BARTOK IS MIDDELPUNT VAN „WEENS FESTIVAL" Chaotische toestand in bloembollenhan del Katwijkse visserij-optocht in teken van zeehaven kunst Hoogtepunt Wachter in „Dantons Tod" N Helaas geen volledig beeld Duizenden slaan de kleurige stoet gade mmmL Ogdoti: pianistisch fenomeen kc\leiöosc^9P Friese Nassau's op Frisiana Eregelden voor kunstenaars L l De 15000 ste lieden verwacht (Van onze Weense correspondent) OG nooit heeft het Weense Festival een zo duidelijk stempel op de stad gedrukt als tijdens dit seizoen. In de étalages van de binnenstad, maar ook van de buitenwijken zijn grote foto-mon tages aangebracht van de dirigenten, zangers, zangeressen en de meest bekende solisten die dit Festival opluisteren. Bij nader toe zien echter bemerkt men dat deze reclame, die overigens zeer smaakvol is, haar oorsprong niet vindt bij de Festival-directie, maar bij een aantal internationale grammofoonplaten-maatschappijen, ie de sterren van het Festival als lokvogels gebruiken om hun ngspeelplaten aan de man te brengen. Ook hier gaan cultuur en :ommerciele overwegingen hand in hand. heroi Irukti ijn o LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 JULI 1963 ;ulver chronologisch lag de Bartok- N vond. toevertrouwd aan het Sym- hony Orchestra van Londen, pre- ies in het midden. Daar tüdens dit festival slechts twee buitenlandse or esten optreden uit Londen en el loekarest stelt de Weense kritiek let de gebruikelijke hoge eisen. Vry- el alles wat het Londense ensem- le presteert wordt geprezen: de Iterste discipline, de accurate uit- oering. de klank van de blaasinstru- ïenten en de enorme kracht van het lagwerk. Dit laatste is inderdaad fe- iomenaal. Het overstemt de strijk- istrumenten volledig. Het gevolg is an dat de Engelse violisten als enige roep er minder goed van afkomen, rat overigens begrijpelijk is. De We- iers zijn namelijk door hun eigen hilharmonisch orkest zo verwend, dat (j overal elders tevergeefs naar de achte. homogene en fluwelen klank an hun eigen strijkers zoeken. Deze iet reserve uitgesproken Weense kri- iek op het Londense ensemble is ge- lOtiveerd bij de uitvoering van klas- leke orkestwerken, vooral van Beet- pven. Schubert en Bruckner. Demu- lei uit Londen blijken veel minder omantisch of sentimenteel te zijn W, an de Weners: Daartegenover staat ran dat de Engelsen een Bartok veor- effelijk interpreteren: veel echter n authentieker dan het Weense en- tmble ooit zou kunnen. Onvergetelijke solist De Bartok-avond was een evene ment, wat niet alleen te danken was an de dirigent Solti, maar ook aan et ensemble dat voor deze moderne Ignatuur zeer gevoelig blijkt te ijn. Uitgevoerd werden: De wonder- jke mandarijn, het Concert voor or est en het tweede pianoconcert. De t van dit laatste zal Wenen niet poedig vergeten en ook het overige 1 uitenland zal er goed aan doen de laam van deze 27-jarige Engelse ianist te onthouden, want hij zal aarschünlijk tot de grote oritest- lanistcn van de toekomst gaan be- I oren. En toch schijnt deze John Igdon hü heeft veel prjjzen be- aald op Internationale concouisen in 't geheel niet voor de vleugel fpredestineerd te zijn. Hij maakt tn ietwat dikke en logge Indruk men verwacht dat hij in het ewone leven geen raad weet met jjn figuur. Hij schijnt een typische „goede lob- js„ te zyn, die 't goed bedoelt, maar Jitussen ongelukken maakt. Vooral jn kleine dikke worstvingers beant- oorden niet aan ons droombeeld i lenige pianohanden. En toch: ontpopt zich als een machtig pia- •virtuoos, die z'n Bartok zo authen- en dus zo fortissimo speelde, dat snaar van de vleugel in het eer gedeelte sprong. Desondanks teelde Ogdon door en al dadelijk na et begin had men de indruk dat hij let alleen een meester is van 't mo- ernste fortissimo, maar ook van het sderste pianissimo dat men van die leine en dikke vingers nooit had acht. voel van nature verzet, maar intussen is de doorbraak gelukt en zal men in Wenen niet meer kunnen beweren dat de muzikale reactie zich in deze stad heeft verschanst achter een bol werk van conservatisme. Daarom staat het zg. conservatieve Weense publiek nu in vuur en vlam voor de opera „Dantons Tod'' van de Oostenrijker Von Einem. welk werk nu in het Theater an der Wien ei genlijk werd herdoopt. Na de pre mière van 1947 in Salzburg is het werk onveranderd gebleven, maar wij zijn rijper en ontvankelijker gewor den en ook de vertolking heeft intus sen aan diepte en overtuiging gewon nen. De dragende kracht op het to neel is Eberhard Wachter, een van de jongere nog geen 35 jaar en be te zangers van de Weense opera. Door zijn openheid voor het nieuwe wist hij aan de titelrol niet alleen de mo derne onmiddellijke en harde dictie te verlenen, maar bereikte hU ook een muzikaal plastisch relief. In de partituur neemt de rol van Danton de eerste plaats in, maar ook op het toneel was Wachter de centrale fi guur, die aan de voorstelling het no dige cachet gaf. Deze verdienste komt nog duidelijker in het licht te staan, wanneer men Wachters optreden in „Pelleas en Melisande" van Debussy daarmee vergelijkt. Het impressionis tische, symbolische en sprookjes achtige van Debussy ligt hem min der goed dan het moderne, realisti sche en harde van „Dantons Tod", dat niets versluiert en direct op ons afspringt. Sprankelende Egon Hilbert De man die het Theater an der Wien tot het brandpunt van het Fes tival heeft gemaakt, is Egon Hilbert, een man met sprankelende ideeën die ook vorig jaar de opera „Lulu" in dit theater tot een wereldsucces heeft weten te maken en die nu op de ge dachte is gekomen om „Dantons Tod" tot nieuw leven te wekken. Ofschoon er in de opera van Von Karajan tij dens het festival veel meer „te doen" is, blijft toch het Theater an der Wien het kristalisatie-punt. waar nieuwe ideëen voor het festival worden geprobeerd en gerealiseerd en dat alles onder de inspirerende leiding van Hilbert. De grote culturele sen satie nu van dit seizoen is het feit dat deze Egon Hilbert ook nog tot eerste administratieve directeur van de opera werd benoemd. Een jaar lang had Erich Schafer uit Stuttgart deze taak als „rechterhand van Von Karajan" vervuld, maar om gezond heidsredenen moest hij zich terug trekken. Daarop deed Van Karajan het voor stel om Hilbert te benoemen en de minister ging inderdaad op dit voor stel in. ofschoon hjj jaren geleden een zo hooglopende ruzie met Hilbert heeft gehad, dat deze zijn ontslag nam als administratieve directeur van de opera. Nu keert hij in deze fun ctie weer terug en het is een gunstig teken dat de „lastige'Won Karajan zich heeft uitgesproken voor de „niet gemakkelijke" Hilbert. Het zal waar schijnlijk wel weer tot conflicten komen, maar voor de opera is het te hopen dat deze met Weense élégance worden bijgelegd. Het muziekleven in Wenen kan 'n nog betere toekomst tegemoet gaan onder de leiding van het unieke tweemanschap: Von Ka rajan en Hilbert. Want Von Karajan is een groots dirigent. Hilbert een energieke en moderne manager, maar dan van het type dat ideeën heeft en vooral culturele idealen. H.M. de Koningin lieeft erin toegestemd enige documenten en voor werpen uit het Koninklijk Huisarchief te Den Haag beschikbaar te stellen voor de internationale tentoonstelling „Frisiana". Op deze expositie, die van 16 tot en met 21 september in Leeuwarden wordt gehouden, is een afdeling gewijd aan de Friese Nassau's. Het Vorstenhuis van Nederland heeft nauwe banden met Friesland, waar van 1580 tot 1765 steeds stad houders van het Huis van Nassau hebben geregeerd. Willem van Oranje was de eerste stadhouder en met hem begint de afdeling Friese Nassau's op de tentoonstelling. In een reeks por tretten en voorwerpen, die allen be trekking hebben op het Vorstenhuis, komt ook het huiselijk leven der Nassau's naar voren. Marijke Meu, de echtgenote van Johan Willem Friso, onderhield tot haar dood. in 1765, een intensief hof leven In de stad Leeuwarden. Van haar en van onder meer Albert Agnes, Prinses van Oranje Nassau, zyn portretten beschikbaar gesteld voor de „Frisiana". Schilderijen van de Nassau's zijn afkomstig uit de ambtswoning van de commissaris van de Koningin in Friesland en uit de diverse musea in het land. Een belangrijke bijdrage komt o.m. uit het Fries Museum. De oud-directeur van dit museum, dr. A. Wassenbergh, zal zich met de inrichting der inzending Friese Nas sau's bezighouden. Middelpunt van de afdeling is het portret uit 1892 van de toen 12-jarige Prinses Wilhelmina, waarop zij in Fries kostuum staat afgebeeld. Por tretten van het Koninklijk gezin en een aantal Oranjebomen uit de kas sen van het Paleis Soestdjjk sluiten de afdeling „Friese Nassau's". Evenals over 1962 heeft de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, besloten ook over 1963 aan een aantal letterkun digen, die een belangrijke bij drage tot de Nederlandse litera tuur hebben geleverd, een bij zonder eregeld toe te kennen. Op advies voor de raad voor de kunst heeft de staatssecretaris deze bijzondere eregelden voor dit jaar verleend aan de letter kundigen: Ina Boudier-Bakker, Jacques Bloem, F. Bordewijk, Jan Engelman. Adriaan Roland Holst en Simon Vestdijk. Expeditie na or Bre tagne P. R. O. PeRer jubileert Voor het ethnomusicologisch archief van het Instituut voor Muziekweten schap der universiteit van Amster dam is onder leiding van drs. E. L. Heins een ethnomusicologische expe ditie vertrokken naar Bretagne ten einde in verschillende plaatsen band opnamen te maken tijdens een mu ziek- en dansfestival, georganiseerd tegen de achtergrond van de Kelti sche cultuur. De traditionele Bretonse muziek neemt een belangrijke plaats in tij dens deze feesten. Ook komen ver tegenwoordigers der folkloristische muziek uit Ierland en Schotland naar Bretagne. Bovendien is het de ge woonte. elk jaar een of meer niet- Keltische groepen uit te nodigen. Zo komen dit jaar een doedelzak- en tamboerskorps uit Du Berry en een dans- en muziekensemble uit Bul gaars Thracië. De expeditie beoogt niet alleen de theaterprogramma's op de band vast to leggen, maar vooral liederen en instrumentale stukken die niet tot het officiële repertoire behoren en juist daardoor van weten schappelijk belang zijn. Op 1 september a.s. zal het een halve eeuw geleden zfjn dat P. R. O. Peller (pseudoniem van mr. E. Fran- quinet) zijn eerste luchtvaartverhaal publiceerde en wel in de Provinciale Noord-Brabantsche en 's-Hertogen- bossche Courant. Hü was toen 17 Jaar. Sedertdien zijn vele artikelen en boeken gevolgd, die niet alle de luchtvaart tot onderwerp hebben maar ook betrekking hebben op folklore, toerisme, natuur- en land- schapbeschrijving. het strafrecht boerderijtypen in Limburg. In boekvorm publiceerde hü In 1927 zün eerste werk: een bundel verhalen in Maastrichts dialect, het dialect van de stad waar hü op 6 januari 1896 werd geboren. P. R. O. Peller die sinds 1932 voor do KRO geregeld luchtvaartonder- werpen behandelt (de laatste Jaren ook ruimtevaart» schreef voor deze omroep ook een aantal hoorspelen op het gebied van lucht- en ruimte vaart. Mr. Franquinet ls sedert 1947 vice- president van de rechtbank te Roer mond. Geen overijling bij afbraak van teeltbelieersing (Van een bijzondere medewerker) De voorzitter van het Pro- duktschap voor Siergewassen, dr. A. J. Verhage. zei tijdens het debat over de afschaffing van teeltbeheersende maatregelen we schreven hierover gisteren reeds in een deel van onze op lage dat men nu niet kon overgaan tot het nemen van een besluit voor tulpen. Er heerst op de bloembollenmarkt tengevolge van vorst- en waterschade een chaotische toestand. Men kan deze niet nog eens verergeren door bekend te maken, dat het P.V.S. de teelt van tulpen op 1 augustus 1964 zal afschaffen. Hij werd door de heer Sterringa tot deze uitspraak verlokt. De heer Sterringe wilde nu doorbij ten, daar in Europees verband loor moderne muziek veroverd Door dit Bartok-repertoire ten ge- ore te brengen heeft het ensemble u-it Londen nog Iets anders bereikt: et veroverde een groot deel van het :t kan Miservatieve Weense publiek defi- kleuiitief voor de nioderne muziek. - Ook het Konzerthausgesellschaft. JQ Ie van 1945 af alles gedaan heeft om et moderne tot doorbraak te bren- m, heeft eindelijk een overwinning 'iaald De zaal was stampvol en.het iliek raasde van enthousiasme. '"■"V/Ilet klapte zolang, dat Solti zich ten- Ulllotte tot een toegift liet overhalen. ^Bit in Wenen bij 'n orkest-uitvoering ^Hlden voorkomt. Jarenlang bleef de ^B&l van het Konzerthausgesellschaft ^Heg en stroomde het publiek naar de incurrence in de Musikverein, waar og altüd uitsluitend klassieke muziek van tn gehore wordt gebracht. De door- „h: raak is ook in Wenen gelukt en arkt anneer de tekenen niet bedriegen, il de aanhang van de conservatieven rote J lusikverein teruglopen en heeft het t f45, onzerthaus het pleit gewonnen, op rep" )orwaarde echter dat de uitgevoer- (jwiel e moderne muziek goede kwaliteit jsos* (eft en men zlch njgt experi- lentcn beperkt. Want daarvoor is ttk het meest vooruitstrevende pu- '"i Hek in Wenen niet voor te vinden, esche n het nieuwe museum voor moderne nunst worden tijdens dit Festival ook -Muziekavonden gegeven, die echter I Sheel in het teken staan van het tperiment. 2—3, 1951 radio aan, rg. 1 !LTJ f 1.25 f2.- die met veel improvisatie de kijken den toch nog een aantrekkelijk ge heel hebben weten voor te schotelen. Goede muziek Het is een goede gedachte ge weest die ook zeker werd geap precieerd de drumband met majorettes van de Rijnsburgse chr. gymnastiekvereniging DWS de optocht te laten openen. In hun fleurige roodwitte unifor men maakten zij een keurige in druk. Dat zij menig applausje oogstten was begrijpelijk. Ook de beide Katwijkse drumbands ,.DVS" en Amicitiahebben er lustig op los geslagen en geblazen. Zij verdienen, hoewel kleiner in aantal, eveneens heel veel lof! Jeugdige gymnasten van de Sport vereniging „Katwyk aan den Rijn" en de gymnastiekvereniging „Hercu les" uit Katwijk aan Zee vormden leuke groepen met hun aan vissers garen geplakte «papieren» haringen en scholletjes, die. door de bewegin gen van de kinderen, in zee leken te zwemmen. Ook de stoere voetballertjes van de v.v. „Katwijk", compleet met doel en net. droegen van deze „zwemmende" bewoners van de zee. Een prinses Tegen uitwassen (7 Ifs een „open" kriticus in de „Wie r Kurier" noemt de prestaties al- een „verward, muzikaal en 'gologisch belangrijk concentraat infantilisme, gebrek aan fan- Mie en een ernstig streven naar een nieuwe muzikale uitdrukking Maar te hopen dat deze jonge kunste- ophouden me' hun kinderach- gedoe. Waarom moet er nu be lt met een fles cognac tegen een ong worden geslagen en moet er eritseld worden met het kaft van boek?" Dat zijn uitwassen, waar in zich het gezonde muzikale ge- (Van onze visserijredacteur) Katwijk brengt deze week de noodzaak van een eigen haven wel zeer in het bijzonder onder de aandacht. In de eerste plaats door de (boven verwachting) drukbezochte visserij-tentoonstel ling in het Wandveld, maar verder ook door de talrijke evene- menten, die deze expositie omlijsten. Heel duidelijk werd die be klemtoond in de visserij-optocht, die gisteravond door de met vele duizenden toeschouwers omzoomde straten van de vissers-bad plaats trok. kgen De junioren van de voetbal vereniging ..Katwijk" bijvoor beeld droegen borden mee, waarop te lezen stond: ..Ons doel? Katwijks haven! Wanneer een feit? Als er wordt gegra ven!" En 't Hobbyhuis voerde de inslaande kreet ..Waar blijft de haven?" op een aantrekke lijke, echt Katwijkse wagen met ..Waar blijft de haven?" Dat was een van de slagzinnen uit de optocht. (Foto L.D./Jaap Duyn/Katwijk/Zee. vissersvrouwen en -kinderen, de vuurbaak en het witte kerkje. Werd dit havenplan en de bittere noodzaak daarvan voor de Katwijk se visserij wel zeer nadrukkelijk ge accentueerd, toch hadden wij in deze beslist niet onaantrekkelijke optocht graag meerdere facetten van de visserij willen zien. Ook viel het op. dat zo bijzonder weinig plaatselijke verenigingen en orga nisaties luister bijzetten aan deze visserijmanifestatie. Deze opmerkingen moesten ons van het hart, al willen wij daarmede niet zeggen, dat de duizenden belang stellenden niet genoten hebben van deze als lichtstoet «helaas door het weer met weinig licht» aangekondig de optocht. Zij was de moeite van het wachten en kijken beslist wel waard. Hulde aan allen, die hebben meege daan en hulde aan de organisatoren, Er was ook nog een prinses In de I stoet. Een visserij-prinses met twee hofdames in een door twee paarden getrokken open landauer. De meeste I toeschouwers zullen dit niet hebben I opgemerkt en eerder hebben gedacht, I dat men met dit onderdeel van de optocht iets wilde laten zien van de Katwykse klederdracht. Wanneer men het had geweten dan zou men haar zeker lulde hebben toegejuicht. J Niets duidde er echter op, dat het een prinses was! Deze klederdracht werd wel uitge- 1 beeld door twee lieftallige meisjes en een visserman-in-de-dop. die naast zich een mandje had staan met aller lei soorten vis. ZU zaten in een klein, door een pony getrokken wagentje en hadden allo aandacht van do kij kers. Hulpmiddelen De Vereniging van Schlppers-Eige- naren deed mee met een zeer at tractieve wagen met allerlei hulp middelen voor de visserij als netten drijvers, touw enz. Boven op deze onzichtbaar gemaakte bestelauto stonden een kotter, een waarschu- wingslicht en een windwijzer. De Visserij school bleef ook niet achter met de bemande sloep, de rederij en haringhandel Parlevllet en Van der Plas toonde echte Katwijkse visprodukten, er was een wagen vol met nettenen jongelui en verder reden er nog enkele auto's mee van aan de visserij leverende bedrijven. toch geen maatregelen te ver wachten zijn. Er waren maar heel weinig belang stellenden op de publieke tribune. Ieder in het bloembollenvak wist. dat 't onderwerp teeltmaatregelen in een besloten zitting wordt behandeld. „Wc doen dit, aldus dr. Verhage" om de bestuursleden niet vast te leggen aan een bepaald standpunt. De heer Sterringa nam na een paar treurende heren, die de nood zaak van de afschaffing van de maatregelen door de E.E.G. in zeer vele woorden slechts node toegaven, het woord. Hij stelde, dat men nu weet dat het vrijgeven van de "eelt van narcissen moet worden bezien als een aankondiging van de ophef fing van de maatregelen bij tulpen en hyacinten. Nederland zal moe ten gaan concurreren door kwali teit, marktonderzoek, grotere efficien cy en zal ook moeten overwegen of er ruimte is voor een grotere pro- duktie. Men mag er op rekenen, dat het buitenland nu een tien maal gro tere druk zal uitoefenen om het uit voer verbod van plantgoed door Ne derland ongedaan te maken. Nu ls dit hét moment. Wachten we af dan kunnen we zelf ons standpunt niet meer bepalen. Dr. Verhage repliceerde, dat hem het ogenblik nog niet Juist geleek. Er is nog geen gemeenschappelijk be leid. Pas als dit beleid er is. zal men de uitvoer van plantgoed niet meer kunnen verbieden. De eerste stap behoeft nu weer niet zo groot te Groot succes voor Ashkenazv De Russische pianist V Lad mar Ash - kenazy heeft gisteravond In het Kur- haus 'een grandioos succes behaald met z(jn vertolking van Rachmoni- nows* derde pianoconcert ln samen werking met het Residentie-Orkest onder leiding van Ferdinand Leitner. HU betoonde zich een groot kunste naar. wiens faam op zo jeugdige leef tijd 26 reeds alleszins gerecht vaardigd is. Naar men weet is Ashke- nazy de prijswinnaar van het con cours Koningin Elizabeth 1956 en het TsJ a ikowsky-concours te Moskou. Hij ls wellicht de meest briljante pianist onder de Russische jongeren en heeft dit tijdens zijn vertolking alleszins waar weten te maken. De kennismaking met hem heeft aanleiding gegeven tot grote voldoe ning. zün Voor de narcis is er ruimte en men kan daarmee ervaring opdoen. Behalve dit technische argument voerae hij een veel ernstiger aan. De ontwikkeling op de binnenland se markt voor bloembollen maant tot uiterste voorzichtigheid. De oogst va tulpen is zeer slecht. Zo slecht, dat de orders niet geheel zullen kun nen worden uitgevoerd. De Bond van Bloembollenhandelaren zal dit zelfs aan de afnemers moeten mededelen. Zeer terecht, volgens dr. Verhage. De oogst wordt 20 tot 30 lager dan verleden jaar geschat. Er is een tekort aan leverbare bollen en voor het plantgoed worden hoge prU- zen gegeven. De heer Sterringa verwachtte enig inzicht van de kwekers, die niet het ge hele areaal zouden volplanten. HU was bang dat de beslissingen over het, vak uit Brussel zullen komen. Hij is van mening dat het bui tenland dan voor de keus zou wor den gesteld met ons mee te gaan of wij met hen. Dat laatste zouden ze niet eens leuk vinden. Hij bleef alleen staan. Enkele he ren waren van mening, dat de kwe kers leverbaar goed aan de markt zouden onttrekken. „Daarvoor moe ten ze dan wel geld hebben" aldus de heer de Vroom en. Het draaide er op uit, dat het voorstel van de heer Sterrringa nog een poosje op tafel blijft liggen. Do hyacinten worden met 5f> uitgebreid, omdat de maatregelen hiervan het langst te handhaven zullen zün. De tulpen met tien procent en de narcis sen met tien procent. De minimumprijzen blijven dezelf de als verleden jaar. De ravage op de narcissen markt wordt hersteld doordat men geen tonnengoed meer mag verkopen, maar slechts onge- raapt. De prijzen zün f. 1000 voor grove en f. 1200 voor fUne narcis sen. B(j de verordeningen maakte do heer Braan bezwaar tegen de inlni- mummaten van de „oude parkieten" Die moeten in plaats van tien 9 worden. Het leek dr. Verhage te spU- ten dit te horen. Het is namelük een beroemd rijtje: Amlral de Con stantinople, Café Brun, Café Pur- pre. enz. Deze beroemde uitzon deringen zün bekend. Een commis sie zal alles onderzoeken. De stoet werd besloten door een groot aantal vaak door moeders begeleide Jongeren met lampions en enige, ook weer met lampions van binnenuit verlichte personenauto's. Verleden Byna waren we nog vergeten te vermelden de oude T-Ford, die nog ingereden moest worden en waarmee de optocht werd geopend. In deze voor de huidige generatie auto uit de oude doo6 zat als een vorst de secretaris van het Comité Visserij- week Katwijk, de heer Jan van Rijn, die minzaam zwaaide met z'n stro hoed en spontaan door de toeschou wers werd toegejuicht! Al met al een visserU-optocht, die, ondanks enige tekortkomingen, toch zeker wel als geslaagd mag worden aangemerkt. Voor de zoveelste maal deze week werd immers de aandacht gevestigd op de verlangen dat in deze vissers-badplaats leeft: Katwijk wil een haven! (Van onze visserijredacteur). I)e nationale visserij-ten toonstel ling te Katwijk aan Zee mag zich in een overweldigende belangstelling verheugen. Men verwacht, dat van avond omstreeks zes uur de 15.000 ste bezoeker de controle zal passeren. Gistei-avond na sluitingstUd deelde ons secretaris Jan van Rijn mede, dat in vier dagen omgeveer 12.000 perso nen de expositie hebben bezocht en dat men goede hoop heeft heden avond de 15.000 vol te maken. Tot de bezoekers behoren niet al leen Kat wij kers en ingezetenen van de omliggende gemeenten, maar ook vele Duitsers en zelfs Fransen, Belgen en Engelsen. Niet alleen de organisatoren, maar ook de standhouders zün bijzonder tevreden over deze expositie. ZU over treft tot nu toe de verwachting. Deze visserman-in-de-dop trok veel bekijks. (Foto L.D./Jaap v. Duyn/KatwUk/Zea.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7