf- er .°P wijst dat zij het rechtse m extremisme van het Franse fascisme die ook ten naasten bij nog niet was te overzien. Hoe is nu de balans na dat eerste jaar vrede waarin de akkoorden van Evian, die voorzagen in samengaan op alle essentiële gebieden, hun vuurproef hebben ondergaan? onderschat om de bloedige bladzijde van de oorlog met progroms. plaat sen van plastiekbommen. moorden, martelingen en vernederingen zo maar te kunn enomslaan. Met vallen en opstaan vervolgt het nieuwe Algerije onder leiding van de jonge Ben Bella de weg naar een eigen „Algerijns Socialisme", dat niet temin steeds meer trekken van ge lijkenis met dat van Fidel Castro begint te vertonen. Ben Bella's positie Is zeker niet behaaglijk. Door de binnenlandse i druk wordt hij gedwongen het tem- j po der socialisatie voortdurend te versnellen, terwijl de Fransen hem remmen omdat het kapitalistische Frankrijk van nature nu eenmaal j weinig neiging vertoont socialistische experimenten te stimulieren. Niette- min weten belde partijen dat het moment van de definitieve breuk nog niet gekomen is. Twee meevallers De economische banden, vooral met betrekking tot de wijnbouw, die mo menteel nog altijd de (lichte) kurk is waarop Algerije moet drijven, zijn tussen beide landen te intiem ver strengeld dan dat elk nu al zijns eigen weegs zou kunnen gaan. Globaal en van de Franse kant bekeken hebbeh de akkoorden van Evian en de politiek van samenwer king met Algerije hun attractie en bestaansrecht echter al wel groten deels verloren. Om economische en, sterk nog, politieke redenen had Pa rijs er indertijd veel voor over, dat de Fransen in Algerije, de beruchte „zwartvoeten" die en masse stonden achter de OAS. ook na de onafhan kelijkheid in dat land zouden blij ven. Een massale terugkeer van fas cistisch- besmette elementen leek geen glimlachend vooruitzicht En economisch gesproken, was het uiter aard een Frans belang van de eerste orde, dat de zwartvoeten ter plaatse zouden blijven ingeschakeld in de Algerijnse huishouding die Frank rijk. door middel van het plan van Constantine en langs vele andere we gen. vooral de laatste jaren astrono mische bedragen had Ingepompt. Het is. zoals men weet, allemaal wat anders gelopen. Men had we derzijds blijkbaar de moeilijkheden daadwerkelijk zouden steunen. De laatste verkiezingen hebben bewezen, dat het percentage rechtse ultra's niet noemenswaard gestegen is. En op het economische plan blijken die zwartvoeten die tenslotte ook Al gerije hadden gemoderniseerd en le vensvatbaar gemaakt in Frank rijk eveneens hun armen best uit de mouwen te willen steken. Een enquête die onlangs onder de repatrianten I werd gehouden, wees uit dat meer Parijs had voorzien, dat van het dan de helft zich al „opgenomen" ge- kleine miljoen zwartvoeten zeker de voelt en dat vijfentachtig procent helft en misschien zelfs wel twee- verwacht het levensgeluk ook op derde deel in Algerije zou willen blij- I Franse bodem te kunnen vinden. I Eenzelfde percentage zou onder geen beding Frankrijk nu meer willen ver- laten. Ook materieel is 't over het alge meen nogal meegelopen. De Franse regering had uit vrees voor agitatie I van de OAS tevoren veelomvattende j maatregelen genomen teneinde de j zwartvoeten in Frankrijk met flu- welen handschoenen op te kunnen vangen Een jaar lang konden ze in Frankrijk vrij gerieflijk leven op kos ten van de gemeenschap en een spe ciaal ministerie werd opgericht om hen bij hun omschakeling naar de Franse verhoudingen behulpzaam te zijn. Mooie cijfers De jonge minister der repatrian ten Frangois Missoffe die vroeger een hoge functie bekleedde in de Franse filialen van de Brits-Neder landse Unilever heeft dezer dagen een eerste overzicht van zijn maat regelen ten behoeve van de zwart voeten gegeven en ook zijn beeld was eerder in opwekkende kleuren ge schilderd. Meer dan de helft der ge zinshoofden heeft intussen een nieuwe en definitieve werkkring gevonden. Ruim een kwart miljoen mannen en vrouwen zocht aanvankelijk naar arbeid. Ongeveer een kwart was arbeider, terwijl de kantoorbedienden en de zakenlieden of winkeliers ieder een vijfde deel uitmaakten. Omstreeks acht procent behoort tot de boeren bevolking. De ambtenaren leverden nog eens twaalf procent van het to taal en het is de opzet van de rege ring vooral htm percentage en in het algemeen der gesalarieerden ten koste der kleine ondernemers, die uiteraard veel moeilijker weer een voet aan de vaderlandse grond kun nen krijgen, te verhogen. Bij die Franse massa kunnen ook nog der tigduizend Arabieren worden ge voegd. die, merendeels „collabora teurs", Frankrijk boven Algerije als hun vaderland verkozen. Winstpunt Een schaduw over dit beeld wordt nog altijd geworpen door het woning probleem, waarmee overigens zeker ce helft van Frankrijk worstelt. Had de regering alle zwartvoeten terstond van een dak willen voorzien, dat had de hele jaarproduktie aan huizen, on geveer driehonderdduizend in getal, voor hèn moeten worden gereser veerd. De minister heeft echter be loofd, dat ze voorlopig op dertig pro cent van dat aantal zullen mogen rekenen. Ook ontvangen ze speciale premies om zelf huizen te bouwen of te kopen. Drie streken van Frankrijk trekken de zwartvoeten als vesti- gingsgebied in het bijzonder aan. Vijf endertig procent is aan de voeten van de Alpen neergestreken, zestien procent in en rond Parijs en voorts nog tien procent bij de Pyreneeën en in de omgeving van Marseille en Bordeaux. Samengevat, had deze afwikkeling van de Algerijnse erfenis dus ook heel wat slechter kunnen uitpakken. En de twee grote meevallers zjjn ge veest, dat (a) de zwartvoeten in staat bleken tot grote inspanningen om zich in Frankrijk een nieuw be staan op te bouwen terwijl, (b) de overige Fransen zich bereid toonden hen als gelijkberechtigde leden in de nationale familie op te nemen. En minister Missoffe heeft dan ook de mening kunnen uitspreken dat de terugkeer van een klein miljoen Fransen in het moederland, wel ver re van een beproeving te wezen, nu een krachtig voordeel en een groot I winstpunt voor de nationale econo mie blijkt te zijn. Woonden jeugddienst (niet doop) in Hooglandse kerk bij Koningin Juliana en Prinses Christine hebben gisterochtend met klein gevolg, de jeugddienst in de Hooglandse Kerk bijgewoond. In deze dienst, waarin ds. A. J. Lamping voorging, werd ook de hei lige doop aan twee kinderen toegediend. Om tien voor half elf arriveer- i Een van de kinderen, die de den zij in twee hofauto's voor de doop ontvingen, was een klein- ingang van de kerk aan de zijde dochter van de particulier-secre- van de Nieuwstraat. om even later door slechts enkelen op gemerkt plaats te nemen voorin de kerk op de voor de doopouders en familieleden ge reserveerde plaatsen. VOORHOUT Beroep van predikant Woensdagavond 8.15 uur zal Her vormd Voorhout weer bijeenkomen om een nieuwe predikant te beroe pen. In de achterliggende vier zondagen zijn kandidaten voorgegaan in de morgendiensten en op een van hen zal dan woensdagavond de gemeente haar stem moeten uitbrengen. Dit alles omdat ds. J. W. de Jong. thans predikant der gemeente, een beroep aannam naar Vlaardingen. (Van onze correspondent in Londen) Engeland heeft er een nieuwe zorg bij: de schrikbarende toe neming van het alcoholisme. Sinds 157 steeg het aantal ver oordelingen wegens dronken schap met 12,5 procent. De cij fers voor Londen zijn het on gunstigst, wat niet te verwon deren is voor een stad van tien miljo eninwoners. In de universiteitsstad Oxford komt tweemaal zo veel openbare dronken schap voor als in Cambridge, maar beide universiteitssteden zijn veel so berder dan het nationaal gemiddel de. Wordt er meer gedronken omdat er meer geld is? Of zijn de spannin gen van de moderne strijd om het bestaan te groot? De regering zal hier een onderzoek naar instellen. Catastrofaal wordt de toestand echter niet geacht. Rond de eeuw wisseling. toen Engelands bevolking slechts de helft was van de tegen woordige. was de openbare dronken schap tweemaal zo groot als thans. De drankbestrijders vochten hier met betrekkelijk succes tegen, van daar dat Engeland sindsdien gedu rende vele uren van de dag is „droog gelegd". In de noordelijke stad Carlisle wer den de drinkgelcgenhedcn zelfs ge nationaliseerd. In deze straat-pubs is het verboden om staande te drin ken, omdat men zittende minder gauw dronken wordt. Het bezwaar tegen de dagelijkse gedeeltelijke drooglegging is misschien, dat er, in de uren dat er wel geborreld mag worden, onmatig wordt gedronken. (Van onze correspondent in Wenen) (Van onze correspondent in Wenen) Niet alleen de Fransen en de Tta- lianen, maar ook de Oostenrijkers kunnen tegen een stootje, wanneer het op w'ijndrinken aankomt. Maar de consumptie van sterke drank is de volksgezondheid ondermijnd wordt. In het afgelopen jaar heeft de Oostenrijkse bevolking 7,7 miljoen hectoliter sterke drank wijn, bier en likeur geconsumeerd, tegen over 4 miljoen hectoliter in 1950. De consumptie is dus bijna ver dubbeld. Duidelijker gezegd: in het afgelopen jaar werd er per hoofd 110 liter sterke drank geconsumeerd dat wil zeggen acht liter pure alco hol. Voor dit genotmidde. hebben de Oostenrijkers dan ook de kapitale som van 8 miljard schilling dat is meer dan een miljard gulden uitgegeven. Sociologen en psychologen brengen dit verschijnsel in verband met de toenemende welvaart, maar ook met een grotere prikkelbaarheid en het gemis aan moreel evenwicht. Op 't eerste gezicht schijnt dit een goe de zaak voor de staat te zijn, want de inkomsten uit belastingen op sterke drank zijn eveneens geslegen en wel van 435 miljosn schilling in 1950 tot 1.370 miljoen, dus driemaal zoveel. Toch zjjn de nadelen voor de staat veel aanzienlijker, want het aantal aan de drank verslaafden neemt schrikbarend toe, niet alleen onder mannen, maar ook onder vrouwen en zelfs onder jeugdigi personen. Steeds meer vrouwen lijden aan de lirium tremens, omdat zij de sterke drank niet kunnen weerstaan. Juist door het overmatige drank misbruik is het aantal geesteszieken onheil spellend toegenomen, want meer dan de helft van de patiënten en ver pleegden in de psychiatrischc-neuro- logische kliniek in Wenen is aan de drank verslaafd. En dan zijn er nog de 3642 ernstige verkeersongelukken, die alleen het gevolg zijn geweest van dronkenschap De drankzucht is een gevaar dat het Oostenrijkse volk aantast en bo vendien onnodige uitgaven voor de staat veroorzaakt. In Californië heeft men het vol gende uitgerekend: voor elke dollar die aan belasting op sterke drank NOORD WIJK Burgerlijke Stand Geboren Robertus A., zn van A L. Mink en C. J. van den Berg; Hendrik P.. zn van F. van den Berg en W. I. Bollinger; Johannes P.. zn van F. van den Berg en W. I. Bollinger; Hugo C.. I zn van H van Roon en N van Ha- I meren; Henrl M.. zn van C. B. van Woerden en W. van Klaassen; Ans. dr I van H. Vink en S. van der Zwart Ondertrouwd: H. W. van der Geest en A. J. M de Wolf; N. Th. J. Duin dam en C. M. G. Oostdam; L. I. Noort j en J. van Vliet; C. Th. M. van der Helm en H A. Caspers: J. H. C Glas- bergen en M. C. Cramer Getrouwd; J. A. M Koeleman en M S. V. Thijssen; P. Plkaar en J. Rotte veel; P. van Zijverden en E A. de Graaf. Overleden: A. van Waard, 64 Jr; J M. Kort^kaas, 6 mnd. VALKENBURG Volleybal bij „De Valken" In oktober begint de volleybal- competitie weer. Indien men inte resse heeft voor deze tak van spert moet men nu met de training begin nen. De trainingsuren van „De Valken" zijn op vrijdagavond en wel: dames 8—9 uur en heren 910 uur. Aan de zaal kan men zich opgeven als lid. Nieuwe uitgaven Met geringe verliezen, door E. Wild- berger, Krnntkameraden, door S. Hassel. Ultg.: „West-Friesland". Hoorn. I»e ark van \oach, door M. Benary- Isbert. Wereld In droom, door L. Sarls, Jim Knoop en de wilde 13, door M. Ende. Witte wolf valt aan. door J. de Vries, liet wle| op de school, door M de Jong. Het koninkrijk van karbonkel, door B Sllegh Jeugdboeken. Ultg.: „West- Friesland". Hoorn. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER. Haarbstraat 207, heeft ze. Grote keuze in alle prijzen en merken. Royalisten vieren tweede lustrum Het tienjarig bestaan van „De Royalisten", de personeelsvereniging van de Royal McBee Nederland N.V., is behalve met een receptie op vrij dagavond gevierd met een cabaret programma op zaterdagavond. De stadsgehoorzaal was stampvol toen het feest begon. Dat kon trouwens bijna niet anders, want het met veel zorg samengestelde feestprogramma vermeldde tal van bekende namen. Frans van Dusschoten bijvoorbeeld trad op als conferencier en imitator, de Wama's zongen kolderliedjes, het Cocktail Trio kwam met veelgevraag de succesnummers. Pietro Nakaro bracht een groots opgezette goochel- show, de Drie Jacksons speelden ac cordeon, Anita Berry stond als lief tallige zangeres voor de microfoon en The Hartung Sounds bleken vooral voor de jongeren een attractie te zijn. Het trio Ferry Wieneke zorgde voor een voortreffelijke muzikale be geleiding. Na deze artiestenparade was er bal onder leiding van de heer K. Nieboer met medewerking van The O.K. Rythm Stars. Het feest dat uitbundig werd gevierd duurde tot diep in de nacht. in Oostenrijk zo enorm gestegen dat wordt geind, moet de staat 7,5 dol lar uitgeven om de dcor dronken schap veroorzaakte schade weer goed te maken of te controleren. Oosten rijk telt ongeveer 350.000 geesteszie ken ten gevolge van alcoholisme, waarvoor per dag 17 miljoen schil ling door de staat wordt uitgegeven. Wat de schatkist dus met de" ene ha aan belastingen int, daarvan moet een meervoud worden uitgegeven voor de verpleging en behandelingen van de alvoholslachtoffers. Daar de schatkist deze last op de duur niet kan dragen, werd het voorstel geop perd om de belasting op slerke drank opnieuw met 3% te verhogen en dit bedrag rechtstreeks af te voeren naar de ziekenfondsen, die daardoor in staat worden gesteld om de drank zuchtige beter te verplegen, met meer succes te behandelen en mogelijk ook van hun kwaal te genezen. Mej. J. D Rietveld te Lisse is geslaagd voor het examen Ned. Han delscorrespondentie. Lector te Leiden voor de experimentele psychologie sinds 1959 Op 57-jarige leeftijd is in zijn woonplaats Amsterdam overleden de Leidse lector voor de experimentele psychologie dr. B. B. Stok- v s. Dr. Stokvis was sinds het begin der dertiger jaren in velerlei functies aan de Leidse Universiteit verbonden, werd in 1939 pri vaat docent, in 1947 docent en in 1959 lector. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal woensdag a.s. piaats vinden te 10.30 uur op de Israëlische Begraafplaats te Mui- derberg. taris van de Koningin, mr. J. van der Hoeven, wiens zoon belij dend lid der Leidse hervormde gemeente is. Het meisje draagt de namen van Jacoba. Albertine. Christine. Ruth. Wilhelmina. Ds. Lamping sprak deze ochtend over het thema „Aanvaardend onze verantwoordelijkheiddaarbij uitgaande van de geschiedenis uit Lucas 16 van de rijke man en de arme Lazarus. Bij de uitwerking van dit tekstgedeelte wees ds. Lamping op onze verantwoordelijkheid t.o.v. onze naaste en de wereld waarin wij leven. Aan het einde van de dienst, waar in woord en lied prachtig op elkaar aansloten, zong de gemeente gezang 225 4; „Ik hoor den roep van 't leed. der wereld bange vragen, alom wijst God m'in and're mensen broeders aan. Ziet. welk een grootse taak: wat wankel is te schragen, en bouwen 's Heren Kerk. Vat aan het werk. Vat aan!" Bij het verlaten van de kerk was het velen inmiddels opgevallen, dat de Koningin en de Prinses zich ónder de ruim duizend aanwezigen bevon den. waardoor het vertrek anders verliep dan was voorgesteld. De hof- auto's konden nl. niet tijdig de kos terswoning bereiken, zodat Koningin en Prinses gebruik moesten maken van een particuliere auto van de fa milie Van der Hoeven. Hiermede werd naar de woning van de doop ouders in de Torenflat gereden, waar de koffie werd gebruikt. Tijdens deze ontmoeting werd ook ds. Lamping aan de Koningin en de Prinses voor gesteld. De botsing wordt nagebootst met een pneumatisch versnelde stoel die tegen een bufferstoot. Van Amsterdam naar Leiden Dr. B B. Stokvis werd 24 maart 1906 te Amsterdam geboren Hij be zocht het Gymnasium te Amsterdam, studeerde geneeskunde aan de ge meente-universiteit aldaar en legde in 1932 het artsexamen af. Na enige tijd als assistentgeneesheer in de psychiatrische inrichting „Het Apel- doornse Bos" werkzaam te zijn ge weest. werd hij assistent aan de Neu rologische Universiteitskliniek te Leiden en daarna assistent aan de Psychiatrische Universiteitskli niek onder leiding van prof. dr. E. A D. E. Carp. In 1937 promoveerde hij bij prof. Carp op het proefschrift „Bijdrage tot de kennis van de psychologie en de hypnotherapie van lijders aan essentiële hypertensie met behulp van de automatische, indirecte, on onderbroken bloeddrukregistrering". Seizoenprogramma „Sempre Avanti" Ook voor het christelijk mandoline- en toneelgezelschap Sempre Avanti" is het seizoen begonnen. Het gezel schap heeft nu al een drukbezet pro gramma. Op 16 september gaat de toneelgroep naar Delft, waar voor de leden van de C.M.B. het blijspel „Blijf zitten waar je zit" zal worden opgevoerd. Ditzelfde stuk wordt op 18 september gespeeld voor de perso neelsvereniging van de Dr. W. v.d. Berghstichting in Noordwijk. Op 19 september treedt „jong en jolig" in Haarlem op voor de P.C.B. op 23 september speelt het mandolinegeze- zelschap voor de bejaardensocieteit „Pniël" in Leiden, op 27 september onderwijs te geven in de experimen- voor de personeelsvereniging van tele psychologie I Smit Röntgen in het St. Antonius In het jaar 1939 werd dr. Stokvis clubhuis, op 9 oktober voor de C.MB. in waarneming voor prof. Carp be- in Haarlem, op 25 oktober voor de last met het geven van colleges in afdeling Leiden van de N.C.G.B., de medische psychologie en trad hij eveneens in het St. Antonius Club- eveneens als waarnemer van prof huis. op 8 november voor de P.CB. Carp op b(j het afnemen van de jn utrecht op 11 november voor de doctoraal-examina in de medische n.C.L.T.B in Sassenheim. op 25 no- psychologie en pathopsychologie. vember voor de N.C.L.TB., afde- ling Voorschoten en voorlopig tot Onderscheiding slot op 20 december voor de Utrecht- se Spekclub. De schouwburgavond en lectoraat van de eigen toneelgroep wordt op 25 november gehouden. I toegelaten als privaatdocent om Wijlen dr. B. B. Stokvis Docentschap Dr Stokvis was sinds 1938 leider van het medisch-psychologisch labo ratorium van de Leidse Psychiatri- In 1941 werd dr. Stokvis de gouden medaille van de Psychiatrische Kliniek toegekend wegens weten schappelijke verdienste. In 1947 ontving hij een leeropdracht om onderricht te geven in de medi sche psychologie en pathopsycholo gie en in hetzelfde jaar werd hij benoemd tot conservator aan de Leidse Psychiatrische Kliniek. Een jaar later kreeg hij de bevoegdheid tot het afnemen van doctoraal- en semi-artsexamens. welke werkzaam- I heid hij tot op heden verrichtte. Op 1 mei 1959 werd dr. Stokvis be noemd tot lector aan de Leidse Universiteit voor het onderwijs in de experimentele psychologie, een voor Leiden nieuw ingesteld lectoraat. Actief organisator en publicist I Dr Stokvis maakte deel uit van de Psychologische Commissie van de Gemeente Leiden en was sinds 1946 werkzaam als docent in de medische en klinische psychologie voor het Selectie-personeel van het Marine Opkomst Centrum te Voorschoten. I Dr. Stokvis was secretaris van de Nederlandse Vereniging voor Psy chologie en van de Nederlandse Rorscachstudiekring, alsmede cor responderend lid van de werkge meenschap voor Psychische Hygiëne aan de Universiteit te Bazel. Hij was secretaris-organisator van het Twee de Internationale Congres voor Orthopaedagogiek, dat in Juli 1949 te Amsterdam werd gehouden en alge meen secretaris van de Internatio nale Vereniging voor Orthopaedago giek. In 1949 werd hij toegelaten als lid van het .Nederlands Instituut voor Practizerende Psychologen" Hij be kleedde veel functies op publicistisch en organisatorisch terrein. Hij hield op vele internationale congressen voordrachten en publiceerde ruim honderd artikelen in binnen- en buitenlandse wetenschappelijke tijd - sche Kliniek en werd in dit jaar schriften en enige tientallen boeken. Werkeloosheid blijft gering De werkloosheid is. hoewel van ge ringe omvang, in vergelijking met de vorige maand iets gestegen, nl. van 107 tot 121. Als oorzaak van de lichte stijging kan o m. de inschrijving van scholieren, die zich na genoten va kantie hebben aangemeld, worden ge noemd. In het gewest Leiden, omvattende de gemeenten Lelden. Alkemade, Lei derdorp, Oegstgeest, Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude was 0.3% van de afhankelijke beroepsbevolking als werkloos geregistreerd tegen 0.5% in de provincie Zuid-Holland en 0,8% in Nederland. De vraag naar arbeidskrachten daalde en wel van 1421 per ultimo juli tot 1126 per ultimo augustus 1963. Als één van de oorzaken van deze daling kan genoemd worden het rea liseren van reeds eerder voorbereide plaatsing van jeugdigen. Overigens houdt in vrijwel alle bedrijfssectoren de vraag naar arbeidskrachten onver minderd aan en is deze beduidend hoger dan op het overeenkomstige tijdstip in 1962 (836). In de bouwsector deed zich de be hoefte aan personeel (vooral metse laars en timmerlieden) sterk gevoe len Ook in de metaal- en textielsector werkte het personeelstekort rem mend. Zowel naar ongeschoolde, ge oefende als geschoolde krachten be stond grote vraag. De stijging van het aantal inge schreven vrouwelijke krachten valt. evenals dit bij de mannelijke inge schrevenen het geval is toe de schrij ven aan de inschrijving van jeugdi gen. die zich thans na de vakantie een passende werkkring willen ver werven. De vraag naar vrouwelijk personeel daalde opnieuw, nl. van 417 tot 383. als gevolg van het voldoen aan een vrij beduidend aantal aan vragen om jeugdig personeel.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3