Kerken herbouwen verwoeste dorpen Warme weer goed voor tie landbouwgewassen BOYCOT VOOR H.A.L. Minder aanvoer van vis; betere prijzen kunst kAleiÖOSCQQP Voor ruimteonderzoek 5,2 miljard dollar i I Na aardbeving in Iran Assistentie bij liet kopen van land, vee en zaden Kroonprins Constantijn opent wereldjamboree in Marathon II aarde uitvoer in 1962 hoger Dure voor liefde honden AUTODIEVEN AAN WERK ZIEKENHUIS REISDEVIEZEN BAGAGE VERZEKERING REISONGEVALLEN- VERZEKERING Erik de Vries naar Amerika IUGTV0ET Valse Buffets in Milaan Na de aardbeving in lean op 1 september 1962 was de Wereld- raad van Kerken op tweeërlei wijze behulpzaam bij de hulpver lening. Er werden plannen gemaakt voor de herbouw van het mohammedaanse dorp Esmatabad en voor de hulp aan vier an dere dorpen, die deels door mohammdanen, deels door Arme- nisch-Orthodoxe christenen werden bewoond. Dankzij grotere en kleinere bijdragen van kerken uit alle delen van de wereld kwam in totaal ruim 2y2 miljoen gulden bijeen. De helft van dit bedrag kwam uit Nederland. advertentie Nederlander gaat voorlichten Het dorp Esmatabad, dat voor 308 gezinnen wordt gebouwd, nadert zyn voltooiing. Behalve aan de hui- ■zen wordt ook hard gewerkt aan de kcholen, het dorpshuis, en de andere -gebouwen. ij De uitwerking van de plannen van tde Armenisch-Orthodoxe Kerk heeft {geruime tijd op zich laten wachten. r Men ging er terecht vanuit dat [<in deze vier dorpjes (Lar, Upper - Chanitchen, Lower Chanitchen en .Yengeh Chaleh), met in totaal 393 gezinnen, niet uitsluitend de chris- itenen) 106 gezinnen zouden mogen nworden geholpen, maar ook Moham medanen. Maar met de naar ver- -houding beperkte middelen kon men ide dorpen niet volledig herbouwen. -Hiermee zou een bedrag van ]f. 7.500.000.gemoeid zijn. Een ander probleem was. dat de 'aardbeving de uittocht vanuit deze dorpen naar de hoofdstad Teheran een uittocht die al jaren geleden ,was begonnen versterkte, ij De vier dorpen behoorden tot de armste uit het gehele aardbevings- ■gebied. Voor de Armenische-Ortho- rdoxe Kerk was het daarom ook de vraag, of men er wel goed aan zou "doen de bewoners van de dorpjes in de gelegenheid te stellen zich op nieuw op onvruchtbare grond een 'kommervol bestaan op te bouwen. I Gebleken is inmiddels dat het rjnerendeel van deze bewoners in de omgeving van Teheran zal blijven. ■In dat gebied bevinden zich naar ■schatting een 80.000 Armenisch-or- ithodoxen. Besloten is nu deze groep te as sisteren by het kopen van land en "bij de bouw van eenvoudige twee- kamer woningen, die te zijner tijd <door de bewoners zelf kunnen wor den uitgebreid. De in de dorpen ach tergebleven christenen enmohamme- ■danen zullen geholpen worden bij .het herstellen van hun verwoeste en ■beschadigde huizen, terwijl boven dien in de aanschaf van vee en za- Ider. voorzien is. Het gehele project zal tenminste 1700.000,belopen. Wanneer meer I fondsen beschikbaar komen, zal nog I meer kunnen worden gedaan. De Armenisch-Orthodoxe Kerk heeft als volgende stap nu aan de We reldraad gevraagd iemand beschik baar te willen stellen, met ervaring op het gebied van migratie van dor pelingen naar de stad, die bovendien als buitenstaander gemakkelijker be slissingen kan nemen over de om vang en de aard van de hulp aan christelijke en mohammedaanse ge zinnen. De Wereldraad heeft thans de heer R. de Jong uit Zeist benoemd op voordracht van Dienst over Grenzen, het gezamelyk bureau van de Neder landse Zendingsraad en de Stich ting Oecumenische Hulp. dat wil be middelen by de uitzending van hen, die in zendings- of oecumenisch ver band werkzaam willen zijn. Hij zal als staflid van de afdeling Hulpverlening voor een periode van zes tot twaalf maanden deze taak vervullen. De heer De Jong die lid is van de Geref. Kerken, studeerde aan de Be- stuurschool in het toenmalige Bata via rechten en economie. Geduren de 21 jaar is hij in overheidsdienst geweest «laatstelijk als assistent resident in Riouwi. Na zijn terug keer in Nederland bekleedde hij ver schillende functies in het bedrijfs leven; sinds 1960 is hij werkzaam bij de Stichting Raad voor Geref. So ciale Arbeid. LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 AUGUSTUS Aanhouding lost veie diefstallen op Een 28-jarige steward werd gister nacht om een uur of drie aangehou den op de Middenweg in Amsterdam. De man voldeed aan het signalement, dat door de eigenaar van een foto zaak aan de Middenweg was opge geven. In de woning van de steward werd voor een waarde van f 15.000 tot f 20.000 aan gestolen goederen aangetroffen. Hiertoe behoorden o.m. een televisietoestel, een gasstel, een radiotoestel, een koelkast, koffers met textielwaren, een filmcamera ter waarde van minstens f2000. drie boortollen en een fiets. Van al deze goederen was aangifte van diefstal gedaan. Met deze vondst zijn zeker vijftien diefstallen, die in de afge lopen drie maanden in Amsterdam - oost zijn gepleegd, opgehelderd. Er werden nog meer goederen gevonden, waarvan de steward bekende ze te hebben gestolen. Hij wist alleen niet meer waar. De man was, behalve voor een jeugddellct, nog nooit met de politie in aanraking geweest. HOOIGRACHT 54 LEIOEN PRINS BERNHARDSTR. NOORDWIJK Het warme weer in de eerste helft l streden. Het natte weer veroorzaakte Met het oversteken van elf fak kels opende de Griekse hoofdver kenner kroonprins Constantijn gisteravond in het plaatsje Mara thon de elfde wereldjamboree. Vandaag Is over een afstand van 42 km een estafette van Marathon naar Athene gehouden, waaraan o.a. door een Nederlandse verkenner werd deelgenomen. Aan Piet Middelhoven, een Nederlandse verkenner van 17 jaar uit Zaandam, valt de eer te beurt een dag als aide-de-camp op te treden van de Griekse kroonprins. Het Nederlandse contingent ver keert in uitstekende conditie en treft reeds voorbereidingen voor de viering van prinses Irene's verjaardag op maandag a.s. Verkenners afkomstig uit vele anderen landen zullen dan de gast zijn van de Nederlanders, die in feestelijk versierde kampen wed strijden zullen houden. Gisteren heeft het contingent aan Prins Bernhard een telegram gezon den met de beste wensen voor een spoedig herstel. Zoals bekend heeft de Prins, die met het koninklijk gezin van vakantie geniet in Italië, zijn rug bezeerd, toen hij uitgleed bij het instappen in zijn motorboot. Het ge volg is. dat hij van zijn voorgenomen bezoek aan de jamboree moet afzien. van juni heeft aan de landbouwge wassen veel goed gedaan. De achter stand in de groei is dan ook belang rijk verkleind. Op 10 juli stonden de gewassen er beter voor dan op het zelfde tijdstip van verleden jaar, zo meldt het Ministerie van Landbouw. overigens grote moeilijkheden bij de onkruidbestrijding. Veelal kon niet op het land worden gereden, doordat het te nat was. Zo werd in sommige ge vallen hinder ondervonden bij de oogst van conserven-erwten. Plaatselijk viel er veel hagel. In het ambtsgebied Emmen richtten hagel buien op bepaalde percelen zware schade aan ln de gewassen. De regen kwam uiteraard goed van pas voor Joseph Curran, de president van de Amerikaanse vakorgani- i satie van havenarbeiders, heeft gisteren In New York meege- I decld, dat een vrachtschip van de Holland-Amerika Lijn eind juni de haven van Havanna op Cuba heeft aangedaan. Zoals bekend boycotten de Ame rikaanse vakorganisaties de scheepvaartmaatschappijen, die na de crisis van oktober 1962 nog handel drijven met Cuba. De directie van de Holland-Ame- De temperatuur viel gemiddeld erg mee. De hoeveelheid neerslag heeft echter niet steeds even gunstig ge werkt op de gewassen. Vrijwel overal werden moeilijkheden ondervonden bij de hooi-oogst. Het gewonnen hooi verminderde door de slechte winning aanzienlijk in kwaliteit. Op sommige laaggelegen bietenper celen met een slechte grondstructuur waar het water bleef staan, trad pleksgewijze vergeling van het gewas op. Ook de granen, die er over het al gemeen beter voorstaan dan een £&2e ïSdS'dS?* S&nwï'oJJ-« "'■ansniW van d* Havanna in 1962 geheel. Een. lid_van vele plaatsen is het gewas gelegerd. In aanvankelijke achterstand was inge sommige gevallen begint reeds door- hil.,H was op te treden. het grasland. Afwisselend droog cn r,ka Mjn heeft naar aanleiding hier- nat weer met een gemiddeld normale van cen communiqué uitgegeven, temperatuur deed het gras flinkDaarin wordt letterlijk gezegd, dat groeien. Op de gemaaide percelen geen schip van de H.A.L. een Cu- ontstond geen groeistagnatie i baanse haven heeft aangelopen sinds de Cuba-crisis eind oktober 1962. Zo- Al met al kan toch gezegd worden als in het jaarverslag 1962 van de dat de weerverandering de gewassen H:AJ; werd gemeld, staakte de rede- rij, als gevolg van de internationale k> gunstig beïnvloed heeft, dat op 10 politieke ontwikkelingen, de dienstop De gevreesde „wilde haver" werd op sommige percelen met succes be- Een lekkere gewoonte: Minder aanvoer, maar betere prij zen. Dat was het beeld dat de Ne derlandse visserij, de enige West- europese die nog geen overheidssteun nodig heeft, in 1962 opleverde. Het jaarverslag over 1962 van het Pro- duktschap voor Vis en Visproduk- ten werkt dit beeld uit. De sterk teleurstellende vangsten van haring en makreel veroorzaak ten voornamelijk de daling ln ds to tale aanvoer; van 301.149 ton in 1961 tot 273505 ton aan vis, schaal- en weekdieren. Voor een groot aan tal vissoorten werden hogere en voor enkele soorten zelfs aanzienlijk hogere pry zen gemaakt dan in 1961. De waarde van de aanvoer steeg van 142 tot 162 miljoen gulden De grootste prijsstijgingen deden zich voor in de haringsector. De drijfnet- visserij ging opnieuw achteruit. Het aantal kotters echter onderging een uitbreiding van zestig stuks door de goede resultaten van de kottervis- serij Dc Euromarktlanden waren in het verslagjaar van groter belang voor de afzet van Nederlandse visserijpro- d uk ten dan daarvoor. De waarde van de uitvoer steeg van ruim 120 mil joen tot ruim 143 miljoen gulden. De aanvoer van verse haring er- toonde vorig jaar een teleurstellend De familie Van Veen in Leeuwar den, van wie verleden week woens dag een buiten geparkeerde auto spcorloos was verdwenen, kreeg gis teren een telefoontje, dat de wagen in Hamburg staat. Dit bericht kwam van een inwoner van Groningen, wiens wagen ook gestolen was en door Interpol in Hamburg was opge spoord. Bij het terughalen van zijn eigen wagen kon de Groninger de wagen van de heer Van Veen iden tificeren. Er is reeds een arrestatie verricht en het is mogelijk, dat men te maken heeft met een internatio nale bende. Op de dag, dat de auto in Leeu warden verdween des avonds na tien uur werd eerst een wagen ge stolen in Leidschendam. Deze werd in Rotterdam geruild voor een an dere De dief of dieven verborgen hun spoor zo goed mogelijk door deze weer te ruilen voor een Schiedamse auto, waarmee de reis naar Leeuwar den werd gemaakt. „Helaas" liet de dief iets achter in de wagen uit Schiedam, waardoor hij geïdentifi ceerd kon worden. Hierop volgde zijn arrestatie door Interpol, die de Leeuwarder recherche een tip gaf over de wagen van de heer Van Veen. Maandag zal de heer Van Veen naar Hamburg gaan om zijn wagen op te halen. beeld. 34.000 m plaats van 55.000 ton. In de naoorlogse periode werd al leen in 1946 en 1950 minder aange voerd. Ook de aanvoer van gezouten haring daalde: van 635.000 kantjes tot 448.000 kantjes. De aanvoer van zoetwatervis uit het IJsselmeer loopt gestaag terug. Vorig jaar werd nog maar voor zes miljoeai gulden aan gevoerd. Een ongeveer 30-jarige Engelse toeriste. afkomstig uit Hongkong, heeft gisteravond in Rotterdam haar liefde voor honden duur be taald. Zij had op de Lijnbaan een praatje gemaakt met een onge veer 25-jarige blonde jongeman blauwe ogen, rode das, leren jasje aan, plm. 1.80 meter lang die een jonge hond bij zich had. Het gesprek over honden was zeer geanimeerd en mevrouw ging in op de uitnodiging samen een stukje te gaan eten. Na het eten, omstreeks half negen, toog men samen op weg naar het hotel, waar de toeriste logeerde. Onder weg vroeg de man haar een kaar tje met haar naam en toen zij haar tasje opende om hem het gevraagde te geven, deed hij er een diepe greep in: f 325 was zijn buit. Hij liet het hondje bij de verblufte Engelse en nam snel de benen. De hond had geen speurders neigingen en wist zelfs zijn eigen huis niet te vinden. Het diertje is naar het asiel gebracht. De be roofde dame vindt niets leuks meer aan lange blonde knapen en de politie speurt. Benoeming adjunct- MIKOJAN IN directeur K.L.M. De directie van de K.L.M. heeft met ingang van 1 september aan de algemeen bedrijfsdirecteur, de heer E. H. Larive twee adjunct algemeen bedrijfsdirecteuren toegevoegd, te we ten de heren mr. H. van Dam en ir. J. Luymes. Als hoofd commerciële zaken zal mr. H. van Dam worden opgevolgd door mr. H. J. Kruis, thans adviseur van het hoofd commerciële zaken en de stuwende kracht in de „Holland Promotion". Ir. J. A. Augustijn, thans hoofd technische zaken en onuer- houd, zal de functie van hoofd tech nisch bedrijf van ir. Luymes over nemen. «n uw kostbaarheden veilig bewaard bij d« De eerste vice-premier A nas tas Mikojan is enkele dagen geleden in een ziekenhuis opgenomen, zo is in Moskou vernomen. De aard van zijn ziekte is niet bekend. Mikojan. die 67 jaar oud is .heeft sinds 1930 onafgebroken een top- plaats in de leiding van de Sowjet- Unie ingenomen. Hij is een expert op het gebied van de buitenlandse handel en rechterhand van premier Chroesjtsjow. Ongeveer tien dagen geleden woonde Mikojan de opening bij van een in Moskou gehouden Indiase tentoonstelling. Hij zag er toen niet goed uit. Ook in mei heeft hij eni ge tijd in een ziekenhuis gelegen. Toen werd gezegd, dat hy zware influenza had, doch volgens andere berichten zou hij een nieraandoe ning hebben gehad. het dagelijks bestuur van de Cen trale van Zeevarenden, gevraagd naar zijn oordeel over de situatie, zei ons voorlopig geen oordeel te kunnen for muleren. „We hebben er nog geen duidelijk beeld van. Het lijkt ons wat Ameri kaans Bii de Amerikaanse havenar beiders zit misschien nog wat oud zeer. Voorlopig zijn we sceptisch ge stemd. Op 16 augustus zullen de door Joseph Curran uitgenodigde organi saties bijeen komen. Misschien krij gen we dan wat meer te horen". Kind drinkt uit flesje natronloog (Van onze Venlose correspondent» Het 8-jarig zoontje Theo van de gemeentearbeider Th. Houwen in Se- venum (Limburg) heeft in een onbe waakt ogenblik gedronken van een fles. die was gevuld met een insecten- verdelgingsmiddel (natronloog). In allerijl is het knaapje naar het zie kenhuis in Horst vervoerd, doch na aankomst aldaar aan de opgelopen vergiftiging overleden. Kent u Mon Chou, Kernhemse kaas, St. Paulin? Wees niet één- kennig: houd van méér kazen! Negen spionnen in Zuid-Korea gedood De Zuidkoreaanse contraspionage dienst heeft gisteren bekendgemaakt, dat er in de afgelopen twintig dagen in Zuid-Korea negen Noordkoreaan- se spionnen zijn gedood en vijftien gevangen zijn genomen. Een officiële woordvoerder zei voorts ln Seoel, dat de jongste over vallen van Noordkoreaansc militai ren in de gedemilitariseerde zone door communistisch-China zijn uit gelokt. Peking had op deze manier van zijn minachting voor het kern- slopverdrag van Moskou willen ge tuigen. j Wiener Sangerknaben naar Wassenaar Het Wassenaarse Nutsdepartement organiseert op 13 december a.s. in de Dorpskerk aan het Plein een concert door de Wiener Sangerknaben. Dit concert zal niet alleen toegankelijk zyn voor leden van het Nut, óoch eveneens voor niet-leden. Het be stuur van het Nut vreest echter, dat de hoge kosten die aan dit concert zijn verbonden niet ten volle kunnen worden gedekt. Het heeft daarom aan de gemeente Wassenaar gevraagd een subsidie voor één keer toe te kennen ter dekking van het tekort, met een maximum van f 1000. B. en W. schrijven aan dc raad dat het financiële risico, verbonden aan het geven van een concert, pri mair gedragen behoort te worden door de organiserende instantie. In dit geval achten B. en W. echter re denen aanwezig om op die regel een uitzondering te maken. Het college noemt het initiatief van het Nut. dat de Wiener Sangerknaben naar Was senaar laat komen prijzenswaardig. B. en W. hebben verder overwogen dat het Nut op cultureel gebied al f De Nederlandse televisiedes- 0 kundige en -regisseur Erik de 0 Vries is gistermiddag van Schip- a hol naar Amerika vertrokken, Amerikaanse regering zal deel- 1 nemen aan een internationale 0 studiebijeenkomst over commu- 0 v nicatiemiddelen. Daarbij zal i 0 men zich vooral verdiepen in de a 0 talloze aspecten van de duca- a tieve televisie. A Tevens zal Erik de Vries in a ztfn functie van waarnemend J directeur van de IKOR-televisie f in de gelegenheid worden ge- 1 steld studie te maken van de f kerkelijke aspecten van de Ame- 0 rikaanse televisie. 0 Volgens Erik de Vries zal het 0 In hoge mate van het televisie- Jf beleid van de nieuw e Nederland- a se regering afhangen of in de toekomst ook in Nederland edu catieve programma's zullen wor- tivueve |M <>Ki inula unt il nui - den uitgezonden. „In de Ver- 0 enigde Staten is het mogelijk, 0 dat de televisie zich op een klei- j) nere groep richt, omdat men a daar elk gewenst programma kan aanzetten. Er zijn daar al J meer dan honderd televisiesta- tions, die en dat twaalf uur w per dag uitsluitend educatieve 0 programma's op het scherm 0 brengen. En daar komen telkens 0 nieuwe stations bij. Op de luchthaven nam Erik a de Vries afscheid van zyn echt- genote. Hans Snoek, de leidster van het Scapino Ballet. Romeins schip in Londen gered Het Romeinse schip, dat in een modderbank in de rivier de Theems ingebed ligt, is te elfder ure gered. Het zal een plaats krijgen in een Londens museum. Sir Ralph Perring, de Lord Mayor van Londen, heeft gelast, dat het wegverbeteringsproject. waaraan het oude schip ten offer zou vallen, op geschort moet worden, zolang het schip niet weggehaald is. Het schip werd een jaar geleden bij de Black- friarsbrug ontdekt Deze week kwam een deskundige tot de conclusie dat het een Romeins vaartuig was. Hij is van mening, dat het het volledigste Romeinse schip is, dat ooit opgegra ven is. Indien Lord Perring niet tussen beide gekomen was zou het schip w door draglines die aan de funde- jaren lang bijzonder veel "en goed ring voor een onderdoorgang bij de brug werken vernield zijn. Het houten schip zal nu stukje by beetje geborgen, geconserveerd en gerecon strueerd worden. Verwacht wordt, dat de berging tien tot veertien da gen zal vergen. De kosten worden ge raamd op 20.000 gulden per dag een groot gedeelte van dit geld zal betaald moeten worden als gevolg van de vertraging in het wegverbe teringsproject. Het schip ligt op de bodem van een 12 meter diepe schacht in de modder. Het nieuws, dat het schip vernie tigd zou worden, wekte felle reacties op bü het publiek. Grote menigten Londenaars trokken naar de Black- friars-brug om het te bezichtigen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft 5.2 miljard fon"muntje 'g"vondèn° «""erd 'de dollar gevoteerd voor ruimteonderzoek dit jaar. Dit is een half beeltenis van de Romeinse Keizer miljard minder dan de regering had gevraagd, maar anderhall "«SrSteld dit werk in de gemeente verricht zonder enige subsidie van gemeentewege. Aan de raad wordt daarom voorge steld de gevraagde subsidie met een maximum van f 1000.toe te staan. miljard meer dan vorig jaar. Het ruimteonderzoek is op twee na de grootste begrotingspost. Alleen voor defensie en landbouw wordt meer uitgegeven. geerde, het een Romeins schip was. Advertentie Op naar de top van de Euromast GANGETJt KL j In Vichy is een begin gemaakt met de halve finales van het tennis toernooi om de Galea-beker De jeugd- ploegen van Rusland en Tsjecho- Slowakije sloten de eerste dag af by gelijke stand (1—1) terwijl Italië tegen België in de eerste twee enkel spelen met 20 de leiding nam. Het Russische elftal heeft in dc voorronde van het Olympisch voet baltoernooi in Helsinki met 40 ge wonnen van Finland. Bij de rust was de stand 20. Het was de tweede wedstrijd tus sen beide teams. De eerste, in Kiew gespeeld, leverde een 7—0 zege voor Rusland op dat zich in de tweede voorronde plaatste. In Nederland. Zy heeft 937 maal De Nederlander Piet van Eysden armen gezongen, een rol waarvoor is in de tweede ronde van het heren- haar mooie mezzosopraan byzonder luowl enkelspel van het Internationale ten- geschikt was. In 1915 zong zij te Ro- Brtttannië nistoernooi üi Oostende uitgeschakeld me onder Pietro Mascagni. Later don «tot midden september» en in I door de Australiër Woodcock, die won heeft zij in Rome en Milaan zangles- I Pembroke Castle. Wales (tot 7 sep- met 6—4, 63. sen gegeven. tember». Giuseppina Bonetti - 70 - overleden De operazangeres Giuseppina Bo netti is te Salerno overleden op 70- jarige leeftijd. Zij beleefde grote suc cessen in de eerste decennia van deze eeuw. Zij maakte haar debuut in 1910 in „Mignon" van Thomas. De zange res is in vele landen opgetreden, ook De politie van Milaan stelt een onderzoek in naar de zaak van valse Buffets die in Milaan verkocht werden. Het onderzoek wijst er op. dat een grote organi satie werken verkocht heeft die kopieën bleken te zijn van de werken van de schilder Bernard Buffet. Zij gingen weg voor prij zen tot 17.000 gulden. Een lystenmaker in Milaan Gior gio Marconi, ontdekte dit toen een klant hem een stilleven van Buffet liet zien. Het kwam de lijstenmaker voor dat hij in een andere privé ver zameling hetzelfde doek ook had ge zien. Hij ging naar Parys om de me ning te vragen van Maurice Gamier, eigenaar van een schilderyenhandel. die de exclusieve verkooprechten voor de werken van Buffet heeft. Gamier zei hem dat beide doeken vals zijn. Verder onderzoek ln Milaan leidde tot de ontdekking van een vals ..Fau bourg St. Martin", een van de be langrijkste werken van Buffet. Klank- lichtspel in Noord-Ierland Aankomst van Willem van Oranje in 1690 Carrickfergus ('astIe. een indruk wekkende stenen vesting aan de oever van Belfast Lough, is uitgeko zen om als onderwerp te dienen voor de eerste opvoering in Noord-Ierland van een spel van „son et lumière". (Klank en licht). Het kasteel, dat in 1180 werd gebouwd door John de Coursy, heeft meer dan 700 jaar voortdurende militaire bezetting te verduren gehad, waaraan in 1928 ten slotte een einde kwam. In klank en licht wordt verteld over de bouw van het kasteel, de belege ring van het kasteel door Konine John. de verovering van het kasteel door Edward Bruce In 1315. de ont snapping van Öe gevangen gehouden Con O'Neill, de aankomst in Ierland van Stadhouder-Koning Willem van Oranje op 14 juni 1690 de inneming van het kasteel in 1760 door een Franse strijdmacht onder aanvoering van Thurot Het spel vindt iedere avond «behalve op zondag» plaats tot 5 oktober. De vertellers zfjn Joseph Tomelty en R. H. McCandless. Pro- duktie en samenstelling door Chris topher Ede. Deze zomer zullen ook klank- en lichtspelen plaats vinden in twee an dere historische kastelen van Groot- In de Tower of Lon-

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7