Groen bijna overmeesterd door „nieuweling" Blaisse Feestganger Emerson verovert zetfs geen set op Drysdale NJORD stelt teleur Z THE SAINT won verrassend de Grote Fokkersprijs Vierhonderd boten Loosd recli tweek üe Nederlandsche roeikampioenschappen m SPELERSMARKT Quicksilver S niet te kloppen Internationale tenniskampioenschappen Lesley Turner wint l)ij dames LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 29 JULI 1963 Karstens en Zoet oefenen in België Een even fascinerende als verrassende finale in het skiffnummer heeft zijn stempel gedrukt op de Nederlandse roeikampioenschap pen, waarvoor zaterdag op de Amsterdamse Bosbaan de eind strijden werden gehouden. Niemand had verwacht dat Rob Groen, de man met de internationale ervaring, die onlangs Ivanov had verslagen, veel strijd behoefde te leveren om zijn titel te behalen. En toch is dat gebeurd. Het was Blaisse, die in 1961 samen met Veenemans bij de Europese kampioenschappen al eens brons had veroverd, die als een goed geoliede machine door de laatste 500 meter snelde en slechts een tafje op Groen tekort kwam. Tijden: 8.02.5 voor Groen en 8.02.6 voor Blaisse, al was het verschil toch wel duidelijk zichtbaar. Vier lengten Wienese nam in het duel der skif- feurs aanvankelijk de leiding, voor Groen en ver daarachter Steef Blaisse. Na duizend meter bleek dat Wienese te veel van zyn krachten had gevergd en viel terug. Wie meende met een beklonken race te doen te hebben, vergiste zich deer- lyk, Blaisse die halverwege de baan een hopeloze achterstand had van ruim 4 lengten, begon langzamer hand op toeren te komen en gevaar lijk in te lopen op Groen, die de aan val kennelijk niet serieus opvatte. In elk geval zyn tempo niet omhoog gooide. De race riep even herinne ringen op aan het onvergetelijke duel tijdens de Olympische roeiwed- Hryden van 1948 op Henley toen de Amerikaan Jack Kelly in de stro mende regen een voorsprong van vijf lengten in 600 meter verloren zag gaan en met een paar decimeter *erd geklopt door Risso. Blaisse kon >roen niet geheel inhalen, maar hij everde in elk geval een imponeren de, onverwachte prestatie. Groen zal nog heel wat aan conditie en tactiek noeten schaven, wil hij Nederland traks in Kopenhagen met succes tunnen vertegenwoordigen. De ongestuurde vier beloofde een Hjzonder spannend nummer te wor den. Hier kwamen de belangrijkste Varsity tegenstanders Nereus. Triton in Njord tegen elkaar uit. Gezien de rainingsresultaten van de laatste reken verwachtte men dat Njord en gemakkelijke overwinning zou «halen. Triton zou in het gestuurde nimmer worden uitgezonden en Ne- eus dat het vorige week nog in een ndere samenstelling had gepro- eerd. scheen maar weinig kans te lebben. Alle ploegen hadden een nelle start. Njord roeide rustiger lan de beide andere ploegen en het ag er inderdaad naar uit dat de Lei- lenaars zouden gaan winnen. Na on- eveer 400 meter liep Nereus iets uit n wat niemand verwachtte, gebeur- e: de ploeg verwierf zich een voor- prong van een lengte, Nereus zocht eleidelyk aan de beschutte wal op a roeide in vlekkeloos water een ustige, gewonnen wedstryd. Njord as zyn cadans volkomen kwyt en on ook Triton niet achter zich ouden. Uitslag: 1. Nereus 7.05,2; 2. ttton 7.18,6; 3. Njord 7.23,8. De acht van De Vliet die het hele seizoen van Nereus gewonnen heeft, soms met een minimaal verschil, moest het kampioenschap aan de Amsterdamse dames laten. Als we aan het eind van het seizoen de balans opmaken, dan is gebleken dat de achterstand in de Nederlandse roeiwereld op het buitenland steeds Hoever Njord achter bleef in de ongestuurde vier toont deze foto. Dc Leidenaars liggen op de derde plaats. Nereus (onder) is op weg naar het kampioenschap. kleiner wordt, maar dat ook het buitenlandse peil hard omhoog gaat. Een duidelijk beeld hiervan krijgt men echter toch pas in Kopenhagen, omdat dan alle ploegen op het hoog tepunt van hun kunnen zijn. De uitslagen luiden: Heren skiff: 1. en natianaal kam pioen Rob Groen lAegir) 8.02.5; 2. Blaisse (Nereus» 8.02.6; 3. Wienese (De Amstel) 8.21.8. Vier zonder stuurman: 1. en natio- kampioen: Nereus 7.23.8; 2. Triton 7.18.6; 3. Njord 7.23.8. Dubbel twee: 1. en kampioen van Nederland: Willem III/Skadi combi natie (Alwin Van der Togt) 7.25.1; 2. Willem III 7.275. Dames skiff: 1. en kampioene van Nederland: Meike de Vlas (De Hun- ze) 4.29 8; 2. Ineke de Hoog (Nauti lus» 4.38.5;3. mej. Nelemans (ZZV) 4.44.7. Dubbel vier: 1. en kampioen van Nederland: Nereus 3.58.9; 2. Argo 4.06.1; 3 Willem III Nereus 4 12.0; 4. R.I.C. 4.15.4. Dubbel twee: 1. en kampioen van Nederland: Poseidon Willem III 4.273 (Rowover). Dames acht: 1. Nereus 3.41.4; 2. De Vliet 3.43.8. Vier met: 1. Triton 7.07.6; 2. Njord 7.10.6. Vijf ploegen Het bestuur van dc Nederlandse Roeibond heeft zaterdagavond, na afloop van de nationale kamploen- i schappen, in overleg met de tech- I nische adviescommissie, de Neder- landse afvaardigingen aangewezen voor de Europese roeikampioen schappen 1963. Bij de titelwedstry- den voor de heren, die van 14 tot en met 18 augustus by Kopenhagen 1 worden gehouden, zal Nederland op vijf van de zeven nummers vertegen- woordigd zijn. Voor de dameswedstrijden, die van vrydag 6 tot en met zondag 8 sep tember in Moskou plaatsvinden, zyn twee Nederlandse inschrijvingen. De herenploeg wordt gevormd door Aegir-skiffeur Rob Groen, dubbel twee Max Alwin-Willem van der Togt. slag (Willem III Skadi combi natie». de twee zonder stuurman van Willem III (Boelen-Enters, slag) de twee met stuurman van Nereus Wartena-Castelein, slag - Van Dam stuurman» en de vier met stuurman van Triton (Odink - Goslinga - Hoo- venkamp - Ritsema - Van Eek, slag - Augustinus, stuurman». Aan de Europese kampioenschap pen voor dames zal behalve de Hun- ze-skiffeuse Meike de Vlas ook de dubbelvier van Nereus (mej. R. de Kanter - mej. W. Tamboezer - mej. M. van Beinum - mej. N. Bennink, slag - mej. D. Simons, stuurvrouwe» deelnemen. Bij de damesafvaardi gingen is echter het voorbehoud ge maakt, dat het vervoer van de eigen boten op een financieel aanvaardbare wijze zal kunnen worden geregeld. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag het seizoen 1963 voor de Olympische voorbereiding onverbre kelijk te verbinden aan 1964 een ploeg die in 1963 niet naar de Euro pese kampioenschappen voor heren zou worden uitgezonden zou aanvan- keiyk niet meer in aanmerking kun nen komen voor deelneming aan de Olympische roeiwedstrijden van Tokio is men later van dit plan teruggekomen. De mogelykheid blijft dus bestaan dat voor de Olympische training nog andere combinaties van de vijf die naar Kopenhagen wor den afgevaardigd, zullen worden aangewezen. De Nederlandse amateurs voor de wereldkampioenschappen op de weg hebben hun eerste trainingsweek in het Limburgse Nuth afgesloten met een viertal wedstrijden in België, waarbij alleen Leo van Dongen een eerste plaats heeft we teen te berei ken. Hij won zaterdag de 120 kilo meter lange rit van Genk naar Win- terslag met een voorsprong van 40 sec. op de Nederlandse kampioen Gerrit de Wit, die in de eindspurt over 6 renners zegevierde. De uitslagen luiden verder; (Van onze zeilmedewerker» De zeilers komen dit jaar ongetwij feld aan hun trek. Na Westeinder. Braassem en de Kaag zyn nu de Loosdrechtse plassen het grote cen trum van de zeilwedstrijden, welke zaterdag met de 22ste Nieuw Loos- dreohtweek van de W.V. „Het Witte Huis" begonnen en volgende week op Zaterdag. GenkWinters lag (120 Oud-Loosdr echt zullen worden voort- km): 1. Leo van Dongen 2.57.43: op gezet. 40 sec. 2. Gerrit de Wit: op 2.50 8 Over de deelneming heeft ook het Pieterse, 10. Arie den Hartog; op Witte Huis niet te klagen, want meer 4.17 25. Gerben Karstens. dan in de wedstryden op Braassem Nijlen (130 km»: 1. Thys (België): en Kagerplassen komen hier de zei- op 1.30 2. Cor Schuuring: op 1.50 9 iers uit het Gooi en omliggende Comelisse, 18. Van Ginneken Zondag. Wihognie (120 km»: 1. Tummers 2.58.00; 2. Gerrit de Wit z.t.; op 2 minuten 3. Cornelisse; 5. Karstens; op 2.30.10 Den Hartog; 11. Van Dongen. Tessenderloo (125 km»: 1. Sterckx (België) 2.54.28; 5. Van Gnneken z.t.; 8. Zoet z.t.; 9. Coremans z,t. De jeugdige atleet W. Willems van Unitas Geleen heeft tydens re gionale jeugdwedstrijden in Amster dam zijn Nederlands record op de 1500 meter steeple chase jongens A van 4.26.4 op 4.20.7 gebracht. Het is eindelijk definitief. Henk Groot (Ajax» gaat naar Feijenoord. Zaterdag tekende hij, na zyn terug komst van vakantie, het contract. De 28-jarige achterspeler van Sparta, Freek van der Lee. zal het komende seizoen voor ADO uitkomen. Het transferbedrag bedraagt 40.000 gulden. Sparta wordt versterkt met de doelman van AGOVV Van den Brink, die als reserve-keeper zal fungeren. Hilversum en HVC hebben de aanvalsleiders geruild. Cees Houtveen zal het komend seizoen voor Hilver sum uitkomen en Evert Pluim gaat van Hilversum naar de Amersfoortse club. plaatsen. Ongeveer 400 boten zijn hier in het strijdgewoel gemengd. Dat blijkt in de eerste plaats wel uit de strijd in de Valkenklasse, waar niet minder dan dertien leden van het Witte Huis van de party zijn. Toch won H. Kirkenier (Alkmaar» zaterdag met groot machtsvertoon de eerste race. Tweede werd B. Staar tjes. derde F. J Appel, beiden van het Witte Huis, en vyfde werd E. Rolf v d. Baumen. Zondag echter bood de strijd weer een geheel andere aanblik, want toen had men met verschillen de perioden van windstilte te kam pen. J. v. d Jagt slaagde erin als eerste te eindigen, B. Staartjes werd i weer tweede. Als zesde gleed Rolf v. d. Baumen over de finish. Intussen waren er heel wat zeilers, die het genoegen smaakten tweemaal te winnen, at was b.v. P. C. L. Docter I in de Flying Dutchmanklasse. F. A. Saur in de Finnjollen. Beer Willem- sen natuurlijk in de Vryheidsklasse, P. J. M Bulters in de 12 VoetsjoUen. B. de Wilde in de Jeugdklasse, C. van Noort in de Vauriens, H. Ch. Heinke in de Flying Juniors, en P. C. Koers in de Spankerklasse, hetgeen er op De Russische gewichtheffer Wladimir Kaplonow verbeterde ty dens wedstrijden in Moskou het we reldrecord in het lichtgewicht twee handig stoten tot 163.5 kg. Het oude record stond met 160.5 op naam van zijn landgenoot Anatoly Schgun. whst, dat toch niet alleen van geluk- zeilen kon worden gesproken op de tweede wedstrijddag. De uitslagen waren: FD-klasse: zaterdag: 1. P. C. L. Docter, 2. J. J. Bark, 3. F. H. Imhoff; zondag: 1. P. C. L. Docter, 2. F. H. Imhoff. 12 M2 klasse, zaterdag; 1. R. Ca- sander, 2. T. Vlek. 3. F. Udo; zondag: 1. T. Vlek. 2. F. Udo. Valkenklasse, zaterdag: 1. H. Kir kenier, 2. B. Staartjes, 3. F. J. Appel; zondag: 1. J. v. d. Jagt, 2. B. Staar tjes, 3. J. E. Klazinga. 16 M2 klasse, zaterdag: 1. J. de Ruijter, 2. J. van Rietschoten. 3. J. Visser: zondag: 1. R. Siebrand, 2. J. C. Schiet. 3. J. van Rietschoten. Finnjollen, zaterdag: 1. F. A. Saur, 2. A. J. M. Otto, 3. J. C. de Winkel: zondag: 1. F. A. Saur. 2. J. van der Kuinder 3. A. J. M. Otto, Olympiajollen, zaterdag: 1. E. W. van Roessel, 2. mej. P. van Roessel, 3. H. W. Leverink; zondag: 1. G. W. Stellingwerff, 2. J. Saltzherr, 3. E. W. van Roessel. Vryheidsklasse, zaterdag: 1. L. Willemsen, 2. P. P. de Reuver; zon dag: 1. L. Willemsen, 2. P. J. van Voorden. Pampusklasse. zaterdag: 1. D. Hei neke, 2. R. Labouchère, 5. W. A. Blok: zondag: 1. H. A. v. d. Flier, 2. J. Proper. 12 VoetsjoUen. zaterdag: 1. P. J. M. Bulters. 2. L. Hommels; zondag: 1 P. J. M. Bulters, 2. J. J. van 't Hoo- gerhuys. Jeugdklasse, zaterdag: 1 B. de Wil de. 2. P. van Zanten; zondag: 1. B. de Wilde, 2. H. J. van Burg. Vauriens. zaterdag: 1. C. van Noort, 2. M. Bertheux; zondag: 1. C. van Noort. Flying Juniors, zaterdag: 1. H. Ch. Heineke. 2. D. Diidok van Heel: zon dag: 1 H. Ch. Heineke. 2. H. J. Schipper. Spankerklasse, zaterdag1. P. C. Koes. 2. H. O. Wagenaar: zondag: 1. P C. Kroes. 2. L H Bakker. Sternklasse, zaterdag: 1. J. O. v. d. pyi, 2 C. van Ham; zondag: 1. R. H. van Kranen, 2. J. O. v. d. Pijl. leloften nnresliFon het H-niimnier I reactie iorenana-voncy acmei 'in Zï iïr.rïJn "chaam om op een. daverende fore- In de finale gestuurde vier kwa len uit Triton, Njord, Amsterdam n Argo. Door dit nummer te winnen erd Triton nationaal kampioen, de •vier van Njord besloot met de *eede plaats een prachtig roeisci- len: «ar nog niet ervaren genoeg om H oude nummer op zyn naam te fengen. De ploeg houdt mooie belof- in voor de toekomst in. Een goede wedstrijd kreeg het pu- liek te zien bij de dubbeltweeen. De rijd ging tussen Boelen en Enters «1 Willem III en Alwin en Van der ogt van Willem II/Skadi. De roei 's van Willem III startten fel en *men een voorsprong van ongeveer Qderhalve lengte. Sterk roeiend, be- Wden zy de voorsprong tot halver se e baan, daarna werd er door veel effectiever roeiende Alwin en sn der Togt steeds meer afgehaald. I) de finish was de achterstand van sec. voor de Skadi/Willem III- tnbinatie omgezet in een voor tong van bijna dezelfde tyd. Het kampioenschap dames skiff srd gemakkelyk behaald door leike de Vlas voor mej. De Hoog >n Nautilus. By de dames kwam Nereus als de &te vereniging voor de dag door "wel het kampioenschap acht als ijbbel vier te behalen. De dubbel- to", die door de oud-skiffeuze Ma (Van een-onzer verslaggevers) Toen Roy Emerson zaterdagmiddag van het Hilversumse cen tre-court beende na een zwaarbevochten vijf sets-zege te hebben behaald op de Zuidafrikaanse nr. 1, Gordon Forbes, was iedereen ervan overtuigd, dat hij eigenlijk al de finale van de internationale kampioenschappen van Nederland had gewonnen. Was „Emmo" daar misschien zelf ook van overtuigd? Een feit is dat de voor de partij tegen Forbes vroeg naar bed getrokken Australiër zatterdagnacht pas om 3 uur van het slotfeest in dc Hooge Vuursche wegging. Mede-finalist Drysdale had de partij al om 11 uur dc rug toegedraaid. En Emerson ging de volgende dag ten onder! Met de regelmaat van een uurwerk in precies 82 mi nuten: 6—3, 6 4, 62. De damesfinale was er een zonder geschiedenis. In twee droge sets ging de titel naar Lesley Turner, die met Renee Schuurman niet veel moeite had (6—2, 6—1 Pak slaag Men kan er zeker van zijn dat Emerson zich dat latertje in de finale tegen Drysdale (23). die Diepraam zaterdag met 61, 62. 63, aan de kant had gezet, bitter zal hebben ver weten. Tegen Forbes redde hij zich uit ne telige posities, o.a. bij 12 achter stand in sets en 3040 op de eigen service met een ongelofelijke snelle reactie (forehand-volley achter het hand van Forbes). Tegen diens Davis-Cup ploeggenoot Drysdale, die steeds beter ging spelen naarmate hij in het toernooi vorderde, lukte hem dat niet! Wel kwam h*j in de eerste set meteen met een doorbraak van de Zuidafrikaanse service op 20 en in de tweede set op 4—1 zelfs, maar de juist bij achterstand sterk spelende Drysdale joeg zyn tweehandigeback hands scherp naar de lijnen en in plaats van Emerson aan het net was het zijn langbenige, blonde, rivaal, die met volley en smash punt na punt scoorde. Duidelijk bleek ook in dat voor Emerson zo teleurstellend verlo pen duel, wat hy mist vergeleken by zyn befaamde landgenoten, Sedgman. Hoad en Laver, Emerson is een oer solide speler, maar hij heeft geen spe cifiek grote slag, waarmee hy verlo ren posities weet om te zetten in win nende. Drysdale nam Emersons ser vice in totaal 8 keer! Zelf zei zei Emerson over de partij tegen Dys- dale „Fysiek voelde ik me goed, maar ik geloo'f dat Forbes de wedstrijd voor Drysdale heeft gewonnen. Ik heb tegen hem teveel van mijn mentale Luderus gecoacht werd, maakte veerkracht moeten geven om het on- fo uitstekende indruk en had wei- verwachte sterke spel van Drysdale te moeite met Argo, Willem III en breken. Mocht ik hem nog eens te- I.C, I genover me vinden, dat weet ik wat ik aan hem hebl" Woodroch had nog een Juiste opmerking over Emersons nederlaag. „Je was er niet zo best in. Roy," zei hij tegen zijn landgenoot „en Je hebt desondanks grote risico's genomen, vooral met je passings!" Triomf Viel er dus in het herenenkelspel een Zuidafrikaanse triomf, in het damesenkelspel toonde de Austra lische Lesley Turner dat haar hogere klassering tegenover haar tegen standster, de charmante Zuidafri kaanse Renee Schuurman (no 2 te gen no 8). volkomen juist was. Met 6—2. 61 gaf zy de Zuidafrikaanse (verloofd met Wilhelm Bungert) die haar sterkste slag. de gesneden back hand maar niet onder controle kon krijgen, geen schijn van kans. „Vraag me niet", aldus Renee Schuurman" hoe het komt. die 26, 16, want ik weet het evenmin als u. Dat gaat zo in de tennissport. De ene dag lukt het wel. de andere dag niet. Van morgen heb ik nog met Forbes ge oefend en toen ging mijn backhand prima. Ik kon de bal daarmee plaat sen waar ik wilde en tegen Lelsey was hy gewoon zoek. Enfin, het is gebeurd, ik wil er niet meer over den ken of praten. Mogelijk kom ik vol gend Jaar te rug Ja, met Bungert. anders helemaal niet en dan hoop ik het beter te doen. Emerson-Howe de Australische kam pioenen HD, Fletcher en Newcombe, tegenover zich. Onder de ogen van de Australische toerleider, Stephens, die over de verrichtingen van Emerson, Fletcher, Neewcombe c.s. een nauw keurig rapport samenstelt en voor zal leggen aan de Australische Bond, gingen Fletcher en Newcombe voor de listen en lagen van vooral Howe, die Emerson gewoon meetrok, met 36. 60, 64 en 63 tenonder. Het slot van de party was behalve spannend ook amusant, omdat Flet cher by een poging ee>n net bal te halen ruggelings in het net beland de en door Emerson/Howe werd op gehesen. Een tweede lachsalvo deden Emerson en Howe opgaan toen zy bij 53 en 4030 op de service van Emerson ln de laatste set beiden een bal Heten gaan, die naar hun mening uit zou gaan. en elkaar reeds de hand toestaken. De ïynrechter gaf echter „uit" en dat betekende verder spelen. Eikaars hand negerend wandelden de Australiërs langs elkaar heen om twee tellen later toch uitvoerig han denschuddend als triomfators de par ty te beëindigen. Van oinze medewerker In de stryd om de Grote Fokkersprys werd Zarak, een der grote kans- paarden, door een galoppade direct kansloos. Heskes profiteerde van het gunstige eerste startnummer en hield Z the Saint steeds zuinig aan de reling. De snelle Astyanax (Vergay) bleef voortdurend in de aanval, doch het plan om op kop te komen, werd door Z. Th Saint steeds verijdeld. De leider bleef buiten de fouten en won verrassend in 1.24.3 km-tyd (w. f25.Astyanax werd voor de tweede plaats nog geklopt door een felle slotaanval van Young Six, die enige foutjes maakte, doch toch nog een gering voordeel op Astyanax kreeg. Quicksilver S (Wagenaar jr.) spotte met alle geruchten die de ronde deden, dat de 80 meter handicap aan de koppaarden teveel zou zijn. De hengst bleek ongenaakbaar en ondanks iwee kleine foutjes, ging Quicksilver S onder grote opwinding van de toeschouwers naar een fraaie 121.3 triomf. Kan Pom B liep een voortreffelijke koers en kwam met een verbluffende eindsprint zeei dicht bij Quicksilver, doch bleef een verrassende tweede covf 15.10) voor Yberflöte en Vlieger D, die door zijn zege van vorige week 20 meter extra belas ting had gekregen. leverde I 'P Met de In de openlngsdravenj kon Wage- stevige steun van de nieuwe kampioe. naar jr. met Bellamia tot de voor- ne Lesley Turner versloeg hy de I laatste bocht het commando voeren. Zuidafrikaanse combinatie Annette Toen ging Benny Hollandia naar de van Zyll Forbes, 86, 75. Forbes kop en deze, sterk aangespoord door Berkel en Enschot prijs: 1. Arle (A. S. Tesselaar) (1.29.3), 2. Zombrewer. 3. Atlas. Toto: w f 13.10, pl. f3.60, f3.30. 3 90, gek. f 20.40. cov. f 8 70. Glessen prds: 1. Animo (P. M. Smit) (1.26.2), 2. Zlta Belwln, 3. Yselsteln Belwln. Toto: w. f2.20, pl. f 1.40, f 1.70 fl.80. gek. f3.10, cov. f5.30, trio f 59 .30. Empel prijs: 1. Chantiago (J, van Dooyeweerd) (132.7), 2. Chcrl de Kln- ley. 3. Coco's. Toto: w. f 1.30. pl. f 1.20, gek. f 4.80. cov. f4.20. Joh Smit Cup IH-priJs: 1. Adios K. (H. H. A. M. Eysvogel) (1.28 2), 2. Alt- da W. 3. Zonnestraaltje Toto: w. f7,-. pl. f2. f2.10, f3.30, gek. f8.50. cov. f5.50. Engelenprljs: 1. Barry Williams (Th. H. Kooyman» (1.27.1). 2. Baron Heny, 3. Buzlau Norton. Toto: w. f2.10, pl. f150, f3. gek f7.70, cov. f4 90. Grote Fokkersprijs: 1. Z. The Saint (A. G. Heskes) (1.24.3), 2. Young Six. 3. Astyanax. Toto w: f25. pl. f3.80. f3.40. f170, gek. f 12.10, cov. f 13.10, trio f740.50. Gllze Rijen-prljs1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1.21.3), 2. Kan Pom B. 3. Yberflöte. Toto: w. f3.10. pl. f 1.90. f4.60, f2.80, gek. f4.60, cov. f 15.30 Heeze-priJs: 1. Zus Scotch (J. H. Vreeswyk) (1.25.9); 2. Ylbode B. 3. Wanda. Toto: w 19.50. pl. f 190. f 1.30 f 1.30. gek. f16.40. cov. f4.20. Helvolrt-priJs: 1. Zilvervos (J. van Dooyeweerd) (1.24.4); 2. Yasmlne, 3. X Hanover. Toto: w. f2.40, pl. f 1.60, f2.90, f 1.90, gek. f 22 30, cov. f 11.50. Totale omzet: f 231.823. Het gemengd dubbelspel Bob Howe zUn tweede titel op kon de gaten die door Howe werden getrokken niet afdoende dekken en Lesley Turner bleek in het benutten van de geboden kansen heel wat beter dan Annette van zyil. Hoejenbos, bleef baas over de hem hevig bedreigende Black Lady. Bin- gen Magowan werd derde. In de tweede koers liep Afstand loper ver van zijn 17 tegenstanders weg. De leider deed zyn naam echter De Fransman Bresson is door de geen eer aan want na rujm ander- nederlaag tegen Forbes in de kwart- halve baan werd de koploper door finale van het herenenkelspel kenne- bet peloton opgeslokt, van wie Arie lyk meer m het lenmshart geraakt (Tesselaar) verrassend triomfeerde, dan ht! h«ft willen het na hevig duel met Zombrewer, tenminste vrtldagavond. direet na de gevolgd door Atlas wedstrijd afgereisd naar Parü*. JVe Het was m de derde dravertJ sneu hopen hem. de verrassing van het VOOr Kooyman. dat deze. met Zita toernooi, bemind door zyn correct en Belwin steeds op het eerste plan, op ™i~nH iaar foLo op de streep geklopt werd door beheerst optreden volgend jaar weer te treffen. Uitslagen: herenenkelspel, halve finale: Emerson versl. Forbes 68, 8—4 2—6, 6—4, 6—1 DRYSDALE zege op Emerson Howe Met lege handen zou Roy Emerson niet de banen van de HLTC verlaten. Daarvoor kreeg hy ln het herendub belspel de goede assistentie van de veteraan Bob Howe (38), die inviel voor de niet-verschenen Spanjaard Manuel Santana. In de finale kregen de favoriet Animo (Smit), die boven dien niet te best draafde. De beste prestatie leverde ongetwyfeld Ysel- stein Belwin, die na een veel tencin- kostende fout toch nog dichtbij als derde eindigde. Voor de vierde achtereenvolgende maal won v. Dooyeweerd met 'Jhan- tiago by de tweejarigen. De tweede 1 favoriet, Coco S, viel door een galop pade terug, zodat Cheri de Kinley, die een goed koersje liep, tweede werd. In de amateurskoers kreeg Anne Emilie na ruim een baanronde de leiding en deze scheen op de over winning af te stevenen. Een '.snee galoppade verstoorde echter de illu sie. Toen nam Alida W de kop, maar deze kon de aanval van Hans Eys vogel met Adios K niet weerstaan, zy het dat het verschil gering was. By de driejarigen werden niet min der dan 4 van de 7 deelnemers uit geschakeld. Van het overgebleven trio won Barry Williams voor Baron Heny en Buziau Norton. Het zeer lang durende duel tussen Vaut Mieux K en Zus Scotch (Vrees wyk) besliste laatstgenoemde by het ingaan van het laatste rechte eind in haar voordeel. Vaut Mieux K viel terug en de Zus kreeg nog een aan val te verduren van Ylbode B, die 40 meter had moeten geven, doch Zus Scotch zegevierde in 1.25.9. Jan de Vlieger probeerde het nog met Wan da. doch deze kon slechts tot de derde plaats komen. De klassevolle Zilvervos is sinds kort in training by J. v. Dooyeweerd. Deze liet er in de sloteravery geen gras over groeien. Het werd een fraaie stryd, waarin Ydeal Double tot kort voor de streep leidde. Toen volgde de slotaanval van Zilvervos, die tactisch werd gereden en deze klopte Ydeal Double, die tot over maat van ramp door het stek sprong, zodat Yasmine verrassend tweede werd voor X Hanver. De uitslagen lulden: Berghem prijs: 1 Benny Hollandia (J. W. Hoejenbos I (129.3). 2. Black Lady. 3. Blngen Ma gowan. Toto: w. f3.40, pl. f 1.50, f 1.90. If 2.40, gek. f 13.30. cov. f4.60. Koersen Duiiuligt Annemarie Cato bracht grote verrassing In de Prys van Zandvoort bracht Annemarie Cato (P. Strooper», die de laatste tyd weinig had laten zien. de grote surprise door Arctic van 's Gravenhof en de favoriet Bertus van Zelda met een verbluffende eindspurt naar de tweede en derde plaats te verwyzen. Annemarie oracht winnend f 37.10 en het koppel f 22.60. De uitslagen van de zaterdag gehou den draveryen zijn: Noordzeeprljs: 1. C. Alkestis van E (M. van Leeuwen) (1.30.6), 2. Caty Hollandia, 3. Catherine Mac. Toto: w. f3.80. pl. f3.50. f2.30. gek. f 8.50. cov. f 3.30. Prys van Zandvoort: 1. Annemarie Cato (P. A. Strooper) (1.27.5), 2. Arc tic van 's-Gravenhof, 3. Bertus van Zelda. Toto: w. 137,10, pl. f3.50. f2.20, f140, gek. f22.60. cov. f8 30. Prijs van Katwyk: 1. Arlsto Scotch (M. Vergay) (1.26), 2. Astra T. 3. X. Bond. Toto: w. f2.50, pl. f 1.60, f2.50, f 2.80, gek. f 9.80, cov. I Prijs van Egmond: 1. Lee» 8.20. Bergens Glorie Harvester G. 3. Bento. Toto: pl. f 1 -20v f 1.30. f 1.30, gek. f2.60. cov. f 3.50. Prys van Tessel: 1. Ylbode B (K. Woudstra). (1.24), 2. X Signal. 3. Xanthla S. Toto: w. f4.10, pl. f 2 20, f2.60. f5.90, gek. f4.10, cov. f7.60, trio f 868,20. Prijs van Bergen: 1. Woelwater (A. J. C. Harmsen) (1.23.4). 2. Zeno. 3. Yellowblrd van Mlramus. Toto: w. f5.10. pl. f 1.30, fl.30, f 1.20, gek. f9. cov. f 6.10. Prys van Rokanle: 1. White Rose (J. Wagenaar Jr) (1.24.5). 2. Vltalls. 3. i. Toto: w. f 1.60, gek. f 2.70. cov. f 2.80. De rennen: Prys van Noordwyk: 1. Remus (A. Kammerzelt). 2. Fair Um ber. 3. Seven Sisters S. Toto: w. f2.70, pl. fl.10. f 1.20. f120, gek. f3.50, cov. f4.20. trio f 16.20. Beker der Amateurs: 1. Wilmington (J K. H. Metz)2. Electrified. 3. Sir Carston. Toto: w. f 1.90, pl. f 1 10, f 1.10. gek. f2.30, cov. f2.40. Totale omzet f 114.197.50. Van Looy weer ninle geheel de Dc Belgische kampioen Rik van Looy is weer geheel hersteld van de val. die hy deze week maakte en waarvan de gevolgen zich aanvanke- hjk nogal ernstig lieten aanzien. Van Looy maakte zaterdag al weer zyn rentree ln een criterium te Aalst. Aan de uitslag te zien. is de ex-we reldkampioen weer geheel de oude: in de sprint moest hy slechts zyn landgenoot Frans Melckenbeeck voor laten gaan. Andere rappe spur ters, zoals Jos Wouters. Frans Aeren- houts, Willy Reas, Miel Daems en Michel van Aerde, hield Van Looy achter zich.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7