nlANG- EN MUZIEKCONCOURS JN „FLORIDA" TE BOSKOOP 1 Verrassende moderniseert vinding wasdag! Ir H. A. M. C. DIBBITS OVER LEVEN IN EEN DELTA" Gemeente Noordwijkerhout wil veehouder land laten ontruimen „Tour de la Classe" in Martiïa-Stichtinir vd^r Jit, I Jury oordeelde clement over u iteen lopende pres ta ties Jaarvergadering Instituut Stad en Landschap rr Dag besloten met excursie naar het Europoort-gebied Kort geding voor Haagse Rechtbank President: Tracht een regeling te treffen Cor Groote (Aljdien) winnaar ericht 1 maart I860 Donderdag 27 Juni 1963 Vijfde blad no. 30992 aak De eerste (aljaarlijkse) Boskoopse concoursdag 1963 is voorbij, de tweede volgt a.s. zaterdag. Wij hebben opgave van 20 ko- i, van welke slechts 4 zich met een 2de prijs dienen te troosten, jktisch betekent een 2de prijs, dat 6 tot 7 tienden van het haal- te maximum punten toegekend zijn. Zes van die koren hadden iats gezocht in de superieure afdeling en van die zes klommen ee boven de 360 punten, waarmee het judicium ,,met lof van de is verbonden. g totaal beschikken we over de evens van 26 mededingers. Deel- omen hebben nog twee fanfares, marskorps, een drumband, een go-duo, een solo-pianist, een solo- liste en haar broer met een tuba- (beiden op de piano begeleid en aald nobel van prestatie). [et systeem op dit (vrij) concours de prijs bij 260-299 punten en 1ste s daarboven tot maximum 420. halve zijn de laagst genoteerde staties nog „voldoende", zo niet t goed" getaxeerd geweest. En in- daad zijn we het met Jury-voor- Ant. v. Leest uit Eindhoven dat men zich zonder uitzonde- serieus had voorbereid. Men heeft iwens in heel de amateurwereld ischer leren denken over anderen tichzelf. Ie overige jury-leden waren Leo >ts uit Den Haag en Ph. v. d. en uit Wageningen. Van de ^rechters zou te getuigen zijn, dat vrij clement oordeelden in hun nissen, maar de verhouding in al toegekende cijfers leek ons vrij >meen gerechtvaardigd. 'et concours, officieel „Nationaal ig- en Muziekconcours" in nida". welke zaal door de jury ge- End werd is georganiseerd door plaatselijk mannenkoor „Die uwe Sanghers", dat onder leiding Dirk v. d. Bosch staat. Helaas deze laatste ziek, waardoor zijn ddinxveense koren uitvielen. On- rbereid werden echter 2 van koren plaatsvervangend geleid r de dirigent Gerrit Zoon. Te we- „Zang lust" van Bodegraven en Boskoops Geref. Kerkkoor, die i met 323 en 325 punten in de erieure afdeling gehonoreerd za- i allebei de koren leerden de le- horen, waar het in de muziek om f 0 t, o m. om samenklank, stemvoe- en harmonie, lit pit Boskoop zelf maakten we nog koren van Kapteyn mee: zijn mdisjeskoor (344 p.), waaraan we x>r t genoegen beleefd hebben (door aantrekkelijke kleur van hun Eli- ethan Serenade en de fijnzinnige notoon van de begeleidende diri- it) en zijn Dameskoor (318 p.), itrekkelijk in Schuberts Pastorella. fit Boskoop bleken bovendien de pianisten: de heer Popma met Nocturne van Leybach en het io-duo mevr. Kruyswijk en de Ramp met een feestouverture Leutner, die alle drie door hun ze sympathiek en onverholen uit- men voor hun huiselijke neiging de gevoelsromantiek en een ie gaven op een heel ander facet het muziek-amateurisme. .cht uit de buurt. nl. Alphen, ver- J een „Con Amore" (309 p.) onder Cok, een koor dat een goede in- naliet in het vrijgekozen num- „Levensvernieuwing" van Her- de Wolff, een werk dat nota drie afdelingen hoger (in supe- ffc) als verplicht werk gold. enslotte voegen we aan het vo- *-*-iande nog een enkele kantte- toe over de superieure mede- fing. Sommigen nestelen zich l voortijdig in deze hoogste afde- l Zo vonden we de z.g. superiori- van Puttershoek's „Crescendo" ,B r de vlakke, spannings- en ruimte. hun gevoelige dirigent en een compli ment voor „Zanglust" van IJssel- stein onder Hendrik Post om de rus tige ontvouwing van de twee zware Altink-werken. Jammer dat sommi ge stemmen te veel vibreren. Het hoogste puntental van de dag (398) is echter ten deel gevallen aan de fanfare „Euphonia" uit Hennaar- deradeel in Friesland, die van het verplichte nummer (Divertimento van Otto Ketting) een overtuigend feilloos te noemen vertolking wist aan te bieden. Lof met felicitatie van de jury is nog uitgesproken over het kinder koor „Eendracht maakt macht" on der S. Cok te Zwammerdam. Dit koortje zong aanstekelijk muzikaal en heerlijk zorgeloos. Van het bijwonen van de Ere- wedstrljd na afloop hebben we tot onze spijt moeten afzien. V. Deelnemers en behaalde punten: le afd. Gem. Koren: „Crescendo" Apeldoorn, 295 p. „Looft den Heer", St.-Pancras. 287 p. „Kunst na Ar beid", Loosdrecht 284 p. 3e afd. Mannenkoren: „Zanglust", Sleeswijk, 310 p. 2e afd. Gem. Koren 321 p. „Bel Canto", Maurik 321 p. Superieure afd. Gem. Koren: „Har monie", Loenen, 313 p. Marswedstrijd, hoogste afd.: Fan farekorps „Euphonia". 81 p. Drum band „Euphonia", Hennaarderadeel, 80 p. Sup. afd. Fanfare: „Oranje", Bols- ward 390 p. „Euphonia", Hennaar deradeel 398 p. Afd. Meisjeskoren: „Hosanna" Bos koop, 344 p. Afd. Onbekroonde Kinderkoren: Eendracht maakt Macht, Zwammer dam, 383 p. le afd. Piano: F. Fopma, Boskoop 169 p. Duo „Quatre Mains". Mevr. J. H. Kruiswijk-Schouten en dhr. L. Ramp, Boskoop 143 p. Superieure afd. Gem. Koren: „Cres cendo", Puttershoek, 317 p. Ere afd. Mannenkoren: „Hoek's Mannenkoor, Hoek van Holland, 345 punten. Superieure afd. Dameskoren: „Con Anima", Zaandam, 380 p. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: „Excelsior", Monster 334 p. Superieure afd. Gem. Koren „Zang lust", Bodegraven 323 p. le afd. Gem. Koren: „Con Amore" Alphen 309 p. Superieure afd. Gem. Koren: „Geref. Kerkkoor", Boskoop. 325 p. I Ere afd. Dameskoren: „Hosanna", Boskoop, 318 p. Superieure afd. Gem. Koren: „Zang lust", IJsselstein 369 p. Fluit-solo: mej. R. Knoppert, Honselersdljk 151 p Tuba-solo: Dhr. P. Knoppert, id. 194 punten. Advertentie WASWATER NU ZO ZACHT ALS MEIREGEN Het leidingwater is in Nederland bijna overal hard. Het wordt opge pompt uit de grond en neemt dan bodemzouten mee, die het water veel te hard maken. Daardoor kan de waskracht van normale wasmid delen niet volledig worden benut en wordt het gewassen textiel vaak stug. De enige oplossing zou zijn, om voortaan regenwater te gebruiken, maar wie in Nederland heeft nog een regenton Castella brengt nu op een grandioze manier uitkomst. In haar laboratoria is een zachtmaker ontwikkeld, die het leidingwater zo zacht maakt als meiregen. Deze zachtmaker draagt de naam Antical-3 en is toegevoegd aan het nieuwste Castella wasmid del: Actief Blauw. De resultaten zijn opzienbarend. Met Castella Actief Blauw wordt 100 waskracht ontwikkeld. In het mei regen-zachte sop wordt het goed veel schoner, en van stugheid is geen sprake meer. In massa moderniseren de vrouwen nu de wasdag: alom wordt Castella Actief Blauw gevraagd en enthou siast gebruikt ROELOF ARENDSVEEN „Liefde voor Harmonie" gaat promotie vieren Het door de muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" op het bondsconcours behaalde prachtige re sultaat. namelijk een eerste prijs met promotie naar de 1ste afdeling, zal zaterdag as. op enigszins officiële wijze worden herdacht. 's Avonds half zeven zal het korps aantreden voor een muzikale rond- Sing, waarvoor de route als volgt is: erk St.-Petrus Banden. Zuideinde. retour via Noordeinde, Westeinde. Pastoor Onelplein, Spoorstraat. Wil- genstra.t Elzensraat, Essenweg, Lange weg. Na afloop wordt in restaurant „De Woelige Baren" van 89 uur een be sloten receptie gehouden, waarna er na 9 uur gelegenheid is voor iedereen om bestuur en korps met dit mooie resultaat te feliciteren. D.O.S.R. houdt een receptie Met nog een aangename herin nering aan het grote enthousiasme waarmee de zeer grote DOSR-sup- portersschaar en DOSR-jeugd het in Hillegom terecht zeer verdiende be haalde kampioenschap van haar fa vorieten bejubelde, wordt nu nog al eens de vraag gesteld of dit feit niet officieel herdacht zal worden. De reden hiervan echter is dat de eige naar van het hotel, waar DOSR te vens haar clublokaal heeft gevestigd, half juli zijn geheel gerestaureerde zaak hoopt te openen. Aansluitend daarop zal DOSR op zaterdag 20 juli haar officiële recep tie houden voor het behaalde kam pioenschap 4e-klas en promotie naar de 3e-klas. (Van één onzer verslaggevers) Leven in een Delta betekent leven in het raakvlak van de Europese wereld en geconfron teerd worden met de krachten in de natuur, het vereist het aan vaarden van technische concep ties van grootse allure, ver klaarde ir. H. A. M. C. Dibbits van de Rijkswaterstaat, aan het einde van zijn betoog, dat hij gisteren heeft gehouden in de jaarlijkse vergadering van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. Het te Rotterdam gevestigde insti tuut had als vergaderplaats Spijke- nisse uitgekozen, de snel groeiende gemeente onder de rook van de Maasstad. Ongeveer 400 leden, voor- c A cocATt-TC/X/f 'namelijk burgemeesters, wethouders, rl tliLvl hoofdambtenaren van technische diensten uit het landelijk deel der provincie Zuid-Holland, waren in een onlangs gereedgekomen bedrijfsloods van de firma P. L. Baris bijeenge komen. waar zij een klein gedeelte van de 50 bij 130 meter metende loods in gebruik hebben genomen. .Beatrix" heeft clubhuis Met de toewijzing van een leeg staand herenhuis aan de Jacoba van Beierenlaan 16, eertijds van de heer Oostveen, thans eigendom van de gemeente, is de operettevereniging „Beatrix" In het bezit gekomen van een eigen clubhuis. Met dit clubhuis is de vereniging, maar vooral mevrouw Hulsbergen- Hessen, uitermate verheugd en het gemeentebestuur zeer dankbaar, dat dit haar verzoek om van dit huis een clubhuis te mogen maken heeft KATWIIK AAN DEN RUN Bejaarden hadden gezellige dag Voor de zestiende maal hielden de bejaarden van Katwijk aan den Rijn ingewilligd. Vol Ijver zijn met steun hun jaarlijkse autotocht, waaraan, van de oudste clubleden, de werk- «net inbegrip van de begeleiders, ruim zaamheden aan het huis. dat leeg- 200 personen deelnamen. Te om staande een mooi object voor vernie- streeks 9 uur vertrok het gezelschap ling van de omwonende jeugd was >n een autobus en 37 personenauto's geworden, aangepakt. Dat hierdoor vanuit de Rijnstraat om. na een rit een groot gat in de verenigingskas door de gemeente, via Noordwijk. - ftoeft geen betoog. Noordwijkerhout, Vogelenzang en wordt geslagen behoeft geen betoog, als men hoort, dat voor f. 200 aan ruiten ingezet moest worden. Ook binnenshuis moest veel en moet nog veel worden opgeknapt. Komende week gaat men echter het clubhuis reeds onofficieel in ge bruik nemen en mevrouw Hulsber genHessen, de bezielende organisa trice van de vereniging is de mening toegedaan dat er nu veel meer moge lijkheden voor de jeugd vrijkomen. De voorzitter, mr. J. W. W. van der Hoeven, sprak een kort woord van welkom, waarna de heer P. J. Bliek, burgemeester van Spijkenisse, sprak over Voorne, Putten en Rozen burg als doel van het „westen des lands". Deze gebieden hebben de mede verantwoordelijkheid aanvaard voor een goede ontwikkeling van het machtige industriegebied, doch even eens voor het scheppen van leefba re gemeenschappen. Rijnmond, zeide de heer Bliek, zal wellicht als trefpunt kunnen die nen, doch dan zal de wil aanwezig moeten zijn om inderdaad Rijnmond tot het trefpunt te maken. Mr. van der Hoeven wilde zich in zijn toespraak, waarmee hij de jaar lijkse vergadering opende, ge heel aansluiten bij de z-»nswljze van de heer Bliek. De jaarstukken werden vervolgens goedgekeurd en de beide aftredende bestuursleden ir. C van Zandvoort naar Bloemendaal den. te ry- t). tfJnd geen koor, maar een zangver- I. nne- le< faar. een compliment voor de nes van „Con Anima" (380 p.) uit M indam onder Leo Stapper voor de gerealiseerde opvattingen 'mm van Advertentie (Van één onzer redacteuren) ..Het meest verstandige lijkt mij, dat de qemeente Noordwij- oe viaKKC, spaiiiiinss- rmuiimc- toon niet te verdedigen. Hier kerhout voor de veehouder- schillenophaler J. W. Meiland een voorlopige oplossing zoekt bijvoorbeeld voor 2 jaar want het is vrij kras deze man zo maar binnen tweemaal 24 uur van zijn bedrijf af te zetten". De zei de president van de Haagse Rechtbank, mr. J. Slotemaker, gistermiddag aan het einde van een kort geding, dat het ge meentebestuur van Noordwij kerhout had aanhangig gemaakt tegen de heer Meiland, die aan de Zilkerduinweg een stukje grond van 30 are in gebruik heeft, waarop zijn vee is onder gebracht. gedeeltelijk in een stal en gedeeltelijk buiten. h/7fruit meven NEEMT VAKER - IWAARDEMAKER Slingerend op de boulevard kn 31-jarige chauffeur uit Kat- Ïreed op 26 april met de door I bestuurde auto over de boule- in Katwijk en bleek onder in- itf (d van drank te verkeren. Dat •den de politiemannen geconclu- ■I fd uit het slingerend rijden door i iachte. Het bleek, dat de chauf- 4 borrels en 8 glazen bier had ïerkt en daardoor een alcholpro- --ge van 1,65 in het bloed had. Hij i est zich voor de Haagse politie- liter verantwoorden. De officier Justitie eiste f 100 boete of 10 en hechtenis en intrekking van tl rijbewijs gedurende een jaar. i Het vonnis werd f 100 boete en 6 «jfenden intrekken van het rijbewijs. De gemeente Noordwijkerhout had deze grond vorig jaar september ge kocht, omdat men het perceel nodig had voor de aanleg voor een parkeer terrein by de sportvelden. Daarmede is nu de Kon. Ned. Heide Maatschap- py bezig. Op 12 juni ontving de heer Meiland van het gemeentebestuur een schrUven, waarin stond dat hij dit stukje grond binnen 2 x 24 uur moest ontruimen. Daaraan had hy geen gevolg gegeven, reden waarom de heer Meiland in een kort geding I was gedagvaard voor de president j van de Haagse Rechtbank. Mr. L. C. v. d. Tas, uit Amsterdam, die als raadsman voor de met zyn I belde zoons ter zitting aanwezige heer Meiland optrad, stelde dat het schrUven van het gemeentebestuur KATWIlK\een geweldige paniek in het gezin I heeft veroorzaakt. Zestien Jaar oefent de heer Meiland er zijn bedryf uit. Hy heeft steeds pacht betaald aan de bewoonster van het nu afgebrande huisje, mevrouw Sprokkelenburg. De heer Meiland heeft op het be- dryf 40 mestvarkens, 5 zeugen, 19 koeien. 3 kalveren en een paard, als mede 200 kubieke meter mest en 2 hopen kuilgras, zei mr. v. d. Tas, die stelde, dat zyn cliënt dit vee onmo gelijk kon verwyderen. omdat er geen andere grond beschikbaar is. De raadsman van gedaagde betoog de. dat er ten opzichte van mevr. Sprokkelenburg van vruchtgebruik sprake is en dat zy dus mocht ver pachten. Eerst na haar overiyden zou het perceel grond met de opstallen aan het R.-K. kerkbestuur gaan be horen. Mr. v. d. Tas vond het onbegry- pelijk, dat het gemeentebestuur zijn cliënt niet eerder heeft meegedeeld, dat de gemeente eigenaresse van de In het kopje van Bloemendaal werd de rit onderbroken voor een kop kof fie. Vervolgens reed men over Sant poort en door de Velsertunnel in de richting Alkmaar, dan langs het Noordhollands kanaal en via Schoorl naar Bergen-Binnen, waar men om streeks het middaguur arriveerde. In het restaurant „Duinvermaak" te Bergen stond een uitgebreide lunch de inmiddels hongerig geworden rei zigers te wachten. Na een rustpauze werd in de mid dag de tocht voortgezet langs de rou te Egmond. Castricum, Beverwyk, Velser tunnel en Haarlem naar Hil- legom, alwaar men in Treslong de thee gebruikte. Hierna ging het over Lisse weer op huis aan. Voorafge gaan door de vrohjk spelende Har monie Katwyk trok de stoet door de straten van het dorp naar het Mis siecollege Sint-Willibrord aan de Overrun. Zoals gebruikehjk hier, in de grote aula. de dag besloten I met een smakeiyk diner, de aanleg van de sportvelden en dat Voor het aan tafel gaan voerde de draglines reeds voor het land in 1 hier de voorzitter van het Comité gebruik by de heer Meiland staan, i Ouden van dagen, de heer H. A. stelde mr. Sprev, dat de heer Mei- van den Anker, het woord. Dat ook land aangesproken zal worden voor 1 deze uitgaansdag weer een groot suc- de kosten van f 500 per dag als het ces is geworden, is voor een groot werk stil komt te liggen. deel te danken aan de offervaardig- j heid van de burgery. Hy dankte al- Na repliek van mr. v. d. Tas advi- len die aan het welslagen van de dag KATWIIK AAN ZEE Bromfietser gewond Op het kruispunt by de noordelyke Kanaalweg botste een niet-voorrang verlenende bromfietser tegen een auto Hij brak het rech tersleutel been en liep e?n beenfractuur en een her senschudding op. Een 14-jarige duo- rydster kwam onder een van de ach terwielen van de auto en werd ern stig gewond aan het rechterbeen De slachtoffers werden naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overge bracht De bromfiets werd aan de voorzyde geheel vernield. RI/NSBURG Bejaarden naar olendam De tocht van ouden van dagen is dinsdag weer een evenement geweest waarop het actieve comité met genoe gen kan terugzien. Gistermorgen 10 uur startten 78 auto's met ruim 240 ouden van dagen vanaf de Kerk straat. na een rondrit door het dorp gemaakt te hebben waar vele dorps genoten hen een goede reis toewuif- denrij» de reis via Sassenheitn, Lis- t ff- j"1 "aar Groenendaal waar waar het gemeentebestuur thee aan- Traa en mr. F. M. A. Schokking. bel de herkiesbaar, werden by acclama tie herkozen. Leven in Delta Ir. Dibbits, die na het officiële ge deelte zijn toespraak hield, verklaar de dat externe factoren voor de del ta de koers bepalen. Vele eeuwen was er aanvankelijk weinig belang stelling voor het moerassige gebied in de delta. De cultuur, opgekomen uit het zuiden, ging langzaam voor uit. De Nederlandse Delta schept voor de waterbouwkundige ingenieur voortdurend problemen, zeide ir. Dibbits. By de van nature optreden den veranderingen is de mens soms net niet te laat om in te grypen en afweermethoden toe te passen. Hy vergeleek de Nederlandse delta met andere uitmondingen als die van de Amazone en van de Brahmapoe- tra, vooral de laatste waar onvol doende dykvoorzieningen onlangs een omvangrijke ramp hebben ver oorzaakt. Hy merkte verder op, dat de diep- telyn van de Noordzee zeer gunstig ligt ten opzichte van de havens van Amsterdam en Rotterdam, die resp. 26 en 30 km daarvan liggen verwy- derd tegen Antwerpen 100 km en Londen 70 km. Recreatie Tenslotte heeft ir. Dibbits over de verschillende kanalisaties van Rijn en Maas gesproken, waarna hy de positie van de landbouw tegenover de steeds toenemende industrialisatie besprak. Wat de verdwyning van het natuurreservaat De Beer betreft, achtte hy het mogelyk, dat er nieu we gebieden, bestemd voor het be houd van natuurschoon en recreatie zullen ontstaan, mede gezien de hou ding van het Rotterdamse gemeen tebestuur, dat zich grote uitgaven getroost om recreatie-oorden te scheppen. De landschaparchitectuur kan daarby oplossingen creëren, zei ir. Dibbits, herinrichting van het landschap blyft altyd mogelyk. Na de vergadering hebben de le den van het instituut een rondrit in autobussen door het zich dynamisch uitbreidende Spijkenisse ondernomen. Per extra RTM-tram is men ver volgens naar Oostvoorne vertrokken, waar men in autobussen is overge stapt om via het natuurreservaat De Beer een tocht door het in volle aanleg zijnde Europoort-gebied te maken. De excursie eindigde in het Dorpshuis De Schans te Rozenburg, koffie gedronken werd. Vervolgens ging het via Haarlem mermeer. Schiphol, Amsterdam- Noord naar Marken en volendam: Daar stond een verzorgde koffieta fel klaar. Om 5 uur werd de terugtocht aan vaard. Via Purmerend, Zaandam, de Velsertunnel. Haarlem kwamen de oudjes om 7 uur 's avonds weer in Rynsburg aan, waar zy door de mu ziekvereniging „Wilhelmina" met een pittige mars by de Wilhelminaboom verwelkomd werden. Na nog een rondrit door het bloemendorp, waar trots de regen vele ingezetenen de oudjes hartelyk begroetten, werd naar veiling Flora gereden. Daar wa- 1 ren door nijvere handen broodjes en koffie klaar gemaakt, die werden bood en burgemeester Ashoff het ge zelschap heeft toegesproken. Indiaas vrouwelijke minister B. Z. vijf dagen in ons land (Van onze Haagse correspondent) Mevrouw Lakshmi N. Menon. de rondgeleid. Natuurlek ontbraken .f1*5"* van Buitenlandse mot clone- I vanochtend op Schiphol aangekomen voor een vyfdaags be- I zoek aan Nederland. Om twaalf uur bezocht mevrouw Menon de minister van Buitenlandse I Zaken. dr. J. M. A. H. Luns. en de verhoogd werd. Nadat allen gezeten waren heette dhr Alb. D. den Haan \^v allen hartelyk welkom, in 't byzon- grond is geworden. Hy verxocht de seerde "de "president vandé "ïlaagse hébben méd^ewerkt"^" der de presidente van het comité president eiseresse niet ontvankelijk Rechtbank, het gemeentebestuur te Tydens het diner werd nog het mevr- V. d. Vyver-v. d. Voet. te verklaren en te veroordelen in de zoeken naar een tijdelyke oplossing, woord gevoerd door mevrouw W. A. Vervolgens sprak de geestelyke ver- kosten van het geding. zodat het bedryf van de heer Mei- Wouda-van Wagtendonk, die namens zorger ds. M. C. Groenewoud een land niet ten gronde gaat. de deelnemers het comité dank kort woord. Ik hoop aldus spreker dat Mr. E. G. Sprey, uit Leiden, die Mr. Sprey zegde toe dit met B. en bracht voor het uitstekend geslaag- i u allen naar de zin gehad hebt. voor de gemeente optrad, stelde dat W. te zullen bespreken en de uitslag de uitstapje. Het was reeds laat in zÜn gelukkig zonder ongelukken er uit het. contract niets kan worden maandag aan de president mede te de avond toen de bejaarden, moe 1 teruggekomen, en moeten wy opgemaakt over vruchtgebruik. Voorts delen. Eventueel zal deze dan maan- doch voldaan, naar hun woningen ^od danken, dat wy weer op eigen merkte hy op, dat houten gebouwtjes op het betwiste stukje grond zonder bouwvergunning zyn opgetrokken. Dat is een onwettige toestand. In deze zaak, aldus mr. Sprey, zul len de juridische meritus de doorslag moeten geven. Volgens het testament had de familie Sprokkelenburg alleen maar recht van bewoning van het arbeidershuisje, dat destyds eigen dom was van de heer Kerkvliet, die in 1939 overleed. Mevrouw Sprokkelenburg heeft op 24 september 1962 afstand van het huisje gedaan. De gemeente, zo zei mr. Sprey wist van een pachtcon- tract niets af. Dat is nu pas voor de dag gekomen. Na betoogd te hebben dat de ge meente byzondere haast heeft met dag 8 juli uitspraak doen. I werden teruggebracht. HILLEGOM Jaarvergadering tennisclub In het clublokaal op het terrein van de Gemeentelyke Tennisbanen aan de Prinses Marykestraat hield de Hillegomse Tennisclub haar voor jaarsvergadering. Mevrouw de Jong- Spilker roemde het hoge spelr.iveau en meende, dat men van verschil lende partyen van „klasse"-spel kon spreken. Met name noemde de pre sidente de stryd tussen de jeugdige George van Engelen en Siem Key- zer. Beslist opvallend was ook het spel van Nico Punt, die het junio- rentoernooi gewonnen had.,en zich in het seniorentoernooi in de halve finale wist te plaatsen. Siem Keyzer zorgde voor de verrassing door in de halve finale de winnaar van vo rig jaar: Han Bos te verslaan met 8- 6. 6- 4. By de dames kwamen zoals reeds verwacht werd, mevrouw Bosma en mej. Greet Lommerse in de finale. Deze beide dames hebben ook dit jaar weer moeten vechten om de eerste prys. De wedstryden waren by de heren J. H. Mohlmann en G. Kramer in goede handen. De heer J. Derks reikte hierna de pry- zen uit, waarby de enkele geestige speechen werden afgestoken. De winnaars waren: Dames En kel: 1. mej. G. Lommers, 2. mevrouw Bosma. Dames dubbel: mevrouw Bosma - mevTouw Admiraal. 2. me vrouw Holt- mej. G. Lommmerse; Heren enkel: 1. Siem Keyzer. 2. Gorge van Engelsen. Heren dubbel: 1. de heer G. Kramer-Bos. 2. Wout Hofkes. Ab van Zanten. Vandaag uitzending via AVRO-radio Evenals voorgaande jaren is ook dit jaar weer in de Lagere school van de Martha-Stichting op initiatief van het hoofd, de heer Jac. J. C. van Petegem. een z.g. ..Tour de la Classe" gehou den. Alles gebeurt dan gedurende een bepaald aantal dagen precies als in de grote race in Frankrijk, met dien verstande, dat het hier In de Mar tha-Stichting gaat om het leren en de algemene ontwikkeling van de jongens. Elke ploeg heeft een leider, die zy zelf kiezen en een aantal knechten, die trachten hun leider in het per soonlijk klassement zo ver mogelyk naar voren te schuiven. Aan het eind van elke dag worden de klassementen vastgesteld en wordt de drager van de gele trui benoemd, die daarvoor een kop koffie krygt. Gistermorgen was het dan zover, dat de einduitslag bekendgemaakt kon worden. De winnaar werd dit keer Cor Groote, die 507 punten be haalde; 2de werd Fred Vermeer met 506 punten en 3de Rob Leenaars met 498 punten Ploegenklassement1. Groep Arend 2. Vredestein; 3. Locomotief en 4. Eter na. In totaal werden 17 etappes „ver reden". Cor Groote was daarvan ne gen keer in de gele trui. Van de 17 waren er acht bergetapoes. De prysuitreiking werd opgenomen door de AVRO voor de uitzending in Minjon van vandaag 5 uur. Mej. Van der Jacht en de heer Jansen verzorg den deze opnamen. De manager van het geheel was de klasse-onderwyzer, de heer C. Stroo. de traditionele aardbeien met slag room niet. De grote zaal was met ta feltjes en stoelen ingericht. heerste dan ook een gezellige sfeer. ten. Vervolgens bracht zij een bezoek aan mej. dr. M. A. M. Klompé, mi nister van Maatschappelijk Werk, met wie zy ook in het Kurhaus de lunch gebruikte. Vanmiddag bracht de Indiase mi nister ook een bezoek aan minister president De Quay. Daarna begaf zU zich naar het Vredespaleis. Om streeks vijf uur zou mevrouw Menon de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, bezoeken. Morgen zal minister Menon door de Koningin in Paleis Soestdijk wor den ontvangen. Voor zy naar het pa leis gaat, bezoekt mevrouw Menon nog een technische school in Zeist. Omstreeks één uur zal de vereni ging van vrouwelijke Studenten aan de Vrye Universiteit in Amsterdam mevrouw Menon mogen begroeten. Voor zaterdag staat een lunch by de Australische ambassadeur in Den Haag op het programma, 's Ochtends zal een bezoek worden gebracht aan de bloemenveiling in Aalsmeer. Het genootschap NederlandIndia biedt die dag een receptie aan in de Witte Sociëteit. Maandagmiddag vertrekt minister Menon met de K.L.M. naar Londen. Echter niet dan nadat zy het Neder lands Vrouwencomité in Utrecht zal hebben toegesproken. f erf zyn aangekomen. I Verder werd het woord gevoerd door het comitelid de heer Alb. Paauw en de deelnemers, de heren Nic. v. d. j Eykel en Nauta. Tot slot werd door de heer Den Haan de burgery van Rynsburg dank gebracht voor hun gaven, en allen die aan het welslagen van de tocht hebben meegewerkt. De winnaar van de Tour de la Classe. Cor Groote. in de gele trui gehesen. Rechts de leider de heer Stroo. links de radio-repor ter Jansen en met baard het hoofd van de school, de heer Pe tegem. (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9