;,Toi, toi, toT: een overbodige herhaling Chinese veroorzaakt incident in Moskou op vrouwencongres AEG AGENDA ,s hm HAAGSE AGENDA Nederlanders veeliten met Duitse politie (arbovit KAAR TEN VOL ZEG ELS Baron Bentinck naar Parijs Het sprookje van iedere dag /i Wï, - m Pauskroning op televisie Inhalen van 27 december MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 JUNI 196S Anti-rookniagiër veroordeeld Voorwaardelijke straf De AVRO herhaalde gisteravond de film „Toi.toi, toi", die Will Simons en Cees Nooteboom maakten over de voorberei dingen voor de toneelopvoering van ,.De Perzen". Dat bleek in februari al een geslaagde documentatie, alias re portage te zijn, en waarom zou zoiets dan niet herhaald worden? ,.Nu op veelvuldig verzoek deze voorstellingen in het Holland Festival zijn herhaald", zo redeneerde de AVRO, „willen ook wij aan het veelvuldig verzoek voldoen om nogmaals de film voor U te vertonen". Dat klinkt aardig, en dat is ook sen niet volmaakt zün. Menig inte- aardig voor develen die „De Per-jressant beeld bleef achterwege, l.Qv. van de Russische wachtpost in West- Het Gerechtshof in Düren (West- De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren de 30-jarige anti-rookma- gier Robert Jasper Grootveld veroor- j falen» heeft gisteren een arrestatie- deeld tot een maand voorwaardelijke I bevel uitgevaardigd tegen drie Ne- hechtenisstraf met een proeftijd van derlandse bouwvakarbeiders die drie jaar, omdat het aan zijn schuld maandag zijn betrokken geweest bij berlijn bij het Russische oorlogmo □ument, en van de mate waarin de „vijanden'' Adenauer en Brandt voor elkaar applaudiseerden tijdens hun begroeting door de vakbonden. Zulke details werden te vaak over geslagen om deze reportage, hoe levendig ook, ideaal te kunnen noemen. Nico Scheepmaker. zen" inderdaad hebben zien opvoeren maar voor de ruim 99 procent van de Nederlandse bevolking die dat ge luk niet beschoren was, leek deze her haling een beetje overdreven. Men kan zeggen: er gaat een goede pro paganda vanuit, en dat is altijd mooi als het een culturele gebeurtenis be treft. Goed. Het feit wil echter, dat „De Perzen" hun laatste opvoering al achter de rug hebben. Het kan na tuurlijk zijn dat alsnog besloten wordt een derde reeks voorstellingen te geven, maar voor zover het mij bekend is, is daar niets van bekend. Deze herhaling kwam dus te laat. „Maar het kon moeilijk eerder", zal de AVRO nu antwoorden," want we hadden op woensdag pas zendtijd, en de avonden die we daarvoor had den waren niet zo geschikt". Een ge rede aanleiding om weer eens te wij zen op de nadelen die, naast de vele voordelen, aan het zuilensysteem ver bonden zijn, want als dat systeem er niet was. zou deze herhaling welis waar door zijn karakter en inhoud wel gebonden zijn aan een bepaalde, geschikte vertoningsavond, maat niet aan de AVRO, die ook de geschikte avonden weer deien moet met zijn „vroegere"? partners. Enfin, daarom wil de AVRO er ook uit, dat is waar ook! Overigens had men, de voor stelling op Ampex kunnen opnemen en uitzenden. Dat is tot nog toe niet gebeurd. Wel had de AVRO de sportieve, en voor de kijkers natuurlijk nuttige geste, te vermelden dat de VPRO vrijdagavond om half acht „De Per zen'' over de radio zullen uitzenden. Voor het overige valt er weinig vermeldenswaard te melden. „40 jaar dans" was goed verzorgd en onge twijfeld genoeglijk voor de liefheb bers van dans en oude herinneringen, - en ook ..Rondo Sinfonico" was zeker se: „wij hebben het recht te spreken de moeite waard, zonder dat men er iover een naar voren gebracht on- als T.V.-criticus veel zinnigs over derwerp „wij kunnen niet begrij zeggen kan. „Ripcord" ste van 5 serie-filmpjes, die de „vrije I val" (bij het parachutespringen- als hoofdpersoon hebben. Het verhaaltje moeten we er op de kooptoe bijne men, het had weinig om het lijf dit keer. Over Kennedy's bezoek aan W'est- Berlijn moet nog gemeld en, dat op viel dat ook de Duitse camcramcn- te wijten is, dat er brand ontstond in zijn anti-rooktempel in Amsterdam op 19 april 1962. Tevens bepaalde de rechtbank, dat verdachte zich onder toezicht moet stellen van de reclas sering en. indien deze instelling dit nodig vindt, zich in de proeftijd moet laten behandelen door een zenuw arts. De officier van Justitie had een ge vangenisstraf van tien weken, waar van vier voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar geëist. De brand ontstond destijds, toen de man tijdens zijn anti-rooklessen overma tige rook wilde produceren, hetgeen hem een beetje uit de hand liep. De verdachte maakte ter zitting bekend, dat hy zün actie tegen het roken zal staken, omdat hy de offi ciële anti-rookactie van het bureau voor kankerregistratie, die dit najaar begint, niet wil doorkruisen. inqewan (actieve Jtooldrageej) bij maag-en qewQndsklachten.fi.25 Het internationaal vrouwencon gres te Moskou was gisterochtend het toneel van een uitzonderiyk in cident. Toen de Chinese afgevaardigde mej. Kwo Djem door de presidente na de rede van de Indiase afgevaar- geland) werd verhinderd het woord te voeren. Het incident begon toen na de rede van de indiase afgevaar digde. waarin deze kritiek oefende op China met betrekking tot de grensgeschillen tussen India en Chi na. een Chinese afgevaardigde het spreekgestoelte beklom om deze re de te beantwoorden. De presidente weigerde echter haar aan het woord te laten. Bleek van woede zei de Cnine-' Advertentie was de eer- !Pen waarom ons verboden wordt te spreken". De presidente antwoordde haai- dat haar rede niet v/as inge schreven by het bureau en dat zij nu niet het woord kon voeren. De Chinese met haar tolk weiger de het spreekgestoelte te verlaten en begon toch met haar redevoering. De presidente overstemde haar ech ter met voortdurend bellen. Ondanks aandrang van verscheidene afeg- vaardigden haar pogingen op te ge ven bleef zij een half uur op het spreekgestoelte staan hoewel de ver- zün echt wat U nodig hebt bü de naderende vakantie. Koop daarom alles in Midzazaken. Gevecht tussen Bantoestainmen Bij een gevecht tussen leden van twee Bantoestammen bij Port Shep- stone, op 130 km van Durban, zijn In Amsterdam Meer en meer autowrakken Do Amsterdamse politie heeft de laatste jaren in toenemende mate te maken met het euvel van op straat staande autowrakken. In 3959 werden er 399 aangemeld, in 1962 735 en in de eerste vijf maanden van dit jaar maar liefst 542. In april 1959 is een speciale afdeling van de hoofdstedelijke politie met het opruimen van deze autowrakken begonnen. Nieuwe bepalingen in de algemene politieverordening boden daartoe de mogeiykheid. Daarin staat, dat voertuigen in kenneiyk verwaarloosde onderhoudstoestand van de weg kunnen worden verwij derd In 1960 werd daaraan een nieuwe bepaling toegevoegd, volgens welke niet ry-klare voertuigen niet langer dan 48 uur op straat mogen blijven staan. De autowrakken gaan niet meteen naar de schroothanae- laar. omdat de politie eerst moet vaststellen of het inderdaad een wrak is en voorts wil zy in overleg gisteren ten minste drie mensen om u het leven gekomen. De stamleden gingen elkaar met assegaaien, strijd bijlen en kapmessen te lijf. De poli tie. die gesteund werd door een tank, nam ongeveer tachtig Bantoes in hechtenis. Ongeveer 150 hutten wer den door de vechtenden verwoest en dertig stuks vee afgeslacht. De Zuidafrikaanse politie heeft de afgelopen twee dagen in een lande lijke actie 46 Bantoes gearresteerd. De boycot, die het verboden Afri kaanse Nationale Congres van plan was. biykt volledig te zün mislukt. De partij had duizenden pamfletten verspreid waarin de Bantoes gevraagd werd de winkels, de „apartheid" pu- blikaties en de staatselektriciteits- bedryven gisteren te boycotten. Woensdag werd „vrijheidsdag" ge noemd. De nu gearresteerde Bantoes zouden bij deze boycot betrokken zün. Er zijn nu ongeveer 150 perso nen gearresteerd na de invoering van de nieuwe clausule op de anti-sabo- tagewet. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES J die de voorkeur geven aan be- taling per giro. verzoeken wij de f8.25 voor hun abonnement gedurende het 3e kwartaal 1963 zo mogelijk vóór 1 juli a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES, die per giro betalen (f2.80) ver zoeken wy ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de éérste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD. lige' soepelheid hanteren. Het be treft vaak oude auto's, die er als wrak uitzien, doch waaraan de vaak niet kapitaalkrachtige eigenaars elke avond zitten te sleutelen om er toch nog een rij-klaar vehikel van te kun nen maken. In 1962 bleef er van de aangemelde autowrakken uitein delijk 20 procent voor de schroothan- delaar over. gaoering was geschorst en men reeds begon de lichten uit te doen. De Albanese. Chinese en Noordvietna- mese delegaties applausseerden voor de houding van de Chinese af gevaardigde. Deze zei hoewel de presidente reeds lang de zaal had verlaten) een gevecht met de politie. Volgens de politie heeft een Neder landse bouwvakarbeider een politie agent aangevallen, die proces-ver baal opmaakte, van een auto-onge luk. waarby de Nederlander was be trokken. Toen de agent hulp kreeg van collega's kwamen ook twaalf Ne derlandse bouwvakarbeiders hun col lega te hulp. De politie slaagde er tenslotte in met behulp van omstan ders vyf personen te arresteren. Drie politiemannen en enige Ne derlandse arbeiders liepen lichte ver wondingen op. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. A. W. C. baron van Bentinck van Schoonbeten, thans ambassadeur in Londen, tot ambassadeur in Parüs. Baron Bentinck zal daar de opvol ger zün van mr. J. W. Beyen. Baron Bentinck is in 1905 geboren en hy trad in 1937 in dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Van 1951 tot 1956 was hy gezant in Bern en van 1956 tot 1958 plaatsver vangend secretaris-generaal van de Noordatlantische Verdragsorganisa tie. Hy werd in 1958 ambassadeur in Londen. De meest krachtige handige steelstof- i zuiger uit de M grootste fabriek voor electrische m huishoudelijke I toestellen in I Plannen voor de NAVO-kernmacht zijn opgeschort De Verenigde Staten blyven de voorgestelde NAVO-kernmacht met gemengde bemanning steunen, aldus verklaarde het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken gisteren na berichten uit W'est-Duitsland, dat MP!president Kennedy en kanselier Ade- ,Ik wacht op een antwoord van de nauer waren overeengekomen de presidente. Het Is moeilijk zich een h"" dergelijke situatie in Moskou voor te stellen. Wy wachten op opheldering. Het incident werd tenslotte voor lopig geregeld door tussenkomst van de Afrikaanse delegaties. „Uit naam van onze vriendschap" wist een woordvoerster van de groep de Chi nese te bewegen van het spreekge stoelte af te komen. „Iedere vrouw" aldus de Afrikaanse woordvoerster, heeft het recht te zeggen wat zü denkt. Vanmiddag kunt u spreken". Do conferentie wordt bygewcond door ongeveer 1,000 delegaties uit 119 landen. plannen voor een internationale bo- venwater-Polarisvloot voorlopig op te schorten. De onderhandelingen over de instelling van deze kernmacht kunnen door „interne politieke ont- i wikkelingen" ni enige landen (Enge land en Italië) worden vertraagd, al dus het State Department, maar de besprekingen met die landen, die van hun belangstelling hebben doen bly- ken, zullen worden voortgezet. Aan de steun van de V.S. en de Bonds republiek aan de voorgestelde kern macht is niets veranderd, aldus het ministerie. President Kennedy heeft zUn belangstelling in het plan niet verloren en wil het niet „in de ys- kast" zetten. DONDERDAG 27 JUNI (Van 27 juni tot en met 3 Juli) Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Natio naal ballet met Gelders Orkest. Zuiderpark (Openl.theater). 20.30 u. Ned. Danstheater. VRIJDAG 28 Jl NT Kurzaal. 20.15 uur. Haags toonkunst koor. Residentie Orkest en solisten. ZATERDAG 29 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Ned. Opera. „lTnfedeltk delusa". ZONDAG 30 JUNI Geb. K. en W. 20.15 uur. Ned. Opera „Der fllegende Hollander". MAANDAG 1 JULI Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. Toon Hermans' One Man Show. DINSDAG 2 JULI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Wiener Burgtheater. „Der Tallsmann". Kurzaal. 20.15 uur. Strljkork. Bene detto Marcello. Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. Toon Hermans. WOENSDAG 3 JULI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Spaan se dansen door Antonla Mena y Ma rino Morijo. Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur. Toon Hermans. BIOSCOPEN Apollo. Verraad op Montmarte. Asta. 55 dagen in Peking. Bijou. De uitslover. Camera. The ladykillers. Capitol. Eddie In topvorm. Cineac. De Theems. City. Whatever happened tot Baby Jane? Corso. Some like It hot. Du Midi. The notorious landlady. Flora, Gun battle at Monterrey, Hollywood. Mars door de hel. Krlterlon. Het proces. Metropole-Tuschinskl. West Side Story. Odeon. Ik beken. Olympia. Pikant verlof In Parijs. Passage. James Bond 007 contra Dr. No. Rembrandt. Drie avonturiers van de zee. Rex. Te vuur en te zwaard. Roxy De laatste aanval. Seinpost. Drift en begeerte. Studio. M(jn man is een moordenaar. Thalia. Het spookschip van de Chinese Zee. De Uitkijk. Het onsterfelijke land. West-End. Moord in trein 16.50. A CP- VAMPYRETTE JAtlKj DE LUXE f 135.- Polirette f 145.- Tapijtklopper f 123.- Populair over de hele wereld: de vlot han teerbare steelstofzui- ger. AEG Vampyrette de Lu'xe. Hangt in een klein hoekje altijd voor onmiddellijk gebruik gereed. Heel krachtig, heel handig. Papieren stofzakken. Geen rom mel, Practische hulp stukken. En uit te breiden met vloer- wrijver of met de spe ciale tapijtklopper Zuigen, kloppen en borstelen of wrijven met 2 krachtige mo toren. Uniek. AEG. AMSTERDAM metdeproducten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis RADIO EN TV VANAVOND Ellen Vogel vertolkt de hoofdrol in George Bernard Shaws toneelspel „Candida", dat om 9.10 via de NCRV- televisie is te zien. Van de Deense televisie werd 't programma „Sports- land" overgenomen. Het was een in zending voor de „Gouden Roos van Montreux 1963" en het koppelt de sport aan de lichte muziek. In het voorprogramma de derde aflevering van ,De Graaf van Monte Christo". Axel is 750 jaar stad en daarom zendt de NCRV-radio om 8 uur een feestprogramma op het Szydlowski- plein in Axel uit. Dit programma wordt gevolgd door „Charlie Bird en zyn bossa-nova-band" (9 uur). Van de BBC werd „Uit lang vervlogen tyden" (tweede deel) overgenomen. Engelsen artiesten voeren liedjes van de Britse eilanden uit. Het Berlijns Filharmonisch Orkest geeft o.l.v. Herbert von Karajan in het kader van het Holland festival een concert in het Amsterdamse Concertgebouw. De uit te voeren wer ken zijn de Smfonie in C van Stra- winski en de Eroica van Beethoven. Vooraf <8.05 uur) heeft de AVRO een interview met de dirigent. Om 11.10 uur de muziekrubriek „Pizzicato". VOOR VRIJDAG 28 JUNI Hilversum I, 402 m.: NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klass. gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws 8.15 Lichte gram. 8.45 Tlroler volksliederen. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9 40 V. d. hulsvrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Zang recital: Liederen uit Finland en Est land. 11 15 In 't zilver, progr. voor oudere luisteraars. 12.00 Licht lnstr. trio. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12 33 Koorzang. 12.53 Gram., event, act. 13 00 Nws. 13.15 Licht in strumentaal ens. 13.35 Lichte ork.muz. 14,05 Schoolradio. 14.25 Béa trice et Bénédict, komische opera. 15.55 Licht instr. trio. 16 15 Duizendschoon - La thyrus. lezing 16.30 Klass. kamermuz 17 25 Voordracht. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte gram. 17.55 Koperork. De NTS neemt aanstaande zondag van 17.55 tot ongeveer 20.25 uur van de Italiaanse televisie een recht streekse Eurovisie-reportage over van de kroning van Paus Paulus VI op het Sint Pietersplein in Rome. Voor lang weekend Staatssecretaris Rooi vink (Socia le zaken en Volksgezondheid) heeft in verband met het feit. dat dit jaar de kerstdagen op een woensdag en donderdag vallen, een algemene ver gunning verleend, waarby is toege staan vrijdag 27 december 1963 door overwerk te doen inhalen. Deze algemene vergunning, die is verleend op advies van de Stichting van de Arbeid, geldt voor werkne mers van 16 jaar of ouder in fabrie ken of werkplaatsen en pakhuizen en voor werknemers van 18 jaar of ou der in de daarby behorende kanto ren. Het inhalen dient te geschieden in de periode 2 december 1963 tot 16 Januari 1964. De maximale arbeids duur mag niet meer dan 95i uur per dag bedragen: wordt echter slechts 2 dagen per week ingehaald, dan mag maximaal 10 uur per dag worden ge werkt. In die gevallen, waarin by toepas sing van een 5-daagse werkweek nor maal op zaterdag niet wordt gewerkt, mag het inhalen ook op deze dag ge- geschieden: de werktyd mag dan niet meer dan 49 uur per week be dragen. DONDERDAG Chr. Geref. Kerk: Ingebruikneming gerestaureerd orgel. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Jaar- vergadefng Expogé. 8.30 uur v.nv VRIJDAG Bijzaal Koningskerk: ruilbeurs. 7.45 uur njn. Den Burcht: K. en O.-excursle door oud-Lelden. 2.15 uur n.m. Prediker: Evang. Chrl6tengem. „Ec clesia". 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad (afscheid mr. J. Bool). 2 uur n.m.; afscheids receptie ln Burgerzaal 4 uur n.m. StadsgehoorzaalToneelavond Ex pogé. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez kerk: Adventkerk 10-11 u„ Bijbelstudie 11-12 uur; prediking voor ganger ds. B. Slond te Den Haag. Logegebouw (Steenschuur 6): Zo- mermarkt Ned. Padvindstersgllde. 2.30 9.00 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Voortzet ting Jaarvergadering Expogé. 10.30 uur v.m.; sluiting congres 2.30 uur n.m. Stationsplein (halte bus 43): Excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver naar Wassenaar. 1.40 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuysenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Gerecht 10: Soefl-beweglng. Spreek ster mevr. Jonker. 11 uur v.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen. 2 en 6.30 u. n.m.; lezingen te 3 en 5 uur nm. MAANDAG Rapenburg 27: Receptie eeuwfeest Rott. Bank. 3-5 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 u. n.m. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek t.b.c. 9-12 uur v.m. en 2-4.30 uur n.m. DINSDAG Acad. Ziekenhuis (aula): Uitreiking Landstelner-onderscheldlngen. 8 uur nm. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zittingsavond Bouwfonds Ned. Ge meenten. 7-8 uur n.m. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte. 7.80-8 uur n.m. BINNENLAND De Perzische minister van Land bouw. de heer Riaih, heeft gisteren ln tegenwoordigheid van zijn Nederlandse ambtgenoot mr. V. G. M. Marynen en de Perzische ambassadeur in Den Haag, de heer Ahmad Zahlr, een bezoek aan Friesland gebracht. Dit bezoek had ten doel de mogelijkheden van de export van Fries fokvee naar Perzlë te be studeren Er bestaan ln Perzle plan nen om te komen tot de oprichting van een proefbedrijf van Fries fokvee. Twee Nederlandse militairen zijn gisteren in Duitsland in de omgeving van het plaatsje Celle met een Jeep tegen een boom gereden. Beiden wer den gewond naar het algemeen zieken huis van Celle overgebracht. De 35- Jarlge gehuwde sergeant van 102 tech nische dienst bataljon A. VIJge uit Arnhem werd ernstig gewond. Hij kreeg een schedeldakfractuur. De 21- jarlge reserve-sergeant van 11 tech nische dienst bataljon J. A. Klabbers uit Heumen (Gld i liep een hersen schudding op. De Belgische ambassadeur ln Den Haag, baron F. X. van der Straten- Waillet, heeft gisteren tijdens een in tieme receptie te zijnen huize de on derscheidingstekenen verbonden aan het Grootkruis van de Orde van Leo pold II overhandigd aan drs. J. F. H. Wij sen. directeur-generaal voor de mid denstand en het toerisme van het mi nisterie van Economische Zaken en regeringscommissaris van de ANVV. De Koningin en Prinses Beatrix zullen woensdag 3 Juli aanwezig zijn als Prins Bernhard ln het Koninklijk Instituut voor de Tropen ln Amster dam de Erasmusprijs 1962/63 uitreikt aan prof. Martin Buber. De Koninklijke Marine heeft lil Engeland acht lanceerinstallatles en een groot aantal Seacat korte afstand luchtdoelraketten besteld om er vier nieuwe fregatten mee uit te rusten. Deze fregatten de „Van Nes", „Tjerk Hlddes", „Van Galen" en „Van Speljk" krijgen elk twee lanceerinstallatles. De vuurleldlngsapparatuur voor de lanceerinstallatles is besteld bij de N.V. Hollandse Signaal Apparaten ln Hengelo, die ook al van de Zweedse marine een opdracht heeft voor sea- cat-apparatuur. Toen de Arnhemse recherche een 17-Jarlge schilder arresteerde ln ver band met een Inbraakje, bestond het vermoeden, dat de jongeman meer op zyn kerfstok had. Deze verwachtingen werden ver overtroffen. Hij bleek schuldig aan een uitgebreide serie In sluipingen ln Arnhem. Oosterbeek. Doorwerth. Vein. Rheden, De Steeg, Eist, Ede en Groesbeek. Spoedig na zijn arrestatie zaten ook zijn mede daders achter slot en grendel: een eveneens 17-Jarlge schilder en een 20-Jarlge arbeider. Achttien maal gin gen de Jongelui op stap. Hun voorkeur ging uit naar geld en sieraden. De totale buit bedroeg enkele duizenden guldens. BUITENLAND Op de slotvergadering van de arbeldsconferentle ln Genéve heeft de directeur-generaal van de ILO, David Morse, gezegd dat hy het bestuur nieuwe voorstellen zal voorleggen in zake het lidmaatschap van Zula-AIrika. President Soekarno van Indonesië en zijn Pakistaanse ambtgenoot AJoeb- Chan zijn ervan overtuigd dat de pro blemen rond de vorming van de fe deratie Groot-Maleislë kunnen worden opgelost. ZIJ zijn verder voorstander van een tweede Afrlkaanse-Azlatlsche conferentie. In een communiqué, dat aan het slot van een driedaags bezoek van Soekarno aan Pakistan werd uit gegeven, zeggen de twee staatshoof den. dat zij een dergelijke conferentie voorstaan door hun overtuiging dat de Afrikaans-Aziatische landen Bij de totstandkoming van een „nieuwe we reldorde" een belangrijke rol kunnen spelen. Een krijgsraad ln Havanna (Cuba) heeft twee mannen op beschuldiging van Inbraak en diefstal met geweld pleging tot de dood door de kogel veroordeeld. Twee andere mannen kre gen resp. 30 en 20 Jaar gevangenis straf. Alle Iraakse Joden, die tussen Januari 1960 en 30 maart van dit Jaar hun land verlaten hebben, verbeuren hun nationaliteit en hun bezittingen als zij niet binnen een half Jaar naar Ir-k terugkeren, zo staat ln de Iraak se Staatscourant. Zeven Albanezen hebben, op be schuldiging van voorbereidingen voor een gewapende opstand en spionage ten behoeve van de VS, Joego-Slavlë en Griekenland, van een rechtbank te Korce, nabij de Joegoslavische grens, „hun verdiende straf gekregen". Het Albanese persbureau, dat dit bekend maakte, deelde niet mee welke straffen de beklaagden hebben gekregen. Jean Monnet, de „vader van de gemeenschappelijke markt" (EEG), en generaal Laurls Norstad, voormalig opperbevelhebber van de NAVO in Europa, hebben gistermiddag in de universiteit van Oxford de titel van ere-doctor gekregen ln een plechtig heid die geleid werd door premier Mac- mlllan, kanselier van deze universiteit. Twee Oostdulse grenswachten zijn gisterochtend vroeg van Oost- naar West-Berlljn gevlucht. Dit brengt het aantal gevluchten sinds de Instelling van de „verboden zone" op negen. In de Noorditallaanse stad Turijn zyn gisteren de twee samenstellers van een bloemlezing van tegen het bewind van Franco gerichte Spaanse gedich ten tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden en een boete van 10.000 lire veroordeeld, om dat een der gedichten geacht werd ln strijd te zl' met de goede zeden. De Britse minister van Defensie. Thorneycroft. heeft gisteren ln het Lagerhuis bekendgemaakt, dat het Britse Rljnleger zal worden gereorgani seerd tot een „evenwichtiger en doel treffender strijdmacht". Het leger zal echter dezelfde getalssterkte houden. Het leger dat thans zeven brigadetroe pen telt, wordt omgevormd ln drie divisies, die elk twee brlgadegroepen zullen tellen. De Frans-Algerijnse financiële onderhandelingen, die op 12 Juni zijn begonnen, hebben tot overeenstemming geleld. De moeilijkheden over het olie- vraagstuk zijn opgelost tijdens een laatste zitting van de Franse en Al gerijnse deskundigen. BIOSCOPEN Luxor: „Girls, girls, girls, a.l. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De heldenbrigade". 14 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Liefde op staatsbevel". 18 Jaar. Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Portoflno. het pa radijs der liefde". Casino: „Interpolcontra X", 18 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus „De gebochelde". 14 Jaar. Studio: „Pas op voor boudoir-leeuwen!' 18 jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „West Side Story". 14 Jaar. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. „Astra"-theater, Wassenaar. Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur: „G.I. Blues". Zondag 7 en 9.15 uur. dins dag, woensdag en donderdag 8 uur „De Weg tot Elkander". 18 Jaar. Zondag- en woensdagmiddag, half drie: „Op glad ys", a.l. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Werken van Jan Beutener (tot 7 Juli). BoerhaavezalenSchilderijen en te keningen Jaap v. d. Ende en Jan Juf fermans. Dag. 2-5 en 7-9 uur (t/m 5 Juli). De Lakenhal: Documentatletentoon- stelling Expogé (t/m 30 Juni). Lakenhal: Tentoonstelling van aqua rellen en tekeningen uit de 19de en 20ste eeuw uit de verzameling van Paul Brandt. Werkd. 10-5 uur. zondag 1-5 uur n.m. (tot 29 augustus). De Lakenhal: Dag 10-4 uur; eond 1-4 uur Legermuseum (Pesthulslaan). Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) RUksmuseum voor Volkenkunde Ten toonstelling werk van Hokusal - Werkd 105 lur Zondag» 15 uur (Tot 1 lull) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling „Op trek" (van noma den trekken en kamperen"). Werkda gen 10-5 uur; 'szondags 1-5 uur (tot 6 oktober) Ryksmuseum Geologie en Mlneruio gie. v d Werf park 1; tentoonstelling geologie vaD Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheden Dage iyks 10-6 uur: zona 1-6 uur Ryksmuseum voor de geschlodenu der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur: zond 1-4 uur Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Van Drlesum. Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp Is geopend By geen gehoor van an bolsnrt» oi specialist (of diens waarnemers), Oei op dokterstelefoon 22222. NCRV: 18.20 De hangmat, licht pro gramma. 18.50 Regeringsuitz.: 50 Jaaj Rijksinstituut voor drlnkwatervoorzle. ning. 19.00 Nws. en weerber. 19.11 Licht lnstr. kwartet en zangsolist. 1934 Radiokrant. 19.50 Irlsche legende, op*, ra. 2.10 Licht lnstr. kwart. 22.30 Nvq en SOS-ber. 22.40 Wijd als de wereld lezingen. 23.00 Geestelijke liederen 23.20 Gitaarspel. 23.35 Lichte 23.55-24.00 Nws. gran Hilversum II. 298 111. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyn 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Klaarwakker; lichte gram reportages, meded. et comm. 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.1! Lichte gram. 9.00 Ochtendgym. v. 4 vrouw. 9.10 Klass. gram. VPRO: 10.# Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. hul*, vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Klai sieke gram. 11.40 Orgelspel: lichtt muz. AVRO: 12.00 Beiaardconc. I2.a Zang en plano. 12.20 Regeringsuitz. d. landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie afgewisseld met gram. 13.00 Nws. 13.15 - Meded.. event, act of gram. 13.24 Beursber. 13.30 Licht ork. 14.00 Kin. derkoor. 14.20 Voordr. 14.35 Oude k*. mermuz. 15.10 Studie ln het impro, viseren: Improvisaties door het Arne. rikaanse Kamermuziek Ensemble L«. kas Foss. 15.30 Mélange: act. allerlei VARA: 16.00 Moderne gram. 16.30 Roe- meens ork. 17.00 V. d. zieken. 1720 Licht ork. 17.50 Act, VARA: 18.00 Nws. 18.15 Ultz. vit het Geref. Politiek Verbond. 18ij Tango-rumba-orkest en zangsollsten 18.50 Loon naar Werken, act., praatv 19 00 V. d. kleuters. 19.10 Meisjeskocr VPRO: De Perzen, treurspel. 203 Nws. VARA: 21.00 Walsork. 21.30 G- sproken portret. 21.45 De drie Disa tiers: lichte gram 22.30 Nws. VPRO 22 40 Medeburgers, gesprek. VARj 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23. Weerklank: muziekrevue. 23.55-24. Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 18.30 Roelwedstrljden op Bosbaan te Amsterdam. VARA: 19K Top of Flop. NTS: 20,00 Journaal VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.( Televisierechtbank: De zaak Van d< Heuvel. 22.45 Portret van een boni een progr. over de directeur van d Arbeiderspers, H. van Kuilenburg, na 38 jaar met pensioen gaat. NTS 23.00 Journaal. 23.05-23.15 Filmversla van de Tour de France. GRAMMOFOONPLATENPRÖGRAMMi DRAADOMROEP (Over de 4e lyn van 18-20 uur) I. Anatole Lladow. Het betoverd Meer op. 62. Symphonle Orkest va Bamberg o.l.v. Jonel Perlea. II. Peter Tsjalkowsky uit Onegin". Voorspel. Wals. Polonali Symphonle Orkest van de Beierse Ou róep o.l.v. Fritz Lehmayn (1, 2). Phll harmonisch Orkest van München 0.I1 Helnrich Hollrelser (3) III. Michall Gllnka. „Een Leven voo de Tsaar" 3e en 4e bedrijf). Bori Christoff (Iwan Susanin); Tere Stlch-Randall (Antonida); Nicol Gedda (Bogdane Soblnjln); Mela Be garinowltch (Wanja). Koren van Opera te Belgrado (o.l.v. Oscar D-Jj.p non 1Orkest van de Association lOi ttl ..Ellg, h' Concerts Lamoureux. Dirigent: Ig( Markevltch. 2fli ïk. 14.0 tenntf muzi'. n Voor ID •s. iel n jes vr BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 33» 111. 12.00 Lezing 12.15 Brievenbeant 12.45 Meded. 12.55 Weerbericht. Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de pr gramma's van de afgelopen week. 14.1 Schoolradio. 15.00 Reportage tenni wedstrijden. 16.00 Klass. ork.muzlt 16.45 Rep. tenniswedstr. 17.00 Voor jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. In the South-East. 19.00 Liedjes het continent, 19.30 Hoorspel Italiaanse ork.muz. 21.30 Licht pro( 22.00 Nws. en ber. 22.30 Klass. plan muz. 22.45 Parl.-overz. 22.59 Weerbi 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23 Twee plano's. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gevar. proter gramma. 13.30 Nws. en rep. golfwedsü 13.35 Cricketultsl. 13.45 V. d. kindjen 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Orgel en zan 15.31 Lichte muz. 16.15 Dagboek. 16.3 Uitsl. races en cricket. 16.35 Gram. 1 d Jeugd. 17.00 Jong talent. 17.31 O B1 var. progr. 18.35 Sportoverz. en uiti races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. Journaal. 19.25 Sport en crlcketul! 19.31 Liedjes. 20.00 Amus.progr. 20.3! Nws. en act. 20.40 Discussie. 21.10 Gt var. muz. 22.32 Sportnws. 22.36 Oudei wetse dansmuz. 23.31 Gevar. muzle) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m 12.00 Planomuz. 13.00 Nieuws. 13. muz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muzïel 19.00 Nws. 19.30 Klass. muziek. 21.1 Dansmuz. 21.45 Nws. 23.30 Hedendaaf se muz. 24.00 Nws. 0.20 Dansmuzlet 1.00 Weerber. en gevar. muz. (Om 2.0, 3.00 en 4.00 Nws.). Frankrijk III, 280 en 235 m. 1 12.00 Nws. 12.10 Moderne muz. 140 Kamermuz. 19.00 Nws. 20.00 Colomlx muziekstuk. (Om 21.00 Gevar. muz' 23.10 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte mu 12.30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 121 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Planomu 14.00 Nws. 14.03 Lichte koormuz. 15.1 Gevar. muz. 16.00 Nws. 16 03 Beurstx 16.09 Oude muz. 17.00 Nws. 17.15 Llc te muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Nu 18.03 Lichte ork.muz. 18.20 V. d. sol 18.45 Rep. over de ronde van Franl rijk. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muzlel 20.00 Amus.muz. 20.35 TheaterkronW 21.00 Lichte muz. 21.10 Klass. plant muz. 21.30 Spaanse dansmuziek. 21.1 Volksmuz. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmtf 22.35 De zeven kunsten. 23.00 N«i 23.05 Lichte muz. 23 55-24.00 Nleu« 484 ni.: 12.30 Gevar. progT. en art 14.03 Belg. muz. 15.03 Lichte muzlel 16.08 Lichte muziek. 17.00 Nws. 19Ï Nws 20.00 Klass. muz. 20.40 Hoorspel 22.00 Wereldnws. 22.15 Moderne Jaa muz. 22.55 Nws. WtERRAPPORTEN Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt "penburg licht bew. Us6lngen Vllsslngen Eelde De Bilt Twen the Eindhoven licht bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zwaar bew Parys Bordeaux Grenoble Nice Z.-Limburg zwaar bew Helsinki zwaar bew Stockholm regen Oslo regen Kopenhagen licht bew Aberdeen regen Londen onbewolkt Brussel zwaar bew Luxemburg zwaar bew geh. bew. zwaar bew licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkt onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt regen bul zwaar bew licht bew. aar) p. 2 i j 6r 6 18 0 8 16 0 2 18 0 4 16 0 5 18 0 2 18 0 4 18 0 3 17 0 2 18 0 4 21 15 München Zürlch Genéve Locarno Wenen (nnebruch Belgrado Athene Rome A|accio Madrid Mallorca Lissabon zzw z wzw 10 18 35 w.stll 16 8 wzw 8 17 2 n 4—3 zzw 3 18 0 w.stll 19 0 o 2 15 1 w.stll 19 oi w.stil 23 30 w.stll 27 0 n 2 24 0 zzw 3 22 2 ono 2 18 2 no 2 22 0 w.stll 21 0 w.stll 25 0 w.stil 26 0 n 4 26 0 w.stll '26 0 w.stU 31 0 nw 2 35 0 w.stll 30 0 o 2 26 0 zo 2 35 25 no 4 32 0 W.stil 24 3

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2