1IG& Meisje - geen rijbewijs achter het autostuur _,HELMINABRUG WORDT AANZIENLIJK VERBREED EINDUITVOERING STICHTING „LEIDSE MUZIEKSCHOOL" Kosten geraamd op één miljoen gulden 'Misbruik van het vaderlijk gezag PIANO'S Accent lag meer op groeps- dan op individuele prestatie Ooi bovenbouw Chr. politieambtenaren zijn dankbaar maar niet voldaan In de loop van volgend jaar Alanbrooke overleden BOOT-BODEGRAVEN Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 18 juni 1963 Tweede blad no. 30984 De Wilhelminabnig, een belangrijke verbindingsschakel tussen Leiden en de Rijnstreek, wordt volgend jaar verbreed. Op de brug' zal met handhaving van de bestaande onderbouw een nieuwe bovenbouw worden aangebracht met één beweegbaar gedeelte in plaats van de twee thans aanwezige beweegbare delen. Het brug dek krijgt drie rijstroken met voetpaden ter weerszijden met een tale breedte van rond zeventien meter De totale kosten worden geraamd op één miljoen gulden, waar- an de helft voor rekening van de gemeente Leiden komt. lv nieuwe Dit blykt uit een voordracht van GS. aan de Prov. Staten van Zuid- Holland. Zij schrijven daarin onder meer, dat tussen de gemeente Leiden en de provincie langdurige onder handelingen zijn gevoerd over de verbetering van de verkeerssituatie bij de Wilhelminabrug. Deze brug met aansluitende weggedeelten van de Hoge Rijndijk is bij de provincie in eigendom, beheer en onderhoud. Aangezien de Wilhelminabrug met aansluitende weggedeelten gelegen is in de verbinding van Rijksweg no. 11 met het stratennet van Leiden en dus ook deze gemeente belang heeft bij de verbetering van de toegangen naar de brug. is aan B. en W. van Leiden verzocht in de kosten bij te dragen en de toegangen tot de brug na verbetering aan de provincie over te nemen. Advertentie uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Aanvankelijk waren B. en W. van Leiden slechts tot een beperkte me dewerking bereid. Zy waren van mening, aldus G.S. in hun voordracht dat met de uit te voeren werken niet de beoogde verbetering zou worden bereikt, zolang de brug zelf niet wordt verbreed. Zou de provincie hiertoe willen overgaan, dan zouden B. en W. een ruimere bijdrage van de gemeente in de kosten van uitvoe ring van de werken willen overwegen. Voor de provincie was er echter weinig aanleiding om de Wilhelmina brug ten behoeve van het landver- keer te verbreden, omdat deze brug een schakel vormt in een wegverbin ding, die niet tot haar zorg behoort en de brug voor de scheepvaart voors hands nog geen wijziging behoeft. In beginsel bereid Na een bespreking tussen burge meester en wethouders en het college van G.S. is van deze züde tenslotte het voorstel gedaan, de bovenbouw van de brug tegelijk met de aanslui tende weggedeelten te verbreden en de kosten van het gehele werk gelij kelijk te verdelen. Na langdurig be raad hebben burgemeester en wet houders bericht, dat zij in beginsel bereid zijn, een voorstel in deze geest aan de raad te doen. Tevens hebben burgemeester en wethouders in be ginsel medewerking toegezegd aan de Een beeld van de moeilijke ver keerssituatie op de Wilhelmina brug. De brug wordt in 1964 be langrijk breder. (Foto L.D./Holvast) De einduitvoering van de Stichting „Leidse Muziekschool" was ditmaal verlegd naar de aula van de Louise de Coligny HBS. Sterker nog dan te voren ging het accent van het individuele naar de groepsprestatie. De uit voering stond in bijzonder sterke mate in het teken van de muzikale vor ming van de jeugd. Misschien joeg Henk Geirnaert, na begroeting van wethouder Sannes enkelen de schrik op het lijf door aan te kondigen, dat er honderd leerlingen op het podium gingen verschijnen! De „zit" was echter in drie uur tijds beklonken, inclusief een concertje toe van het Toonkunst Orkest. Eerst in de 2 orkesten verdeelde ac- cordeonjeugd onder directie van Louw Boellaard, een nauwelijks vervang baar docent. De „Ouverture Roman tiek" en de Mars van de B's duidden op beginnelingenmuziek en op de weerbarstigheid van de stof, maar de orkestrale orde was prima. De enige jaren oudere A's lieten al heel wat anders horen: muziek met klinkende kleur. In de stukken van Tucik en Wtirthner nog steeds sterker door ensemble-techniek dan door allround resultaat, maar in Lehar smolten die twee factoren samen, gaaf, vrij en ontspannen. Vervolgens vormden twee meisjes en twee jongens een klarinetkwartet. Wat ze (uiterst bemoedigend) speel den, had het karakter van eertijdse huismuziek. Menige harmonie in stad en land zou jaloers kunnen zijn op de verzorgde klankkwaliteit, de toon- menging en de intelligente speelsheid van dit viertal. Een blokfluitgroep kon niet ont breken, blokfluiten van allerhande snit en stemligging, met ritmische en soms melodische aanvulling van gi taren en eenmaal ook van slaginstru mentjes. Dit werd een alleraardigst en geslaagd geval «ook op het stuk van compositiekeuze), alles onder de keurige leiding van Piet Kunst. Een verdienstelijk dwarsfluittrio hierna van uiteenlopend technisch niveau, met een trio-sonate van Ja mes Hook, vormde een schakel naar de verantwoord musicerende stry- kers-ensembleklas, waarover Gerda Bromelow het bewind voerde, die mooie stukken had uitgezocht van Hassler, Fischer en Telemann. Hier opnieuw een belichaming van de mo derne groepsgedachte, een tegenhan ger van de fris en opgewekt in niet bekend gemaakte stukken blazende trompetgroep van A. Bylsma, wier optreden het deel vóór de pauze af sloot. Daarna een vreemd geval: vier Kinderszenen van Schumann, ver fijnd afgewerkt op de piano weer gegeven door Piet Kostense, om en om met vier geforceerd ingepaste de clamaties op tekst van A. Marja door totstandkoming van een regeling tassen de gemeente en de provincie van de nieuwe grenzen van eigen dom, beheer en onderhoud van de wegpercelen ter weerszyden van de brug en aan het begin van de Kanaalweg. alsmede van de Room- burgerweg langs de oostzijde van het kanaal Ryn-Schie, welke weg zijn oorspronkelijke betekenis voor de provincie heeft verloren. Fenneke Fockema Andreae, wier be gaat cuieid ten deze alom erkena is. wij menen dat toongeaicht en lite raire compositie by benuud van zelf- stanaigneia onveremgDare grootne- den zyn. Bij samensmelting van woora en muziek wordt het woord onnerroepeiyk dienaar of er ontstaat iets onecnts. Solo-reent bleek overigens alleen toegekend aan de zangieerling Tine Kenswiil, begeleid door i/iek ütevens in canciones van De Faila en twee iNegros. Deze gevorderde vocaiiste oezit net talent om m de vooruraent van oy haar eigen geaardheid pas sende nederen ue oer nat uur er van mee te geven en de daarin wonende emotionaliteit gestalte te verlenen. Dit geoeurt met een aristocratische beneersing oer artistieke expressie. Het Toonkunst Orkest «alleen strij kers) hooraen we voor het eerst on- aer Chris Vernoog, in Roussei s sin- lonietta en in ztespignis Anticne uanze ed Arie. Zonaer meer werd ouioeiyk, dat hier onoer de nieuwe leiding van een onbetwijfelbaar suc ces sprake is. Ruussei, bedient zich in zyn Sin- fometta van een gecomprimeerde, diatonische schryiwijze. De een vindt oit werk weincnt oor en schraal «stenig met uitzondering van het su- Diieme Andante), oe anoer vitaal en kraentig van taai. Aan een vitale di rect neiu kwam net orkest noentans met gene el toe. Daarvoor moet men onvoorwaardelijk in het gegeven ge loven. In de archaïserende Respighi kon het orkest niemand leieurstenen, ge- noord oe geacneveeroe, gemakkenjk vioeienoe, kosteiyke interpretatie. Dit suggereerde een nistonsche omgeving van hovelingen, een indruk die nog versterkt zou zijn als harp en eenmaal hadden kunnen mee klinken. V. Voor Je Leidse kantonrechter Krachtige Kost voor het Kind! 1. In de fles. 2. Als pap. 3. Droog uic de hand Leidse jongens in Tour der Ver. Naties De belangstelling voor de .Tour der Ver. Naties" is wederom belangrijk toegenomen. Een stijging van het aantal adopterende firma's is hier ongetwijfeld de oorzaak van. Als ieder jaar mogen drie ploegen uit Leiden en omgeving deelnemen. Verschillende jongelui uit Leiden en Sassen heun hebben zich hiervoor reeds gemeld. De ploegen zijn nog niet geheel compleet, maar even tuele adspirant-deelnemers moeten niet tot het laatste wachten. Dit Jaar kunnen de Leidenaars zich opgeven bij Chr. Lindenhoff HUnsburgerweg 97, Leiden. Voor de Bollenstreek neemt de heer A. Brussee. Klinkenberg 3, Sas- senheim, de jongelui aan. De Tour vertrekt dit jaar op 29 juli uit Arnhem, waarna op de wie lerbaan in Waeeningen de officiële start plaats vindt. De Bond van Christelijke Politie ambtenaren in Nederland houdt van dag en morgen te Leeuwarden haar 43e congres. In zijn openingsrede her innerde de voorzitter, de heer D. Rook hedenmiddag aan de uitzichtloze si tuatie op de vorige algemene verga dering met betrekking tot de uitwer king van het rapport-Boot. Reeds de volgende maand echter kon het re sultaat van deze actie, die in feite al tien jaar geleden was begonnen, aan de leden worden meegedeeld. Na alle kritiek in de loop der jaren op de re gering geuit, sprak de bondsvoorzitter thans zyn dankbaarheid uit, dat die zelfde regering de politie uiteindelijk toch heeft willen toekennen, wat haar ten onrechte vele jaren werd ont houden: een salariëring, waarin weer spiegeld de betekenis van de taak, welke de politie in de huidige ver houdingen heeft te vervullen. De wei*ving besprekend, juichte de heer Rook van harte toe, dat voor de jeugdigen thans de eis van het mulo diploma wordt gesteld. Deze aan stel ling s voorwaarde toont duidelijk aan, dat de taak van de politie een evo lutie heeft ondergaan. Minder en thousiast was hy over de verlaging van de aanstellingsleeftijd. Een belangrijk aspect achtte de heer Rook de aanmerkelijk betere be vorderingsmogelijkheden bij de Rijks politie dan die bij de gemeentepoli tie. Voor de gemeentepolitie zal op dit gebied zeker iets moeten gebeuren, aldus de heer Rook. Hij deed hiervoor een tweetal suggesties: in de eerste plaats een verhoging van het aantal adjudanten en brigadiers in verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek en vervolgens het vermin deren van het aantal inspecteurs plaatsen. De heer Rook hoopte dat de nieuwe regering met prijzenswaar dige voortvarendheid de wetsvoorstel len tot een algehele herziening van de pensioenwetgeving bij de Staten- Generaal zal indienen. Voorts achtte hij de tijd aangebroken een begin te maken met een nadere bezinning over de vraag op welke wyze tot een ge leidelijke invoering van een 40-urige werkweek met 8-urige werkdag kan worden gekomen. Na nog het. een en ander te hebben gezegd over de kritiek, die bepaalde hoogleraren hadden geuit op de vak beweging en de waardering, die klonk in betogen van meer gezaghebbende zijde, gaf de heer Rook zijn visie op het personeelsbeleid bij de politie. Daarbij merkte hij op. dat het zeer tot blijdschap zou stemmen als over enige maanden bij alle 122 gemeen telijke politiekorpsen dienstcommis sies zouden zijn gevormd. Wat de bond intern betreft, deelde de heer Rook nog mee, dat het le dental tot bijna 6200 is gestegen. Wy zitten dus bepaald niet meer in het hoekje waar de slagen vallen, maar zijn een bond geworden, waarvan men een „waardevolle inbreng" verwacht. Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Jung hans - Kienzle Mauthe. Kerkelijk Leve» NED. 11ERV. KERK Beroepen te Sint-Annaland C. van den Bergh te Polsbroek en Vllst te Wommels Th. J. Remmers te Zljpe. Aangenomen de benoeming tot hulp prediker te Zoelmond ds. J. F. Röth, emeritus predikant en voorganger Evangelisatie te Ruurlo. Bedankt voor Nleuw-Stadskanaal A. Westra te Scharnegoutum voor Hil- legom P. A. Lefeber te Alphen aan den Rt)n. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmer-Compascuum E. Boswijk, k&nd. te Amsterdam. Aangenomen naar Apeldoorn (vac G. W. RIJksen) J. Nleuwsma te Oude- Pekela naar Oude en Nieuwe Wete ring C. A. Verhoog te Wln6um. die be dankte voor Anjum. naar Donker broek A. Veldhuizen te Numansdorp. Bedankt voor 's-Gravenhage-West (wljkgem. V) Joh. Dijkstra te Klazie- naveen voor Hardenberg (vac. D Pasman) A. A. Klapwijk te Boven- smllde. Behandeling van ophefmakende zaak In de bank der verdachten voor de Leidse kantonrechter mr. W. de Koning en de officier mr. C. Sluijk namen twee verdachten plaats. Het waren een 51-jarige brandstoffenhandelaar uit Noord- wijkerhout en diens 19-jarige dochter, die beiden resp. indirect betrokken waren bij een aanrij ding welke op 17 januari j.l plaats vond op de Gooioeg onder Noordivijk. De dochter moest zich verant woorden omdat zij met de bestel wagen van vader op de Gooweg een inrit was ingereden en daarbij geen voorrang had verleend aan een achteropkomende auto. Een botsing was daar het gevolg van. Bij nader onderzoek kwam tevens aan het daglicht, dat de brand stof fenbestelster geen enkele rij bevoegdheid bezat. Vader stond voor de balie, omdat hij zijn doch ter opdracht had gegeven met de bestelauto op pad te gaan en daarbij min of meer misbruik had gemaakt van zijn vaderlijk gezag. „Ik heb die auto echt niet zien aankomen en was al bijna de weg over toen ik voelde, dat pa's bestel auto van achteren werd aangereden verdedigde de clandestine chauffeuse zich. „Ik heb hier een situatieschets, waarop duidelyk uitkomt, dat die auto van achter een andere auto van daan is gekomen en door mijn dochter niet kon worden opgemerkt", bracht de vader nog in het midden. „U staat alleen terecht omdat U Uw doohter met Uw bestelwagen heeft laten rijden en heeft dus met die aanrijding niets te maken", wees de kantonrechter de interrumperende vader op scherpe toon terecht. Toen het uiteendelijk zyn beurt was om aangaande het hem ten laste gelegde feit een verklaring te geven, beriep de j kolenhandelaar zich op de destijds heersende noodsituatie vanwege hef strenge winterweer. „Wy brandstof- j fenhandelaren hebben het zeer zwaar gehad in die wintermaanden en ons uiterste best gedaan om onze klanten van de nodige brandstoffen te voor zien". „Mijn klanten zaten ook in de kou en bij gebrek aan personeel is mp dochter, actief als altijd, er op uit gegaan om hen van brandstoffen te voorzien", probeerde verdachte zijn plichtsopvatting aan de magistraten duidelijk te maken. „Het betrof hier dus zuiver een noodsituatie, waarin ik door de omstandighedengedron gen werd", voegde hij er nog nadruk kelijk aan toe. „Uw bestelwagen was ook niet verzekerd als ik het wel heb", merkte de kantonrechter hierna nog op. „Ik had hem pas een paar weken" verklaarde verdachte. In zijn requisitoir liet de officier duidelyk uitkomen, dat hij weinig waardering kon opbrengen voor de wijze waarop de vader het personeelstekort had opgelost. „Een meisje van 19 jaar zonder rijbevoegdheid met een be stelauto de weg opsturen is op z'n zachtst uitgedrukt toch wel 'n ernstig gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel" luidde zijn conclusie. „Uw be roep op een noodsituatie heeft geen enkele zin" zei hy tot verdachte. „Bovendien", zo voegde hij hier nog aan toe, .heerst er thans by U blijk baar nog steeds een noodsituatie, want kort geleden kregen U en Uw dochter weer twee processen-verbaal wegens het rijden zonder rijbewijs, waarvoor U zich dus binnenkort weer zult moeten verantwoorden". Tegen de dochter eiste hy 'n geldboete van f 40 subs. 8 dagen terwijl hy het on verantwoordelijk gedrag van de va der gaarne met f 50 subs. 10 dagen gecorrigeerd zag. „Ik moet alle scha de al uit eigen zak betalen en nu ko men daar nog f 130 bovenop", benutte vader zijn laatste woord. Vader had steeds het woord, dus zweeg de doch ter ook nu maar. De kantonrechter sloot zich geheel by het requisitoir aan en zag geen enkel motief voor clementie. „Het is in alle omstan digheden zeer onverantwoordelijk zonder rijbewijs te gaan rijden of te laten rijden" verduidelijkte hij zijn afwijzing en vonniste geheel con form. Ongeduldige tandarts Hoewel de zaken tegen een 42-ja- rige tandarts uit Haarlem en een 30- jarige ambtenaresse uit Rotterdam eveneens „gevoegd" behandeld wer den. verscheen alleen de ambtenares- se ter zitting. Uit het onderzoek bleek, dat de ambtenaresse op zondag 24 februari j.l. met haar auto over een vrij grote afstand op de inhaalbaan van de provinciale weg onder Alkemade had gereden en wel tot niet gering mis noegen van de achter haar rijdende tandarts. Toen zijn „geduld ten ein de" was schoot hij de ambtenaresse, althans haar auto, met flinke vaart rechts in plaats van links voorbij. Hy kreeg prompt een proces-verbaal van de toevallig ter plaatse surveillerende Rijkspolitie. Om dat de ambtenaresse zich en nog wel langdurig ver der van het rechterweggedeelte had bevonden dan door de omstandighe den was gerechtvaardigd" kreeg ook zy „een bon". „Ik reed op de inhaalbaan om alle auto's, die te langzaam reden te kun nen passeren en heb absoluut niets gemerkt van die auto achter mij", voerde de ambtenaresse tot haar ver dediging aan. „Volgens het proces verbaal heeft de tandarts voortdu rend licht- en claxonsignalen gege ven en die moet U toch wel gezien of gehoord hebben" repliceerde de kan tonrechter na raadpleging van de verklaring, die de tandarts destijds had afgelegd. „Daar heb ik echt niets van gemerkt" hield de ambte naresse vol. Zij voegde er nog aan toe. dat haars inziens de schuld van alles geheel bij de tandarts lag. „U heeft destijds tooh wel tegen verbalisant gezegd, dat U misschien wel wat al te lang op de linkerrijbaan heeft ge reden", ontdekte de kantonrechter nog in het proces-verbaal. „Dat ben ik my nu echt niet meer bewust", antwoordde verdrachte. Desondanks achtte de officier haar schuld over duidelijk bewezen en eiste derhalve f25 boete subs 5 dagen. De fout, die de tandarts had begaan achtte hy echter beduidend groter. „Rechts in halen is altijd een zeer kwalijke zaak en wordt door geen enkele omstan digheid gerechtvaardigd", luidde in deze zyn oordeel waarna hy niet minder dan f 150 boete of een maand tegen de afwezige tandarts eiste. De kantonrechter was eveneens van me ning, dat de ambtenaresse het linker weggedeelte min of meer „geblok keerd" had en een boete van f 25 subs 5 dagen toekwam. De ongeduldige en gevaarlijke manoeuvrerende tandarts werd by verstek tot f 125 boete subs. 25 dagen veroordeeld. Prikkelende atmosfeer Voor de kantonrechter mr. R. de Bruyn stond tijdens de ochtendzit ting een 27-jarige bedrijfsassistent terecht wiens zaak nogal wat publi citeit heeft verwekt. Uit de door de oLicier nir. J. D. LuloU, voorgelezen ten laste legging kwam weer naar voren, dat verdachte op 6 maart j.l. omstreeks kwart over echt des avonds in overhemd, op pantoffels en bloots hoofds met zijn scooter de aandacht van twee agenten in een surveillance wagen trok. De agenten zagen, dat hy uit de Nagtegaallaan komende by het oversteken van de Rijnsburger- weg naar de W'annondenveg niet „Studenten eenakter festival" op komst De Nederlandse Studentenraad heeft besloten van 28 juni tot en met 2 juli in Amsterdam en Delft een internationaal „Studenten-eenakter festival" te organiseren. Zet buiten landse en vier Nederlandse groepen zuilen eraan deelnemen: uit Joego slavië, Italië, Finland, Engeland, Wales, Duitsland en uit Leiden. Den Haag, Utrecht en Groningen. Tot de eerste klasse van het Sted. Gymnasium te Leiden is toe gelaten Heazer Woudstra. stopte zoals daar verplicht is en even Ja ter naar reents de Van Oldenbar- neveiistraat insloeg zonaer ncnung aan te geven. Niet up ae claxonsigna len van de politieauto reagerende reed verdachte daarna een boxen garage binnen. Toen de agenten hem eens aan de tand wiiaen voelen bieek aai verdachte geen enkel papier bij zich had om zich te kunnen legiti meren. „Ik bracht even in mijn overhemd en op pantoffels myn scooter naai- de garage en weet zeaei aat ik Dy ae van olaenbarnevenstraat wel rich ting neo aangegeven'voerde ver- uacme tot zyn veraeoiging aan. Hy net hierDy in net miaaen oi hy naoy ae Nacniegaanaan ai aan niet hen stopverooa naa overureaen. Hy vond voorts nog, aat de agenten hem in de garage tameiyx onneus tegemoet wa ren getreaen en zinsspeeme hierby mm oi meer op ae puonciteit, aie „zyn geval naa gekregen, ue atmos- ieer was zyn inziens ai air eet met prettig, toen een van ae agenten op zijn overnema en pantoiieis wyzenue ue vraag steiae of ny aitya zo scooter reea. ,,'ioen wy hem zo in zyn over nema en op panooiieis op ae scooter zagen aanxomen, aaenten wy eveu aat er een ontsnapte patient uit En- uegeest op een gestolen scooter van- uoor was gegaan verkiaarae verbali sant hierna ae reden van zyn eeraer genoemae vraag. VerDaiisant ver kiaarae voorts nog, aat verdachte zien met kon legitimeren en de m- aruk wekte via de achteraeur weg te willen lopen. „Toen ny met wilae zeggen waar ny woonae heoben wy nein mee naar net bureau genomen aiaus verkiaarae verDansant veraach- tes „arrestatie", aie nugai wat op- scnuuaing nad verwekt. „Myn iden titeit werd wel terdege vastgesteld aoor ae monteur, aie in ae garage aanwezig was' braent veraachie nier tegen in. Verbalisant ontxenae dit zonaer meer. De oliicier achtte de ten laste ge- iegue lenen aiaoenae bewezen en merkte merby terloops nog op, dat alle publiciteit over aeze zaak ver- aaentes eigen scnuia was. Voorts was mj wei min of meer de mening toege- uaan, dat een en anaer anaers zou zyn verlopen als verdachte destyds anders door verbalisant zou zyn toe gesproken. Zyn eis bepaalde hy op twee geld boeten van 115 subs. 3 dagen itwee overtredingen op straat) en f5 subs I dag wegens het niet direct kunnen tonen van de vereiste papieren try- bewijs e.d.)Op deze eis had verdach te geen commentaar. De kantonrechter achtte niet alleen beide verkeersovertredingen bewezen doch ook dat beide politieagenten gezien verdachtes opvallende gedra gingen geheel te goeder trouw waren geweest en hun plicht hadden gedaan. Wel was hij met de officier van oordeel, dat politiebeambten vra gen, die prikkelend kunnen werken dienen te vermyden. Zyn vonnis luidde tweemaal f 10 subs 2 dagen en f 5 subs 1 dag. Burggraaf Alanbrooke, de voorma lige Britse chef van de generale staf en een van de belangrijkste organisa toren van de Engelse oorlogvoering tijdens de tweede wereldoorlog, is gisteren op 79-jarige leeftijd over leden. In de tweede wereldoorlog was hij als chef van de generale staf de rechterhand van premier Churchill. Toen de oorlog uitbrak voerde hij het Britse tweede legerkorps aan bij ge vechten in Frankrijk en hij had later een groot aandeel in de wederop bouw van de na Duinkerken ontred derde Britse strijdkrachten. Advertentie Nieuwe en bespeelde Grote collectie vooraanstaande merken o.a. RIPPEN - RDSLER PETROF - FÖRSTER FINGER - SCHIMMEL Bezoek onze toonzalen of vraag vrij blijvend folders. Verkoop van orgels, piano's, elektronische orgels. TELEFOON 01726—2541 Showroom bij Rijnbrug.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3