Saneringsplan Katwijk aan Zee iomt nog dit jaar in de raad Moskou onverzoenlijk inzake Duitse kwestie Tweemaal zoveel longkanker in grote steden dan rest van land AALSMEER BOUWT BLOEMENCORSO SASSENHEIM gaat Oranjefeest vieren Dorpsbeeld wordt telangrijk gewijzigd SCHUDEI's CITROEN Rapport van liberaal Dehler Sterke stijging geconstateerd DR. v. cl. WAL STOOT MEER FUNCTIES AF _Jpgericht 1 maat 1860 Vrijdag 6 september 1963 Vijfde blad no. 31053 Het fpmeentebestuur van Katwijk oudt ïch thans intensief bezig met L vo<rbereiding van de sanering En d' dorpskern van Katwijk aan te. liertoe zijn door de stedebouw- Cindge, ir. S. J. van Embden te jelft een drietal plannen ontwor- L namelijk een wijziging van het jedtropbouwplan, een komplan en En wijziging van het uitbreidings- Ipeze ontwerpen hebben inmiddels L inzage gelegen en belangheb- tnden zijn in de gelegenheid gesteld bewaarschriften in te dienen. Naar verwachten is zullen de ontwerpen dg voor het einde van het jaar aan L lAsd ter vaststelling kunnen wor- U aangeboden. De verv ezenlijking <n de plannen, waarmede uiteraard p lange reeks van jaren gemoeid zijn, zal uiteindelijk grote ver- jderingen te weeg brengen in het lerlijk van de vissersbadplaats. Op jkele van de meest opvallende wijzi ngen willen wij hier nader ingaan Wederopbouwplan Bij beschouwing van de wijziging in het wederopbouwplan, hoofdza- ilijk het westelijk deel van het dorp pvattend, valt o m. op de grote ver- pdering welke zich gaat voltrekken Ihet gebied, begrensd door het Em- ftplein. het Waaigat, de Badstraat l de Voorstraat. 6 gehele bebouwing hier is gedoemd om te verdwijnen om plaats te ma ken voor een groot plein, aanslui tend op het reeds bestaande Em- maplein Aan de noordelijke zijde ;al de begrenzing worden gevormd loor een nieuw geprojecteerde be- >ouwing, bestaande uit een hoog üatgebouw met winkels in de on- ierverdieping. met daarnaast een lage winkelbebouwing. Aan de oost- en de zuidzijde zal t plein worden begrensd door resp. oostelijke bebouwing van de Baa- •aat en de zuidelijke bebouwing n de Voorstraat. Ook in het ge- ed tussen de Tramstraat, de Log- rstraat, de Hoogstraat en de Sluis- eg zal in de wellicht nog verre ekomst de gehele bebouwing wor- n geamoveerd om plaats te ma il voor enkele winkelgalerijen en ge flatgebouwen. veel oude bebouwing moeten ver dwijnen om plaats te maken voor een ruimer opgezette bebouwing Er is ruimte gereserveerd voor uitbrei ding van het bestaande politiebu reau aan de Voorstraat, dat dan te vens toegankelijk zal worden van uit de Tramstraat. Ook het huidige postkantoor zal verdwijnen en op de ze plaats zijn woningen gepro jecteerd, waarin winkelruimten zijn toegestaan. Voorts staat een om vangrijke sanering op het program ma van het Parlevlietslop en omge ving. Er wordt ruimte geschapen voor bijzondere bebouwing op de oostelijke hoek van de Schoolstraat en de Zuidstraat, vermoedelijk be stemd voor uitbreiding van de be staande gemeentewerf met brand weergarage Uitbreidingsplan Wat in de wijziging van het uit breidingsplan het meest opvalt is een geprojecteerde zuid-noord verbin ding, dwars door de oude dorpskern. Het tracé hiervan is ongeveer als volgt: loodrecht op de Secr. Varke- visserstraat naar de Dwarsstraat, verbreding Dwarsstraat, Voorstraat kruisend, verder via het te verbre den Noordeinde en de Meerburgkade naar de Sluisweg. De bebouwing langs deze nieuwe verbindingsweg is ruim opgezet met hoge gebouwen, zoals een flatgebouw van maximum 8 verdiepingen nabij Secr. Varke- visserstraat. Afgezien daarvan omvat de wijzi ging van het uitbreidingsplan nog een drietal flatgebouwen van maxi mum 12 verdiepingen op onderbouw, welke zijn geprojecteerd op de hoek Noordeinde-Tramstraat, aan de Zee weg tussen de Stationsstraat en de Stengelinstraat en op hoek Dr. Cur- tiussfcraat-Sluisweg. Tenslotte is nog interessant de bebouwing langs de zuidzijde van de Tramstraat, tussen het Noordeinde en de Stationsstraat, waar vier flatgebouwen zijn gepro jecteerd. elk imvattende vier woon lagen op een onderverdieping. Advertentie DUBBEL GESTOOKTE N V. DE CONDOR DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Komplan Voor het centrum van het dorp is z.g. komplan ontworpen, waarin dermeer is opgenomen een sane- van het ^gebied tussen de Bad- raat, de Voorstraat, het Noordein- en de Tramstraat. Ook hier zal Tekenen van zekere welvaart (Van onze correspondent in Bonn) De liberale vice-president van de Bondsdag, dr. Thomas Dehler, heeft gisteren in Bonn verslag uit gebracht van zijn reis door de Sowjet-Unie. Dehler, oud-minister van Justitie in de Bondsregering en bekend staande als non-conformist en tegenstander van Adenauer, sprak in Moskou o.a. met premier Chroesjtsjow en minis ter van Buitenlandse Zaken Gromi- ko. Beiden hadden een nogal hard en onverzoenlijk standpunt in de Duitse kwestie ingenomen, zo vertel de Dehler. Zij spraken onverbloemd van drie Duitslanden, een oostelijk, een westelijk en West-Berlijn. En Chroesjtsjow had zelfs gezegd, dat hij vreesde voor een oorlog, als men het realistische Russische standpunt niet zou aanvaarden. Opvallend noemd Dehler het, dat vooral Chroesjtsjow groot belang hecht aan maatschappelijke vormen. Daar Oost-Duitsland communistisch is en West-Duitsland kapitalistisch, moet men wel inzien, dat er twee Duitse staten zijn en ei at de enige mogelijkheid van een hereniging ge legen is in contact tussen deze sta ten, aldus het standpunt van de Sowjetrussische premier. Dehler had'daartegen ingebracht, dat de Duitse splitsing een onna tuurlijke zaak is. ook al is het dan een werkelijkheid. Er moet een eind aan komen, eventueel via een over gangsperiode. waarin bcidi delen hun maatschappelijke stelsels continue ren. Of Dehler zijn oude denkbeel den over Duitse neutraliteit in rtiil voor hereniging nog naar voren heeft gebracht, werd niet duidelijk. De vi ce-president toonde zich tenslotte zeer onder de indruk van de intel ligentie en het vakmanschap van de politici en de Industriële managers in de Sowjet-Unie. De bevolking maakt nergens een onderworpen in druk, zo zei hij verder. De winkels zijn goed voorzien en een zekere wel vaart is overal te bespeuren. Dehler uitte zich verder kritisch I over de politiek van Adenauer, die de kansen op contact mei de Russen voorbjj heeft laten gaan. Onder Er- hard en Schroder zal dat beter wor den, aldus de strijdvaardige liberaal, die als politiek motto beeft: politiek Is niet de kunst van het mogelijke, I maar de kunst om door vaste wil een effect te bereiken. In dit ver- band achtte hij het van groot be lang de Russen bij elke voorkomen de gelegenheid te overtuigen en te informeren van de Duitse wens der hereniging, langs vreedzame weg. Alle partijen achter Brandts programma In het Westberlijnse Huis van af gevaardigden werd gisteren met al gemene stemmen het beleid van de Senaat aanvaard, zoals dat puntsge wijs afgelopen dinsdag door burge meester Willy Brandt was geschetst. Ook de christendemocratische oppo sitie, die eerst een motie van wan trouwen had ingediend tegen I Brandts plaatsvervanger, Alberts, maar daarmede nul op het rekwest kreeg, stemde voor het Senaatsbeleid. Dat betekent, dat alle Berlijnse par tijen nu staan achter het streven van Brandt door uitbreiding van technische contacten met Oost Duits land te komen tot oplossingen voor problemen in en om Berlijn. Ook betekent het, dat Brandts streven naar tussenoplossingen voor de kwes- tie-Berlijn en naar de oprichting van een internationaal orgaan van toe zicht op de wegen naar de stad door de C.D.U.-oppositie gesteund wordt. Op dit laatste punt maakte de Chris tendemocratische fractieleider Am- rehn evenwel het voorbehoud, dat een dergelijk orgaan niet alleen een klachtenbureau zou moeten zijn, maar ook uitvoerende macht zou moeten hebben. Verder pleitte Amrehn voor han delsconcessies aan Oost-Duitsland, in dien het daarvoor in rutl enige nor maliserende maatregelen In Berlijn zou willen nemen. ,\d\ertentle De aanhoudetide regenval is er de directe oorzaak van, dat de wip molen in Oud-Ade aan de Vrouwe Vennepolder nog voor de restaura tie geheel voltooid is, deze week weer in gebruik is gesteld. De mo len, d\e eigendom is van de Rijn landse Molen Stichting, heeft sinds 1951! geen dienst meer gedaan. Het heeft daarna jaren geduurd voor met restauratie kon worden begon nen. Het water in de Vrouwe Venne polder kon door een defect aan het dieselgemaal niet met een tijdelijke motorpomp op peil gehouden wor den, zodat de wipmoleyi, die nog is voorzien van een schoepenrad, de nodige hulp moet bieden. Met de al gehele restauratie is nog wel enige tijd gemoeid. Foto Leidsch Dagblad Terwijl de regen neerkletterde op het dak van de loodsen van de Cen trale Aalsmeerse Veiling, hebben vannacht meer dan duizend inwo ners van het bloemendorp hier de corso praalwagens opgesierd met een schat aan bloemen. Zoals ieder jaar gebeurde dat weer in een opge wekte stemming, hoewel men in Aals meer het hart vasthoudt voor het weer van morgen als het corso in een kilometers lange stoet oprukt naar Amsterdam. Sassenheim gaat twee dagen hanjefeest vieren. Dat zal geschie- 1 len op woensdag 11 en donderdag j september. Men heeft een zeer antrekkelijk programma samenge teld. Dinsdagavond 7.30 uur Opening 'an de feestelijkheden door middel 'an een lampionoptocht met mede werking van Adest Musica. toutevertrek Oosthaven, Hoofd- itraat, Wilhelminalaan, Emmalaan, julianalaan, Hoofdstraat tot Huize 3t. Bernardus, Hoofdstraat, Park- aan en ontbinden op het hierna te Dpenen feestterrein. 6.30 uur Concert op het muziekpodium door de Accor- lionvereniging D.S.V.P. te Sassen- heim. Woensdag: 9.00 uur Puzzelrit voor auto's, en bromfietsen start, Wester- Btraat: 10.00 uur Ringsteken op ver sierde fietsen voor jongens en meis jes van 10 tot 14 jaar «in de Gla- Üolenstraat)tussen 14 en 17 uur 51J gunstig weer en indien mogelijk extra attractie (helikopter strooit "ijzen uit) op een nog nader bekend e maken terrein. Anders opdrach ten op het feestterrein. Donderdag: 9.00 uur Optocht voor verenigingen, waaraan medewerken Adest Musica, Gym. Teylingen, Voet- lal Teylingen, Het Gouden Hoofd, Wandelsportver. Hou Koers. Harmo nie Crescendo, Gym. D.O.S., Operet tevereniging „Beatrix", Korfbalver. T.O.P., Voebal Ter Leede, Accorde- 'onver. D.S.V.P., Kabouters en gid sen en Wielervereniging Sassenheim. Route: opstellen in de W. Warnaar- laan, Hoofdstraat tot Huize St. Ber nardus, Hoofdstraat, Zandsloot, van Heemstrastraat. Julianalaan, Emma laan, Wilhelminalaan^ Daarna langs net Gemeentehuis, alwaar Burge meester en Wethouders en bestuur O-V, een défilé zullen afnemen. Daar na Hoofdstraat, Parklaan tot feest terrein. Daarna voetbalwedstrijd tus sen asp. Teylingen en asp. Ter Leede, eveneens wedstrijden voor junioren van beide verenigingen Tegelijk korfbalwedstrijd door T.O.P. Op het muziekpodium zal de Operettevereni ging „Beatrix" een kortï opvoering geven: 10.30 uur Ringsteken voor pa ren op bromfietsen in dc Gladiolen- straat; 1 uur Wielerwedstrijden op het bekende parcours Oranjebuurt te organiseren door de Wielersportver eniging Sassenheim en O. 1 uur n.m. wedstrijd op racefietsjes voor jon gens t/m 13 jaar. 1.20 uui wedstrijd op gewone fietsen voor jongens t/m 14 jaar; 1.40 uur wedstrijd op gewo ne fietsen voor 'ongens van 14 tot 17 jaar. 2.15 uur wedstrijd voor aspi ranten waarbij o.a. Ton Zendenthuis, D.v. d. Meij, Sj. van der Lans e.a. 3.00 uur wedstrijd voor amateurs waarbij de Zuid Afrikanen Carl. Mulder en Willy Marx, deelnemers aan de wereldkampioenschappen, Provinciale kampioenen van zuid- Holland, Utrecht en Overijsel. Te vens alle favorieten uit de omstre ken; 2 uur wedstrijd met hindernis sen voor bromfietsen in de Gladio- lenstraat; 3 uur tonknuppelen op het feestterrein; 4 uur ruiter te paard voor jongens en meisjes van 14 tot 16 jaar, 11 uur groot vuurwerk op het feestterrein. Beide dagen is er een lunapark aan de Narcissenlaan. De inschrijving voor puzzelrit au to's en bromfietsen, benevens ton knuppelen, ringsteken cp de brom fiets, wedstrijd met hindernissen op de bromfiets en wielerwedstrijden voor de jeugd op race-fietsjes en gewone fietsen zal gehouden worden op zaterdag 7 september, 's avonds tussen 7 en 9 uur in „Het Bruine Paard". Voor versierde fietsen en steps en ruiter te paarc. kan men zich vóór het begin van dc wedstrijd opgeven. MEISJE uit <le Mailhastichting SPOORLOOS ovoor de 22 praalwaoens zijn van nacht o.m. gebruikt 10.000 dahlia's. 50.000 anjers, 40.000 rozen, 10.000 chrysanten, 2000 anthuriums, 500 bougainvilles, 5000 gladiolen en 3000 gemengde zomerbloemen, maar om de kunst van het bloemenschik- ken. oals ieder jaar gebeurt dat schikken onder leiding van met zorg geselecteerde bloemisten uit alle de len van het land. Het motto van het bloemenfeest is dit maal ..Parels van Aalsmeer". Vanmiddag zijn de wa gens en de versierde tractoren, als mede de tientallen met bloemen ver sierde personenauto's gereed ge komen en is hiervan een tentoonstel ling geopend, die tot middernacht in de veilinghallen te bezichtigen is. Morgenochtend vertrekt het corso naar Amsterdam, waar de stoet wordt uitgebreid tot een reusachtig spectakel met honderden figuranten en ruiters en niet minder dan 20 mu ziekkorpsen. Om kwart over twee start de rondgang door de stad vol gens de route Amstelsveenseweg, Het aantal gevallen van longkanker bij mannen neemt volgens de directeur-generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Mun tendam, sterk toe. Bovendien komt longkanker in de vier grote steden van ons land meer dan twee keer zo vaak voor dan in overig Nederland. Bij het röntgenonderzoek, dat twee jaar ge leden plaats vond. werden in Amsterdam, Rotterdam. Den Haag en Utrecht per 10.000 mannen, 9.6 gevallen van longkanker aan getroffen, terwijl in de rest van ons land 4,2 gevallen van long kanker per 10.000 mannen werden gesignaleerd. Dit blijkt uit de cijfers en gegevens, die de Directie Volksge zondheid heeft verzameld, zowel met betrekking tot de doods oorzaak als naar aanleiding van de periodieke röntgen-bevol- kingsonderzoeken. Overtoom. Nassaukade, Rozengracht. NZ-Voorburgwal, Damrak. Dam <ca 16.00 uur>, Rokin, Munt. Vijzelstraat, Stadhouderskade. Museumplein, De Lalressestraat, Amstelveenseweg. In verband met het 350-jarig be staan van de Jordaan, hebben de be woners van deze buurt een wagen opgebouwd, die aan het corso zal voorafgaan. Jordaankoningin Greetje Pronk zal in het corso zelf als Cleopatra meerijden. Op de Dam is een grote tribune opgericht voor de genodigden van de genodigden van de gemeentebe sturen van Amsterdam en Zaandam. Naar vroegtijdige dia< De inspecteur-korpschef van ge meentepolitie te Alphen a. d. Rijn verzoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Justina van Kampen, oud 16 jaar, die op woens dag 28 aug. j.l. omstreeks 13.30 uur de opvoedingsinrichting te Alphen a. d. Rijn verlaten heeft en sindsdien spoorloos is. Signalement: lang on geveer 1.65 meter, gezet postuur, bol blozend gelaat, donkerblond haar, zogenaamd rattekopje. Kleding: zo merrok met onder andere de kleuren blauw en geel, roze blouse met korte mouwen, lichtblauw vest, grüze re genmantel en witte schoenen. Een ieder die inlichtingen kan ge ven wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met de gemeentepoli tie te Alphen aan den Rijn, telefoon 017203344 of met de plaatselijke po litie. Visserij Varia Te BTremen werd schipper Hein-* richsdorff 12e haringkoning. Deze onderscheiding werd hem verleend in tegenwoordigheid van talrijke voor aanstaanden uit de Duitse visserij- wereld. Ook waren afgevaardigden van ministeries en senaat op deze plechtigheid aanwezig. In Duitsland bestaat er van overheidszijde een grote belangstelling voor de visserij. Een 35-tal Afrikaanse deskun digen heeft medio augustus een be zoek gebracht aan de belangrijke Duitse visserij havens. Het doel van deze reis is de moderne visserijbe drijven te bestuderen. De totale vangsten van IJsland gedurende het eerste kwartaal van dit jaar waren 23.000 ton meer dan in het zelfde kwartaal in 1962. De ïaringvangsten stegen van 27.442 tot 62.420 ton, doch de andere vissoor ten daalden van 121.293 tot 109.510 ton. De export van vis was in dit kwartaal groter dan in 1962. Dit was te danken aan de toenemende export naar de Verenigde Staten. Een vijftiental fabrikanten van nylon en andere soorten syntetische netten in Japan hebben gezamenlijk de Export Fishing Nets Industry Association opgericht. Andere fabri kanten op het gebied van visserij - netten evenals exportfirma's wer den uitgenodigd om met bovenge noemde groep samen te willen wer ken. In de Duitse Allgemeine Fisch- wirtschaftszeitung lazen wij, dat vol gens een bericht van de D.H.G. (Deutsche Heringshandels-Gesell- schaft te Bremen) de aanvoer van de vleetloggers in de week van 5 tot 11 augustus 18.850 kantjes gezouten haring bed-oeg. Dit kwan- tus werd aangebracht door 17 loggers. Vanaf januari tot en met 11 augustus 1963 bedroeg de totale aanvoer: 209.297 kantjes. Op de Noorse stokvlsmarkt is de situatie thans beter dan vorig jaar. Er werd met Portugal een contract afgesloten voor de levering van 3600 ton en de oude voorraden zijn vrij wel geruimd. De prijs van de naar Portugal geëxporteerde vis werd be vredigend genoemd. In Noorwegen wordt jaarlijks 25.000—30.000 ton stokvis geproduceerd. De produktie van gezouten vis op de Faroër bedroeg eind september 1962 28.500 ton. Hiervan werd 28.500 ton nabij Groenland gevangen. Een jaar tevoren bedroeg de produktie 18.300 ton. De export van gezouten vis en klipvis bedroeg in de eerste 9 maanden van 1962 totaal 13.800 ton ter waarde van D. Kr. 33.4 mil joen. De overeenkomstige cijfers voor dezelfde periode voor 1961 wa ren 9200 ton voor een waarde van D.Kr. 22.2 miljoen. De voornaamste afnemers waren Italië en Brazilië. In de laatste 12 maanden is de vis sersvloot van Faroër uitgebreid met totaal 300 bruto register tons. Volgens een rapport van de Food and Agricultural Organisation heb ben de Verenigde Staten in 1962 715 ton visserijprodukten ter waarde van ruim 361 miljoen dollars ingevoerd, waaronder 100.500 ton schaal- en weekdieren tot een bedrag van 141 miljoen dollars en bevroren, gekoelde en verse vis tot een bedrag van 130 miljoen dollars. Beter begrip De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken George Ball is gistermiddag uit de Pakistaanse hoofdstad vertrokken na er drie da gen besprekingen te hebben gevoerd met leden van de regering en met president Ajoeb Chan. Naar bekend is er thans een verkoeling in de Pakistaans-Amerikaanse betrekkin gen merkbaar, om. naar aanleiding De cijfers met betrekking tot de in 1961 onderzochte mannen van de vier grote steden geven aan, dat longkanker het meest is ontdekt in Den Haag (11.6 gevallen per 10.000 onderzochte mannen", waarop Rot terdam volgt met 10 per 10.000 en Amsterdam (8,3 per 10.000). Prof. Muntendam zei op dit ogen blik nog geen standpunt te kunnen innemen, waarbij periodiek röntgen onderzoek van bepaalde bevolkings groepen bijvoorbeeld mannen van af de 45-jarige leeftijd om vroeg tijdig longkanker te kunnen ontdek ken, dient te worden bevorderd. Prof. Muntendam kon zich wel indenken, dat er spoedig een tijd komt, dat als de therapeutische resultaten bij de vroeg gesignaleerde gevallen Bradfisch ontkent beschuldigingen De verdedigers van de 70-jarige dr. Otto Bradfisch, die in Hannover te rechtstaat op beschuldiging van massamoord op joden, hebben twee Westduitse regeringsfunctionarissen opgeroepen als getuige. Het zijn de adviseur van Bondskanselier Ade nauer Hans Globke en Karl Vialon, een staatssecretaris van Economische Zaken. Bradfisch. die tijdens de tweede wereldoorlog hoofd van de Gestapo in de Poolse stad Lodz was, is medeplichtigheid aan het vermoor den van 85.700 Joodse mannen, vrou wen en kinderen ten laste gelegd. Te gelijk met Bradtisch staat diens voor malige ondergeschikte, Giinther Fuchs, terecht dae van dezelfde fei ten wordt beschuldigd. Beiden hou den hun onschuld staande. Op de rechtzitting van gisteren ontkende Bradfisch dat hij ooit in Kulmhof was geweest, waar de massamoorden plaatsvonden. Hij zei ook niets te we ten van een „beenderenmolendie diende om de overblijfselen van 17.000 vermoorde joodse kinderen te laten verdwijnen. van de toenadering tussen Pakistan en communistisch-China. Voor zijn vertrek uit Rawalpindi wilde George Ball slechts meedelen, dat hij „diep gaande besprekingen" had gevoerd die hadden geleid tot „een beter be grip van de wederzijdse posities". Ball zal op de thuisreiE Lissabon aandoen. van longkanker het wettigen zo'n onderzoek van overheidswege wel wordt bevorderd. Met nadruk betoogde hR, dat on verzwakt moet worden voortgegaan met het bevolkingsonderzoek op tu berculose. Zou men in deze opspo ring verzwakken, dan zou dit weer een toeneming van de t.b.c. ten ge volge kunnen hebben. Over de verschillen ln het voorko men van longkanker zei prof. Mun tendam erg voorzichtig te moeten zijn. Dat er meer gevallen waren ontdekt ln Den Haag dan in Rot terdam of Amsterdam meende hij wellicht ook te moeten toeschrijven aan de bevolkingsopbouw, veel minder voorkomt en (nog) niet Waarom longkanker bij vrouwen toeneemt zoals bij de mannen is voor hem een open vraag. Wellicht spelen er mede factoren van de imponde rabilia een rol, die niet door milieu - invloeden zijn veroorzaakt. Mogelijk ook is bij de dames de rookgewoon te anders. Minister Van AarUen (Verkeer en Waterstaat) heeft het Eerste Kamer lid de heer Matser (KVP) gerustge steld. Dr. G. van der Wal, die is voorgedragen voor plaatsvervangend president-directeur van de KLM, heeft te kennen gegeven, dat hR op korte termijn een groot aantal van zijn functies zal afstoten. „Zo zal hij reeds per 1 oktober a s. of zeer spoedig daarna om slechts enkele tijdrovende functies te ver melden aftreden als adviseur voor economische aangelegenheden der ge meente Rotterdam, als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Jaar beurs en als voorzitter van het Ver bond voor Veilig Verkeer". Er bestaan bij de regering derhalve voldoende waarborgen, dat dr. Van der Wal (die gisteren als Jaarbeurs voorzitter afscheid heeft genomen van de pers), zich intensief aan zijn zware taak zal kunnen wijden, zo zegt minister Van Aartsen. Op vragen van de heer Vondeling, lid van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A., antwoordt minister Van Aartsen, mede namens de minister van Financiën, dat hij inderdaad van mening is, dat de hoogst ernstige toe stand bij de KLM de volledige in spanning eist van directie en com missarissen van deze maatschappij. Ook hier deelt hij mede, dat dr. Van der Wal zijn meer tijdrovende func ties op korte termijn zal afstoten. Minister Van Aartsen verklaart ver der, dat hij en de minister van Fi nanciën er van overtuigd zijn, dat de samenstelling van de directie en van het college van gedelegeerd commis sarissen (dit zijn zes leden van de raad van commissarissen) een vol ledige inspanning mogelijk maakt. Minister Van Aartsen zegt voorts, dat er op het ogenblik beraad gaande is om in de omvang van de raad van commissarissen wijziging aan te brengen. De president van de raad heeft hiertoe reeds enige tijd geleden het initiatief genomen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9