,Oude' Sedgman (36) gaf Laver zeer goed partij kunst kalei öoscqqp NBV wil volledige vijfdaagse bij NS Zang van Amerikaans koor geen verrassing Marathonzwemmer WILLEMSE verdiende 40.000 gulden Briljante tweede set N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF „MEKO" DE TENNISPROFS IN NOORDWIJh V uurgevecht hij Bolzano Sportsplinters Raketten vielen in weiland Concert te Noord wijk BMW tef. 5.295.- Wel een hoogstaand In september iveer voor de klas Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 24 augustus 1963 Derde blad no. 31042 Voor - Olympisch voetbaltoernooi De amateur voetbalelftallen van oost en west-Duitsland zullen op 1 en 22 september in het kader van liet voor-Olympisch voetbaltoernooi tegen elkaar uitkomen. De eerste wed strijd wordt in Karl Marx Stadt ge speeld terwijl voor de return Han nover is aangewezen. De winnaar van de ontmoeingen speelt tegen Nederland. Wieier zesdaagse in Wag „Dus cr is hier wel eens zon", zei gisteren een verheugd kijkende Frank Sedgman ons, „weet je, ik voel me gewoon als een ontsla gen gevangene, nu ik weer de blauwe lucht om me heen zie in plaats van die grijze wolkenmassa's. Nu zullen we eindelijk wat kunnen laten zien". De 36-jarige ex-Wimbledon-kampioen heeft dan ook wat laten zien. Hij speelde een grootse partij tennis tegen de kleine, altijd min of meer droevig kijkende Rod Laver, die de ongeveer 1200 toeschouwers het ene na het andere bewonderende „Oh" ontlokte. Sedgman moest capituleren, maar dat deed hij eerst na drie sets, 6—3,1—6, 6—1 voor de „Rockhampton Rocket". HoadAnderson ging niet door. omdat Hoad nog teveel last van zijn schouder had. Gisteren werd de Australiër weer naar het Ac. Zieken huis gebracht. Zelf achtte hij de kans dat hij morgen (om 10 uur) op het gravel zal verschijnen tegen Ander son niet volkomen uitgesloten. geiungen Bij de zesdaagse die op de Wage- ningse wielerbaan wordt gehouden, is het baanrecord voor koppelwed strijden over dertig minuten twee maal verbeterd. Allereerst legden Oudkerk/Van der Touw 22.200 km af en vervolgens kwamen Nolten/Ha melink tot 22.525 km. De stand na twee dagen rijden is nu: 1. Oudkerk/ Van der Touw 72 pnt; 2. Koel/Lute 63 pnt: op één ronde 3. Van Espen/ Paul 55 pnt; 6. De Graaff/Van der Lans. MOTORSPORT Nederlanders naai* i no torzesdaagse Aan d® internationale motorzes- daagse die maandag 2 september tot en met zaterdag 7 september in Tsjecho-Slowakije wordt gehouden met als centraal startpunt Spindle- ruv Mlyn zullen 21 Nederlanders deel nemen. Een aantal dat in vele ja ren niet is bereikt. Naast de twee teams die uitkomen in de strijd om de Zilveren Vaas, is ook een club team ingeschreven, dat start onder de naam Holland West. Zilveren vaas a: Frits Selling «Amsterdam). Dick Muller (Holten) Simon Schram «Wol vega). Jan v. d. Hoek (Amsterdam). Zilveren vaas B: Hein van 01st (Heino). Rob Sel ling (Amsterdam), Henk Wendelgelst «Amsterdam), Henri Zijdemans (Den Haag). Reserve voor beide teams: Rudi Boom (Amsterdam) Clubteam Holland West: Aris Ple vier «Eelde). Jaap Sikkema. «Den Haag), Sjo Gerardu (Maastricht). Individuele rijders: Kees Bolman «Den Haag), Cees van Ryssel jr. Den Haag), Willy van Ommeren «Ambyi. Cor Wouters (Amsterdam), Fons, Martien en Dick van Heugten (allen Amersfoort), Frans Vos (Dor drecht) en Wout Jansen (Veenen- daal). De ploeg staat onder leiding van D. Groene veld en B. Majoor. De heer Burik is de Nederlandse vertegen woordiger in de internationale jury. ZEILEN Heineke en Elders van eerste plaats In de derde race om het wereld kampioenschap Flying Junior, dat bij San Remo wordt gehouden, hebben de Nederlanders Heineke en Elders de leiding in de algemene rangschik- j king niet kunnen behouden. Deze werd overgenomen dooi* de Italianen IsembergPitto. De uitslag van de derde race was: 1. Squash (Zweden) 1714 pnt: 2. Tuffye (Ned.) met Schimmer-Ton 1413 pnt: 3. Gritta (It.) met Isem- berg-Pitto 1237 pnt: 4. Klein maar fijn (Ned.) met Meeuwisse—Meeu- wisse 1112 pnt; 5. Flevo jr. (Ned.) Dudok van Heel-Van den Berg 1015 punten. Sluitend spel Direct al bij de eerste slagwisse ling bleek dat de oude maestro niet van plan was zich door Laver te la ten oppeuzelen. Laver kwam zowaar op zijn service meteen in grote moei lijkheden. 040! Toch won hij het spel, zoals hij zich verder in het ver loop van de partij telkens uit benarde situaties wist te redden door zijn spel dan sterk op te schroeven. 11! Veel gemakkelijker handhaafde de „oude" zich met dat sluitende aan- valsspel dat hem in 1952 op Wim bledon deed zegevieren. Toen hij bij 2—1 voor Laver op zijn service op 4015 kwam, leek het duel in het te ken van beider sterke service te gaan staan. Knallende passings van Laver gaven echter de doorbraak van Sedgmans service, 31 voor Laver. Sedgman kon dat verlies tegen een soms brillant spelende Laver niet meer goedmaken, 63 voor de grote favoriet van dit toernooi. Deze kreeg in de tweede set echter een proefje van zijn eigen medicijn. Een uiterst scherp en soms riskant vollerende en smashende Sedgman diende hem een 16 setverlies toe. Dat was voortref- lelijk tennis van de president van ..World Tennis Association". Jam mer dat in de tweede set het geluk niet helemaal met hem was, want wij hadden hem gTaag een betere uitslag gegund dan de 1—6 die hjj nu te incasseren kreeg. Laver was in de beslissende fase weer ongenaak baar met zijn enorme passings, zowel van de backhand als van de fore hand. Tevoren had „Don" Gimeno in twee sets afgerekend met de Chileen Ayala, die wel onvermoeibaar over de baan ging, maar tegen het hoge tem po van de zich als een toreador bewe gende Spanjaard, die zijn vollles over het net .steekt", zich met geen mo gelijkheid staande kon houden: 64, 61 voor Gimeno. In het dubbelspel boekten Gimeno' Mackar en Da vies/Laver een zege op resp. Haillet/Rosewall, 63. 64, en Buchholtz/Nielsen, 60, 9—7. De meest opvallende figuur in de dubbels was ongetwijfeld de als een zwarte panter over de baan schieten de Peruaan Olmedo. Zijn fraai, soe pel volleren en serveren was een lust voor het oog. „Als we het komend jaar slagen in het organiseren van een gesloten we reld-circuit, en we dus regelmatig, zonder te grote tussenpozen ik heb nu zo'n zes maanden geen wedstrijd- spel gehad met elkaar kunnen spelen dan geloof ik dat mijn spel zo sterk vooruit zal gaan. dat ik Laver kan kloppen", aldus Olmedo. Het programma voor vandaag luidt: 10 u. HoadAnderson: 2 u. LaverGimeno, gevolgd door Buch- holtz/Anderson of Hoad. Dubbel Sedgman 'Gimeno—La ver/Da vies. De eerste prijs in het enkelspel be draagt 800 dollar (f2800), de tweede prijs 600 dollar (f2100). Fr. F. Bonte Bij Bolzano heeft zich gisteren een vuurgevecht voorgedaan tussen politie en onbekende aanvallers. De aanvallers, die zich verborgen had den in het struikgewas, wierpen eerst stenen naar een kleine politiekazer ne. kennelijk met de bedoeling de politiemannen naar bulten te lokken. Toen er een paar politiemannen voor de ramen verschenen, werd er. van uit het struikgewas rond de kazerne, op hen gevuurd. De politie schoot terug. Een van de aanvallers zou gewond zijn, maar is er toch in ge slaagd met de anderen te ontsnap pen. Volgens de politie waren de aan vallers terroristen, die vechten voor grotere autonomie voor de Duits sprekende bevolking van de provin cie Bolzano. Speelbank krijgt geen vergunning Westindiërs nog 44 runs achter Ondanks een voortreffelijke start - de score was 152 voor 2 - zijn de Westindische batslieden er niet in geslaagd op de tweede dag van de vyfde testmatch tussen Engeland en West-Indië het Engelse totaal van 275 runs te passeren. Toen de wed strijd, die op de Londense Oral wordt gespeeld, werd onderbroken gaf de telegraaf 231 voor 8 aan zodat de Westindiërs met twee wickets in handen nog 44 runs op de Engelsen achter staan. Het Nederlandse touringteam De Flamingo's heeft in Londen op Lord's een nederlaag geleden tegen een team van de MCC. De Flamingo's waren all out uit 198 runs, de Engel sen tot 201 voor 6. Bij de Nederlanders waren Jaap Leemhuis, die 62 runs scoorde en A. Bakker, goed voor 36 runs. de meest succesvolle batslieden. De Engelse wickets werden genomen voor Venker «3 voor 56) en C. R. P. Bakker (2 voor 94). Op naar de top van de Euromast Waterpoloteams voor NederlandJoego-Slavië Voor de waterpolowedstrijden Ne- derland-Joego-Slavië die zaterdag 31 augustus en zondag 1 september in Soest worden gespeeld, zijn de beide teams als volgt samengesteld: Nederland: Hermsen (doelman. De Robben). De Vries «doelman. Neptu- nus, Arnhem), Geutjes (Neptunus, Arnhem), Van Dorp, Muller (AZPC), Leenards (ZIAN), Van Spingelen (HZPC), Wormgoor (UZSC). Harry en Wim Vriend ('t IJ) en Bultman ('t Gooi). Joego-Slavië: Muskatirovic (doel), Stipanic, Simenc, Trumbic, Sandic. Stanisic, Barle, Jankovic, Nardeli, Rosic, Noncovic en Coric. De Nederlander Jan Doek heeft de zevende etappe van de Ronde van Joego-Slavië op zijn naam gebracht. In de eindsprint versloeg de Neder lander een groot aantal renners. Doek legde de 210 kilometer van Pula. waar de renners de rustdag hebben doorgebracht, naar Nova Garica af in 5 uur 23 min. 37 sec. Bij de tweedaagse landen-atle- tiekwedstrijd Groot BrittanniëWest Duitsland, die in het Londense White City stadion is begonnen, leidden de Britse heren met. 58 tegen 57 pun ten. Bij de dames heeft Duitsland een even geringe voorsprong (28 tegen 27 punten). De Brit Taylor won de 10 km onbedreigd in de tijd van 28 min 52,4 sec. Ook in de achtste wedstrijd van de Zuidafrikaanse tournee, zijn de Batavieren ongeslagen gebleven. Het Nederlandse touringteam zegevierde in Kaapstad met 3—2 over een ploeg van de Rhodes Universiteit. Arthur Lydiard, de Nieuwzee- landse atletiek-coach. die o.a. Peter Snell en Murray Halberg onder zijn hoede had, toen zij in 1960 Olym pisch kampioen werden op resp. de 800 en 5.000 meter, heeft in Welling ton medegedeeld met de atletiefc- training te zullen stoppen. Lydiard. die als de grote tegenhan ger werd beschouwd van de Austra lische trainer Percy Cerutti. gaf geen nadere toelichting op zijn besluit. Duizenden zien in Londen weer vijf oude Garbo-films Hervertoningen van fiüns van Greta Garbo trekken in een bioscoop te Londen volle zalen en de mees te bezoekers z\jn jongelui die nog niet eens waren geboren toen de films werden gemaakt. „Het is opzienbarend zei bio scoopdirecteur Albert Sidi. „Ik ben nooit zo verbijsterd geweest als ik nu ben door het succe6 van deze films. Op mijn leeftijd kun je niet anders dan een liefhebber van Garbo-films zijn, maar de jongelui zijn in extase over Garbo, als ze uit de bioscoop komen". De bioscoop vertoont vijf Garbo- films in een tempo van een per week. Het zijn: Ninotsjka, Koningin Chris tina. Camilla. Anna Karenina en Maria Waleswka. De eerste drie zijn reeds bijgewoond door 52.000 mensen en naar schatting van de bioscoop- directie bestond slechts een vierde gedeelte van dit aantal uit personen, die ouder waren dan 30 jaar De Londense „Daily Mail" heeft in j het zuiden van Frankrijk contact ge zocht met de thans 57-jarige Garbo om haar te vertellen van het succes van haar oude films. „Ik dacht niet. dat de mensen zich my nog zouden herinneren", zei zij tot de vertegen - woordiger van het blad. „maar dit zal me niet verleiden weer te gaan filmen. Ik zal nooit meer op het scherm terugkeren". De speelbank „Sept boules roulent", die gisteren in hotel ..Berg en Dal" in Valkenburg zou worden geopend, blijft voorlopig dicht. Burgemeester F. Breekpot van Valkenburg heeft gistermorgen als hoofd van de plaat selijke politie in overleg met de offi- 1 cler van Justitie te Maastricht, mr. J. Franssen. de benodigde vergunnin- gen niet afgegeven. Beide autoritei ten hebben op de avond vóór de ope- I ning nog een bezoek gebracht aan de speelbank en hebben ambtshalve aan de roulette gespeeld. Ze waren er na afloop niet van overtuigd dat de „Sept boules roulent" geen hazard- mogeiykheden bezit. De exploitant van „Berg en Dal", de heer E. Huynen, en de uitvinder van dit roulettespel, de heer J. Weis man uit Den Haag, zullen hernieuw de pogingen doen om de legale en technische onvolkomenheden van de nieuwe roulette uit de wereld te hel pen. Het verschil van de „Sept boules roulent" met de normale hazardrou lette is. dat de spelers het balletje zelf per bedieningsknop in de rou lette kunnen schieten. Grotere schietvaardigheid levert derhalve grotere kansen op. Ook spelen by de Weismann-roulette de deelnemers niet. tegen de bank, maar tegen elkaar. (Van onze correspondent in Utrecht) De Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel stuurt voor het nieuwe reglement dienst- voorwaarden (R.D.V.) bij de spoorwegen aan op volledige invoering van de vijfdaagse werkweek. Daarnaast denkt zij primair aan een zo groot moge lijke loonsverhoging. Tegen de achtergrond van het actiepro gramma NVVKAB wil men vooral aandacht schenken aan de laagst betaalden. De bond vraagt verder de vakan tietoeslag van 4 op 6 procent te bren gen op basis van het loon in de eer ste gemeenteklasse en deze 6 procent ook te berekenen over de kinderbij slag. De NBV wil een extra verlof dag. naar verkiezing op te nemen op Goede Vrijdag. 1 mei of 15 augustus De bond meent, dat in verband met de nationale loonpolitiek de c.a.o, niet langer dan een jaar geldig mag zijn. Vliegtuigen van oe Marinelucht vaartdienst mogen niet meer gebruik maken van een bepaalde baan om het oefenterrein nabij Texel binnen te vliegen. Die maatregel is genomen omdat een toestel van deze dienst, donderdagmiddag in die baan twee raketten met cementen kop heeft verloren. Volgens het hoofd van de Marine voorlichtingsdienst «lie ons dit in ant woord op vragen meedeelde, zijn die raketten in een „volkomen leeg" wei land terecht gekomen. waar zich totaal geen mensen bevonden. Vol gens toeschouwers echter zou één van de raketten op minder dan tien me ter afstand van enkele op het wei land staande mensen zijn ingeslagen. Het hoofd van de Marinevoorlich tingsdienst deelde verder mee dat nu al bekend is hoewel het onderzoek in deze zaak nog wordt voortgezet dat een technische storing in het af- vuurmechanisme van de raketten er maatregelen te nemen, die hij nood- oorzaak van geweest is. dat ze t® zakelijk acht voor de beveiliging van vroeg van het vliegtuig loslieten. On- het Haitiaanse grondgebied, de derzocht wordt verder of misschien handhaving van 's lands soevereini- ook de vlieger te vroeg op de knop Volmachten voor president Ditvalier De wetgevende Kamer van Haiti heeft president Duvalier gisteren met algemene stemmen voor een half jaar volledige volmacht ver leend voor het bestuur van het land. De president krijgt het recht alle Regisseur Wolfgang Dieter Ludwig naar Duitsland Voor het eerst sedert acht jaar is de eerste regisseur van de Neder landse Opera. Wolfgang Dietcr Lud wig. als gastregisseur naar Wesl- Duitsland vertrokken. Ludwig zal in het komende seizoen de opera „De brug van San Luis Rey" van Her mann Reut ter in de Stadsschouw burg van Giessen regisseren. teit, het verzekeren van rust en orde en de behartiging in het algemeen van de belangen der Haitiaanse republiek. In het eerste artikel van het Kamerbesluit wordt bepaald dat sommige in de grondwet verankerde waarborgen tijdelijk buiten werking zijn gesteld. De Kamer heeft verder besloten niet op reces te gaan. zodat zij onmiddellijk bijeen kan komen, indien president Duvalier dit nodig zou oordelen. gedrukt heeft, waardoor het te vroeg lanceren van de raketten aan twee oorzaken te wijten zou zijn. namelijk een fout van de vlieger en een tech nische storing. De vliegtuigen van de MLD maken nu uitsluitend gebruik van andere banen dan die donderdag nog ge bruikt werd om het oefenterrein bin nen te vliegen. Schrijfster Phylis Bottome (79) overleden De Britse romanschrijfster Phylis Bottome is op 79-jarige leeftijd in Londen overleden Tot haar bekend ste romans behoort het boek „The mortal storm". Dit tegen het nazi regime gerichte boek schreef zij toen zij in Wenen woonde. i krachlig "raspaard van een vermaarde stal" Import: N.V. Atimpo, Parkstraat 91a, Dan Haafl. Ta». (070) 1MS40 OUDE HERENGRACHT IX - LEIDEN - TEL. 22704 Waarom is er nu niemand in Ne derland te vinden die b.v. in de Rijn of voor de Scheveningse Pier in zee eens een lange aistand-zwemrace durft te organiseren, zoals dat nu al vele jaren met enorm succes in Amerika gebeurt? Deze vraag stelde gisteren 's werelds snelste beroepszwemmer onze 29-jarige landgenoot Her man Willemse. die beladen met nieuwe trofeeën van zijn zoveel ste zegetocht uit Amerika op Schiphol terugkeerde. De Utrecht se onderwijzer, die in de afgelo pen twee maanden aan de over zijde van de oceaan met grote voorsprong op de beste lange af stand-zwemmers van de gehele wereld 3 zwemmarathons wist te winnen en in de vierde als derde aantikte, zou zo graag in eigen land eens laten zien wat hij in het water kan presteren. In juli won hij in de VS de 26 mijl lange zwemmarathon van Atlantic City in 10 uur 21 min. en 15 secon den en tikte maar liefst 1'? uur eerder aan dan nummer twee. Deze maand maakte hij verhoudingsgewijs een nog fraaie tijd in Canada, waar hij voor de bijna 39 km lange zwem marathon over het Lake Sint John slechts 8 uur 32 min. en 50 secon den nodig had, hetgeen menigeen hem te voet over land niet nadoet. Zyn derde eerste prijs haalde hy bij het Canadese Rehucht Trois Rivières binnen: 10 mijl in 3 uur en 56 min. in de twee laatstgenoemde races ver beterde hij de bestaande records. Elf graden Alleen b;j Toronto werd hij derde in een 15 mijl lange wedstrijd, hoe wel hij de eerste li mijl daarvan de leiding had. „Het water had een temperatuur van slechts 11 graden", vertelde Herman op Schiphol. „Dat leverde my en trouwens ledereen een geduchte inzinking op". Het was de enige maal, dat Willemse verloor van een meisje. De 19-jarige Amerikaan se Marty Sin zwom hem n.l. voorbij en eindigde als tweede achter de Egyptenaar Abo Heif. Ze verdween van uitputting meteen onder het wa ter en werd er bewusteloos uit ge- tild. Al met al zwom Willemse in de vier races ruim 120 km en verdiende daar mede 11.000 dollar, dus een kleine 40.000 gulden, waarvan echter de reiskosten moeten worden afgetrok ken Grote bedrijven Het pryzengeld trekken de orga nisatoren van grote bedrijven, in Amerika voornamelijk van automo bielfabrieken. die hun produkten aanprijzen op de volgboten. Deze voigboten staan vrijwel constant in het licht van tv- en foto-camera's. Op 3 september staat meester Wil lemse in een Utrechtse lagere school 1 weer voor de klas, maar er is een kans dat hij midden oktober even naar Egypte vliegt om deel te nemen j aan een zwemmarathon in het Suez- i Kanaal. ..Nu Abo Heif in Toronto van me heeft gewonnen organiseren zijn landgenoten voor hem in Egypte voor het thuisfront meteen een wed strijd". besluit Willemse, „ik wou dat men hier in Nederland ook zo enthousiast was". ,,Ned. Herv. Kerk Noordwijk Zee. Oude en moderne gewijde muziek door ..The Saint Nicho las Consort"Zo'n aankon diging wekt verwachtigen. De koren, die wij in opeenvolgende zomers uit de VS konden horen, waren verrassingen. Van dit Engelse koor is de verrassing evenwel weggebleven Het gezelschap bestond uit een twintigtal mannen en knapen in hoga's de knapen bordeau-rood. de mannen sierloos zwart, Zo'n man nen- en knapenkoor bezit Noordwijk aan Zee ook. zy het forser in et al. doch deze zee-zangera gijn knapper als zangers De directie-dirigent heel David Crawford, de organist David Price Zy bleken slecht op elkander Inge speeld. Het woord ..rommelen" moet hier wel uit de pen. Ook overstemde het orgel de koorzang «voor zover niet a cappella) herhaaldelijk op hinderlijke wyze. om te noemen al in de eerste «moderne) Anthem en in enie delen van Mozart's Missa Brevis. Op het programma stond deze Mis in onschuld verwerkt als van Palestrius, terwijl over deze vergissing niets werd medegedeeld! Intussen dient ter ere van de con certanten toegegeven te worden, dat ze een hoogstaand programma had den meegebracht, dat onnoemelijk veel studie moet hebben gevergd: oude motetten ®f anthems van Tomkins, Gibbons. Batten en Pa- I es tri na en nieuwe van Britten, Cooke en Jouberl. De zang had heel redelijke episo des. vooral in zachte sfeer. Daar dit in de Introïtus van Batten al het geval was. rees een belofte. Maar later, toen stemuitzetting en deug delijke forte's aan de orde kwamen, ontstonden scherpte en intonatie- verlies en vreschenen onzuiverheden, die te vele waren om de avond te kunnen redden. Bovendien leek de dirigent geen meester in de moeilijke kunst om de klank te boetseren. Daar voegde zich nog de saaie, lusteloze voordracht by. Uitnemend waren daarentegen de stijlopvattingen. Mozart inbegre pen De Mozart-mis heeft haar solo stemmen. die dooi knapen of ouderen werden ingevuld. Dit Ring met wis selend geluk, pijnlyk verlieD echter de soprano in het Kyrie ..De grote solo's van het concert lagen evenwel Apeldoorn koopt een Breitner Voor f35.000 De gemeenteraad van Apeldoorn heeft besloten tot de aankoop van een schilderij van de Nederlandse schilder George II. Breitner (1857- 1924). Het schildery dat f35.000 zal gaan kosten, stelt voor vier rode hu- zaren te paard op de heide. Belden voor de aankoop zotten lil lil*! clIII worden geput uit het fonds groot f 60.000, dat de gemeenteraad in de vorige vergadering heeft ingesteld voor de aankoop van kunstwerken. Er is inmiddels al een bod van f 40.000 gedaan op het schilderij. De Breitner is in het bezit van een in gezetene van Apeldoorn, die het had willen kopen maar die niet in staat is de som te voldoen aan de eigenaar die in het westen van het land woont Het schilderij zal eerst nog een op knapbeurt krijgen. Nog een kans voor „De bontwerker?" De Joegoslavische beeldhouwer Slavomir Miletic krygt misschien toch nog de kans. dat zijn beeld „D® houtwerker'door het Zaanse ge meentebestuur zal worden geaccep teerd. Begin van dit Jaar kreeg Miletw» opdracht van het Zaanse gemeente bestuur een beeld te vervaardigen, dat geplaatst zou worden bü de Bea- trixbrug in Zaandam Voor het werk stuk gereed was. trok het gemeente bestuur de opdracht in na advies van deskundigen. Ondanks de afwijzing heeft de beeldhouwer het gipsmodel voltooid. Onder grote belangstelling werd vorige maand dit beeld, dat een plaats kreeg bij de gasfabriek, ont- hu' in handen van de organist, die (verwend als wij zyn) niet veel meer dan de indruk nalaten kon van een bruikbare, maar schoolse dilettant zonder kyk op registraties. Hij speel de uit vroeger eeuwen Greene en Wesley, uit deze eeuw archaïserende en wat modern gekruide stukken van Arthur Milner. De kerk was bijna vol gelopen. luid. Voor de raadszitting van ma-anda* as. is een interpellatie over het beeld aangevraagd teneinde nog eens nader geïnformeerd te worden over de kunstzinnige waarde van het beeld, heeft het gemeentebestuur nu de Ne derlandse Kunststichting verzocht: een deskundige commissie samen te stellen. Deze commissie bestaat uit de heren K. E. Schuurman oud-conser vator van het Gemeentemuseum t® Den Haag, D. Schwagerman. direc teur Frans Halsmuseum te Haarlem en drs. H. L. Swart uit Zeist, direc teur van de Ned. Kunststichting. Zij zullen op korte termijn advies aan het Zaandamse gemeentebestuur uit brengen. Alain Delon en Dawn Adams bevinden zich op het ogenblik in Nice voor opnamen van de film „De zwarte tulp", onder de regie van Christian Jacque. Tussen de repetities spelen zij graag een speeltje ,Jeu de boules". Dawn Adams (r) blijkt een zeer persoonlijke wijze van werpen te hebben!

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5