North State 't is weer tijd voor „Geen plan tot beslag drukte op Indonesisch schip" Loosdrecht heeft er weer een eiland bij Kennedy optimistisch over kernstop-„top" Strijd in Laos op wegen verwacht Diploma-uitreiking Gem. Bedrijfsteehnische School Den Haag ontkent opnieuw LllOrilie Successen van beroepsjeugd President steunt vreedzame demonstraties van negers MEISJE UIT ALPHEN (16) VERDWENEN Koningin naar Porto Ercole PERSOONLIJKE LENINGEN GEMEENTELIJKE KREDIETWEZEN Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 18 juli 1963 Tweede b.au ;:o -.3-0 In het gymnastieklokaal van de Gem. Bedrijfsteehnische school aan ie Medusastraat heeft de wethouder tan onderwijs, de heer S. Sannes, gis termiddag de diploma's uitgereikt aan de leerlingen, die met goed ge- Tolg het derde leerjaar en de part time cursus van de school doorliepen. In de afdeling houtbewerken kwa men hiervoor in aanmerking de leer- esJungen: A. Amsterdam, F. D. Baars, j. de la Bije, H. F. Brandt, F. v. d. Kaay. J. M. G. P. v. d. Lip, E. Oe- chies, P. Overdijk, W. J. Oostrom, B. H. G v d. Pluym, J. Sahupala, A. F. p^Schilperoort. J. Schuilenburg. H. X 'Stokkel. H. J. Weber, C. F. J. Blom, E. Broekhuyzen, H. M. N. Groenewe- gen. A. v. d. Kaay. E. van Luiing, J. p. C. Meyer, W. C. Moenen, J. P. Pen, B. Th. del Prado, H. J. A. Roovers, H. Smit, A. de Weyer, M. J. Zwet sloot. G. v. Luyn, P. Pieterse. Afge wezen 1. In de afdeling metaalbewerkenP. gèlBlankensteyn. A. Boomsma, H. J. ie Hóppenbrouwer. C. J. P. Laurier, W. j. Kienjet. Ph. G. Lentz, J. K. Ouwe hand, P. J. v. Rijn, Th. A. M. Voge lenzang, J. C. Willemsteyn. Tj. de ,DfjWit. H. Arends, P. J. G. Bik, J. de (0 Bruyckere, J. I Eradus. B. Huisman, ^*W. P. Jansen. W. J. Jost, J. H. W. v. Luyk, J. A. Omtzigt, B. M. Ouds hoorn. D. P. Piket, C. Prins. P. Rey- ken. H. J. Veldhuizen, J. G. Nieuwen- huis. Afgewezen 1. In de afdeling metselen: D. Barn- hoorn. J. C. Belt. W. F. Fallaux, F. J. Fielmieg, H. Koldenhof, C. Leupe, F. j< Ligtvoet, F. M. Plezier, J. Plug, H. J. eni v Veen. W. A. L. Olüerhoek. Afgewe- n: 1. Afdeling Schilderen: F. Arends. A. M. Feiten. S. Gordeau. J. v. 't Hoofd, J. Jansen. J. C. Kerkman, C. A. M. Koevoet, R. A. J. Paats, H. Smit, H. J. Zee. MU .5: Extra prijs Aa rz:r De prijs, beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland, werd uitge dij reikt aan Martien Zwetsloot uit de Voorhout De twee schoolprijzen gin- en gen naar: Cor 'Prins en Eduard Oe- chies. De groepsprijs viel ten deel san: Joop Nieuwenhuis. David Piket, MoJjan de la Bije, Hans Smit, John Belt, Njen Johannes Kerkman Gediplomeerden semi - parttlme- 2(jeursus (avondschool): C. Baart, P. C. Barendse, J. Boelen. M. A. Bon, F. Bouman, G. Caron, B. L. Crama, H. B. Cramer, P. G. Devilee, G. v. Eg- mond. P. J. Heemskerk. J. W. de Jong. N. J. v. Keppel. P. Keyzer. J. V. v. Klinken, L. B. Kneppers, L. M. F. i,® Kneyber, P. Koek, J. P. M. v. d. H Kraan. W. Ligtvoet, Th. J. M. Meyer, an|P. Mieremet, W. J. B. Mulder. J. N. Plasmeyer, M. D v. d. Ploeg, C. H. v. Polanen, L v. d. Reyden, E. Schone- ln« veld, H. Tegelaar, W. Varkevisser. J. K1 Willemse, N. Wortman, H. v. Zwie- ten. Niet geslaagd 5. Bevorderingen r*il Bevorderd naar het tweede leer- 'a® jaar: J. Ba velaar, R. v. Beek, L. v. d. Berg, H. J. v. Berkesteyn, J. J. Bleyi, "J R. Blok, D. van der Blom, H. v. d. Blom. A. Booms, G. M. Borst. A. van den Bos, B. v. Brakel, L. J. Bremmer, C. G. J. Cornelisse. C. G. Cramer. B. Daalen, Th. v. Dam, J. Th. Doorn, J. C. Duivenvoorden, W. v. Dijk, R. .Evers, J. Fengler, W. Geenjaar. E. L. 3gr Gelderblom. P. Gerris, A. C. M. v. :sli Giezen, J. J. de Goey, J. L. Goossens. ooi J. Gressie, A. Groenendijk, N. Haas- noot. J. M. Hakker, J. H. v. Harte- H< veld. B. Henzing, R. de Hey, M. J. H. 1 Hollebeek, W Hoppenbrouwer, P. H. :rlj Jaarsveld. D Jongste. A. van der a Kaav, C. C. M. Knijnenburg. J. L. Koet, J. M. Kooistra, H. Kooien, C. "ujKop, B. C. M. van der Kraan, H. J. 2j Kramp, H. J. van der Laan, P v. La tum, J. la Lau. N. S. v. Leeuwen, H. P. Ligtvoet, J. L. v. d. Lippe, Th. J. A. Lochem. J. v. Luiing, A. v. Mas- trigt. J. Mathijsen. Th. v. d. Meer, W. Th. v. d. Mey. A. J. Muit. J. J. C. A. M. Nijhuis, J. J. Orth, S. Ouds hoorn. D. G. Paats, M. Philippo, W Plug, A. N. M. v. d. Pouw-Kraan, H v. Praag. D. v. Pijlen, J. C. H. Rands- dorp. C. Rhljnsburger, W. Rhijnsbur- ger. A. Riethoven, A. A. M. Roden- burg, E. N. J. M. Romljn, M. P. Th. - RiilQcircH^m -T SrhiUhnÏ7^n -T nink, R. v. Weeren. H. v. Westbroek, H. Wolters. H. S. v. d. Zeeuw, C. Zon neveld. P. H. Zonneveld, J. Zwaan. Bevorderd naar het derde leerjaar: H. Albers, P. Th. Baak, K. Beekman. J. R. Blok. G. Blöte. W. M. Borsboom. L. J. Borst. C. A. Bouthoorn, E. M. Brama, S. P. Brandt. A. H. J. Colpa. C. Cornet, J. Distelveld, J. Dreef, J Elgersma, R. P. Erades. C. Eyk, G. v. Eyk. F. W. Filarski. R. Th. Geerlings, J. L. v. Gils, J. Glasbergen, J. P. A. v. Grieken, K. A. Groenheyde, A. de Groot, J. A. Gijzenlj, W. C Haaste- recht, J. E. Heinrichs. H. Hintzer. H. v. 't Hof. H. v. d. Hulst, N. de Jong. E. G. J. Jordens, A. Kanbier. J. H. C. Kettenis, A. Koppe, F. Kortekaas, F. A. Kotte, J. Kramer. C. de Kruis. E Kruit, H Ku.vper, A. Lanser. J. La- terveer, A la Lau, R. W. I. M. v. Leeuwen. H. Lepelaar, M. Lepelaar. K. A. v. d. Linden. C. F. Lith, H. P Metaal. J. G. v. d. Mey, C. van Mil, G. Monteba, A. W. J. van der Most. Th. J. Paardekooper, J. G. du Pau. W. Roggeveen. G W. A. Roos, J Schreyer. A. Th. Segaar, W. Sip, G C. v. d. Slot. L. de Snayer, R. Steyn, A. Swanen. W. Teske, C. J. Trouwee. H. v. Velzen, H. Vermeulen. F J. Ver- steege, B. Viele, A. v. d. Voorn. A. Vos. J. M. Vreeburg. J. J. de Vries. E. A. M. Wagemaker. J. Wagenaar. J. v. d. Wal, A. Weeder. C. P. M Wee- nink. J. H. A. Wesselman, M. de Wolf, C. v. d. Zaal. A. v. 't Zand. S. Zevenbergen. H. Zuidijk, F. Zuyder- duyn. Niet bevorderd: 5. Leerlingen semi-parttime-cursus (avondschool» bevorderd naar het tweede leerjaar: F. Abspoel, C. L. D. Anker, J. C. Beekman. F. Binnendijk. C. C. Burgy. W. D. Burgy, P. v. Daa len. N. Dool. H. W. de Fey, H. van der Groep, W. v. d. Hoogen. B Hout- hoff, H. J. J. Keyzer, R. v. Kooten, J. G. Kuiters. L. C. Laman, J. H. Langezaal, A. G. v. d. Maat. G. Mark, A F. J. A. M. Nijhuis. W. v. Polanen, G. Robijn. C. "Hi. W. M. v. Rooyen. J. H. C. Timmers, K. Vermeulen. J. H. M. Vinkesteyn, B. v. d. Vlist, W. A. J. de Vree. S. Weeda, M. A. A. Weenink, L. v. d. Werf. J. G. Wijs man. F. R. Zitter, J. Heymans, W. G. Kortekaas. B. J. L. Brederode, J. N. Sloos. J. W. A. Mulder, L. A Schip pers. C. N. v. d. Splinter. Niet bevor derd: 12. Advertentie Halve eeuw getrouwd Uit zijn Leidse diensttijd - zo zacht zo geurig ruim een halve eeuw geleden be waart de thans 75-jarige heer E. Tuinhout vele goede herinneringen, doch de beste daarvan is. dat hu als Fries in de Sleutelstad zijn toekom stige vrouw leerde kennen. In 1908 l:wam hll in Leiden in de Doelen- kazerne onder de wapens, waar hij werd ingedeeld bU de cavalerie. Al spoedig volgde een kennismaking met mej. M. van Strien, welke zo hecht werd, dat de jonge Tuinhout besloot na zijn diensttijd in Leiden te blijven en er een baan te zoeken. Als cavalerist viel het hem niet moeilijk om als koetsier een werk kring te vinden bij de Gemeentelijke Reinigingsdienst, bij welke dienst hij na 23 dienstjaren met vervroegd pen sioen ging. Inmiddels had hij zijn biuid op 23 Juli 1913 het „ja woord" gegeven. Na zijn pensionering heeft de heer Tuinhout nog enkele functies, oa. oie van bode-portier van de Speel tuinvereniging „Oosterkwartier" be kleed Het gouden bruidsfeest dat temid den van de twee getrouwde dochters en de kleinkinderen in de ouderlijke woning (Lombokstraat 71) wordt ge vierd, krijgt in deze dagen nog een bijzondere glans door de terugkeer van de bruidegom uit het ziekenhuis, waar hij een ernstige operatie heeft ondergaan en daarvan thans her stellende is. Schoutens. Leiden; M. Schrijvere, Voorschoten; H. Schulte, Voorhout; H Simmerman. Alphen a. d. Rijn; E Sleeboom. Leiderdorp; C. Smits. Kaag; M. Snijders. Leiden; M Spek, Zoetermeer; J. Spek. Abbenes; C. Star, Rijnsburg; E. v. d. Steen, Lei den; A. v. d. Ster, Lelden. Mulo-examens Voor het mulo-diploma A zijn ge- slaagd: de dames: E. M. Schmidt, KatwülTa:V«T5"Nr«iwenburg, Let-' Leiderdorp: E. M Stuyfzand. Leiden; den' H Nieuwenburg:. Leiden; S. T. v. Rijn, Katwijk; A. Schaap. Lei- Nieuwenburg Leiden; E. v. Noort. den: M. v Vliet, Bodegraven: 'E. E Leiden; C. Ókkerse, Wassenaar; J, v. Vliet. Leiden: E. G de Bruin, Lei- Olsthoorn Zoetermeer; J. den Os, den; *J. van Gent. Leiden; H. Ho- Leiden A. Oudshoorn. Leiden; B gewoning. Rijnsburp: A v. d. Tuin. Oudshoorn. Leiden; T. Ouwehand, Leiden; I M. v. d. Weiden. Bodegra- Katwijk a. Zee: Q. Overdevest. Zoe- ven; A. Zeeuw. Bodegraven en de he- terwoude; W Paardekooper, Zoeter- ren: G I. S Rijsbergen. Leiden: C woude; T. Pasma. Leiden; J Pen- v Schie, Katwijk; L. Wagter. Kat- Micklenstands- exaiueu Voor het middenstandsexamen zijn geslaagd. G. Meyer, Leiderdorp; P. Meyers, Leiden; G. Meyvogel. Kat wijk a. Zee; M. Mieremet. Alphen a. d Rijn; H Minnese, Valkenburg; W. nu Minnee. Katwijk a Zee; J. Monster, Bodegraven; G. Montanus, Leiden G. Nooren, Woubrugge; W. de Mooy, nings, Oud-Ade; G. v. d. Plas, Vlaar- dingen; IJ v. d. Plas. Katwijk a. Zee; M. v. d. Poel. Oud-Ade. W. Po6tma, Leiden; C. Provely, Leiden; C. v d. wijk; H. B. Venekamp, Katwijk; C. de Koning. Riinsburg; F. v. Uden, Leiden; Th. Vervark, Leiden; F. Hau- wers, Oegstgeest; C. M. Middelkoop, Pijl, AarlanderveenF. Pijnnaker,Leiden Leiden A Quartel. Lisse; T. Rade- De namen van hen die tevens het - middenstandsdiploma maker. Hazerswroude; H. Ravensber- gen. Rijnsburg; Th. Redegeld, Alphen a. d. Rijn; F. v. Remundt, Leiden; R Reterink, Zoetermeer; B. Reyer- kerk. Noordwijk a. Zee: C. Reys, Zoe- terwoude; A. Riethoven. Leiden. C. Rodenburg, Ter Aar; E. Roeleveld, Noordwijk; A Roeleveen-Enze. Voor schoten; W. de Roo, Leiden; A. Rooy- ackers. Leiden; J. Rotteveel. Lisse; J. v. Ruiten. Roelofarendsveen; J. v. Prij, Zoetermeer; A Rijkaart. Ha- zerswoude; P. Rijnsburger. Leider dorp; H. v. d. Salm. Woubrugge; C. v. Santen, Voorschoten: J. Schaart, Katwijk a d Rijn; E v. Schie. Lei den; M. v. Schie. Leiderdorp; M Schoenmaker, Oude-WeteringJ. verwierven, zijn voorzien van een merkteken. Afgewezen 9 kandidaten. De Indonesische commandeur Srijo- no Prodjosoekanto, assistent van de minister van Zeevaart, heeft gisteren gereageerd op de door het Indonesi sche persbureau Antara verspreide bericht, als zou de Nederlandse rege ring van plan zijn beslag te leggen op de „Thamrin", een Indonesisch vaartuig van de Djakarta Lloyd, dat 5 augustus in Rotterdam wordt ver wacht. Volgens Antara zou dat dan gedaan worden door Nederlanders, die schadevergoeding van Indonesië eisen voor genationaliseerde bezittin gen. Volgens commandeur Srjjono zou Indonesië niet aarzelen een „passen- Rijlaarsdam, J. Schilthuizen, J. 8chlagwein, J. J. G. v. Seggelen. H. J. G. Smeele, P. v. Tol. H. v. Tonge ren, S. Verbeek, J. M. M. Verhoef. G. Voskuil, J. C. v. d. Wal, J. van der Walle, H. A. Weeber, P. J. M. Wee- In Dublin "Jj Een Leidenaar en een Sassenhel- mer hebben tijdens de internationale beroepswedstrijden in Dublin uitste kende resultaten geboekt. L. van der U\ Niet uit Sassenheim behaalde de 2de prijs, een zilveren medaille, iir het tak meubelmaken. J. J. M. Steenber- |en uit Leiden legde beslag op de 3de prijs, een bronzen medaille. In het tak loodgieten. De wedstrijden In Dublin waren een vervolg van onlangs in Utrecht gehouden nationale beroepswedstrij den. Zij, die hier de beste resultaten behaalden, mochten zich in Dublin meten met 250 andere jonge vak mensen uit Ierland, Engeland, Bel gië. Luxemburg, Frankrijk, Spanje Portugal, Italië, Zwitserland, Oosten rijk en Japan. De Nederlandse ploeg zal morgen per vliegtuig weer naar ons land te rugkeren. (Van onze correspondent in Washington) De speciale verklaring die president Kennedy aflegde bij de aanvang van zijn wekelijkse persconferentie, heeft in cle Ameri kaanse hoofdstad sterk de aandacht getrokken. Met zijn hoopvolle verwachting dat het gesprek in Moskou resultaat zou opleveren, heeft de president verder voedsel gegeven aan het groeiende op timisme in Washington, al houdt men rekening met ongunstige verrassingen. Zoekt U een GOUDEN RING voor: een dame of heer, JUWELIER d. WATER, Haarhstraat 207, heeft hem. Ook ln briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Groentehandel en wielerronde In verband met de te houden wie. lerronde van Leiden is het grossiers centrum van de groentehandel aan de Rooseveltstraat hedenavond eerst na half negen per auto te bereiken rde» Voor die tijd kan men het centrum Veel instemming kreeg de uitdruk kelijke verklaring van president Kennedy dat niet wordt toegelaten andere onderwerpen bij het kernstop- gesprek te betrekken. Velen hier had den gewaarschuwd tegen eon moge lijke poging van het Kremlin om een politiek extraatje uit het gesprek te slaan. Men ziet de verklaring van de president overigens vooral als een geruststelling, omdat de kwestie-Ber- Hjn of een erkenning van het Oo^t- duitse regime op de proppen had kunnen komen. Veelbetekenend acht men in Washington de verwijzing van de president naar een noodzakelijke goedkeuring van een kernstop-ver drag door de Amerikaanse Senaat. Daar dreigen gevaren. Verscheidene senatoren hebben bedenkingen tegen zo'n verdrag uit wantrouwen Jegens de Russen. Ook de stafchefs achten een stopzetting der atoomproeven in het luchtruim bedenkelijk, omdat zij vrezen dat de VS op het gebied der nucleaire verdediging achterop zul len raken, vooral door een eventuele heimelijke ontduiking van het ver drag door de Russen. Men juicht het toe dat de presi dent een einde heeft gemaakt aan het gerucht, dat een topgesprek van regeringsleiders op het gesprek in Moskou zou volgen. Politieke waar nemers zijn het met hem eens dat daarvoor geen voldoende reden be staat. Hoe scherp de tegenstellingen nog zijn, blijkt bovendien uit de ver klaring van de presiient. dat samen werking met de Russen bij het ruim- slechts lopend vanaf de zijde van de te-onderzoek. met name bij het Vijf Meilaan bereiken. 1 maanprogramma, onmogelijk is om dat er teveel politieke obstakels zijn en door het wantrouwen en de ge slotenheid van de Russische wereld. Wat de toestand in de Caraïbische Zee betreft verklaarde Kennedy uit drukkelijk, dat ondanks de ogen schijnlijke kalmte erkenning van of samenwerking met het regime-Castro uitgesloten is zolang Cuba een vazal is van Rusland. Grote aandacht trok ook de verkla- 1 ring van de Amerikaanse president inzake het rassenconflict. Met het oog op de bezwaren der wetgevers tegen een massademonstratie van de negers in augustus, meent de presi dent dat een vreedzame demonstratie volkomen aanvaardbaar is en ln overeenstemming met de Ameri kaanse tradities. Hij waarschuwde al leen tegen relletjes en geweldpleging. Maar de critici van de negeracties moeten niet alleen spreken over de gevaren van zulke demonstraties, al dus de president, maar vooral ook over de noodzaak, de gerechtvaardig de verlangens van de negers in te willigen. Dit is een duidelijke waar schuwing aan het adres van de sabo terende zuidelijke wetgevers. De dreiging van het spoorwegcon flict is volgens de president nog aan wezig. Hij deed daarom een sterk be roep op de partijen om in de komen de paar dagen een vreedzame schik king te treffen omdat anders een wettelijk ingrijpen onvermijdelijk wordt. Er heerst voorshands in de Amerikaanse hoofdstad ;n dat op- De voorzitter van het Plassen- schap Loosdrecht en omstreken, mr. J. Hooft Graafland, heeft gistermid dag op het dezer dagen gereedgeko men kunstmatige eiland. „De Meent" in de Loosdrechtse Plassen een bord, waarop te lezen stond: „verboden toegang" in de brand gesloken. Het was de laatste belemmering die tal vap watersportliefhebbers nog in de weg stond om dit eiland van 500 meter lengte in bezit te nemen. Het in de brand steken van dit bord was misschien ook wel symbo lisch bedoeld om een eind te maken aan de «alrijke verboden, die het Plassenschap in de vorm van ver ordeningen heeft afgekondigd. Over die verordeningen, die het Plassen- schap wel moet uitvaardigen, zei de heer Graafland, dat zij alle dienen om het verblijf op de plassen voor de watersportliefhebbers zo aange naam mogelijk te maken. Daarom worden er woonschepen geweerd. Daarom mag men niet onbeperkt huizen bouwen, kamperen en cara vans plaatsen. Het Plassenschap is voornemens een plan voor veertien eilanden te realiseren. Twee zijn er thans gereedgekomen, waarmee een bedrag van bijna een miljoen gul den gemoeid is geweest. Bij de aan leg van deze eilanden heeft men niet primair de recreatie voor ogen. De eilanden dienen namelijk als golf brekers in deze woelige Loosdrecht se Plassen. Het eiland ..De Meent", waar gistermiddag al enkele honder den hun vertier zochten, heeft een strandbad met echt zand en een ruime haven, waar men een beschut te aanlegplaats kan vinden. Voor de rest zijn er geen voor zieningen getroffen. Namens het Plassenschap werd meegedeeld, dat 't niet in de bedoeling ligt om bouw sels op het eiland op te richten voor bijvoorbeeld een consumptiegelegen heid. Ook acht men het voorlopig niet nodig toiletten te bouwen. „Wü willen deze zomer eens afwachten of daaraan wel behoefte is", zei de voorzitter van het Plassenschap. de vergeldingsmaatregel" te nemen. als zoiets zou gebeuren. „Indonesië wil de goede betrekkingen, die reeds met Nederland zijn hersteld niet ver- j troebelen, maar het zou zonodig I maatregelen nemen. Indonesië heeft toch nooit moeilijkheden veroorzaakt voor Nederlandse schepen, die havens in West-Irian aandeden, nadat het gebied een provincie van Indonesië was geworden", zo zei hij. Een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft intussen nadrukkelijk ontkend, als zouden er bij de rege ring plannen bestaan beslag te leg gen op het schip of zün lading. „Dit zou toch niet in overeenstemming zijn met het bekende Nederlandse standpunt, dat de kwesties van na tionalisaties. schadevergoedingen en schuldenregeling niet de eerste prio riteit hebben Deze kwesties zullen eerst te gelegener tijd met de Indo nesische regering worden opgeno men". aldus de woordvoerder. Intussen zou de Nederlandse parti culiere handelsmissie van acht man. die in het weekeinde in Djakarta aankwam voor een ..verkennend" be zoek van twee weken, vandaag een onderhoud met commandeur Srijono hebben. Dit gesprek zou echter niets te maken hebben met het bericht van Antara. maar zou in het bijzonder betrekking hebben op een eventueel charteren van KPM-schepen door In donesië. Labourlid' Lipton liati wel gelijk (Van onze correspondent ln Londen) Strijdkrachten van de commu- De Britse regering heeft thans nistisch gezinde Pathet Lao en openlijk door middel van een Lager- dc Vietminh vallen in de vlakte huismotie erkend, dat het Labourlid Marcus Lipton door de gebeurtenis- van de Kruiken de neutralisti- sen in het gelijk is gesteld. Reeds in sche troepen van qeneraal Konq 1955 verklaarde Lipton dat Philby de n derde man in de spionageaffaire- c an a"c kanten aan. Maclean-Burgess was. Hu werd toen Dit meldde vanochtend het door de regering gewraakt en ge- kureavl van Ae nrPmier in Vien dwongen zijn verklaring ln te trek- Dureau van ae premier in Vien- ken. trane. REEDS EEN WEEK ZOEK Sinds vorige week donderdagmid dag is het 16-jarige Alphense meisje Joke van der Ster. wonende Hof- zichtstraat 56. spoorloos verdwenen. Het meisje heeft die dag de ouder lijke woning verlaten, zonder haar ouders te vertellen waar zij heen ging. Sindsdien is zij niet meer ge zien. De ouders vermoeden, dat het kind ergens in Leiden verblijft, noch de familie noch de politie in Leiden weet echter waar. De ouders verkeren in grote onge rustheid. ook al omdat men vreest, dat het levenslustige meisje naar het buitenland is gegaan. Het signalement van het meisje is als volgtdonkerblond haar, af hangend tot op de schouders, slank postuur, gekleed in een donkergrijs mantelpakje met witte r-rippen en daaroverheen een wit leren jasje. Zij is geboren op 8 oktober 1946 zicht een pessimisme, dat Kennedy I Haar voornamen zijn Jonanna Hen- duidelijk scheen te delen. drika en haar roepnaam is Joke. berg vertrokken om enkele dagen door te brengen in het vakantiever blijf van de koninklijke familie in Porto Ercole in Italië. Koningin Juliana is vanochtend om Dodelijk ongeluk in circus Tijdens een circusvoorstelling te Salem, in de Amerikaanse staat Ore gon, is gisteravond een33-jarige acrobate, mevrouw Duchek. van een hoogte van acht meter naar beneden nesfn uur van de vliegbasis Soester- geStórt en om het leven gekomen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN r.EBOKKN Nlcollna. d. v. N. Noort en L. Zijlstra. Bertha Petronella Johanna, d.l v W. F. van der Blom en L. J. M. den Dunne Jolanda Geertrulda Elisabeth, d v C. Tukker en A. Noort. Marco Frank. z. v. D. Kuiters en A. H Fung- Kim. Irene Maria Antonla. d v. H H. van der Maas en C. D P M. Baselier Rudolf Gerardus, z. v. A C. van der Drift en M. J. Knijnenburg Maria Anna Gertrudls. d. v. J W. van ttar- teveld en J M. van Dlemen. Johanna Geertrulda Maria, d. v. G A. G. Nag- tegaal en E. G. van Rossenberg. ONDERTROUWD L. J. Jonk en "B. Kluivers. J. H. Brinkman en A M. de Graaf. A de Ruijter en J. C. Platje. G. W. van Gu- llk en A Colpa, G. A. N. H. Schreuder en M. A. Scholtcn. A. Kapaan en J. van Schooten. W J. de Roode en L. Stof fer. W G. Douwes en M J. Hes. J Sta kenburg en M. A. H Mol. L. Kerkman en E. Jansen. J E Monfila en E M. van den Berg. J. J. OlUerhoek en J. Wetaelaar. Zü trad op in een nummer, waarin zü en haar neef op een draaiende ladder zaten die horizontaal was op gehangen aan een motor waarmee haar man over een metalen draad reed. De Ducheks waren in april jl. uit Oostenrijk naar de Verenigde Sta ten gekomen. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Roterdam-Charlols (vac. E C. B. Kok) (toez.) J van Vliet te Domburg te Blelswtjk R. Molemaker te Plngjum en Zurich te Ellm E. Boswijk, kand. te Sappemeer. CHR. GEREF KERKEN Beroepen te Dokkum en te Rotter- dam-Charlols J. Westerink, kand. te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Nleuwerkerk (Zld.) J. Karens, kand. te Zoetermeer. die bedankte voor Aalst. Amsterdam-Cen trum. Bodegraven. Capelle a. d. IJssel, Goudswaard. 's-Gravenzande. Haarlem. Lelden, Oud-Beljerland. Rll- land-Bath, Slnt-Catharines (Ontario, Canada) en voor Terwolde naar Bar- neveld A. W, Verhoef, kand. te Capelle a. d. IJssel. die bedankte voor Aagtc- De komende twee weken zullen een enorme drukte op onze wegen te zien geven: morgen gaan allen, die in de bouwnijverheid en aanver wante bedrijfstakken werkzaam zün met vakantie. Dat houdt in, dat ln het komende weekeinde vele tienduizenden toeristen op weg gaan naar hun vakantiebestem ming. In verband hiermede vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer van alle weggebruikers zowel komend weekeinde, als de daarop volgende weken op de wegen extra voorzich tigheid en oplettendheid in acht te willen nemen. Vooral omdat onder de talloze vakantiegangers ongetwijfeld velen zullen zijn, die over weinig of geen rijervaring be schikken. Het Verbond verzoekt de weggebruikers rekening te houden met de mogelijk onverwachte ver- keersmanoeuvres van deze minder- ervaren rijders. Voor de toeristen zelf acht het Ver bond een ernstige waarschuwing op zijn plaats. Elk jaar weer ge beuren er ongelukken, die te wijten zijn aan oververmoeidheid van bestuurders, die met de wens om hun vakantiebestemming in zo kort mogelijke tijd te berei ken veel te grote dagafstanden afleggen. De maximale dagafstand voor een ervaren rijder, dje onder goede weersomstandigheden over een ge makkelijke route rijdt, kan worden gesteld op 600 km, aldus het ver bond. Het voegt hieraan de volgende raad gevingen toe: stop, nadat U twee a drie uur hebt gereden en ga een (klein) hapje eten. Stop na deze onderbreking vervolgens telkens als IJ 150 km hebt gereden en drink een kop koffie. Maar vooral geldt: tracht nooit een gevoel van slaperigheid te onderdrukken, maar stop dan op een veilige parkeer plaats om een frisse neus te halen en de benen te strekken. Advertentie Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. 9IENST VOOR KASBEHEER EN STADHUIS -LEIOENPOSTBUS 16D IEL 20270 kerke. Almelo. Amersfoort. Amsterdam- Noord. Arnhem. Axel-Tecneuzen. Beek bergen. Benthuizen. Blezellnge. Bos koop, Borssele. Dordrecht, Emmeloord (N.O.P.), Enschede, Glessendam-Har- dlnxveld, Gorlnchem. 's-Gravenpolder, Groningen, H. I. Ambacht. Katwijk a. Zee. Kampen. Kootwljkerbroek. Kort- gene. Krulnlngen, Mellskerke. Middel- namis. Nleuw-BelJerland. Nleuwdorp, Nijkerk. Oosterland. Oostkapelle. Op- heusden, Rhenen. Ridderkerk. Rotter- dam-ZuldwlJk. Rljsaen, Scherpenlsse. Slnt-Annaland. Tholen. Trlcht, Uddei. Veen. Veenendaal, Vllsslngen. Waarde. Waardenburg. Wagenlngen, Werken dam. Woerden. Wolphaarsdyk. en voor Zaandam.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3