Nederlandse man mode-bewust KLM-VLIEGERS TOT APRIL NOG VEILIG DRIE mannen duiken naar de tas met geld ""S8 STEEDS MEER MANNEK ROKEN HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! Franse regering maakt zich op voor nieuwe prijzenslag Fantasierijke Duitser maakt slachtoffers Economische unie Irak en Syrië maar dan eindigt liet akkoord Strijd tegen longkanker Om beloning van 5000 Rode hoedjes en pyjama-achlige overhemden OOSTDUITSE HOOGLERAAK GEVLUCHT PLAN ANTI- INFLATIE Walclieiiaren beetgenomen DAGBLAD COBOUW Congres over bejaarden LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 3 SEPTEMBER 1%3 De KLM ral voorlopig niet overgaan tot gedwongen ontslag van de 150 vliegers, die in de naaste toekomst overtollig zullen zijn. Er bestaat nog steeds een in april 1962 door de oude directie met de Vereniging van KLM-vIiegers afgesloten overtolligheids-overeen komst. op grond v/aarvan vliegers die gedwongen ontslagen zou den worden, recht hebben op een financiële compensatie, daar het voor deze vliegers onmogelijk wordt hun beroep hier te lande uit te oefenen. Deze vorm van ontslag met de compensatie, waarmee de vliegers dus geheel akkoord gaan, komt de KLM bij ontslag van niet minder dan 150 vliegers te duur uit. Recht voorbehouden, drang tot gaan Dezer dagen heeft de huidige di rectie derhalve bij monde van de heer E. H. Larive het vliegerkorps laten weten, dat zij de oude over eenkomst per april van het volgend jaar opzegt en dat zij tot dat tijd stip toe niet van plan is op basis van deze overeenkomst tot gedwon gen ontslag van vliegers over te gaan. Nadien behoudt de directie zich het recht voor om op andere en waarschijnlijk minder kostbare dus waarschijnlijk minder kostbare slaan. Intussen dringt de heer Larive er b(j zijn vliegers op aan, vrijwil- I lig ontslag te nemen. Ook vorig jaar heeft deze moeilijk heid geruime tijd open gestaan. In de oude overeenkomst was nl. neer- I gelegd, dat gedurende een periode j van enkele maanden vliegers op eigen verzoek ontslag konden krij gen op individueel met de leiding van het bedrijf overeen te komen voorwaarden. Met deze bepaling boek te de overeenkomst het meest ef fectieve resultaat: in totaal verlie ten circa 50 van de 850 vliegers op deze wijze zonder wrijving de dienst en dat was juist het aantal, waarvan men toen meende dat het overtol lig was. Een 80-tal andere vliegers wist men al of niet tijdelijk onder te brengen bij andere maatschappij en of in andere functies. Nooit toegepast Zo kwam het dat de clausule over het gedwongen ontslag nimmer werd toegepast. Einde 1962 werd de toen malige directie echter geleidelijk ver vangen door de huidige en vier maanden lang stagneerde het over leg tussen directie en vliegers. In mei kwam het weer op gang en werd becijferd dat geziende laatste, voor de KLM minder gunstige ontwikke ling opnieuw 150 vliegers overtollig waren of althans zouden worden. Volgens de directie zelf zal dit over schot in de komende jaren waar schijnlijk nog toenemen. Tegenstrijdige standpunten Onder deze omstandigheden acht dc directie het niet mogelijk zich ie houden aan de destijds opgestel de overeenkomst, die volgens haar j trouwens alleen was gebaseerd op het ontslag van de inmiddels uit de KLM verdwenen 110 vliegers. De v--«>nirine van KLM-vliegers heeft zich echter steeds op het standpunt gesteld dat de overeenkomst op so ciale gronden werd afgesloten en dus onbeperkt van kracht zal blijven,on geacht het aantal overtollige vliegers. Of de Vereniging de opzegging van de oude overeenkomst, door de di rectie zal gaan bestrijden, dan wel zich daarbij zal neerleggen, kon van daag niet worden nagegaan. Het be stuur acht het niet opportuun in dit stadium commentaar te geven. Er worden momenteel bij massale j doorlichtingen op longtuberculose tweemaal meer gevallen van long- i kanker aangetroffen dan van long- j tuberculose Dit heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, geschreven in ..Taak en toekomst van de kankerbestrijding" een officiële uitgave van de afdeling Den Haag van het Koningin Wilhel- i mina Fonds. De minister zegt in dit artikel dat het de taak is van ieder minister j van Volksgezondheid te steunen waar hij kan en voor zover hem dat moge lijk is. Deze steun zal voorlopig moe ten bestaan uit het bevorderen van speurwerk en uit het innemen van een krachtig positief standpunt ten aanzien van het massale röntgen onderzoek. Minister Veldkamp herinnert er aan dat in 1962 aan longkanker 3142 mannen zijn overleden. Ruim een kwart van de kankergevallen bij mannen zijn longkankergevallen. Het is vooral deze vorm van de gevreesde ziekte, die ons allen tot ernstig be raad moet brengen. DRUM Nieuwe leden van de Wereldraad de tweed zich handhaven. De blazers blijven gangbaar. Favoriet is het eenrij tweeknoopscolbert van vijfen zeventig centimeter lang, laaggeslo- ten met eventueel vest in dezelfde stof. Bij de overjassen zien we lichtere gewichten en soepeler stoffen. Het royale beeld en de vloeiende aflopen de schouderlijn handhaven zich. B(j de regenjassen worden steeds meer polyesterstoffen in mengingen met (Van onze Amsterdamse correspondent) Drie Amsterdammers zijn gister avond in het groezelige water van de Kostverlorenvaart gedoken In de hoop de tas met f. 150.000 te vinden, die vorige week uit de auto van de verongelukte chauffeur P. J Yalks te water moet zijn gegleden. Zondag middag had de Rotterdamsche Bank de bergingsexperts van de firma Scholte en Uitdam opdracht gegeven het zoeken te staken. De Amsterdamse winkelier Leo Pasman en zijn vrienden H. van Yperen en J. Bok verschenen gister avond op de kade aan het eind van de Overtoom en lieten zich gehuld in kikvorspakken te water. „Het is hier zo smerig, dat ik het voor geen prijs zou doen als het mijn beroep was" verzekerde de heer Pasman ons. ,.WiJ hebben afgesproken dat we drie avonden per week twee a drie uur gaan duiken. We stellen ons er eigen lijk weinig van voor, maar als we de tas vinden kunnen we de f. 5000 be loning gaan halen, die de Rotter damsche Bank heeft uitgeloofd". De politie had de bewaking zondag middag opgeheven. Toen het drietal gisteravond ging duiken kregen ech ter vier agenten opdracht de zaak van de wallekant af in de gaten te houden In feite is voor de politie de kous af Volgens de chef van het bureau Overtoom is uit het onderzoek uit niets gebleken, dat er een misdrijf in het spel zou zijn en daarmee is de taak van de politie om achter de geldtas aan te gaan. beëindigd. De drie amateurduikers zijn hun onderzoek begonnen op de plaats, waar de auto te water is gereden. Zij werken op het gevoel, omdat zelfs met behulp van de sterkste lampen het zicht tot circa 30 cm beperkt zou blijven. De kans is groot dat de tas zo deze zich nog in het water bevindt is weggedreven. De heer Pasman en zijn twee vrienden hopen de bodem van de Kostverloren vaart over een grote afstand af te tasten. (Van onze A'damse correspondent). De damesmode kent al jaren gemakkelijk zittende kleding om er 's avonds mee voor de televisie te zitten. Voor de heren is er nu ook zo'n huispyjama, een zwart fluwelen kostuum, afgezet met goudlamé en een rolkraag. Men draagt er glimmende lakschoenen bij. Deze merkwaardige dracht werd gistermiddag getoond in het show-theater in het centrum van de achttiende herenmodebeurs, die even tevoren in het Amster damse RAl-gebouw was geopend. Enkele jaren geleden zou zo'n kostuum grote hilariteit hebben veroorzaakt. Nu werd er slechts geglimlacht. Over een paar jaar trekken wij waarschijnlijk met een ernstig gezicht zo'n ding aan. Want onze collega doet het dan en buurman heeft er ongetwijfeld ook een. Er is een geweldige ontwikkeling gaande op het gebied van de heren mode in ons land. Boven de entree hal van de RAI staat in grote let ters: „Ontmoet de mannen, die de mode maken". Die mannen vindt men bij de fraai opgetuigde stands en zij kunnen op grond van hun ervaring zeggen, dat de Nederlandse man de laatste tijd meer en meer mode-bewust wordt. Wat nu voor de I inkopers van de herenmodezaken in de RAI te zien 's, kan men binnen kort. in de winkels zien liggen. Er zijn artikelen by, die men vroeger nog niet aan de straatstenen kwijt kon, maar straks zullen ze gekocht worden: overhemden, die lijken op I pyjamajasjes, hoedjes in felle kleu ren als rood en geel, Sherlock Hol mes-petjes. zoetkleurige kostuums met stippen en a-symmetrische klep pen op de zakken, fluwelen kragen en broekspijpen, die in navolging van ma (rozenbroeken nauw op de j katoen of wol gebruikt. Ook hier ligt knie en onderaan wijd zUn. De kor- 1 de nadruk op het lichtgewicht, tere werkweek heeft ook zijn invloed Uit de produktiecijfers blijkt, dat gehad op het versnelde proces in de de vervaardiging van colberts en herenmode. Opvallend groot is de pantalons voor afzonderlijke verkoop collectie „vrye tydskleding". j daalt, waartegenover een groeiende De modemakers hebben geconsta- I kostuumproduktie staat. Er werden teerd. dat de nonchalance bij het in 1962 in ons land 2.3 miljoen kos- kleden afneemt en zy hebben dit tuums vervaardigd, tegen 15 miljoen aangegrepen om zeer uiteenlopende in 1961. Hoewel na de forse toename collecties te maken, opdat zoals van de geldomzetten in de heren zij zeggen de man zich meer confectiezaken in de jaren 1960 en naar zijn specifieke persooniykheid 1961 geen grote toeneming meer werd i kerkgenootschappen gaat kleden verwacht, was er in 1962 in de heren- j Och. het kostuum van drie jaar confectiezaken nog een stijging van liH geleden kan een man heus nog wel Procent en bu de grootwmkelbe- I T»t de kerken die al, lid door de dragen. Maar hy. die nu een winkel De Wereldraad van Kerken zal het aanbod van de Westduitse re gering om viermiljoen dollar ter beschikking te stellen voor kerkelU- ke programma's inzake technische by stand nog nader in overweging ne men. Het centraal comité van de raad stelde gisteren op de slotbyeen- komst van zyn achtdaagse confe rentie in Rochester (VB.) een defi nitieve beslissing over dit aanbod uit. Een aantal geesteiyken sprak de vrees uit. dat het aanvaarden van dergelyke gelden zou kunnen inhou den dat de kerken zouden worden gebruikt voort 't nastreven van natio nalistische doeleiden. Dr. G. Bren- necke uit Beriyn zag gevaar in der gelyke bystand, maar bisschop Hana Lil je uit Hannover steunde het aan bod. Een beginselverklaring over de aanvaarding van regeringssteun door de kerk werd ook aangehouden voor verdere bestudering. Maandag werden nog negen kerk genootschappen tot de Wereldraad van kerken toegelaten, waarmee het ledental op 209 is gekomen. Drie zyn geassoci- binnenstapt, doet goed te beseffen, dat in de komende winter de kos tuummode een rustige dessinering wil met zachte ruiten, verschillende vormen van strepen en beschaafde glanseffecten. Als modekleuren gel den blauw, grys en bruin <in deze volgorde) met op de achtergrond zwartgroen en zwartrood. Er komen meer eenry tweeknoopskostuums, het laagesloten model a la Kennedy en een eenrij drieknoops. De voetwijdte van de pantalons varieert van veer tig tot vierenveertig centimeter. By de sportcolberts blyft de glad procent en bij de grootwinkelbe- dryven en v/trenhuizen zelfs van 8 wereldraad werden aangenomen be- procent. I horen de Tsjechoslowaakse kerk met Over het eerrie halfjaar van 1963 750.000 leden, de Evangelische kerk steeg de produktie van herenkos' tuums met 70 000 stuks en die van overhemden met 600.000 stuks, ten opzichte van uezelfde periode in het voorgaande jaar. Voor de rest van 1963 is men gematigd optimistisch". In de presentatie van de achttien de herenmodeoeurs is dan ook dui delijk te zien, dat het deze tak van industrie goed gaat. De beurs is gro ter en ook irtcmationaler dan ooit. De inkopers kunnen hier tot en met donderdag hun keuze maken. van Kongo, de Koptische Evangeli sche kerk van Egypte en de Evangeli sche kerk van Joego-Slavië. De we reldraad van kerken vertegenwoor digt thans 350 miljoen protestantse en orthodoxe gelovigen. Het centraal comité keurde maan dag nog de begroting voor de ko mende drie jaar goed, die een to taalbedrag van 671.000 dollar beloopt. De 56-jarige hoogleraar in de Duitse literatuurgeschiedenis. Hans Mayer, die aan de universiteit van Leipzig verbonden was, heeft Oost- Duitsland de rug toegekeerd.zo is gisteren in Hamburg bekend gewor den. Mayer, die in 1948 uit West-Duits- land naar Leipzig was gekomen, heeft de laatste tyd aan heftige kritiek van de zyde van de commu nistische party in Oost-Duitsland blootgestaan. Mayer heeft op een persconferen tie in Reinbek by Hamburg de tekst van een brief openbaar gemaakt, die hy geschreven heeft aan de Oost- duitse autoriteit voor het hoger onderwys. In deze brief schrift Mayer, dat de campagne, die de leiding van de universiteit tegen hem heeft gevoerd, niets te maken had met wetenschappelijke kritiek en slechts ten doel had zyn opvoed kundige en wetenschappelijke invloed op de studenten teniet te doen. Enige tijd geleden heeft ook een hoogleraar in de filosofie aan dezelfde univer siteit., Ernst Bloch, Oost-Duitsland verlaten. In totaal zyn in de afge lopen vier jaar tenminste 167 weten- schappeiyke werkers uit Oost-Duits land naar het Westen gekomen. In het afgelopen weekeinde zyn tenminste negen Oostduitsers er in geslaagd in Neder-Saksen naar het Westen te vluchten. Het vluchten wordt de Oostduitsers inmiddels steeds moeiiyker gemaakt. In de omgeving van Boizenburg, waar de grens wordt gevormd door de Elbe, hebben Oostduitse militairen mynen in de rivier gelegd. De draadversper ring in de gebieden van Lüneburg en Lüchow-Dannenberg (Neder-Saksen) is nagenoeg gesloten, zodat vluchten ook hier vrijwel onmogeiyk is. Paus Paulus over Europese eenheid Paus Paulus VI heeft gisteren op een audiëntie voor de deelnemers aan het 37ste congres van de fede ratie van Italiaanse r.-k. onderwys- krachten by het openbaar middelbaar onderwys gezegd, dat de nationale in stellingen verplicht zijn de grote kwestie van Europese eenheid op te lossen. Alle burgers moeten hieraan steun verlenen met raad en voor zover mogeiyk daad. Het proces van deze eenwording moet gevoed worden door een alge mene, gemeenschappehjke cultuur. Wij zyn er van overtuigd dat het r.-k. geloof een onvergeteiyk waarde volle factor kan zyn voor het ver binden van een geesteiyk leven met de fundamentele culturele eenheid, die de bezieling moet vormen van een sociaal en politiek verenigd Europa, aldus de Paus. Het thema van het congres is „Euro pese cultuur en eenheid". -- 'rrt ïfyr (Van onze correspondent in Parijs) De ongeveer miljoen Parijze- naars, die deze dagen in verpieterde staat terugkeerden van hun troos teloze en verregende vakanties, werden door hun kranten verwel komd met een golf van berichten en artikelen die nu niet bepaald ge schikt zijn om hun stemming te ver beteren. Berichten die melding ma ken van de prijsstijgingen die zich in bijna alle sectoren aankondigen of reeds zijn ingezet en die de even traditionele als geheimzinnig-drei- woorden inflatie en devaluatie weer op veler lippen brengen. Volgens de regering is het niveau der detailpryzen over het afgelopen jaar met 5.8 pet gestegen. De offi ciële woordvoerders wyzen, om de publieke opinie te kalmeren, echter op andere landen als Italië of Ne derland waar de prijzen vrywel in hetzelfde tempo zijn gestegen. Bo vendien herinneren ze aan de ver hoging der salarissen met gemiddeld 9 pet, waardoor de styging van de levensstandaard dus toch nog verze kerd zou zyn geworden. De vakver enigingen ontkennen om te beginnen de juistheid der regeringscyfers die nogal geflatteerd zouden zyn. Doch zelfs op de basis van die officiële gegevens is de regering, volgens de bonden, nog in gebreke gebleven. Aanvankeiyk werd immers een ver hoging van het levensniveau met 4 pet per jaar door de regering gega randeerd. Na diverse besprekingen tussen ge neraal De Gaulle, premier Pompidou en andere direct betrokken ministers is er voor de volgende week een nieuw plan in uitzicht gesteld, waarmee de regering de inflatie alsnog hoopt te kunnen keren. Het plan zou zyn ge- inspireerd op het voorbeeld van An- toine Pinay, die in 1952 als minister van Financiën de frank tydeiyk wist te redden en dat op wederzyd- se afspraken met de industriëlen en het patronaat en op een lening voor de kleine spaarders was gebaseerd. Het nieuwe anti-inflatieplan dat door de jonge conservatieve minister van Financiën, Giscard d'Estaing, is ontworpen, schijnt niet direct uit te munten door radicalisme. De grootindustrie zou enkele fiscale te gemoetkomingen worden aangeboden in ruil voor de belofte de pryzen niet te verhogen en zo mogelijk nog wat te verlagen. De regering zou zelf af zien van een zoveelste verhoging der transporttarieven en voorts bereid zyn de huren tydeiyk te bevriezen. De arbeiders en de ambtenaren zou tenslotte minzaam worden verzocht verdere acties tot loonsverhoging achterwege te laten. Zelfs wanneer deze verzoeken zon der meer en zonder morren zouden worden ingewilligd, waarop nauwe- lyks te rekenen valt, mag de rege ring van haar plan, volgens de mees te deskundigen, maar hoogstens een zeer tydelyk soelaas verwachten. Er i den. is, voor een groot deel. dus de zyn teveel inflationaire factoren, die de regering niet tydig heeft weten te bezweren. De enorme financiële steun die de Algerynse repatrianten en de Fransen boeren het laatste jaar heb ben ontvangen, heeft voor de natio nale economie geen of onvoldoende produktief tegenwicht geschapen, zo dat de prijzen van tal van artikelen gestegen zyn. En een andere, zo mo gelijk nog zwaardere hypotheek vor men de gigantische uitgaven die door de militaire sector in het algemeen vrucht van haar eigen mateloze as piraties op het plan der militaire en buitenlandse politiek. En zolang ook j hier de tering der grandeur niet naar de nering der nationale economie I wordt gezet, mag men betwyfelen of i met de lapmiddeltjes van het zoveel- j sta saneringsplan het spook van een nieuwe inflatie zal kunnen worden j verjaagd. In elk geval zijn byna alle waar nemers het er wel over eens, dat nationaal economisch gezien Frank en het atoomzwaard in het byzonder r(jk thans weer hetzelfde punt heeft worden geëist. genaderd waarop het in 1958 tot zyn De Inflatie, die ook door de rege- laatste devaluatie van de frank werd ring nu niet meer ontkend kan wor- 1 verplicht. (Van onze Vlissingse correspondent) Aan de Walcherse kust heeft een Duitser een aantal mensen beetgenomen. In de streek rond de Walcherse duinen, bij Koude- kerke, denkt men de Duitsers wel te kennen. Niemand kijkt cr meer van op, wanneer bij de verkoop van een huis of een stuk grond plotseling een Duitser komt opduiken, die een fabelachtig bod noemt en de buit in de wacht sleept. Daarom was vorige week een man uit Koudekerke snel bereid om zijn villa voor f 150.000,- aan een Duitser te verkopen. Bij het achteruit rijden is een kipauto gisteren in de Scheve- ningse binnenhaven gereden en op een logger terecht gekomen. Een beeld van de licht bescha digde auto op zijn ongebruike lijke plaats. Deze wilde, naar zyn zeggen, een soort architectenbureau beginnen aan de Walcherse kust. De Neder landse eigenaar is met de Duitser en een makelaar naar de notaris in Middelburg gegaan, waar het voor lopige koopcontract werd getekei d. Dat de Duitser hier een andere naam opgaf dan in zyn pas vermeld stond heeft het enthousiasme van de ver koper niet kunnen verminderen. Volgend voorjaar zou de Duitser terugkomen om de villa grootscheeps te verbouwen en om er daarna in te gaan wonen. Voorlopig ging hij naar een grote Middelburgse kantoormeu- belhandel, waar hij voor f 15.000- meubilair voor zyn nieuwe kantoor bestelde. De goederen zouden begin september geleverd worden. Daarna is de Duitser, die zei uit Gelsenkir- chen te komen, naar een bank ge gaan om f 1500.- op te nemen. Zyn verhaal, dat zyn aannemer graag f 1500.- zou ontvangen als voorschot voor de verbouwing, werd geloofd, evenals het sprookje dat 's mans geld uit Duitsland niet zo vlug kon over komen. Een employé van de bank, die toevallig iets over de verkoop van de villa in Koudekerk had gehoord, gaf de oplichter een ruggesteuntje. En zonder moeite kon de Duitser met f 1500.- de deur uitgaan. Ook de pensionhouder, waar de Duitser in Koudekerke logeerde werd opgelicht. Hij had gezellig met zyn gast zitten babbelen en op den duur zijn die ge sprekken zo vertrouweiyk geworden, dat de gastheer zyn nood ging kla gen by de Duitser. Zyn werk. zei hy beviel hem helemaal niet meer. Ook hier bleek de gast uitkomst te bren gen. zyn gastheer kon volgend jaar by hem komen werken en alvast voorbereidende werkzaamheden uit voeren in het nieuwe huis in Koude kerken Daarop nam de pensionhouder zijn ontslag uit zijn tegenwoordige werkkring. Dat hy zyn toekomstige werkgever en passant f 300.- te leen had gegeven om de onkosten van zyn vakantie te helpen bestryden was hem nauweiyks opgevallen. Na al deze zaken geregeld te hebben, is de Duitser vorige week met de noorder zon vertrokken. Voor zijn gastheer is het nog een geluk geweest dat hy de f 300 - terugkreeg van de Duitser. Dat bedrag kon deze makkeiyk vergoeden omdat hy f 1500.- by de bank had op genomen. Inmiddels is men er op Walcheren achter, dat een en ander niet klopt. De Duitser Ls nog lang niet aan het verbouwen en er is helemaal geen aannemer, die geld van hem wil heb ben. De politie in Middelburg heeft een bevel tot arrestatie uitgevaardigd en Interpol zal helpen zoeken. De kantoormeubelhandelaar heeft beslo ten het materiaal niet te leveren, ter- wyl de verkoper van de villa naar zijn zeggen, de zaak nog even moet afwachten. De pensionhouder in Koudekerke tenslotte heeft zyn vroegere baan weer terug. Zonder één dag loonder ving In een Syrisch-Iraaks communiqué dat in Damascus is bekendgemaakt, wordt gezegd, dat een Iraakse dele gatie en een Syrische afvaardiging overeenstemming hebben bereikt over de vestiging van een volledige economische unie tussen beide lan den. Syrië en Irak hebben ook besloten I militaire commissies te vormen ter coördinering van hun Defensie. Voorts zyn zy het eens geworden over uitbreiding van hun culturele samenwerking. Biykens het communiqué zijn de twee landen van mening, dat de Arabische atmosfeer moet worden gezuiverd en dat betere voorwaarden worden gevonden voor een nieuwe unie van „Arabische revolutionairen" teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de „gevaren van Israëlische zyde". Om „de Arabische atmosfeer te zuiveren" zyn de twee landen over eengekomen. hun radiocampagnes (tegen Nasser o.a.) te staken. President Aref van Irak werd op het vliegveld van Damascus storm achtig toegejuicht, voordat hij naar Bagdad terugkeerde. President Nasser van de VAR heeft zich onverzoenlijk betoond tegenover het huidige (baathistisch) regime in Damascius, zo blykt uit een bericht in de .Al Ahram", een in Cairo ver- schynend blad. Volgens dit blad heeft de Iraakse president, Aref, die verleden week in Cairo was, Nasser voorgesteld een byeenkomst te hou den van Egyptische. Syrische en Iraakse leiders in Bagdad, tydens het bezoek van Nasser aan de Syrische hoofdstad. Nasser wilde er echter niets van weten. Hy maakte, volgens Al Ahram. duideiyk dat hy „niet bereid is tot samenwerking, noch tot vreedzame existentie noch zelfs tot een bestand met het huidige regime in Damascus". De betrekkingen tus sen Cairo en de Syrische baathisten hebben „het punt waar geen terug keer mogeiyk is. bereikt", aldus het blad. (Hel vakdagblad voor de bouwwereld) Voor een oralis proefabonnement COBOUW. POSTBUS 1067. DEN HAAG Mevr. J. F. Schouwenaar-Fransen, de minister van Maatschappeiyk Werk. zal op 12 september in het Scheveningse Kurhaus een tweedaags congres „Bejaarden in de samen leving" openen, dat wordt georgani seerd door de Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg. Voor dit congres worden er 2.000 deelnemers verwacht, voornamelijk personen die op het gebied van de bejaardenzorg werkzaam iRn. De Nederlandse Federatie voor Bejaar denzorg hoopt dat de bijeenkomst „een injectie zal betekenen voor al les wat op dit terrein in Nederland werkzaam ls". Dit wordt het derde congrea dat aan de bejaarden, die in Nederland reeds een tiende deel van de bevol king vormen, wordt gewyd. Het eer ste werd in 1950 gehouden onder de titel „congres over de oudeliedenzorg" In 1956 volgde een „congres over het bejaardenvraagstuk". Uit de benamingen alleen reeds blykt dat de gedachten over het werk op dit terrein in beweging zyn, zo verklaarde de organisatiecommissie op een persconferentie in Den Haag. Men zal moeten erkennen, aldus deze verklaring, dat de groep bejaarden in de samenleving niet bestaat uit mensen die uitgespeeld zyn, maar dat ze nog een eigen, onmisbare rol kun nen spelen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7