Rag MARIKA ROKK-show om bij te „zwijmelen''' SUSSEN Boeiende Israëldocuinentaire NV SLAVENBURG'S BANK MET EEN ENKEL WOORD LFIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 AUGUSTTS 19«S WIE denken mocht, zo verklaar de premier Chroesjtsjow dezer dagen naar aanleiding van de ondertekening van het kern- stopakkoord, dat wU nu Marx, Engels en Lenin zullen vergeten, vergist zich. En hy voegde eraan toe: „Dat gebeurt pas als een garnaal leert fluiten". Daarmee bracht de Sowjet- russische premier de betekenis van het akkoord tot zijn ware proporties terug. En terecht, want men mag van één zwaluw nog geen zomer verwachten. De Britse premier kwam tot een soortgelijke conclusie, toen hU dezer dagen zei, dat de spannin gen weliswaar verminderd zijn, maar dat „de ideologische strijd voortgaat". Men vergete niet, dat de wereld al zo vaak gejuicht heeft over verdragen, overeenkomsten, afspraken, akkoor den, regelingen, compromissen en hoe ze nog meer mogen heten. Het zag er vaak veelbelovend uit, maar de beloften gingen in het gunstigste geval slechts ten dele in vervulling. Niettemin, er is iets bereikt en mis schien brengt de toekomst nog meer goede dingen op politiek gebied. Maar, om aan te sluiten bij de slotzin van een maand geleden („hoe meer de Chinezen op hun stuk staan, hoe groter de kans is dat een kernstop eindelek werkelijkheid wordt")alles hangt af van het machtsevenwicht tussen de volken. Het resultaat van Moskou was alleen mogelijk, omdat de spanning tussen Chroesjtsjow en Mao is toegenomen. Als laatstge noemde morgen uit een ander vaatje gaat tappen en bijv. weer „honderd bloemen laat bloeien", is de weg van Moskou naar het Westen zoal niet geblokkeerd, dan toch moeilijker begaanbaar geworden. Anderzijds zouden we toch ook weer niet durven beweren, dat Chroesjtsjow niets ge leerd heeft van de recente ervarin gen met Rood-China. Zeker, als Mao sterk van koers zou veranderen wat intussen niet zeer waarschijnlijk is dan zal het gemeenschappelijke „geloof" Moskou en Peking nader tot elkaar brengen. Maar de Russische premier is geen robot, die in zo'n geval automatisch zou reageren. China's politieke rebellie van 1963 blijft een litteken. Daarbij komt, dat er geografische spanningen zijn als gevolg van China's expanslezucht. En verder bestaat er ook een „klas senstrijd der volken", zoals Raymond Cartier het in „Paris Match" uit drukte: de gemiddelde Rus verdient vijftienmaal zoveel als de gemiddelde Chinees. In Chinese ogen behoren de Russen dan ook tot de „rijken". Blij ven deze emoties openlijk of verbor gen haar invloed doen gelden, dan zal dit de Russisch-Westerse toena dering zeker in de hand werken. En wie weet of dan zelfs een garnaal nog niet kan leren fluiten HOE opmerkelijk de tweedracht aan het communistische front moge zijn, ook in het Westen zijn er tekenen van onmin. Zo is de mogelijkheid van aansluiting van Frankrijk bij het kernstopverdrag zo goed als uitgesloten. Met verontwaar diging is aan Franse zijde het denk beeld verworpen van een „ruil": als Parijs het akkoord van Moskou zou ondertekenen, zou Washington de Fransen helpen bij de ontwikkeling van de H-bom. Tussen haakjes: een dergelijke „koehandel" zou minder vreemd zijn dan hij lijkt, al ziet het er naar uit, dat het aantal atoom machten door de Amerikaanse hulp met één zou vermeerderen. Maar men denke aan de Amerikaanse voorwaarde. En die is, dat De Gaulle zijn streven naar een eigen Franse atoomstrategie zou moeten opgeven Frankrijk zou dus in de Atlantische atoommacht worden geïncorporeerd. Kennis is macht, zegt de spreek wijze. maar in dit geval zou vergro ting van Franse kennis verminde ring van macht betekenen, omdat Parijs min of meer onder Amerikaans toezicht zou komen te staan. En dat is nu Juist de positie, waarvoor pre sident De Gaulle beslist niets gevoelt, Op zijn recente persconferentie heeft hij daaraan geen twijfel laten be staan. Dus géén ondertekening van het verdrag van Moskou: een voors hands niet gevaarlijke, maar voor de toekomst zeker bedenkelijke gang van zaken, nu Westerse eenheid meer dan ooit geboden is. In dat opzicht zal de regering in Bonn vermoedelijk wat toeschietelijker zijn, ook al is zij allerminst enthousiast over wat er in Moskou bereikt is. Adenauer en vele van zijn adviseurs maken zich ongerust over mogelijke verbe tering van de status van Oost-Dults- land als bijkomend gevolg van het verdrag van de Drie. Maar het zal de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken. Dean Rusk, tijdens zijn gesprek met Adenauer vermoe delijk niet zo heel veel moeite kosten de Westduitse Bondskanselier gerust te stellen. Rusk zal hem waarschijn lijk beloven, dat hij tijdens het debat over de goedkeuring van het verdrag in de Amerikaanse Senaat nog eens nadrukkelijk zal verzekeren, dat er kenning van „Ulbricht" door het Westen is uitgesloten. Trouwens, Bonn is op dit punt niet helemaal vrij v&n hypocrisie, want het heeft, zij het via een achterdeur, in het verleden wel degelijk rekening gehou den met het bestaan van de Oost- duitse republiek. Maar men kan Adenauer anderzijds niet kwalijk nemen, dat hU probeert zelfs ook maar de schijn van tegemoetkomend- Misschien herinnert u het zich nog, dat zoetige, zemelige Ufa- filmgedoe, waarvan je zo'n weeë smaak in je mond kreeg. Het was de zachte tegenhanger van het harde ,,bloed-en-bodem "-gepruts en beiden tezamen vormden zij in die dagen de Duitse "Kultur". Zon stukje Ufa-mentaliteit kregen we gisteren voorgezet in de Duitse Show rond Marika Rökk, die haar grootste triomfen bij de toenmalige Ufa heeft gevierd, de maatschappij die het troetelkindje van Goebels was. In 1945 meende men, zijzelf waarschijrilijk ook, dat haar vrolijke, dansende carrière was afgelopen. Maar ziet: de allesverslindende TV heeft haar hèr-ontdekt! De Duitse TV heeft daar toch een handje van. Oude filmsterren, die zich na 1945 letterlijk en figuurlijk niet meer konden vertonen, hebben bij veel Duitsers nog een bepaalde naam. Bij de TV weet men dat en bouwt een ingenieuze show rond zo'n ster op, die zich tot zijn of haar ver rassing ineens weer in de publiciteit geplaatst ziet. En het publiek zwijmelt: „Ach, ja, das war einmal". Zo was het met Johan Heesters, zo is het ook met Marika Rokk. Zij was gisteren nog helemaal Ufa, al is zij bijna onherkenbaar ouder gewor den. Om de herkenning te vergemak kelijken. had de Zuidduitse omroep haar liedjes uit de Ufatijd laten Advertentie Op naar de top van de Euromast Hongaarse delegatie naar concilie Hongarije heeft erin toegestemd dat meer vertegenwoordigers van de Hongaarse R.-K. kerk aan de tweede I zitting van het oecumenisch concilie in Rome deelnemen. Paus Paulus had de Hongaarse re gering hierom gevraagd. De Hon gaarse delegatie naar de tweede zit ting van het concilie zal uit zes man bestaan. De eerste zitting werd ioor j slechts drie Hongaarse bisschoppen bijgewoond. Volgens politieke waarnemers in Wenen beoogt de Hongaarse regering met dit gebaar, de betrekkingen met het vaticaan en met de R.K.-kerk in haar land te verbeteren. zingen. Een min of meer grappige zogenaamde fotograaf moest als ver binding tussen de verschillende num mers dienen. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Marika Rökk het dan sen nog niet is verleerd. Hoewel zij toch wel tegen de vijftig moet lopen, toonde zij in wervelende dansen nog over een bewonderenswaardige lenig heid te beschikken. Heel tactisch werd onmiddellijk na deze show een documentaire ver toond over Nederlanders, die in Is raël een nieuw bestaan hebben ge vonden. De AVRO-ploeg was Neder landers in alle lagen van de Israëli sche maatschappij tegengekomen die j allen de eigenschap gemeen hadden enkele markante dingen uit hun leven te kunnen vertellen. Zoiets is natuur lijk niet in de laatste plaats de ver dienste van de ondervrager, in dit geval Dimitri Frenkel Frank. Op grond van een goede kennis van zaken, kon hij de juiste vragen stellen. Er zat een lijn in het verhaal, j die werd versterkt door een goede montage. Kortom, een boeiende documentaire over „mensen". Ad Int. Nehroe's ontslag niet aanvaard Premier Nehroe van India heeft gisteren te kennen gegeven eventu eel af te willen treden als regerings leider om zich geheel te kunnen wij den aan de reorganisatie van zyn congresparty. Hy sprak op een be sloten bijeenkomst van het partijbe stuur. dat echter naar later uit partijkringen vernomen werd una niem besliste dat Nehroe zowel re- gerings- als partijleider moet blijven. De partijleiding, die bijeenkwam als werkgroep, besprak gisteren een voorstel om ministers van de cen trale regering en van de regeringen der verschillende staten af te laten treden opdat zy zich geheel kunnen geven aan een „hervorming" van de congresparty. De laatste tijd heerst er binnen de party nogal wat ver deeldheid en is de kritiek op haar beleid toegenomen. De werkgroep be sloot om het voorstel aan te bevelen bij het Indiase Congrescomité het „parlement" van de party dat thans in de Indiase hoofdstad ver gadert. Premier Nehroe kreeg de taak toegewezen de ontslagaanvra gen te behandelen, die het gevolg zouden zijn van de goedkeuring door het Congrescomité van het voorstel. Nehroe zal moeten beslissen wie in functie moet blijven en wie zich aan het partij werk moet gaan wijden. V.N.-onderzoek in Sera wak en Noord-Borneo De secretaris-generaal van de VN Oe Thant, heeft in telegrammen aan de ministers van Buitenlandse Zaken van de Maleise Federatie. Indone sië en de PhilippUnen bijzonderhe den bekendgemaakt omtrent het on derzoek dat de V.N.. in Serawak en Noord-Borneo zal instellen in ver band met de opneming van deze ge bieden in de voorgestelde federatie Maleisië. De volkerenorganisatie zal twee werkgroepen naar de betrokken gebieden sturen om na te gaan of de recente verkiezingen, waarbij het hoofdzakelijk over het onafhankelijk worden van de twee gebieden ging, volgens de regels zijn gehouden. Zoals bekend heeft Indonesië gesteld, dat er bij deze verkiezingen zou zijn ge knoeid. De leiding van het V N -onderzoek berust bij Alfred Mackenzie, verte genwoordiger van Oe Thant in de raad voor technische bijstand van de VN. in Manilla. Als de VN. tot de conclusie komen, dat het by de verkiezingen eerlijk is toegestaan, kunnen Serawak en Noord-Borneo toetreden tot de voor genomen federatie met Malakka en Singapore. KORT RAPENBURG 20 TELEFOON 26405 Duitser besteelt ^(^rElMD-A. hotelgasten „Nog meer invasies" I De voormalige Haitiaanse president I president Paul Magliore heeft giste- I ren op een persconferentie in New York meegedeeld, dat enkele van de rebelleneenheden, die Haiti zijn bin nengedrongen. „zich hebben moeten terugtrekken", maar dat er, al zou deze invasie niet slagen, „nog veel 1 meer zullen volgen, tot wy ons werk i hebben voltooid". De ballingenleider I vertelde, dat zijn voormalige stafchef, generaal Leon Cantave, die aan het hoofd van het invasielegertje staat, zich nog in de bergen van Haiti be vindt. Een 22-jarige Duitse kelner uit Lü- beck is gisteren in Rotterdam voor de officier van Justitie geleid wegens het plegen van hoteldiefstallen. De man zwerft a-1 sinds 5 juli in Nederland rond, zogenaamd met va- katie. Hij logeerde de laatste tyd in een hotel in Rotterdam waar hij. naar hij zelf toegeeft, van zijn mede gasten geld en goederen heeft gesto len. Ook in Zandvoort heeft hij zijn slag geslagen. Een daar gestolen gou den sieraad dat by hem in Rotterdam is teruggevonden, bracht hem tot be kentenissen. Het is overigens niet uit gesloten dat hij ook elders in Neder land in de afgelopen weken gestolen heeft. De mens is trots op de tech nische wonderen van deze tijd. Maar als er even iets hapert, wordt het een chaos, zoals giste ren in en voor het Waterloo- station in Londen, waar tijdens het spitsuur een storing in het beveiligingssysteem optrad. Tienduizenden forensen kon den niet voor—of achteruit ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente, 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen 4.30 en 6.30 u nm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Voorstellingen van films over nomaden ln Australië, Noord-Afrlka en Noord- Canada. 2.30 3.15 en 4 uur nm. nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. MAANDAG Stadhuis. Gemeenteraad. 2 uur nm. DINSDAG. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Pieterskerk: K en O Orgelconcert Simon C. Jansen, 8.15 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Zoeter w oude (Don Bosco-hute) Clubavond Zoeterwoudse Phllatellsten- ver. 7.30 uur nam. WOENSDAG Pelikaanstraat: Openluchtsamenkomst Baptistengemeente. 8 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte, 7.30-8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Prediker: Spr. ds, J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nm. VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlsten- gem.: „Ecclesia", 8 u nm. DE BIOSCOPEN Trianon: „West Side Story" (14 Jaar) Werkd. 2 en 8 uur. zond. 2. 5 en 8 uur. Re\: „Sergeants 3" (14 Jaar). Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag- cyclus: „Uit Holly wood'8 lachfabriek" C'aslno: „Jeugdbacchanalen" (18 Jaar) Werkd. 7 en 9.15 uur. zond. 4.45, 7 en 9.15 uur; 2.30 uur vakantiepro gramma. Donderdagcyclus „De won deren zijn de wereld niet uit" (alle leeftyden). Luxor: ..Zoetwatermatrozen" (alle leef tyden). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; RADIO EN TV VANAVOND De N.C.R.V. vult de zaterdagavond met kleine programmaatjes en films. Om 7.30 uur „Lassie", om 9 uur de politiefilm „Drie maal negen" en om 9.50 uur de Lucille Ball Show. Joeks- box'30 is een programma rond Her- bert Joeks (8.30 uur). Kathenka van der Werff speelt om 9.30 uur „De Zangles" een verhaal van Katherine Mansfield m.m.v. Nelliette Mooy, Pe ter Aryans en een kinderkoor o.l.v. Paula van Alphen. In het Rembrandt-hotel in Noord- wyk zingen en spelen Ciska v.d. Vel de, Eddy de Jong en het trio Cordial. De K.R.O. stelt er om 9 uur de mi crofoons op. Daarna worden operet teplaten gedraaid. Harry Gaarenstroom stelde weer het door Coen Serré te presenteren V.A.R.A.- grammofoon- platenprogramma „Disco-festival" samen. Het Londens Symfonie Or kest speelt o.l.v. Pierre Monteux om 9.30 uur werken van Antonin Dwor- sjak. Jan C. Hubert regisseert het door Dick Dreux geschreven hoor spel „Het mazzeltje" (10.40 uur). Om 11.10 uur spelen de Ramblers. VOOR ZONDAG 11 AUGUSTUS. Hilversum I (402 m.). NCRV.: 8.00 Nieuws en weerover- zicht. 8.15 „Alles was Ihr tut", cantate (gr.) 8.30 Morgenwijding. 9.15 Swee- llnckorgelbespellng: klassieke muziek. KRO.: 9.30 Nieuws. 9.45 Planorecital igr).: oude muz. 9 55 Inleiding hoog mis. 10.00 Hoogmi6. 1130 Medaillon Fragmenten uit het klassiek en roman- t'ech repertoire 1-2.00 Lichte gr.muz. 12.50 Bultenla-nde commentaar. 13.00 N»euws en mededelingen. 13.10 Hon gaarse klanken, 13.45 Wereldkampioen schappen wielrennen 1963 te Ronse iBelgië). 13.50 Kamerorkest: moderne muziek. 14 35 lokflult en claveclmbel: oude muziek. 15.00 De vliegende Hol lander. lezing. 15.10 Zondaf BINNENLAND De Groningse politie heeft een 27- Jarlge man aangehouden, een terbe- schikkinggestelde van de regering, die ontvlucht bleek te zijn uit het psycho- patenasiel te Doetinchem. Hij heeft enkele weken geleden duizend gulden gestolen uit het kantoor van de Chris telijke Bond voor Overheidspersoneel te Groningen. De politie acht het niet onmogelijk, dat hij ook elders strafbare feiten heeft gepleegd. De minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong. heeft gisteren een be zoek gebracht aan het hoofdkwartier van de Koninklijke Landmacht. De bewindsman heeft daar kennis gemaakt met de leden van de staf van luite nant-generaal A. V. van den Wall Bake en hij heeft er zich georiënteerd. Met de bevelhebber der landstrydkrachten, generaal Van den Wall Bake, heeft hij gesproken over problemen van mate riële. personele en financiële aard. die de landmacht betreffen. 777 van het hoofdbestuur derlandse Rode Kruis een bedrag van 253.380 gulden binnengekomen ten be hoeve van de slachtoffers van de aard bevingsramp ln Skopje. Het Rode Kruis heeft besloten om naast de reeds eer der gezonden goederen aan zijn Joego slavische zustervereniging een bedrag van 150.000 gulden te doen overmaken voor de zorg van de kinderen, gebrek- kigen en bejaarden, die na de aard beving zijn toevertrouwd aan de zorgen van het Joegoslavische Rode Kruis. held by zün bondgenoten te verhin deren. Dat is dan ook de reden, dat de minister van Buitenlandse Zaken, Schroder, volgende week woensdag naar Londen gaat: geruststelling van West-Duitsland, dat, althans pro forma, „bezorgd" is. Een tf6-Jarige ongehuwde Duitse monteur raakte gistermiddag In de walserij voor dikke platen van de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v. door tot nu toe on bekende oorzaak bekneld tussen een kraancabine en een leiding waardoor hy op slag het leven verloor. De man was op een doorschuifoven bezig een leiding te repareren toen hem het on geluk overkwam. Bij werkzaamheden aan de bouw van de nieuwe elektrische centrale op de mijn Julia te Eygelshoven ls gister middag rond half drie een kraan machinist uit Maastricht, ln aanraking gekomen met de elektrische spanning. De machinist werd op slag gedood. HU was 36 Jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. De minister van Buitenlandse Zsr ken, mr. J. M. A. H. Luns. gaat van 19 augustus tot 1 september met va kantie. BUITENLAND Tussen Capri en Salerno is giste ren een vliegtuig van de Amerikaanse marine ln zee gestort. De acht Inzit tende militairen slaagden er evenwel ln een rubberboot op zee te brengen. Zij werden opgepikt door een schip uit Napels en zijn Intussen overgenomen door het Amerikaanse fregat „Baron" Een wervelstorm heeft ln het zui den van Japan bijna 7.000 mensen dak loos gemaakt. Er ls een dode te be treuren en tien mensen worden ver mist. Duizenden hulzen staan ln het water. De wervelstorm, die de code naam Bess heeft gekregen, trekt weg ln de richting van Zuld-Korea. Zuidvletnamese strijdkrachten hebben donderdag 57 Vletcong-rebellen gedood. Dezen maakten deel uit van een bende, die een aanval deed op een strategisch punt ln de „Rietvlakte". Negen regeringssoldaten werden ge dood. Gisterochtend zyn in het Itall- aanse gebied Emllla-Romagna twee aardschokken waargenomen. In Trlëst, Verona, Venetië, Florence. Forli, Bolog na en Ravepna scheurden verscheidene gebouwen. *Er zijn geen gewonden, maar een groot deel der bevolking vluchtte de steden uit. Een kwart van het totale trans atlantische passagiersverkeer ls thans ln handen van Pan American World Airways, zo heeft deze Amerikaanse luchtvaartmaatschappij bekend ge maakt. Het transatlantische vervoer van Panam ls over de eerste 6 maan den van dit Jaar nl. 12 procent hoger dan ln het eerste halfjaar van 1962, zodat haar aandeel ln het totale pas sagiersvervoer over de Oceaan van 22.4 steeg tot 25.1 procent. In het steenkoolbekken van de Spaanse provincie Asturlë zijn onge veer 12.000 mijn werkers ln staking of bezig met een langzaam-aan-actle, zo is gisteren ln betrouwbare kringen te Ovledo vernomen. Het aantal stakende mijnwerkers ls de afgelopen dagen sterk gestegen. De Franse politie heeft op het vliegveld Orly twee Canadese hande laren ln verdovende middelen aange houden. Op een van hen werd tien kilogram heroïne in beslag genomen. Drie Jonge Oostduitsers zijn er ln de nacht van donderdag op vrijdag ln geslaagd naar West-Duitsland te vluch ten. Een van hen zwom over een grens rivier. In Moskou is een directeur van een fabriek van textlelmachines tet dood veroordeeld. Hij behoorde tot een groep handelaars, die 900 meter stof hadden ontvreemd met het doel deze te laten verwerken en op de zwarte markt te verkopen. De overige leden van de groep, die uit 43 man bestond, kregen gevangenisstraffen. In Parys zyn twee OAS-leden. Jean-Louis Blanchy en Francois Leca. tot levenslande gevangenisstraf veroor deeld, o.m. wegens moord ln Algerye op twee Franse officieren. Een mede plichtige. Thomas Norrlto. kreeg vyf jaar gevangenisstraf, een andere. Sle- bodia, werd bij verstek ter dood veroor deeld. I zond. 2.30,4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „55 dagen ln Peking" (14 Jaar) Dageiyks 2.30 en 8 uur. Studio: „Me and the colonel" (a.l.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 230. 4.45. 7 en 9.15 uur. Werkd. 10.30 uur vm. „SJors en SJlmmy". „Astra" theater (Wassenaar). Vrijdag 8 uur zaterdag 7 en 9.15 uur. „Fol low that Dream" (a.l.). Zondag 7 en 9.15 uur. dinsdag en woensdag 8 uur. „Sergeants 3" (14 Jaar). Donderdag 8 uur Hemelvaart „L'aventura", 18 j. Zondag- en woensdagmiddag half drie: „Knalpot-rldders (a.l.). TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van aqua rellen en tekeningen uit de 19de en 20ste eeuw uit de verzameling van Paul Brandt. Werkd. 10-5 uur, zondag 1-5 uur n.m. (tot 29 augustus). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Jeugdhotel ..De Ruif" (Janvossen- steeg 59): Tentoonstelling tekeningen en schilderijen Victor Llnford t/m 31 augustus). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat l): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling ..Op trek" (van noma den trekken en kamperen") Werfcda- Jen 10-6 uur: 'szondags 1-5 uur (tot oktober) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum van Oudheden Dage lijks 10-5 uur: zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur, Ryksmuseum van Natuuriyke Historie (Raamsteeg): Tentoonstelling van foto's van flora en fauna van Curacao Alle werkdagen 9-1220 en 2-5 uur (tot 17 augustus) Wassenaar (Kun6tzaal Heuff): Tentoonstelling Paul Arntzenlus en Hubert van Llth. Werkd. 10-17 uur, woensdag en vrydag ook 'a avonds van 8-10 uur (t/m 28 augustus). ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor ««poedgevallcn zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren: Van Leeuwen, Haagweg 60, tel. 26509. Mastenbroek, Houtlaan. telef. 53156. Veldhuyzen, Zoeterw. Singel 57b telef. 20617. Sastrowljoto, Beethoven- laan 109, telef. 34779 en Van Leeuwen v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412. Te Oegstgeest: dokter Melssner, tel. 53865. WEEKEINDEDIENST DER TANDARTSEN Voor nabloedlng of ongeval te allen tijde directe hulpverlening. Voor alle overige hulp zaterdag halfzes en zon dag eén uur en halfzes tandarts R. 8chreuder, Burggravenlaan 102. klanken: lichte gr.muz. afgewisseld met sportreportages. commentaren en uitslagen, o.a. wereldkampioenschap pen wielrennen 1963 Ln Ronse. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Helsinki 1963 - nieuws van de vierde assemblee van de Lutherse Wereldfederatie. 17.30 Zing het voorbedachte lied: geestelijke lie deren 18.00 Het Geladen Schip. 18.30 De kerk aan het werk; actualiteiten van het kerkeiyk erf. 18.40 Tussen stammen en staten, vragenbeantwoor- ding. NCRV.: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Vocaal ensemble en or gelbegeleiding: geestelijke liederen. 19.30 Indrukken van de Conferentie voor Geloof en Kerkorde te Montreal. KRO.: 19.45 Nieuws. 20.00 Een avond ln België .21.30 Planoduo: klassieke mu- z?k. 21.50 Lichte gr.muz 22.20 22 25 Boekbespr 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Melodleen-Cascade: licht orkest en zangsolisten. 23.10 Noorse orkestwerken. 23.5524.00 Nws. Hilversum II ('198 m.) VARA: 8.00 Nieuws, postdulven.be- rlchten en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd progr. 9 45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Ver gaard uit alle streken, een gesprek. VPRO.: 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. AVRO.: 12.00 Popularis: ge varieerd platen programma. 12.55 We reldkampioenschappen wielrennen 1963 13.00 Nieuws, daarna eventueel post- duivenberlchten. 13.07 De toestand ln de wereld lezing. 13.17 Mededelingen of gr am. muz. 13.20 Groten van het concertpodium. 13.50 Boekbespreking. 14 00 Lichte muz. 14.40 Voordracht. 14.55 Omroeporkest en planosollst: Mo derne muziek. 15.40 Eigen weg. caba ret. 16.00 Lichte gr.muz. 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 Bèta: nieuws uit de wereld van de natuurwetenschap pen. 17.15 Stad en land. gesprek. VARA 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Lichte gr muz. 19.00 Boeketje roman tiek: liedjes. 19.25 Pianorecital. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Licht orkest en zangsolisten .20.40 Kolderkeuken: ge varieerd progr. 21.10 Anvusementsmuz. 21.45 Amerikaanse schetsen: 6 .New Orleans en Miami. 21.50 Holland Fes tival 1963: Nederlandse muziek rond 1813 (III). 22.30 Nieuws, 22.40 Actua liteiten en mededelingen. 23.00 Lloht Instrumentaal ensemble. 23.25 Licht orkest. 23.55—24.00 Nieuws. RADIO BLOEMENDAAL 9.30 u ds. P. N. Kruyswljk en 1 uur ds. N. Korenhoff te Amsterdam uit zending dienst voor belangstellenden gehouden op 4 augustus 1963. 4 uur ds. P. N. Kruyswljk. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS; 14.45—17.00 Nederlandse atle- tiekkampioenschappen te Rotterdam. (Onderbreking voor korte reportage wereldkampioenschappen wielrennen te België). 19.30 Week Journaal. 20.00 Sport ln beeld. VPRO.: 20.30 Gesprek aan de schrijftafel. NTS: 20.40 Een mannenhuishouding, TV-feullleton. - VPRO: 21.25 Licht instrumentaal en semble. 21.55 Poëzie ln 625 lijnen: lite rair programma. NTS: 22.4022.45 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S. Engeland. BBC Home Serv. (330 m.) 12.10 Kritieken. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nieuws. 13.10 Vragenbeantwoor- dlng. 13.40 Operamuz. 14.00 Reportage over het tuinieren ln Zwitserland. 14.30 Klassieke en moderne orkestmuz. 16.15 Fllmkronlek. 16.45 Claveclmbel- recita! .17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weer bericht. 18 00 Nieuws en Journaal. 18.45 Gevarieerd programma. 19.30 Brief uit Amerika. 19 45 Godsdienstig programma. 20.25 Liefdadigheidsop- roep. 20.30 Hoorspel. 21.00 Klassieke muziek. 22.00 Nieuws. 22.10 Klank beeld. 22.50 Epiloog. 23.00 Nieuws. 23.02 23.45 Kamermuziek. Engeland. BBC' Light Programme (1500 en 247 in.). 12.00 VerzoekprogT. en interviews. 13.55 Gevarieerde muz. 14.00 Amuse- men tsprogr. 14.30 Gevarieerd progr. 15.00 Gevarieerde filmmuziek. 16.00 Hoogtepunten ln de Top Twenty en de beste gr.platen. 17.00 Interviews en lichte muz. 17.55 Reportage wereld kampioenschappen wielrennen op de weg. 18.00, Lichte muz., 18.30 Geva rieerd progr. 19.30 Nieuws. 19.35 Ouder wetse daiismuz. 20.30 Samenzang. 21.00 Populair verzoekprogr. 22.00 Jazzmuz. 23.30 Lichte muz. 23.30 Avondgebeden en gewijde muz. 23.5524.00 Nieuws. Nordwest Deutscher Rundf. (309 m.). Am u semen tam uz. 13.00 Nieuws. 14.30 Volksmuz. 15.00 Verzoekprogr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Klassieke muz. 19.00 Nieuws. 19.30 Gevarieerde muz. 21.45 Nieuws. 22.15 Hoorspel. 22.50 Dansmu ziek. 23.15 Wild West songs. 23.35 Mo derne amusementsmuz. 24.00 Nieuws. 0 15 Jazzmuziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muz. Frankrijk III (280 en 235 m.). 12.00 Nieuws. 12.10 Klassieke en moderne muz. 13.40 Hoorspel. 15.50 Les Saltlmbanque. komische opera. 17.45 Klassieke en moderne muz. 21.30 Mo derne en klassieke muziek. 23.00 Ge varieerde muziek. 23.5024.00 Nieuws. Brussel (324 en 484 m.). 324 m.: 12 00 Nieuws. 12.03 Harmo nie en fanfare. 12.30 Weerbericht. 12.36 Amusementsmuz. 12.50 Programma, overzicht .13.00 Nieuws. Tussen 13.00 en 17.00 Flitsen van de wereldkam pioenschappen wielrennen. 13.25 Voor cic soldaten .14.00 Nieuws. 14 03 Opera en Bel C-antoooncert. 15.30 Gevarieerd programma met nieuws en reportages 18.00 Nieuws. 18.03 Llahte muz. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws, 19.30 Gevarieerde muz. 20.00 Klassieke en moderne muziek. 22,00 Nieuws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nieuws. 23.05 Klas sieke muz. 23.5524.00 Nieuws. 184 in.: 12.18 Chansons. 13.00 Nieuw* :7 00 Nieuws. 1050 Nieuws. 20 00 Ge- varleerd progr 22.00 Wereldnieuws 22:55 Nieuws. 23.00 Jazzmuziek. 23.56 Nieuws. VOOR MAANDAG 13 AUGUSTUS Hilversum I 402 ni NCRV: 7.00 Nws., 7 10 Dagopening, 20 Klass. gr.muz., 7.45 Radiokrant, 8.00 Nws.. 8.15 Gew. muz. (opn.), 830 Lichte gr.muz.. 9.00 Voor de zieken, 9.35 Waterstanden, 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Gitaarspel, 10.16 Gew. muziek, 10 45 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Vlooi en piano: moderne muziek, 11.25 Lichte muziek, 11.55 Lichte gr.muz., 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Meisjeskoor en licht Instrumentaal kwintet. 12.53 Crammo. foonmuz. eventueel actualiteiten, 13 00 Nws.. 13.15 Licht Instrumentaal en- semble, 13.45 Don Kozakkenkoor. 13.65 Pianospel: lichte muz., 14.15 Metro- jole orkest, 14.50 Kamerorkest en so- 1st: Mod. en klass. muz., 15.35 Vocaal ensemble. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Vlooi en plano: klassieke muziek, 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Lichte gram- mofoonmuzlek voor de kleintjes. 17 301 Muziek uit Mexico, 17.40 Beursberich ten. 17 45 Lichte gr.muz.. 17.50 Rege- NCRV: 18.00 Populaire orgelbespe. llng, 18.30 Met band en plaat voor u paraat: klass. muziek, 19.00 Nieuws en weerpraatje, 19.10 Grammofoonmuzlek, voor de teenagers. 19.30 Radiokrant, 19.50 Marsmuziek (opn.), 20.20 In specteur Scott heeft een idee, hoorspel 2105 Licht orkest, 21.25 VocaAl drie luik, 22.10 Gr.muz., 22.15 Belaardmuz. uit. de Nederlanden, 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berlchten, 22.40 Avond overdenking. 22 55 Boekbespreking, 23.05 Pianorecital: klassieke muziek,1 23.40 Lichte gr.muz., 23.55-24.00 Nws., Hilversum II. 298 m AVRO: 7.00 Nws.. 7.10 Ochtendgym, 730 Lichte gr.muz., 8.00 Nws.. 8.15 Lichte gr.muz., 9.00 De groenteman, 9 05 Klassieke gewijde muziek, 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte gT.muz, 11.00 Even bijpraten, programma voor de vrouw, 12.00 Elektronisch orgel en zang: lichte muziek, 12.30 Med. t.b.v,' land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons Elatteland. 12.40 Licht instrumentaal! wintet, 13.00 Nws. 13.15 Med.. even- tueel actueel of grammofoonmuzlek.) 13.25 Beursberichten. 13.30 Militair or-l kest. 14.00 Cello en plano: Oude er. moderne muz. 14 30 voordracht. 14.40 Promenade orkest en soliste, 17.15! Voor de padvinders. 17.30 Pianospel: lichte muziek, 17.40 Licht instrumen taal ensemble. AVRO: 18.00 Nws.. 18.15 Eventueel actueel, 18.20 Lichte gr.muz., 19.00 Planorecital: klassieke muziek. 19.30: Amateursprogramma. 19.50 Licht or gelspel. 20.00 Nws.. 20.05 Klank-om rankte levens: muzikaal geïllustreerds biografie. 21.05 Klarinet en plano: klass. en mod. muziek. 2130 Altrapso die van Johannes Brahms, hoorspel, 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten, 23 00 Lichte gr. muz., 23.15 Klassieke gram mofoonmuzlek, 23.55-24.00 Nieuws. GKAMMOFOONPLATENPROGRAMM.t (Over de 4de l(Jn vnn 18 tot 20 uur) I. Camille Saint Saëns. Concert voo: plano en orkest nr. 2 In g kl. t. op. 2 Andante sostenuto-Molto anlmato. Al legro scherzando. Presto. Jeanne-Marte Darré, plano. Orkest van de Franse Nationale Radio o.l.v. Louis Fourestler II. Claude Debussy La Mer. De l'aube midi sur la mer. Jeux de vagues. Dialogue du vent et de la mer. Lamou- reux Orkest. Parijs o.l.v. Igor Marke- vltch. III: Paul Dukas. La Pérl. Suisse Ro- mande Orkest o.l.v. Ernest Ansermet IV: Maurice Ravel. Ma Mère l'Oye. Prélude et Danse du Rouet. Pavane d« la Belle au bols dormant Petit Poucet, Lalderonnette, Impératrice des Pago des Les entretlens de la Belle et de la Béte Le Jardln féerlque. Suisse Ro- mande Orkest o.l.v. Ernest Ansermet. i V. Francis Poulens. Concert ln d. kl t. voor twee plano's en orkest. Allegro ma non troppo. Larghetto. Finale Francis Poulenc. Jacques Févrler, plano. Conservatorium Orkest, Party o.l.v. Pierre Dervaux. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound, te kenfilm, 19.55 't Manneke. 20.00 Jour naal en weeroverzlcht. 20.20 Gouden bergen, speelfilm. 21.45 Het Kremlin documentaire film, 22.35-2.40 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m 12 00 Klass. en mod. orkestmuziek, 12.55 Weerbericht. 13 00 Nieuws. 13.10 Gev. muziek. 13.40 Klankbeeld, 14.10 Gev. muziek. 14.40 Pianomuziek, 15.00 Hoorspel. 16.30 Programma voor ouden luisteraars, 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht, 18.00 Nws., 18.15 In th< AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7. telef. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuiderapotheek. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- minapark 8. telef. 53274 ls 's zondags geopend van 12-13 uur. By geen gehoor van uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. South-East. regionaal programma, 19. Zeemansliederen en -verhalen, 19.30 Klassieke kamermuziek (In de pauze: Gesprek), 21.45 Kort verhaal. 22.00 Nieuws en berichten. 22.30 Komedie 22.59 Weerbericht, 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht 23,15-23.45 Kamermuziek Engeland. BBC Light Programme l.->00 en 247 m 12.00 Lichte muziek. 1231 Gev. muz 13.30 Nieuws, 1335 Crlcketultslagen 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dansmuziek, 15.31 Muziek bij het werk, 16.15 The Dales, dagboek, 16.31 Uitslagen races en cricketuitsla gen. 1635 Gr.muz., voor de Jeugd. 17.00 Lichte muziek. 17.31 Gevarieerd pro gramma. 18.33 Sportoverzlcht en uit slagen races, 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws en Journaal. 19.25 Sport en crlcketult- slagen. 19.31 Gev. muziek. 20.00 Hoor spel, 20.30 Nieuws. 20.40 Orkestconcert met solisten. 22.31 Sportnieuws. 22.35 Gev. muz., 23.55-24.00 Nws. Nord west deutscher Rundfunk 309 ro 12.00 Ammuz., 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte orkestmuziek, 14.30 Gevarieerde muziek. 16.00 Gev. muz., 17.00 Nws. 17.35 Gev. muz., 19 00 Nws.. 19.30 Ope ramuziek, 21.45 Nws 22.15 Jazzmuz 23.00 Gev. muziek. 24.00 Nieuws. 0.20 Lichte muziek, l .00 Weerbericht en ge varieerde muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.00 Nws., 12 10 Gev. muziek, 13.55 Gev. muziek. 14.30 GeW. muz., 15.00 Gev. muziek. 16.00 Nieuwe gr.muz 16.30 Gev. muz.. 1735 Pianomuziek 18.05 Kamermuziek. 19.00 Nieuws. 19.X Gev. muz., 20.00 Klass. en mod. muz 22.00 Gev. muziek, 23.10 Gev. muziek 23.50-24-00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 32» m.: 12.00 Nws., 12.03 Lichte muziek, 12.30 Weerbericht. 12.35 Landbouwkronlek 12 42 Gr.muz.. 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek, 14.45 Ca sinoconcert, 16.00 Nws., 16.03 Beursber 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nws., 17.15 Zang en planorecital. 17.40 Klavecim- belmuzlek. 18.00 Nieuws, 18.03 LlchM muziek, 18.18 Paardesportberlchten, 18 20 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws 19.30 II trovatore, opera, 22.00 Nieuws, 22.15 Volksdansen en -zangen, 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45| Voor de zeelleden 48» m.: 12.30 Gev. progr. en actualiteiten. 14.03 Kamermuz. 14.45 Grammofoon muzlek, 15.03 Klass. muz., 16.08 Op«- rettemuzlek, 19.30 Nieuws, 20.00 Hoor» spel, 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazz» muziek, 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2