ILFORD Bakker winnaar felle strijd in Regenbogen SPORTSMAN Fusie tussen VSV en Stormvogels een feit Kraam viel in echtgenote het water Aanhang Labour weer gegroeid NIEUW RECORD VOOR KAAGWEEK SLOTDAG BRAASSEMWEEK Jeugdscliaak Ook Zoet naar strijd om wereldtitel Merkwaardig Pefer Lcetten Den Haag DoiiMcPherson wordt prof YELLOWBIRD VAN MIRAMUS DEAD HEAT MET ANIMO Spelersmarkt Nieuwe club heet Telstar Sportsplinters Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 juli 1963 Vierde blad no. 31010 Advertent!» De ongeëvenaarde kleinbeeldcamera met „alles in één" sneltransport, 2,8 lens en grote goudgecoate lijnkaderzoeker. ILFORD's grootste succes van f 78.- af WIELRENNEN Na Gerben Karstens heeft ook Swift renner Bait Zoet van de KNWU een uitnodiging ontvangen om deel j te nemen aan de wereldkampioen- 1 schappen op de weg Behalve Kars tens i Leiden» en Zoet (Sassenheim) zullen Den Hartog iZuidland». Van Dongen iMade» en Pieterse «Oude Tonge» de reis naar Ronsse (België) meemaken. De resterende renner zal waar schijnlijk pas na het zaterdag te verrijden kampioenschap van Neder land worden aangewezen. Karstens en Zoet zullen vanavond niet deelnemen aan de Ronde van Leiden, doch wel voor de aanvang worden gehuldigd. Open kampioenschappen De Open Leidse Kampioenschap pen. die de .supportersver. „Gerben Karstens" drie avonden lang op een fraai parcours rondom Stompwijk en Leidschendam heeft gehouden, is bij de racefietsen in een prachtige overwinning van de Hagenaar Uiten- bosch geëindigd, vóór de Voorburgers Troe, Alberts en Goeman. De Leide- naars Van der Leek. Van Duiven- bode. Barning en Van Duuren be zetten in de einduitslag resp. de 6p. 7e. 8e en 10e plaats. Bij de ,.huis-tuin-en-keuken" modellen gingen de eerste drie bekers naar Zoeterwoude: Beerenboom. Van Noort en Hulsbos. De Leidenaar Boekwijt eindigde als vierde Ger ijen Karstens reikte persoonlijk de prijzen uit. Oefenprogramma LFC m Reeds nu heeft LFC haar oefen- schema voor de KNVB-elftallen ge il heel rond. In verband met de jaa.r- i| lijkse bouwwerkzaamheden (kantine- uitbreiding) zullen het dit keer uit- m sluitend uitwedstrijden worden. Het programma is als volgt samen gesteld 11 Augustus: UWLFC (Zilveren Mol .toernooi van SVW (Sliedrecht); 18 augustus: in kader van boven staand toernooi tegen: Leerdam Soort. Sliedrecht. Neptunus of De Meteoor. 24 Augustus: Quick BoysLFC. Deelname LFC 2 aan RCL-toernooi (zilveren sleutels): Quick Boys 3— LFC 3. 31 Augustus: Hillegom—LFC. 1 September: Oranje Groen— LFC 2: DOCOS 2—LFC 3. Anja Lepoutre (Groningen) en Tom Okker (Haarlem) zijn wederom nationaal tenniskampioen bij de oudere jeugd geworden. (Van onze zeilmedewerkeri Een van de belangrijkste wedstrijden in de Braassemweek was ongetwijfeld de strijd in de Regenboogklasse, welke klasse nog altijd een spectaculair schouwspel biedt. Gelijk bekend was het klassement na de vijfde wedstrijd: 1. C. Kist, 2. ir. G. A. Bakker, 3. J. C. v. d. Velde. Zo goed als zeker zou de winnaar van de laatste wedstrijd ook winnaar van het eindklassement worden, in dien tenminste een van deze drie zeilers de zege in de wacht zou slepen. te vroeg starten teruggeroepen, zodat hij geheel achter het veld van Val ken kwam te liggen. Toch werkte hij zich geleidelijk naar voren en kwam behoorlijk in de leidende groep, maar Rolf v. d. Baumen voerde op de bijna gebruikelijke wijze het veld aan en won zonder ditmaal fouten te maken. Dat betekende voor hem tevens de eerste plaats in het eindklassement, tweede werd H. Kirkenier, derde E. Hoppe, vierde A. J. Klein, vijfde J. M. Snijders. Drie kandidaten voor de eerste plaats vochten in de 12m2 Sharpie- klasse voor de eindoverwinningW. Guldemond. C. A. Seret en B. Bink horst. Zij eindigden de race ook in deze volgorde, waarmee de eindstand tevens is weergegeven. Merkwaardig genoeg is de strijd in de laatste race ook tussen deze drie mededingers gegaan. Ir. Bakker nes telde zich na de start op de tweede plaats achter L. de Wit en op het eerste kruisrak had hij de leiding reeds veroverd. Van der Velde begon in het middenveld, doch werkte zich langzaam maar zeker naar de kop groep en Cor Kist, die achterin het veld begonnen was, deed al niet an ders. In deze volgorde kwamen ze tenslotte ook over de finishlijn, het geen betekende, dat de eindoverwin ning voor de Rotterdammer ir. G. A Bakker was. Met slechts 51 punten verschil kwam Kist op de tweede plaats en Hans v. d. Velde eindigde als derde met 347 punten minder dan Kist. C. van Staveren werd vierde, L. de Wit legde beslag op de vijfde plaats. >jes Advertentie Handicap Voor het verzorgen van Uw BITTERGARNITUREN HORS d' OEUVRES SALADES GANGETJE 14 TELEFOON 24905 In de Valkenklasse werd eerst de maandagmiddag ongeldig verklaarde wedstrijd gezeild. Jammer genoeg moest leider A. J. Klein zonder zijn vaste bemanning aantreden, hetgeen ongetwijfeld een grote handicap voor hem was, hoe goed overigens Wim Ritman, die Ben Weltevrede verving, zich ook geweerd heeft. Een veertien- de plaats was slechts het resultaat VrOll|ke nOOr Winnaar werd H. Kirkenier met Rolf V d Baumen als tweede en E. Hoppe /»»r vrolijke noot op de/.e laat- op de derde plaats. In de middag- i", dag van de Braassemweek aorgde wedstrijd gingen nog vier kansheb- j*et ^fhtpaar Kraan ln de Flying bers op de eerste plaats in het eind- Dutchmanklasse. "a,,t de Oudena- klassement van start en nu was Kir- "inger. de vorige dag reeds winnaar Bart Kraan hijst zijn echtge note aan boord. (Foto Leidsch Dagblad) Eindstanden I Tenslotte nog enkele eindstanden: Finnjollen: 1. F. C. van Vliet, 2. H. F. v. d. Rest, 3. A. J. M. Otto, 4. J. C. de Winkel, 5. Menno Meijer. Flying Juniors: 1. D. Dudok van Heel, 2. mej. M. L. van Duyl, 3. R. Biegman Jr.. 4. B. J. Lodewijks, 5. R. van der Valk. Hornetklasse: 1. J. Veis. 2. R. J. Kruithof. 16 M2 klasse: 1. J. Blonk, 2. W. Spaargaren, 3. W. Grimm, 4. J. van Rietschoten. Idem B: 1. H. J. Konst, 2. M. J. Otto. 3. R. Voetelink. Sternklasse: 1. B. R. de Vries. 2. J. van der Pijl, 3. R. H. van Kranen, 4. I. v. d. Waal. 5. P. M. de Bruyn. Olympiajollen1. K. F. Jansen, 2 P. J. Loogman, 3. P. Ouwehand. Randmeerklasse: 1. H. J. de Ruy- ter. 2. W. Couwenberg, 3. S. Evenblij van Delft. Pampusklasse: 1. E. A. Labouchère, 2. L. A. L. van Dijken, 3. Drs. J. Bas- tiaans. Schakelklasse: 1. M. B. de Ruyter, 2. C. Smit. 3. H. M. Kortmann. Jeugdklasse: 1. B. Doets. 2. P. R. van Romunde, 3. M. de Lange. 4. T. Muller. 5. A. Koning. 12 Voetsjollenklasse: 1. L. Hom mels. 2. P. J. M. Bulters. 3. mevr. M. E. Plantenga-Tims. ill In Den Haag is gisteren het jeugd schaaktoernooi voor landenteams be gonnen. De loting wilde het zo dat de vermoedelijk sterkste landen. Neder, land en West-Duitsland elkaar reeds in de eerste ronde ontmoeten. De eerste zitting leverde de Duit sers een 20 voorsprong op. maar het is niet uitgesloten dat Nederland deze wedstrijd tenslotte neg met een 22 stand zal kunnen afsluiten. De gedetailleerde uitslag was: Zui- dema—Pleger 01. Hartoch—Neun- hoeffer afgebroken. Scholl—Hubner 0—1, Kerkhof fReefschlaeger afge broken. De overige uitslagen waren: Dene- (Van onze correspondent in Londen» ke de conservatieven ontvangen. Bij Uit het eerste door de Dailv Tele- J e^e tegenslag waardoor de regering graph gepubliceerde opinie-onderzoek *'ordt getroffen, daalt de conserva- na de tussentijdse verkiezingen in 'eYf a^, aw^' w?„ Z1C^ weer her- lïeptford en West-Bromwich. waarbij ?telt zodra Macmillan en de regering de conservatieven een ernstige knauw terug vechten om by de volgende kregen, en die de onthulling van de rol welke Philby als „de derde man" in de ontsnapping naar de Sowjet- l'nie van Burgess en Maclean heeft gespeeld, blijkt dat Labour bij de vraag hoe men zou stemmen als er morgen algemene verkiezingen zou marken—België 4—0. Oostenrijk- ™»rgenlaigemene verkiezingen zou- Zwitserland 2-0 (voorU, Errccland- »?rd'" eehouden. een voorsprone Noorwegen 1-1 .voorl van l"0""' d' «•on.erratieven KI'ASTRIJDEN Don McPhcrson. de 18-jarige Cana dese wereldkampioen kunstrijden heeft een aanbod aangenomen om als ster-schaatser op te treden tijdens de wereldtentoonstelling 1964/65. die in New York wordt gehouden. McPher- son is hierdoor voor de amateursport verloren. Hij werd gecontracteerd door Dlck Button, eveneens een schaatsberoemdheid. die producer is van de ijsshow bij de wereldtentoon stelling. McPherson.die maart jl. in Cortina d'Ampezzo de wereldtitel be haalde. zal 150.000 dollar ontvangen voor zijn optreden in Buttons „Ice- Travaganza". procent op de conservatieven bezit. Dit is een vooruitgang voor Labour van 3 procent, vergeleken met het vor ge onderzoek. De politieke stand van zaken is thans: Labour 51,5 procent, conservatieven 34.5 pro- Oent, liberalen 13 procent. De fluctuaties onder de conserva tieve aanhang zijn nog nooit zo groot geweest als thans, hetgeen een bewijs is voor de onzekere steun, wel- Fortuiia *54 niet aanwinsten" naar Katwijk SNELVLIEGER Wedvlucht St.-Denis (96 duiven). Las 6.30 uur, 390.918 km. Uitslag: 1-3-4-9 J. Staffeleu. 2 Gebr. v. Schie, 5-10 J. Berg, 6 F. Heemskerk. 7-8 P. Warmerdam. Wedvlucht Ruffec (750.960 km). Los 6 uur. Aantal duiven 62. Uitslag: 1 J. Staffeleu,.2 L. Miere- met, 3-4 Gebr. v. Schie, 5 F. Hoff man, 6-7-10 A. Dijsselbloem, 8 L. Bax, 9 P. Warmerdam. WATERSKIEN Engelse zege De Solo-klasse leverde tenslotte toch een Engelse zege op, want leider B C. Fock kon in de laatste race niet verder komen dan een vierde plaat?. Winnaar werd Jack Holt met zijn landgenoot M. Flint op de tweede plaats. Daardoor werd de laatste eer ste in het eindklassement met een voorsprong van 142 punten op B. C. Fock. Derde werd de Engelsman Jack Holt, vierde R. W. F. Meijer en ten slotte was de vijfde plaats voor de Engelsman A. A. Swift. klassement van start en nu was Kir- I kenier onfortuinlijk. Hij werd wegens Koersen te Duindigt (Van onze medewerker) Er waren gisteren te Duitdigt geen bijzondere verrassingen. De enige, die voor een sur price scheen te zullen zorgen, was Yellowbird van Miramus, gereden door zijn eigenaar Koster. Deze had steeds de leiding in de vijfde koers, maar halverwege de rechte lijn zette de achtervolgende meute de aanval in. Het werd een buitengewoon fraaie strijd, waarbij vijf paarden nek-aan-nek door de finish stoven. De foto gaf voor de eerste en tweede plaats geen verschil aan, zodat het een dead heat werd tussen Yellowbird en Animo, niet Anna Scotch als derde. Bij de tweejarigen had de Olga Pluto-zoon Carlos Pluto geen moeite om zijn derde achtereenvolgende zege te behalen voor Cora VP. Ypsilon Saint bevestigde in de Veluwe-prijs zijn prima vorm en v. d. Togt stuurde hem vóór de verrassende Alhambra (pl. f 4.90, cov. f24.60) naar een 1.27.- zege. Zita H triomfeerde in de Ach terhoek-prijs, waarbij Y Saint Pari- sien voor de zoveelste maal tweede werd. In de achtste koers had Radbout de beste voornemens en nam de kop. maar zijn draf kon niet door de beugel en hij werd uitgeschakeld. Nu triomfeerde Urdy Mars (Wagenaar jr.), gevolgd door Vico BS en Vlieger D. De beide favorieten Yackie Moore en IJsloper zegevierden in de laatste twee draverijen. Yostra zette nog een felle eindsprt in, maar kon IJsloper toch niet bedreigen. in deze klasse geworden, had in de I laatste lace zjjn vrouw als beman ning meegenomen. Haar start was echter niet bijster gelukkig, want na het vallen van het startschot, toen de schoot werd aangetrokken, gleed zij van de rand van de „Gladde Aal" I en moest door haar man weer uit het I water getrokken worden. Daarmee ging enige tijd verloren en zo begon Kraan als laatste in de rij van deel- nemers. Hy heeft echter bergen werk 1 verzet, stuwde zijn boot steeds verder naar voren, passeerde enige tegen standers voordat de eerste boei was bereikt en slaagde er tenslotte in de race niet alleen vol te houden, maar De uitslagen luiden: Vakantieprijs: 1. Aschylos Harmsen) (1.33). 2. Anita, 3 Bonny I nog als vierde te beëindigen! Julia. Toto: w. f4.50, pl. f2.10, f2.20, gek. f 13.-. cov. 13.30. Veluweprijs: 1. Ypsilon Saint (M. J. van der Togt) (1.27). 2. Alhambra, 3. Yonker Hanover. Toto w. f 2.40, pl. f 1.60. f4.70, f3.-, gek. f4.90, cov. f 24 .60. Blesboschprijs: 1. Carlos Pluto (A. (1.33). 2. Cora VP; 3. Com te Het grootste aantal deelnemers ooil bij een Kaagweek of ander zeileve- nement in Nederland ingeschreven, zal in de 43ste Kaagweek, welke ge houden wordt van zaterdag tot en met woensdag a.s. aan de start ver schijnen. In de open wedstrijden op zondag tot en met woensdag binden 622 schepen (537 in 1962) in 33 klas sen elke dag de strijd aan op de Ka- gerplassen. Behalve de bekende wedstrydklas- sen zal voor de eerste maal de in 196? nieuw gestichte Spankerklasse aan de start verschijnen. De verleden jaar aangenomen Engelse Soloklasse telt zelfs 47 Solo's in twee groepen gesplitst. Wel een bewijs, welk een enorm succes de keuze van dit boot type is geweest. De nieuwe Schakel klasse komt met 19 jachtjes aan de start. De grootste klasse is de Vrij heidsklasse met 87 boten In vier groe pen. Maar ook de oudste wedstrijd klassen. zoals de Regenbogen met 20 deelnemers en de 12 Voetsjollen- klasse met 43 deelnemers zijn nog lang niet uitgestorven. In de teamwedstrijden, de 1 mans wedstrijden en de onderlinge Dames wedstrijden, senioren wedstrijden, motorboot en toerjachten wedstrij den zijn 435 boten ingeschreven. Siderius) du Commerce. Toto: w. f 1.20, pl. f 1.20 f 1.90, gek. f8.10, cov. f5.70. Achterhoekprijs: lc afd.: 1. Animo (P. M. Smit) (1.24.8); 2. Yellowbird van Miramus (R. J. W. Koster) dead liest; 3. Anna Scotch. Toto: w. f3.10. f 3.60,, pl. f 1.90, f 1.90. f 1.90. gek. f3.90, f5.20, cov. f2.80. f2.80. (2e afd.): 1. Zita H (A. Haarselhorst Ir), (1.25.4). 2. Y Saint Parislen; 3. Zoranus Axkit. Toto: w. f3.20. pl. f 1.40 f 1.20. f 1.30, gek. 13.90, cov. f3.10. 't Gooi-prljs: 1. Urdy Mars (J. Wa genaar jr) (1.21.6); 2. Vico BS: 3. Vlie ger D. Toto: w. f 1.70, pl. f 1.30. f2.40, gek. f9.10, trio f33.60, cov. f4.90. Terschellingprij6: 1. Yackie Moore (Th. L. Oudshoorn) (1.26). 2. Zanto; 3. Y Y Meeske. Toto: w. f 1.40, pl. f 1.30. gek. f2.50, cov. f3.50. Loosdrechtprijs1. Ysloper (P. M. .9); 2. Yostra; 3. William w. f 1.70, pl. f 1.50. f2.-. gek. f4.70. cov f3.70. De rennen: Ardennenprijs: 1. Mambo (A. Kammerzelt), 2. Mr. Christian; 3. Seven Sisters S. Toto: w. f4.10, pl. f 1.50. f 1.50, f 1.20, gek. f5.60. trio £103.10. cov. f7.70. Cöte d'Azur-priJs: 1. Paturion II (G. C Dekkers). 2. Wilmington. 3. Solita. Toto: W. f4.80. pl. f 1.40, f 1.30. gek. f3.70, cov. f3.80. i Totale omzet wa» f 139.710,50. Smit) (1.23.9 Axkit. Toto: Om Europese titel Strijd in Vauriens reeds beslist (Van onze zeilmedew'riten Op de tweede dag van de strijd om het Europees kampioenschap in de Vaurienklasse op het Alkmaarder- meer is de strijd om de titel reeds vrijwel beslist. In de eerste race van gisteren was de uitslag: 1. Beilken (D.». 2. Bouchard <Fr.). 3. Hogg (Gr.). 4. Maes (B.). 5. Voison (Fr.). De tweede wedstrijd leverde een nieuwe zege op voor de Belg Maes met Beilken op de tweede plaats, Thierry (Fr.) als derde, Chaplain (Fr.) als vierde en Wittock (B.) op de vyfde plaats. In de derde race was de uitslag; 1. Beilken, 2. Maes. 3. Henry. 4. Co- hen (Fr.). 5. de Bosset (Fr.>. In het voorlopig klassement heeft de Belg Maes met drie punten de leiding en mag zich daardoor reeds kampioen noemen. De verdere volg orde is: 2. Henry 16 1 4 p., 3. Voison 20 p., 4. Chaplain 23 3 4 p., 5. Swart 27 p. Cock Clavan en Jaap van der Berg, twee spelers die bij ADO op de transferlijst stonden, zijn aangekocht door de tweede divisieclub Haarlem. Willem II zal het komende seizoen de beschikking krijgen over de Belg Coudijzer. Deze Anderlechtspeler tekende gisteren een contract voor deze naar de eerste divisie gedegra deerde Tilburgse semi-profclub. De heer Melchers, voorzitter van Ajax, deelde ons mede dat er tussen Feijenoord en hem inderdaad onder handelingen gaande zyn over Henk Groot.. „Maar tussen wat Feijenoord betalen wil en wat Ajax vraagt, gaapt nog een wijde kloof", aldus waren de woorden van de Ajax-voor- zitter. De contracten met. twee Spaanse voetballers, die dinsdagavond bij Excelsior hebben meegetraind, zijn getekend. Het betreft Janos Beke, van origine een Hongaar, die tege lijk met Bela Bodnar vluchtte uit Hongarije en Antonio Alfonso, die als Marquitos al onder contract heeft gestaan bij Real Madrid. Waar beide spelers vrij waren, behoeft Excelsior voor hen niets te betalen. Janos Beke was bü Valladolid een befaamd voor hoedespeler. terwijl Marquitos zijn sporen verdiende in de verdediging. Fortuna '54 komt zaterdag 27 juli a.s. aanvang 4 uur) met de wil om te winnen tn haar volledige competi tie-elftal naar Katwijk om Quick Boys te bestrijden. In de Geleense eredivisieploeg zijn alle nieuwe aan winsten opgesteld: Piet van Rhijn, de bekende Belg Piters en de Joegosla vische international Petacovic. De wedstrijd wordt georganiseerd in sa menwerking met VW Katwijk. De opstellingen Quick Boys: De Hollander, De Mooy, J. den Hollander, C. v. d. Plas, B. van Dijk, Floor van Duyn. J. Paap, C. van Duyvenbode, A. van Leeuwen, G. v. d. Plas en P. Viool. Fortuna '54: Vogels, Quadakkers, Mommers, Beenen, Cor v. d. Hart, Zaterdag en zondag as. worden op Munsters. Petacovic, van Rhijn, Ge- de Bosbaan (aanvang 9 uur) de raids, Bisschops, Piters. ..Open Nederlandse" waterskikam pioenschappen gehouden. De NWB - 7 r» i heeft de bu tenlandse inschryvins Villi IV li Mil t(*ril€|r moeten beperken tot 15 topskiërs uit j J c"» Duitsland. Engeland, Frankrijk. Oos- tvt 1 I i tenriik en West-Indie. 1111111' iNe(lei'Iail(l Piet van Rhyn. oud-speler van de Wassenaarde amateurclub Blauw Zwart, komt terug naar Nederland. De thans 32-jarige vleugelspeler, die acht jaar geleden naar Frankrijk trok om het vak van wijnkoper te leren en als prof zyn voetbalkunde produktief te maken, heeft woensdagavond in Geleen een contract getekend met de eredivisieclub Fortuna '54. Van Rhijn, momenteel met. vakan tie in Nederland .speelde oorspronke lijk voor de Franse eerste-divisieclub Valenciennes „Téte d'or" (Gouden hoofd» luidde toen zijn bitnaani. ge zien de vele doelpunten die hij met kopballen voor zijn club scoorde doch ging later over naar de eerste klasser Nimes, dat de Nederlander uitleende aan Grenoble, welk team eveneens in de hoogste klasse van de Franse competitie uitkomt.. Van origine is Van Rhijn linksbui ten. doch ook op andere plaatsen in de voorhoede was hij in zijn „Franse periode" vaak succesvol. WANDELEN Meer wandelaars naar Apeldoorn Het ziet er naar uit dat de tweede lustrum-Vierdaagse van Apeldoorn, die van 23 t/m 27 juli a.s. wordt ge houden. een recordaantal wandelaars naar deze plaats op de Veluwe zal brengen. Hoewel de inschrijving nog niet is gesloten, is het aantal inschrijvingen nu al duidelijk meer dan de 1219 van vorig jaar. vechten tegenslag opnieuw te dalen. Ook werd de vraag gesteld hoe men zou stemmen wanneer het definitief zou gaan om een Labour-regenng onder Wilson of een conservatieve re gering onder Macmillan. Het ant woord was: Labour 57.5 procent, con servatieven 35.5 procent, liberalen 7 procent. Dit betekent dat Labour een voorsprong van 22 procent heeft wan neer het niet uitsluitend om party- kwesties maar om het kiezen van een regering gaat. waarbij de figuur van de volgende premier centraal staat. Op het ogenblik is men meer te gen een conservatieve regering onder Macmillan dan tegen een Labour- regering onder Wilson. De maleise voor de conservatieven is, dat degenen die genoemd zijn als Macmillans eventuele opvolgers, wei nig populaire steun vinden. Dat. wil I zeggen dat op het ogenblik het ge voel heerst, dat de conservatieven on der een ander dan Macmillan het I niet beter zullen doen dan op het ogenblik. Yard is Europese cl ui» van helers op het spoor Scotland Yard ia een Europe»» ..helersvereniging" op het spoor ge komen. die kortgeleden een Britse bende voor de goudstaven ter waar de van ruim twee miljoen gulden die enkele maanden geleden uit een bank in het centrum van Londen werd ge stolen, ruim 900.000 gulden zou heb ben geboden. Dit aanbod zou namens de „ver eniging" zijn gedaan door een Fransman, wiens naam niet bekend is gemaakt. Deze was kortgeleden naar Londen gekomen om contact op te nemen met de Britse bende die zo schijnt het de grote hoeveel heid goud in Engeland moeilijk van 1 de hand kan doen. De helers schij nen financiële steun uit het Midden- I Oosten te krijgen. Op zaterdag na afloop van de Zeil wedstrijden zullen de leden van de Waterski-afdeling van de Kaag een demonstratie geven en een ringsteek- wedstrijd op waterski's houden. De bekende Holland - Friesland teamwedstrijden in de Regenboog- klasse en de Curagao-De Kaag team wedstrijden in de Pampusklasse staan eveneens weer op het program ma. In de eerstgenoemde varen H. de Vries, H. Röfekamp. J. Alberda, Mr. A. v. d. Werf en J. de Wilde voor Friesland en ir. G. A. Bakker. F. P. Bos. J. C. v. d. Velde. K. J. Tol, en A. Gebuis voor Holland. In de overige klassen starten vrij wel alle prominente zeilers, zoals Rolf v. d. Baumen, H. Kirkenier, E. Hoppe, N. Both in de Valkenklasse; Koos de Jong. H. v d. Rest in de Fin- jollen en vele anderen. In de Vau rienklasse zijn enkele buitenlandse deelnemers: D. Welsch uit Barcelo na en W. Wittoek uit België. Aan de Ronde van Zuid-Slavië, die van 17 tot 25 augustus wordt gehouden, zal een Nederlandse ploeg deelnemen bestaande uit: Bastin, Doek. Van Muiken, Paas en Steutten. (Speciale berichtgeving) De eerste divisieclub Telstar zal geheel in het wit gekleed het komende voetbal-seizoen de gemeente Velsen en omgeving vertegenwoordigen in het betaalde voetbalV.S.V. en Stormvogels hebben n.l. gisteravond in IJmuiden besloten tot een fusie van de afdelingen betaald voetbal, waar door voor het eerst in het Nederlandse voetbal de figuur van betaalde top" gaat optreden. De nieuwe betaalde vereniging zal alle schulden van V.S.F. en Stormvogels overnemen en zorgen voor een trainer voor elk der beide ploegen. Vooralsnog gaan V.S.V. en Stormvogels terug naar de tfde-klasse amateurs, maar er is nog een kans dat het bondsbestuur de twee clubs hoger zal indelen. De gemeenteraad van Velsen heeft gister avond, na vier uur lang te hebben beraadslaagd, besloten aan de nieuwe vereniging een renteloos voorschot an f 100.000.- te verstrekken. 21 Raadsleden stemden vóór, 9 leden van de protestants-christelijke fractie, de P.S.P. en de V.V.D. waren tegen het voorschot. ederoni nederlaag Oxford- teiinisploeg Het is de Oxford-tennisploeg giste ren niet gelukt om de tegen de com" binatie L.L.T.C.—De Leidse Hout ge leden nederlaag goed te maken De tennis-formatie die UNICUM binnen de lijnen bracht, boekte eveneens een ondubbelzinnige zege. Van de acht gespeelde partijen wonnen de gasthe ren er zeven! Oxford redde echter meer dan de eer alleen. Chance wist Har Meijer met zijn vreemde service en verraderlijke forehand de eerste set te ontfutselen. 7-5. In de tweede set was de UNICUM-speler hem tel kens weer voor met de bestoking van de bij beiden kwetsbare backhand. 6-1 en in de derde set bleek Chancê in conditie aanmerkelijk tekort te schieten. 6-2 voor Meijer. Tot goede tegenstand kwamen de gasten uit Ox ford ook in de beide gemengd dub bels. Mej. Van Mechelen Grimbergen wonnen met 7-5, 6-3 van Miss Green Lawton Smith en mej. Reef/Loek Sanders met 8-6, 6-3 van miss Gra- vette Hall. Wat we al opmerkten bij het ver slag van de ontmoeting op het ten nispark DE LEIDSE HOUT, n.l. dat het Oxford-duo Lawton-Smlth Chance een behoorlijke dubbel vor men .kreeg tegen de UNICUM-dub- bel Meijer/'Grimbergen een onder streping! Lawton-Smith manoeu vreerde laatstgenoemden telkens weer uit positie en de service en de fore hand van partner Chance deden de rest. 6-2, 6-1 voor de Oxford-dubbel. W alerpolonieuws Het reserve-team van De Sleutel stad heeft gisteravond in het Goudse Spaardersbad het onderspit moeten delven tegen een vlot spelend GZC 2. Na bij de rust reeds met 2—1 te hebben achtergestaan, werd het uit eindelyk een 52 nederlaag. Jan Dool en Bert Hooidonk namen de Leidse doelpunten voor hun reke ning. ATLETIEK Van Gerven van De Spartaan (Lisse» komt zondag in Versailles met de Nederlandse atletiekploeg uit tegen Frankrijk B Hij loopt de 10.000 meter. Op het moment waarop een plaats in de eerste poule van het toernooi om het Europese kampioen schap voor damesteams, dat op de golflinks van de Rungsteder Golfclub in Denemarken wordt gespeeld, voor Nederland vrijwel zeker was, werden alle illusies op slag vernield door een gemiste bunkerslag van mej. A. van Lanschot op de 18de hole Het Neder landse team kwam daardoor juist 1 slag te kort om zich te kwalificeren Denemarken werd vóór Nederland vierde.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7