SK. en O. wil van Leiden meer toneelstad maken WISSELING VAN HOOFD BIJ CHR. SCHOOL NOORDEINDE Oegstgeest krijgt eigen afdeling Verkoop bouwgrond in Oegstgeest De betere kleurenfilm 2 met de J zekerheden jOpgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 augustus 1963 Tweede blad no. 31047 (Van een onzer redacteuren) Leiden moet meer toneelstad worden. Dit is een van de uitgangs punten geweest van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. bij de samenstelling van het programma voor het nieuwe seizoen. den gevolgd door Les chansons dró- les van de Oekraïnse componist Schtedrin, die hier In Nederland vrij wel onbekend is. De solist In het vioolconcert is Theo Olof. De Meesterserie wordt op 16 april door het RPhO onder leiding van Eduard Flipse besloten. Wladimir Askenazy is dan de solist in het der de pianoconcert van Beethoven. Ver der worden Diepenbrocks Elektra- suite en de symfonie in d van Franck uitgevoerd Dans Dat Toon Hermans en Wim Kan naar Leiden komen, is al bekend. Maar nog twee bekenden keren na een paar jaar afwezigheid terug: het zijn Susana y José. Het befaamde Spaanse danspaar treedt op 3 maart op. Verder zal K. en O. bezoeken or ganiseren aan voorstellingen van het Nederlands Danstheater, het Natio naal Ballet en de Nederlandse Opera in Den Haag. Jeugd werk Een minder opzienbarend, maar pedagogisch uitermate belangrijk fa cet van de K. en O -activiteiten is het culturele jeugdwerk. Ook in het nieu we seizoen zullen in samenwerking met de Leidse Jeugdactie toneel-, ballet- en filmvoorstellingen voor Jon geren worden georganiseerdZo zal de toneelgroep Studio voor leerlin- Bejaardentocht Maredijkbuurt Woensdag jl. werd, traditiegetrouw, de autotocht georganiseerd voor de bejaarden van de vereniging „Rond om de Maredijk". Om kwart over een werd met een autobus en een parti culiere auto vanaf de speeltuin ver trokken. De tocht ging via Oude We tering, Uithoorn. Hilversum, Soest. Soesterberg naar café Rest. „Berg- zicht" te Leusderheide. Aldaar werd een tijdje vertoefd en werden de bejaarden diverse con sumpties aangeboden Tegen vfjf uur werd de terugreis aanvaard, die ging via Driebergen. Zeist, Utrecht, Harmeien, Woerden en Alphen. Ongeveer kwart voor zeven arri veerde men weer op de Maredyk. Daar werden de deelnemers door een der bestuurders van de speeltuin-ver eniging „Rondom de Maredijk'' har telijk welkom geheten. Hierna werd de broodmaaltijd gebruikt waarna men nog enige tjjd gezellig bijeen bleef. In verband met het feit dat dit de 10e reis was, werd bü het af scheid de dames een fruitschaal en de heren een doosje sigaren aange boden. Een van de bejaarden dankte na mens hen allen voor de "onvergetelij ke middag en avond. gen van ulo en uts in oktober twee voorstellingen geven van „De inge beelde ziekte" van Molière. Voor de bovenbouw van het vhmo voert de Royal Academy of Dramatic Art. in november 'The importance of being earnest" van Oscar Wilde op. Gereformeerd Jeugdverband Het Gereformeerd Jeugdverband Leiden heeft een kleine maar wel verzorgde brochure uitgegeven, waar in de activiteiten van de verschillen de groepen in het thans aangevan gen seizoen worden opgesomd onder het motto „Begint eer gij bezint Uit het inleidend woord blijkt, dat deze nieuwe wijze van aandacht vra gen voor het werk van het verband mede is ingegeven door het ver schijnsel. dat het werk in Leiden min of meer stroef verloopt. Het is nodig gebleken, nieuw leven in de organi satie te blazen en vooral duidelijk te maken, dat men aantrekkelijke ac tiviteiten kan ontwikkelen wanneer allen hun schouders onder het werk zetten. De thans verschenen brochu re is samengesteld door de Plancom missie. die in de lente van dit jaar werd samengesteld. Collectanten voor kankerbestrijding Er bestaat nog behoefte aan collec tanten voor de inzameling ten behoe ven van de kankerbestrijding. Zij die aan dit doel enige tijd en moeite willen geven, kunnen zich daartoe vanavond om 7 uur melden in het gebouw van de Geneeskundige Dienst aan de Mare. Advertentie Prof. Kuenen naar Nairobi Prof dr. D. J. Kuenen, hoogleraar in de experimentele dierkunde aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot Nederlands gedelegeerde naar de algemene vergadering van de Inter nationale Unie voor Natuurbescher ming, welke van 12-24 september in Nairobi in Kenya wordt gehouden. Veel waardering voor twee krachten In een bijeenkomst welke daartoe gisteravond in het gymnas tieklokaal van de school was belegd en behalve door een groot aantal ouders, het onderwijzend personeel en vele collega's, even eens werd bijgewoond door de heren A. Boogaard en B. Swanen- burg, respectievelijk'Rijks- en Gemeentelijk inspecteur van het l.o., heeft de heer H. van Meeuwen officieel afscheid genomen als hoofd van de Prins Bernhardschool aan het Noordeinde. Tevens werd de heer A. v. d. Rovaart door de voorzitter van de Vereni ging voor Chr. Onderwijs te Leiden, ds. D. J. Vossers, officieel als het nieuwe schoolhoofd geïnstalleerd. J Om dit te bereiken zal K. en O., Mat tot dusver vrijwel uitsluitend met "abonnementsvoorstellingen werkte, ln de komende maanden extra to neelavonden organiseren. Voor deze !«gn. losse voorstellingen komen aller teerst stukken in aanmerking, die om Ineen of andere reden niet kunnen i.l worden opgenomen in de verschil lende abonnementen. En verder in .^samenwerking met het Leids Acade- 'e"miseh Kunstcentrum werken van ^moderne toneelschrijvers, u Ook al terwille van een beter be- Hgrip voor het hedendaagse theater '^organiseert K. en O. in de tweede 1 helft van het seizoen een cursus over modern toneel, bestaande uit een in- leiding, de opvoering van een modern 'J werk en een discussie met publiek hierover. ic Het Leidse toneelseizoen wordt 19 n<jen 20 september geopend met voor- gi stellingen van Noel Cowards blijspel n „Quadrille" door de Haagsche Come- >-Wie. De hoofdrollen worden vertolkt •J door Paul Steenbergen, Myra Ward, clGysbert Tersteeg en Anne-Marie Heyligers. Later in het seizoen kan men het optreden tegemoet zien van '•'Centrum, Ensemble, Nieuw Rotter- 1 dams Toneel en de Nederlandse Co- c3biedie Filmanalyse t.sj Nieuw is het plan van K. en O. om lan de Filmserie en Filmkring een le filmvormingscursus toe te voegen. In leze cursus zullen onderwerpen be- landeld worden als filmanalyse, on- lerwijs en film en de geschiedenis i *an deze jonge kunst. De Filmserie cin Casino) brengt ilireprises van drie belangrijke films: Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen JUWELIER v. d. WATER, Haarlemmerstraat 207, heeft ze. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marina, d. v. P. C. de Horn en J. Ennenga. Bernardus. z. v. C. A. de Groot en E J. Scheellngs. Tamara, d. C. van Graafeiland en E. Filatowa. |an Cornells, z. v A. Korpershoek en A. G. Overes. Alex, z. v. C. van Veen A. den Hartog. Adrlana Cornelia Maria. d. v. J. D J. de Rooi) en W C. M. van Holstein. Paulina Johanna Ma- ha, d. v. J. Keljzer en J Koot. Hendrl- kus Petrus, z. v. T. Nijssen en IJ. H. 0 Schippers. Ingrld, d v. P. Nleuwkerk in E. W. F. Uiterdijk. Antoon. z. v. J. Sijgh en M. Herbert Diana Elisabeth, v. L. de Jong en M. van Waveren. GETROUWD E Kuipers en W. Smith. A. H. M. de Jong en M. N. van der Horn. A. Hoge- ües en M. van Eijgen. G. J. Visser en E. S. H. van Peenen. A. van den Bos tn L D. Bavelaar. T. Pover en R Post. N. Bink en E. Neuteboom. J. Schouten *n J. Devllee. C. Stikkelorum en M. E. 0 Verbooij. W. A. F A. Plasmeljer en L. J. van Hal A. J. Mink en D. Wiellnga. B. M R. Vogt en M. J. van KempeTi. G P. M. van Tol en J. A. C Beukman. 1 L J. Vlnkesteyn en M. C. Bake J H M. van der Kroon en W. J. van den |Broek. OVERLEDEN J J Bazelmans. 65 Jaar, man. C. Wolfswinkel. 71 Jaar. wed. van J. A. Boch F de la Rle. 90 Jaar, vrouw. J. ungeveld. 95 Jaar, man. Susana y José treden op 3 maart in Leiden op. Room at the top. De dame met het hondje en The middle of the night. Voor de Filmkring «in de Universi teit) staan o.m. een Japanse speel film en werk van Fons Rademakers op het programma. legst geest Ruim 1500 leden van K. en O. wo- nen in Oegstgeest. Voor hen zal het wel plezierig zün te vernemen, dat in hun woonplaats een afdeling van de Leidse Volksuniversiteit zal worden opgericht, die in januari al hoopt te starten met een programma van wat kleinere maar daarom niet minder belangrijke activiteiten in de vorm van cursussen, lezingen, filmavonden e.d. Muziek Meer bijzonderheden zijn inmiddels ook bekend geworden over het mu ziek programma van K. en O., waar voor in Leiden nog steeds grote be langstelling bestaat un tegenstelling tot de sterk dalende interesse voor abonnementsconcerten in Amster dam en Den Haag». Het Residentie-orkest o 1 v. Willem van Otterloo opent 24 oktober de Meesterserie met het eerste piano concert van Brahms (solist: Claudio Arrau) en Beethovens Eroica. Het Italiaanse kamerorkest San Piétro k Majella met als dirigent Renato Ruo- tolo speelt op 28 november werken van Rhespighi. Bach. Roussel en Mo zart. Het eerste concert in het nieu we jaar op 16 januari wordt vangegeven door het Rotterdams Philharmonisch Orkest o l.v. Hein Jordans met solistische mede werking van de bas-bariton Heinz Rehfuss. Haydns Oxford-symfonie en Na twee jaar Zoals bekend werd de heer Van der Rovaart kortgeleden benoemd tot opvolger van de heer Van Meeu wen. thans schoolhoofd van de nieu we Koningin Emmaschool in de Ce- sar Franckstraat Lei den-Zuid-west.) De heer Van der Rovaart was voor dien schoolhoofd in Hoensbroek en herdacht vorig jaar zijn 25-jarig ju bileum bij het Chr. Onderwijs. In zijn hartelijk woord van wel kom richtte ds. Vossers zich in het bijzonder tot de heren Boogaard en Swanenburg. wier tegenwoordigheid als afgevaardigden van het ryks- en gemeentebestuur hü bijzonder op prys stelde. Spreker herinnerde aan de benoe ming van de heer Van Meeuwen tot hoofd van de nieuwe school der ver eniging, welke benoeming een af scheid van de oude school inhield en wel nauwelijks 2 jaar nadat hijko mende uit Gelderland, als hoofd hiervan werd geïnstalleerd. Hy kon zich indenken, dat de ouders der leerlingen zowel als het onderwij zend personeel en de leerlingen zelf de onderhavige benoeming, allesbe halve hebben toegejuicht, daar de heer Van Meeuwen er gedurende de ze twee jaren steeds weer in was ge slaagd een prettige sfeer in de school te scheppen en zich als schoolhoofd en leerkracht bij het onderwyzend personeel en de leerlingen zeer gezien te maken. Uit de kern Met verwijzing naar het feit, dat de heer Van Meeuwen een school met 4 leerkrachten verliet teneinde - overigens op eigen verzoek - hoofd van een school met slechts 2 leer krachten en een dus aanmerkelijk minder aantal leerlingen te worden, was spreker ervan overtuigd, dat geen enkel schoolhoofd de heer Van Meeuwen diens benoeming zal benij den. In dit kader vestigde hü de aandacht nog op de grote terugloop van het aantal leerlingen op de scho len in de binnenstad waaronder dus ook de Prins Bernhardschool als ge volg van het feit. dat jonge gezin nen mede door de stadssanering zich in de buitenwijken zijn gaan vesti gen Daar hierdoor zelfs enkele oude scholen van onderscheidene richtin gen in de binnenstad moesten worden opgeheven, kon de vereniging voor Chr. onderwijs zich, aldus spreker, zeer gelukkig prijzen, dat de „oude" Prins Bernhardschool hoewel het aantal leerlingen tot circa 100 daal de. ieder cursus Jaar weer opnieuw zijn bestaansrecht bewees. Zich in het bijzonder tot de heer Van der Rovaart richtend, wees da. Vossers Myra Ward speelt een van de hoofdrollen in het blijspel ..Quadrille", waar mee het toneelprogramma van K. en O. op 19 en 20 september wordt geopend. Brahms' eerste symfonie omlijsten liederen van Mahler Het Residentie- Orkest, geleid door Willem van Ot terloo. speelt op 20 februari Beetho vens derde Leonore-ouverture, het pianoconcert in e van Chopin so list: Alexander Uninsky) en Mathis der Maler van Hindemith. Een geheel Russisch programma brengt het Residentie Orkest op 19 maart, als het wordt geleid door Gennedi Roidestwenski. dirigent van het svmfonie-orkest van Leningrad. Tsjaikowski's vijfde symfonie en Prokowjews tweede vioolconcert wor- Drievoudig afscheid bij Holl. Constructie Gistermiddag werd in de recreatie zaal van de Hollandse Constructie werkplaatsen aan de Zoeterw.weg afscheid genomen van de heren B Goddijn, die jarenlang aan de snijta fel heeft, gestaan, en H. Stouten en Van Geffen, beiden monteurs, die de pensioengerechtigde leeftijd hadden bereikt. De voorzitter van het sociaal fonds de heer S. de Wetering sprak waar derende woorden over het werk en het karakter van de scheidende per soneelsleden en bood een enveloppe met inhoud aan. Voorts werd het woord gevoerd door de heer J. Singe- ling als vriend en de heer Langezaal als chef van de montageafdeling, die verschillende geschenken aanbood. De heer La man sprak namens De Stalen Band en tenslotte nog de heer Meertens als bankwerkersbaas en de heer Fasseur namens de kaartclub. Namens de drie scheidenden dankte de heer Goddijn voor de woorden en geschenken, die het drietal by het afscheid ten deel waren gevallen. erop, dat diens taak als hoofd van een school, welke in de afgelopen ja ren zo voortreffelijk was geleid, me de gezien de onderwijs resultaten, in de eerstkomende periode niet gemak kelijk zou zijn. Daar de heer Van der Rovaart het Chr onderwijs al ruim 25 jaar voortreffelijk had ge diend. was het bestuur er echter ten volle van overtuigd, dat hij ook de hem thans toebedeelde taak uitste kend zou vervullen en naast het ge ven van de nodige leiding tevens een belangrijke bijdrage zou leveren in de karaktervorming van zijn Leidse leerlingen. Na te zyn voorgegaan in gebed verklaarde ds. Vossers het nieuwe schoolhoofd officieel geinstal- leerde. Uitnemende sfeer De heer Boogaard legde hierna op zijn beurt eens de nadruk op de on getwijfeld uitnemende sfeer, die er op de school heerst en waaraan ook de heer Van Meeuwen zowel door zijn vastberaden doch niet opvallend strenge leiding als zyn onderwys- vakbekwaamheid heel veel had by- gedragen. Ook hij was er stellig van overtuigd, dat de heer Van der Ro vaart. die op zijn vorige scholen be wezen had zijn mooie werk uit roe ping te vervullen, in elk opzicht de voetsporen van zijn voorganger zou drukken. Toch benijdenswaard Mede namens het gemeentebestuur riep de heer Swanenburg na een langdurig ziekbed gelukkig weer ge heel hersteld het nieuwe school hoofd een hartelijk welkom in Lei den toe en nam hy uiteraard slechts in zün functie als hoofd van deze school afscheid van de heer Van Meeuwen. Dat niemand het de heer Van Meeuwen zal benyden hoofd van de nieuwe doch veel kleinere school te worden, kon spreker allerminst on derstrepen. „Uw nieuwe school heeft, aldus richtte hij zich tof de heer Van Meeuwen, zoals u inmiddels wel gezien heeft een dermate prachtige en moderne outillage, dat niemand enig medelüden met u behoeft te hebben en integendeel meerderen u wel zullen gaan beryjden". In dit verband was hü eveneens ervan overtuigd, dat het nieuwe school hoofd na in vele plaatsen het onder- wijs te hebben gediend zich spoedig gelukkig zal prijzen thans ln Leiden hoofd van een school te zyn „Als inspecteur van het l.o heb lk ln de laatste 8 jaar de kosten voor het inrichten van een school zien ver driedubbelen en ervaren, dat het Leidse gemeentebestuur alles in het werk stelt om het personeel op de Leidse scholen in de gelegenheid te stellen voortreffelyk onderwys te ge ven", lichtte spreker zyn overtuiging nader toe. Na de heer Van der Ro vaart er nog op te hebben gewezen, dat hü weldra zal ervaren op welk hoog peil de onderwys-voorzieningen ln Leiden staan t.o.v. meerdere ande re grote steden, wenste spreker hem nog vele succesvolle jaren in Leiden toe. Gulden tijd Nadat ds. Vossers beide inspecteurs nog zyn erkentelykheid had betuigd voor hun by dragen in de materiële en andere voorzieningen, waaraan ook de vereniging voor Chr. onder wys steeds behoefte heeft, richtte de heer M. I. de Jonge namens de hoof den van de scholen voor Chr. onder wijs nog een kort hartelyk welkomst woord tot zün nieuwe Leidse collega, die züns inziens in Leiden ongetwü- feld „een gulden tüd" tegemoet gaat. De heer Van Meeuwen sprak hier na een kort hartelük afscheidswoord tot de ouders en wenste zün opvol ger Gods beste zegen bü diens werk toe. Tenslotte dankte de heer Van der Rovaart voor de vriendelüke woor den. die tot hem waren gesproken Ds. Vossers sloot de büeenkomst met een kort dankgebed. B en W van Oegstgeest stellen de raad voor te besluiten tot de vol gende grondverkopen a. Aan de woningbouwvereniging „Buitenlust" voor de bouw van 20 eengezinswoningen plm. 3191 m2 grond voor de prüs van f 72.000 in totatl. Tevens stellen zü voor te besluiten tot het toekennen van een grond- en bouwvoorschot voor de bouw dezer woningen groot resp. f 82 400 en f371.554 94 b. Aan het Bedrüfspensioenfonds voor de kleine metaalnüverheid te I 's-Gravenhage voor een totaalprüs van f131.400 voor de bouw van 24 flatwoningen t.w. plm. 2244 m2 grond aan de Dahlialaan voor f70 200 en drie percelen grond eveneens gelegen aan deze laan groot 1120 m2. 964 m2 en 644 m2 voor de bouw van 17 een gezinswoningen voor de prüs van resp. f25.200. f21.600 en f 14 400 I c. Aan Holweg's bouw- en aanne- mingsbedryf NV te Utrecht plm 4134 m2 grond aan de Dahlialaan voor f 31.50 per m2 en plm. 2301 m2 grond aan de Clematislaan voor f 36.50 per m2 is totaal voor f214.207.50 Dit is f 17.000 minder dan de vastgestelde prüs Bij aanvaarding van dit voorstel zal door de woningbouwvereniging „Buitenlust" de bouw van de 20 toe gewezen woningwetwoningen uit het contingent 1963 kunnen worden op- Advertentie L. GAYKEMA (56) 40 JAAR BIJ STERKE WACHT „Ik geloof niet dat ik uit mezelf by de Sterrewacht zou zyn gekomen". Dat zei vanmorgen de heer L. W. M. Gaykema (56). die het feit herdacht dat hy veertig jaar geleden bij dit instituut in dienst trad. De aanwe zigen in de stemmige hall van de Leidse Sterrewacht moesten bij die woorden even glimlachen. Het is be kend, dat ook de vader en de broer van de jubilares aan dit wetenschap pelijk centrum waren verbonden. Op 30 augustus 1923 zei de „oude" Gaykema tegen zün zoon, die juist de schooltüd achter zich had gelaten „Je moet morgen maar eens vroeg opstaan en opschieten dan zal ik je eens wat laten zien". De zestien ja rige Leo ging mee en vader Gayke ma bracht hem naar de sterrewacht. „oTen voelde ik al wat de bedoeling was" zegt hij nu De directeur van de Sterrewacht. proffessor De Sitter, was er direct mee ingenomen dat Leo bij het instituut in dienst zou tre den. Aanvankelijk in de functie van rekenaar h?t was de periode dat nog heel wat becüferingen „uit het hoofd" moesten geschieden later als administrateur. Een functie die h nu nog bekleedt Veertig jaar zün er sinds die augu tusdag in 1923 voorbügegaan En er is Intussen heel wat varanderd. Van gedragen aan de NV Holweg's bouw en aannemingsbedrijf NV voor de maximum toelaatbare curveprüs. De huur dezer woningen zal f 19.8O per week bedragen. Het is niet mogelük gebleken, dat het Bedrüfspensioenfonds voor de kleine metaalnüverheid een aan vaardbare aannemingssom kon be dingen voor de bouw van de in 1963 toegewezen 24 flatwoningen en 17 eengezinswoningen. De bouw van deze woningen is al- 1 leen dan mogelyk indien de 17 een gezinswoningen in de vrije sector kunnen worden gebouwd, welke wo ningen dan moeten worden verhuurd voor f 125.60 per maand. De 24 flat woningen kunnen als premie-wonin gen worden gebouwd en zullen wor den verhuurd tegen een gemiddelde huur van f 90 per maand. Toekomstige van overheidswege I toegestane huurverhogingen zowel op de flats als op de eengezinswonin- gen zullen worden toegepast. Van deze 41 woningen moeten 20 j woningen worden verhuurd aan per soneel van het ministerie van Mari ne. welk ministerie zich met de om zetting van 17 premiewoningen in vrüe-sector-woningen kan verenigen. Het aan de gemeente toegewezen bouwvolume ten behoeve van de bouw van 17 premiewoningen komt weer ter beschikking van het ministerie van Marine, waartegenover de 17 vrüe-sector-woningen zullen worden gebouwd uit een marine-contingent 1964. Het Bedrüfspensioenfonds heeft met Holweg's bouw- en aannemlngs- bedrüf overeenstemming bereikt over de aannemingssom. Bü de flatwonin gen komen 12 garages In de onderhandelingen is tevens betrokken de verkoop van de onder c bedoelde grond aan Holweg's bouw- en aannemingsbedrijf, zodat deze verkoop een onverbrekelijk ge heel vormt met de beide andere grondverkopen en de realisering van de bouw der woningwet-, premie- en vrüe-sector-woningen. De betaling der koopsom zal plaats vinden binnen een maand nadat door toewüzing van woningen uit de vrüe sector tot bebouwing kan worden overgegaan. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 30 aug Kaasmarkt Aangevoerd 13 partijen Goudse kaas en 3 partijen Leidse kaas. Notering: Goud se kaas extra kwal. f 2.53, le kw. f 2 47- f2 51. Leidse kaaa extra kwal. 12.44. Handel kalm. LEIDEN. 30 aug. Veemarkt. Stieren aanvoer 15. piljs f 2.90-f 3.35 per kg schoon gewicht, handel rustig. Melk koeien: 55. f 700-f 1100 per stuk. rustig. morgen stond niet professor De Sitt als directeur van de Sterrewacht voor hem. maar professor J. H. Oort. die I de Jubilaris toesprak Professor Oort i sprak er zyn voldoening over uit een figuur met de werklust, de integriteit en de capaciteiten van de heer Gay kema onder het personeel van de Sterrewacht te hebben. Hij bood hem namens de Sterrewacht een envelop met inhoud en een fraai bloemstuk I aan Ook namens de Universiteit 1 werd de heer Gaykema een en vo lop met inhoud overhandigd. Links het nieuwe hoofd van de school de heer A. v. d. Ro vaart. rechts het scheidende schoolhoofd de heer H. van Meeuwen. (Foto LD./Holvast) Vette koelen 390. f 2.75-13.45 kg sch. gew., vlug. Vare koelen 45 f 400-f 925. per 6tuk. rustig. Pinken: 30. f 275-f 540 per stuk. kalm Graskalveren 5. Vette kalveren 103. f 2.30-13.10. kg lev. gew. tamelijk. Nuchtere kalveren 24. Vette schapen 450, f95-fl20 per stuk. goed. Fokschapen 120. f 120-f 140. per stuk. goed. Vette lammeren 2522 f 105-f 145 per stuk. goed Varkens 27 Drachtige zeugen f 325-f 425 per stuk. redelyk. Schrammen 220. f 75-f 105. redelyk. Biggen 464. f 56-f 60-f 66 per stuk. Gei ten 11. Totaal 4481. AALSMEIER. 28 aug. Bloemenvei ling. Gerbera 45-61. Calla 90-110 per stuk. Lelies 30-50. per kiek, 45-70 per tak. Ornlthogalum 75-100. Fresia 100- 190. Gladiolen 95-110. Colvlllel 55-70. per bos Rozen: Roselandla 8-10, Parel van Aalsmeer 9-17, Geh. Dulsberg 14- 19. Pechtold 10-16. Townv Gold 15-20, Mad. Ofman 8-15. Baccarat 35-40. Mon tezuma 13-18, Florlade 15-23. Newvor- ker 19-25. Carol 11-15, Pink Sensation 19-25, Super Star 19-25, Blrgitte 12-17. Garnette 8-13. Nymph 20-30. Valeta 12-18, Sweetheart 11-17. AALSMEIER. 29 aug. Bloemenvei ling Gerbera 45-68. per stuk. Lelies 40-60 per kelk. 35-50 per tak. Ornltho- ?alum 70-90. Fresia 200-280. Gladiolen 0-100. Colvlllel 35-50 per bos Rozen: Roselandla 7-12. Parel van Aalsmeer 10-16, Geh. Dulsberg 12-18. Pechtold 10-16, Towny Gold 14-20. Mad. Oflman 14-20. Baccarat 35-46, Montezuma 19- 23. Florlade 16-21, Newyorker 20-29. Carol 9-14. Pink Sensation 19-28. Super Star 29-36. Blrgitte 15-21. Garnette 8- 12. Nymph 40-52. Valeta 15-22. Sweet- haert 11-20. RIJNSBURG. 29 aug. Groenteveiling. Waspeen 1100-1800. Uien 1900-2350 to maten 2500-7400. herenbonen 6000, an dijvie 2000. augurken 1300-3100. groene kool 2900 p. 100 kg boepeen 2800-4600 100 bos. selderij 1100-1400, petuschi 400-1100 per 100 bos. sla 1800-2000. bloemkool A 4200-5300. B 2300-3300 per 100 stuks. RIJNSBURG. 29 aug. Bloemenveiling i Flora Colvlllel 320-500-910. Gladiolen Memorial Day 800-860. Pactolus 790- 940. Sweet Seventeen 12-13. Spie and Span 9. Fire Brand 12-14, Hellanthen 480-620. Llabrls 380-500-1070. Anjers sim wit 18-23. rood 18-21. roze 18-22. dusty 16-23. tangerine 22-28. mlgolle '24-32. Breltner 42-49. Evelyn Bush 40- 46 per 100. Statlce 75-90. Enkele As ters 75-100. Phlsostegla 70-80. Elkeblad 27. Delight 120-140. Bright Eve 120, Reveil 120-130. Chatworth 95-115, Mag- da 110, White Hope 150-180 per bos. TER AAR. 29 aug. Augurkenvelllng. Augurken A 71. B 49. C 48. DA 51. D °3. CD 27-28, CD groot 4, E 13 allea per kg.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3