Schneider en Hajer slaan door de aanval van Woodcock-Frost Drukkende hitte sloopt conditie wandelaars Holland ook me stevige bries superieur aan het Friese team MAPLE LEAF KAUWGOM Eindelijk Nederlands succes in Hilversum EMERSON wordt geen prof Wegploeg mi samengesteld DE VRIEND SCHAP TOT DE MIDZA Tweede dag ierdaagse 93 uitvallers Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 25 juli 1963 Derde blad no. 31016 Ishiguro, die de Columbiaan.se pot-1 (VS) ■{■ta zakelijk terugtrok Tennistoernooi van de „Leidse Hout" Een half uur had de wedstrijdlei ding gisteren uitgetrokken voor de partij in het H.E. B. tussen Tiele en Walenkamp. Mevr. Westerhout, die was gevraagd dit duel te leiden, had gezegd maar een half uur beschik baar te hebben. ..Geen bezwaar", zei de wedstrijdleiding „dan is die partij allang afgelopen". Zon goede twee uur later kwam een doodvermoeide Tiele van de baan, hij had een ver boven zijn kracht spelende Walenkamp met 6-4, 12-10, maar net kunnen bedwingen. Walenkamp speelde alles of niets en het zat hem. dat dient wel even te worden gezegd, daarbij niet tegen. Een pluim voor deze prestatie mogen we hem echter niet onthouden. Verrassend was verder de neder-1 laag van Urlus tegen de Duitser Sal- I zer, 6-3, 4-6, 4-6. Kennelijk had Sal- i zer het spel van Urlus goed bekeken. I want van meet af aan probeerde hij j de bal ver in het achterveld te hou- j den, zonder daarbij veel vaart te geven. In de tweede set kreeg die goed. gekozen tactiek zijn beloning, i want Urlus liet de aanval steeds j meer varen en hij groef daarmee zijn graf. In het D.E. B. twee gemakkelijke overwinningen van resp. mej. Overdy- kink op mej. De Jager 6-2. 6-2 en van mej. NiJeboer op mej. I. Kengen, 6-1, 6-2. Heel wat moeilijker had Mulder het in het H.E. C. tegen Hollebrandse. Vasthoudende spelers als beiden zijn, werd het een slijtageslag, die tenslot te Mulder na ruim twee uur spelen in zijn voordeel beslechtte, 6-4, 5-7, 6-2! WIELRENNEN De sportcommissie van de KNWU heeft de definitieve wegploeg i profs) bekendgemaakt voor het wereld kam pioenschap in Ronsse. Het zyn: Piet Damen, Dick Enthoven, Ab Gelder mans, Jo de Haan, Jan Hugens. Jan Janssen, Peter Post. Huub Zilverberg. Reserves: Jo dè Roo, Piet van Est, Piet Rentmeester en Ad Blemans. (Van één onzer verslaggevers» Twee merkwaardige gebeurtenissen hadden er gisteren plaats op de internationale kampioenschappen van Nederland in Hilver sum. Allereerst was daar de verrassende, verheugende zege van het Nederlandse dubbel Hajer/Schneider op de combinatie Frost VSWoodcock (Austr.), waardoor onze spelers in de kwart finale kwamen. En voorts was daar de mededeling van Emerson op het terras, dat hij na nog een jaar „groot" tennis in elk geval niet naar het profkamp zal overgaan, welke resultaten hij dan ook zal behalen. Emerson is van plan in 1965 in zaken te gaan. „Misschien dat de naam Emerson terug komt in de tenniswereld, maar dan is dat Emerson jr.", aldus de sympathieke Australiër nr. 1. die wegens een rugblessure senmaker Alvarez koel en zakelijk I terugtrok. Diepraam (Z.-Afr.) versl. terug wees met als voornaamste Roche (Austr.» 6-4,1-6,6-4. wapens een fraaie, soepele backhand i De samenstelling van de kwart en service. I finales is daarmee: Emerson- Wat de racketvirtuozen 's avonds Ishiguro. Bresson-Forbes. Newcombe- doen? We troffen Judy Tegart. die Drvsdale en Fletcher-Diepraam. haar verdriet over de nederlaag tegen Dames enkelspel 3e ronde: Leslie Christiane Mercelis. haar Belgische Turner «Austr.» versl. Coosje de dubbelpartner. probeerde te vergeten Jongh «Ned 6-2. 6-1. Christiane met het organiseren van een party. Mercelis «Belg.» versl. Judy Tegart Mede-organisator, haar Australische (Austr.) 6-2, 6-4. landgenoot Tony Roche, die door de j Zuid-Afrikaan Diepraam van de kwartfinale werd weggehouden in een wisselende wedstrijd waarin de beide spelers om beurten schitterende „winners" lieten volgen door arm zalige missers. Kaye Denning, Judy Tegart, Noelene Turner en Tony Roche, Geoff Knox. Martin Mulligan zeiden hun medewerking toe. Emer son kwam misschien even kijken ADVERTENTIE brengt U voorspoed. Zie maar eens hoe snel Uw kaart vol is. Contact De zege van Hajer-Schneider dat het contact onze jonge spelers met sterke buitenlanders buitengewoon nuttig is en dat het heus wel de moeite loont om in tegenstelling tot wat in een der grote dagbladen in ons land werd beweerd geld in buitenlandse trips te steken. Wij hopen dat de KNLTB haar plannen voor uitzending naar Austra lië van Okker en Hajer niet zal laten schieten. De zege van het duo Hajer- Schneider werd bevochten op de vol uit vechtende Frost-Woodcock. Basis van die zege was de onvermoeibare aanval van beide Nederlanders en hun beider, althans in deze partij, sterk en constant serveren en volle ren. Het werd tenslotte na vele span nende momenten van 5-1 voor Schneider-Hajer 5-4 op de service van Hajer een 7-5, 2-6, 6-4 zege! Emerson liep gisteren met een don ker gezicht rond over het tennis park van de HLTC. De reden daar van was het telegram van de Spaan se tennisbond dat laconiek zei: „San- tana slechte gezondheid moet rust houden!" Geen Santana dus in Hil versum. HLTC-voorzitter, de heer J Mulder was zeer verstoord, „ik zal hem niet weer uitnodigen of hy moet werkelijk doodziek zijn. Hij heeft een contract getekend! Ik geloof van die slechte gezondheid niet zo veel. De ware reden zal zyn dat zijn vrouw EVERT SCHNEIDER élan voor de aanval 3 weken terug een baby heeft gekre gen en dat hij daarom bij haar wil blijven. Dat is begrijpelijk, maar laat hij dat dan ronduit zeggen". Veteraan Howe Emerson heeft echter een waardi ge vervanger gekregen in zijn land genoot Bob Howe. Met deze ervaren, vooral in dubbelspel uitblinkende, tennisveteraan (Howe is nu 38) schakelde hij gisteren in een pittige en zeker niet eenzijdige strijd Scholtz- Kuypers uit, 7-5, 6-3. Howe toonde geen spoor van vermoeidheid in deze partij en dat is zeker vermeldens waard. want een half uur tevoren had hij verloren van de Zuid-Afri kaan Drysdale met 12-10, 6-8, 3-6 na 2% uur spelen! Drysdale had zo weinig vertrou wen in zijn eigen optreden dat hij na afloop in het gezellige clubhuis van de HLTC vertelde er ernstig over te hebben nagedacht een plaats te reserveren in het vliegtuig naar Jo hannesburg. Een voortreffelijke prestatie lever den de Fransè junior Bresson, die niemand minder dan Mulligan uit schakelde met. een prachtige, beheer ste mengeling van aanval en verde diging, 6-3, 4-6, 5-7 en de Japanner Laatste (lag van de Kaagweek De Hollandse Regenboogzeilers heb ben op de laatste dag van de Kaag- week hun voorsprong op de Friezen nog aanzienlijk vergroot. Met een verschil van ruim 30 punten wonnen de voor Holland uitkomende Kaag- leden deze 45ste ontmoeting. Op deze laatste dag stond een vrij harde, soms vlagerige wind en tot veler teleur stelling slaagden de Friezen er in dit weertype niet in om Holland ernstig te bedreigen. AI by de start kwamen enkele Friezen aan de staart van het pelo ton te liggen door slecht positiekie- zen. De in het midden liggende team genoten deden geen poging de ach terblijvers bij te halen en daarmee stond een nederlaag al van te voren vast. Van de Friezen opereerden Al- berda en De Vries in de voorste li nies, maar verder dan een derde en vijfde plaats kwamen zij toch niet. Van het Kaagteam zeilde Krijn Tol een goede wedstryd. Hij maakte zich los uit het veld en rondde vrij de eer ste merktekens. Daar achter hem Bos en Van der Velde kwamen kon Hol land moeilijk nog iets gebeuren. Bak ker en Gebuis zorgden dat de achter hoede van de Friezen niet kon op rukken. Met de plaatsen 1, 2, 4, 7. 8 behaalde Holland een ruime zege. Eindstand: Holland 14.3, Friesland 94.1 punten. Holland won tot nu toe 21 keer. Friesland 24 keer. De Pampus-teamwedstryd tussen het Kaagteam en dat van de zeilclub Asiénto uit Curacao leverde een be nauwde zege op voor het Kaagteam Het scheelde niet veel of in de wed stryd van gisteren had het Curacao- team de vier eerste plaatsen ver overd en daarmee de grootst moge lijke overwinning in een wedstrijd behaald. Het was alleen aan J. Gree- velink te danken, die de vierde gas-1 tenzeiler van de vierde naar de acht- ste plaats wist te werken, dat zulks niet geschiedde. Niettemin, de gasten wonnen deze race met 22.114 pun ten waardoor de eindstand tenslotte werd: De Kaag 77.2, Curacao 67.2 p. De stevige wind, die de gehele laat- ste wedstrijddag aanhield, zorgde er voor, dat bij de openklasse op deze slotdag meer scheepjes omsloegen dan gedurende de eerste dagen. Maar bo- j vendien moesten velen nog voor de eindzege vechten. Dat was vooral het geval in de Olympiajollenklasse, waar nog drie ernstig gegadigden voor de hoofd prijs waren. De best geplaatste was Tom Westen met 91 punten. Daarna volgde E. W. van Roessel met 87 en tenslotte kampioen C. A. A. Visser met 81 punten. Door een overwinning slaagde de laatste erin tot 118 pun ten te komen, maar Tom Westen kwam met zijn derde plaats tot een zelfde puntenaantal. Doordat Visser in totaal tweemaal als eerste was ge ëindigd en Tom Westen slechts één maal, kwam Visser op de eerste plaats, terwyl Westen met de tweede genoegen moest nemen. Minder heftig was de stryd in de Regenboogklasse, waar ir. G. A. Bak ker met een voorsprong van tien punten op Leen de Wit de laatste wedstryd inging. Het was voor Bak ker dus zaak terdege rekening te hou den met de Zaankanter, de overigen konden hem niet meer bedreigen. De strijd was dus minder fel dan in de Braassemweek. maar dat belette niet, dat Van der Velde en Cor Kist toch om de eer van de overwinning voch ten, een strijd, die door de eerste ge wonnen werd Tweede werd Kist, derde v. d. Hulst, vierde Hofland en de eindstand werd: 1. ir. G. A. Bak ker 97 pnt.; 2. J. Hofland 85 en 3. C. W. Kist 84 punten. In de overige klassen waren de eindstanden: Flying Dutchmanklasse1. H. C. Blok 97 p., 2. F. H. Imhoff 81 p., 3. J. H. Verheus 56 pnt. Valkenklasse: 1. E. Rolf v. d Bau- men 100 p., 2. J H. de Wilde 78 p.. 3. H. Kirkenier 77 p., 4. E. J. Hoppe 69 pnt. Finnjollen: 1. Koos de Jong 91 p., 2. H. J. de Jong jr. 88 p., 3. A. A. Hofland 88 pnt. Soloklasse: 1. Jack Holt (Eng.) 142 p., 2. B. C. Fock 130 p., 3. G. Brouwer 117 pnt. Vaurienklasse1. F. Henry 105 p., 2. G. A M. Saraber 103 p., 3. C. van Noort 85 pnt. 12 M2 Sharpieklasse: 1. W. Gulde- mond, 2. C. A. Se ret, 3. R. Cassander. Pampusklasse: 1. G. K. Pauli 2. L. J. A. de Wit, 3 G. Biesot, Spankerklasse1. ir. L. P. Herfst, 2. F. Brinksma. 16 M2 Streepklasse1. W. Spaar garen. 2. J. Visser, 3 J v d. Koov. Flying Juniors: 1. D. Dudok van Heel, 2. A. Schimmer. aterpoloteams tegen «Ie Belgen De Nederlandse waterpoloploegen, die zondag in Hoagezand tegen Bel- maar zou in verband met zijn partij spelen, bestaan uit de volgende vandaag tegen Ishiguro vroeg naar j spelers: bed gaan. Ken Fleicher en Lesley De nationale ploeg: Hermsen «Rob- Turner kwamen beslist niet. Fletcher krijgt vandaag Diepraam tegenover zich en Lesley Turner vermoedelijk de Amerikaanse baseline-specialiste. Dorothy Knode. 'TT' Van het damesfront moet tenslotte nog wel even apart worden vermeld de goede tegenstand die Trudy Groenman gaf aan de Australische Lesley Turner, no 2 van de Austra lische ranglyst (2-6. 6-2. 6-0». Uitslagen Dames enkelspel, tweede ronde: Leslie Turner «Austr.» versl. Trudy Groenman «Ned.» 2-6, 6-2. 6-0. Mar garet Hunt «Z.-Afr versl. Anja Le- poutre (Ned.) 6-1, 6-4. Dorothy Knode (VS» versl. Kay Denning (Austr.) 6-2. 4-6. 6-1. Renee Schuur man «Z.-Afr.» versl. Jenny Ridder hof «Ned.» 6-3, 6-0. Noele Turner «Austr.» versl. Annette van Zijl (Z.- Afr.) 6-3, 6-2. Heren enkelspel. 3e ronde: Emer son «Austr.» versl. Phillips Z.-Afr.) 6-4. 6-2. Bresson «Fr.» versl. Mulli gan (Austr.) 3-6, 6-4, 7-5. Forbes (Z.- Afr.) versl. Davidson (Austr.) 6-4, 10-8. Drysdale (Z.-Afr.) versl. Howe (Austr.) 12-10, 6-8, 6-3. Fletcher ben», De Vries «Neptunus». Van Dorp AZPCVan den Hoofdakker (AZPC». Leenards «ZIAN». Van HZPCHarry Vriend IJ». Wim Vriend «IJ». Aalberts DZV), Wouda «Meeuwen» en Stam (Nereus). De jeugdploeg: Schmidt «Meeu wen», Van Hasselt «HZPC», Linde mans «PSV», Kater «ZIAN». Geutjes (Nept. ARoelofs SVHMaas «AZPC». Geurtsen «Sedna», Van dei- Voet «ZIAN», Van Bekkum DAW en Rohof «Thiaf». (Austr.) walk over tegen Rubinoff en Pino Cerami. Onze landgenoot Jan Hein Don- ner heeft zyn twee nog openstaande hangpartijen in het zonetoernooi in Halle beide niet tot enige winst kun nen voeren. Hij verloor zowel van de Oostduitser Uhlmann als de Fin Kanko. De stand voor de laatste ron de luidt nu: 1. Portisch (Hongarye) 13.5 pnt; 2. Larsen (Denemarken) 13. De sportcommissie van de Ko ninklijke Belgische Wielren Unie heeft voor het wereldkampioenschap op de weg voor professionals de vol gende renners aangewezen: Rik van Looy, Louis Proost. Frans Aeren- i houts. Jos Planckaert, Armand Des- I met. Benoni Beheyt, Gilbert Desmet 1 1 Mooi weer. Gezond In de natuur. Met ML-Maple Leaf. Een lekkernij. Maakt opge wekt van geest. Voor spor tieve mensen. ML-MAPLE LEAF Kauwgom In 3 smaken: peppermint, spearmint en fruit. Piet van Est heeft de profronde van Ulvenhout gewonnen. Van Est heeft vrywel steeds in de voorste li nies gestreden, tezamen met Kersten. Haast. Biemans en Snepvangers. In de slotfase liet Piet van Est zijn beide medevluchters ruim achter zich. NIJMEGEN Wat broeic- j righeid aangaat deed de tweede dag van de 47e Vierdaagse nau welijks onder voor de eerste dag. Er waren opgewekt zin gende groepen wandelaars, die het hoogste lied zingend deze temperatuur het toppunt van wandelplezier vonden, maar zelfs ervaren marcheerders ga ven als hun mening te kennen, dat het beestachtig was wat de i wandelaars die tweede dag moesten doorstaan. Het hing er maar van af onder welke condities men zich had voor- j bereid. De Nederlanders waren on- tegenzeglyk in het nadeel. Want dit eigenwijze drukkende weer met een afwezige, maar toch achter de wolken merkbare zon een temperatuur op leverend van 27 a 28 graden heb ben we dit voorjaar niet gehad. Zo waren verrassingen nimmer uitgeslo ten en zelfs ervaren wandelaars moesten onderweg bekennen dat er j ditmaal hogere eisen werden gesteld dan normaal. Wij ontmoetten in Wychen die dra- i matische figuur van een PTTer. die twaalf keer de Vierdaagse had gelo pen zonder ooit om zijn moeder te hebben geroepen. Hij startte steeds vier keer en finishte vier keer en ver telde aan buren en collega's dat die Vierdaagse hem niets deed. Zuiver een routine-kwestie, twaalf keer j Maar die fatale dertiende keer had hem te pakken. Het ging niet meer: ergens op het parcours zakte de moed hem in de schoenen en die schoenen gaven het op. De PPTT had in Wy chen een propagandist minder. Met leedwezen bekeek de man van de kant af al diegenen die al maar door marcheerden .zonder zichtbaar leed van de temperatuur. Daar was ook die opperwachtmees ter. die zijn troep ver vooruit op de Wedren arriveerde en meteen om een zitplaats vroeg. „Myn troep is gehard tegen weer en wind. maar juist niet tegen dit weer. dit lome. de bloeds omloop stremmende weer. Natuurlijk hadden we het tempo moeten aan passen. maar de cornets wisten het beter en op mijn tandvlees aange komen wacht ik maar af Zonder cornets De opper begroette met zichtbaar welbehagen een collega die met een ervaring van een tiental vierdaagsen, de troep de troep had gelaten en hun genoegdoening werd compleet toen tenslotte de troep arriveerde zonder cornets. Uitgevallen. Oe oppers mo gen op de derde dag de troep leiden en ze gaven nu al de garantie dat er geen uitvallers meer zullen zyn De man die dit alles moest regis treren knikte begrijpend. Het is een kwestie van aanpassingsvermogen. Het weertype van deze week hebben we in de afgelopen maanden, toen er getraind moest worden, niet gehad en de leidende figuren behoren daarmee rekening te houden. Onze prognose dat er in de nacht van de eerste op de tweede dag velen in dit geval 133 de strijd zouden opgeven, is uitgekomen en ook nu is het aannemelijk, dat de vermoeienis sen van die lome tweede dag een groot aantal wande'aars zullen nopen niet meer aan de start van de derde dag te verschynen. Denemarken wint jeugdtoemooi Denemarken, Nederland en Enge land hebben het internationale schaaktoernooi voor jeugdploegen. dat in Den Haag wordt gespeeld, met een krachtsexplosie besloteneen 40 zege. Denemarken was al zeker van de eindzege, maar Nederland kwam door de grote overwinning op Oostenryk nog tot een gedeelde tweede plaats. De eindstand: 1. Denemarken 22'pnt; 2. Nederland en West Duitsland 1714 pnt: 4. Noorwegen 15% pnt; 5. Oostenrijk 15 pnt; 6 Engeland 14% pnt; 7. Zwitserland 6% pnt: 8. België 3 pnt De pryzen voor het beste resultaat per bord gingen naar: eerste bord. Zwaig «Noorwegen) 6 pnt; tweede bord: Hartoch «Ned.) 6 pnt; derde bordde veertienjarige Huebner (West Duitsland) 6 pnt; vierde bordi Soerensen (Denemarken) 6% pnt. Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen luiden Leidschendam-prljs: 1 Bosvink S (Th. H. Kooymani (129.5); 2. Baja dère: 3. Ysbrandine. Tot wi. f2.10. pl 1 50. 3 90. 2.10. koppel 4. cov. 13 60. Grote Prijs van Nootdorp. Ie heat: 1. Xanthos Narciso <A. G. Heskes) (1.24.7): 2. Wilma Zora; 3. Victor Ha nover. Tot.: wi. f 1.60, pl. 1.30, 1 60, koppel 2.50, cov. 4. 2e heat: 1. Xanthos Narciso (A. G. Heskes) (1.25.5): 2. Wilma Zora: 3. Victor Hanover. Tot wi. f 1.50, pl. 1.10, 1.30. koppel 2.20. cov. 2 90. Pijnackers-prijs. ie aid.: 1 Annie Norma (C. Swart) (1.30); 2. Zipporah Scotch: 3 Zenith Williams. Tot.: wl. f 15, pl. 2.60, 1.70. 1.50. koppel 910. cov. 5.80. 2e afdeling: 1. Yvonne Magowan (K. Woudstra i (1.26.7): 2. Barones Spencer K: 3 April Love. Tot.: wl. f 5.40. pl. 1.70, 1.30. 1.60. koppel 11.60. cov. 7.60 Rijswijk-prijs: 1 X Messldor (J. Ver- hoeve» (1.26.1); 2. Y. Dunst: 3. Vaut Mleux K. Tot wl. f 14.30. pl. 6.70, 3 60, 8 80. koppel 15 90. cov 7 50. Totallsator-omzet f 80 279.50. I De Deense kampioensploeg EFB Esbjerg en de Nederlandse titelhou der PSV hebben overeenstemming bereikt over de data van hun wed strijden in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker. Hoe wel Esbjerg het recht had verkregen om het eerst uit te spelen, zal de eer ste ontmoeting in Esbjerg olaats hebben en wel op woensdag 25 sep tember. Twee weken later, woensdag 9 oktober, ontmoeten beide ploegen elkaar opnieuw in Eindhoven. De Oostenrijker Robert Losert behaalde in Danzig gisteravond de wereldtitel op degen. In de finale poule van vier won hy al zyn drie partyen. De tweede plaats was voor de Fransman Yves Dreyfus, terwyl de Rus Gouran Kostava derde werd. Peter Soeters (NMC. Den Haag» en Ada Bakker «Leimonias» zijn in Den Haag Nederlands Jeugdkampioen tennis geworden. Grote getalen wandelaars lieten zich behandelen door de vakkundigen die onwillige spieren tot de orde kun nen roepen, de masseurs en het me dische centrum aan de Wedren werd ook door vele strompelaars met voet euvels bezocht. De buitenlanders hadden er over het algemeen minder last van. Ze hebben deze weersomstandigheden gekend tijdens hun training. De Zwit sers bijvoorbeeld. Zeshonderd Zwit sers, militairen en burgers, verorbe ren de vlakke Hollandse kilometers zonder merkbare inspanning. Ze heb ben getraind onder veel moeilijker weersomstandigheden en ze hadden daarbU veel meer hoogteverschillen te overwinnen als in ons land. De Israëli lachen om deze druk kende temperatuur. In het nabije oosten hebben ze broeieger omstan digheden beleefd en ook de elf Pa poea's, die in ons land zyn gebleven om een of andere studie te voltooien, De vierdaagse heeft in zijn ge lederen altijd vele markante figuren. Hier is er één afgebeeld, die bezig is aan een indrukwek kende wandelsolo. leggen glimlachend de nodige kilo meters af. Ze hebben niet eens ge traind. Maar over het algemeen was de conditie van velen, die zich naar af meldingsbureaus voortsleepten niet verheffend en het aantal uitvallers, 193, levert het bewys dat voor tal van lichtvaardigen en verkeerd geleiden deze 47e Vierdaagse te zwaar was. Geef toch maar wat regen, strie mende Hollandse regen, verzilchtte menige wandelaar. Want op dit puur- Hollandse weer is onze vaderlandse wandelaar beter ingesteld dan op deze subtropische omstandigheden. Nog meer uitvaHers Nijmegen Na de 193 uitvallers op de tweede dag zyn er donderdag 79 wandelaars niet aan de start ver schenen. In de regenachtige morgen uren vertrokken 9864 deelnemers richting Het Laag naar Groesbeek. In totaal zyn er totnutoe 465 wan delaars uitgevallen. De tweede dag van de Apeldoomse Vierdaagse is bijzonder zwaar geweest voor de deelnemers. Fr waren dan ook veel uitvallers: tien wandelaars haalden de finish niet. In totaal kwa men er 1329 binnen. Niet de blaren vormden dit keer de ernstigste han dicap, veel meer speelde deze maal de ademhaling een rol. De benau wende temperatuur en vooral de stoffige zandwegen maakten het lo pen heel moeilijk. Eén van de uit- valsters. Son ja van den Bogaard uit Heerlen, moest door de GGD naar Apeldoorn worden vervoerd. Zij kreeg plotseling een aanval van blinde darmontsteking.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5