[ovende Hagenaars voor de rechter Concessie produktie aardgas ligt gereed Katwijkse scholieren werden in Lowestoft hartelijk ontvangen Ernstige busbotsing dode euvele gewonden Blanken en negers bidden uit protest a t 9jW. J. ZIRKZEE k SUNIL blauwt voor u èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT R. STENHUIS OVERLEDEN Koe zet stad op stelten Helikopter vist meisje uit zee Banden tussen de gemeenten gebaseerd op vriendschap -"^gericht 1 maart 1860 Vrijdag 14 juni 1963 Zesde blad no. 3098T Spiegels en spatborden gestolen in leiden. Wassenaar en Voorschoten fan onze Haagse correspondent) oof op grote schaal". Zo noemde rfficier van Justitie bU de Recht, in Den Haag jhr. mr. v. d. Poll, en de handelswijze van drie naars, een 32-jarige banket- er, een 19-jarige kok en een 18- verwarmingsmonteur, die in ierste maanden van dit Jaar In Haag, Wassenaar, Leiden, Voor- iten en Amsterdam tal van ge teerd staande auto's hebben ont- van spatborden, spiegels, sier en koplampen, igen de oudste verdachte was de een Jaar gevangenisstraf met tk. waarvan twee maanden voor gelijk. De anderen hoorden ge- :enisstraffen van tien maanden aftrek, waarvan twee voorwaar- jk tegen zich vorderen. /f/jie verdachten, die niet eerder in xMrpkine met de Justitie zijn ge- U CJ&-- erkenden het tenlasteselegde. r is Jral in Wassenaar hebben zij ge- ^/freerd. Zij glneen namelijk van de y^Jachte uit. dat „de rijke mensen in Wassenaar wel wat konden mis sen". De buitgemaakte goederen, die ook uit auto's werden gehaald, werden vaak verkocht, want de oudste ver dachte had een autohandeltje. Ook werden de spatborden, spiegels e.d. gebruikt om de eigen auto's te ver beteren. „In het verleden was diefstal van fietsen, die op straat stonden een ernstig feit" aldus de officier, „maar nu heeft bijna iedereen een auto, die I veelal op straat blijft staan. Er moet I voor gewaakt worden dat autobezit ters niet de dupe worden van prak tijken als die van deze verdachten". Uitspraken op 27 juni. Koekoek betaalt schuld van vrije boeren-in-arrest (Van onze Groningse correspondent) „Deze boeren zijn al genoeg gedu peerd". Met deze woorden verliet de leider van de Vrije Boeren. Hendrik Koekoek, gistermiddag het huis van bewaring in Assen, nadat hij een be- jdrag van ongeveer f130.— op tafel ihad gelegd, voldoende om Klaas j Hartman en Berend Nymeyer uit hun hechtenis te kunnen ontslaan. Beiden waren wegens het weigeren van het verstrekken van gegevens aan het Landbouwschap veroordeeld tot een boete van f 138 of 23 dagen hech tenis. Anderhalve dag geleden wer den zy in hechtenis genomen. Zcals bekend brandde destijds tijdens het gebeurde in Hollandscheveld de boer- jderij van Hartman totaal af en werd Nymeyer door de deurwaarder uit zijn woning gezet. Het geld waarmee Koekoek de boete betaalde is afkom stig uit het waarborgfonds voor F BO- 1 gedupeerden. „Het Nederlandse volk heeft dus deze boeren bevrijd", aldus Koekoek. (Van onze Haagse correspondent). De Staatscourant zal dezer dagen de concessieverlening vermelden voor de exploitatie van de nog steeds niet in omvang nauwkeurig vastgestelde aardgasbel bij Slochteren. In het mi nisterie van Economische Zaken in Den Haag is de concessie nu vastge legd in een aantal zeer uitvoerige do cumenten. Zoals bekend, heeft minister De Pous destijds te kennen gegeven, dat voor hem het uitgangspunt is geweest en ook moest zijn de met zekerheid vastgestelde omvang van de aard gasbel. te weten minstens 475 mil jard kubieke meter. De waarschijn lijke omvang, zo zei drs. De Pous, zou ongetwijfeld belangrijk groter zijn. En de mogelijke omvang zou nog veel groter kunnen worden geschat. Het is dan ook zo, dat elke raming, die niet uitgaat boven het drievoud van het officieel aangenomen minimum als Advertentie ^Tretford - Bouclé en m» moquette tapijt. In vele kleuren voorradig. Ook 380 breed. TEXTIELHANDEL EN WONINGINRICHTING VAN 'T HOFFSTRAAT 7—7A TELEFOON 24610 Tsjech Novotny contra Slowaken i\V;l h (nis i or inist resident Novotny van Tsjecho- wakije heeft in een rede te Kosice aakse journalisten beschuldigd indirecte aanvallen op de poli van de Tsjechoslowaakse com- jnistische party. ij beschuldigde enkele Slowaakse en tijdschriften, waaronder orgaan van de Slowaakse com- stische party Prawda, ervan t zy „een gevaariyke weg" zyn eslagen. •)eze bladen zouden geschreven bben dat de stryd tegen de over- lfselen van de persoonsverheeriy- in Tsjecho-Slowakye op lncon- ente wyze wordt gevoerd en den voorts een onderzoek geëist ,r de activiteit die bepaalde hoge ts- en partyfunctionarissen ln verleden hebben ontplooid, ovotny had nu in zyn rede ge- jd, dat hy niet zal dulden dat er i Prawda onjuiste meningen wor- n verspreid. Kritiek mocht er wor- n uitgeoefend, maar dan alleen der leiding van de party. Tydens periode van de persoonsverheer- king waren er inderdaad fou- n gemaakt, maar de party had die I Ier aan het licht gebracht. Blowakye. het oosteiyk deel van »2 Ijecho-Slowakye, heeft een eigen Wind, dat echter ondergeschikt is in de centrale regering in Praag, lowakije heeft ook een eigen com- lunistische party. In Den Haag heeft de Suri naamse premier J. A. Pengel een overeenkomst getekend met de Herstelbank inzake de oprich ting van een ontwikkelingsbank voor zijn land. De heer Pengel tijdens het tekenen van de over eenkomst. Rechts de Nederland se delegatie. Aan het hoofd van de tafel gevolmachtiqd minister dr. R. H. Pos. RASSENSTRIJD IN AMERIKA Drieduizend blanken en ne gers hebben vandaag in Washington betoogd en gebe den uit protest tegen de rassen scheiding. In het Lafayette-park dat recht tegenover het Witte Huis ligt. hielden zij een gebeds bijeenkomst. waarna zij in op tocht langs de historische Penn sylvania Avenue naar het minis terie van Justitie, trokken. 1 Kennedy heeft de vakbondsleiders verzocht om zich op nationale schaal te keren tegen de discriminatie hy Sollicitaties. De president heeft de lei- ders van het AFL-CIO (het Anr.cri- kaanse vakverbond) gevraagd een I commissie in het leven te roepen, die met de regering zou moeten samen- i werken om de negers bij het zoeken van werk geiyke kansen te geven als de blanken. De burgemeester van Greensboro ln Noord-Carolina heeft bekendge maakt dat 38 restaurants, vijf mo tels en een aantal bioscopen ln de stad negers gaan toelaten. De Amerikaanse neger Dave Mc- De grote sensatie van de ^hichtvaarttentoonstelling op Le Bourget in Parijs is deze raket man. die een Amerikaanse in stallatie op de rug draagt waar mee hij enorme sprongen kan maken. Door raketjes in werking te stellen kan hij zelfs over ge bouwen springen. Hier ziet U hem tijdens een sprong over een der tentoonstellingsgebouwen. Geen actie tegen Zuid-Afrika Slechts 16 van de 110 landen, die van de speciale commissie voor apartheid van de Verenigde Naties het verzoek hadden ontvangen hun mening kenbaar te maken over stap pen. die zouden moeten worden on dernomen om een einde te maken aan de apartheidspolitiek in Zuid- Afrika, hebben gemeend hierop te moeten reageren. De apartheids- kwestie zal naar verwacht wordt de volgende maand door de Veiligheids raad worden behandeld. Dit gebeurt op initiatief van 32 onafhankeiyke Afrikaanse landen. Deze zullen ook de kwestie van de Portugese gebie den in Afrika ter sprake brengen. In beide gevallen zullen de Afrikaanse staten waarschynlyk aandringen op het afkondigen van een volledig em bargo op wapenleveranties aan Zuid- Afrika en Portugal. De Sowjet-Unie heeft in haar ant woord aan de commissie steun toe gezegd voor „alle stappen" die ertoe leiden, dat de apartheid wordt opge heven. Sancties kunnen doeltreffend werken, aldus de Sowjet-Unie. vooral wanneer zy worden toegepast door de Westeiyke mogendheden die thans „uiterst nauwe politieke, economische en andere betrekkingen met de Re publiek onderhouden". Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben zich reeds tegen de toepassing van algemene sancties uitgesproken omdat deze tactiek naar hun mening nog nim mer tot succes heeft geleid. Neder land behoort tot de landen, die heb ben laten weten, kennis te hebben genomen van het verzoek van de commissie, zonder er verder commen taar op te geven. Glathery is gisteren zonder moeiiyk- heden ingeschreven by de afdeling van de universiteit van Alabama in Huntsville. Er waren slechts enige soldaten ln de nabyheid. Gouverneur Wallace van Alabama, die dinsdag twee negers de toegang tot de hoofdafdeling van de univer siteit in Tuscaloosa wilde ontzeggen, had al aangekondigd dat hy niet zou trachten de inschrijving van Mc- Glathery te vorhinderen. De 27-ja- rige McGlathery reed zonder begelei ding de parkeerplaats op en liep het gebouw binnen. McGlathery is als wiskundige werkzaam by het natio nale bureau voor ruimtevaart en wil zich verder verdiepen in de atoom fysica. Functionarissen van de Ameri kaanse vereniging voor de vooruit gang van de gekleurden (NAACP) hebben gisteren bekendgemaakt, dat zaterdag voor de vermoorde Medgar Evers een begrafenisdienst zal wor den gehouden in de vrymetselaars tempel waarin het hoofdkwartier van de beweging is gevestigd. De tempel kan drieduizend personen bevatten. De politie heeft nog niet veel be reikt by het onderzoek naar de moord. Het geweer is gevonden, maar er zyn nog geen arrestaties verricht. Gisteren werden in Jackson meer dan honderd negers gearresteerd die een rouwoptocht voor Evers hielden. Onder hen was een blanke professor van een overwegend zwarte univer siteit. Volgens verslaggevers werd hij door de politie geslagen. Verslagge vers werden weggejaagd. C.A.O.'s goedgekeurd De Stichting van de Arbeid heeft de C.A.O.'s voor de landbouw, voor de haringdryfnetvissery voor de treilvissery. voor toezichthoudend en leidinggevend personeel in de siga- renindustrie. voor personeel, werk zaam in bedryven voor bakkery- grondstoffen. voor personeel in de bierbrouweryen en voor het houtha- venpersoneel in Zaandam goedge keurd. Ook heeft de Stichting van de Ar beid goedkeuring gehecht aan een eenmalige extra uitkering aan het personeel van de bedryfsverenigingen belast met de uitvoering van de so ciale verzekeringen: inclusief het Ge- meenschappeiyk administratiekan toor) van 2.3 0/0 van het jaarsala ris 1962. Daarby is rekening gehou den met een in in 1962 ontstane achterstand. Voorts werd toestem ming verleend om m i v. 1 januari de salarissen by de bedryfsverenigingen met 4.6 0/0 te verhogen. een aanvaardbare raming beschouwd wordt. Maar ook de NAM houdt vast aan de officiële schatting van 475 miljard kubieke meter, ondanks de verklaring van de Belgische Senator Victor Leemans, die nog nergens steun heeft gevonden. De NAM heeft vorig jaar reeds een centraal installatie ontworpen waar- by met minimum mankracht een uiterst efficiënte produktie is te ver- krygen. Het is een diesel-elektrische ideal 100-installatie. Een computer verwerkt alle geregistreerde gegevens, die op de produktie betrekking heb ben en maakt het mogelijk de inge wikkeldste berekeningen in enkele se conden te verwerken. Het ligt in de bedoeling van de NAM op 26 Juli aan staande de volgende put, de „Sloch teren 3", in produktie te brengen. Dit zal op feestelyke wyze geschieden en vermoedelyk zal de demissionaire mi nister van Economische Zaken, drs. J. W. De Pous, daarby aanwezig zyn. Men hoopt, dat de concessie zeker voor 26 Juli zal zyn verstrekt. Het huisorgaan van de NAM „Mamo- gram" zal in een speciale uitgave verschynen. zodra de concessie ont- vangen is. Naar verluidt ligt dit num- mer, dat geheel aan de provincie Groningen is gewyd, te Almelo reeds enige tyd gereed voor verzending. Ad ver ten tl* Oud-kamerlid Oud-N.V.V.-voorzitter R. Stenhuis is op 78-jarige leeftyd in de St. Jo- sephstichting in Apeldoorn overleden. De overledene heeft in de jaren voor de tweede wereldoorlog een belang rijke rol gespeeld in de Nederlandse vakbeweging. Hy is onder meer ja renlang voorzitter van de Bond van Fabrieksarbeiders geweest en gerui me tyd landelyk voorzitter van het N.V.V. Bovendien had hy vele jaren voor de toenmalige S.D.A.P. zitting in de Tweede Kamer. De heer Stenhuis heeft verschillen de publikaties het licht doen zien over het vakverenigingsleven. De crematie van het stoffeiyk overschot zal maandagmiddag aan staande om twee uur plaats hebben in het crematorium van Dieren. (Van onze Enschedese correspondent) Een wild geworden koe heeft gis termiddag ln 't gemeentelijk slacht huis van Enschede by het lossen uit een veewagen een ontvluchtings poging ondernomen en een uur lang de binnenstad op stelten gezet. Na een wilde ren met tientallen achtervolgers op de hielen sprong het dier In de vijver in het volkspark, waar een agent van politie met een schot uit een karabijn een einde m&akte aan het avontuur. De koe rende van het slachthuis, dat aan de rand van de stad ligt. in dolle vaart naar het centrum, ge volgd door fietsers en motorryders, die geen kans zagen het steeds wilder wordende dier te grypen. Onbegrypeiykerwijs gebeurden in het drukke verkeer geen ongelukken. Alleen een bromfietser werd door het dier omver gelopen. Een gewonde el leboog en een kapotte broek waren de gevolgen voor de bromfietser. Op de Boulevard 1945 kregen enkele mi litairen de koe te pakken en bonden haar aan een boom. Maar het beest was nog lang niet tot bedaren ge komen. rukte zich los en ging de weg in dolle ren terug. Via een bouwput in de Emmastraat. belandde het dier in de vyver van het volkspark. Een tiental schoten uit de pistolen van politieagenten hadden geen succes. De koe werd tenslotte gedood door een schot uit een karabyn, welke yiings van het politiebureau was ge haald. Een helikopter van het marine vliegkamp Valkenburg heeft gister middag een 21-jarige Duits meisje, afkomstig uit Dortmund, dat bU het baden door de stroom was afgedre ven, uit zee opgepikt en op het strand teruggebracht. Om kwart over een kreeg de strandpost de melding binnen, dat ver uit de kust een zwemmer was waargenomen. Omdat de boot van de Katwykse reddingsbrigade was uit gevaren naar Noordwyk, waar ook een zwemmer in moeilijkheden zou verkeren, waarschuwde men het vliegkamp Valkenburg. Van het vliegveld steeg een hef schroef vlieg tuig, bestuurd door luitenant ter zee van vakdiensten der tweede klasse Christ. De piloot moest enige tyd zoeken, maar trof het meisje ten slotte op ongeveer 200 meter van het strand in de zee aan. zy werd uit het water gevist en op het zuidstrand neergezet. In het kader van de interna tionale gemeente-contacten bracht vorige week een groep van 22 leerlingen van de chr. ulo school in Katwijk, onder leiding van de leraren W. Pronk en B. de Bruin, een bezoek aan de En gelse badplaats Lowestoft, waar mede Katwijk bijzonder harte lijke betrekkingen onderhoudt. Een bijzonder uitgebreid en aantrekkelijk programma was door de Engelse gastheren voor bereid en zowel de gemeente lijke autoritetien als de gezinnen, Vrachtauto rijdt poelierszaak binnen (Van onze Enschedese correspondent) De Almelose familie Hoevenberg dacht omstreeks half twee niet an ders dan. dat er een vliegtuig op het huis, een poelierszaak. was gevallen. Alle vyf leden van het gezin renden uit de slaapkamers op de boven ver dring naar beneden, waar ze tot de ontdekking kwamen, dat een vracht auto met aanhager, beladen met 17 ton betonelementen, de bocht naar links niet voldoende had genomen en de hele voorgevel uit het huis had gereden. De poellerswinkel was een grote ravage. Een kostbaar grill-ap paraat was in elkaar gedrukt, de toonbank aan diggels gereden en et- telyke duizenden eieren, die de dag tevoren waren aangekomen tot struif gemaakt. Nadat de stofwolk was op getrokken, bleek, dat er niemand meer in de cabine van de auto zat. De bestuurder-eigenaar. 34-jarige in wonen van Borger iDr>, was met eni ge andere inzittenden, waaronder een dame. weggelopen later kwamen ze terug. Hun gedragingen duidden er op, dat ze onder invloed van sterke drank verkeerden. De politie nam van de bestuurder een bloedproef. De totale schade loopt in de tien duizenden guldens. waarin dc jongelui logeerden, hadden kosten nog moeite ge spaard om het de jeugdige gas ten zoveel mogelijk naar de zin te maken. Dit bleek wel overduidelijk uit het enthousiaste relaas van de heren Pronk en De Bruijn over deze bijzondere reis. Nadat het gezelschap tweede pink sterdag 's avonds per boot uit Hoek van Holland was vertrokken, arri veerde het dinsdagmorgen in Lo westoft, waar de leerlingen eerst in de gelegenheid werden gesteld kennis te maken met de gezinnen, die hun een onderkomen zouden verschaffen. De belde leraren maakten 's middags kennis met het hoofd van het bureau onderwyszaken van de gemeente Lo westoft en een aantal leraren van scholen, waarin onderwRs wordt ge geven. overeenkomende met het ulo niveau. Als gasten van de gemeenteiyke commissie voor voorlichting en ver maak woonden de jongelui 's avonds met hun leraren in één van de thea ters een showprogramma by. De woensdag werd besteed voor een be zoek aan de prachtige oude stad Norwich, waar vooral het kasteel en de kathedraal de bewondering op wekten. 's Avonds bezocht men in de naburige badplaats Great Yarmouth een circusvoorstelling, die het gezel schap werd aangeboden door de Ro tary Club van Lowestoft. Ontvangst Dodelijke messteek: vijf jaar cel (Van onze Haagse correspondent) Het Haagse gerechtshof heeft van ochtend een 54-jarige koopman uit Den Haag wegens zware mishande ling. de dood ten gevolge hebbend en openlyke geweldpleging veroordeeld tot een gevangenisstraf van vyf jaar met aftrek van het voorarrest. Bij een ruzie ln een café aan de Hoefkade in september van het afge lopen jaar is de 31-jarige zoon van de caféhouder dodeiyk getroffen door een messteek. De koopman heeft er kend, dat hy met het mes in de rich ting van het gezicht van het slacht offer heeft gestoken, maar hy heeft ontkend de fatale steek te hebben toegebracht. De rechtbank in Den Haag heeft in eerste aanleg de koopman vryge- sproken van doodslag, maar schuldig bevonden aan zware mishandeling, de dood ten ge' olge hebbend, en ge weldpleging. Hy kreeg toen vier jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. President Radakrisjnan van India brengt op het ogenblik een officieel bezoek aan Engeland. De president in gezelschap van Koningin Elizabeth op weg naar Buckingham Palace. Prins ereburger van Hardenberg Prins Bernhard. die gisteren het nieuwgebouwde bestuurscentrum van het Overysselse stadje Hardenberg. waarin het gemeentehuis is onder gebracht, heeft geopend, is als eer ste het ereburgerschap van Harden berg aangeboden. Het huls „van Lip- pe", waartoe Prins Bernhard be hoort en waarvan Bernhard de twee de. edele heer van Lippe. de stam vader Is, heeft historische banden met Hardenberg. Daar sneuvelde ln 1227 bisschop Otto II zoon van Bern hard II. in de stryd tegen Burcht- graaf Rudolf van Coevorden. De Prins zei zich trots te voelen eren- burger van het vredelievende Har denberg te zyn. Donderdagmorgen volgde een offi ciële ontvangst in het raadhuis door het gemeentebestuur, waar burge meester C. R. V. Ramm de gasten en hun Lowestoftse vriendjes en vrien dinnetjes toesprak. Hy uitte daarby zyn vreugde over de voortzetting van de contacten met Katwyk. Byzonder prettig vond hy het. dat thans ook de jeugd van de beide gemeenten met elkaar wordt geconfronteerd. De heer W. Pronk beantwoordde deze toespraak en noemde het een voorrecht om te worden ontvangen en toegesproken ln de raadzaal van de gemeente waarmee Katwyk zulke harteiyke betrekkingen onderhoudt. Namens de groep bracht hy dank voor de betoonde gastvryheid. Nader ging de heer Pronk in op de contacten, die reeds bestonden tus sen Nederland en Lowestoft en die in het verleden niet steeds van aan gename aard zijn geweest. De band die thans echter is gesmeed is geba seerd op vriendschap en ontleent daaraan zyn grote waarde. Tydens de ontvangst werd aan alle gasten een wimpel met het gemeen tewapen en een boekje met lotos en gegevens over Lowestoft aangeboden. Een bezoek aan het landgoed Bomer - leyton Hall stond voor de middag uren op het programma. Na een uit gebreide rondleiding door het gebouw gebruikten de jongelui de thee met Lady Somerleyton M. B. E. Byzonder aardig was het moment toen een van ae leerlingen, Annie de Jong, in een keurig Engels toespraakje, dat door de beide leraren met gerecht vaardigde trots werd aangehoord, de gastvrouw dank bracht voor het ge- notene. 's Avonds waren de jeugdige gasten uitgenodigd voor een feestje, georganiseerd door de leerlingen van een van de scholen, waar ze zich uit stekend vermaakten. Naar Londen Vrydag was het weer vroeg dag. omdat er een bezoek aan Londen op het programma stond. Al de bekenae punten van deze wereldstad, waar over men zo dikwyis leest en hoort, werden bezichtigd, w.o. de Westmin ster Abdy, het Buckingham Palace, het parlementsgebouw, Piccadilly Circus en Trafalgar Square. Moe doch voldaan keerde men 's avonds laat in Lowestoft terug. De laatste twee dagen van het be zoek vermaakten de leerlingen zich ieder met de jongelui waar zy te gast waren. De leraren waren gedurende deze tyd de gasten van het gemeen tebestuur en kregen veel van Lowe stoft te zien. By een tocht langs de verschillende parken werd hen o.m. getoond het in de vorm van het Kat wykse gemeentewapen aangelegde perk, waarvoor de bolbloemen door het Katwykse gemeentebestuur aan Lowestoft zyn geschonken. Maandagmorgen vertrok het gezel schap weer naar Harwich om per boot de terugreis naar Nederland te aanvaarden. BU besprekingen, die door de leraren met de gemeentelyke autoriteiten in Lowestoft werden ge voerd, werd in principe overeenge komen dat de groep scholieren uit Lowestoft volgend Jaar omstreeks Pinksteren een tegenbezoek aan Kat wyk zal brengen. Bij een ernstige botsing tussen twee Belgische autobussen in het Noordbrabantse plaatsje Reusel ten zuiden van Tilburg vlak bij de Belgische grens is vanochtend één persoon gedood. Er waren tientallen gewonden, van wie verscheidenen zeer ernstig. De botsing gebeurde ln het cen trum van het dorp. Waarschynlyk is het ongeluk veroorzaakt door een ongelukkige inhaalmanoeuvre van een der chauffeurs, beiden Belgen. In beide bussen zaten Belgische arbei ders. die op weg waren naar hun werk in Eindhoven of er juist van daan kwamen. De chauffeur van de bus. die in de richting van de Licht stad reed. de 25-jarige chauffeur Lu- dovlcus van Hove uit Heren thals. kwam om het leven. De chauffeur van de bus. die zich in zuldeiyke richting voortspoedde, werd zeer ern stig gewond, evenals vier inzittenden van de bussen Ongeveer 25 personen liepen wat minder ernstige verwon dingen op. De gewonden zyn opge nomen in ziekenhuizen in Turnhout en Eindhoven. Hoe de toedracht van het ongeluk, dat omstreeks half zeven plaats had is geweest, wordt nog onderzocht. De toestand van de nog levende chauf feur was zodanig slechts, dat hy n.et gehoord kon worden. Het verkeer werd direct om Reusel geleid, vyf ziekenauto's reden af en aan. terwijl drie doktoren en alle E.H.B O -ers van het dorp eerste hulp verleenden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11