HONGAREN blijven weer het Oranjeteam de baas Alle Nederlandse heren nu reeds uitgeschakeld Willemse Loom legioen rukt plichtmatig op naar de finish van eerste etappe s Quicksilver S in 1.21.9 Nederlands kampioen Holland bi jna zeker van zege op Friezen WATERPOLOINTERLAND JiV ALPHEN Spelersmarkt Weer val van Van Loov beste ter wereld Vierdaagse ran Nijmegen begonnen Internationaal tennis in Hilversun Okker en Hajer hebben kansje op uitzending naar Australië Opgericht 1 maart 1860 Woemdag 24 juli 1963 Derde blad no. 31013 i Tubantla heeft in Emmen de mid- voor van het nationale amateurelftal, j Ftoelof Strating, gecontracteerd. Het j kostte bijzonder veel moeite, omdat onder meer ook Zwartemeer. Veen- I dam. Leeuwarden en Be-Quick inte- j resse hadden voor deze topscorer uit het amateurvoetbal vorig seizoen 31 doelpunten). Elinkwijk heeft de 23-jarige links- De Belgische renner Rik van Looy, die gisteravond met onze landgenoot Teler Post en de Brit Simpson ten val kwam. heeft geen ernstige ver wondingen opgelopen. Het liet zich aanzien dat zijn schouder /ou zyn gebroken, maar na röntgenopnamen Herman Willemse, de 29-jarige Utrechtse onderwyzer, bewees maan dag voor de kust van Atlantic City, dat hy zonder enige twyfel de groot ste marathonzwemmer ter wereld is. Op waarlijk overtuigende wijze won hij voor de vierde maal in successie de marathonrace over 26 mijl (40.225 meter). Willemse. die nu vier jaar lang aan de top staat en in die pe riode geen enkele race heeft verloren, finishte met een voorsprong van 96 minuten op zijn belagers en bemach tigde 5000 dollar (f 18.000) in 10 uur 31 minuten en 15 seconden zwem men. Abbel Latif Abou-Heif uit Alexan- drië werd tweede. Zijn tyd was 12 uur 7 min. 31 sec. Onder de 17 gegadigden bevonden zich deelnemers als de Egyptenaar Abou Heif. Cliff Lumsden (Canada), Winnaar in 1956 en 1959 en de be roemde Argentijn Alfredo Camerero. Ofschoon deze tocht ook voor Her man Willemse bepaald geen sinecure is, eindigde hij in Atlantic City in een hoog tempo onder ovationele toe juichingen van de duizenden langs de kant. Hoe fris hij was bewees hij in een lange kus. gewisseld met filmster Jayne Mansfield, die hem daarna buiten adem de cheque van 5000 dol lar overhandigde. [Tennistoernooi van De Leidse Hout In hel toernooi van de Leidse Hout viel gisteren in het hoofdnummer, het H B geen verrassing. Harry Mul der won van H. Temminck, 75, 61, Urlus van Van Berge He negouwen, 62. 64 en Van Don gen van ds. Van der Berg, 63. 61. Het DE. B bracht een gevecht tus sen mej. Van Nispen tot Sevenaer en mevr. Westerhout. Laatstgenoem de won met de wat merkwaardige score, 6—2, 26, 6—1 in een partij waarin eenzijdig nog al eens werd getwijfeld aan de juistheid van de beslissingen van de arbiter. Mevr. Westerhout verdiende de zege overi gens wel. Het HE. C gaf twee hevig omstre den partyen, nl. tussen Van Wijn gaarden en Stofkoper, 4—6, 6—4, 26, en Van Straaten en Brinks, 6—2, 57, 62. Stofkopers aanval lend spel vergde in de eindfase van de strijd teveel van de zenuwen van Van Wijngaarden. Stofkoper kon zich evenwel niet lang verheugen over zijn triomf, want in de vol gende partij moest hij het hoofd buigen voor de iets secuurder aan vallende Bouman, 63, 64. Enkele uitslagen: D.E. C. mej. Ro denhuis—mej. I. Kengen, 1—6. 36; mej. Gouverneurmevr. Brand, 64, 1—6. 2—6; mej. E. Kengen—mej. G. de Vos. 6—8. 1—6. G.D.B.: mej. Bal-E. Limmevr. Boot-Braaksma, 61, 64. D.D.B.: mej. Van Nispen tot Se- venaer-mej. Balmevr. Kasten-me- vrouw Boot, 36, 6—3, n.u. (Van één onzer redacteuren) In het werkelijk tot berstens toe gevulde zwembad De Hoorn in Alphen de organiserende vereniging AZC had de capaciteit van de grote zittribune echt wat overschat heeft Nederland ook de tweede (officieuze) polo-interland tegen Europees kam pioen Hongarije niet tot winst kunnen brengen. De 1500 toe schouwers zagen een zeer levendig, ofschoon niet al te hoog staand duel, dat door de Hongaren met 12 werd gewonnen. Hongarije bracht overigens niet zijn sterkste ploeg in het water. Beroemde figuren als Gyarmati en Karpati bleven op de kant. Ook Nederland probeerde af en toe wat spelers van het tweede plan. De Leidenaar Simon Ouwerkerk (LZC) kreeg in de tweede en vierde periode zijn kans. Ouwerkerk Dömötör leuk. gebeurde, was bijzonder Van Dorp had de vrij op doelman Ouwerkerk heeft in de speeltijd. De Vries afstormde Dömötör de bal die hem werd gegund, niet teleurge- ontnomen op een manier, die waar- steld. Hij maakte alleen een wat ver- dig was om hem er op een concours krampte indruk. Men kon zich niet van erkende goochelaars een grand aan de indruk onttrekken dat hü te prix voor uit te reiken. Dömötör strikt speelde volgens de consignes, keek zeer grimmig. Hy richtte daar- waarmee coach Van Feggelen hem na de blik even op arbiter De Kok kennelijk te water had laten gaan. om te zien of die zijn kant uitkeek. Ouwerkerk was een tikje angstig enDat was niet het geval. De Kok had gejaagd in zijn acties. Toegegevende Hongaar het wit van zyn ogen tegen een team als Hongarije speelt toegedraaid. Maar hij was om de men niet op de manier als tegen een drommel niet gek. Toen Dömötör ver- tweedeklasser. Maar een met volledig volgens Van Dorp onder water wilde zelfvertrouwen opererende Ouwerkerk j „complimenteren" met zijn fraaie had de snelle rush. waarmee hij in de redding, floot De Kok hem met een tweede periode plotseling naar voren wilde fluitstoot de kant op. De Hon- toog, zelf afgemaakt. En hij had gaar ging. Met een gezicht waarop zeker niet afgegeven aan de igedek- i een wild schreeuwend protest ver te) Aalberts. Het Oranjeteam heeft zich tegen dit Hongaarse team, dat rond de grimmige en bij vlagen briljante Dömötör was opgebouwd, knap ge weerd. De ploeg was niet geïntimi deerd, beantwoordde de soms keihar de aanvallen van de Magyaren met groot incasseringsvermogen en bleef ook in uithoudingsvermogen gelijke tred houden met de Europese kam pioenen. Het verdedigende spel van Van Dorp en Leenarts was vaak zeer goed. Het zwakke punt was opnieuw het aanvalsspel. Het was te weinig gevarieerd, te star van opzet. Er school ook bijna geen verrassing in. Aalberts rommelde maar een beetje op de vier meterlijn. Hij mist raffine ment om een goed midvoor te zijn. Zijn sterke punt is een hard schot, maar zijn directe tegenstander voelde er weinig voor om hem daar toe de kans te geven. Toch was Aalberts de man, die de j score openschoot. Met heel veel geluk drie keer schoten de Hongaren tegen het houtwerk tegen Aalberts één keer hield Nederland de stand op 0—0 in de eerste speeltijd, waarin twee Hongaren en Leenarts door ar biter De Kok uit de circulatie werden genomen. De manier waarop dat met meld stond en met gebaren van De Grote Onschuldige. De numerieke meerderheid die nu voor Nederland ontstond werd in de tweede periode dus "oor Alberts benut met een harde kogel, die de Hongaar se doelman alleen even kon aan raken. Toen de teams weer compleet waren, bleek Hongarije in technisch Het enige Nederlandse doel- punt gescoord door Aalberts. (Foto Leldsch Dagblad) en tactisch opzicht toch iets geslepe ner te zijn. Hun midvoor had wat meer wa pens ook niet tolereerbare dan Aalberts aan de andere kant. Mistas ten van Wouda had een snelle Hon gaarse doorbraak tot gevolg. Dömö tör knalde zeer fraai de gelijkmaker in. De Hongaren kwamen terug, fel belust op winst, maar kregen de zo begeerde winnende treffer pas in de laatste periode toen Leenarts een wat domme overtreding begin en er uit moest. Het was weer Dömötör. die de numerieke meerderheid aanpakte om te scoren (1-2). Met succes bevro ren de gasten het spel daarna. back van D.O.S., Nol de Ruiter, over- bleek, dat zyn sleutelbeen gescheurd I genomen, terwijl Elinkwyks stopper was. De dokter van Van Looy. dr. Humphrey Mijnals het komende sei- ciaes. zei. dat de renner weer spoedig zoen de kleuren van de kanaries zal' 0p de fiets zou zitten, verdedigen. De Belgische vereniging Water- Provinciale Staten van Gelder-* I schei heeft bekendgemaakt, dat zij land hebben met 34 tegen 16 stern- geen enkele speler zal afstaan. Hier- nien besloten in principe accoord te mee is de kans dat de Waterschei- gaan met een wijziging van het voorwaarts Leon Ritzen naar PSV Mreekplan Rijn en 'iJsel om de ver komt. van de baan. t.ging van het sportcentrum van de Toon van der Enden (52) uit NSF in de gemeente Arnhem moge- j Rotterdam is aangetrokken als trai- hjk te maken. Het voorstel ontmoette ner-manager van de nieuwe combi- kritiek van de zijde van de heer Kley- natie Telstar VS V-Stormvogels wegt (PvdA), die meende dat het be- Toon van der Enden was voordien 1 houd van natuurschoon voorrang ver- werkzaam als trainer bij VSV. I diende. Het rayon Haarlem heeft het initiatief genomen tot een reeks van j hr.nkbal-stedenwedstrijden, die in I augustus en september op weekavon- j den bij kunstlicht zullen worden ge- i speeld in het nieuwe honkbalstadion I aa'n de Orionweg. Tegenstanders van het Haarlems team zijn Amsterdam, I Rotterdam, en Haag en de ploegen J van de rayons het zuiden en "t Gooi i Utrecht. Na het uitspelen van de hang- partyen uit de zesde ronde van het Het zomerweer houdt aan en hoe internationale landentoernooi voor prettig dat ook is voor zonnebaders jeugdschakers in Den Haag heeft voor een vlot verloop van de zeil- Denemarken zich een onaantastbare wedstrijden op de Kaag is het be- positie verworven door Nederland met slist niet bevorderlyk. Onvermyde- 31 te verslaan. Om de volgende drie lijk komt men by gebrek aan wind Drijj partijen in tie Kuugweek plaatsen kan echter in de laatste I ronde nog een verwoede strijd ver- wacht worden De jeugdige Neder landse schakers kunnen zich nog een zeer goede plaats veroveren als zij Oostenrijk met behoorlijk verschil j kloppen. de beruchte dryfpartyen te zien. In de ochtend ging het nog. zodat de Holland-Friesland wedstrijd in de Regenboogklasse tenminste nog „ge zeild" kon worden. De Kaagleden, die de ploeg van Holland vormen, liepen weer iets op de Friezen uit. Flauwvallers zijn geen uitvallers (Van onze speciale verslaggever) NIJMEGEN. Niemand kan ontkennen dat de eerste dag van de 47e Vierdaagse een geslaag de wandeldag was. Geen zon nige dagsteeds verhinderde een vrij dikke laag wazigheid, die overigens de naam wolkendek nauwelijks mocht verdienen, de zon door te breken. Een dag die noopte tot indolentie iedereen die ging zitten of liggen werd be kropen door de neiging maar ge lukzalig zitten. te blijven liggen Dat het meerendeel van de wan delaars in een vlot tempo door de Betuwe trok moet worden toegeschre ven aan de vrees toe te geven aan die neiging en dat nog zovelen de af meldingbureaus hebben gehaald van de gestarte 10.332 wandelaars, mag een pluim betekenen op de (afwe zige» hoeden van die dapperen. Ze hebben de loomheid van zich afge schopt, pardoes en kordaat, ze heb ben zich opgehesen uit dreigende siësta's en zo werd die eerste dag een geslaagde wandeldag. een glorieuze overwinning van duizenden „betere ikken" op influisteringen in de rich ting van langzaam-aan-acties. Het was toch wel te merken dat grote militaire detachementen in hun kampementen waren gebleven. O I Meer hiaten dan de laatste jaren in de slierten wandelaars: minder ru moer. Want dat moet gezegd, het misbaar, de luide commentaren, het niet altijd welluidend maar steeds zeer waarneembaar gezang, al deze bydragen tot sfeer op het parcours worden geleverd door de militairen. Koersen te Hilversum (Van één onzer verslaggevers) (Van onze medewerker) Dat Quicksilver S, zonder ongeluk ken, het kampioenschap Nederlandse paarden zou winnen, was, gezien de vorm van de 14-jarige crack, een „zekerheid". Het werd toch nog een aantrekkelyke strijd. Walter Hollan- dia nam de kop en deze kreeg spoe dig Quicksilver cn Victor Emanuel in zyn kielzog. Tot kort na de boven- bocht bleef de volgorde van de kop- paarden ongewijzigd. Toen viel Wa genaar jr. met Quicksilver aan en deze ging aan het hoofd de rechte lijn in. Maar Victor Emanuel ging mee cn het bleek, dat Matthys Lange een attente koers had gereden, want zeer dicht achter de in 1.21.9 zegevierende Quicksilver S werd Victor een uitstekende tweede vóór Walter Hollandia, die tegen Victor's eindsprint geen verweer had. Wagenaar jr. triomfeerde nog twee maal. De Hongarijeprijs won hy met Ylite Rose van kop af voor Xuthus T en Wendy Hollandia en in de Indiaprys stuurde hij Zsa Zsa du Commerce naar een 1.23.4 zege. Hier speelde Zoon van Kievit door een galoppade geen rol. Ylbode B werd tweede voor Walnut Hall. Dat deze volgorde verrassend was bleek uit de trio-uitbetaling van f. 1.197,80. Kooyman won met Barry Williams de openingsdraverij, waarin Balle- rine Bergen's Glorie met een neusje voor de tweede plaats klopte. Bij de tweejarigen won de grote favoriet Carlos Pluto zo hij wilde en in de vierde koers voldeed de favo riet Ypsilon Saint geheel aan de ver- wachtigen, door. ondanks een fout, toch Anne Emilie achter zich te houden. In de zevende koers werd een langdurige startfout Anora Belwin j Het was gisteren een wat zwarte dag voor de Nederlandse ten nissers op de internationale kampioenschappen van Nederland in I Hilversum. Zij verdwenen »U.: uit de strijd, wat overigens niet on- 1 verwacht kwam, want ons herentennis heeft nu eenmaal niet zoveel te betekenen en de buitenlandse tegenstanders waren vrij sterk te noemen. Te sterk in elk geval voor onze spelers. De beste partij, die gisteren werd gespeeld, was die tussen de j sterke jonge Australiër Newcombe en de kleine, sterke Philippijn noodlottig. Zij kwam wel sterk terug, Hernandez. doch kon niet verder dan de derde plaats komen achter Yvonne Mago- wan (Woudstra) en Brutus Stuer- mann. In de slotdraverij triomfeerde Zion B (Vergay) in 1.26.- km tyd. Alkes- tis van E, die na een fout steeds minder gunstig in de koers lag werd derde achter Ylogie M. De uitslagen lulden: Ghana-pnjs: 1. Barry Williams (Th. H. Kooyman) (1.26.3); 2. Ballerine; 3. 3. Bergen's Glorie. Tot.: wl. f 4. pl. 2.60, 3.20. 2.40, cov. 13.10. koppel 19.70. Griekenland-prijs: 1. Carlos Pluto (A. Siderius) (1.32.1); 2. Comte du Com merce: 3. Cora VP. Tot.: wl. fl.10, pl. 1.10, cov. 2.10, koppel 2.20. Hongarije-pr()s: 1. Ylite Rose (J. Wa genaar Jr(1.23.2); 2. Xuthus T; 3. Wendy Hollandia. Tot.: wl. f 1.80, pl. I.30. 1.40, 1.50, cov. 4, koppel 3.60. trio 22.90. Groot-Brlttannie-prljs, le afd.: 1. Ypsilon Saint (M. L. v. d. Togt) (1.25.4); 2. Anne Emilie; 3. Yonker Hanover. Tot.: wl. f 1.70. pl. 1.20, 1.30. 2.40, cov. 4.40, koppel 3.70. Nederlands Kampioenschap: 1.Quick silver S (J. Wagenaar Jr.) (1.21.9); 2. Victor Emanuel; 3. Walter Hollandia. Tot.: wi. f 1.20. pl. 1.10, 1.50, cov. 2.70. koppel 3.10. India-prijs: 1. Zsa Zsa du Commerce (J. Wagenaar Jr.) (1.23.4); 2. Yibode B; 3. Walnut Hall. Tot.: wl. 14.40. pl. 2.30, 2.50, 4.70, cov. 5.20, koppel 6.20, trio f 1197.80. Groot Brittannië-prijs. 2e afd.: 1. Yvonne Magowan (K. Woudstra) (1.26.1); 2. Brutus Stuermann; 3. Ano ra Belwln. Tot.: wl. f4.50, pl. 1.70, 1.80, cov. 3.50. koppel 5.20. Ierland-prijs: 1. Zlon B (M. Vergay) (1.26.0); 2. Ylogie M; 3. Alkestls van E Tot.: wl. f3.70. pl. 2.50, 2.20, cov. 5.10. koppel 12.50. Totale omzet 1 133.622,50. laar I Newcombe had zoals van hem te verwachten was in de vaart zijn sterkste punt. Maar die vaart werd ruimschoots in balans gehouden door de velddekking, de slimme passings van Hernandez. Na 7—5 voor New combe leek de Philippijn de tweede set voor zich te zullen opeisen. Hij had enkele dropshots, die aan de dit jaar helaas ontbrekende Indiër Krishnau in Deauville kreeg deze f500 gulden aan onkostenvergoeding herinnerden, 43 en 40—0 op de service van Hernandez. De Australiër verwenste de hitte in alle toonaar den. Hij had het geluk dat o.a. een dropshot van Hernandez een baldikte buiten de zijlijn belandde, het werd 4en met 3 aces won hij de eigen servicegame. De teleurgestelde Phi lippijn vond daarna niet de geest kracht meer om terug te vechten. De Nederlandse heren gingen dus en Jan Hajer op uiterst eervalle wij- allen uit de strijd. Piet van Eysden ze tegen respectievelijk Bresson, een Franse junior met het uiterlijk en het spel van een veteraan. 36, 75, 1—6, en de Zuid-Afrikaan Drysdale. 36. 62, 36. na 12 deuces in het laatste spel. zes maal eigen en zeven maal matchpunt tegen. Aanbieding De Clos-student overweegt of hij de kans, die hem wellicht binnenkort teamaanvoerder Ivo Rinkel zal wor- door bemiddeling van Davis-Cup den geboden: om voor een jaar naar Australië te gaan en daar onder lei ding van de befaande tenniscoach Harry Hopman te trainen, zal aan nemen. Behalve Hajer zou ook Ton Okker van de party zijn. Gisteren hadden we direct na afloop van de wedstrijd Hajer—Drysdale een gesprek met Hajer. „Tja, het was net dat tikkel tje meer controle van Drysdale. die hem de winst bracht. Ik zal als ik verder op de tennisladder wil de stap voor het 1-jaarlijks verblijf in Aus tralië moeten doen! Zoals het nu gaat. kom ik er niet. dat is duidelijk. De vraag is voor mij alleen: Ik heb een baan aangeboden gekregen, een goede baan. moet ik die nu laten schieten. Ik moet er nog eens ern stig over nadenken. Overigens is het Australië-verblijf nog niet voor de volle 100% zeker". Wanneer het aan de Australische deskundigen, die de Australische toerploeg vergezellen, zou liggen dan zou Hajers beslissing positief uitval len. „Hij heeft de body, de kighting spirit én de aanleg om het een eind te brengen" aldus de leider van de „Aussies", de heer Chave. Interessant was ook het duel tus sen de Australische coming-man, Tony Roche en de Amerikaan Jack Frost. In de eerste set waren de ser vice en de breed diagonaal gespreide volley Roche deed ons denken aan zijn befaamde landgenoot Lew Hoad met zijn volleren van de Australische junior nog niet inge schoten. Frost gaf hem toen. zeer be heerst spelend, weinig kansen!, 64 voor Frost. Maar toen brandde Ro che goed los. De diepe drives hielden de Amerikaan achteraan en tegen de aanval van Roche, gestuurd door sterk serveren was hij niet bestand, 60 voor Roche en 1—1. In de be slissende set was Roche tegen een zich weer wat hersteld hebbende Amerikaan net even vaster op volley en service. 64! Forehand Mevr. BaarsWienese kon in het D.E. de prestatie van mej. Croqué te gen Miss Tegert, winst van een st, niet herhalen. De Australische richt te haar aanval voornamelijk op de nog altijd twijfelachtige forehand van de oud-Nederlandse-kampioene en met succes met 63. 61 ging mevr. Baars aan de kant! „Ik zei het u gis teren al" zei Judy Tegert" als ik ge wend by aan deze banen, zal ik veel beter spelen". Een goede 3 kwartier na haar partij tegen mevr. Baars, za gen we haar op de oefenbaan spelen met Fletcher! Emerson, de grote man op deze Internationale kampioen, schappen van Nederland, speelde een gezellig, gemoedelijk partijtje met Lucassen, 60. 64 voor de Austra liër. Van de Spanjaard Santano. no. 2 geplaatst, werd nog niets vernomen. In Hilversum rekent men er echter op dat hij vandaag in de loop van de dag zal arriveren. ..Het lijkt geen jon gen die een toezegging niet nakomt" aldus de heer Kalalag. „maar je weet het pas zeker bij deze tennis cracks als ze met het racket in de hand voor je staan!" Emerson (Austr.) versl. Lucassen (N.) 60, 64. Davidson (Austr.) versl. Hoogs (VS) 6—2, 6—0, New combe (Austr.) versl. Hernandez (Philippyneni 75 64. Fletcher (Austr.) versl. Nolten (Ned.) 6—1, 62, Diepraam (Z.A.) versl. Wood cock (Austr.) 6—1, 6—3. Rubinoff (VS) versl. Weijerman (Ned.) 63, 64. Wrysdale (Z.A.) versl. Hajer (Ned.) 6—3. 2—6. 6—3. Rubinoff (VS) versl. Fujii (Jap.) 63, 61, David son (Aus.) versl. Nijeboer (Ned.) 6—2, 6—3, Diepraam (Zu. Air.3 versl. Warouw (Ned.) 6—2, 7—5. Phillips (Z. Afr.) versl. Maris (Ned 6-4. 64, Alvarez (Columbia) versl. Ryan (Z. Afr.) 62, 7—5. Ishiguro (Jap.) versl Schneider (Ned.) 64, 62. Bresson (Frk.) versl. Van Eijsden (Ned.) 6—2. S—7, 6—1. Forbes (Z Buitenlanders Nu was er wel enige compensatie. De buitenlanders en voornamelijk de Zwitsers zongen uit volle borst liederen ontleend aan folkloristische bundels en dan waren er de getrou wen uit de Randstad Holland, die maar niet los konden komen van „Geen woorden maar daden", alsof er geen afschuw van omstanders tegen dit lied bestond. Een woord voerder van een groep studenten sprak al marcherend in kolderiek Nederlands de verzamelde menigten langs het parcours toe en besloot on veranderlijk met de woorden „en da mes en heren wat u nu ziet is altijd nog goedkoper dan de televisie", een conclusie die steeds by val verwierf van zijn mede-marcheerders. En een particuliere Zwitser barstte om de halve kilometer los in een doordrin gend „juch hé", zelfs in het vlakke Betuwse land bleven de echo's nim mer uit. Toch. over het algemeen maakten I de pelotons wandelaars de indruk I van een plichtmatig naar een steeds minder ver verwijderd doel opruk kend legioen. De bijval langs het parcours was ook minder dan vorige jaren. Komt het omdat de Betuwe I meer geplaveide wegen kent met meer trottoirs? De afstand van weg naar erf is groter geworden; het sa menspel tussen wandelaars en pu bliek mist spontaniëteit. De techniek is tussenbeide gekomen zoals de af scheidingen in het dorp Eist die het toestormen van toeschouwers naar favorieten op het parcours in eerste instantie verhinderen. Gelukkig was er gelegenheid voor eigenaars van kranen en tuinslangen langskomenden te besproeien en toen de warmte naar de dertig graden steeg vonden velen dit een aangena me verkoeling. In dit opzicht beleef de men hier en daar nog weldadig sa menspel. Het aantal uitvallers, namelyk 63. is voor de eerste dag normaal te noemen. Maar de grote klap valt doorgaans tussen finish eerste dag en start tweede dag. De wil is nog sterk met de laatste kilometers van de dinsdag in zicht, maar het voetvlees wordt zwak in de slapeloze nacht voorafgaande aan de woensdag. Zij leiden nu met 89.2 tegen 74.1 punten. In de middag liet de wind het zo danig afweten dat het wedstrydco- mité de banen moest laten inkorten. In de Holland-Friesland wedstryd leek het er op. dat het Holland team opnieuw een grote zege zou be halen. want op het eerste kruisrak lagen drie Hollanders aan kop. De situatie wijzigde zich echter. De Friezen kwamen in een zodanige po sitie. dat zy zelfs nog even in het voordeel kwamen. Maarook een zeilwedstrijd is nog niet beslist voor dat de finish is gepasseerd. De Hol landers vochten goed terug. Zo kwam K. Tol bv. van de laatste naar de zesde plaats en Gebuis slaagde erin de Friezen Röfekamp en mr. v. d. Werf achter zich te houden. Het resultaat werd. dat de Hollanders weer vijf punten meer behaalden dan de Friezen: 30.1 25 punten, i Ook in de. Pampusklasse slaagde het Kaagteam er in weer een be hoorlijke overwinning te behalen, hoewel het begin van de race voor J. Greevelink niet erg hoopvol was. Hij was te vroeg over de lijn van afvaart. Niettemin slaagde hy er toch in nog drie tegenstanders ach ter zich te houden in de lange drijf— partij, welke hierna volgde. De Kaagzeiler J. W. Lemson kwam als eerste binnen. Daarna volgde G. Broersma van het Curacao-team, maar de volgende drie plaatsen wer den bezet door Pauli. Bastiaans en Greevelink, hetgeen de punten op 23.1 13 bracht in het voordeel van het Kaagteam. Met nog één wed strijd voor de boeg werd de stand daardoor: De Kaag 63.2 Curacao 45.1. De 12 M2 Sharpieklasse en de Vrijheidsklasse behoorden tot de ge lukkige klassen, die onder normale weersomstandigheden konden zeilen en er werd aardige strijd geleverd. In de eerste klasse werd het een tweede overwinning voor W. Gulde- mond. in de Vrijheidsklasse was de overwinnig voor de outsider B. J. van der Laan. Kampioen Beer Willem se n kwam weer als tweede binnen en behield de leiding in het klasse ment. D. van Wely, die het eerste de finish was gepasseerd, werd op pro test uitgesloten. De str(jd in de Pampusklasse le verde eindelijk een overwinning op voor R. van Asten, die in de vorige wedstrijden wel dikwyls in de kop groep had geopereerd, doch nog niet in de prijzen was gekomen. G. K. Pauli werd tweede en leidt in het algemeen klassement. In de Vaurienklasse heeft G. A. M. Sarabér de leiding. Gisteren boekte hy zijn tweede zege. nadat F. Henry de dag te voren had gewonnen. Aan de grond De vraag of de omstandigheden die eerste dag ideaal waren of niet wordt verschillend beantwoord. Op zon warme dag zijn er velen die snakken naar vochtigheid, waar vandaan die dan ook moge komen, maar als dan de grote tuinslang uit hemelse oorden op de wandelaars wordt gericht, zyn er weer ontelbaren die snakken naar warmte. Daar behoren dan zeker niet diegenen bij die onderweg flauw vie len. Dat waren er nogal wat. Een rustpoos, even zoeken naar ruimte om zich neer te vlyen, maar voor het zo ver was. een zucht en daar ging zo'n wandelend persoon. Languit op de Betuwse vruchtbare bodem. In de regel schoten andere wandelaars toe met verkwikkende dingen en niet zo lang duurde het of de flauwgevallene rukte weer op naar het eindpunt. En het waren niet uitsluitend dames, ook kort te voren nog stoer zich voortbe wegende mannen hadden die zwakke momenten. De statistiek leert, vol gens oppermasseur Smit. dat flauw vallers doorgaans geen uitvallers worden. Ondanks de voor wandelaars on gunstige temperatuur telde de Apel- doornse vierdaagse dinsdag slechts één uitvaller. Deze gaf bovendien niet op vanwege de hitte, maar omdat hij reeds kort na de start zijn voet ver zwikte. De stemming or de eerste dag was byzonder opgewekt. Het aantal blaren viel nog wel mee, maar daar- De Regen boogklasse-wedstryd in de middag werd een ware lijdensge schiedenis. behalve voor Leen de Wit, die tegen aller verwachting in met grote voorsprong wist te win nen. Cor Kist slaagde er op het eer ste kruisrak in van de vierde naar de tweede plaats te komen, doch op de terugweg van de Dieperpoel naar het Norremeer liep hij aan de grond. Geen noodeen man overboord en deze duwde de „Toreador" weer los. Inmiddels had Bakker de tweede plaats overgenomen, maar Kist hield moedig vol en slaagde er toch in als tweede achter de Wit te finishen. Bakker, die derde werd, staat aan het hoofd van het klassement. Vader en zoon De Jong verover den de twee eerste plaatsen in de Finnjollenklasse met H. F. van dei- Rest en H. W. van Berkel resp. op de derde en vierde plaats. A. Spaar- w garen werd ditmaal winnaar in de Vochtigheid 116 M2 klasse. C. van Rijn In de Schakelklasse en A. Schimmer in de Flying Juniorklasse. De Solo-klasse werd gewonnen door W. K. Klomp en de Engelsman Jack Holt eindigde weer als tweede, doch behield de lei ding in het klassement. Hij zou even wel in de laatste wedstryd niet meer starten wegens vertrek naar Enge land. Tenslotte kon de jeugdige Rot terdammer P. Dekker de eerste plaats veroveren in de Jeugdklasse met de Fries O. A. Zweep op de tweede plaats. Twee zeilers zijn al zeker van de hoofdprijs. Egon Rolf v. d. Baumrii boekte zijn derde zege en is daardoor onbereikbaar geworden, evenals Hel- ke Blok in de FD-klasse. Afr.) versl. Scholtz (Ned.) 64, 62. entegen moesten de EHBO-ers opval- Howe (Aus. versl. Karamoy (Ned.) lend veel schrynende en brandende 62, 75. plekken behandelen. Wilma Rudolph. drievoudig Olympisch kampioene in Rome. is het voorbije weekeinde voor de tweede maal getrouwd. Na haar eerste mis lukte huwelijk stapte Wilma Rudolph voor de tweede maal in het huwe lijksbootje met een schoolvriend Ro bert Eldridge. Het Nederlandse herenteam ze gevierde in het toernooi om het Europees kampioenschap bridge, dat in Baden Baden wordt gehouden over I Spanje met 99—54. Klassement: 1. Groot Brittannië 29 pnt, 2. Italië 27 pnt. 3. Polen 21 pnt. 9. Nederland 13 I pnt.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5