Rijnsburgs bloemencorso gereed voor bezichtiging ASPIRIN© Toogdag Herv. Geref. Zendingsbond Leidenaars hebben liet in All). Schweitzer dorp naar hun zin Na bijna 24 uur werken DrsJ. W. de Pous verricht opening De betere kleurenfilm 2 met de J zekerheden In Rijsenburgse bos Duizend kilometer van huis Werken met enthousiasme MEVROUW DE POSTBODE Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 2 augustus 1963 Tweede blad no. 31023 Hi) doet dit werk nog niet zo lang, maar wil er zich in de toekomst meer op gaan toeleggen. Het ver heugde hem. dat hij met Albert Paauw straks het drulvencorso in het Westland mag opsieren. Met druiven en bloemen hopen zij dan een kleurrijk en verantwoord ge heel te maken. Iet corso wordt vanmiddag om half zes officieel geopend door de oud minister van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous in het gebouw van de bloemenveiling „Flora". Hedenavond van 6 tot 11 uur en za terdagmorgen van 10 tot 12 uur be staat er voor belangstellenden ge legenheid de wagens te bezichtigen in de veilinghallen te Rijnsburg. Een bijzonder fraaie praalwagen is Dierenrijk"die door de Rijnsburger Cor de Koning werd voorzien van kleurrijke bloem- decoraties. (Foto L.D./Holvast) Coen Monlijn met 1 Toer jongens in Feijenoordstadion De Jeugdtoer van de Verenigde Na ties is gisteren na de avonturen in het Amersfoortse Dierenpark in Rot- terdam gearriveerd, waar de politie agenten. met evenveel brio als hun Amsterdamse collega's eergisteren, de rennertjes door de stad leidden. Coen Moulijn en Beer Kreijermaat voegden zich al snel in de reclame karavaan. die Coen niet zo best be viel, want zij was voor hem al te la waaierig. In het Feijenoord-Stadion liet Moulijn. zoals was afgesproken, een serie strafschoppen los op het j door Toerjongens verdedigde doel. Er j vielen heel wat rake treffers te no teren. maar er was een achttal dat! onder de schoten van Coen onbewo- gen bleef. Zij keerden de kogels De Toerdokter. die geen echte dok-1 ter is en zich derhalve uitsluitend bezig houdt met schrammetjes en armen en benen die iets te fel door j de zon zijn beschenen, maakte nog een zeer bijzonder geval mee. Toen de karavaan door Rotterdam trok. had er in de nabijheid van de toer dokter een botsing plaats tussen twee auto's. Er was wat glasschade en de i toerdokter vroeg aan een der bestuur ders of hij soms kon helpen. De vrouw van de bestuurder bleek wat pijn te hebben op een wat moeilijke plaats. Waarop de toerdokter snel zei dat hij onmogelijk van dienst kon zijn en de GGD ging waarschuwen De gele trui is in handen gekomen van Appie Wassenaar, die zich bij de i huldigingen aan het eind van de i etappes als de Toer-miss in de buurt komt. als een gevierde filmster ge- draagt. De nacht viel dit keer rijke lijk laat over de Toermeute. De ren ners bezetten tot de laatste plaats de slaapcapaciteit van het toch bepaald niet kleine „Ons Eigen Hof". Advertentie GEVAERT MOOIERE KLEUREN SCHERPERE BEELDEN MEER GESLAAGDE FOTO'S (Van één oner redacteuren) Het corso is gereed! Na bijna 24 uur onafgebroken arbeid in de grote hallen van de Rijns- burgse veiling konden de bloem- jierkunstenaars rond het mid daguur ..een uiltje gaan knap pen". Het opbouwen van de 31 wagens heeft heel wat zweet druppeltjes gekost. Ze mogen echter trots zijn op wat zij ge presteerd hebben. De ene wagen van deze Internationale Bloe- menparade is nog mooier dan de ander! Het bestuur van de Stichting „Rijns- burg's Bloemencorso" heeft dit jaar de zaken andters aangepakt dan voorgaande jaren. Artiesten in de bloemsier- en binderskunst hebben de toeven van veelkleurige bloemen in allerlei soorten aangebracht op de door George Kiersch uit Am stelveen ontworpen en door de fir ma W. G. Ziegelaar uit Leiden ge bouwde en van decoraties voor ziene wagens, die getrokken zullen «orden door eveneens rykelyk met bloemen versierde jeeps. Parade „Internationale Bloemen parade" is het motto waaronder dit jaar het corso door Rijnsburg, Oegstgeesten Leiden zal trekken. Daardoor wil het stichtingsbestuur aantonen, dat het Rijnsburgse corso zich met meerdere corso's in ons land heeft geschaard onder de corso's, die zich het predikaat internationaal mogen aanmeten. De praalwagens, die aangeboden zijn door buurtverenigingen, kwekers en andere verenigingen, duiden een plaats of land in de wereld aan: Holland-Bloemenland, Japanse Thee-ceremonie. Tango Espagnool. Dierenrijk, Brussels Kant. Follies Bergère. Moskouse nachten, Win- tersprookje in St.-Moritz, Vene- tiaanse Gouden Gondel, Parels van Mallorca, Grand Gala in Monaco en Mediterranée. Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen JUWELIER v. d. WATER, Haarlemmerstraat 207, heeft ze. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Ze zijn fraai opgemaakt met pro- dukten van de Rijnsburgse bodem: geurige bloemen in velerlei klem-en en soorten. Naast deze praalwagens zijn er ook vele van bloem toeven voorziene personenauto's. Tevreden Ontwerper George Kiersch vertelde ons vanmorgen, dat men van don derdagmiddag half twee af onaf gebroken bezig is geweest met het opsieren van de wagens. Ongeveer honderd bioemsie<kunsrtenaars en -binders hebben hun best gedaan de wagens zo te maken, dat ze wat vorm, kleur en motief betreft, de toeschouwers zeker zullen aanspre ken. Een van de laats ten, die nog bezig was met het. opmaken van toeven, was de bloemsierkunstenaar C. Veldhuis uit Hillegom, die vertelde enige wagens te hebben opgesierd. Hij had bijzonder prettig gewerkt, ook met andere collega's, zoals de bekende corsobouwer Albert Paauw uit Rijnsburg. die overal in ons land op dit gebied grote vermaard heid geniet. Dit opmaken van de wagens vindt de heer Veldhuis een heerlijke bezigheid, vooral omdat men daarbij de fantasie de vrije loop kan laten. Kleine verandering Chris Komen uit Warmond, die de praalwagen „Japanse Theeceremo nie" voor zijn rekening had ge nomen, was na een verfrissende douche nog even naar de hal te- ruggekomen, want een klein «onder- j deel van de bloemenpracht op deze j wagen beviel hem niet. ongestoord genieten daar staat BAYER achter Velen uil Leiden en omg. aanwezig Vele duizenden' zendingsvrienden uit alle streken van het land. o.w. velen uit Leiden en omgeving, trokken gisteren op naar het Rijsenburgse Bos te Driebergen om daar de zendingsdag van de Geref. Zendingsbond in de Ned. Hervormde Kerk bij te wonen. Begunstigd door stralend zomerweer de zendingsarbeiders op Celebes en en de vakanties in de bedrijven, was I op het nieuwe zendingsterrein in Ke- deze landelijke zendingsmanifestatie i nva. groter bezocht dan ooit tevoren. Met grote aandacht luisterde men naar de toespraken, die in het bijzon der de perspectieven van het zen dingswerk in deze tijd tot thema hadden. In deze samenkomst kon men ook via de band de stemmen horen van (Van een bijzondere medewerker) PAUNAT (Frankrijk), 30 juli Het is nog steeds bijzonder heet in het Dr. Albert Schweitzerdorp. Ondanks deze hitte vor dert het werk al aardig. Daar de meeste huizen hier verwaarloosd en begroeid zijn, hebben we nog een halve dag besteed aan bomen hakken en opruimen. Iedereen is verbaasd hoe prima het bij ons verloopt. Maar dat is nogal logisch, daar onze jongens van de Gem. Bedrijfstechnische School vaklui in wording zijn en meestal weten wat er moet gebeuren. Over het algemeen bestaan de werkgroepén uit padvinders en an dere georganiseerde groepen, zoala bjjv. Les Compagnons des Battiseurs, De bloemsierkunstenaar C. Veldhuis uit Hillegom is bezig met het opsieren van de laatste wagen. (Foto LD./Holvast) Prof. dr. O. B. Klein Benoemd op Lorentz leerstoel Bij K.b. is voor de periode van 1963 —1964 benoemd op de Lorentzleer- stoel in de theoretische natuurkunde aan de Leidse Universiteit prof. dr. O. B. Klem, hoogleraar in de theore tische natuurkunde aan de Univer siteit te Stockholm. Prof. Klein, die in 1894 te Stock holm is geboren, werd op 28-jarige leeftijd benoemd tot lector aan de universiteit van Stockholm, waarna hij in 1931 benoemd werd tot hoog leraar in de theoretische natuurkun de aan dezelfde universiteit. In de jaren twintig was hij gedurende twee academische cursussen als assistent- professor werkzaam aan de universi teit van Michigan. Prof. Klein heeft zeer veel gepubli ceerd. Vele van zijn publikaties zijn tot stand gekomen in samenwerking met de beroemde geleefde Niels Bohr. fair en een gezellige avond georgani- i seerd, die bijgewoond werd door de hier aanwezige mensen 140) en de bewoners uit de omliggende dorpen, o.w. 3 burgemeesters. De G.B.S. verzorgde ook een ge- deelte van het programma, nl. een komische bokswedstrijd, terwijl we de eerste prijs behaalden bij het bouwen van een menselijke piramide. Deze week js ons ..huis" al aardig j veranderd, en we hopen nog steeds dat het. wanneer we weer vertrek ken, bewoonbaar zal zijn. de bouwgezellen. Dit is een organisa tie, waarbij jongelui uit geheel Euro pa kunnen toe treden. Deze organisa tie is overwegend katholiek, alhoewel ook andersdenkenden lid kunnen zijn. Zij stellen zich tot doel hun mede mensen, ongeacht waar en hoe, te helpen en bij te staan. Hier bijv. door enkele huisjes te bouwen. En natuurlijk zijn er dan ook nog de individuele werkers, gezinnen, trekkers enz. Jammer genoeg komen hier nog te weinig vaklieden. Vooral voor Nederlanders is het hier een mooie omgeving, zodat ze dan het nuttige (achturige werkdag) met het aangename kunnen verenigen. Zulke groepjes kunnen dan bijv. gezamenlijk betonstorten, zoals wij dat donderdag hebben gedaan. Als dat gezamenlijk gaat is men zo klaar, terwijl dan de gespecialiseerde vak lieden. ramen, deuren e.d. kunnen maken. Om ér zeker van te zijn, dat we ge regeld door kunnen werken in ver band met het materiaal (hout en ce ment) zijn we een middag met de heer Kopfensteiner, een Zwitserse inkoper, hout gaan kopen in hel dorp Paunat. Althans dat dachten we. want toen we op de zagerij aankwamen bleek, dat er niet voldoende voorraad was. De eigenaar van deze zagerij ont haalde ons gastvrij op een heerlijk glas bier. Het bleek achteraf de bur gemeester te zijn. Het typische hier is dat de lengtematen van hout maar tot - 3 meter gaan. Dat hier een prettige sfeer heerst bleek uit het feit, dat we 's avonds uitgenodigd worden om gezamenlijk met Zwitserse, Belgische en Franse padvinders een kampvuur bij te wo nen. Vaak moeten we ook technische bijstand verlenen aan andere groe pen. die dan het één of ander over bepaalde technieken zoals pleisteren, specieverhoudingen, houtconstructies, willen weten. Zodoende komen we met iedereen in contact. De jongens hebben het hier reuze naar hun zin en werken met enthousiasme. Soms zijn ze er niet van te weerhouden om 's middags. tijdens de rust. ook nog door te werken. Interland Holland- België Dat er nog wel energie over is blijkt uit het feit, dat we ondanks zeer krachtige tegenstand toch oog een gelijkspel wisten te bevechten tijdens de interland voetbalwedstrijd Hol land—België Waarschijnlijk geïnspi reerd door het Feijenoord-lied van de hier aanwezige Hollanders. Om de onkosten van het Dr A. Schweitzerdorp te bestrijden werd aan het eind van de week een fancy- Sinds gisteren is in het Leidse stadsbeeld ook de vrouwelijke PTT-be- steller opgenomen. Het was mevr. M. Rijswijk, die voor deze primeur zorgde en daarmede een persoonlijke bijdrage levert tot opheffing van het personeelstekort bij de P.T.T. De directeur van het postkantoor hoopt en verwacht, dat velen haar voorbeeld ztdlen volgen. Gisteren bezorgde mevr. Rijswijk de post nog in,een keurig wit blousje, met zwarte rok, doch over enkele weken komt daarvoor een uniform in de plaats. (Foto L.D./Holvaat) Ds. A. Meijers uit Utrecht, voorzit ter van het hoofdbestuur, deelde in zijn openingswoord mede, dat ds. J. van Dijk de situatie in de Toradja- kerk op Celebes. het oude terrein van de G.Z.B., hoopvol had genoemd, maar dat men omtrent de verdere ontwikkeling nog weinig kon zeggen. Hoe zal het in Kenya gaan. als dit land straks zelfstandig wordt Het antwoord daarop gaf ds. Meijers aan de hand van een tekst woord uit de profeet Jesaja: „Wat I zal men de boden des Volks antwoor- I den? De Here heeft Sion gegrond op- dat de bedrukten zijns volks aldaar 1 een toevlucht zouden hebben". Dit antwoord van God geeft ook I zekerheid voor het Sion in deze be- I wogen tijd. Niet de politici, doch de profeet zag in de tijd van Jesaja perspectief in de vastheid van Sion. Zo ligt het nu ook met de zendings- arbeid. Boven de worsteling der vol- ken staat het Woord des Heren dat de poorten der hel Zijn Gemeente niet zullen overweldigen. Ds. J. Vermaas uit Huizen sprak deze dag over „Gebroken betovering". Maatschappelijke en technische hulp aan de onderontwikkelde gebie den is heel goed. maar het allermeest hebben deze volken een fundament I nodig voor een geestelijke onderbouw. Alleen de Christus der Schriften, de Gezondene des Vaders, kan dit fun dament zijn. Niet met een aftrekseltje van chris telijke prediking, niet met sociale be wogenheid, zijn de volken gebaat. maar met het fundament van de Waarheid Gods. Een ernstig woord liet ds. G. van Estrik uit Genemuiden horen. Deze sprak over „Verlangen naar Jezus' komst". De bede „Uw Koninkrijk ko- me" is niet alleen eschatologisch, doch het heeft ook betekenis voor het 1 werk van de zending. I Een kerk zonder zendingsdrang ia dood. Zending moet worden bedre- ven. omdat de Koning het waard is. Als wij naar beneden zien, naar de wereldmachten, de vervlakking, vra gen wij ons af wat er van terecht moet komen. Wy strijden echter niet voor een hopeloze en afgedane zaak. Als men uit het geloof mag bidden „Uw koninkrijk kome Here", dan zal Hij de deur openen. De rede van ds. J. van Sliedregt uit Baarn „Zending onder open hemel" werd over de NCRV uitgezonden. Spr. wees er ojn. op. dat het zen- I dingswerk wordt gekenmerkt door ootmoed, afhankelijkheid en een zui- l vere belijdenis. 1 In de middagbijeenkomst sprak ds. H. Pol uit Vriezenveen over het the ma „Bidt voor ons. opdat het Woord j Gods zijn beloop hebbe". Ds. A. van Brummelen te Giessendam sprak tenslotte een slotwoord. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK j Beroepen te Korchten (toez.) en te Welsum (toez.) F Moll. kand. te Dle- GEREF. KERKEN Beroepen te Warns en Scharl en te Woubrugge R. Pluim. kand. te Meppel. te Westerbork (Dr H Dykslag te Meeden. Bedankt voor Bellen J. J. Lamme Jr I te Balkbrug. CIIK. GEREF. KERKEN Beroepen te Dordrecht-Centrum E. Venema te Zwijndrecht. Corsodag collectedag Mf"schrijft ons. Morgen rijdt het jaarlykse bloemencorso door Leiden Maar dan is er ook weer de jaarlijkse collecte van de Leidsche Buiten school, waar kinderen worden ver pleegd. die door nervositeit of door zwakte de gewone school niet kunnen volgen. Om deze kinderen weer ge zond in de maatschappij te doen terugkeren, hebben wy uw hulp no dig. Geef daarom morgen met gulle hand. Er Is veel geld nodig om deze instelling in stand te houden. Het collectecomité doet een beroep opeen ieder om een uurtje te komen helpen. Dit kunt U doen door een bus te komen halen in de Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn Dc bussen kunnen worden afgehaald hedenavond om 8 uur en zaterdag vanaf 8.30 uur s morgens.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3