.Monetair probleem blijft nog bij voortduring aan de orde Verhagens bij boei bemanning overboord KAMSTEEG'S Kerkdiensten Leiden en omgeving Gunstige berichten uit de Ver. Staten Generale repetitie Olympische Spelen John Charles naar Cardiff originele onderdelen Buitenlanders weer superieur Vele zeilers slaan om Kampioensfeest al gevierd. maar (nog) GEEN kampioen Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1%8 bedrijf, al worden ze beide uiteraard door de wereldconjunctuur beïnvloed De cyfers van Philips zullen eerst na het midden van de maand worden gepubliceerd. Kapitaalvorming In hoeverre de belastingmaatrege- len In de V.S., de Amerikaanse vraag naar onze internationals zal beper ken, moet worden afgewacht, maar dat in de meeste landen van ons we relddeel, met name Zwitserland en I West-Duitsland de kapitaalvorming (Van onze financiële medewerker) Lest heugt 't best. Met een daling van de omzetten op de Amsterdamse ■andelenmarkt tot ca. f 2 miljoen per dag kreeg men de indruk dat de ef fectenbeurs ditmaal in juli toch wel in zeer bijzondere mate door de vakan tiestemming is bevangen geweest. De cijfers wijzen echter uit dat juli 1963 met een omzet van f62 miljoen nominaal beter is geweest dan juni (f55 miljoen) en niet onbelangrijk beter dan juli 1962 (f50.1 miljoen). Deels is dit een gevolg van de door Kennedy voorgestelde egalisatiebelasting op de aankoop van buitenlandse effecten. Aanbod van verontruste houders heeft in de periode 18-24 juli de dagelijkse omzet tot 3 i f 4 miljoen doen stijgen, hetgeen zoals men weet met een Koersdaling is gepaard gegaan, maar lang heeft deze grotere activiteit niet geduurd. De rust is op de aandelenmarkt te Amsterdam spoedig terugge keerd, want tegen het eind van de maand daalde de dagelijkse omzet weer tot ca. f 2 miljoen en op 2 augustus kwam het cijfer zelfs daarbeneden, het geen enerzijds op de intensiteit van de vakantie, anderzijds bij de fondsen houders op een vrij groot vertrouwen in de naaste vooruitzichten van de aandelenmarkt wijst. be, Het koersverloop van de Newyorkse beurs heeft daartoe meegewerkt. Ook e 'hier zijn op de bewogen dagen de Jomzetten wat groter geweest, maar }slJtan overstelpend aanbod was toch fgeen sprake en de koersdaling van 716,45 tot 687.71 voor de industrie fondsen werd voor een deel al weer ongedaan geihaakt, waarbij op de eerste dag van de afgelopen week de Ofeg. psychologische barrière van 700 weer werd overschreden en door een onverdere koersstijging gevolgd. Dat die koersstijging met een el%rotere omzet gepaard ging, wordt als een bemoedigende indicatie be schouwd en in verband gebracht met de merendeels zeer gunstige bedrijfs- uitkomsten in het eerste en tweede kwartaal en de verwachting dat de he Amerikaanse economie zich in de liglkomende maanden in de gewenste rijrichting zal ontwikkelen. Worden de voorstellen van Kenne dy, waarover het Congres de bespre - ilkingen zijn begonnen, aanvaard, dan 1 kan men dit uit 'n oogpunt van in- kapitaalverkeer betreu- riJren, het is duidelijk dat het Ameri- 'jgJkaanse bedrijfsleven er geen nadeel ilaJvan ondervindt dat de belegging van kapitaal bulten de V.S. wordt be- Iperkt. Ook de positie van de dollar *4wordt er eerder door versterkt dan niï verzwakt. t|l Steen der wijzen niet gevonden Dit neemt niet weg dat de nog altijd onevenwichtige monetaire ver houdingen door Kennedy» voorstel- glkn sterker onder de aandacht zjjn "bracht. De Twentsche Bank merkt haar jongste weekbericht op dat de laatste jaren reeds een vijftiental SpUnnen tot oplossing van het mohe- \x\re probleem zijn gepubliceerd, jnur de steen der wfjzen blijkbaar bd( steeds niet is gevonden. Dit is "((moeilijker omdat het klassieke middel van de deflatie daling van prijzen en van nominale lonen en d wlarissen in deze tijd niet meer wordt aanvaard. Er zal dus nog heel !rJ wat aan het «monetaire vraagstuk moeten worden gedokterd alvorens r, het gewenste evenwicht wordt ver- kregen. Zeker is dat dit in belang- rijke mate wordt bevorderd naarmate 'Jelk land op eigen zaken orde stelt. ■''.'Als Kennedy's voorstellen t.a.v. be- 'r* legging in het buitenland met Interne 3uneringsmaatregelen voor de beta al llngsbalans gepaard gaan, kan het uiteindelijk resultaat, hoe onaange naam tijdelijk ook, voor de wereld rwel heilzaam zijn. In elk geval is het verheugend dat de Amerikaanse economie zich in op gaande richting beweegt en dat ook in een groot Europees land als West- Dultsland de industriële activiteit, na een korte periode van inzinking, weer I toeneemt. In juni was ze bijna 4 i groter dan in mei, terwijl bij vele - ondernemingen de orderportefeuilles 0 weer groter zijn geworden, ook wat de export betreft. Gévolg hiervan is geweest dat ondanks de storende in- i vloed van Wall Street, het gemiddeld lij koerspeil van de Duitse industriële li waarden in juli met 2 pet. is geste gen. Sommige aandelen hebben zelfs een koersavans van 20 tot 80 punten w kunnen behalen en men vraagt zich daarom aan de Duitse beurzen af of ide nog altijd bestaande terughou dendheid van het publiek allengs niet voor een grotere belangstelling zal plaats maken. I groot is, zal voor onze populaire In- 1 ternationals ongetwijfeld een krach- I tige steun zjjn als de resultaten over het lopende jaar meevallen. Dat aandelen AKU hun verlies van juli 480463» geheel hebben kunnen inhalen, duidt op de geleidelijke doorwerking van de berichten over een voortgaande expansie bij dit concern en van de bemoedigende be- drjjfscUfers over het eerste halfjaar. De koersverschllen op de lokale markt voor Nederlandse industrële aandelen hebben merendeels weinig of geen betekenis, omdat ze het resultaat zijn van uiterst geringe affaires, die by enig aanbod een daling, bij enige vraag een stijging j veroorzaken. I De kwartaalcijfers van Indola heb- I ben op de koers van de aandelen niet' veel invloed gehad. Het tweede kwartaal 1963 was iets beter dan het eerste en ook de nettowinst van het eerste halfjaar f. 959.000 tegen f. 902.000 was groter, maar in procenten van de omzet lager 6.8 pet. tegen 7 3 pet. terwijl, wegens de vergroting van het aandelen kapitaal, de nettowinst per aandeel van ca f. 150 tot f. 125 terugging. Bevreemden kan dit niet omdat het nieuwe kapitaal niet aanstonds in evenredigheid tot het oude tot de winst bijdraagt en de moderne tech nische hulpmiddelen eerst geleidelijk tot een vergroting van produktiviteit leiden. Meer besparingen Het succes van de nieuwe 4 1/4% lening van de Bank voor Ned. Ge meenten toewijzing 5% met een max. van f. 5000 wijst op een nog altijd vrij ruime kapitaalmarkt. Dat bij de R.P.S. in juli weer meer is gespaard dan in juni (f. 21.8 mil joen tegen f. 12.9 miljoen) en onge veer evenveel aLs in juli van het vorig jaar komt uiteraard aan de kapitaalmarkt ten goede. John Charles, de midvoor van Wa les, heeft gisteren een contract gete kend voor Cardiff City, de Engelse tweede-divlsieclub. Dat betekent dat Charles voor de tweede maal uit Ita lië naar Engeland terugkeert. Hij ver liet Groot-Brit tannië voor het eerst in 1957, toen hij voor een transferbe drag van 650.000 gulden ging voetbal, len voor Juventus Turijn. Verleden jaar werd hij voor 530.000 gecontrac teerd door Leeds United. Hjj kon ech ter niet goed meer wennen in Enge land en vertrok halverwege het sei zoen voor een bedrag van 700 000 gul den naar AS Roma. Naar verluidt is Charles door Cardiff City van deze club uit de Italiaanse hoofdstad aan gekocht voor slechts 200.000 gulden. Charles is nu 32 Jaar. Hij begon zijn carrière als zeventienjarige bij Leeds United en speelde 35 maal voor het elftal van Wales. Quick BoysSC Enschede Quick Boys speelt hedenmiddag om vier uur m het kader van de Badgas tentoe rnooien een wedstrijd tegen de eredivisieclub SC Enschede. Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Centraal-Magazijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook zaterdag.) ran 7.30 tot 17.30 uur Dezelfde vraag kan men met be trekking tot de Amsterdamse beurs die zoals we de laatste weken reeds schreven, een gToot weerstands- 1 vermogen toont, maar onder gëbrek san kopers ljjdt. De nieuwe maand is in zoverre goed begonnen dat het koersherstel. eind juli ingetreden, tlch heeft voortgezet, zodat het al- gemeen indexcijfer. In juli van ca. 394 tot 374 gedaald, al weer tot 384 IU opgeklommen, dat voor de Inter nationale fondsen van 510 tot 531 en dat van industriële aandelen van 343 tot 346. Men ziet dat de internationals ook nu weer de toon hebben aangegeven, waartoe met name 'Koninklijke. Uni lever en AKU hebben bijgedragen. Beide eerstgenoemde aandelen ston- Iden reeds bij het begin van deze week onder invloed van de halfjaarcijfers, die sedert zijn gepubliceerd maar die, L wat Koninklijke betreft, zijn tegen- gevallen. Vooral Unilever stond sterk L op de voorgrond in tegenstelling met f Philips De notering in guldens geeft f licht enige verwarring in zoverre de aandelen Unilever nom. f 20. die van I Philips f.f 25 groot zijn. Om tot de L oude noteringen in procenten van f. 1000 nom. te komen, moet men dus de koers van eerstgenoemde met 5, de laatste met 4 vermenigvuldigen. Een koers van f. 155 voor Philips is dus naar de oude maatstaf 620%. een koers van f. 166 voor Unilever 830%, het verschil is dus thans meer dan 200%. terwiil het begin 1962 135%. was. In 1961 was het omgekeerd, f Toen behaalde Philips een hoogste koers van 1260, Unilever van 1010 pet en bijeeloviee lieden, die menen dat deze twee fondsen wat hun koers- stand betreft, voortdurend stuivertje I wisselen, zullen zich nu waarschijn lijk weer tot aandelen Philips aan- getrokken gevoelen. Overigens zijn Philips en Unilever, zoals men weet, concerns met een zeer uiteenlopend Zondag 11 augustus In het herenenkelspel A van het bad gasten tennis toernooi in Noordwyk kwamen gisteren opnieuw internatio nale sterren op de baan. Warren Woodcock de Australiër die in Hil versum tegen de Zuidafrikaan Diep raam met twee maal 63 ten onder ging, had nog geen moeite met zijn tegenstanders. Eerst versloeg hij de Hagenaar De Roy van Zuidewijn 62. 62» om daarna een verbeten Ed van 't Hoff na een goede partij met 64. 64 te verslaan voor een plaats in de halve finale. Ed Rubi- noff, de secuur spelende als tweede geplaatste Amerikaan, zal het nog eerst tegen Bieber moeten opnemen voor hij ook zo ver is, maar zijn landgenoot Jack Frost; is daar reeds aangeland door een 6—2, 6—2 zege op de Duitser Tegler. Bij de dames was mej. v. d. Linden gedecideerd sterker dan mevr. Nagel (61. 61). De meeste spanning moest men gisteren in de lagere afdelingen zoe ken. Mej. Frisch. een Duitse jeugd- speelster van klasse, versloeg zich in de eerste set op de vastheid van mej. v. d. Koogh (46» die echter in de volgende sets met 61, 61 verloor. In C is by de dames reeds bekend UVS-programma Het oefenprogramma van UVS voor de komende competitie luidt als volgt: 17 augustus: UVSRFC <5 uur) en Quick Boyscomb.UVS 1 (zaterdag elftal) i4 uur): 25 augustus: UVS— Fluks (2.30 uurj; 1 september: UVS— ON A (2.30 uur). ZWEMMEN Jastremski haalt eindstrijd niet Chet Jastremski. wereldrecordhou der op de schoolslag, heeft zich vrij dag niet kunnen plaatsen voor de fi nale van de Amerikaanse zwemkam- pioenschappen. die in Chicago wor den gehouden. In de series van de 100 meter schoolslag maakte Jastremski een tyd van 1 minuut 13.4 seconde, terwijl nummer acht er precies 0,1 se conde korter over deed. De beste prestatie werd geleverd door Bill Craig met 1.10.2. wie de eindstrijd spelen. Het zyn mej. Herward die met forse cUfers '60. 60) mej. Van Putten een halt toe riep en mej. De Vos die een verdien- i stelijke 3—6, 6—4. 6—3 zege op mej. E. Kengen behaalde. ZWAAR WEER IN HOLLAND WEEK II Lelden: Hen'. Gem Pieterskerk: 10 uur ds. D. Gljsbers te Lelmulden voor ds. Vossers en 7 u ds. H. v. Schot horst te Utrecht voor ds. Poort. Hooglandse Kerk: 8.30 u drs P. B. Dirksen voor ds Eekhof en 10.30 uur ds. P. W. Spruyt te Amsterdam (Jeugd dienst). Marekerk: 10.30 uur ds. I. de Tombe Oosterkerk: 10 uur ds. T. Kruyne, Vlootpredikant voor ds. Poort en 5 u. ds. D. Boezer te Eethen (Nrd.-Br Bethlehemkerk: 10 u ds. J. M. D. v. d. Berg. Maranathakerk: 9 u ds. E. Saraber te Voorschoten voor dr. Oppenhelmer. Bevrijdingskerk: 10.30 u ds G Moen te Alphen a. d. Rijn voor dr. Schoon- helm. Konlngskerk: 10 u de heer J. Kooy voor ds. Groot. Herv. Ulo-school, Asserstraat: 10 uur drs. P. B. Dirksen voor ds Eekhof. Ver. van Vryz. Herv. (Leldse Volks huls): 10.30 ds. W. J. H. Hubeek. Egllse Wallone: 10.30 u ds. E. Mahieu te Brussel. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds heer J. F. G. Slerat. Dlaconessenhuls: 10.30 uur ds. J. de Wit. Geref. Kerk: Zulderkerk: 10 u ds. H. A. Wierslnga te Baarn en 5 u dr. Dron ken. Jense. Evang. Kring: 10 u Eredienst en KUnsaterwoude: Herv. Gem 10 uur 7 u Jb. Klein Haneveld. ds. C. J. Baart (HA) en 7 u ds. Boskoop: Herv. Gem.: (in geref. kerk) 8.30 uur ds. G. Jonkers te Ha- zerswoude en 6.30 uur ds. A. Haitsma te Woerden (Jeugddienst). Geref. Kerk 10 uur en 5 uur ds. J. A. Boer te Arn hem. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur en 4.30 u ds. P. J. de Bruijn Geref. Gem. 9.30 en 6 uur leesdlenst. Ver. Vrljz. Herv.: 10 uur ds. H. den Boer te 's-Gravenhage. Gem.: 10 uur ds. Hoog made: Herv. J. H. de Vree. Hillegom: Herv. Gem. 10 uur ds. M. Fokkema te De Kaag en 7 uur ds. F. Brouwer. Geref. Kerk: 10 uur ds. Klusener te Nleuwveen. dankzegging. Chr Geref. Kerk: 9.30 u Dienst des Woords en 2.15 uur ds. J. C. van Ra- venswaay te Schevenlngen. «ynshurg: Herv. Gem.: (Grote Kerk) 10 uur ds. M. C. Groenewoud en 5 uur ds. Radstaken te Rotterdam. (Bethel- kerk): 10 u ds. Hoekstra te Noord wijk 7 uur ds. P. W. Spruyt te Amsterdam (Jeugddienst). Geref. Kerk (Rapen burg) 9.30 uur ds A. Quak te Burum en 5 uur kand. Geslnk (Petrakerk) 9.30 u ds. A. J. Janssens te Rotterdam 5 uur ds. A. Quak (Maranathakerk) 9.30 uur kand. Gesink en 5 uur ds. J. Kleine te Apeldoorn. Bouma te Noordwljk aan Zee. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. Boer- tien uit Jeruzalem (Israël). Ned. Prot. Bond 10.30 uur mej. dra. S. Luiklnga te Haarlem Evangelisatie-samenkomst 3 uur (gebouw Haven 50) evangelist J van Veelen te Rotterdam (donder dagavond 8 uur in gebouw Haven 50 evangelist zr. Jo van Wlerlngen te Gorlnchem)Maranatha-samenkomst woensdagavond 8 uur in het Nutsgeb Van den Endelaan 50, evang. Simon Mik te IJmuiden). Katwijk aan den Rijn: Herv. Gem. (Dorpskerk): 9.30 u. De heer Brok te j Waddinxveen en 6 00 uur de heer Breyer te Renoy. (Kapel Nieuweweg»; 111.00 uur 9 30 u ds. Nleuwpoort en 5 u ds dr. Dronken en 5 uur ds Iz. Meyer, te Boonstra te Warmond. (School Narcls- o':: straatl10.30 uur de heer Denekamp te Kerk Oude Vest: 9 uur dr. Dronkert Amsterdam Geref. Kerk: 9 30 en 5 en 5 u ds. S. Hoekstra te H. I. Am- uur ds. Bos te Zaandam bacht. Boeyenga te Haarlem en 5 uur ds. B. 9e^f' Ker*( vr(Jgem.)10 en 5 uur ds. Maranathakerk: 10.30 u ds. Iz. Meyer en 5 u ds. H. A. Wierslnga. Bevrijdingskerk. Aerent Bruunstraat: 9 u. ds. Iz Meyer en 5 u dr. Westerink. Groenhoven: 9.30 uur dr. Westerink. Geref. Kerk (vrijgem.) 10 en 5 uur J. R. Wlssekerke. Chr. Geref. Kerk: 10 u Dienst des Woords en 7 uur ds. Floor te Nieuw- Vennep. Evang. Chr. Gem. (Middelstegracht 3). 10 uur dhr. F. Looy te Rotterdam en 5 uur dhr Dlkkes. Doopgez. Gem.: 10 uur da J. H. v. d. Slooten te Wassenaar. Rem. Gem.: Zie Doopsgez. Kerk. Christian Science (Steenschuur 4): 10.30 uur Dienst. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 93: 10.30 uur gezongen H. Mis Leger des Hells: 10 uur helligings- dlenst 6.45 uur openluchtsamenkomst Gangetje, 7.30 uur opwekkingssamen komst o.l.v. kaplteine De Klark. Nieuwe Apost. Kerk (Hoge Rijndijk 24): 9.45 en 4 uur dienst (donderdag 7.45 uur dienst). Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50 9.45 uur Hoogmis (donderdag 8 uur Avondmis) Evang. Luth. Kerk: 10.15 uur ds. Haan. Baptl6tengem.: 10 uur en 5.30 uur dhr. H. Schouten Jr. (vrijdag 8 uur bidstond). Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst (woensdag 7.30 uur ds. Van Gilst te Llsse). Aarlanderveen: Herv. Gem 10 uur en 6.30 uur ds. C. J. de Haan te Zalk Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. H. J. Oldemans te Hilversum. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6 30 uur kandidaat G. Bijkerk te Zaandam. Alphen aan den R(jn: Herv. Gem Jullanastraat: 9.30 u ds. P. A Lefeber en 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer. Aula Immanuel school. Anna van Buren- laan: 9.30 uur de heer A. J. Dekker en 6.30 uur ds. P. A. Lefeber. Gebouw: Jonathan: 9.30 uur ds. E. Boesenkool Steggerda. Kapel Gouwsluls: 6.30 uur ds. E. Boesenkool Steggerda. Kapel Hooftstraat: 9.30 en 6.30 ds. J. Kruyt te Lexmond. Oudshoornseweg: 7 u ds. T. Brulnsma te Lelden. Martha-Stich- tlng: geen dienst wegens vakantie. Geref. Kerk: Maranathakerk. Raad- hulstraat: 10 uur ds. K. H. Schuring en 6.30 uur ds. G. A. Westerveld. Sal- vatorlkerk. W. de Zwijger laan: 10 uur ds. G. A. Westerveld en 6.30 uur ds. K. H. Schuring. Alphen-Noord, Hooft straat: 10 uur en 6.30 uur ds. S. Oege- ma te Hoofddorp. Geref. Kerk (vrijge maakt) 9 en 5.45 uur ds. L A. Godschalk te Ermelo. Chr. Geref. Kerk: Jeruzalemkerk, Grijpenstelnstraat: 9.30 en 5 uur ds. R. Kok. Oud Geref. Gem.: Van Mandersloostraat 9.30 en 4 uur Leesdlenst. Rem. Geref. Gem Vaa Mandersloostraat: Geen opgaaf ontvan gen. Baptlstengem.: IJsclubgebouw: 10 uur Eredienst en 6 uur ds. M. Cohen. Leger des Hells: 10 en 7.30 uur brlg. C. F. Welsz. Benthuizen: Herv. Gem.: 9.30 en 6 uur ds. W. A. S. Laurense Geref. Gem 9.30 en 6 uur leesdlenst (dinsdag 7.30 uur ds Van Haaren te Rljssen), Bodegraven: Herv. Gem.: 10 u ds. L. Lagerwey te Den Haag en 6.30 u ds. S. Govers. em. pred. te Zeist. (Nieu- werbrug)6.30 u ds. W. Kool te Woer den. Geref. Kerk: 10 en 6 30 uur ds. J. Spoelstra te Boskoop. (Nleuwerbrug) 9.30 er*6.30 uur ds. C. J. Tlsslnk. Ge ref. Kerk (vrijgem.)10.45 en 4 uur ds Godschalk te Ermelo. Geref. Gem.: 10 en 6 uur Leesdlenst (woensdag 7.15 u stud. A. Bregman te Benthuizen) Evang. Luth. Kerk: 1050 u ds. A. Katwijk aan Zee: Herv. Gem.: 8.30 uur ds. C. Bezemer te Hattem (b:id- dlenst) en 10 uur ds. Tukker en 6 uur ds. C. Bezemer. Oude Kerk: 8 uur ds Trobst te Bad-Boll en 10 u ds. J. de Groot te Apeldoorn en 6 uur ds. De Vos. Kapel 10 uur dhr. E L. de Wit te Noordwijk en 5 uur ds. W. C. Luurlng te Cadzand. Groen vah Prinsterersch.: 10 uur ds. W. C. Luurlng. Aula Over- duln: 10 u ds. C. Bezemer. Zeehospl- tlum: 6.45 uur ds. Kleine te Apeldoorn Geref. Kerk: 8 en 9 30 u ds. S. Erlnga te Den Haag en 10.45 u ds Kleine en 5 en 6.30 uur ds. A J Janssens te Rotterdam. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. De Jong. Geref. Kerk (vrijgem.) 8 30 en 3 u ds. I. de Wolf te Enschede 10.30 en 5 u ds. Breen Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst. Geref. Gem. In Ned. 10 en 5 uur Leesdlenst. Koudekerk aan den RUn: Herv. Gem. 10 u mr. ds. Ten Kate te Wateringen en 7 u ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 u en 7 ds. H. Makktnga. Leiderdorp: Herv. Gem.: 10 uur dhr. J. v. d. Hoek, 6 30 uur ds. J. H. de Vree te Hoogmade (Kerkzaal) 9 uur ds W. Hoekstra te Noordwljk aan Zee. Geref. Kerk: 10 uur ds. Banga, 6 30 u ds. H. Makklnga. (Kerkzaal): 10.30 u dr. D. K. Wlelenga te Wassenaar, 5 u ds Banga. lelmulden: Herv. Gem: 9 30 uur de heer H. A. van Til te Alphen. Pnlël: uur de heer H. A. van Til. Geref. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. A. J. Fanoy te Eindhoven. Llsse: Herv. Gem 9 en 10.30 uur ds. Hulstra te Menaldum (Frf.) en 7 u ds. S. Koolstra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. Keijzer te Utrecht. Chr. Ge- Kerk: 10.30 en 4.30 uur ds. D. H Blesma Geref. Gem.: 10 en 4 uur lees dlenst. Geref. Kerk vrijgem.i 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdlensten (dinsdag 7.30 uur ds. B. Toes te Kin derdijk). Ned. Prot. Bond 10 uur ds. J. Arth Mulder te Naarden. Nieuwkoop: Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D Oliemans en 6.30 u ds. C. Vijfhui zen te Noord Bergum Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 u ds. A. O. Poppe te Naarden. I Rem, Geref. Gem.: Geen dienst. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u Dienst des Woords Noordw'ijk-Blnnen: Herv. Gem.: geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: 9 30 u ds. W. Dekker en 5 uur ds. B. Boumt. te Noordwljk aan Zee. (Van den Bergh- stichting): 11 uur ds. W. Dekker. Ned. H j Mulder Noordwijk aan Zee: Herv. Gem. 8.45 u Duitse dienst, en 10 u ds. Kooistra te Llsse. en 7 u ds. W. A. B. Hagen te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. B. Bouma en 7 uur dr. Dronkert te Lelden. Herv. Geref. Evan gelisatie VGLO-school. Schoolstraat 2) 10 en 3.30 uur ds. H. Zethof te Kockengen. Oegstgeest: Herv. Gem.: Groene of Wllllbordkerk: 10.30 u dr. N. van Eg- mond te Haarlem (Jeugdienst). en 7 u ds. E. Saraber te Voorschoten. Paulus- kerk: 10 u ds. G F. Callenbach. Ver. v. Vrljz. Herv.: W. de Zwljger- kerk: 10.30 dhr H. D Elderkamp te Voorburg. Geref. Kerk: Maurltslaan: 10 en 7 uur ds. S. Hoekstra te H. I. Ambacht. Geref. Kerk (vrijgem.): W. de Zwijgerkerk: 8.30 en 3 uur ds. C. van Venetië te Wormerveer. Otule Wetering: Herv Gem 9.30 u ds. Van Herwaarden te Middelburg. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. Maaskant te Lelden. Rem. Geref. Gem. geen dienst. J. Douma. Chr." Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenheim: Herv. Gem 9 en 10.30 uur ds. F. Brouwer te Hillegom en 5 uur ds. M. Fokkema te Kaag. Geref. Kerk: 9 30 uur ds. H. v. d. Berg en 5 uur ds. P. D. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. J. J. v. d. Schuit te Utrecht. Ter Aar: Herv. Gem.: 9.30 en 6 30 u ds. Llndenburg. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. Krabbe te Hillegom. Voorhout: Herv. Gem.: 10 uur ds. J. W. de Jong. Voorschoten Herv. Gem.: (Dorpskerk) 10 uur ds. Middag te Haarlo en 7 uur ds. H. L. Boonstra te Warmond. (Rijn dijk) 10 uur de heer Pot, kand. te Oegstgeest. Geref. Kerk: 9. 10.30 en 5 uur ds Modderaar. Geref. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 5 uur ds. A. Veldman te Rotterdam. Waddinxveen: Herv. Gem.: 9.30 u ds. J. Schuurman te Schoonhoven en 6.30 uur ds. C. A. de Bosch te Gorlnchem. (Herv. WIJkgebouw): 9.30 uur dhr. D. Scheepmaker te Utrecht en 6.30 uur ds. J. Schuurman te Schoonhoven. (Wet en Evangelie): 9.30 u dr. W. S. van Leeuwen te Rotterdam en 7 uur ds. A. M. Kalkman te Slijk-Ewljk. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. N. W. van der Hout te Hazerswoude. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Chr afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur ds. A. P. Verloop. Warmond: Herv. Gem.: 10 u ds. H. L. Boonstra en 7 uur ds. W. J. de Jong te Voorhout. Wassenaar: Herv. Gem.: (Dorpskerk) 10 uur drs. H. B. de Roest en 7 u ds. ds. P. G. de Vey Mestdagh. (Kieviet- kerk): 10 uur ds. J. W. Sepmeljer, hoofdvlootpred. (Deylerhuls)10.15 u. ds. J. Langenbach te A'dam. Geref. Kerk: (Bloemcamplaan10 en 5 uur ds L. C. Rietveld te St -Pancras. (Zijl laan) 10.30 en 7 uur dr. H. J. Weste rink te Lelden. Ned. Pret. Bond: (Lange Kerkdam)10.30 uur prof. dr. P. A H. de Boer te Oegstgeest. Johan- nahuls: geen dienst. Herv. Evang.: (Dorpshuls) 10 en 5 uur A. F. van Beusekom te Culemborg. Soefibewe ging. (Wald. Pyrmontlaan 6) 11 uur universele eredienst. Woubrugge: Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Koerselman te Koudekerk en 6.30 uur ds. Boertje te Moerkapelle. Geref. Kerk: 8.30 en 2.30 u ds. Schuring te Alphen aan den Rijn. Zevenhoven: Herv. Gem.: kand. W. de Greef te Amersfoort. Geref. Kerk 9.30 en 7 uur kandidaat H. van Dijk te Hilversum. Zoeterwoude: Herv. Gem.: 10 uur ds. R. Hengstmangers. In tegenstelling tot het rustige weer op de openingsdag van de Holland week II stond er giste ren een harde wind uit het 1 J. Bilger, 2. Ben Verhagen. 3. H. Kammerer. 4 J. van Staveren, 5 Carl Auterled (Oost.)* 6. Einar L. Kcefoed (Noorw), 7. Uwe Koglin iD.), 8. J. Mössbauer (D.), 9. U. de Vries, 10 U. Jager, 11. W. Rappel (D.>, 12. Bart Kraan. Wim Maarse. 10. H. Sprague (Ame rika). Tweede zege In de overige klassen waren er verschillende zeilers, die hun tweede overwinning behaalden: Wim van De Finnjollenklasse leverde op- nieuw een overwinning voor Nederf Duyl in de Drakenklasse vóór drs. J. land op. Nu was het T. H. Vries van Bier en C. Groot, Beer Willemsen in de Noord-Nederlandse Watersport- de Vrijheidsklasse vóór J. F. Tigche- bond. die na een fraaie race de zege j laar. H. Schmitz Jr, W. Brouwer en voor zich opeiste. Vries werkte zich Lex van Tienhoven, F. H. A Beck Noordwesten met vervaarlijke na het eerste rak, dat hy als zeven- in de Solo-klasse vóór P W. de ran 10 a 77 mpter Liende beëindigde, geleidelijk naar j Blieck en B. de Vries en K F. Jan- uitschieters van 1U a 1Z meter VQren en passeerde verscheidene Ne- sen in de Olympiajollen vóór G W. per seconde, zodat 't een bijzon der zware opgave zou worden voor de deelnemers. Lang niet alle ingeschrevenen verschenen aan de start, maar van degenen, die de strijd met de golven aan bonden.- hebben velen het onder spit moeten delven. In de FD-klasse drongen de deel nemers. gestuwd door (Je harde wind, zover op. dat velen te vroeg weg wa ren en de start ongeldig werd ver klaard. Aangezien de start nu aan het einde van het programma zou plaats hebben, waren de deelnemers gedwongen nog anderhalf uur op de woelige golven te blijven ronddobbe ren. De Zuid-Afrikaan Bryan Met calfe, met Guur Bierman als beman ning, sloeg om, de Noor Peder Lunde eveneens en zag daardoor een fraaie derde plaats verloren gaan. Van de Nederlanders onderging o.m. Jan Schooneveldt hetzelfde lot en ten slotte was de Nieuw Zeelander I. M. Pryde zo onfortuiniyk zyn mast overboord te zien gaan. Het werd ditmaal geen Nederland- derlandse en buitenl. concurrenten. Stellingwerf, die voor de tweede maal De geduchte Amerikaan Bob André tweede werd. In de Hornetklasse ten- sloeg om en was genoodzaakt de strijd te staken en verschillende an deren volgden hem. De uitslag: 1. T. H. Vries, 2 André Neles <B 3 Hans Sleeswijk, 4. R. H. A. Hart (Eng.), 5. J. von Alt-Stutterheim (D.), 6. Hans Willems, 8. Koos de Jong, 9. slotte won I. Veis met T. Tellegen op de tweede plaats, die de enigen waren in deze klasse, die de wed strijd uitzeilden, terwyl De Pampus- klasse word gewonnen door J. Sy te- ma na felle stryd met B. Palsma en O. P. Besseling. Een merkivaardige situatie Het kampioensfeest mag dan ge vierd zUn en volgens de officiële com petitie-indeling van de KNVB mag FVV dan een van de nieuwe noorde lijke eerste-klassers zyn, pas zondag 18 augustus zeven dagen voordat de semi-profs aan het seizoen 1963/ 1964-beginnen. zal de „officieu ze" eerste klasseclub uit Foxhol weten #vvii .,vuv.„„u. zij werkelijk tot de hoogste afde- sc overwinning in de FD-klasse en I dCr amateurs wordt toegelaten! toch zat deze er aanvankelijk wel in. want by het eerste merkteken lag Ben Verhagen aan kop. By het ron- Het voetbalseizoen 1962/1963 zal namelyk voor FVV en Nieuw Buinen een verlengstukje krijgen. Beide clubs den van de boei gleed de bemanning zullen 18 augustus in Oude Pekela De KNVB heeft inmiddels een be slissingswedstrijd vastgesteld op 18 augustus. Beide ploegen zullen dan niet met de formatie in het veld kun nen komen waarmee zij de vorige competitie beëindigden. Nieuw Bui nen heeft twee spelers aan Veendam verloren en FVV zag haar doelman door Be Quick gecontracteerd. De KNVB heeft een verzoek deze spelers toch te mogen opstellen afgewezen. Wel is het de verenigingen toegestaan met nieuwe krachten uit te komen. van Verhagen echter over boord en voor hy weer op zyn plaats was, wa ren de Nieuw-Zeelander J. Bilger en de Noor Peder Lunde Jr. hem ge passeerd. De eerste greep zyn kans volledig, want hy stond de eerste plaats niet meer af. maar Peder Lunde sloeg om en staakte de strijd. De uitslag werd: WATERPOLO LZC klopt HPC De Leidsche Zwemclub heeft gis teravond in het feesteiyk uitgedoste Groenendael een einde gemaakt aan de ongeslagen status van HPC 42 Met breed opgezette aanvallen over klasten de doortastend spelende Lei- denaars in de eerste twee perioden de (volledige» HPC-ploeg. Op de helft van de wedstrijd leidde LZC reeds met 04. In de laatste speeltyd wis ten Bontekoe cA. gebruik te maken van enkele numerieke meerderheden. Scoreverloop: eerste speeltyd: Schoof 0—1. De Leeuw 02. Tweede speeltijd: Schoof 0—3 en 04. Vier- j de speeltyd: Van Leur 14, Bontekoe I 2—4 moeten uitmaken wie zich eersteklas ser mag noemen. In Foxhol verkeer de men sedert tweede pinksterdag in de waan dat FVV was gepromoveerd, maar de verlate toewyzing van een reeds op 3 juni ingediend protest geeft Nieuw Buinen plotseling even grote kansen. Bij FNV heeft deze gang van zaken grote teleurstel ling verwekt. Op 3 juni had Nieuw Buinen een protest ingediend tegen de uitslag van de ontmoeting CEC Nieuw Buinen (22). De kans op toewyzing scheen aanvankeiyk uiterst gering en FVV vierde dan ook opge wekt het kampioehsfeest. Op 22 juni zou de protestcommissie uitspraak doen doch door verblijf in het buiten land wegens militaire verplichtingen van de scheidsrechter duurde het tot zaterdag j.l. vóór de commissie een beslissing kon nemen. Wegens een verkeerde toepassing van de spelre gels door de arbiter werd Nieuw Buinen in het, ge-lijk gesteld en werd de uitslag gewyzigd in 1—2 waardoor FW en Nieuw Buinen met een zelfde aantal punten de competitie afsloten. laleiöoscöQP Zwammenlam: Herv. Gem.: 10 uur de heer L. Schipper te Leiden en 6.30 uur ds. C. L. v d. Broeck. Geref. Kerk: 10 uur en 6.30 uur ds. J. Wagenaar Rem. Geref. Gem: Geen dienst. Centrum brengt ..Huis Clos" De toneelgroep Centrum hoopt medio november de première uit te brengen van „Huis Clos" van Jean Paul Sartre. SCHILDERIJEN VAN GABOR GESTOLEN Vijf kostbare schilderyen zyn te New York uit het hotelappartement van de actrice Zsa Zsa Gabor gesto len. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. SCHENKING AAN DE GEMEENTE DEN HAAG tT I De heer F. Hanf te Amsterdam - He' bestuur van de Europese heelt aan de gemeente Den Haag ell Tafeltennisunie heeft bekendgemaakt prenten van de hand van de kunste- Enkele honderden sportlieden en officials uit alle delen van de wereld krygen tn oktober van dit jaar de unieke gelegenheid om op kosten van Japan alvast een kijkje in Tokio te komen nemen. Van 11 tot en met 16 oktober worden in de miljoenenstad, die precies een jaar later de Olym pische Spelen binnen haar muren zal hebben, de zogenaamde voor-olym pische wedstryden gehouden. Vooral omdat deze wedstryden in hetzelfde Jaargetyde plaats vinden als waarin in 1964 de Olympische tit el wedstrijden worden gehouden, zyn de invitaties overal gretig geac cepteerd. Voor de organisatoren brengt dit toernooi het voordeel, dat ook zy een soort repetitie kunnen houden, waarbij de verschillende fa cetten van het organisatiewerk zy het op kleine schaal op doelmatig Alleen West-Duitsland zal al een honderdtal sportlieden zenden: atle ten, zwemmers, zwemsters, kanovaar ders, schermsters, roeiers, hockeyers, boksers, wielrenners enz. Wat Nederland betreft, behalve een persoonlijke uitnodiging voor de in Japan byzondcr populaire Anton Geesink heeft alleen de zwembond een invitatie voor een tiental zwem sters en zwemmers ontvangen. Het is vrijwel zeker, dat het Nederlandse zwemteam, dat nog moet worden ge selecteerd. zal worden vergezeld van de voor de Olympische Spelen aan te wyzen chef d'equipe alsmede door de heer Simon de Wit, de Neder landse chef de mission voor 1964 Vast staat voorts dat de atletiek- wereld sterk zal worden vertegen woordigd. By de 46 atleten die dit jaar al naar Tokio zullen reizen, be- heid kunnen worden getest. Jammer vinden zich Jazy. Pennel, Brumel, is het. dat lang niet alle Olympische Snell, Chung Yang. Tatyana Tsjeka- lnstallaties gereed zullen zyn. I nova en Yolanda Balas. dat de Europese kampioenschappen 1964, die waren vastgesteld van 8 tot 15 augustus in Crystal Palace, niet in Engeland zullen worden gehouden, aangezien dat land niet kan garan deren dat deelnemers uit alle landen inderdaad in het toernooi kunnen uitkomen. Er zullen aan de Europese roei- kampioenschappen, die dit jaar in Kopenhagen worden gehouden, geen Oostduitse roeiers deelnemen. Niet in verband met het weigeren van visa, maar omdat in de kwalificatiewed strijden, die gisteren in Berlijn wer den gehouden, alle races door de Westduitsers werden gewonnen. By de inschryving voor de 28ste Sneekweek, die zaterdag 17 augustus van start gaat, zyn alle bestaande records gebroken. Er komen namelyk niet minder dan 791 schepen aan de start. Naast nationale wedstrijeffn in een tweeentwintigtal klassen zullen FrieslandHolland teamwedstrijden worden gehouden in de Regenboog- Pampus- en Vrijheidsklasse. Boven dien zyn er groepswedstryden in de 16m2 klasse. Het Nederlandse jacht Hestia, dat wordt gezeild door H. A. van Beuningen, biyft een geduchte con current in de internationale zeilre- gatta die rond het eiland Wight plaatsvindt. Eindigde het Nederland se schip in de eerste drie races op de tweede, tweede en eerste plaats, in de race van gisteren bezette de Hes tia de tweede plaats met een tijd van 12 uur 24 min. 40 sec. naar Robert Hanf ten geschenke aangeboden. Deze prenten vormen naar het oordeel van B. en W. een waardevolle aanvulling van de ver zameling van het Gemeenteiyk Pren tenkabinet. zy stellen de raad dan ook voor deze schenking met byzon- dere dank aan de heer F. Hanf te aanvaarden. MINDER BONEN DOORGEDRAAID De doordraai van sperziebonen is gisteren van veel geringere omvang geweest dan de beide voorgaande da gen. De doordraai bleef overal ver beneden de helft en bedroeg soms niet meer dan een vyfde van de doordraai van voorgaande dagen. De pryzen waren echter laag en bleven op de minimumprijs gehand haafd of kwamen er nauweiyks bo ven uit. Komkommers werden vrijwel niet doorgedraaid. Alleen enkele hoeveel heden stek-komkommers vonden geen koper. De pryzen in de groen- tensector waren laag. met uitzonde ring voor de bloemkool. De situatie voor de bonen zal naar in kringen van de groenten- en fruit veilingen wordt verwacht, ook de komende week niet gunstiger zyn. Het verloop van de zomer was van dien aard, dat het Europese aanbod van bonen veel groter is dan de vraag.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11