m Nationale selectie in nog vakantiestemming Sporttoto Italiaanse Ghedini (17) alle ruiters te sterk TENN1SPROFS NAAR HOUTRUSTHAL? AEG Jos Ernst tweede Schwartz af en toe wanhopig 2500 voor een moord Omgeslagen zeiljol op zee gevonden Het sprookje van iedere dag... Jonker- en Jofferprijzen voor Chantiago en Christine Mae Goede start Leidse schakers in toernooi van Eastbourne ports p li liters Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 29 augustus 1963 Derde blad no. 31046 Gertla Kraan2.08 op de 800 in Gerda Kraan, de Europese kam pioene op de 800 nieter, heeft gister avond tijdens de stedenontmoeting Southall-Den Haag de 880 yards ge lopen in 2 minuten en 8 seconden. Gerda leverde haar prestatie de snelste tijd, die dit jaar in En geland op dit nimmer Is gemaakt, als eerste loopster van de Haagse 3 x 880 yards ploeg. Het Haagse team zegevierde in 6.58.6. Er werden nog meer goede pres taties geleverd. Marijke Thomas won het hoogspringen met 1.60, ter wijl Piet de Haas de 3000 meter het snelst aflegde in 8.34.2. Het kogelstoten dames werd met 14,81 meter een zege voor de Engel se international Suzanne AUdav. WIELRENNEN Ronde van Polen De vijfde etappe van de Ronde van Polen. Rybnik-Brzeg, leverde gis teren een zege op voor de Pool Sta- ron, die in de spurt zijn landgeno ten Chojnacki en Fiedorov versloeg. De tijd van de eerste drie was 3 uur en 58 minuten en 15 seconden over de 158 km. Beste Nederlander was Martin van Ginneken. De Braban der finishte met een achterstand van 35 seconden op de winnaar als zevende. Broekmans en Cooremans werden respectievelijk 32e en 41e, bei den in 3.59.25. Het algemeen klassement wordt nog altijd aangevoerd door de Pool Kudra. die een voorsprong van 1 minuut en 52 seconden heeft op zijn landgenoot Palka. Van Ginneken is vyfde op 3 minuten en 14 seconden. Broekmans staat 25e en Coore mans 44e. De hoofdprijs in de sporttoto van zondag <f. 98.660» wordt door 14 per sonen gedeeld, van wie er een twee kolommen goed had voorspeld. Ieder ontvangt netto f. 6577. Voor de tweede prijs van f. 53(820 komen 374 personen in aanmerking. Hierbij waren er twee, die twee juiste kolommen hadden ingevuld. Zij ont vangen netto ieder ongeveer 143 gulden. De prijs van f. 81.104 be schikbaar voor de gelijke spelen wordt verdeeld onder 69 personen. Zij krijgen ieder netto ongeveer I. 1175. Kortgeleden verscheen er in een Brits avondblad de volgende advertentie: „Kans om in een paar minuten 2.500 gulden te verdienen. Wij zoeken voor een niet al ledaags karwei dat maar één maal gedaan kan wordeneen man met een normale intel ligentie en een vurig tempe rament die bereid is risico's te nemen. Een 22-jarige man schreef erop. Hij kwam in contact met een man van 54 jaar. die het kennelijk op het leven van de vrouw van een andere man had gemunt. De sollici tant die het buitengewone karweitje had moet opknap pen. zou die vrouw voor 2.500 gulden hebben moeten dood schieten of ivurgen. De 22- jarige die op de advertentie had geschreven, nam echter het zekere voor het onzekere en belde de politie op. Dins dagavond. toen beide man nen ergens piet elkaar zaten te praten, kwam de politie binnen en arresteerde de ad verteerder. Hij zal voorlopig worden vastgehouden voor een medisch onderzoek. „Sjaak, in welk bock staat dat nou?", zei bondscoach Elek Schwartz mismoedig en wanhopig, toen Swart. de adspirant-rechtsbuiten van het Oranjeteam, voor de zoveelste maal probeerde Piet Ouderland in een simpele dribbel te passeren. ..Geef die bal nou over. Coen staat vrij". Het was niet de enige aanmerking, die de bondscoach gistermiddag op het KNV B-sport centrum, in Zeist moest maken bij de eerste centrale training van het nieuwe seizoen. Bij heel wat spelers heerste aanvankelijk nog een wat verlate vakantiestemming. Coen Moulijn en Guus Haak in duel tijdens de centrale trai ningwaarover Elek Schwartz niet zo heel best te spreken was. TWEE vrouwen in New York vermoord Twee jonge vrouwen zyn in een flat in Manhattan (New York) op gruwelijke wijze door inbrekers ver moord. De vrouwen waren aan pol sen en enkels gebonden en daarna met messteken om het leven ge bracht. Een van hen was de 21-jarige nicht van de Amerikaanse schrijver Phi lip Wyli. Een Duits schip nam gistermiddag in de omgeving van Texel een omge slagen bootje waar. De marine ging onmiddellijk op weg en reeds een half uur later was de oceaanmijnen- veger „Onverdroten" met het bootje een zeiljol op weg naar Den Helder. Op het scheepje staan de volgende woord engeschilderd: Dormoase, Ragleshan. Een Neptune van de vliegbasis Val kenburg was eerst op onderzoek uit gegaan. Toen de piloot van dit vlieg tuig berichtte, datinderdaad een om geslagen vaartuig in zee lag. kwam de mijnenveger „Onverdroten" ln actie. De Marine houdt er rekening mee. dat het jolletje het slachtoffer is ge worden va neen der laatste stormen. Waarschijnlijk is het uit Engeland afkomstig. Ajoeb Khan stelt zijn bezoek aan Engeland uit De president van Pakistan, Ajoeb Khan. heeft het staatsbezoek dat hij in oktober aan Londen zou brengen uitgesteld. De reden van dit uitstel is net overlijden van de voorzittter van het parlement, die tijdens de afwezigheid van de president als zijn plaatsvervanger zou optreden. De Engelse koningin en de rege ring hebben het uitstal om deze re den officieel geaccepteerd. Erg over tuigend wordt de reden van het uit stel in Londense kringen niet geacht. De algemene opinie in Pakistan heeft zich uitgesproken voor het losser maken van de banden tussen dit land en het Westen nadat de En- cels-Amerikaanse bemiddelingspogin gen in de kwestie-Kasjmier is mis lukt en vooral nadat Engeland en Amerika hun hulp aan India hebben uitgebreid om dit land in staat te stellen weerstand te bieden aan een nieuwe bedreiging van China. Men Ls er in Pakistan van overtuigd, dat India de wapens uit het Westen te gen Pakistan zal gebruiken. Thuis bij U de beste wasmachine uit de grootste fabriek voor electrische huishoudelijke toestellen in Europa. AUTOMATISCH WASSEN A PCm TURNAMAT f 1298.- Wasmiddel in zeep bakje. 5 kg wasgoed in de trommel. Tempera tuur instellen. Knop omdraaien. Voorwas- sen, wassen, 5x spoe len gebeuren verder geheel automatisch in de roestvrij edelsta- len kuip en trommel. Het wasgoed nog even in de centrifuge. Klaar. De Zeister jeugd begroette zijn hel den vol enthousiasme. Toen de ijveri ge bewaker van het KNVB-domein. om de fotografen en cameralieden ter wille te zijn. de hand over het hart streek en de autogrammenja- gers toestond, in volle ren bezit te nemen van de vijftien kandidaten vooi het Nederlandse voetbalteam, steeg de vreugde zelfs, ten top. Al heel snel werd de spelers dui delijk. dat zelfs de omstandigheid, dat het kleine Luxemburg woensdag 11 september in Amsterdam de eer ste tegenstander van het. nationale team is. Elek Schwartz niet kon ver leiden tot een rustig begin. Een klei ne twee uur heeft hy. na een droge start veelal bij stromende regen, zijn pupillen op de gave grasmat bezig gehouden. Na een uur conditie-oefe ningen volgde, zoals gebruikelijk, de tactische training met de bal. Eddy Pieter Graafland en Piet La- garde werden voorts een kwartier lang „Geëxamineerd" door een onver moeibare en steeds bijzonder zuiver schietende Schwartz, waarbij Pieters Graafland aanmerkelijk meer con centratie en klasse toonde. Geen schokkende gebeurtenissen dus in Zeist, waar dokter A. A. Pan- nekoek. die voor de training de bloeddruk van de spelers mat. de Koersen te Duimligl enige KNVB-official was, die de ver richtingen van de spelers volgde. Nuninga? Zelfs de journalisten, die naar het sportcentrum waren gekomen in dc hoop dat de bondscoach de naam van de zestiende speler van zijn se- lectlegToep bekend zou maken, kwa men bedrogen uit. „Ik ken hem nog niet. maar de pers schijnt al tc we ten wie het ls". zei de Bondscoach met een lach. die even wrang als sarcastisch was. kennelijk doelend op dc veelvuldige aanbeveling van GVAV-aanvalsleider Klaas Nuninga. Dc Bondscoach wil de wedstrijden van zondag afwachten voordat hij zijn keuze bekend maakt. De enige troost, die de varzamelde journalisten hadden, was echter dat het vrijwel zeker is dat Schwartz zondag naar Utrecht zal trekken om de ontmoe ting DOS-GVAV bij te wonen, waar in hij zowel Tonny van der Linden, aanvalsleider van Oranje in de laat ste wedstrijd, als de gevaarlijke en produktieve GVAV-midvoor Nuninga in actie kan zien. Van onze medewerken In de strjjd om de Jonker- en Jofferprijzen voor tweejarige dravers leek het dat bij de hengsten de grote favoriet Chantiago zou falen, daar deze bij de start fouteerde. Jan van Dooyenweerd kreeg zjjn paard echter bijtijds in het goed espoor en eenmaal in de juiste draf. ging hjj de leidende C'hambon llollandia gemakkelijk voorbij en triomfeerde voor de zesde achtereenvol gende keer. Comte du Commerce werd derde vóór Coureur Frances. Bij de merries was Corinne HoIIandia van de start af foutief en deze werd uitge schakeld. Christine Mac (Vóórhaar) overmeesterde kort voor de bovenboeht haar stalgenote, Claudette D en toen ging de Mac Kinley-dochter onbe dreigd naar een vlotte 1.31.4 zege. De favoriet Con Brio. die door een lang zame start veel terrein verloor, ontnam Caty HoIIandia in de eindstrijd nog gemakkelijk de tweede plaats. favoriet Zilvervos tv. Dooyeweerd), die door een fout vrij veel terrein had verloren, in 1.26.9 km-tijd. Wally Parisien werd een uitstekende derde. W. Kaczarowsky won twee van de drie rennen, die zeer matig bezet waren, en wel met Willibald en Deer Gallows. Van der Kraats nam met Roman March de derde koers voor volbloeds voor zijn rekening, waarbij hij met 1H lengte de baas bleef over Ex Gratia. De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: FulhamSheffield Wednesday 2—0; Leicester City- Birmingham City 30: Lvierpool— Nottingham Forest 1—2; Manchester United—Ipswich Town 2—0; Shef field UnitedBlackburn Rovers 01 Wolverhampton WanderersTotten ham Hotspur 14. OM EUROPESE SPR1NGT1TEL JUNIORES De 17-jarige Italiaanse Franccsca Ghedini uit het zonnige Padua heeft gistermiddag in een puur Hollandse, gestaag neer stromende regen en op een doorweekt terrein, dat bijzonder zwaar en glibberig was, haar grootste triomf uit haar nog jonge carrière als amazone behaald. In Rotterdam werd zij Europees kampioene springen en dat op ongeëvenaarde wijze. Als enige reed zij met haar paard, de 10-jarige Ierse ruin Gengis Kan, twee foutloze parcoursen, waarvan het tweede de barrage beslissend was. Moeilijke sloot Vijf combinaties hadden zich hier voor geplaatst, vijf naties vertegen woordigend: Italië. Joegoslavië, En geland, Frankrijk en Nederland. De vaderlandse kleuren werden hierin hooggehouden door het 17-jarige Blarioumse meisje Josje Ernst met Blacky, een combinatie, die nationaal De openingsdraverij werd een ver rassende zege voor De Visser met Brigetta Norton, die in de wedstrijd de steeds leidende Bentny HoIIandia gemakkelijk naar de tweede plaats verwees. De met 17 paarden dicht bezette koers om de Bernadine-prijs besliste Eijkelenborg met BrutusStuërmann in 1.29.8 op fraaie wijze in zijn voor deel, Astrid HoIIandia werd tweede vóór Adeltraut M. Zeldzaam mooi was de stryd in de internationale draverij. Een compacte massa ging de voorlaatste bocht door onder aanvoering van Yewel Boy. In de rechte lijn kreeg Vlieger D (J. de Vlieger), die 20 meter extra belas ting had gekregen, enig voordeel, doch in de eindstrijd chargeerde ir. Oosting met Kan Pom B en op foto triomfeerde deze in 1.24.- km-tijd. Een verrassing bracht in de slot- draverij de vroeger zeer snelle doch veelal onwisse Xirene HoIIandia. in handen van Jos Leeuwenkamp. Deze had zijn koers goed verdeeld en in de laatste meters klopte deze de Voor de 11e maal in successie heeft t Van de buitenlanders is de Duitse de Engelse hadplaats Eastbourne zijn Olympiade-speler Mohrlok de groot- fraaie stadhuis beschikbaar gesteld ste favoriet Zijn landgenoot Nicolai voor schakers uit allerlei landen, die is een gevaarlijke out-sider. reeds tot menig succes kwam. Josje Ernst stelde de ondanks de slechte weersomstandigheden talrijke toe schouwers niet teleur. Slechts één springfoutje kreeg zij namelijk op de sloot, die daarvoor velen reeds een tc machtig obstakel was gebleken. De eervolle gedeelde tweede plaats werd haar deel. tezamen met de En gelsman Andrew Fielder met de „springbok" Vibart en de Joegosla- viër Vladen Marinkovic met Bela- dona. De vijfde combinatie in de bar rage. de winnaar van het openings springconcours de Fransman Guy Laffarque met Kampanula, faalde op de twee meest gewraakte hindemis sen, de sloot en het blauw-gele hek, dat het pascours besloot. Hy eindigde hierdoor als vijfde. Ondanks de barre omstandigheden, regen, regen, regen. werd er door de jeugd goed gereden, hetgeen, reeds moge blijken uit het feit, dat vijftig procent der deelnemers in het eerste parcours op vier of minder straf punten kwam. De Nederlanders bleven hierbij gelukkig niet achter Pia Arts plaatste zich op Weinbrand met vier strafpunten (ook al de sloot) ex aequo zevende, terwijl Paul Kouwenberg op Szu Csong en Wim van Rooijen op Caroline O "Rose bei den acht strafpunten opliepen. De verliezers van gisteren krijgen van daag de gelegenheid tot revanche in het Europese kampioenschap voor de landenteams AMSTERDAM met de producten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis SKIP voor beter wassen en spoelen. Het schuimt precies genoeg en is veilig voor machine en was. Vraag het voordelige Skip Service- pak. Barker Fel betwist werd de Prijs van de Rotterdamse Jockeyclub, het eerste springconcours waarin de senioren uitkwamen. Winnaar werd de ver maarde Britse ruiter David Barker, die zowel met Mister Softee als Franco niet alleen gave parcoursen reed, maar bovendien zonder fouten en dat in de veruit snelste totaaltijd. De Duitser Hermann Schridde ver mocht wel ook twee maal feilloos rond te komen maar te veel op „Sa fety first" reed hij Ilona en deze ach terstand in tijd op Barker kon hij met Kamarad niet meer wegwerken. Hij bleef in de schaduw van Barker maar troefde de Engelse amazones Ann Townsend en Elisabeth Broom. Toeristen ontmoet: gearresteerd De Russische Veiligheidspolitie heelt drie inwoners van Leningrad aangehouden wegens „het versprei den van anti-Russische lasterpraat jes". zo meldt het regeringsblad Iz- westia. Een econoom werd aangehouden omdat hij gedurende verscheidene ia- ren ontmoetingen had met Ameri kaanse toeristen, van wie hij „vuile lasterlijke boeken" had aangenomen. De tweede gearresteerde, een ingeni eur. zou regelmatig anti-Russische uitzendingen van buitenlandse ra- dostations hebben beluisterd. De der de was door een hof in Leningrad veroordeeld wegens overtreding van de wet op „anti-Russische agitatie en propaganda". die overigens voor allen gelijk waren die op de derde en vierde plaats ein- 1 I digden met elk een springfout in bei- Advertentie elkaar in de komende veertien dagen de Open Engelse schaaktitel zullen betwisten. Nu reeds voor cie aerde maal be vinden zich onder de deelnemers ook Leidenaars: Berg en Kohlbeck. die als enigen de Nederlandse eer in de hoofdgroep moeten verdedigen. Uit Engeland zelf komen verschei dene cracks: Parr, MacDonald Ross. Ritson Morry, Ken Lloyd en vooral de steeds meer op de voorgrond tre dende Owen Hindle. die het afgelo pen jaar onder meer tegen onze nationale kampioen Kuypers remise speelde. De strijd om de titel, de 100 pond 1 geldprijs en de manshoge wisselbeker zal wel in hoofdzaak tussen Hindle en Mohrlok gaan. De eerste ronde verliep voor de Leidenaars vrij goed. Berg kreeg tegen de sterke Winser goed spel. maar verspeelde door een al te haastige aanvalszet zijn voordeel grotendeels, zodat remise een feit werd. Kohlbeck kon van een tacti sche openingsfout van zijn tegen stander Welek profiteren en bracht daarna zonder al te veel moeite de partij op zijn naam. Er wachten nog tien ronden. Voor het verzorgen van Uw BITTERGARNITUREN HORS d'OEUVRES SALADES Peter Leeiieit GANGETJE 14 TELEFOON 24905 IBM-toernooi Frank Sedgman, dc manager in Europa van dc tennisprofes- sionals, is op het ogenblik in onderhandeling met de directie van de Houtrusthal voor een bliksemtoemooi met zes profes- sionals, onder wie Laver en Ro- sewall, te houden in de laatste week van januari 1964. Sedg man had ons in een gesprek aan het slot van het grote toernooi Het internationale jn Noord wijk al laten doorsche- toernooi is gisteren in Amsteidam de meren, dat de mogelijkheid be stond om „hier en daar" indoor- toernooien te spelen. „Dan zou men in Nederland ook eens kun nen zien waartoe wc in staat zijn zónder regen", aldus de Austra lische miljonair. Tijdens dat gesprek met Sedgman bleek ons ook waarom er in de dub belspel-finale tussen SedgmanGi- meno en OlmedoMackay aan het eind van de tweede set (eerste met 6—1 voor de Amerikanen) nog zo van begonnen. De resultaten eerste roiide waren: Grootmeestergroep: Mile (Joego- j slavië»Czemiak (Israël) afg.; Lan- geweg (Ned.)Barendregt (Ned.) afg.; Donner (Ned.)Udovcic (Joe- gosl.) \'i1L'De Rooi (Ned.)Por- tisch (Hongarije) 01; Parma (Joe- gosl.)—Kuypers (Ned.) V2— Meestergroep: Zuidema (Ned.)— Rellstab (West-Duitsl.) 1—0; Bertok (Joegosl Ieninger (West-Duitsl.) afg.; Ree (Ned.)Hartoch (Ned.) afg.; Dunkelman (België)Lehmann (West-Duitsl.) afg.; Crabbendam (Ned.)—Kool (Ned.) 1—0. vinnig werd gestreden. „Als wij die tweede set hadden gewonnen, aldus Sedgman. dan hadden we het prij zengeld gedeeld. Wij hebben de af spraak dat we in een finale, die op gelijke stand door de weersgesteld heid moet worden afgebroken, het prijzengeld delen. Het stond 7—6 in de tweede set voor Gimeno en my. toen er weer met water werd „ge gooid". De eerste prys was nu dus voor Olmedo en Mackay". Gimeno kwam er ook even bij staan. Hy keek ons zeer verongeiykt aan en zei: „Hoe kun je nu in hemelsnaam in dit land leven. Twee jaar geleden was het hier ook al storm en wind geblazen, toen ik in de fina le tegen Segura speelde. En naar ik van de oude 1 Segura 1 heb gehooi d, heeft hy hier by na al zijn wedstrij den in regen of wind of beide ge speeld". Segura! Zyn naam maakt bij zijn ex-collega's de tongen goed los. Zon der uitzondering klinkt in hun stem men grote bewondering voor de klei ne krombenige Equadoriaan. die in het harde bedrijf van het beroeps- tennis ruim 15 jaar zyn party heeft meegeblazen en tot aan zijn afscheid, begin dit jaar, in staat was iedereen te kloppen. Hoad. Rosewall en de grote Pancho, Gonzales inbegrepen. „Man," zei Barry Mackay, „als er iemand zijn leven aan tennis heeft gewijd, dan is dat Segoo wel ge weest". zyn collega's knikten instemmend. „Zo herinner ik me een druk bezet toemooijaar, 1959 of 1960". zei Sedgman. „we hadden zo'n 7 of 8 weken aan één stuk gespeeld, en we waren allemaal echt biy dat we even konden uitpuffen. Drie, vier dagen hebben we toen geen racket in han den gehad, geen van allen, behalve Segura. Die week niet van het trai ningsschema af. Elke morgen stond hij van 9 uur 's morgens met 4, of 5 ballenjongens te oefenen op zijn ser vice en overhead. Daarmee was het niet afgelopen, want 's middags deed hy alles nog eens dunnetjes over. Neen. met Segura zou ook Laver in zyn huidige vorm zeer veel moeite hebben. Ik zou in elk geval geen geld op Laver durven zetten, hoe goed ik hem ook vind spelen. „En wat zou Laver tegen Gonzales ma ken?" Daarover zijn de meningen in het profkamp verdeeld. Duidelyk is te merken dat de grote Pancho niet byster geliefd is by zyn voormalige tennismakkers. Sedgman en Olmedo gaven Gonzales op grasbanen en snelle indoor-courts een goede kans. maar op gravel achtten beiden hem absoluut de mindere van de kleine Australiër op grond van diens ster kere groundstrokes. „Maar", voegde Sedgman daaraan toe, „dan zou hij een of twee maanden heel serieus moeten gaan trainen". Dc anderen. Mackay. Rosewall, Hoad en Haillet waren van mening dat Laver op alle banen de meerdere zou zyn van de voormalige no 1 van de profs. „Waarom?" zegt Rosewall. ..omdat Gonzales niet meer die vechtlust kan opbrengen, die hy vroeger had en als je in ons milieu aan de top wil blij ven. dan moet je doorlopend knok ken. Zakt je concentratie even. is de wil om te winnen even minder sterk, dan ben je zo in een hopeloze posi tie." „Als de baan niet zo slipperig was geweest, danRosewall maakte zijn zin niet af, maar het was niet moeiiyk te raden dat hij dacht aan de partij tegen zyn landgenoot An derson in de eerste ronde van het toernooi in Noordwijk. Mr. F. Bonte 1 de parcoursen. voorwaar toch een knappe prestatie op de modderpoel j waarin het terrein inmiddels was herschapen. Van de Nederlanders kwam alleen onze nationale kampioen Jan Maat huis twee maal behoorhjk rond al oleek 114e) nu wel dat hij bij de gro- I ten uit de internationale springsport nog wel iets te kort komt. Goede parcoursen werden ook gereden door Rob Kouwenberg, die met Spring time foutloos bleef en door Irene Jansen met Icare F II welke combi natie door een weigering slechts drie .trafpunten opliep. Je veel omstreden combinatie Lance- Huet-Medrano, die in de categorie b startte, kwam uit op elf strafpun ten (twee springfouten plus een wei gering na een alleszins acceptabel parcours, gezien de korte tijd van voorbereiding, het belang, wat hier op het spel stond en de beslist niet lichte hindemissen. In deze categorie werd Huet derde. Europees kampioenschap voor de jeugd: 1. Francesea Ghedini (Italië) met Gengis Kan 0 fout; 2 ex aequo Vladen Marinkovic (Joegoslavië) met Beladona, Andrew Fielder (GB) met Vivart, Jos Ernst (Nederland) met Blacky, allen 4 fouten; 5. Guy Laf farque (Frankryk) met Kampanule 8 fouten. De uitslag van de prys van de Rotterdamse Jockeyclub, een inter nationaal springconcours over 640 meter. 1. David Barker (GB» met Franco en Mister Softee 0 str. p. 175.1 sec., 2. Hermann Schridde W. Did.) met Ilona en Kamarad 0 str. p. 187.4 sec., 3. N. Townsend (GB) met Dunboyne en Flight of Fancy 4 str. p. 174.8 sec. De uitslag van de internationale dressuurproef om de prijs van de rij baan is als volgt: 1. Capellmann Duitsland) met Granit 667 punten. 2 mevT. Girard Frankryk met Her mes 632 pnt., 3. Maj. St. Cyr (Zwe den) met Corall 626 pnt..'5. mevr. Benedictus-Lieftinck Nederland) met Lorbas 607 pnt Jour de Java naar II UWBl RG De nieuwe Nederlandse draf kam pioen Jour de Java zal l september deelnemen aan de Grote Prys van Duitsland in Hamburg. In deze dravery heeft de aan de heer A Voordouw in Oegstgeeet toebehorende hengst een handicap van twintig meter. De pryzen bedragen 50 000 mark waarvan de helft is bestemd voor de winnaar. De winnaar van Merevelds myi- record Y.Y.V. start zondag 15 sep tember op de Hamburgse baan Bahrenfeld in een internationale heatdravery, waarin 40000 DM is uitgeloofd. Sparta heeft op Spangen een vi ïendschappeiyke wedstryd tegen de Israëlische club Hapoël Tel Aviv met 3—1 gewonnen. By de rust leid den de Rotterdammers met 2—0. De Nederlandse tennisser Tom Okker heeft in de eerste kwalificatie - ronde van de Amerikaanse tennis kampioenschappen ln vijf sets ge wonnen van de Amerikaan Jack Waltz. De cyfers waren: 61, 16 2—6. 9—7, 6—3. De winnaars van gisteren spelen vandaag opnieuw voor 16 plaatsen in de eerste ronde van het eigenlijke toernooi dat vrijdag begint. PSV heeft de jubileum wedstryd tegen Anderlecht met 0—2 verloren De Nederlandse kampioensploeg. die het 50-jarig bestaan viert, was vooral technisch niet opgewassen tegen dc Belgen, die bij de rust reeds met 1—0 voorstonden door een doelpunt van rechtshalf Hanon in de 31ste minuui De ruim 12.500 toeschouwers zagen linksbinnen Van Hir st in de 76e minuut de tweede Belgische treffer scoren. Real Madrid heeft in zyn laat ste in Caracas gespeelde wedstrijd met 00 gespeeld tegen het Brazi liaanse Sao Paulo. Ter elfder ure werd besloten Alfredo di Stefano. de Spaanse aanvalsleider die door revo lutionaire groepen 57 uur van zyn vrijheid werd beroofd, toch te laten spelen. Een zwaar bewapende lijf wacht beschermde „de blonde pijl".

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5