ASPIRIN Karstens stopt met schaatsen strijd en spanning in de Loosdrechtweek Burge: Ward handelde niet uit winstbejag Krantenbezorgers OPRUIMING Zeer sterk tennis in Park Roomburg Aanklager: bewijs is wel geleverd Voetballers omgekocht Vakantietij d Beslissing op laatste dag naaimachines Jongetje onder zand bedolven daar staat BAYER achter Schip "geboeid* op Noordzee Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 juli 1963 Derde blad no. 31020 yuick Boys weer tegen Luchtmacht Quick Boys speelt morgenavond op Nieuw Zuid in Katwijk opnieuw te gen het Nederlands Luchtmachtelf tal. Veertien dagen geleden won de Luchtmacht op het nippertje (2-1) en zij heeft Quick Boys nu revanche aangeboden. De wedstrijd begint om 7 uur. In het elftal van de Lucht macht komen o.a. uit de Spartaan Doesburg (doel) en international Piet Keizer (Ajax). In Doncaster zijn twee spelers van Bristol Rover, die zich in het afge lopen seizoen hadden laten om kopen veroordeeld tot een boete van 50 pond( ruim 500 gulden). De aan voerder van de club, John Phillips, die van de omkoping op de hoogte was geweest, kreeg dezelfde boete. De twee spelers, doelman Esmond Million en midvoor Keith Wil liams, hadden zich laten betalen om hun club van Mansfield Town te la ten verliezen. Williams voerde tot zijn verdediging aan, dat hij tijdens de wedstrijd, die in een gelijkspel eindigde, niet de moed had kunnen opbrengen om opzettelijk kansen te missen, maar Million gaf toe twee houdbare ballen te hebben doorge laten. RCL-toernooieii Voor de voetbalcompetitie een aan vang neemt, organiseert RCL neder laagwedstrijden om de Zilveren Sleu tels, die op het ogenblik in bezit zijn van Lugdunum. De agenda luidt: 10 aug. RCL—UVS-comb.; 17 aug. RCLLFC-comb.; 24 aug. RCL Lugdunum. Alle wedstrijden begin nen om 4.15 uur. RCL II komt uit in de strijd om de J.P.-beker: 3 aug. RCL 2Oranje Groen, 10 aug. RCL 2LDWS (be kerhouder) 31 aug. RCL 2St. Ber- nardus. Ook in dit toernooi beginnen alle wedstrijden om 4.15 uur. West-Indië wint van Engeland Frank Worrell heeft West-Indië in de 50ste testmatch die hij speelde, be kwaam naar de overwinning geleid. West-Indië zegevierde in de vierde testmatch tegen Engelad, te Leeds gespeeld, met 221 runs, waardoor de ploeg in de rubber van vijf ontmoe tingen een 2—1-voorsprong heeft. Engeland stond in de morgenuren, toen de score op 113 voor 4 bedroeg, al voor een hopeloze taak. De reste rende zes wickets zouden 339 punten tenminste moeten opleveren. De En gelse batslieden kwamen niet verder dan 231 all out. zodat West-Indië, 1% dag voordat de speeltijd verstreken was. al zeker was van de zege. West-Indië scoorde resp. 397 en 229 runs Engeland 174 en 231. Zelfs als Engeland de laatste wedstrijd, die begin augustus op de oval wordt ge speeld, wint eindigt de reeks van vijf ontmoetingen nog maar in een onbe slist. Gerben Karstens heeft een ge wichtig besluit genomen: hij stopt met het wedstrijd-schaat- senrijden. Karstens heeft nu twee jaar lang op twee fronten gemikt. Hij maakte de afgelopen winters deel uit van de kern ploeg van de KNSB, maar kwam steeds net weer een beetje te kort om afgevaardigd te worden naar Europese of wereldkam pioenschappen. Grotere klasse werd Karstens ech ter toegeschreven in de harde wieler sport, waarin hij in 1961 de aandacht op zich vestigde door in één seizoen negentien criteriums te winnen. Karstens werd dan ook geselecteerd door de KNWU en was een der ster ren in het wereldkampioenschap op de weg der amateurs in 1962 in Salo, al bereikte hij daar slechts een twaalfde plaats. En ook dit jaar behoort Karstens tot de zes renners, die in Ronsse een gooi naar de wereldtitel gaan doen. Maar inmiddels heeft Karstens inge zien, dat hij een keus tussen deze twee sporten moest maken. En daar bij heeft hü nu de wielersport de voorkeur gekregen. „Lichamelijk kon ik het wel volbrengen, maar geestelijk werd het teveel om het hele jaar door Spelersmarkt De eerste-divisieclub Alkmaar heeft besloten tot de aankoop van de En gelse spil van Blauw Wit, Hughes Het gaat om een transferbedrag van 50.000 gulden. De Schiedamse tweede divisie-club SW heeft van de Goudse amateur eersteklasser ONA de 17-jarige rechtsbinnen Dick van Dijk gekocht. WIELRENNEN Oostduitsers niet naar België Er zullen geen Oostduitse wielren ners kunnen deelnemen aan de we reldkampioenschappen, die zoals be kend in België worden gehouden. Weliswaar heeft de Belgische rege ring formeel de benodigde visa ver schaft, maar het zogenaamde Travel Office in West-Berlijn weigerde Oost- Duitsland de reisdocumenten, die ver plicht zijn om een bij de NAVO aan gesloten land binnen te komen. Ook vorig jaar had Oost-Duitsland niet aan de werelkampioenschappen, die toen in Italië werden gehouden, kun nen deelnemen. CRICKET Ajax wint van VUC Het is Ajax wederom gelukt V.UC. in een zeer spannende wedstrijd te verslaan. In de Leidse aanval man keerden G. Spiering, C. Bouman en R. Veldhuizen, doch thans was N. de Bree in grootse vorm, waardoor VUC, na een gewonnen toss het eerst bat tend, op 11 reeds 3 wickets kwijt was. Via 20 voor 4 werd het 51 voor 7. Akkerman en Bodaan joegen toen het totaal op en eerst op 112 kwam de scheiding toen Akkerman door N. de Bree in het verre veld werd ge vangen. Op 119 hadden allen een beurt gehad (N. de Bree 5 voor 23, P. van Ameron 2 voor 5, P. van Aken 1 voor 8. J. Schöttelndreier 1 voor 24, H. de Goey 1 voor 31). Wic ketkeeper P. Gans had 2 vangen ach ter de palen. Het begin van Ajax was hoopvol. Openingspaar P. Gans en H. de Goey had er goed het oog in en met 27, zonder wicket verlies, werd thee ge dronken. Direct na de thee werd H. de Goey gecleaned (19). Het veldwerk van VÜC werd er niet beter op en verschillende vangen werden gemist. Toch ging het er voor Ajax donker uitzien toen J. J. de Jongh voor 15 uit ging. N. de Bree net niet de dub bele cijfers kon halen en H. Willink spoedig het slachtoffer werd van het uitstekend bowlen van Akkerman. P. Gans hield evenwel stand en eerst met een persoonlijke score van 26 moest ook hij naar het paviljoen ver trekken. C Smits bracht wederom de nodige rust in de betting-side en samen met J. Schöttelndreier werd de 100 gepasseerd. Op 16 ging Smits l.b.w., waarna de jeugdige P. van Aken in een uitstekende stijl aan alle Haagse illusies een einde maakte door in één over, met een formidabele 6 en een harde 4 het Haagse totaal te passeren, daarbij gesteund door F. Tattersall. Ajax won tenslotte met 2 wickets, waardoor het zich op de tweede plaats van afdeling 2 B heeft gehandhaafd, zulks mede ten gevolge van de draw. die het resultaat was van de wedstrijd tussen Concordia en Rood en Wit II. Krekels, dat van Sparta II won, handhaafde zich op de eerste plaats. AJAX VERLIEST VAN NORTH ABBINGDON. Zaterdag jJ. speelde Ajax een wed strijd tegen de North Abbingdort Cricket Club, die een week lang de gast is van de Leidenaars. Ofschoon het elftal van de thuisclub lang niet volledig was, werd er tegen de ster kere Engelsen goed partij gegeven. Ajax won de toss, ging eerst batten en kwam tot een totaal van 93 runs (J. J. de Jongh 49 en N. de Bree 11). Nog vóór de thee toog North Abbing- don CC. naar de wickets. In een aantrekkelijk tempo werd er door de Engelsen gescoord. Voor het verlies van 6 wickets werd het totaal over schreden (Williams 23, Manthorpe 19. March 12 en Evan eveeneens 12). P. van Amerom bowlde 2 voor 15, A de Goederen - voor 12, terwijl N. de Bree. J. Schöttelndreier en F. Tatter sall 1 voor 15 lieten noteren. geconcentreerd in training te zijn", vertelde de Leidse notariszoon. ,,EnnU ga ik me helemaal toeleggen op het fietsen". De wielerliefhebbers zullen dit wel toejuichen. Karstens, die de laatste weken onder grote spanning heeft geleefd, omdat hem eerst bij een keuring in Utrecht volstrekte rust werd voorgeschreven, welk „vonnis" bij een nieuw onderzoek in Leiden werd vernietigd, heeft grote klasse. Daarvan getuigde het vorige jaar in Salo de Italiaanse oud-coureur Gino Bartali, die bij het aanschouwen van de prestaties van Arie den Hartog en Gerben Karstens verzuchtte: „Had den wij er zo maar één". *ft in de eerste ronde van het toer- JL Vs heeft nooi voor tennisleraren. dat de East bourne wordt gehouden, gemakkelijk gewonnen van de Brit Twigg. De cij fers waren 60, 60. De Nederlander Van Beam kwam door een walk over in de tweede ronde van het herenenkelspel. Parle- vliet won met 60, 63 van de Duit ser Lohmann, maar Mulder verloor van de Engelsman Jones: 7—5. 6—1. In de tweede ronde versloeg Van Leeuwen Van Beem met tweemaal 61. Parlevliet werd uitgeschakeld door de Engelsman Asboth met 62, 6-0. De Oostduitser Klaus Ampler heeft gisteren de 227 kilometer lange vierde etappe van de Ronde van Oost-Duitsland op zijn naam ge bracht. Van de Nederlanders was de Hagenaar Wim de Jager de best ge plaatste renner. Hij werd dertigste op vier minuten. OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN Nog nooit zijn de Open Leid se Tennis Kampioenschappen onder zo'n goed gesternte van start gegaan als dit keer. Vol gens de weerberichten staat wedstrijdleider Koole een zon nige week te wachten. Dat heeft hij ook beslist nodig om de 36Q partijen (10 méér dan vorig jaar) te kunnen spelen. De A- spelers moeten vandaag al uit-1 komen, iets dat slechts op de na- j tionale kampioenschappen voor- j komt. Het geringe aantal banen waarover Roomburg beschikt en de bijzonder grote en sterke A-bezetting laat de 1 wedstrijdleiding geen andere keus. Dit seizoen is op een nationaal toernooi nog geen herencontingent aanwezig geweest van de kwaliteit als nu op Roomburg duelleert. Jan Hajer, op het ogenblik vermoedelijk de sterkste speler van Nederland en zijn rivaal voor dit predicaat. Tom Okker, zijn van de partij. Voorts de Leidse student Evert Schneider, Ron van Gelder. Peter Scholz en natuurlijk ook de oude bekenden Hans van Dalsum. Henk Goris en Lex Karamoy. Allé rang lijstspelers, uitgezonderd Piet van Eysden en Willem Maris nemen deel aan de „generale" voor de „nationale" zoals Roomburg-voorzitter Van Aelst graag dit toernooi betitelt en terecht, want ongetwijfeld zullen uitslagen zo kort vóór de nationale titelstrijd op de METS in Scheveningen in aan merking worden genomen voor de plaatsing in dat evenement. Jammer genoe gspelen de top-dames in Lu- zern en Ostende internationale wed strijden, doch mevr. Jenny Ridderhof. mevr. Jetty Baars. Angeline Versnel en Henny van Rijn vormen toch een speelsterskwartet dat er zijn mag! D.E.B. Ie ronde: mej. E. Engelen burgmevr. V. Splinter 6-3, 6-3: mej. Y. de Troyemej. I. Kengen 6-3, 6-4. H.E.B. ïe ronde: E. A. DelimaB. Madera 6-2. 6-3: W. Ekker—R Log gers 6-4. 6-0: F. A. Fiolet—W. A. Herrmann 6-1, 6-2: Wl. Leeuwenburg- J. Roelofs 6-1. 6-2; F. Engelenburg— P. Vroegop 6-1, 6-0: J.MonoddeFr. M. Blietz 6-3. 6-1: D. BoumanJ. E. Blankha.rt 6-4, 7-5: R. Hazewinkel— H. v. Nes 6-2, 6-1: A. v. Grimbergen- H. Dekker 6-1, 6-4: Chr. ter Brake^- B. Doorenbos 6-1. 6 -2: H. Keizer G. Vrinten 6-2. 6-2: A. M. v. d. Berg- P. v. Straaten 3-6. 7-5. 6-4: W. Punt- H. Mulder 8-6. 6-3: J Kluivers—T Doorenbos 6-4. 6-1: R. v. MinJ. Kooreman 6-1. 6-3; P Tiele-P v Ommen 6-2, 6-3. 2e ronde: G. TullekenG. Street 6-0. 6-0; W. PuntE. r. d. 6-3. 7-5. Het gaat er bij de wedstrijden in de tweeëntwintigste Nieuw Loosdrechtweek in verscheidene klassen zeer strijdlustig aan toe. Zo zelfs dat in de meeste klassen de beslissing, wat de hoofdprij zen betreft, tot de laatste wed strijd bewaard blijft. Bovendien moeten enige Jcans- j hebbers op de eindzege op de j laatste dagen verstek laten gaan, terwijl aan de andere kant ver- I scheidene deelnemers, die als outsiders stonden genoteerd, plotseling tot goede resultaten komen. Dit was o.m. het geval in de FD- klasse, waar de tweevoudige winnaar Pols I P. C. L. Docter wegens militaire dienst van verdere deelneming moest Advertentie van enkele overjarige en licht beschadigde MEERPOEL BREESTRAAT 171 (Van onze Groningse correspondent) Bij het spelen in de speeltuin „De Witte Bergen" te Diever (Dr.) werd de 9-jarige Rudolf Klok uit Olden Diever gistermiddag onder het zand bedolven. Hij overleed ondanks de kunstmatige ademhaling, die ter plaatse door een arts werd toegepast De jongen was met een broertje en twee neefjes een hol aan het graven in het zand. Het hol stortte in en de jongen kwam onder het zand terecht Een vakantieganger slaagde er nog vrij vlot In de jongen uit het zand los te werken, maar hij was toen reeds bewusteloos. GEVRAAGD. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 Leiden. De woningcommissie van de a gemeenteraad van Ipswich heeft J geweigerd te voldoen aan een verzoek van de bewoners om de naam van een straat, welke l Mandy Close heet. te verande- l ren! De autoriteiten blijven pogin- gen doen om de tentoonstelling van Wards werken in een Lon- dense kunsthandel te sluiten. De f kunstzaal werd gisteren een f vergunning om publiek toe te f laten geweigerd, ondanks het i l feit dat de firma meende dat die l vergunning niet nodig «was nu l de tentoonstelling kosteloos toe gankelijk is. De directie wint na der juridisch advies in en zal de tentoonstelling in elk geval tot I zaterdag open houden, zoals de v bedoeling was. plezierige vakantie! - - I afzien. De Kaagzeiler F. H. Imhoff j maakte daarvan een dankbaar ge- 1 bruik. Imhoff, die moeilijkheden had met zjjn bemanning, nam die van Docter over en greep op doortastende wijze de zege in de derde wedstrijd. J. Kou wen werd tweede. F. ten Herkei derde en J. Boeschoten vierde, maar zij kunnen het Imhoff niet zo moeilijk meer maken. In de Valkenklasse ontbrak H. Kir- kenier gisteren en ook op de laatste wedstrijd zou hij niet uitkomen. Nu greep J. Klazinga zijn kans om naar de kop op te rukken, door een fraaie zege en dat gelukte volkomen, door dat zijn naaste concurrent. B. Staar tjes, die reeds tweemaal 'als tweede was geëindigd, het in de derde race met een tiende plaats moest doen. Tijdens de wedstrijd maakte hij nog een goede kans op een der eerste plaatsen, doch hij raakte kort daarop in een tegemoetkomend veld van wedstrijdscheepjes. dat hij slechte ten koste van veel plaats verlies kon om zeilen. Boei 9 was voor vele klassen een geducht struikelblok, want hier passeerden de startende scheepjes het eerst .terwijl de eerder gestarte sche pen deze boei later in hun baan terugvonden, zodat het een opeenho ping van boten was. Voor Rolf v. d. Baumen leek deze derde wedstrijd enigszins een rehabilitatie te worden voor zijn matige resultaten in de twee eerste races. Lange tijd lag hij achter Klazinga op de tweede plaats, maar) bij een der boeien had hij een aan- va ling met J. H. de Wilde, waardoor hij tot opgeven gedwongen was. Kanshebbers Fel is verder de strijd om de leiding In de 16 M2 Streepklasse, waar na de derde wedstrijd nog vijf kanshebbers voor de overwinning in het eindklas sement waren. By de derde wedstrijd startten J. van Rietschoten en R. Sie- brand met een gelijk aantal punten, zodat een levendige strijd mocht wor- j den verwacht. Niets was minder waar, want de zege ging naar W. Spaar- I garen, die zich als den-de in de strijd ging mengen voor de eindoverwin ning. Van Rietschoten finishte als zesde en Siebrand als tiende. In de Vrijheidsklasse slaagde Beer Willemsen er niet in tot zijn derde zege te komen. Het was outsider J. J. H. Hellemans. die de overwinning voor zich opeiste, terwijl Willemsen I met de tweede plaats genoegen moest l nemen. De resultaten in de overige klassen luiden: I Finn jollen: 1. P. H. Boot: 2 A. J» M. Otto; 3. J. F. Kestlng; 4. J. v. d. Kuinder jr. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Ch. van Swol; 2. A. T. Stenzler; 3. A. van Veen; 4. T. Vlek; 5. K. van Muyden. Olympiajollenklasse: 1. G. W. Stel lingwerf; 2. E. W. van Roessel; 3. H. W. Leverink: 4 P. B. Kraan; 5. J. Saltzherr. Pampusklasse1. N. Wissink; 2. E. van Essen: 3. B. F. M. Palsma; 4. D. Heineke: 5.- A. Arendse (beide iaat- sten hadden een protest tegen elkaar, zodat in deze uitslag nog wijziging kon komen). Flying Juniors: 1. H. C. Heineke; 2. M. Heineke: 3. G W. A. Lamsvelt 4. A. Schimmer; 5. mej. A. Vunde- rink. v Sternklasse: 1. J. O. van der Pijl; 2. F. Bartels; 3. R. H. van Kranen; 4. P. H. Bu&semaker. Spankerklasse- 1. P. C. Kroes; 2. J. Bobeldijk: 3 L. H. Bakker. Vaurienklasse: 1. C. van Noort. 12 voetsjollen; 1. L. Hommels; 2. P. J. M. Bulters; 3. J. J. van 't Hooger- huys; 4. M. Behrend; 5. mevr. E. Bak ker-van Geenhuizen. Jeugdklasse: 1. A. Koning; 2. B. de Wilde; 3. R. Kirkenier. (Van onze Londense correspondent» - He proces tegen Stephen Ward heeft gisteren zijn hoogtepunt bereikt. Nadat nog een getuige a décharge was verhoord, die allerminst een succes was voor de verdediging hij gaf toe met Christine Keeler in Wards flat intieme omgang te hebben gehad, maar zei dat er geen sprake was van geld begon de verdediger. James Burge, zijn pleidooi. Hij sprak drie uur en twintig minuten. De jury,aldus de advocaat, moet beslissen of Ward, die zich om ringde met prostituees, dit alleen deed voor eigen amusement of uit winstbepag. Hij zei. dat dit laatste niet is bewezen. De verde diger onderstreepte, dat Wards eigen inkomsten voldoende wa ren. Later stelde de openbare aanklager. Griffith Jones, in zijn requisitoir daartegenover, dat Ward altijd geldgebrek had. alleen om op de voorpagina's en op de tv te komen. Wat ook het resultaat van deze zaak zal zijn. Ward zal niet onge straft blijven omdat vele patiënten hem willen verlaten en zijn goede osteopatenpraktijk kapot ïs, besloot Burge. Zijn betoog was rustig en za kelijk. Requisitoir De officier van Justitie. Mervyn Griffith-Jones die gistermiddag zijn requisitoir begon, beschreef Ward als een „filthy fellow" en wees op de i De verdediger zei, dat het niet be wezen is dat Ward geld heeft ontvan gen van Christine of Mandy. „De politierapporten over Wards verklaringen zyn in hoge mate ge kleurd en hun interpretatie van de feiten onjuist. Indien alles geloofd moet worden wat de politie zegt zou niemand kans hebben op vrijspraak. Waarom heeft de politie Ward geen schriftelijke verklaring laten opstel len en berust alles op een achteraf gemaakt politieverslag van een mon deling verhoor?" aldus Burge. Ward heeft vele affaires met vrou wen gehad, maar hen niet bij andere mannen geintroduceerd. Hij ging met talloze vrouwen om, maar had slechts Intieme omgang met enkelen. Hij leidde een immoreel bestaan doch dit is niet strafbaar. De verdediger noem de Ronna Ricardo, wier getuigenis de rechter na haar aanvankelijke leu gens voor de magistraat wilde nege ren. een van de belangrijkste getui gen. Hy zei, dat de politie 's nachts onware verklaringen uit haar had geperst. Maar zij was moedig geweest door hier te verklaren dat zij voor de Old Bailey niet wilde liegen. Oorspronkelijk had Ronna gezegd, dat zij in Wards flat met allerlei mannen omging maar in feite was ze er slechts éénmaal met een vriend geweest. De verdediger noemde Ron na Ricardo's latere verklaring „abso luut waar". Het was niet, zoals de openbare aanklager had voorgesteld, dat Chris tine Keeler en Mandy Rice-Davies beschikbaar waren voor iedere man. Miss Keeler had meer geld geleend van Ward dan zij hem had terugbe taald. Indien zij werkelijk doortrapt was geweest, aldus Burge, had zij duizenden kunnen verdienen. Hij aanvaardde echter dat miss Keeler geen hoge morele normen bezat. Maar men kon Ward niet verant woordelijk stellen voor haar omgang met Rachmann. De verdediger kwam op tegen de voorstelling van zaken, dat Keeler en Davies twee on schuldige jonge meisjes waren en Ward een ontaarde oude man. Keeler en Davies zijn ervaren en Ward be zit de eeuwige jeugd". Mandy Rice-Davies en vele andere getuigen waren er duidelijk op uit om geld uit deze zaak te slaan door hun verhalen aan kranten te ver kopen. Daarom noemde Mandy zich zelf de tweede Lady Hamilton (de geliefde van admiraal Nelson) en ging ze naar Wards tentoonstelling moeilijke taak van de jury. die bet bewijsmateriaal dat voor een belang rijk deel onwaar is, zal moeten schif ten. Hij zei dat de beklaagde alle re den had om te liegen, maar wat hy zelf heeft toegegeven is bezwarend genoeg. Ward leefde samen met Keeler en Rice-Davies. De jury zal moeten be slissen of zij prostituees waren of niet. Zeer bezwarend zyn de verkla ringen van Vicky Barrett die in Wards flat omgang met vele mannen zou hebben gehad. Kan zij worden geloofd of niet? Als Keeler en Rice-Davies bereid waren met een aantal mannen om gang te hebben, dan zijn zy prosti tuees in de zin van de wet. De jury zal moeten uitmaken of Ward moet worden geloofd dat hy geen geld van hen ontving. De officier zei dat. met alles wat er gebeurd is, men niet de ogen mag sluiten voor de realiteit. Was het af- leen maar „uit goeiigheid" dat Lord Astor aan Ward 100 pond had gege ven om de huur van de flat van de meisjes te betalen? Het feit dat Ward hen introduceerde bij Astor. Douglas Fairbanks e.a. met intieme omgang als doel is de basis van de hele zaak, aldus Griffith-Jones. Ward had de meisjes, die zonder middelen van bestaan waren, in een flat geinstalleerd uit liefdadigheid? Het beeld dat Ward van zijn leven heeft gegeven, vormt op zichzelf al voldoende bewijs, meende Griffith Jones. Vandaag zou de officier zyn requi sitoir voortzetten, dan volgt de sa menvatting door de rechter, waarop de jury zich zal terugtrekken om te beslissen of Ward schuldig is of niet. Dit laatste zal hoogstwaarschijnlijk pas morgen gebeuren. Het Noorse vrachtschip „Lek- nes", 1901 ton en eigendom van de rederij K. Jebsen in Bergen, heeft vannacht omstreeks half drie op de Noordzee een zeer bijzondere ervaring opgedaan. De schroef van het Noorse schip raakte na melijk vast in de ketting van een boei op enkele mijlen ten noorden van het lichtschip Tessel. Het schip lag hierdoor op de Noordzee gekluisterd en zelfs sleepboten slaagden er niet in het schip naar een haven te slepen om daar boei. ketting en steen, waaraan de boei veranderd lag, te verwijderen. De Noorse reders hebben nu de assistentie ingeroepen van het betonnings- en duikvaartuig „Friesland" van N.V. Bureau Wijs muller uit IJmuiden. De „Fries land" was omstreeks zeven uur vanmorgen ter plaatse. Duikers zullen trachten met onderwater snijbranders de ketting van de boei door te branden en de schroef van de Leknesvrij te maken. Nederlander in Frans riviertje verdronken (Van onze Hilversum se correspondent) De 21-Jarlge Herman J. Snut uit Naarden is vrijdag vermoedelijk by het zwemmen in de rivier de Tarn in Zuid-Frankrijk verdronken. Herman Smit ondernam yiet drie vrienden een trektocht. Hy was in het riviertje gaan zwemmen, waarschijnlijk zonder op de hoogte te zyn van de verrader lijke stroomversnellingen. Toen hij niet terugkeerde, trokken zijn dne vrienden op onderzoek uit. zy von den de kleding van Herman, waar door zij moesten aannemen, dat hij was verdronken. Een broer en een zwager van het slachtoffer zijn onmiddellijk nadat zij telefonisch door de vrienden wa ren gewaarschuwd naar Frankrijk ge vlogen. De vier vrienden verbleven op een kampeerterrein nabij Les Vignes en. waren van plan via Wast-Frankrijk naar Naarden en Bussum terug te keren. De familie Smit woont aan de Zwarte weg in Naarden Herman was de oudste zoon van het gezin van negen kinderen. Hoewel de hooi-maand nog niet is begonnen, zijn de boeren al bezig om het hooi binnen te halen. Hier een ..ouderwetse" boer. die in de omgeving van Leiden het hooi nog met paard en wagen binnenhaalt.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5