„Voet bij stuk ROYOI Club Interessant ballet AGENDA fcgjji SPOED DOEL Een levendig portret van zangeres Hildegarde Kneff Rasverschil PTT-kantoor Noord wijk MET EEN ENKEL WOORD RADIO EN TV VANAVOND LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 1 JUNI 19*1 De demonstraties van de neger- bevolking in Amerika's zuide lijke staten bewezen, dat haar geduld begint op te raken. Het heeft overal indruk gemaakt, dat de acties in Birmingham een werkelijk mas saal karakter droegen en dit in de tweede plaats ook ver bui ten de staat Alabama tot protcstbe- togingen hebben geleid. In leidende kringen beseft men, dat het gevaar van een catastrofale ontwikkeling allerminst denkbeeldig Is en dat het tempo, waarin aan de eisen der ne gers wordt tegemoetgekomen, ver sneld dient te worden, wil men de dreigende gevaren uit de weg gaan. Toen het Hooggerechtshof zich acht jaar geleden uitsprak tegen de ras senscheiding op de scholen, verklaar de het, dat dit proces zich diende te voltrekken „with all deliberate speed", met bedachtzame spoed. Toen nog, zo merkt de New York Herald Tribune op. lag de nadruk op „be dachtzaam". thans ligt die op „spoed" en een recente uitspraak van het Hof over de rassenscheiding in de open bare parken e.d. in Memphis spreekt don ook van „onmiddellijke opnef- flng". In die acht Jaar is veel ver anderd en wat toen mogelijk werd geacht langs lijnen van geleidelijk heid, eist thans snelle beslissingen. De gemoedelijke periode van Booker T. Washington ligt in een ver ver leden. In 1910 werd de NAACP iNa tional Association for the Advance ment of Colored People, de Natio nale vereniging voor de vooruitgang der gekleurden) opgericht, die ook nu nog een strijdbare organisatie voor de belangen der negers vormt. De derde fase begon, toen de Baptisten dominee dr. Martin Luther King in Montgomery (Alabama) naar het voorbeeld van wijlen Gandhi tot directe, maar geweldloze actie over ging. Ds. King heeft rvog veel Invloed en in Birmingham slaagde hij er on langs in zijn aanhangers tot ma tiging te bewegen. Maar de tijd staat niet stil. Velen missen het geduld om nog langer te wachten en reeds doemt de radicale organisatie van de „Zwarte Moslims" op, die op luid ruchtige wijze de rassenhaat predikt. De wetenschap, dat het gevaar van onverbiddelijke strijd als het ware in de lucht hangt, is dan ook voor pre sident Kennedy en zijn broer Robert, de minister van Justitie, aanleiding geweest zich sterk met de gang van zaken in te laten en o.m. federale troepen naar Alabama te zenden. Het gaat trouwens om niets meer of min der dan om de naleving van duide lijke uitspraken van het Amerikaanse Hooggerechtshof. En Amerika is nu eenmaal, zoals de Internationale Commissie van Juristen dezer dagen in een rapport onderstreepte, „het land waar de vrije volkeren naar op zien voor inspiratie en leiding bij het handhaven van de menselijke waar digheid". H;t is volkomen begrijpelijk, dat, hoe „later" het wordt op de klok van de sociale vooruitgang, hoe ongeduldiger diegenen worden, die nog niet bereikt hebben wat anderen reeds ten deel viel. Wat er dan ook verricht kan worden ter verbetering van de positie der zwarte bevolking in Amerika, mag zeker niet ongedaan blijven, vooral als het gaat om op heffing van maatregelen, die voort spruiten uit willekeurige achteruit zetting en die de emancipatie met opzet in de weg staan. De afkon diging van progressieve rechtsregels dient dan ook van harte toegejuicht te worden. Toch veroorloven wij ons een kritische opmerking. Het gevaar bestaat namelijk, dat de massa der negerbevolking een bepaald soort gelijkheid van behandeling gaat zien als een „statussymbool". Een neger, die in een bus naast een blanke mag zitten, is d&érom geen stap verder op de weg der emancipatie dan zijn broer, die dat niet mag. Werkelijke emancipatie moet van binnenuit ko men: men is niet mondig" als men een grote mond opzet. Het gaat in laatste instantie om innerlijke kracht, om ruggegraat. En „ruggegraat" krijgt men niet door maatregelen van buitenaf, althans niet uitsluitend daardoor, al kunnen ze stimulerend werken. Wie de berichten over de negerdemonstraties leest, denkt on willekeurig aan de Joden, die eeuwen lang met achteruitzetting te worste len hebben gehad. Geprotesteerd hebben zij niet of nauwelijks, maar wèl hun intelligentie gescherpt en een machtige groep geleerden en kunstenaars gecreëerd, die, ondanks decimering door de onderwereldmens Hitier en consorten, in staat bleek in enkele Jaren tyds in het slaperige Midden-Oosten een modelstaat in het leven te roepen. Zeker, de om standigheden waren vroeger anders en natuuriyk telt ook het verschil in geaardheid. Negers van nu zijn uitbundiger dan Joden van vroeger. Maar het zou betreurenswaardig zijn, indien bij de negerbevolking de me ning zou postvatten, dat verbeterde rechtsregels èn de naleving daarvan het enige en wezenlijke doel vormen, waarvoor zi) strijden. Die Juridische positie is alleen maar middel, het doel moet zijn hun blanke medebur gers te overtuigen van hun schep pende begaafdheid. De zucht tot de monstreren moge begrijpelijk zijn en geen redelijk mens zal hun daar bij succes willen ontzeggen maar belangrijker is scheppingsdrift en scheppingskracht, die, men zie de Joden, ontluiken kan ondanks Prof. Baan voorzitter Mental Health WHO? (Speciale berichtgeving) De Groninger hoogleraar in de psychiatrie, prof. dr. mr. P. A. H. Baan, een van de bekendste Neder landse psychiaters en de man achter de schermen bij de vernieuwingen in het Rijksasiel voor Psychopaten t.e Groningen, wordt zeer waarschijnlijk hoofd van de afdeling Mental Health van de Wereld-Gezondheids Organi satie van de Verenigde Naties. Prof. Baan keerde gisteren uit Ge- nève terug, waar hij besprekingen heeft gevoerd over zijn eventuele aanstelling in deze hoge functie. Hij zou de opvolger worden van de Ar gentijnse hoogleraar prof. dr. E. Krapf. Advertentie Voor mensen die kwaliteit verlangenT BOTTLED UNDER APPOINTMENT BY TIMS ROTTERDAM Elke omroep heeft zijn eigen stokpaardje en dat hoeft niet eens in ongunstige zin te zijn. De V.P.R.O. legt er zich bijvoor beeld al sinds enkele seizoenen op toe met oorspronkelijke televi sieballetten op het scherm te komen. Het is begonnen met een serie door het Nederlands Dans Theater onder leiding en met choreo grafieën van Hans van Manen onder televisieregie van Joes Odu- fre. De traditie is voortgezet met dezelfde ploeg, alleen de tele visiepresentatie is overgegaan naar Warry van Kampen. Gis teren heeft hij er blijk van gegeven deze moeilijke materie onder de knie te hebben. Het is niet in de laatste plaats aan zijn regie aanwijzingen en belichting te danken, dat ,,Voet bij stuk" een in teressante belevenis is geworden, ook voor degenen voor wie ballet geen gesneden koek is. Het uit vier delen opgebouwde jazz- ballet op ritmische muziek van Howard Brubeck leverde frisse en vaak ook geestige beelden op. Minder geestig was „Testbeeld", een gesprek van Henk Schaafsma met Fokke Sirksma ovr diens gelijk namige boek. Schaafsma wilde het fijn-intellectueel houden en spuide zelf allerlei veronderstellingen over Sierksma's bedoelingen, zodat de auteur het vaak bij „ja" kon laten. Voor zover Sierksma wel aan het woord kwam, meldde hij als functie voor de televisie te zien dat zij kri tisch net voor de publieke opinie uit zou moeten lopen, zoals ook de BBC doet. Hij toonde zich een fel tegen stander van elke commercie in de TV omdat dan. zo citeerde hij een tekst van het Duitse TV-cabaret „Das Kom(m)ödchen", de cultuur een af valproduct van de reclame zou wor den". De rubriek „Ziek zijn, beter wor den" was deze keer op een zeer bleke telerecordlng opgenomen, maar dat nam niet weg dat ook nu weer aller lei medische misverstanden werden opgehelderd. Onder de kundige lei ding van de specialist dr. Woerdeman werd aangetoond, dat huidziekten, in tegenstelling tot wat „men" aan neemt. niet besmettelijk zijn. Hlldegard Knef zorgde voor een waardig slotstuk van deze VPRO- avond. Zy trad op in een gemengd film- en zangprogramma, dat terecht en zeer gelukkig door twee man werd gepresenteerd. Fred Hoyte nam de zangeres Hiidegard Knef voor zijn rekening, Simon van Collem de film- actrice. Dat gebeurde in een aardige afwisseling, zodat een levendig por tret van deze befaamde Duitse ont stond. In haar gesprekjes met Simon van Collem verklaarde de actrice, dat zij het draaiboek van een film be langrijker vindt dan de regisseur. Van Wolfgang Staudten vertelde ze „dat deze als regisseur doorlopend improviseert en zelfs tijdens de op namen nog telkens weer op nieuwe ideeën komt. Carol Reed daarentegen bereidt alles honderd procent voor, zodat er voor de acteur eigenlijk geen speeld meer tussen te krijgen is. Van Collem toonde enkele filmfragmen ten, waarin Hiidegard een rol ver vulde. maar zij gaven nauwelijks een indruk van haar speelcapaciteiten, al waren de films zelf curieus genoeg om te kunnen boeien. Sinds kort heeft Hiidegard Knef zich ook op het chanson geworpen. Chanson is hier niet misplaatst, want ondanks de Duitse teksten, ademden de eerste drie liedjes die zij zong een franse sfeer. Haar vrij hese en lage stem pasten daar goed zij. De twee laatste liederen waren uit de „Drei Groschenoper", die onlangs opnieuw is verfilmd met Hiidegard Knef als „Spelunken Jenny". Gisteren zong zij „Seerauber Jenny" en ..Mackie Mes- ser". Zij deed dat goed, maar het valt niet mee om tegen de herinnering <en de plaat) van Lotte Lenya op te bok sen. Wat mij betreft heeft Hiidegard het gisteren op punten verloren, al was haar programma als geheel vol op de moeite waard. Nico Scheepmaker Aan het loket van het PTT-kan- toor te Noordwjjk - Binnen biykt woensdag een belangrijk kasverschil te zjjn ontstaan. Het PTT-personeel doet een dringend beroep op de bur gerzin van ieder, die woensdag 29 mei aan het loket geld heeft gestort of ontvangen, om na te gaan of hier- by soms een of andere vergissing Is begaan. BINNENLAND De landelijke voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond, de heer C, J. van Mastrlgt. heelt gisteren ln Oost-Kapelle het derde vakantie oord van het C.N.V. „Bos en Duin" officieel geopend. Met Ingang van 1 september a s. ls benoemd tot voorzitter van het col lege van curatoren van de Technische Hogeschool te Delft lr L. Schepers, directeur van de N V. Kon. Petroleum Maatschappij. Dr Schepers zal dr. lr. F. A. den Hollander als voorzitter op volgen. die gisteren de 70-Jarlge leef tijd bereikte. In, een gisteren ln Den Haag ge houden vergadering van de vereni gingsraad van de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale heeft de voorzitter van de Centrale, de heer C. van Baren afscheid genomen. HIJ gaat na een diensttijd van 47 Jaar in de christe lijke vakbeweging met pensioen. In de middagvergadering hebben verschei dene sprekers zich tot de soheldende functionaris gericht, nadat deze het presidium had overgedragen aan zijn opvolger de heer J. Schotman uit Den Haag. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvlnk. deelde de heer Van Baren zijn bevordering tot Officier ln de Orde van Oranje Nassau mee. Op de Embrassementsweg (Soest- dijk) is een palelsauto totaal vernield, nadat de grote wagen met grote snel heid tegen een boom ls gereden De chauffeur Schot ls met een zware her senschudding naar een Utrechts zie kenhuis overgebracht. Na door een kuil Advertentie Op naar de top van de Euromast barrières. Het zou tragisch zyn, in dien de dynamische krachten, die er kenneiyk zyn in de harten en hoof den der zwarte bevolking van Ame- I rika, zouden verzanden in uiteriyke successen. Nogmaals: werkelyke j emancipatie komt van binnenuit. I gereden te zijn blijkt de chauffeur de macht over zijn stuur kwijt geraakt te zijn waarna de botsing tegen een langs de weg staande boom volgde. De politie van Hoek van Holland heeft gistermorgen om half acht op het strand het stoffelijk overschot aan getroffen van de 75-Jarige A. van der Berg uit 's-Gravenzande, een alleen wonende man. Men neemt aan dat hy tijdens een wandeling langs het strand onwel ls geworden en ln het water ls terecht gekomen. In Turijn ls gisteren een con tract getekend tuss«i de Italiaans® chartermaatschappij Company Socleta Avlotrasportl Torino S P.A. en de Fok kerfabrieken voor de levering van een Fokker F 27 Friendship Machine. In de V S. hebben de Falrchlld Fabrieken, bij wie de Friendship ln licentie wor den gebouwd, een order ontvangen van de Amerikaanse maatschappij Bonanza Airlines. Het totale aantal bestellingen op de Friendship bedraagt thans 239. De regering heeft besloten tot een salarlsverbetering van het Rljksbrand- weerpersoneel. In verband met de lange duur der besprekingen zal. ten einde het personeel geen financieel na deel te laten ondervinden, over het tijdvak van 1 Januari 1962 tot de in werkingtreding van de nieuwe bezol diging ëen uitkering Ineens worden verleend. De ANWB-priJzen zijn dit Jaar toegekend aande publicist Tom Bouws voor zijn boek „Vlaanderen, o welig huls", de Journalist Kelmpe Slkkema, uit Leeuwarden voor zijn toeristische artikelen en de stichting „Radio Ne derland Wereldomroep" voor de talloze en veelsoortige uitzendingen, die sys tematisch steeds weer op de toeris tische aspecten van Nederland, in vele talen, de wereld over de aandacht ves tigt Tijdens een officiële plechtigheid in Hotel „Wittebrug" ln Den Haag op vrijdagmiddag zullen deze prijzen uit gereikt worden. BUITENLAND Ecuador heeft de V.S. laten we ten. dat de twee Amerikaanse tonijn- vissersboten die ln het weekeinde door de Ecuadorlaanse marine werden op gebracht. zullen worden behandeld „overeenkomstig het Ecuadorlaanse recht". Dit betekent een afwijzing van een verzoek van de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken. Rusk, om de twee schepen vrij te laten. Vol gens Ecuador visten de twee trellers binnen drie mijl van de Ecuadorlaanse kust, hetgeen door de gezagvoerders ls ontkend. ZATERDAG. Antonlusciubhuls. Slotavond Gere formeerd Jeugdver band. 7.30 uur nam. ZONDAG. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Royal: Volle Evang. Zending. Spr. J. Zyistra. 10 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ..Nomaden ln Arnhemland". Films over de oorspronkelijke bewoners van Noord- Australlë. Als Inleiding op de tentoon stelling „Op Trek". Toegelicht door dr. S. KooIJman. hoofd va nde aid. Zuid zee. 3 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus ran de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorin. Dr. Van Voorthuysenschool (aula): Fm<kstergemeente tè 3 uur nam. DINSDAG Harmonie: Receptie zilveren Jubi leum Joh. M. van Asperdt. 2-4 u. n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Stadsgehoorzaal: Cemato. Afscheids receptie J. W. Rommerts. 3.30-5.30 uur n.m. Stadhuis: emeenteraad. 2 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zittingsavond Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur n.m. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-8 uur Schouwburg: Leerlingen-uitvoering Balletschool Hendrlchs. 8 uur v.m. DONDERDAG AcademiegebouwAfscheidsreceptie mr. P. J. Idenburg van Afrlka-Studle- centrum. 3.30-5.30 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk. 8 uur n.m VRIJDAG Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: „West Side Story". 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur; belde pinkster dagen 2, 5 en 8 uur. Lklo: „De nacht van de kouwe neu zen". A.l. Dag. 2 30, 7 en 9.15 uur; belde pinksterdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: ..Binnen zonder kloppen". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9 15 uur; beide Rex: „Tarzan trekt naar India". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; beide pinksterdagen 2.30, 4.45, 7.15 en 9 15 uur. Donderdagcyclus „wy allen zijn moordenaars". Casino: „Een fyn stel dochters". A.1, Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; belde pink sterdagen 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Meneer Hulot met vakantie". A.l. Luxor: „Summer Holiday". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; belde pinkster dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur; zat. 7 en 9.16 uur „Eddle in vuur en vlam". 14 Jr. Zond. 8 uur, ma. 7 en 9.16 uur „Hercules ver overt Atlantis". 14 Jr. Dl., wo. en do. 8 uur „Die Fledermaus". 14 Jr. Zond.-, maandag- en woensdagmid dag half drie „De Zwarte Roofrid der". A.l, TENTOONSTELLINGEN BoerhaavezaalTentoonstelling Ab Steenvoorden en Frans Pleck. Dage lijks 14 en 79 uur nam. (Tot 7 juni). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur zendingen Talens-prys 1962-'63. Werk dagen 10-5 uur; zond. 1-5 uur. en niet verbrand PIGMADERM Tube 2.95-flacon 7.50 en 2 95 Uit de foto's van het wrak van de „Thre6herdie op 2400 meter diepte ln de Atlantische Oceaan zyn geno men. biykt dat deze Amerikaanse kern onderzeeboot nog één geheel vormt, maar op minstens één punt gescheurd ls, zo heeft een Amerikaanse marine- woordvoerder gisteravond verklaard Er waren 1500 foto's genomen voordat het wrak werd geïdentificeerd. De ba- tyscaaf „Triëst" zal zondag uitvaren om van dlchtby foto's van het wrak te maken. Het Openbaar Ministerie ln DÜ6- seldorf heeft gistermorgen bevestigd, dat donderdag twee Oostdultse Jour nalisten, Tans Teubner, hoofdredac teur van de Lelpzlger Volkszeltung, en Georg Grassnlck van het Oostdultse radiostation Deutschlandsender, ln So lingen zyn gearresteerd. Belde journalisten waren ln So- Ungen als waarnemers by het proces tegen Lor enz Knorr, een bestuurslid van de bond van Dultae pacifisten. De beklaagden worden verdacht van staats- gevaariyke activiteit. In Tokio ls de politie gisteren slaags geweest met ruim duizend stu denten. die op weg waren naar de Amerikaanse ambassade om daar te protesteren tegen het voorgenomen be zoek van Amerikaanse kernduikboten aan Japanse havens. Vier politieman nen werden licht gewond en vyf stu denten werden aangehouden. Volgens een gisteren gepubliceerd wetsvoorstel van de Britse regering zullen mensen die op openbare byeen- komsten relletjes veroorzaken om ras senhaat te kweken, veroordeeld kunnen worden tot één jaar gevangenisstraf of een boete van 600 pond (ruim 5000 gulden) of belde straffen. Tot dusver was de hoogste straf drie maanden ge vangenisstraf of 50 pond boete. Te Venlssieux ln het Franse de- {>artement RhOne is gisteren een bank- oper van een miljoen franken beroofd. De rovers vuurden verscheidene scho ten op hem af, waardoor hy ernstig werd gewond. De leider van de Brits natlonaal- soclallstlsche partij, Colin Jordan, 16 gisteren op vrye voeten gesteld, na acht maanden gevangenisstraf wegens het aanzetten tot wanordelijkheden te hebben uitgezeten. By het verlaten van de gevangenis bracht hy de Hitlergroet. Jos van der Valk presenteert om j 9 uur een amusementsprogramma rondom Teddy Schol ten. Winnifred Atwell, Lenny the Lion, het Neder lands Danstheater, de George Mit chell-singers en Les 3 Horaces wer ken hieraan mee. Verder brengt de K.R.O. om 9.45 uur een test van alge mene ontwikkeling en intelligentie onder het motto „Dat geeft te den ken". Daarna wordt het politie- filmpje „De echtgenoot" vertoond (10.10 uur). In het voorprogramma „De avonturen van Ivanhoe". Ans en Jaap Daniëls zyn in het K.R.O.-programma „Tierelantijnen" gastvrouw en gastheer. Zij ontvan gen een aantal Nederlandse arties ten. Het K.R.O.-dansorkest speelt oi.v. Klaas van Beeck. Om 11.05 uur bespreekt Henk in 't Veld nieuwe klassieke grammo foonplaten. „Als de rombom heeft geslagen is de naam van een opname van een Terschellinger dansavond, die de V.AR.A. om 9.30 uur uitzendt, Het tiende hoorspel van Dick Dreu in de serie .Als'de klok dertien slaat heet „Vijfhonderd galden". De regie is in handen van Jan C. Hubert. Het Ber lins Filharmonisch Orkest voert om 11.40 uur o.l.v. Herbert von Karajan de Hongaarse Rapsodie nr. 5 ln e van Franz Liszt uit. VOOR ZONDAG 2 JUNI Hilversum I, 402 m. IKOR: 7.00 Oecumenische pinkster- vroegdienst. NCRV: 8 00 Nieuws en weeroverz. 8.15 Geesteiykc liederen. IKOR: 8.30 Goede morgen. 9.00 Kerk dienst. KRO: 9.30 Nws. 9 45 Orgel- cono. 9.56 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Klass. plano- muz. 12.05 Klein beraad - vragen en antw. 12.15 Lichte ork.muz en solis ten 12.50 Bultenl. comm. 13.00 Nws. en meded. 13.10 Bel Canto-progr^ met comm. 13.45 Kamermuz. 14.00 Heilig vuur, een progr. van poëzie en muziek rond het pinksterfeest. 14.20 Omroep- ork.. omroepkoor en solisten: rol David. Bybels oratorium. 1540 Gram. 16.00 Lichte gram. 16.30 Vespers Con vent van kerken: 17.00 Ger. kerkdienst. 18.15 Plnksterboodschap voor onze Am- bonese mede-Christenen. NCRV18.30 Chr Haags Knapenkoor met orgelbe geleiding: Pinksterliederen. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Geestelijke liede ren 19.30 Gesprekken over de Heldel- berger. lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 We zingen de wereld rond. 20.30 Licht lnstr. kwintet met gitaar 20.50 Hon gaars strykkwartet: moderne muziek. 21.10 En ieder hoorde hen spreken in hun eigen taal: voordr. 22.20 „r oo an Mti'C 9.9. 40 ZZ.ZD XJUCILUCOkM civmp Avondgebed. 22.50 Radlo-kamerork. en zangsollsten: klass muz. 23.45 Piano recital: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toornvliet (uitzending dienst voor belangstellen den. gehouden op zondag 26 mei 1963); 3.15 uur Klnderdlenst; 4 uur ds. P. N. Kruyswyk. Hilversum II, 298 m. VARA: 8.00 Nws.. postdulvenber. en soc. strydlled. 8.15 Trombone kwartet: moderne en klass. muz. 8.35 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geesteiyk leven, toespr. VPRO: 10.00 Pinkster - dlenstje v. d. kind. IKOR: 10.30 Ned. Herv. kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. VPRO: 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Beiaard en een koperkwartet. 12 05 In het voor- bygaan: Oud nieuws ln vastgelegd ge luld. een reis langs 40 AVRO-Jaren. 14.05 Nws. 14.12 De toestand ln de wereld, lezing. 14.20 AVRO 40: feest- flitsen en fragmenten uit het Neder lands Koorfestival 1963. 14.50 Beiaard- bespeling 15.00 l'Amor prlgloniero. cantate. 15.50 Voordracht 16.00 Licht ens. 16.30 Lichte gram. 16.45 Sport- revue. VPRO: 17.00 Kamerkoor. VARA: 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws. en sport- ultsl. 18 05 Romantische liedjes. 18 30 Pinksterdagwerk. reportages. 19.05 Pinksterpromenade lichte muz. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Van schlager tot top per: 40 Jaar lichte muz. (1). 20.45 kolderkeuken, licht progr. 21.15 Lichte gram. 21.55 Bas en plano. 22.30 Nws. 22.40 Act 23.00 Met de Franse slag. 23,30 Licht ork. 23.55-24 00 Nws. Legermuseum (Pe6thulslaan) Mei uitzondering van zaterdag vaD 10-4 u (zondag 1-4 uur) Ryksmuseum voor Volkenkunde; Tentoonstelling werk van Hokusal Werkd 105 uur Zondag» 15 uur (Tot 1 lull) Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 11Dag. 10-17 uur; 's zon dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: „Op trek". Werkdagen van 10-6 uur, zon- en feestdagen 1-5 uur (t m 6 ok tober). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Op trek" (van noma den trekken en kamperen") Werkda gen 10-5 uur; 's zondags 1-5 uur (tot 6 oktober). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie, v d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdageD van 10-12 eD 2-4 uur Zon- en feest dagen 1 -5 uur. RykBmuseum van Oudneden Dage tyke 10-5 uur; cono 1-5 uur Ryksmuseum voor de geschledenl» der natuurwetenschappen Dag 10-4 uur: zond 1-4 uur Weekelndedienst der tandartsen Voor nabloedlng of ongeval te allen tyde directe hulpverlening. Voor alle overige hulp zaterdag half zes; zond. 1 uur en halfzes tandarts J. de Bruyn, Lammenschansweg 19; 2e pinksterdag: 1 uur en halfzes, tandarts R. W. Zaad- noordyk. Warmonderweg 4. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen tot maandag 3 Juni (Tweede pinkster dag) 8 uur v.m.: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt even eens waargenomen door apotheek Her- dingh en Blanken. Vanaf maandag 3 Juni (Tweede pinksterdag) 8 uur v.m. ls geopend voor spoedeisende ge vallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smalenburg te Leiderdorp ls dan ge opend. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- minapark 8, tel. 53274 ls 's zondags ge opend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van heden middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Veldhuyzen, tel. 20617; Llgten- berg, tel. 22630; Pleterse, tel. 24403; Tegelaar, tel. 34092 en De Jong. tel. 32877 en van maandagmorgen 8 uur tot dinsdagmorgen 8 uur de doktoren Van Leeuwen (Haagweg), tel. 26509; Pleiter, tel. 31337; H. Jasperse, tel. 24961, Coutlnho, tel. 30363 en Van Gent, tel. 22538 Te Oegstgeest van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag middernacht dokter J. B. Hugenholtz. tel. 51390 en daarna tot dinsdagmorgen 7 uur. dokter Rete- rlnk, tel. 50394 Bjj geen gehoor van uw hulsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. TELEVISIEPROGRAMMA'S. RKK: 11.00-12.00 Pontificale Hoog mis uit Luxemburg. NTS: 15.00 Weens symf. ork. 16.00 Timmerlui, kort film pje. 16.20-17,05 Mickey Mouse als ont dekker van onbekend talent, teken film. 19.30 WeekJourn. AVRO: 20.00 AVRO-40. overzicht. 20.40 Theater Do mino: Franse chansons. 21.30 Briljant ballet, TV-fllm. 22.00 Kunstgrepen. 22.30 Televlzler: act. NTS: 22.50-22.55 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Klankb. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken v. d. tuin. 14.30 Klass. kamer muz. 15.28-15.43 Lezing. 16 15 Hoorsp. 16.45 Accordeonmuz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en Journaal. 18.40 Liefdadlgh.oproep. 18.46 Araus. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Prog. t g v de kroning van H M. Ko ningin Ellzebeth II. 10 Jaar geleden. 21.15 Voordr. 22.00 Nws. 22.10 Lezing. 22.30 Kamermuz. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.45 Klass. kamermuz. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verzoekprogr. 13.32 Amusmuz. 14.00 Gevar. 14.30 Lichte muz. 15.00 Fllmkron. 16.00 De Top Twenty en de beste nieuwe gram. 17.00 Reisreportage. 17 55 Voetbalrep. 18.00 Liedjes 18.32 Gevar. progr, 19.30 Nws 19.35 Ouder wetse dansmuz. 20.31 Godsd. samen zang. 21.00 Popul. gram. 22.00 Lichte ork.muz. 23.00 Zuldamerlkaansee muz. 23.30 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden en gewyde muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Fragmenten uit komische ope ra's. 13 00 Nws. 13.10 Symf, muziek. 14.40 Oude en moderne dansmuziek. 16.00 Dansmuz. 16 45 ld. 18.15 Klass. muz. 19.00 Nws. 19 40 La Lune, ope rette. 21.45 Nws. 21.55 Dansmuz, 22.25 Hoorsp. 23.00 Dansmuz. 23.40 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk III. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.muziek. 13.40 Hoorspel. 15.50 Malvlns. operette. 17.45 Klass. en moderne muz. 20.15 Solrée de Paris. 21 30 Kamermuz. 22.30 Ge var. muz. 23.00 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 in.: 12.00 Nws. 12 03 Fanfare- muz. 12.30 Weerber 12.35 Amusmuz. 12.50 Progr.-overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel Canto-concert. 15.30 Sportprogr. (Om 1400, 15.30. 16.00. 1700 en 18.00 Nws 18 03 Planorecital 18.30 Godsd. ultz. 1900 Nws. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Amus progr. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23,05 Gevar. muz. 23.55 Nws. 24.00 Einde ultz. 484 ni.: 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 20.00 Gevarieerd progr. 22.00 Wereldmvs. 22.55 Nieuws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 3 JUNI Hilversum I, 402 m. KRO: 8 00 Nws. 8.15 Klavecimbel recital. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9 30 Nws. en water standen. 9.45 Pinksterliederen. IKOR: 10.00 Het woord zingt van de geest, poëzle-progr. 10.15 Nws. over de con tacten tussen kerk en plnkstergroepen. 10.30 Plnksterzangdlenst. 11.30 Joodse muz. NCRV: 12.00 Marlnlerskapel ie? Kon. Marine. 12.40 Koorzang. 13.00 Nws. 13.05 Licht lnstr. ens. 13.35 Klass. gram. 14.00 Flitsen van de Bondsdag van Chr. Geref. Jongerenverenigingen In Ned. te Zwollerkerspel. 14.45 Plano- spel: moderne muz. 16 00 Vocaal ens.; geestelijke liederen. 15.15 Bondsdag v. d. Bond van Geref. Meisjesver. in Ned. te Bergenthelm. 16.00 Klassieke gram. 16.10 Klass. ork.werken. 16.30 Pinksterviering van de Molukse Evan gelische Vrouwen-Federatie ln de Af delingen Moordrecht en Nyverdal. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Orgelconc. 17.45 Orgelconc. 17.45 Gram. 17,50 Rege- rlngsultz Een Hlndostaans jubileum ln Suriname door drs. J. D. Speck- mann 18.00 Sportreportages. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. v. d. teen agers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Militair ork. 20.20 Koorzang. 21.00 Triptiek: vakantletlps. 21.20 Radio kamerork. en soliste: klass. muz. 22.00 Koorzang: geestelijke liederen. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbe spreking. 23.05 Hongaars strykkwartet: klass. muz. 23.35 Klass. gram. 23.40 Het Evangelie ln Esperanto. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 10 uur ds. G. Toornvliet - dienst met radio-luis teraars. Hilversum II. 298 m. AVRO: 8.00 Nws. 8 15 Belaardconc. 8.20 Licht ork. met zangsollsten. 9.00 Kinderkoor. 9.15 Klass. kamermuziek. VPRO: 10.00 Drlve-in dienst (N.-H.). 10.30 Moderne gram. 11.15 Zo lk Iets ben...: flitsen uit de Couperus-voor stelling van de Haagsche Comedle. AVRO: 12,00 Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Volkslied jes. 13.00 Nws. 13 15 Meded.. event, act. of gram. 13.25 Licht ork. 13.45 Studentenkoor. 14.15 Het offer van He lena, hoorspel. 15.25 l'Amor Prlgloniero. cantate (III). 16.00 Sportrevue met muziek. 17.00 Licht ens. 17.15 V d. padvinders. 17.30 Dlxlelandork. 18.00 Nws 19.15 Politieke ultz.: PSP. 18.25 AVRO-40: Feestflltsen. een blik ln d® feestagenda. 18.50 Openbaar Kunstbe zit. 19.00 Die Wiener Solisten: klass. muz. 19.30 Amateursprogr. 20.00 Nws. 20,05 Van schlager tot topper: 40 Jaar lichte muz. (II). 20.45 Voordr. 21.00 Die Czardasfürstin. operette. 22.00 Ik herinner mij nog heel goed (I). lez. 22.10 Gitaarrecital: klass. en moderne muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. en meded. 23.00 Lichte gram. 23.15 Radlofllharm. sextet: moderne muz. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) I. Sergei Rachmanlnov. Concert voor plano en orkest nr. 2 ln c kl. t. op. 18. Moderato. Adagio sostenuto. Allegro scherzando. Svjatoslav Richter, plano. Symphonle Orkest van de Nationale Philharmonic Warschau o.l.v. Stanlslav Wislocki. II. Sergei Prokofiev. Delen uit de Balletmuziek Romeo en Julia op 64. De Montagues en de Capulets. Dans. Graf van Romeo en Julia. Dans van de Antilliaanse meisjes. Dood van Ty balt. Phllharmonlsch Orkest van Ber- lyn o.l.v. Lorln Maazel. III. Peter TsJalkow6ky. 1. Variaties over een Rococo Thema voor cello en orkest op. 33 (19 min.). Mstlslav Ros- tropovlch, cello. Phllharmonlsch Ork. van Leningrad o.l.v. Gennadi Rozh- destvensky. 2. Concert voo plano en orkest nr. 1 in bes kl. t. op. 23. Allegro non troppo e molto maestoso - Allegro con splrito. Andantino sempllce - Pres tissimo. Allegro con fuoco. Svjatoslav Richter, plano. Weens Symphonle Or kest o.l.v. Herbert von Karajan. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.25 Internationale motorra ces te Tubbergen. 15.15 Een vroiyke tekenfilm. Houtvervoer In Tirol, docu mentaire film. 16.00 Internationale motorraces te Tubbergen. 16.20 De mens ln de ruimte, documentaire film. 17.05 Internationaal Concours Hlppl- que te Wiesbaden. 18.00 Internatio nale motorraces te Tubbergen. 18.20 Internationaal Concours Hlpplque te Wiesbaden. 19.00 Sport ln beeld. 19.30 Op naar Hollywood, korte film. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Zendtijd politieke partijen: KVP. 20.30 Hocua Focus, Vlaamse TV-fllm. 21.00 Prettig week eind. speelfilm. 22.30-22.35 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Operamuz, 12.55 Weerbericht. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muziek met comm 13.40 Schilderen als tijdverdrijf. 14A0 Gevar. muz. 15.00 Hoorsp. 6.30 Progr voor oudere luisteraars 17.00 V d jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East reg_ prop. 19.00 Ballades van a-Ue tljden. 19.30 Ork.conc. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Voordr. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.45 Kamer muziek. Engeland. BBC Light Programme. ,l>12.00 Popul. gram 12.32 Gevar. muz. 13.30 Gram, en crlcketultsl. 13.45 Ge var. progr. 14.35 Lichte ork.muz. 15.35 Amus.progr 16.35 Gevar. muz. 7.40 Ian Stewart. 18.00 Gevar. muz. 18.45 Hoorsp. 19 00 Nws en Journal. 19.18 Sportoverz. 1931 Gevar. progr. 20.00 Hoorspel. 20.30 Nws., sport en Mt. 20.42 Pianorecital. 21.00 Hoorsp. 21.30 Gevar. muz. 22 31 Sportnws. 22.35 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12 00 Lichte muz. en operafragmen ten 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 14.45 Oude muz. 15.30 Opera- en conc.muz. 18.00 Gevar. muziek. 19.00 Nws. 19.30 Klass. muz. 21.45 Nws. 21.55 Dansmuz. 23 10 Klass. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dans muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk III. 280 en 235 m. 12 00 Nws 12.10 Klass. muz. 14.30 Hoorspel. 16.00 Nwe gram 16.30 Wer ken van Franse componisten. 17.00 Gevar. muz. 17 35 Planomuz 1805 Ka- muz 22 25 Symf. muz. uit Itallé. 23.25 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkron. 12 42 Lichte muz. 12.50 Progr.-overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Nws. 14 03 Operettemuz. 15.30 Gevar. muz. 1600 Nws. 16.03 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Sopraan met pianobege leiding. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18 03 Prot. ultz. 18.18 Paardesportber. 18.20 Orgelrecltal. 18.55 Planorecital. 19.00 Nws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Lichte muz. 20.30 V. d. teenagers. 21.00 Show Time. 22.00 Nws. 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De ze ven kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Dans muz. 23.55 Nws. 0.dl-0.45 V. d. zee lleden. 484 m.: 12.30 Chansons. 13.00 Nws. 13 15 Lichte muz. 14.03 Lichte muziek. 15.03 Lichte muz. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.55 Nws. VOOR DINSDAG 4 JUNI Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture, progr. voor vroege mensen, met reportages, een liedje en act. (7.30-7.35 Strip v. d. Jeugd). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Klass. gram. 10.00 V. d kleuters. 10.15 Chansons de France. 10.30 Klass. gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Popul. gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 12.55 Kath. nws. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.30 Musette- klanken. 13.45 Licht lnstr. trio. 14.10 Ned. Studentenork.: moderne en klass. muz. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantynen: gevar. programma (herh.). 15.45 Lichte gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 V. d. jeugd. 17.45 Beurs berichten. 17.50 Regeringsultz.Nws. uit de Ned. Antillen, door Henk Den- nert. KRO: 18.00 Licht lnstr. kwartet en zangsollsten. 18.20 Politieke lezing. 18.30 Harmonle-ork. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Lichte gram. 20.00 Cantemus Domino: beschouwing over Gregoriaanse gezangen. 20.20 Weens Fllharm. ork. en Bollsten: Sieg fried, opera (In de pauze: 21.50 Klass. gram. 22.15 De bouw van de nieuwe Assoeandam. lezing. 22.25 Boekbespr. 22.30-22.40 Nws.). 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Belaardconc. 8.20 Lichte gram. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke gram. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Lichte gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Licht lnstr. sextet met zangso llsten. 12.20 Regeringsultz.: Ultz. v. d, landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ork. en zangso- llst. 14.00 Strijkkwartet: klass. muz. 14.40 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Gala-avond, hoorsp. 16.15 Lichte gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.25 New York calling, praatje. 17.30 Llcjite gram. v. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 AVRO-40; feestflltsen. een blik ln de feestagenda. 18.30 Dansork. en zangsollsten. 18.55 Paris vous parle, gesproken brief. 19.00 AVRO-40 op vleugels, een radio vlieg wedstrijd boven Ned. 21.15 Lichte gram, 21.30 Met het oog op het heelal, lez. (III). 21.50 Operafragmenten. 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 Moderne muz, 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Taptoe Purmerend. 20.45 Meneer de voorzitter.... politiek progr. 21.15 Uit; spiegel der lichte kunsten. 21.45 Film» venster. NTS: 22.15-22.20 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 11.30 Klankb. 12.00 Crlcketrep. 12.IC Lichte ork. met voordr. 12.55 Weer bericht. 13.00 Nws. 13.10 Discussie 14.00 Gevar. muz. 14.30 Dansmuziek 15.00 Hoorspel. 15.30 Crlcketrep. 16.(X Verzoekprogr. 16.45 Praatje. 17.00 V. d J 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.lf Jeugd. In the South-East, reg. progr. 19.0C Gevar. orkjnuz, 19.30 Klass. en mo derne kamermuz. 20.30 Hoorsp. 21.18 Lezing. 21.30 Qulzprogr. 22.00 Nws. er berichten. 22.30 Amus.muz. 22.59 Weer- bericht. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15- 23.45 Viool en plano: klass. muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 in. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gram. v d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nw6 en uitsl. cricket. 13.45 V. d. kind. 14.CX V. d. vrouw. 15.00 Amusmuz. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales dagb. 16.41 Uitsl. races. 16.35 Gram v. d. teenagers. 17.00 Onbekend. 17.3: Gevar. progr. 18.33 Sportoverz. en uit slagen races. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws en Journaal. 19.25 Sportoverz. 19.31 Hoorspel. 20.00 Gevar. progr. 20.3< Nws., sport en act. 20.40 VerzoekprogT 21.30 Balletmuz. 22.15 Lichte muziek 22.31 Sportnws. 22.35 Lichte muziek 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.11 Amusmuz. 14.30 Gevar. muz. 16.0< Klass. en moderne muz. 17.00 Nws 17.35 Amus.progr. 19.00 Nieuws. 19.4: Dansmuz. 21.00 Jazzmuz. 21.45 Nwa 23.30 Hedendaagse muz. 24.00 Nieuw» 0.20 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankryk III, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Klass. muz. 13.4 Gevar. muz. 14.15 Planorecital. 18.3 Nwe operasteren. 19.00 Nws. 20.00 l'In coronazlons dl Poppea. opera. 22.2 Muziekaal nws. 23.05 Nws. 23.13 Volks muz. 23.28 Moderne muz. 23.53-24.0 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte mui 12.30 Weerber. 12.35 Tulnbouwkron 12.40 Lichte ork.muz. 12.50 Beursbe; 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Nwi 14.03 Lichte muz. 14.16 Klass. mui 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Duits les. 16.24 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.1 V. d. kind. 17.40 Operamuz. 18.00 Nwi 18.03 Lichte muz. 18.18 Paardesporl berichten. 18.20 V. d. sold. 18.50 Llee Jes. 19.00 Nws. 19.40 SchoolwedstriJ voor de eretitel Vlaamse radlozangei tjes 1963. 19.50 Syndicale kron. 20.0 Symf. muz. 22.00 Nws. 22.15 Geva muz. 23.00 Nws. 23.05 De gevoelig snaar. 23.35 Nwe gram. 23.55-24.00 Nw 484 m.: 12.03 Gevar. progr. 12J Gevar. progr. en act. 14.03 Gevar. mu 14.45 Koorzang. 16.08 Klass. muz. 17.C Nws. 17.15 Pianorecital. 18.30 Char son6. 18.55 Gevar. muz. 19.30 Nw 21.00 Hoorspel. 21.30 Chansons. 22.C Wereldnws. 22.16 Jazzmuz. 22.55 Nw

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2