Imitator Joss Wind in stapelgekke seènes Ruteck's mi in bezit van groep Zwolsman 3 Jeugdherbergcentrale wil meer subsidie AGENDA H FASCIST FAMILIE JJ aarclering voor Film venster Achter het en nieuws Hoge rentalibiliteit verwacht Jacht op benden in COLUMBIA MET EEN ENKEL WOORD Werknemers in KvK's Duitser in zee verdronken VANAVOND RADIO EN TV LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 AUGUSTUS 19«t Er kan in weinig jaren veel ver anderen. Dit bleek dinsdag jl. op het vliegveld van Belgrado, toen premier Chroesjtsjow de Joego slavische president Tito met een „accolade" begroette. Het is immers nog niet zo heel lang geleden, dat de maarschalk in de ogen van de Kremlin-leiders niet anders was dan een verrader, een fascist en een knecht van het imperialisme. Die breuk tussen Moskou en Belgrado was ontstaan in de zomer van 1948, toen de regering van maarschalk Tito uit de organisatie van commu nistische partijen de Kominform, werd gestoten. Er was dan ook heel wat op Tito aan te merken: onvoldoende collectivisering van de landbouw, te snelle industrialisering, het doen op gaan van de communistische party in het Nationale Front, bureaucra tische dictatuur en nationalisme! Dat was een hele HJst van zonden waaraan de eigenwillige leider van Joego-Slavië zich had schuldig ge maakt. Nu was Stalin bijzonder gul met kritiek op „satellieten", maar voor de positie van satelliet voelde Tito nu juist helemaal niets. Een jaar later zocht hij dan ook toena dering tot het Westen. En met suc ces, want de Amerikanen hebben hem sindsdien voor twee miljard gulden economische hulp verstrekt. Tito ging nog een stap verder, toen hij in maart 1953 een „Balkanpact" sloot met twee leden van de NAVO, Turkije en Griekenland. Daarop volgden de scheldpartijen, die in de aanhef werden aangehaald. Er trad echter een algehele verandering in de verstandhouding in, toen Chroe- sjtsjow. na het overlijden van Stalin :'n mei 1955 met Boelganin en Miko- an naar Belgrado ging om zich te erontschuldigen voor de breuk met te Kominform. Dat was allemaal de schuld van de (intussen geliquideer de) leiders van de geheime politie Beria en AbakoenowAlsof Tito niet wist, dat Chroesjtsjow een trouw paladijn van Stalin en diens systeem was geweest. Hoe dit zij, ook het jaar daarop kwam Chroesjtsjow, na een tegenbezoek van Tito, opcieuw in Belgrado op visite. En sindsdien zijn de verhoudingen steeds beter ge worden, zij het met de nodige ups en downs, zoals ten tijde van de Hongaarse opstand, waarin Tito be paald niet aan de zijde van Moskou stond. Later volgde een uitwisseling van bezoeken van de ministers van Buitenlandse Zaken. Popowitsj en Gromiko. Na Tito's reis van decem ber van het vorig jaar naar Moskou was het nu dus weer de beurt van de Russische premier. ET is duidelijk, dat die betere a verstandhouding veel te maken heeft met beider afwijzende houding tegenover Peking. Lang hebben de Chinezen het spelletje gespeeld Ti to uit te maken voor alles wat le lijk was in communistische ogen. waarbij zij in werkelijkheid op Chroesjtsjow doelden. Deze van zijn kant beschuldigde Tito's buur staat Albanië van allerlei afwij kingen. terwijl het doorzichtig was. dat die aantijgingen voor Peking be doeld waren! Zon ..spelletje" geeft een onderlinge band. Toch moet wel onderstreept worden, dat niet Tito zich geschikt heeft naar Mos kou. maar Chroesjtsjow tot het in zicht gekomen is, dat de Joegosla vische maarschalk zijn tijd vooruit was. De Russische premier is zelfs zover gegaan, dat hij de economische organisatie van Joego-Slavië op een bepaald punt aan zijn landgenoten ten voorbeeld heeft gesteld. En ter loops kreeg zelfs het kapitalisme, in de persoon van wijlen Henry Ford. nog een pluim, toen Chroesjtsjow zei. dat Ford de weg heeft gewezen naar de produktie aan de lopende band.„Wij hebben van Ford geleerd en wfj schamen ons niet dit toe te geven". Niet minder opmerkelijk was de schimpscheut tegen Peking. We zullen onze eigen boontjes wel dop pen, zeggen ze daar. maar komen by ons om kredieten vragen, aldus hoon de de Russische premier. Het is in tussen een vraag, of Tito, ondanks alle goedkeurende knikjes, pluimpjes en complimenten bereid is zich te laten inschakelen in de economie van de Oosteuropese landen. HU zal zich waarschynlyk liever op een zekere afstand houden om vooral de hulpvaardige Amerikanen niet voor het hoofd te stoten. Chroesjtsjow schUnt daar wel begrip voor te hebben. Die gelooft tegen woordig (noodgedwongen) in wat meer armslag voor de anderen. Ty perend is, dat Moskou in de laat ste tfjd het woord „kamp" niet meer gebruikt, zoals „Le Monde" dezer da gen opmerkte. De Chinezen spreken nog wel van „communistische kamp", maar het Kremlin geeft de voorkeur aan „familie" of „gemeenschap". Het ligt voor de hand, dat men gemak- kelUker in een gemeenschap of fa milie wordt opgenomen en dat de sfeer daar anders is dan in een „kamp", waar men een overtuigd medestrijder dient te zyn, hoe feller hoe liever! George Kennan, de vroe gere ambassadeur van Amerika in Belgrado, had dan ook gelijk toen hij kortgeleden verklaarde: „De ver anderingen, die thans in Oost-Eu ropa plaatsvinden, zfjn van groter belang dan alles waarvan het Westen na de Hongaarse opstand getuige is geweest. De Oosteuropese landen zijn thans bereid te erkennen, dat het Chinees-Russische geschil de toe- Als een oase van ontspanning en kwaliteit lag het VARA-pro- gramma van gisteravond temidden van een woestijn van oninte ressante. moedeloze programma's. Ieder programmaonderdeel had zijn eigen verdiensten, van ..Top of Flop'* tot en met Perry Mason, en het verheugendste was dat de helft van de avond een Neder landse signatuur droeg. Er waren twee hoogtepunten: Perry Mason, in een aflevering die wat minder schichtig in elkaar zat dan gewoonlijk, en de Nederlandse imitator Joss Wind. die eerst roem in Amerika moest vergaren voordat hij hier op het scherm mocht. Want wij leggen hoge maatstaven aan. Zijn optreden was vooral ongebrui- op deze universiteit nog geenszins te kelyk. De omschrijving „muzikale i hebben doen verminderen. Integen- imitator" moge juist zijn, ze dekt deel. het was onthutsend te horen toch niet het merkwaardig improvi- hoe openhartig de blanke studenten serende karakter van zijn optreden, van hun afkeer van de negers ge- Lang niet alles wat hU deed was zo tuigden. Is het werkelijk alleen maar verschrikkelijk leuk, maar Joss Wind verbeelding van me. dat de geinter- maakte niet de indruk dat zo belang- i viewde negers intelligenter en waar- rijk te vinden, zolang hij zelf maar j diger lijken dan hun blanke tegen- De heer Zwolsman heeft officieel het bestuur overgenomen van Rutten's bierbrouwerij ..De zwarte ruiter" (Ruteck's NV) in Rot terdam met de mededeling dat ..voor zover hij er verstand van heeft" de waarde van het onroerend goed van Ruteck's ongeveer vijfmaal groter is dan het bedrag dat op de balans staat vermeld (f. 1.8 miljoen). In de buitengewone vergadering van aandeel houders was eerst de (oude) raad van commissarissen afgetreden, waarna met op een na algemene stemmen 1085) als nieuwe com missarissen werden gekozen de heren R. Zwolsman. mr. R. Mi- chielsen. De Rooij, mr. D. Schuitemaker en mr. J. van der Wiel, allen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen die allengs meer dan twee derden van de aandelen had veroverd. In antwoord op een vraag erkende auto's, t.v.-toestellen en koelkasten de heer Zwolsman dat het aandelen- r afbetaald zullen xUn, waarna het kapitaal (f. 1,7 miljoen) In verhou- I publiek dan weer de zaken van plezier had in zyn ongecoördineerde gespeel met zfjn instrumenten (pia no. viool, trompet en gitaar), met zyn Cor Steyn-achtige gezicht dat gemakkelyk plooibaar bleek, en met allerlei kleine attribuutjes als ballen, baarden en schele ogen (ook enkele hoest jes Het hartsveroverendst was hij als in nei moeaenana. z.en.s ,,xop of nop" vermocht weer te amuseren. voeters? Filmisch voortreffelyk was ook de Nederlandse impressie van de Duitse kopersinvasie in Venlo. en interessant was het documentairetje over de 15 miljoen Chinezen die zich buiten communistisch China al dan niet ge lieerd voelen met de 700 miljoen Chi nezen in het moederland. Zelfs „Top pingpongballetjes in zijn mond b.v. Die imitaties vielen daarnaast een beetje in het niet. ook al omdat we de originele voorbeelden (Liberace met name) alleen maar van verhalen kennen, en natuurlyk van Victor Borge, Winds collega-imitator). Met waardering moge verder mei- j ding gemaakt worden van Jan Blok- I kers en Emil van Moerkerkens „Film- venster". Jan Blokker had als lei draad de roofoverval op de posttrein in Engeland genomen, onder het j motto dat het gezag de boezemvijand j is van alle aardige mensen. Ingeleid door Buster Keaton en uitgeleid door Oliver Hardy zagen wij enkele voort reffeiyke fragmenten uit de misdaadfilm ..Ontspoord" (Brazilië). ..Rififi" (Frankrijk en „De fantast Italië), films waarin onze heimelijke pret om kwade daden en ons respect voor het edele ambacht verdisconteerd bleken. Niet. uit het oog mag worden verloren dat Blok- j ker en Van Moerkerken, om der wil le van de posttreinactualiteit, hun materiaal binnen korter tijd dan ge- I woonlijk zullen hebben moeten uit zoeken en monteren. niet dankzij het stereotiepe enthou siasme van spelleider Herman Stok. maar dankzij de portrettengalerij van het jeugdige publiek (Scotland Yard zou er menige treinovervaller in hebben ontdekt) en het opmerke lijkste jurylid dit keer. de 15-jarige Gonnie Baars. Nico Scheepmaker ding tot het vermogen te laag is. maar over de consequenties van die erkennng kon hl) geen mededelingen doen omdat ze voorbarig zouden zyn. In de vergadering is de onlangs over leden lr. Dufrasne uit België her dacht die 34 jaar commissaris is geweest en de grootste aandeelhou der was. Namens de Belgische familie Rutten dankte de afgetreden commissaris dr. Edm. Gielen in warme bewoordingen voor alles wat de heer F. W. van der Wolk als directeur van Ruteck's heeft gedaan. Hfj sprak ook de hoop uit dat de naam Rutten ln het bedrijf zal voort leven. waarop de heer Zwolsman antwoordde dat het nieuwe bestuur zeker de naam Rutten in zijn wapen zal blijven voeren. Van alle kanten werd de heer Van der Wolk bijzon dere lof toegezwaaid voor zijn des kundig beleid en beheer. Hij zelf maakte ln aanvulling op het jaarverslag er op attent dat de gestegen welvaart niet tot uiting komt in de resultaten van de Horeca bedrijven. Er wordt zoveel besteed voor auto's, televisietoestellen en koelkasten dat er weinig overblijft om te verteren in caié's en restau rants. Sedert 1950 is de consumptie in de Horecabedrijven per hoofd der bevolking gedaald. Een aandeelhouder merkte hier tegenover op dat binnenkort alle Ruteck's in nog groter aantal zal bezoeken. Het lage prijspeil in de Horeca bedrijven is er volgens de heer Van der Wolk oorzaak van dat de ren tabiliteit gering is. Door de samen werking met de EMS zullen er nu althans voor Ruteck's in een groter geheel kansen ontstaan, die voordien niet aanwezig waren. „In het gTOtere geheel zal besparing van kosten ontstaan. Er komen mogelijkheden voor uitbreiding door nieuwe vestigingsplaatsen." aldus de heer Zwolsman. Maar men moet wel bedenken dat dit grotere investerin gen zal vergen Hij sprak het ver trouwen uit dat door de algemene economsche ontwikkeling en dank zij het beleid van de heer Van der Wolk de rentabiliteit hoog zal worden. Niet alle panden zijn eigendom van Ruteck's of Heek. Een aantal pan den is gehuurd. De belangstelling voor de aande len van Ruteck's gold volgens de heer Zwolsman niet alleen het on roerend goed, maar vooral ook het goed geleide bedrijf. Ook „Achter het nieuw»" stond I gisteren op hoog peil. De opheffing van de rassenscheiding op een uni versiteit in Memphis, nu twee jaar geleden, bleek de rassendiscriminatie Bij een jacht op bandieten, die verantwoordelijk worden gesteld voor de moord op 42 mensen, zijn 126 bendeleden doodgeschoten en 220 ge vangen genomen, Het bestuur van de stichting Ned. Jeugdherberg Centrale (NJHC) is allerminst content met de huidige subsidieregeling. De 20 procent die de overheid thans beschikbaar stelt voor de bouw van nieuwe herbergen, wenst de NJHC opgevoerd te zien tot 75 procent. Met een lager subsidiepercentage is de stichting niet in staat nieuw- bouwplannen te realiseren. Dit verklaarde de algemeen secre- I taris, drs. A. Oostindië, gisteravond bij de opening van de dertiende Ne- I derlandse Trekkersronde, die gedu rende dit weekeinde in Eist wordt ge houden. In toenemende mate moet de NJHC woekeren met verouderd ma teriaal en zy beschikt nauwelyks der haar hoede heeft, te onderhou- den. Aan de verwerkeling van plan- is van officiële nen d,e k,aar ''geen voor nieuwe her- I bergen in Valkcnswaard, Zeeland en zude in Bogota, de hoofdstad van aan het Veluwemeer hoeft men een- Columbia, vernomen. Na de massa- j voudig niet te denken. beelden: in Engeland zijn subsidies tot 75 mogelijk, in Vlaanderen geldt een zelfde percentage, terwijl in Duitsland 90 van bouw en in richting door de overheid wordt be taald. De gebrekkige Nederlandse subsidieregeling, aldus drs. Oostindië, doet een situatie ontstaan, waarin de normale tarieven onvoldoende mo gelijkheden bieden om de nood zakelijke vernieuwingen door te voe ren. maar het bestuur van de NJHC acht het onjuist om via ingrijpende tariefsverhogingen te streven naar een vergroting der inkomsten. Met steun van de overheid en 't bedrijfs leven wil men de huidige tarieven (f 1.75 per overnachting en eenzelf de bedrag voor een warme maaltijd) zo lang mogelijk handhaven. De jeugdherbergcentrale doet haar best zich aan te passen by het „kli maat" dat onder de jongeren van deze tijd heerst. De huisregels wor den met meer soepelheid toegepast dan vroeger het geval was. Gedu- v. «..j ..®urende de laatste vier jaar beweegt over geld om de tehuizen, die zij on- I het totaal aantal overnachtingen zich in de buurt van het half mil joen. Vorig jaar werden er circa 180.000 overnachtingen geboekt, ter wijl Nederl. trekkers voor 200.000 moord, die op 6 augustus in Marque - tilia plaatsvond, heeft het leger een grootscheepse actie ondernemen in het departement Tolima om de moordenaars in handen te krygen. I Volgens drs. Oostindië verkeren de jeugdherbergen in de ons omrin gende landen in een betere staat dan de Nederlandse, enkel en alleen al wegens het feit, dat zy aanmerkelijk hogere subsidies ontvangen. Hij illustreerde dit met enige voor- overnachtingen in het buitenland zorgden. Aan de trekkersronde in Eist ne men omstreeks 600 Jongeren deel. Hier. in de grootste herberg, die de NJHC in beheer heeft, vieren zij dit weekeinde een reusachtig jeugd feest. Een feest, waarby volksdans en zang belangrijke rollen spelen. BINNENLAND. Voornamelijk als gevolg van hogere uitgaven voor de zuivelsector dan oorspronkelijk werd geraamd, heeft de minister van Landbouw en Visserij de raming van het nadelig saldo van het landbouwegalisatiefonds voor het dienstjaar 1963 met ongeveer f 60 mil joen moeten verhogen. Het nadelig saldo zal f 275.020 000 bedragen in plaats van f 215 miljoen. Het hogere nadelig saldo 16 voornameiyk toe te schrijven aan een nieuwe taxatie van de opbrengst van de lndustrlemelk. die 57 miljoen lager ls dan verleden laar ln september kon worden ge taxeerd. De heer G. J. Cole, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever Ltd., Londen, en vlce-voorzltter van de raad van bestuur van Unilever N.V., Rotterdam, ls benoemd tot comman deur in de Orde van Oranje Nassau. Tijdens een gisteren ln het Unllever- gebouw in Londen gehouden bijeen komst werden hem de versierselen, verbonden aan deze hoge onderschei ding. uitgereikt door de Nederlandse ambassadeur ln Londen, mr. A. W. C. baron Bentlnck van Schoonheten. De Nederlandse Radio Unie heeft meegedeeld, dat bij de laatste fre- ouentiewlsseling op 1 mei van de om- roepzenders de frequenties van de FM- ssenders Lopik ongewijzigd zijn gelaten, zulks in verband niet stereofonische proefultzendlngen. Ook bij de fre quentiewisseling van 1 september blij ven de frequenties van de Lopikzen- ders ongewijzigd (Loplk-1 kanaal 19, Loplk-2 kanaal 33). De zeventienjarige Kornelis Bos uit Nieuw-Dordrecht. die zondag avond in Barger-Compascuum op zijn bromfiets werd aangereden door een personenauto is gistermiddag ln het Dlaconessenhuls ln Emmen aan de bij de botsing opgelopen verwondin gen overleden. De bestuurder van de auto, die na de aanrijding doorreed, heeft zich by de politie gemeld. stand in de wereld voor hen heeft veranderd. De meeste van deze lan den herzien nu hun betrekkingen met de rest van de wereld, in het bijzon der met het Westen. Vooral op het gebied van handel en economie zyn de vooruitzichten in Oost-Europa by zonder gunstig, aldus Kennan, die met gezag kon spreken. In het St.-Ellsabeth-zlekenhuls ln Tilburg ls gisteren overleden de 45-jarlge sergeant-majoor B. H. Voetman uit Tilburg. Op 27 Juni was hij met zyn bromfiets door onbekende oorzaak op de Ringbaan-West tegen een lantaarnpaal gebotst en met on der meer een schedelbaslsfractuur naar het ziekenhuis overgebracht. Dit ls voor Tilburg dit Jaar de negentien de verkeersdode. BI ITENLAND De negentienjarige Zwitserse ver pleegster Violette Crausaz zal over en kele dagen per vliegtuig naar de Jor daanse hoofdstad Amman vertrekken. Zij heeft een contract voor een Jaar getekend om het hof van Koning Hoessein bij te staan bij een verblij dende gebeurtenis, die begin oktober wordt verwacht. In New York brachten de par- keermeters en de gemeentelijke gara ges in het eerste halfjaar van 1963 het recordbedrag van vyfmlljoen dollar (ongeveer 18 min gulden) op. Nabij Moutiers. ln de Franse Al pen, zyn gisteren zes arbeiders ge- elektrokuteerd toen tijdens het span nen van telefooniynen een afgebroken draad op een hoogspanningskabel te rechtkwam. Bij een brand in een huls ln High Prairie, ln de Canadese provincie Al berta. zijn donderdag zeven Jongens en meisjes omgekomen; slechts één kind uit dit gezin overleefde de ramp. De ouders waren afwezig. Drie Jongelui zijn gisteren af- zonderiyk uit Oost-Dultsland naar het Westen gevlucht door een grensrivier over te zwemmen. Een van hen had. zo deelde de Westdultse politie mee, 20 maanden ln een Oostduits dwang arbeiderskamp doorgebracht omdat hij ..de veiligheid van de staat ln gevaar had gebracht". Blijkens statistische gegevens van het Amerikaanse ministerie van Ge zondheid. onderwijs en sociale verzor ging is in Nederland en Zweden de zuigelingensterfte het laagste (15.3). Engeland bezet de negende plaats en de VS. de elfde. West-Duitsland heeft het hoogste sterftecijfer, namelijk 29.2 per 1000 kinderen onder 1 Jaar. In de Franse stad Vichy pleegden vrijdag vier mannen, voorzien van feestneuzen en gewapend met machi nepistolen. een overval op een Juwe- llerszaak. ZIJ gingen ervandoor met Juwelen met een totale waarde van naar schatting 600.000 gulden. De Sociaal-Economische Raad heeft er by de Kamers van Koop handel in Nederland op aangedron gen reeds direct een vierde van de zetels toe te wyzen aan vertegen woordigers van werknemersorgani saties. De SER wil graag voor 5 september het. standpunt van de Kamers vernemen. Zoals bekend schryft de nieuwe wet op de Kamers van Koophandel voor, dat ten hoog ste een vierde van de leden van de Kamer moeten worden benoemd op voordracht van werknemersorgani- I saties. De Kamers van Koophandel heb- j ben in een besloten bijeenkomst in Utrecht over deze brief van de SER vergaderd Naar verluidt zijn vele Kamers niet bereid direct een vierde van de zetels voor werknemersver tegenwoordigers te reserveren. Over het algemeen zouden de Kamers in het zuiden van het land en die in enkele grote steden geen bezwaren hebben. Vele andere Kamers willen zich echter nadrukkelijk beroepen op de bepaling in de nieuwe wet op de Kamers van Koophandel, dat ten hoogste éen vierde der zetels aan de werknemers ten deel moet vallen, zy voelen zich dus niet verplicht reeds thans tot een benoeming op grote schaal over te gaan. De 51-jarige R. J. Geringhoff uit Osnabruck (Duitsland) is gistermid dag om ongeveer vyf uur tijdens het zwemmen in de Noordzee by Zand- voort verdronken. De pogingen van de reddingsbri gade om de Duitser, die door de branding naar de ruwe zee was ge gaan. aan de kant te brengen, mis lukten. By een van deze pogingen sloeg de vlet van de Zandvoortse red dingsbrigade door het afslaan van de motor om. De beide inzitten den konden zich in veiligheid stellen. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hoge woerd 175. Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4.30 en 6.30 uur nam. Ryksmuaeum voor Volkenkunde: Wegens zeer grote belangstelling voor de tentoonstelling „Op Trek": voorstel lingen van films over nomaden ln Australië. Noord-Afrlka en Noord- Canada. 3 uur nm. Steenachuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. Volle Evang. Zending. Spr. J. Zyi- stra. 10 uur v.m. MAANDAG Rest. v. d. Heyden: Jaarverg. N V. Leldsche Bouwmaatschappy. 4.30 uur nm. Oegstgeest Endegeest)Popu lair concert KRO-Cascade-orkest. 3.30 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175. Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7,25 uur nam. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Bernard Bartellnk. 8.15 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur n.m. Volle Evang. Zending. Spr. dhr. Van Velen. 8 uur n.m. WOENSDAG Opei Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pellkaanstr Openluchtaamenkomst Baptisten Gem. 8 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte 7.308 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: Werkd. 8 uur. Rei: „Schoten verscheuren de stilte". 14 Jr. Werkd. 2 30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur; woensdag- en donderdagcyclus „High Society". Casino: „De onbevredlgden". 18 Jaar. Werkd. 7 en 9.15 uur; zond^ 4 45, 7 en 9.! van I Lido: „55 dagen in Peking". 14 Jaar. Dag. 2.30 en 8 uur. Luxor: „The young onea". Al. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 3.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Stndlo: „Me and the colonel". Al. Werkd. 3.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 445, 7 en 9.15 uur; werkdagen 10.30 uur v.m. „SJors en BJlmmle". A.l. Astra-theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Freddy en het lied der Zuidzee" 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur; dl. en woe. 8 uur „Nachtleven in een we reldstad". 18 Jr. Dond. 8 uur „De miljoenen van meneer Jules". A.l. Zondag- en woensdagmiddag half drie „Gezworen kameraden". TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van aqua rellen en tekeningen uit de 19de en 20ste eeuw uit ae verzameling van Paul Brandt Werkd. 10-5 uur. zondag 1-5 uur n.m. (tot 29 augustus). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Jeugdhotel „De Ruif" (Janvosaen- steeg 59): Tentoonstelling tekeningen en schilderyen Victor Llnford fc/m 31 augustus). Legermuseum (Pesthulslaan)Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; Bon dage 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Op trek" (van noma- deD trekker» en kamperen") Werkde- Jen 10-6 uur; 'ezondags 1-5 uur (tot oktober) Ryksmuaeum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 3-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden Dage- lyks 10-5 uur: zond 1-6 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur Wassenaar (Kunatzaal Heuff). tentoonstelling Paul Arntzeniua en Hubert van Lltb Werkd. 10-17 uur woensdag en vrydag ook 's avonds vaD 8-10 uur (t/m 28 augustus). „West 81de Story 2 en 8 ui 14 Ja» id. 3. 5 9.1(5 uur; dag. 3.30 uur „De hond Vlaanderen". A.l. Het KRO-televisieprogramma van vanavond wordt by na geheel gevuld met de uitvoering van Johann' Strauss operette „Eine Nacht in Ve- nedig" (Een nacht in Venetië». De uitzending kwam tot stand in sa menwerking met de Duitse en Oos tenrijkse televisie. Vrijwel alle rollen hebben een zang- èn een spelvertol- king; de zangers zyn dus niet op het scherm te zien. „Eine Nacht in Ve- nedlg" ls een van de zwakste operet tes van Strauss. In de loop der ja ren is er echter veel aan de tekst verbeterd. De oorspronkelyke parti tuur bleef wel gehandhaafd. (8.45 uur). De 22-ste aflevering van „De i avonturen van Ivanhoe" heet „De i melkmuil" (7.30 uur». I Ook via de (KRO-»radio zyn ope- retteklanken te beluisteren, om 9.40 uur. Ilonka Biluska en het orkest van Don Carlos spelen om 9 uur in Hotel Modern te Enschede. Om 11 I uur worden werken van Schönberg en Mahler uitgevoerd. I Coen Serré presenteert om 8.05 uur het door Harry Gaarenstroom sa mengestelde VARA-programma „Dis co-festival". Gé Gouwswaard brengt 'om 9.30 uur „Muziekmemoires" van I een bekend Nederlander voor de mi- I crofoon. Het. vyftiende deel van Dick Dreux' serie korte hoorspelen heet I De dader op het kerkhof" <10.40 'uur). Om 11.10 uur spelen de Ram- j blers. VOOR ZONDAG 25 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. NCRV 8.00 Nws. en weerber. 8.1a oewyde mui, IKOR: 8.30 Gojdemor- een 9 00 Drive-ln-dienat. KRO. 9.30 Nws. 9.45 Klass. gram. 9.55 Inl. Hoog mis 10.00 Hoorn 1 b 11.30 Fragmenten uit het klaas, en romantische reper toire. 12.05 Lichte orkmuz. en solisten. 12 35 Vibrafoonrecital. 12.50 Bultenl. comm. 13.00 Nieuws, en meeled. 13.10 Franse chansons. 13.35 Lichte gram. 14 00 Radio Fllharm. ork.: klass. en moderne muz. 14 40 Klein Radiokoor. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Zondagmiddagklanken: lichte gram., afgewisseld met sportreportages. commentaren en uitslagen. 16.30 Ves pers. Convent van kerken: 17.00 Ge reformeerde Kerkdienst te Benthelm (Duitsland). NCRV: 18 30 Kerkconc. 19.00 Nws uit de kerken. 19.05 Man nenkoor met orgelspel: Geestelijke lie deren. 19.30 Gesprekken over de Hel- delberger. lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20 00 Een avond in Zweden, muzikaal klankb. 21 30 Plelsteraktleloterljbe- rlchten. 21.40 Pianorecital. 22.00 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22 40 Avondgebed. 22.50 Omroeporkest en plano: klass. muz. 23.30 Klassieke kamermuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. VARA 8 00 Nws., postdulvenberen soc. strijdlied. 8 18 Weer of geen weer. gevar progr. 9.45 Geesteiyk leven, toe spraak. VPRO: 10.00 V. d. kind. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkdienst 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flit sen: nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Gevar. platenprogr 13.00 Nws.. daarna event, postdulvenber. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing. 13.17 Rijkdom der welluidendheid: klass. gram. 13.50 Boekbespr. 14.00 Orkestenparade. 14.30 Voordr. 14 50 Kamerork. en solist.: mo derne muz. 15 40 Eigen weg. cabaret. 16.00 Lichte gram. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Bèta: nws. uit de wereld van de natuurwetenschappen. 17.15 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 V. d Jeugd. 17 50 Nws en sportuttsl. Aansluitend: sportjournaal. 18.30 Sa lonorkest en zangsollst: amus.muziek. 19.00 Boeketje romantiek: liedjes. 19-25 Planorecital: klas3. muz. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Licht ens. 20.45 Kolderkeu ken. gevar. progr. 21.15 Lichte gram. 21 56 Amerikaanse schetsen: De Natio nale Parken (slot). 22.00 Klass. en mo derne gram. 22.30 Nws. 22.40 Act. en meded 23 00 Licht instr. kwartet met zangsollsten. 23.25 Licht ork. 23.55- 24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet - ultz. dienst voor belangstel lenden. gehouden op 18 aug., 4 uur drs. G. N. Lammens te Heemstede. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.00 Eurovisie: Internationaal concours hipplque te Kopenhagen. IKOR: 17.00-18.00 Openluchtdlenst ln Het Grote Bos te Driebergen. NTS: 19 30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld AVRO: 20 30 Hallo Wereld, amus.progr. 21.40 Hoop en vertrouwen, reportage van één van de eerste grote acties, die door de negerbevolking ln New Orleans tegen de rassenscheiding werd ondernomen. NTS: 22.30-22.35 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC llome Service 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Klankb. 13.40 Operamuz. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Lezing. 15.00 Kamermuz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws, en Journaal. 1845 Gevar. muz. en zang. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Liefdadlgh oproep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Klankb 21.30 Cellorecital. 22.00 Nws. 22.10 Lezing. 22.30 Klass en moderne ork.muz. 22 50 Epiloog. 22.59 Weerber. en nws. 23.02-23.45 Pianospel; Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 ni. 12.00 Verzoekprogr. 13.32 Amusmuz. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Gevar. muz. 15.00 Fllmkron. 16.00 Lichte muz. 17.00 Reisreportages. 18.00 Zang. 18.30 Ge var. progr. 19.30 Nws. 19.35 Ouderwetse dansmuziek. 20 30 Godsd. samenzang. 21.00 Gram. 22.00 Jazzmuz. 23.30 Mu zikaal rendez-vous. 23.50 Avondgebe den en gewijde muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeut9Cher Rundfunk. 309 m. 12.00 Klass. en moderne ork.muz. en zang. 13.00 Nws. en weerber. 13.10 Ge var. ork.muz. 14.30 Canadese volks- Weekelndedlenst der tandartsen Voor nabloeding of ongeval te allen tyde directe hulpverlening. Voor alle overige hulp: zaterdag half zes en zondag één uur en half zes tandarts E. J. v. d. Pias-Moes, Rapenburg 18. Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastr. 31, tel. 21313 en Haven Apotheek. Haven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt even eens waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeester Apotheek, Wilhel- minapark 8. tel. 53274 is 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; Fryiing, J. de Wlttstr. 49. tel. 51873; Jansen. Rynsburgerweg 29b, tel. 63024; Van Gent. Plantage 14. tel. 22538; Glabbeek. Bachstr. 39. tel. 22956. Te Oegstgeest dokter J. B. Hugen- holtz. tel. 51390. BM geen gehoor van uw halsarts of I specialist (of diens waarnemers), bel I op dokterstelefoon 22222. I liedjes. 16.30 Dans- en amus .mul 17.15 Sportrep. 18.15 Klass. symf. i 18.45 Liederen. 19.00 Nws. en weej 20.15 Gram. 22.15 Hoorspel. 22.50 D| muz. 23.15 Lichte muz. en zang. Nws. 0 15 Jazzmuz. 1.00 Weerber gevar. muz. Frankryk III. 280 en 235 m. 12.00 Weerber. en nws. 12.10 Ki en moderne orkmuz. 13.40 Hoor 15.50 Operamuz. 17.45 Klass. en derne ork.muz. 19 05 Gevar. mui 21.30 Kamermuz. 23.49 Weerberlch' nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws 12.03 Fanfarei 12.30 Weerber. 12.35 Amusmuz. Progr.-overz. 13.00 Nws. en weel 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws 14.03 <i ra- en belcanto-concert. 15.30 Gf progr. en sportber. 17.00 en 18.00 j 18.03 Lichte muz. 18.30 Godsd. p» 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Lli muz. 20.00 Operettemuz. 22.00 Nwi berichten 22.15 Danamuz. 23 00 1 23.05 Gewijde muz. 23.55-24.00 Ns| 484 in.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. Nws 19.30 Nws. 20.00 Gevar. pi 22 00 Wereldnws 22.15 Gevar. mu voor automobilisten. 22.55 Nws. 2 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 26 AUGUSTl Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 DagopeU 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Lli gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 W8 standen. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 KI gram. 10.45 Theol. etherleergang. II Cello en plano: moderne muziek. 1 Orgelspel met ritmische begeleid 12.05 Lichte gram. 12.25 Voor boet tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en it kwintet. 12.53 Gram., event, act, l| Nws. 13.15 Licht instr. ens. 13 45 Lli gram. 14.00 Volksdansen. 14.15 Modi gram. 15.25 Utrechts Stedelijk Orb moderne muz. 15.40 Vocaal ens.: k| muz. 16.00 Bybeloverd. 16.30. Alt. I vecimbel en cello: oude muz. 17.0| d. kleuters. 17.15 Muziek v. d. kli tjes. 17.25 Licht instr. kwintet. 1 Beursber. 17.45 Gram. 17.60 Regerli ultz.: Suriname Journaal, door H. Boheemen. NCRV: 18.00 Populair orgelspel, li Lichte gram. 19.00 Nws. en weeH 19.10 Lichte gram. v. d. teenagers. 1| Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 2 Promenade-ork. en zangsolisten: W Operette progr. 21.05 Inspecteur Sj heeft een idee. detective hoorspel 21.35 Promenade-ork. en zangsolli (vervolg). 22.20 Gram. 22.30 Nws. SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 B« bespr. 23 05 Carlllonbespellng. 2 Lichte gram. 23.45 Gram. 23.55-2| Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendg 7.20 Lichte gram. 8 00 Nws. 8.15 Ll< gTam. 9.00 De groenteman. 9 05 KI gram 9.40 Morgenwijding. 10.00 LU gram. 11.00 V. d. hulsvrouw. II Licht en6. met zangsollsten. 1! Land- en tulnbouwmeded. 12.33 het platteland. 12.40 Licht lnstrum taal kwintet met zangsolist. 11 Nws. 13.15 Meded.. event, act. of gn 13.25 Beursber. 13.30 Licht ork. 11 Planorecital: klass. muz. 14 30 Vod 14 45 Muziek ls troef: lichte mui 15.45 Moderne gram. 17.15 V. d. p vinder. 17.30 Lichte gram. AVRO: 1800 Nws. 18.15 Event, i 18.20 Metropole ork. 19.00 Klarinet plano: moderne muz. 19.30 Van, i en door amateurs. 20.00 Nieuws. 2 Licht ork. en licht vocaal ens. 2! Pianospel: lichte muz. 21.05 Het 1 van Mokum. klankb. over de Ams damse Jordaan. t.g.v. het 350-jarig staan 21.45 Bas cn klavecimbel. 2 Licht ork. 22.30 Nws. 22.40 Act. 2 Vocaal kwartet. 23.15 Modern sti kwartet. 23.55-24.00 Nws. G R AMMOFOON I'I.ATF.N PROGR.W DRAADOMROEP (Over <le 4e iyu van 18-20 uur) I Retnhold Gllére. Symphonle 1 3 ln b kl. t. op. 42 (lila Mouromef Pélerlns errants. Illa Mourometz Svlatogor. Solovél - Le Brigand. 0 Vladimir Beau-Solell. Les Prouessei lo Pétrlflcatlon d'ïlla Mourometz. 1 Symphonle Orkest Beriyn o.l.v. Fei) Fricsay. II. Sergei Prokofiev. Concert 4 piano en orkest nr. 5 in G gr. t. 55, Allegro con brio. Moderato ben centuato. Toccata. Allegro con fu (plü presto che la prima volta). I ghetto. Vivo. Svjatoslav Richter. pU Svmphonle Orkest van de Nat lot Philharmonle. Warschau o.l.v. Wij Rowlcki. III. Dimltrl SJostakowltsJ. Coni voor viool en orkest op. 99. Noctui Adagio. Scherzo. Allegro non troi Passaeaglia. Andante. Burlesca 1 brio. David Olstrach, viool. The H harmonic Symphony Orchestra of I York o.l.v. Dlmitrl Mltropouios. j TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound, kenfilm. 19,55 't Manneke. 20.00 J< naal en weeroverz. 20.20 100 Jaar een herinnering, film over de opr ting en het werk van het Rode Kj 20.50 Bezoek van de president. Pc speelfilm. 22.20 Hout op drift. tisch filmpje. 22.40-22.45 Journal BUITENLANDSE PROGRAMMA' Engeland, BBC Home Service 331 12.00 Klass. en moderne orki •12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 G« muziek en comm. 13.40 Lezing. 1 Gevar. muz. 14.40 Pianorecital. 1 Hoorspel. 16.30 Progr. voor oudere 1 teraars. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 W bericht. 18.00 Nws. 18.15 In the So East. 19.00 Zeemansliedjes. 19.30 terview. 20.00 Klass. en moderne mermuz. (In de pauze: 21.05-21.20 zing). 22.30 Amus.muz. 22.59 Weer 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-21 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programn 150(1 en 247 m. 12.00 Gram. 12,31 Gevar. muz. Nws. 13.35 Uitsl. cricket. 13.45 V kind. 14 00 V. d. vrouw. 15.00 D muz. 15.31 Lichte muz. 16.15 E 16.31 Uitslagen cricket en races. Gram. v. d. Jeugd. 17.00 Lichte i 17.31 Gevar. progr. 18.33 Sporto 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. en Jour 19.25 Sportber. en uitsl. cricket Gevar. muz. 20.00 Hoorspel. 20.30 en act. 20.40 Lichte muziek en i 21.30 Lichte muz. 22 31 Sportnie 22.35 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. N'ordwestdeutscher Rundfunk. 30 12.00 Lichte muz. 12.50 Perso 13 00 Nws. en weerber. 13.15 Mod ork.muz. en pianospel. 15.00 G 17.00 Nws. 17.35 Amus.muz. 19.00 19.30 Klass. ork.muz. 21.45 Nws. Jazzmuz. 22.55 Lichte muz. 24.00 1 0.20 Lichte muz. 1.00 Weerbericht gevar. muz. Frankryk III, 280 en 233 111. 12.00 Weerber, en nws. 12.10 G« muz. 13.55 Lichte muz. 14.30 Gev muz. 15.00 Gram. 15.30 Gevar. t 17 57 Gram. 18.05 Kamermuz. 1 Weerber. en nws. 20.00 Klass. en derne ork.muz. 23.10 Gevar. mu: 23.49-24.00 Weerber. en nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte B 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landboui 12.42 Lichte muz. 12.50 Bevirsber. 1 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nle( 14.03 Gevar. muz. 15.00 Caslnoconl 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 V zieken. 17.00 Nws. en weerber. 1 Pianospel en zang. 17.45 Noorse i 18 00 Nws. 18.03 Lichte muz. 1 Paardesportber. 18.20 V. d. sold. 1 Nws. en weerber. 19.40 Operamui 20.00 Operettemuz. 22.00 Nieuws, i Volksmuz. 22.35 De zeven kun» 23.00 Nws. 23.05 Kamermuziek. 2 Nws. 24.00-045 Voor zeelleden. 484 m.: 12.30 Gevar. progr. l| Klass. en moderne ork.muziek. 1 Franse muz. 16.08 Operettemuz. li Nws. 17.15 Belg. muz. 18.03 Voor sold. 18.30 Lichte muz.'19.30 Nled 20.00 Hoorspel. 21.15 Gram. 22 00J reldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 N«j

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2