Leandro Faggin in regenboogtrui na zeges op Nijdam en Post ASPIRIN® Triomfen voor Belgen Hongarije krijgt wat meer begrip voor de sfeer van liet westen Jo de Roo ontsnapt via Inis aan te enthousiaste bewonderaars mokum... ONZE LAATSTE HOOP OP TITEL VERVLIEGT.... Puiil uit vorm tegen Van Nes Visser haalt 1600 stuks op ADVERTENTIE Sportsplinters ACHT VAN CHAAM TREINSTEL ONTSPOORD Arrestaties in COLUMBIA Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 augustus 1963 Derde blad no. 31028 Plm Punt heeft gisteren ervaren dat de ..glorieuze onzekerheid van het spel" zeker voor wat betreft de ten nissport geen holle frase is. Eer gisteren nog was hy in het tennis toernooi in Noordwijk een triomfan telijke overwinnaar van Peter Tiele Roomburg) gisteren een trieste ver- slagene tegen de toch niet hoger dan Peter Tiele geklasseerde Van Nes, 6-3. 6-1! Niets, maar dan ook niets wilde hem in deze party lukken. De drives kwamen onveranderiyk net even buiten de lynen terecht, de dropshots gaven Van Nes scorings- kansen aan de lopende band. Opmer kelijk was het daarom te constateren dat de Li.T.C.-er zijn goede humeur bewaarde en na afloop van de party rijn overwinnaar met een gemeende lach op het gezicht gelukwenste. Dat hebben we de laatste tyd wel eens anders gezien! Verrassend mag worden genoemd de nederlaag van Jody Overdykink tegen mevr. De Jong. 3-6, 2-6. Laatst- (Van onze speciale verslaggever) Luik, woensdagavond. Het heeft niet zo mogen zijn. In een druilerig regen tje ging vanavond de laatste hoop verloren op een regenboogtrui voor een Nederlander. Peter Post name lijk moest in de finale van het nummer achtervolging voor professionals het laatste nummer van de baan- kampioenschappen in Rocourt de trui en de hoogste trede van het ere-platvorm laten aan de 30-jarige Lean dro F aggin, de man die vorig jaar in Milaan ook van Post had gewonnen, maar toen in de eindstrijd versla gen werd door Henk Nijdam. Nederland kreeg wel twee renners bij de laatste driewant Nijdam, die in de halve finale van Faggin verloor, bleef daarna de Italiaan Fornoni voor in de rit Woest enthousiast Er vielen gisteravond nog twee beslissingen, bij de amateur-achter volgers en bij de stayers. Beide ke ren klonk de Brabanconne door het stadion en een woest enthousiaste menigte toeschouwers van ruim j 20.000 juichte de Belgische wielren- genoemde bereikte met deze zege de j ners toe. Jean Walschaerts en Leo halve finale. De Leidse jeugdkam pioene, Josien van der Koogh scha kelde mevrouw Urlus uit door betere looptechniek en vastere drives, 6-2, 6-3. De beide zusters Kengen. Iet en Evelien, kwamen een ronde verder tegen resp. K. van Putten en I. Gijse. Merkwaardig deden zy dat met iden tieke cyfers. Iet won met 7-5, 6-3, en Evelien met 6-3. 7-5. In het H.E.C.. met een slordige 80 deelnemers, hebben A. v. d. Berg. v. d. Spoet. Kayser. Kooreman. Heyde en Volkland na drie ronden de kwart finale in zlcljt gekregen. J Proost. Om het succes voor de Bel gen nog vollediger te maken, eindig de Paul Depaepe by de stayers op de tweede plaats Die achtervolgingswedstryd Neder - land-Italië liep dus niet uit op het succes, waarop men toch met re den had gehoopt. In de eerste halve eindstrijd bleek al snel dat Henk Nydam zeer stroef draaide en tegen het einde van de rit kon Fag gin het met' een gerust hart kalmp- pjes aan gaan doen: 6.25.29 tegen 6.37.77. Gemakkelijk had ook Peter Post Advertentie daar staat BAYER achter Reserves KNVB i J Een sportvisser uit het J Limburgse Linne, die in zijn stamcafé met kastelein Stie- nen een weddenschap afsloot f dat hij kans zag in veertien f dagen vijftienhonderd vissen f aan de haak te slaan, heeft f deze weddenschap gewonnen, f Na twee weken van 's mor- gens vroeg tot 's avond laat hengelen, heeft hij ruim zes- f tienhonderd vissen ver- f schalkt. Als aas gebruikte hij f hennep. J De krat bier (24 flessen), f die de kastelein had ingezet, blijft voor consumptie nog even bewaard. De kastelein wil als eerlijke verliezer zelf het bierfeestje bijwonen, maar ligt thans ziek te bed. het. Fornoni startte weliswaar zeer snel. maar Post nam desondanks di- rekt een voorsprong, die hy met de regelmaat van een goedwerkend uur werk uitbouwde. Na acht van de elf te rijden ronden flitste zyn lamp al toen de Italiaanse wegkampioen nog zeker zestig meter te ryden had. Fietsen, riep het publiek tegen Post. Maar die dacht er niet aan om 'n zo groot mogelyke zege te behalen. Die had namelyk al de finale in het hoofd tegen Faggin. waarin hy onge twijfeld alles zou moeten geven. Dat zou later op de avond ook bly- ken. want de Italiaan begon al direkt met een meter voorsprong, die hy niet meer afstond. Op de helft van de rit leek Post nog terug te komen toen hy zijn achterstand tot minimaal verschil terugbracht, maar daarna kwam de weinig economische rijdende maar wel yzersterke Italiaan onweer staanbaar terug en in de laatste ron de was het dan ook duidelyk dat Leandro. die 6 min. 27.34 voor zich liet afdrukken byzonder overtuigend revanche nam voor verleden jaar. toen hy met de tweede plaats genoe gen moest nemen. Post 6.39.48» kon het nog allemaal moeiiyk geloven dat hy af had moeten zien van het wereldkampioenschap, dat hy dichter dan ooit genaderd was. In de stryd om de derde plaats reed Nydam voor wat hy waard was. Tegen Fornoni had hy vrywel de ge hele rit een minimale achterstand, maar in de laatste anderhalve ronde kwam hij zo enorm sterk naar voren dat hy toch nog de derde plaats kon opeisen, zy het op het nippertje want het verschil bedroeg slechts 0.03 sec. Eerste toernooi By de amateurs kwam de regen boogtrui om de schouders van de pas negentienjarige Jean Walschaerts, die zijn eerste toernooi reed, puur ge makkelijk aan zyn titel. De Rus Moskvin namelijk, een sterke en wilskrachtige renner, kwam er na de helft van de af te leggen vier kilo meter niet meer aan te pas en onder zevende plaats, maar het dient ge zegd dat hy ook weinig heeft Redaan om zyn wereldtitel vast te houden. Verreweg de minste fut toonde de Nederlander Koch, die in tweede positie startte, maar spoedig aan de sta«rt belandde, waar hy zonder enig initiatief meedraaide tot hy het 27 ronden voor het einde allemaal voor gezien en beleefd hield en uit viel Die stayers-finale was plezierig voor het publiek, omdat de Belgische overmacht zo groot was. voor een neutrale kyker viel er weinig te bele ven in deze eindstryd. die over 100 kilometer (220 ronden) ging. De Westduitser Marsell, in eerste positie gestart, mocht ruim 10 ronden de kop houden met Proost, Vernajo en Timoner dicht achter hem, maar daarna was het toch afgelopen. Toen nam Proost het initiatief over en begon langzaam maar zeker Depaepe. die na 29 ronden nog in laatste positie reed. naar voren te komen. Toen na 50 kijometer Depaepe op de tweede plaats was beland, was het duidelyk dat er heel wat zou moeten gebeuren om een Belgische zege te verhinderen. De Duitser Marsell gaf zich nog de meeste moeite om zijn land een wereldtitel aan te meten, maar toen hy vrywel I alle krachten verbruikt had en niet was geslaagd, moest hij verder met een bescheiden rol genoegen nemen. Ook de Zwitser Tiefenthaler pro beerde het nog. maar ook hij moest afzien, het was allemaal vergeefse moeite. Toen Timoner. die het alle maal maar net had kunnen byhou- den. met nog 35 ronden te ryden werd gelapt, was het slechts een Belgische triomtocht die restte, waar bij de Fransman Varnajo met succes zyn derde plaats in deze weinig j spannende race verdedigde Dit la een advertentie. Dat siet ia meteen! Kykt u maar goed naar het plaatje: een rondvaartboot lit de gracht... een bruggetje... een Kunstschilder. Juist, je hoeft echt geen Mokumer te zyn om te zien dat dit Mokum is. Mokum. waar Iedere Nederlander een zwak voor heeft. Mokum, waar nu ledereen de smaak van te pakken heeft. Mokum, dat nu in heel ons land t« vinden is op die pitoreske pakjes. Mokum. de lekkere sigaret waar* van iedereen zegt: MOKUM ROKUM Dè sigaret voor Nederland, 'n Vondst... en 25 voor 1 gulden. De indelingen voor wat betreft de Leidse teams in de reserve-klassen van de KNVB luden: Res. 2e kl. A: ADO 4. Archipel 2. Celeritas 2. DHC 3. DHL 2. GDA 2. HBS 2. Laakkwartier 2, LFC 2, ONA 2, Quick 2. UVS 2. Res. 3e kl. A: Alphen 2. Altior 2. Blauw Zwart 2. Foreholte 2. LFC 3. Lugdunum 2, RKAW 2. Roodenburg 2. SJC 2, UVS 3. VVSB 2. Wasse naar 2. Res. 3e kl. B: Archipel 3. Blauw Zwart 3. Gouda 3. Kranenburg 2. HW 2. Lugdunum 3. Olympia 2, RAVA 2. RKAW 3, RVC 2. Tonegido 2, Wilhelmus 2. EVA DE JONGH EN MARIS NR. 1 GEPLAATST De volgende week worden op de KFTS-banen in Scheveningen de lationale tenniskampioenschappen gehouden. De volgende spelers zyn .geplaatst" in het wedstrydschema: Enkelspel heden: 1. Maris (kam pioen 1962), 2. Van Eysden 3. Hajer, l Okker, 5. Schneider. 6. Goris, 7. Karamov 8. Van Gelder. 9. Scholtz. I 10. Herok. 11. Huizinga, 12. Knol. 13 Hoezen. 14. Beukers. 15. Barth, 16. Dominicus. Enkelspel dames: 1. Eva de Jongh j kampioene 1962), 2. Jenny Ridder- j lof, 3. Trudy Groenman, 4. Anja Le- (outre, 5. Patricia v. d. HeuveJ, 6. doosje de Jongh, 7. Fredie Marin- elle, 8. Hetty van Ryn. Dubbelspel heren: 1 Hajer-Schnei- ler, 2. Maris-Van Eysden. 3. Van Dalsum-Goris, 4. Okker-Van Gelder, I. Kuypers-Scholtz. 6 Dominicus- Herok, 7. Beukers-Vanlidth d© Jeude, I. Knol-Van der Kwast. Dubbelspel dames: 1. De Jong-Le- boutre, 2. Groenman-Spruyt. 3. Kroc- Ite-Stoeve, 4. Van den Heuvel-Van Rün. Gemengd dubbelspel: 1. Groen- toan-Okker. 2. De Jong-Maris. 3. Ridderhof-Goris. 4. 'Stoeve-Van EUsden. 5. Kröcke-Hajer. 6. Lepou- jre-Barth, 7. Marinkelle-Herok, 8. pluyter-Scholtz. Noordwijk tegen Israëlisch team Het Israëlitische voetbalelftal Hapoël uit Tel Aviv speelt zaterdag 24 augus tus. op het Gemeentelyk Sportpark alhier tegen een team van de voet balvereniging „Noordwijk". Door bemiddeling van de bekende internationale scheidsrechter Leo Horn maakt het elftal een tournee door ons land en zal. behalve tegen „Noordwijk" uitkomen in een wed stryd tegen Sparta en Willem II. De match begint om 6 uur nam. De wedstryd tegen ARC. die aan vankelijk op 24 augustus as. zou plaatsvinden, zal nu op zaterdag 17 augustus in Alphen aan den Ryn gespeeld worden. Flamingo's verloren van M.C.C. I oorverdovend gejuich van de Belgen rond de piste werd Walschaerts het eerst afgeschoten: 5 min. 04.24 tegen de Rus 5.08.67. Om de derde plaats vochten de Brit Porter en de Deen Frey een eigenaardig gevecht uit. Porter, ge brand op een snelle start, wilde bij het „attention, messieurs coureurs" als het ware in het startschot vallen, maar het pistool van de man op het middenterrein weigerde. De starter hield derhalve zyn renner vast. maar die had juist kracht gezet en viel. La ter won Porter toch. maar op het kantje af. Want een halve ronde voor het einde reed hy. toen hy een rede- ïyke voorsprong had. plotseling met de handen los omdat hy dacht dat het afgelopen was. Maar tot zyn gro te verbazuig werd hij niet afgescho ten en als door de wind gejaagd nam hij 't laatste eind. daarby nog net de Deen Frey kloppend Die Frey overigens, werd andermaal uitgejoeld I en uitgejouwd door het publiek. Dit i nog steeds naar aanleiding van het incident voor de rit tegen de Belg Faggin (gelukkig lachend en Post (diep teleurgesteld) Van Loo, die verleden week door Frey werd uitgeschakeld. Het zal niet de oorzaak geweest zyn van zyn neder laag, maar het is toch wel een ge duchte handicap om een zo groot wraakzuchtig publiek tegen te neb ben! Overmacht Het is liefst 25 jaar geleden dat by een stayers-finale voor professionals voor het wereldkampioenschap twee landgenoten op de eerste twee plaat sen beslag legden. Maar gisteren was het dan weer zo ver. Met grote over macht reden de Belgen Leo Proost en Paul Depaepe naar een zegepraal die nog lang in hun herinnering en in die van het publiek zal voortleven. De onttroonde wereldkampioen Timoner kwam niet verder dan de Het Nederlandse cricketteam. spe lend onder de naam Flamingo's, heeft de tweedaagse cricketwedstrijd op het VRA-terrein te Amstelveen verloren met negen wickets. Op de eerste dag waren de Flamingo's in de eerste innings all out gegaan voor 173 runs. De MCC stond toen op 169 voor 3. Woensdag gingen de Britten all out voor 228. waarvan Fellows Smith 92. Dowding 56 en Woodcock 17. De Nederlandse bowlingcyfers in deze eerste innings waren: Max Maas 1/10. Henk van Weelde 1/72, Venker 7 53, Glerum 1/53. In de tweede innings waren de Flamingo's all out voor 150 runs. Glerum scoorde daarvan 14, Jansen Schoonhoven 29. Kooistra 68 en Blaisse 16. De succesvolle MCC-bow- lers waren ditmaal Wait 3/69, Fel lows Smith 4 33. Woodcock 2'33, en 1 run out. MCC verscheen daarop weer aan bat en scoorde 99 voor een, waarmee het Nederlandse totaal van 323 (173 en 150» overschreden was: 327 <228 en 99 voor een). In deze tweede in nings kwamen drie Britten in de dbbele cyfers. Het waren Brearley met 69 n.o. Umbers met 12 en Chid- gey met 22 n.o. Henk van Weelde bowlde 1 voor 17. De Nederlander Lex van Kreu ningen heeft de vierde etappe van de wielerronde van St. Laurent over een afstand van 183 km. gewonnen met een voorsprong van byna anderhalve minuut op zyn ploeggenoot Kees Haast, die als tweede eindigde. Haast bleef hierdoor leider van het alge meen klassement. Het Japanse organisatiecomité van de Olympische Spelen 1964 heeft de officiële uitnodigingen verstuurd aan de nationale Olympische Comi- té's. Twee landen ontvingen in eer ste instantie geen uitnodiging. Het zyn Duitsland en Korea. Voor Duits land geldt, dat er eerst overeenstem ming moet bestaan over de afvaar diging van één gezamenlijke Duitse ploeg Uitslagen vriendsch&ppeiyke wedstrijden SHSGAK (Graz» 2—1Medericher SP V—Sportclub Enschede 3—4 (2—2); KFC—Volen- dam 3—1: NEC—Nymegens Afde lingselftal 2—0 (0—0): Bremerhaven '93—GVAV 1—4 (0—2). j Via het dak van een persbus ont snapte Jo de Roo gisteren aan een I schare bewonderaars, nadat hij op I fraaie wijze het Brabantse wieier - l festyn hy uitstek, de Acht van Chaani, had gewonnen. De populaire Zeeuw, die na zyn prachtige resul taten van 1962 dit seizoen nogal was tegengevallen, greep de zege door in de eindsprint de Belg van Tongerloo en ..good old" Wim van Est, met wie hy ruim anderhalve ronde voor het einde uit het peloton was wegge sprongen, gedecideerd te verslaan. Voordien was er reeds felle stryd geleverd, voomameiyk met het doel punten te verzamelen voor het finan cieel attractieve premieklassement. De ruim veertigduizend toeschou wers. die langs het parcours een plaats hadden gevonden, zagen hoe daarby Jan Schoeder en Bas Malie paard zich het actiefst toonden. La ter werden zij evenwel ernstig be dreigd door een vlucht van Ad Bie- mans en Huub Zilverberg, welke laatste zyn metgezel in de dertiende ronde door een lekke band zag terug vallen. Zilverberg verdedigde zyn winst, die op dat moment dertig se conden bedroeg, nog enige tyd met succes. Drie ronden voor het einde werd hij echter door de jonge Belg Frans Brandts teruggehaald. Kort daarop volgde de beslissende vlucht, die voor De Roo zo succesvol zou eindigen. Chaam. met zyn ruim 2700 inwo ners eenmaal per jaar een feestend dorp ter gelegenheid van deze tradi tionele wielerwedstrijd, huldigde de tevreden De Roo uitbundig. De don kere Zeeuw werd zelf zodanig door de menigte omstuwd, dat hy nog maar een uitweg zag: de in de aan hef vermelde spectaculaire vlucht. De amateurs reden vyftien ronden (120 km) in een zeer hoog tempo, waardoor uitlooppogingen schaars waren. Nadat vooral in het begin de Belgen de aandacht op zich hadden gevestigd door een groot aantal pre mies prints te winnen, volgde pas en kele ronden voor het einde een vlucht met inhoud. Zes man, onder wie Rik Wouters en de rappe Jo van der Vleuten, namen een voorsprong van een paar honderd meter, maar in de laatste halve ronde kregen zy nog een vyf tiental anderen by zich. In een enerverende eindsprint greep de kleine Brabander Wout Heeren met succes naar de eerste plaats. De Nederlandse hockeyploeg, die onder de naam Batavieren een tournee door Zuid-Afrika maakt, tijdens welke negentien wedstryden zullen worden gespeeld, heeft haar eerste wedstryd. daags na aankomst te Pretoria, tegen de universiteits- ploeg van Pretoria met 21 gewon nen. Het Nederlandse jacht Hestia onder commando van H. A. van Beuningen behaalde een derde ach tereenvolgend succes door een over winning in de handicaprace voor jachten van 19 tot 24 voet. Dit is één van de vyf wedstryden die deze week rond het eiland Wight worden gezeild. In de beide voorgaande races was de Hestia op de tweede plaats geëindigd. Het nieuwe snelheidsrecord te land. dat de Amerikaan Craig Breed- love op de zoutvlakte van Bonneville (Utah» vestigde met 656.612 km per uur. zal niet voor officiële erkenning in aanmerking komen. Hiervoor zyn twee redenen. In de eerste plaats is het driewielige snelheidsmonster volgens de internationale bepalingen geen auto, maar een motorrywiel bovendien schryven de bepalingen voor. dat de aandrijving moet plaats hebben op tenminste twee wielen. By de „Spirit of America' was dat niet het geval. De Nederlander Simon de Wit, chef dTquipe van de Nederlandse afvaardiging naar de Spelen van Tokio, is met de „Tulla" derde ge worden In een internationale wed strijd voor zeezeilers, die by het eiland Wight gehouden werd Win- naav van deze handicaprace voor de Britannia Challenge Cup werd de Zweed Roden. De Koninglyke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart heeft voor de wereldkampioenschappen met modelvliegtuigen, die van 12 tot 17 augustus in Wiener Neust-adt (Oostenrijk) worden gehouden, drie teams samengesteld. Frits Polak uit Hilversum. Theo van 't Rood uit Hengelo en Ed. Nicolaas uit Ryswyk dingen met modelzweefvliegtuigen mee in de stryd om de hoogst© eer Henk Scholte is op zyn besluit, genomen in een „neerslachtige" bui. om de biljartsport er aan te geven, teruggekomen. Scholte kwam aldra tot de conclusie, dat hy niet buiten zyn sport zou kunnen en op 2 sep tember zal voor hem het seizoen al weer beginnen met de pentathlon van de boerinnekes in Antwerpen. De Westduitser Bungert. halve finalist op Wimbledon, heeft bij de Open Duitse Tenniskampioenschap- Van onze correspondent in Wenen) Opnieuw gaat Hongarije een ope ning maken in het yzeren gordijn: hoogstwaarschijnlijk zullen voor- 1 al Oostenrijkse kampeerliefhebbers volgend jaar hun zomervakantie aan het Balatonmeer kunnen doorbren gen zonder een visum nodig te heb ben. De vorige maand konden bui tenlandse toeristen voor één dag een i bezoek brengen aan het festival in j Sopron. waarvoor ze alleen een gel dig paspoort nodig hadden. Vooral van Wenen en omgeving uit heeft men hiervan geprofiteerd, want in Sopron werden 34.000 Oostenrijkers geregistreerd. Het regime-kadar en vooral de Na tionale Bank van Boedapest heeft er de smaak van t© pakken gekregen, want de stroom van deviezen moet aanzienlyk zyn geweest. Van nog groter betekenis was het feit. dat de festivalbezoekers geen aanleiding hebben gegeven voor klachten over politieke onrust. Ze hebben met de Hongaren niet gedicussieerd over po litiek, maar alleen feestgevierd, ge geten en gedronken en vooral vrien den en familieleden ontmoet. Met opgelucht hart kon Ka dar con stateren. dat de Oostenrijks© gasten geen spionnen en ook geen „provo cateurs" waren geweest. Uit pure vriendelykheid legden de Hongaarse autoriteiten zelfs alle nationale trots af en publiceerden op het einde van het festival een artikel in het com munistische partyblad Nepszabadsag met de Duitse titel: „Tot ziens ln Sopron volgend jaar". Nu gaat in de loop van september a s. het yzeren gordijn weer op twee punten omhoog. Buitenlandse toeris ten kunnen namelyk zonder visum, (waarop men anders weken en soms maanden moet wachten) het Burcht festival in de twee grensplaatsen Guns en Steinamanger bezoeken. Wanneer ook dit opnieuw een succes biykt te zyn, zullen buitenlandse kampeerders hun zomervakantie vol gend jaar aan 't Hongaarse Balaton meer kunnen doorbrengen zonder een visum te moeten aanvragen. Het bu reau voor vreemdelingenverkeer in Boedapest deelt mee. dat men reeds bezig is met het aanleggen van vyf campings, omdat er niet voldoende hotels zyn. De campings zullen be antwoorden aan internationale nor men en eisen. De regering in Boedapest wordt er steeds meer van overtuigd, dat Hon garije historisch, cultureel en econo misch by t het Westen behoort en daarom ook 't liefst gasten uit het Westen begroet- De Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken werd zelfs vanuit Boedapest benaderd om mogelijkhe den te overwegen inzake gezamenlij ke actie van Oostenryk en Hongarye op de wereldmarkt. Alle proeven met Mongolen, Chine zen en zelfs met Russen van een paar jaar geleden zyn op een mis lukking uitgelopen, aldus verklaart Boedapest. Ook in Amerika nu een Zweedse „aiiti-rookkliniek" Onder auspiciën van het Ameri kaanse Kankerinstituut zal binnen kort aan het New York Hospital een speciale „antl-rookkhniek" worden opgericht. Deze kliniek zal geheel worden gebaseerd op de methodes van de Zweedse anti-rookklinieken, aldus een mededeling van de Zweedse .anti-rookdoktor" en organisator van dit soort klinieken, dr. Bdrje Ejrup, in een interview met het Stockholm- se dagblad „Svenska Dagbladet". Dr. Ejrup begon zeven jaar gele den met de oprichting van 's werelds eerste anti-rookkliniek in Stockholm. Deze kliniek is inmiddels overge- plaats naar het Karolinska Institut, Zwedens Rrootste medische centrum. Ongeveer 6000 rokers zyn in de loop van deze zeven jaren met goede resultaten en tegen redelyke kosten behandeld. Sinds vorig jaar oktober bevindt dr. Ejrup zich in de Verenigde Sta ten. waar hij samen met een groot aantal medewerkers aan het New York Hospital onderzoekingen heeft verricht naar het bloedvaten - systeem in de hersenen. Enige tijd geleden nam hij deel aan een con ferentie in Californië georganiseerd door het Amerikaanse Kankerinsti tuut. Op deze conferentie hield hy een voordracht over de Zweedse anti rookbehandeling Hy heeft ook mede gewerkt aan radio-programma's die werden verzorgd door de gezond heidscommissie van de stad New York pen een sensationele nederlaag tegen de onbekende 15-jarige Egyptenaar Ismail El Shafei geleden By het verlaten van het station te Winschoten is gistermiddag om streeks vijf uur een deel van het laatste treinstel van de personen trein GroningenNieuwe Schans uit de rails gelopen Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Het ongeluk is vermoedelyk ver oorzaakt door een verkeerde wissel- stand. Door de ontsporing werd een langs de baan staande seinpaal ont wricht. die op zyn beurt de zijkant van de trein beschadigde Ook de spoorbaan is door het ongeval on klaar geraakt. Het reizigersvervoer tussen Win schoten en Nieuwe Schans werd gisteravond met bussen onderhou den. In de Columbiaanse hoofdstad Bogota is gisteren een aantal perso nen gearresteerd, die worden ver dacht van het deelnemen aan een opstandige beweging. Onder de ge arresteerden bevinden zich de zoon en schoonzoon van de vroegere pre sident Pinillas. Met het oog op even tuele ongeregeldheden Is het garni zoen van de hoofdstad in alarm toestand gebracht. Het Columbiaanse kabinet had dinsdagavond in een buitengewone zitting maatregelen tegen de opstan dige beweging genomen. Aan het komplot zou zyn deelgenomen door elementen uit de „Nationale Volks beweging" en uit de linkse „Liberale revolutionaire beweging" Volgens ge ruchten zou ook de vroegere presi dent Pinilla. die aan het hoofd van de „Nationale Volksbeweging" staai eveneens zyn gearresteerd. Mevr. Ambatielos in Engeland terug De Engelse mevrouw Betty Am batielos. die korte tyd geleden naar Griekenland ging om te trachten haar Griekse echtgenoot, die al zes tien jaar gevangen zit. vry te krygen. is gisteren in Engeland teruggekeerd By aankomst op London Airport verklaarde zy. dat zy gisterochtend in Piraeus werd ontvoerd toen zy op weg was naar de Griekse vreemde lingenpolitie. Vier mannen smeten haar. aldus mevrouw Ambatielos. in een auto en brachten haar naar het vliegveld. „Ik werd getrapt en in een vliegtuig gegooid. Ik verloor myn schoenen, myn horloge was kapot en ik raakte myn tasje kwyt", zo huilde Zy verklaarde dat zy dinsdag haai man had gezien maar zy kon ,on- mogeiyk zeggen" of de kans bestaat dat haar man. die wegens steun aan de Griekse communisten tydens de burgeroorlog in Griekenland tot le venslange gevangenisstraf werd ver oordeeld, zal worden vrijgelaten.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5