Irene Jansen met Icare snel en foutloos rond Fortuna '54 stoeit wat met Quick Boys (27) JON BLUMING Krantenbezorgers Pruikemaker tweede Peter Viool zal volgend seizoen niet meer voor Quick Boys spelen SPRINGCONCOURS IN LEIDSE HOUT Verhuizing naar II er vers h oof I Verschil dit keer te groot LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 JULI 196S CRICKET Vierde testmatch EngelandWest-lndië Engeland lijkt een zware nederlaag tegemoet te gaan in de vierde test match tegen West-lndië te Leeds. De gasten, die in de eerste innings ruim 200 runs meer hadden gescoord dan I de Engelsen (397 tegen 174 dwongen hun tegenstanders niet tot de foliow on, maar gingen zelf weer aan bat. Rohan Kanhai (44). Basil Butcher (78) en Gary Sobers (52) waren voor de Engelse bowlers niet te stluiten en voegden in minder dan twee uur 161 runs aan het totaal van hun land toe. West-lndië ging tenslotte all out voor I 229. daarmee Engeland voor de schier i hopeloze taak stellend in de tweede innings 453 runs te scoren. Het begin was voor de Engelse batslieden al fataal, want voor slechts 23 runs gingen Mickey Stewart en Ted Dexter aan de kant. Brian Bolus en Ken Barrington brachten het En gelse totaal op 82 en moesten toen ook het veld ruimen. De dag werd afgesloten bij een Engels totaal van 113 voor 4. Engeland zal dus 340 runs moeten scoren om te winnen. Er zijn nog twee dagen te spelen. Century van A. J. Kantebeen Hoewel L.C.C. ook in deze wedstrijd tot een hoge score kwam, is het toch geen overwinning geworden voor de Leidse. Want nadat de Leidse captain op een totaal van 218 voor 7 de in nings had gesloten, prikte het HCC- elftal de tijd uit, zodat LCC slechts één puntje uit deze wedstrijd haalde. Aad Koren en Hans Larnan waren de LCC innings weer vlot begonnen door resp. 10 en 11 runs te scoren. I Met Ton Kantebeen op de maat vloog de score omhoog. Samen eerst met Henk Laman die maar tot 12 runs kwam, en later met Wim Crama voerde hij de score op van 39 voor 4 Advertentie Voor JUDO en KARATE SPORTSCHOOL Clubs voor dames - heren - Jeugd. Inlichtingen dagelijks MAREDIJK 48 tot 174 voor 5 welk totaal Crama voor een zeer spectaculaire 62 werd uifcge- vangen. Maar Kantebeen ging verder en samen met de jeugdige Jan Koren wist hij zijn zoveelste century te halen. Zijn innings bavtte 2 vieren en 4 zessen, wat hem bij het verlaten van het veld een ovatie opleverde. Vooral het batten van het tweetal Kantebeen en Crama was werkelijke propaganda voor attractief cricket. Helaas kon dit niet gezegd worden van de HCC-innings, die saai en ver velend was. Nadat Jelgershuis voor 15 en P. H. Jansen voor 34 beiden gebowled wa ren, ging de deur dicht bij de Hage naars en hoe het drietal Den Hoed. Crama en Laman ook bowlde, het lukte hen niet om de verdediging te doorbreken. Even leek het erop dat LCC toch nog zou winnen, toen de HCC-cap- tain Von Oven een eenvoudige catch weggaf. Maar toen deze niet geac cepteerd werd, deed deze HCC-er helemaal de deur dicht en bleef hij uiteindelijk not out met 17 runs. De HCC-innings sloot op een to taal van 105 voor 7 wickets. De bowl- cijfers spreken boekdelen van de LCC'ers: H. Laman 2 - 34 in 31 overs! Crama I - 22 in 23 overs, ter wijl zonder twijfel N. den Hoed de beste bowler «BS met 4-31. eveneens in 23 overs. As. zaterdag (en dus niet zondag) speelt LCC weer thuis, ditmaal tegen Rood Wit 4. Aanvang 12 uur. VERLIES VOOR AJAX (L) II Een door omstandigheden zeer ver jongd AJax II verloor de wedstrijd tegen Haarlem III met 3 wickets, Ajax, eerst battende, scoorde 68 runs. waarvan U. Gans een voortreffelijke 26 runs. Op de aanval van de 12-ja- rige Frits de Jongh (2-11) en de ve teraan Von Oven (18 overs met 1-21) wist Haarlem na ruim 2 Vi uur spe len het Ajax-totaal te passeren. Ver meldenswaardig was het fielden van het zevental B en C junioren, waar mede AJax moest uitkomen en dat een grote belofte inhoudt voor de toekomst. AJAX III VERLIEST VAN HDS HDS ging eerst naar de wickets en bi) een score van 11 werd reeds het eerste wicket genomen Daarna voer de HDS de score snel op en zo werd een totaal van 260 all out bereikt. Desondanks werd er goed gefield en vooral het wicket keepen van K. v. Amerom viel op. W. Spiering 4 voor 47. H. Steknmetz 4 voor 57, W. van Roijen 2 voor 52. Toen moest Ajax gaan batten en had ruim 3's uur de tijd om dit to taal te passeren. De bowlery van HDS was echter te sterk voor de Ajax batsmen. Alleen W. v. Roiien en W. Spiering resp. 12 en 11 runs kon- dan enige weestand bieden. Verder ging W. Molenaar 2 not out. Om de Galeabeker Nederland heeft beslag gelegd op de derde plaats in de Belgische zone van het tennistoernooi voor junio ren om de Galeabeker. De Neder landse jeugdspelers Ron van Geder en Ton Oker versloegen Zwitserland met 41. Alleen het dubbelspel ging verloren. In de strijd om de eerste plaats van deze groep nam België een 21 voorsprong op Hongarije. (Van een onzer redacteuren) Men kan moeilijk beweren dat Icare F II, het paard van de be kende Hilversumse amazone Irene Jansen, gistermiddag de haver niet heeft verdiend in het door het Leidse VVV georganiseerde concours hippique. Het ranke paardje voerde haar in de opwinnende barrage van het grote springconcours Ma foutloos en in de snelste tijd rond, waardoor zij op de hoofdprijs van 140 gulden beslag kon leggen. De Wassenaarsc ruiter S. M. Pruikemaker, maakte met Aristo- cratio in de barrage evenmin een fout, maar hij had maar liefst zeven seconden meer nodig, zodat hem de tweede prijs ten deel viel. De derde was voor Ineke Jansen, die met Nabab een keer een obstakel afwierp in de extra-rit, na ook met dit paard de eer ste maal smetteloos te zijn rondgegaan. VT,l]c1 en een triple bar. Het hek tou- Uitblinker cheerde hij dusdanig dat zijn paard voor de muur weigerde. Ca roline O'Rose was er kennelijk zeer boos over, want 't at onmid dellijk 'n gedeelte van 't boompje op dat naast die muur was ge plaatst. En het vertikte het daar na nog twee keer het obstakel te nemen. Wim van Rooyen kwam Irene Jansen. Pruikemaker en Ti neke Zwolsman, die in de barrage vierde werd, staken in het spring concours Ma (max. hoogte 1.30 m., lengte 660 m. 14 hindernissen 16 sprongen) toch wel duidelijk boven de rest uit. De rust en de bekwaamheid, waarmee dit drietal de paarden in de hand had. deed weldadig aan bij de velen, die met hun onrustig teugel- werk en hun slechte stjjl het paard over, maar ook vaak tegen de hin dernissen stuurden. Jammer was het dat de winnaar I van vorig Jaar, de trotse Prins Ajax i mi Pooka Ajax) er dit keer niet aan te pas kwam. Pruikemaker die hem reed, had weinig veine en hoewel de j sprongkracht van Prins Ajax nog al- tijd geweldig is, liep het paard toch 17 Va fout op. Ongelukkig was ook Wim van Rooyen op Caroline O'Rose. Hij nam alle hindernissen vrij vlot en scheen de eerste te zijn die het parcours feilloos zou afleggen. Maar de laatste obstakels op weg naar de finish werden hem nood lottig. Achter elkaar diende hij te overwinnen: een hek, een muur daardoor niet eens voor een klas sering in aanmerking. In de barrage gooide Irene Jansen in een rustige rit met Nabab een balk af, hetgeen haar op vier fouten kwam te staan. Pruikemaker met de veerkrachtige Aristocratio gaf een show weg, die klonk als een klok. Hij haalde alle hinden-nissen ruimschoots en oogstte met zijn feilloze parcours veel applaus. Tineke Zwolsman had met Medrano drie weigeringen, zodat zij voortijdig het parcours moest ver laten en voor de eerste prijs geheel kansloos was. Toen verscheen Irene Jansen nogmaals ten tonele. Dit keer met de kleine onverstoorbare Icare F II, een paard van de NHS, dat in de eerste rit al zo had geïmponeerd Getoucheerd Irene Jansen had haast. Zij mikte blijkbaar op een foutloos parcours en een snellere tijd dan Pruikemaker- Aristocratio. Dat moest wel ten koste van de nauwkeurigheid gaan. Het düurde niet lang of Icare begon een spoor van narrow escapes achter zich te laten. Het had geluk dat de acht ste hindernis bijna vastgespijkerd op zijn plaats lag, want die werd wel heel zwaar getoucheerd. Maar de combinatie Irene Jansen-Icare F II Het schijnt dat dit paard met een stok over de schouder op weg naar huis is. maar dat is na tuurlijk niet zo. Het was een on gelukje tijdens het springcon cours dat gelukkig goed afliep. (Foto L.D./Holvast) Ongeveer 1000 toeschouwers woon den de wedstrijden bij. Uitslag: springconcours Ma: 1. Ire ne Jansen (Hilversum) 0 ft, tijd 49.8 2. S. M. Pruikemaker (Wassenaar) met Aristocratio 0 ft. 56.8; 3. Irene Jansen met Nabab, 4 ft; 4. Tineke Zwolsman (Den Haag) met Medrano; 5 A. Ebben (Hilversum) met Retina. 3 ft. Er waren 26 deelnemers. Uitslag handicapspringconcours B- L: 1. ex aequo Irene Jansen met Na bab en Th. van Delft (Tilburg) met Hertog Ajax; 3. C. Heybroek met Al- mandin (Laren); 4/5. J. Uiterwinden (Wassenaar) met Red Top en H. van Dijk (Delft) met Black Peter. Allen met 0 fouten. De tijd moest hier de beslissing brengen. Uitslag springconcours B-jeugd: 1. Josje Ernst met Carina (Blaricum) 0 ft. 70 pnt, 2. Rob van Wijk (Voor burg) met Robby 0 pnt. 57 pnt. 3. Josje Ernst met Travieso T. 0 ft, 56 pnt, 4. Rob Zegwaart (Rotterdam) redde het. Ook de hekmuur-triple bar met Marijska 3 ft. 5. Marianne Paes overwon Icare prachtig. I met iViOJ O it. .«ouoimv i I (Nijmegen) met Benko III 3 ft. Tennistoernooi van De Leidse Hout De finales van het H.EJB. en D.L.B. hebben niet de spanning gebracht die toch wel algemeen werd ver wacht. Tulleken en mej. Overdijkink wonnen zoals zij wilden van resp. Engelenburg. 6—0, 6—3, en mej. Pino 61, 62. Laatstgenoemden kwamen niet tot die tegenstand die zij op grond van hun technische capacitei ten hadden kunnen bieden. Veel spannender waren de duels in de C-klasse. Mej. Duindam leverde tegen mej. I. Kengen een hevige strijd, die zij tenslotte door grotere routine op het nippertje in haar voordeel wist te beslissen, 11—9, 46, 3—6. Kooreman wees Pasma terug ln het H.E.C. in een volkomen gelijk- opgaand duel dank zij grotere durf en meer vaart op de kritieke mo menten, 46, 63. 36. Tiele en Monod de Froidevllle wandelden naar een verrassende 61, 61 overwinning op het dubbel Urlus en Blommendaal vnl. door hun veel betere combinatie. De GDB. bracht een 6—3. 6—1 zege van mej. De JagerB. Llm op mevr. WesterhoutKoole, door beter manoeuvreren van B. Lim, die ste vige steun kreeg van mej. De Jager. Mej. De Jager—mevr. Westerhout leverden samen nog een goede pres tatie door de Roomburg D.D. no 1. mej. Pino—mej. Overdijkink met 26, 9—11 het vuur na aan de sche nen te leggen. (Van een onzer redacteuren) terrein voor een Dat was goed. ij hadden een raar elftal, waarin Jan en Alleman zat en niemand peinsde er over hier iets officieels in te zoeken. Dat heb ik de KNVB la ter ook geschreven. Maar in Noord- De Amerikaanse ploeg is win naar geworden van het internationa le militaire volleybaltoernooi te Frankfort. In hun laatste wedstrijd wonnen de Amerikanen met 3—1 van België. Nederland werd in z(Jn laatste wedstrijd van de tweede plaats verdrongen door Frankrijk dat onze landgenoten met 3—1 sloeg. De Nederlanders zUn niet op de voorgrond getreden in de Ronde van Noordwest-Zwitserland voor profes sionals. Ad Biemans maakte wel lan ge tijd deel uit van een kopgroep, die meer dan zeven minuten voorsprong nam, maar viel later terug. De eerste plaats was voor de Zwitser Rolf Hau ler. Peter Viool (24) de bekende linkshalf van Quick Boys en oud- international, zal het volgend seizoen niet meer voor Quick Boys j wijk liep een figuur rond die het kunnen uitkomen. Dat vertelde hij ons zaterdagmiddag in Riche" brort deed^ teen te Katwijk, waar wij met hem en zijn verloofde Anke Delfgaauw spelers bU de KNVB aangebracht. tAL.- rzr.enrr.ken Van der Lippe die toen nog voor even hebben gesproken. RCH speelde, was er ook bij. Onder het motto van „wilde voetballers" gingen wij voor de bül". Binnenkort gaat Peter Viool een nog veel belangrijker stap doen. Dan treedt hij namelijk in het huwelijk met Anke Delfgaauw. „Wij zijn al sinds mei ondertrouwd" zegt het Haagse meisje dat een praktijk mas sage en heilgymnastiek heeft opge bouwd. „Maar in Den Haag gaat het nu eenmaal niet vlug. Zelfs niet met trouwen" Op het ogenblik is Viool, tweede luitenant der grenadiers, nog in mi litaire dienst, maar als hij die straks verlaat, zal hij in september een een baan accepteren in Wervershöof. een plaatsje van 5000 inwoners in de buurt van Hoorn. Hij wordt daar leraar in de licha melijke opvoeding. Viool, die met zijn prachtige baard en snor ae in druk maakt van een statige figuur uit een Wee use operette, betreurt het dat hij de kleuren van de vereniging waarvoor hij nu al een jaar of 12 speelt niet langer kan verdedigen. „Ik heb hier altijd met plezier gevoetbald en ik denk er ook niet aan mijn lid maatschap bij Quick Boys op te zeg gen. Ik voel er nog niets voor om me aan te sluiten bij een andere vereniging. Maar spelen voor Quick Boys is er niet meer bij. Ik kan zaterdags onmogelijk nog overwip pen. Ten eerste zal het lesrooster dat in de weg staan en ten tweede moet er zo ontzettend worden ge reisd voor al die uitwedstrijden dat ik veel te veel tijd kwijt raak. En nu spreek ik nog niet eens van trainen", aldus Viool. Met Peter Viool verdwijnt een rustige en sympathieke figuur uit de linies van de blauwwitten. HU kwam uit dat befaamde juniorenelf tal. waarin ook Leen Aandewiel, Cor van Duyvenbode e.a. zaten en dat latei zo ongeveer het gehele eerste elftal van Quick Boys zou vormen. Op zijn zeventiende jaar kwam hij ln het eerste en in dat zelfde jaar werd hl) reserve voor het Neder lands elftal. Reserve voor een voor hoedeplaats. Daarna werd hl) nog reserve voor een plaats in de mid denlinie en reserve voor een plaats in de achterhoede alvorens men hem waardig keurde het Oranjeshirt te dragen. Hij heeft vier keer ln het Nederlands zaterdagteam gespeeld. Aan sportverdwazing heeft Viool nooit geleden. Toen het nodig was het voetballen er een jaar aan te geven omdat anders zijn studie aan de Academie voor de Lichamelijke Opvoeding in het gedrang kwam. heeft hij zijn plaats ln het eerste van Quick Boys direct beschikbaar gesteld. Sportief speler als hij is, heeft hij j nooit moeilijkheden met de scheids- I rechter gehad. Toch prijkt op zijn KNVB-strafblad de niet malse straf 1 van drie maanden schorsing. Viool denkt er zonder rancune aan terug maar acht het zijn goed recht de straf belachelijk te vinden. „Het was in de zomer een paar jaar geleden. Een stel spelers van een voetbalclub uit Duisburg hier met vakantie, kwam m(j vragen of er niet eens een partijtje gevoetbald kon worden. Liefst op een echt voet balveld. Je weet dat ik in Noordwijk woon en ik vraag dus aan de ge- GEVRAAGD. Aanmelden bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden. Doelpuntenregeii Men kan van de reeks wedstrij den tussen Quick Boys en Fortuna zeggen wat men wil. men krijgt in (Van een onzer redacteuren) Ruim 4000 toeschouwers hebben zaterdagmiddag op Nieuw Zuid in een heerlijke zomerse temperatuur naar de stoeipartij tus sen de eredivisieclub Fortuna '54 en Quick Boys gekeken. Een stoeipartij tussen een man in de kracht van zijn jaren en zijn piep jonge zoontje. Anders kon men de traditiegetrouwe door het Kat- wijkse VVV georganiseerde wedstrijd, niet noemen. De term ..stoeien" wekt wellicht de indruk, dat het een gemoe delijk partijtje zomeravondvoetbal was. maar dat is een verkeerde gevolgtrekking. Fortuna hield wel degelijk het oog op zege en score gericht. De cijfers, waarmee de Limburgers wonnen: 72, waren in het geheel niet geflatteerd. elk geval waai- voor zijn geld als het om het aantal doelpunten gaat. Vorig jaar waren het er elf Quick Boys won toen na knap spel voor een zaterdagvereniging met 7-4 en dit keer waren het er negen. In tech nisch en tactisch opzicht lagen er klassen tussen beide ploegen, maar dat was verwacht. Fortuna liet vaak heel knappe staaltjes voetbal zien en kreeg daartoe ook ruim de gelegen heid. Wat echter vorig jaar zon goede compensatie vormde voor dat grote verschil in techniek, de felle geïnspireerde vechtlust van de Kat- w ij kers, ontbrak nu volkomen. Quick Boys dat er in de opstel ling Den Hollander, De Mooy, J. den Hollander, Van Dijk, C. v. d. Plas, Van Duyn, Paap, C. van Duyvenbode Van Leeuwen, G. v.d. Plas en Viool nogal experimenteel uitzag, bewoog zich wat traag en loom over de gras mat, van de voorhoede ging niets maar dan ook niets uit. Misschien hadden de blauwwitten er op gere kend dat Fortuna wel weer vakan tievoetbal zou spelen. Maar dan zijn zij heel bedrogen uitgekomen. De Limburgers, met vele nieuwe spelers in de gelederen, moesten kennelijk nog een definitieve plaats in het eerste bemachtigen en zij waren wel bereid daarvoor iets te doen. Het was al vlug duidelijk dat For tuna niet veel genade met Quick Bo zou hebben. Dat wil zeggen de voor hoede kende weinig mededogen. De Limburgse achterhoede liep soms in de schemertoestand die ligt tussen gapen en dommelen voor het veld. Vooral v. d. Hart blonk daarin uit. De volle 90 minuten was het wed strijdbeeld: een oppermachtig For tuna en een stug, lang niet altijd PETER VIOOL en ANKE DELFGAAUW naar Wervershoof (Foto Leldsch Dagblad) Cees v. d. Plas en Koos den Hollander kijken ontsteld om. Fortuna heeft raak geschoten. Het zou bij dat ene doelpunt niet blijven (Foto Leldsch Dagblad) succesvol verdedigend Quick Boys, dat met rommelige uitvallen tegen de Limburgse defensie moest op tomen. W(j zfjn overigens de Jaat- sten die de Katwijkse spelers het wat lome spelletje zullen kwalijk nemen. Het is zomer en er hoort nu niet te worden gevoetbald door mensen, die voetballen voor hun plezier doen en er geen geldelijk voordeel van hebben. Het zou toe te juichen z(jn als de voetbal in de zomermaanden met rust werd gelaten en de zomer sporten, die bijna altijd in de ver drukking komen, eens wat intensie ver konden worden beoefend. Vooral nu het afgelopen voetbalseizoen zo lang heeft geduurd. Dan zou men er van verzekerd kunnen zijn dat er in september weer honger naar de bal is. Scoreverloop: Bisschops 0-1, Peta- covic 0-2, Horsels 0-3, Petacovic 0-4, rust. Paap 1-4, Geraerds 1-5 en 1-6, Frederiks 1-7, Van Duyn (straf schop) 2-7. Jim Clark breekt rechter achteras Niet favoriet Jimmy Clark, doch oud-wereldkampioen Jack Brabham heeft gisteren bij Stuttgart de jrote prijs van de Solitude, niet tellend voor de wereldtitel, gewonnen. Clack's Lotus, snelste in de training, bleef na de start staan aangezien de rech ter achteras brak. Wel kwam Clark, toen de overige rijders al zo'n 15 ronden hadden afgelegd nog even ln de baan waarna hij het rondcre- cord scherper stelde, doch een rol van betekenis was er uiteraard niet meer voor hem weggelegd. De Nederlan der Car el Godin de Beaufort werd met zijn vier cilinder Porsche zeven de met één ronde achterstand op de winnaar. In de wedstrijd voor grand tu- rismo's werd de Amsterdammer Ben Pon met zijn Porsche Carrera Abarth tweede in de klasse tot 255 cc. Hij finishte een kleine tien seconden achter winnaar Joakim Bonnier.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6