Njord zong kelen schor want het won elf prijzen TOTO'S f 50.000 J-tonJj £cum Uur totofowufimm HARDE realiteit voor onze damesturnploeg Brian Sternberg met polsstok over 5.05 m. JUDO Goed weekeinde voor Leidse teiinisteams PI IM KSTE R ATTR ACTI E Bestaansrecht bewezen Fout van jury Forse nederlaag tegen Polen en nog iets Katapult Tweemaal dubbel succes voor eutraiiiement Wageuaar LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 MEI 1963 llollamlia roeiivedstrijden succes voor Leidse studenten mesnummers ging naar Thetis. De Vliet had weliswaar ook twee eerste plaatsen behaald, maar het winnen va het hoofdnummer door de Am sterdamse meisjes heeft hier de door sla ggegeven. De In feeststemming verkerende Leidse studenten maakten van de prijsuitreiking een langdurige zaak omdat de traditie wil dat bij de uit reiking van iedere prijs opnieuw het gehele Njordlied gezongen wordt. Voor zover de supporters hun kelen bU het aanmoedigen van hun vere nigingsgenoten nog niet schor ge schreeuwd hadden, is hen dat bij het elf maal zingen van het Njordlied wel gelukt. Er was echter alle reden voor deze feestvreugde. WIELRENNEN Oostduitse triomf I in Praag-Berlijn De Oostduitser Klaus Ampler Is j winnaar geworden van de etappe- wegwedstrijd voor amateurs Praagj WarschauBerlijn. Ook het ploegen- klassement was voor Oost-Duitsland. In totaal moesten 2560 kilometer worden afgelegd. De 15de en laatste etappe, van Maagdenburg naar Oost-Berlyn 182 km leverde een zege op voor de Italiaan Antonio Tagliani in 4 uur 35 min. 48 sec. Hij won de eindsprint van een grote groep renners. De uitslag van de 15de etappe luidt: 1. Tagliani (It.) 4.35.48 (met bonificatie 4.34.48): 2. Haeseldonckx (Belg) zelfde tijd (met bon. 4.35.18); 3. Zielinkski (Polen»; 4. Hasman (Tsj.-Sl.»; 5. Toon Rutten (Ned.); 6. Smolik (Tsj.-Sl.); 27. Rein de Jong <Ned allen in 4 35.48. Eindrangschikking: 1. Ampler (O.- Dld.) 61.53.51; 2. Verhagen <Belg.) 61.59.42; 3. Vyncke (Belg.» 62.02.26; 4. Dumitrescu (Roem.) 62.03.56; 25. Ruttén (Ned.) 62.39.31; 39. De Jong (Ned.» 63.05.39. rtvrrtentl» VAN DE NATIONALE SPORTTOTO wmm met naast de gewone prijzen een bijzondere prijs van voor deelnemers aan beide toto's (Van onze roeimedewerker) Toen zaterdagavond om tien over acht de oude acht van Njord na een superieur geroeide race het hoofdnummer van de Hollan- diawedstrijden met ruim twee lengten (7.6 sec.) voorsprong op Triton overtuigend won. bereikte de feeststemming onder de Leid se studenten het hoogtepunt. Deze Hollandia stond in het teken van Njord. De B- en senior- ploegen van de S.R.V. hebben slechts twee van de elf nummers waarop ze uitkwamen niet gewonnen, de B-acht en de oude vier. die beide voor Nereus waren. De eerstejaarsploegen van Njord waren minder op dreef. De Hollandia^roeiwedstrijden, enige jaren geleden in de roeiwereld wat in diskrediet geraakt loegens de smalle, bochtige baan hebben hun be staansrecht het af geloven weekeinde weer duidelijk bewezen. Juist die smalle baan, die vooral voor ongestuurde ploegen moeilijke bochten en piketten, aar ieder jaar opnieuw enige ploegen en skiffeurs hun voor tijdig wedstrijdeinde vinden, vormen de charmes van de Alpheuse roei- baan. Zij geven deze wedstrijden een sfeer, die op de Bosbaan, waar alles veel gemakkel\\ker is, nooit bereikt zal worden. De ideale weersomstan digheden maakten de beide wedstrijddagen tot een waar feest. Zaterdag stond er een zwakke te genwind zodat er van verdere verbe teringen van baanrecords geen spra ke kon zyn. Voor de roeiers zelf, vooral voor de technisch minder be dreven is dit echter eerder voor- dan nadelig. Hoofdnummer Zoals we reeds in het verslag van zaterdag voorspelden ging de strijd in het hoofdnummer tussen Njord en Triton. Beide verenigingen had den in hun oude acht hun bijzon der sterke Varsity-vieren opgenomen. Njord had de eveneens zeer snelle, tot nu toe ongeslagen B-vier eraan toegevoegd en was dus op papier de sterkste. De acht had echter in de ze opstelling nog nauwelijks geoe fend en was dus min of meer een gelegenheidsploeg. In de eerste kilo meter nam de Leidse acht een klei ne voorsprong, maar omdat de Utrechters ook op de Varsity een trage start hadden zei dit niet zoveel. Op de tweede kilometer evenwel be gon de Njordploeg onweerstaanbaar weg te lopen en na 1500 meter lag zy ruim een bootlengte voor. Nog was de energie van de Leidse stu denten niet uitgeput en ze finishten dan ook met ruim een lengte licht voor Triton. Ver achter eindigde Ae- gir als derde. De zelfde roeiers van Njord had den reeds eerder op de dag met wis selend succes in andere nummers meegestreden. De oude vier, die vrij dag het stuurmanloze nummer reeds gewonnen had, trad tweemaal aan tegen Nereus. Zuur In de eerste race tussen beiden vie ren over 500 meter was het wed- strydverloop wel erg zuur voor de Amsterdammers. Op de Varsity wa ren ze namelyk juist in de eerste fa se van de strijd veruit de sterkste, vooral door hun razend snelle start. Nu moesten de Nereiden ervaren dat ook de Leidse oude vier van starten weet. Njord spoot zo snel weg dat het na tien halen reeds een halve lengte voorlag. In de rest van de baan liep Njord rustig verder weg en finishte met een voor 500 meter com fortabele voorsprong. Dat Nereus op revanche zon was zonder meer duidelijk. Toen de zelf de ploegen twee uur later aan de start lagen voor de race over 2 kilo meter waren ze dan ook tot het ui terste geladen. Van het begin af was het nu de Amsterdamse ploeg die de toon aangaf. Njord kwam er deze keer. hoewel het wanhopig pro beerde iets van de in de start opge lopen achterstand weg te werken, niet aan te pas. Met enige lengten licht zegevierden de Amsterdammers. De andere helft van de oude acht. die als jonge vier-B uitkwam, bracht het er beter af. Na reeds in de heat ver uit de beste tijd voor zich te heb ben laten afdrukken won ze haar wedstrijd met een klein straatje voor Proteus en Nereus. Njord won voorts de oude acht sprint, oude Twee (drie overwinningen: sprint gestuurd en ongestuurd en 2000- meter) en de jonge Twee B. Dames r Het hoof nummer bü de dames was voor Thetis, d enige ingeschreven ploeg die in de finale zou moeten roeien tegen de winnaars van het jonge nummer. Het jonge nummer werd een overwinning voor....: de zelfde ploeg van Thetis, zodat Vi king, dat al eerder duidelijk van de Amsterdamse meisjes verloren h^d. tegenstand moest geven. De blikken gingen dan ook zonder veel stryd naar Amsterdam. De beide dames-acht-nummers waren ook voor één ploeg en wel voor dc Jonge acht van De Vliet, die door de overwinning in het jonge num mer ook oud mocht starten. De eni ge echte oude ploeg. De Amstel heeft alleen in de strijd om de twee de plaats een rol gespeeld en wist de jonge acht van Thetis maar juist achter zich te houden. De acht van De Vüet deed alsof er geen oude veel moeite met een ruime voor sprong. De strijd by de Jonge vieren bij de dames was een geheel Leidse aan gelegenheid en had dus even goed Njords Oude Acht (boven) finisht als winnaar van de 500 meter sprint. Op de voorgrond Triton, dat tweede werd. (Foto Leldsch Dagblad) worden. Een opvallend enthousiaste vier van Die Leythe had de strijd tegen een weinig homogene Vliet- ploeg van het begin af aan in han den en won dan met een grote voor sprong. Berthaprijs Van de vier verenigingsprijzen ver- hulsden er twee naar de prijzenkast van Njord. De fel begeerde Bertha prijs voor de meeste overwinningen in de gladde herennummers, alsme de de dit jaar voor het eerst uitge loofde wisselprijs van Ir. TH. P. Tromp, voor het grootste aantal overwinning en in de nummers over 500 m. De Kolonel van der Trappen-prijs voor het grootste aantal overwinnin gen in de overnaadse nummers ging naar Laga, wegens de dubbele over winning in de overnaadse vier. De Kesperprijs tenslotte, voor het groot- op de Rijn en Schie verroeid kunnenste aantal overwinningen in de da- Teleurstelling voor Shinnick Drie wereldrecords, op de 440 yards door Adolph Plummer in 44.9 sec., door een estafetteteam van de Universiteit van Oregon (7-18-9) op dc 4 x 880 yards en een fantastische polsstoksprong van Brian Sternberg 5.05 meter) werden er zaterdag in Modesto en Tempe verbeterd. Maar een ber?kteM*)^ zün tweede poging H r 8.33 meter. Na deze eerste verrassing vierde record kon door een tout konden de ruim 10.000 toeschouwers van de jury, die geen windmeter gebruikte, niet worden erkend. jarige vrijwel onbekende atleet, Phil Shinnick. dat zyn verte- j sprong van 8.33 meter, twee centi meter meer dan het wereldrecord van de Rus Igor ter Ovanesian, niet kon worden erkend. Shinnick. wiens beste prestatie 7.74 meter is, kon zich een week te voren tijdens een reünie van de zes sterkste universiteiten niet kwalifi ceren omdat hij tweemaal fout sprong en een derde, waarbij hij een meter voor de plank afzette en 6.31 meter bereikte, niet voldoende was. Nu in Modesto begon hy met 8.17 STICHTING de NATIONALE SPORTTOTALISATOR Het moet dan ook een enorme te leurstelling zijn geweest voor de 20- (Van één onzer redacteuren) Met een harde klap is het Nederlandse damestumen tot de rauwe wer kelijkheid teruggekeerd. De zaterdag voor teleurstellend weinig publiek in de Ahoy-hal in Rotterdam gehouden interland tegen Polen, eindigde in een forse nederlaag: 180.55 tegen 1M.15. Die nederlaag lag in de lijn der verwach tingen.' want Polen behoort met zjjn vijfde plaats op de wereldranglijst tot de allersterkste tumlanden. Wat wellicht minder verwacht werd. was de „wereld" die er nog altijd ligt tussen het turnen van het oostelijk blok en Nederland. Men wist het natuurlijk wel. maar het was op de achtergrond geraakt na de zege van Nederland op West-Duitsland en de successen van Thea Belmer en Jannie Vierstra in Parijs. Het grote verschil is in de uitslag onvoldoende weerspiegeld. Als geheel heeft de Nederlandse ploeg aanzienlijk minder gewerkt dan tegen Duitsland en dat is niet bnbe- grypelyk. Wie een oefening brengt na een Poolse die 9.60 of 9.70 heeft laten noteren, moet wel een bijzon der sterk moreel hebben om de nor male vorm te kunnen handhaven. Dat konden onze meisjes geen van allen. Het Is hen niet kwalijk te ne men. Teleurstelling Teleurstellend in elk geval waren de prestaties van de Nederlandse kampioene Rla Rietveld na afloop in tranen die de aan haar af sprong voorgaande handstand miste en niet verder kwam dan 8.65. Alleen bi) de paardsprong ging het aardig gelijk op tussen beide ploegen. Ne derland raakte hier maar 0.25 punt achter. Op de overige nummers was de Poolse ploeg veruit sterker. Thea Belmer kwam het dichts bi) haar normale vorm (9.30 op sprong en brug) doch was wat „wankelmoedig" op de balk. Op de brug werd Euro pees kampioene (beter is te spreken van „Westeuropees") Thea geklopt door twee Poolse meisjes, die vlin- derden-met-halve draai-tot-hang of het niets was. De vrije oefeningen legden de ach- tenstand van Nederland met pUn- liJke nauwkeurigheid vast. de estafetteploeg van de Universiteit van Oregon een ovatie brengen, want Jan Underwood (1.50.2), Jerry Bra dy (1.52.-), Norm Hoffman (1.48.4) en Morgan Groth (1.48.3) verbeter den met 7 min. 18.9 sec. het oude record (7.19.4». dat op naam stond van een nationale Amerikaanse ploeg. „Katapult" springer Brian Stern berg ontnam aan zijn landgenoot John Pennel het wereldrecord pols stokhoogspringen met 5.05 meter. Pennel wiens record op 5.04 meter stond werd tweede met 4.87 meter. Adolph Plummer, afkomstig uit Brooklyn, verpulverde het wereld record over de 440 yards in 44.9 sec., dat sinds 14 juni 1958 op naam stond van de bijna legendarische Glenn Davis (45.7 sec.). Op de 400 meter betekende deze verrichting een ega lisatie van het wereldrecord, door de Amerikaan Otis Davis en de Duitser Carl Kaufmann in de mooiste finale van de Spelen in Rome, gevestigd. Ook zijn landgenoot Ulis Williams bleef beneden de tijd van Davis met 45.6 sec. Advertentie Voor Sportschool DE VKMES HERENSINGEL 26 (Jok Roomburg II nu veilig Voor de Leidse overga ngsklasse- ploegen is het een goed weekeinde geweest. Roomburg 1, De Leidse Hout 1, LLTC 1 en de Noordwijkse Sp. Ver. 1 boekten de volle winst, terwijl Roomburg 2 zich met een punten verdeling veilig stelde voor degrada tie. Roomburg 1 nagelde Victoria 2 muurvast op de onderste plaats in klasse A, door haar een 7-2-nederlaag toe te brengen. Lex Karamoy had met drie winstpartyen een groot aan deel in de Roomburg-zege. De dames, mej. Overdijklnk en mej. Pino won nen zowel hun enkelspelen als hun dubbelspelen in 2 sets, wat zeker als een verdienstelijke prestatie mag worden aangemerkt. Bij de wedstrUd Park Marlot 1-De Leidsche Hout 1 heeft het geducht gespannen. Uit de enkelspelen kwam een 2-2-stand, o.a. door een daveren de revanche van mevr. Van Berge - Henegouwen in het eerste DE. op mevr. Zeilers, 6-1, 6-2. Backhand en forehand van de Leidsche Hout speelster waren eenvoudig onbespeel baar. Ook in het DX>. speelde mevr. v. Berge-Henegouwen een rol van be tekenis. Deze partU werd met 6-2, 3-6, 6-4 een onverwacht maar dank baar aanvaard winstpunt voor de Leidse ploeg. Een puntje was er toen nog maar nodig om de degradatie- zorgen uit te bannen. Het HD. van Den Holder/Bonte, gaf dat ene puntje, 6-1, 2-6, 6-0! Tenslotte bevochten mevr. Wester hout/V. Dongen vla een 3-sets zege in het tweede G.D. een 5-3 overwin ning, met welk resultaat De Leidsche Hout 1 in haar afdeling een gedeelde tweede plaats bereikte, samen met de in deze laatste competitie-wedstrUd Koersen te Duindigt (Van onze medewerker) Twee belangrijke nummers van de gisteren gehouden koersen werden een dubbel succes voor het entraine- De nr. I van de Poolse ploeg was I ment Wagenaar. In de Prijs der een meisje dat zo op kan voor miss 3-jarigen. gedoteerd met een eerste World, want zij Is even mooi als haar prüs van f 2000.—, overmeesterde naam „onmogelijk": Barbara Eusta- Wagenaar jr. met de favoriet Bento schiewicz (door speaker De Jong der-Kitty in het rechte eind de foute- halve maar familiair ..Barbara" ge- i rende Brion v. d. Lente. W'agenaar sr. noemd). Een schitterende vrije oefe- Bruno hield Bravour S op de nlng, vol vuurwerk, prachtig uitge- derde plaats. beeld en met een ongelofelijke T sprongkracht. Op aan trekkeljjke en;. e internationale dravery fou- nu eens niet platvloerse tingeltangel- de favor'et Marseille enige muziek: 9.70. Nummer in-ee- Naiaiia iraa'er) e.n speelde geen rol. Vitalis, Overwicht Wat de Poolse meisjes, die in het klassement de eerste zes plaatsen bezetten, zo ver boven de Nederland se deed uitkomen was (uiteraard) hun grote technische begaafdheid, de uitdrukkingskracht van hun be wegingen (handen!), hun vaardig heid om de bewegingen en onder delen sierlUk aan elkaar te lassen enhun lichtvoetigheid. Op het onderdeel vrUe oefeningen kwam dat laatste wel het duldelUkst tot uiting. Het werk van de Nederlandse meis- ploeg meedeed en won zonder al te jes was hier niet anders dan traag I muziek: 9.70. Nummer twee: Natalia Kot-Wala. Muziek: pianoconcert van j Rachmaninow. Dit was geen turnen j aan de muziek aangepa&t, neen, dit was „Rachmaninow"-in-bewegingen: 9.75. Nummer drie: Malgorzata Bryl- ka: een wervelwind-op-de-vloer, voor wie de juryleden eveneens 9.75 gaven. En zo maar verder! Het neeg alle maal eerder naar kunst dan naar sport! Beste Nederlandse was Thea Bel mer met 9.05. Vergeleken bij de Pool se meisjes scheen het of zU stil stond. Dit was, naast de bewegingskunst het verschil tussen Nederland en Polen: waar ónze meisjes met onder delen ophielden, borduurden de Pool- sen met fantasie en druf verder. De weg zal lang zUn voor het KNGV om ook maar enigszins ln de nabUheid van het Poolse niveau te komen. Het KNGV zal de lange weg moeten gaan van vele, harde neder lagen, want internationale ervaring hebben onze meisjes beslist te wei nig, Het is daarom onbegrypelyk dat het KNGV niet inziet dat de beslis sing om niet naar Tokio te gaan ons nog verder achterop zal brengen. Met toekijken komen wU niet zo heel ver. 1. Barbara Eustschiewicz: sprong 9.45, brug 9.50, balk 9.60, vrU 9.70, totaal 38.25. 2. Natalia Kot-Wala 9.40, 9.50, 9.40, 9.75, 38.05. 3. Malgor zata Brylka 9 -, 9.25, 9.35, 9.75, 37.35. 7. Thea Belmer (Ned.) 9.30, 9.30, 8.85, 9.05, 36.50. 8. Nel van Bekkum (Ned.) 36 10. 9. Jannie Vierstra (Ned.) 36.05. 10. Ria Rietveld (Ned.) 9.30, 8.65. 8.95. 9 -, 35.90. 11. Nel van Zetten (Ned.) De Poolse Natalie KotWala aan het werk op de evenwichts- balk. en zwaar by te noemen. Onaardige woorden, maar er zUn helaas geen beter passende adjectieven voor te vinden. Opnieuw is gebleken dat het ballet in de turnsport in Nederland, waar men het zo lang en zo zinloos heeft trachten tegen te houden, nog maar in de kinderschoenen staat. Misschien ligt het ons ook minder dan de oosteiyke landen, maar dat maakt het verschil er niet minder35.65. 12. Grietje van Essen (Ned.) om. 1 35 60. met de jonge Wagenaar op de sulky, was de leidende Radbout spoedig voorbij en ging als leider de rechte lyn in. Wagenaar sr., die Quicksil ver S stuurde, en die 60 meter had moeten geven, zat de leider toen al op de hielen. Vitalis ging naar een mooie 1.22.9 triomf en Quicksilver, die 1.20.7 toonde, werd tweede vóór Winston Spencer. Ambition won de openingsdravery vóór Ballerina; leerling Moons reed Zarak in de Brasemprijs naar de zege en ln de Zeeltprys werd Al penraaf S een verrassende tweede (pl. f 11.70, cov. f 37.20achter de goede Amad Kinley. Jan v. Dooye- weerd nam met Zus van Spencer Gay de Baarsprys voor zijn rekening en de slotkoers werd een mooie triomf voor Zalkestis van E. Yucatan sprong als tweede door het stek, zodat Zeno in diens plaats kwam. De strijd om de Haagse Ooievaar tussen de 11 deelnemers was byzon- der fraai. De Belgische jockey O. Tollemans boekte met Defendeureen mooie lengtezege op de Engelse import Roi des Monts, die 1 lengte op Kings Decision voorbleef. De uitslagen lulden: Vlssen-pnjs: 1. Ambition (A. G. Hes- ket>) (1.31.7); 2. Ballerlne; 3. Bulck Magowan. Tot.: wl. f4.50, pl. 1.80, 2.60, 11.10, koppel 11.10, cov. 6.40. Brasem-prys: 1. Zarak (B. de Vries) (1.28.5); 2. Acrobaat: 3. Annemarle Cato. Tot.: wl. f6.40. pl. 2.30, 1,80, 3.20, koppel 10.40, cov. 5.70. Zeelt-prys: 1. Amad Kinley (S. J. v. Leeuwen) (1.24.8); 2. Alpenraaf S; 3. Yonker Aster. Tot.: wl. f4.80. pl. 2.30, 11 70. 3.10. koppel 8.60, cov. 37.20. Prijs der 3-Jarlgen: 1. Bento Kltty (J. Wagenaar Jr.) ,..25.5); 2. Bruno; 3. Bravour S. Tot.: wl.-fl.50, pl. 1.40, 3.50, koppel 19, cov. 14. Voorn-prijs: 1. Vitalis (J. Wagenaar Jr.) (1.22.9); 2. Quicksilver S; 3. Win ston Spencer. Tot.: wl. f7.10, pl. 1.70, 1.40. 1.50, koppel 10.60, cov. 4.30. Baars-prys: 1. Zus van Spencer Gay (J. v. Dooyeweerd) (1.25.1); 2. Wlnny Cliff; 3. Wllschot. Tot.: wl. f2.40. pl. 1.60, 3.20, 3.10, koppel 5.20, cov. 10.40. Schol-prijs: 1. Zalkestis van E (J. S. van Leeuwen) (1.24.1); 2. Zeno; 3. Woudsnip S. Tot.: wl. f9.70, pl. 2.30, 2.50, 2.20* koppel 13.50, cov. 8.20. Rennen: Snoek-prljs. Ie afd.: 1. Rex Mundl (A. W. v. Dyk); 2. Peeier; 3. Sir Carston. Tot.: wl. f2.50. pl. 1.20, 1.20, 1.70, koppel 3.50. cov. 3.20. Haagse Ooievaar: 1. Defendeur (O. Tollemans); 2. Rol des Monts; 3. King's Decision. Tot.: wl. f4.30, pl. 2.50, 2.80. 3.40, koppel 11.70. cov. 8.20. Snoek-prljs, 2e afd.; 1. Mambo (A. Kammerzelt); 2. Country Glrl; 3. Royal Flash. Tot.: wl. f2. pl. 1.40, 1.90. 5.10. koppel 9.10, cov. 5.90 Totallsator-omzet f221.218,50 Victor Emanuel won te Mönchen-Gladbach Victor Emanuel, gereden door M. W. M. Lange, heeft zaterdag uit een veld van dertien paarden de dravery om de Grote Prys van de stad Mönchen-Gladbach gewonnen. De eerste prys was groot 10.000 mark. De km.-tyd van Victor Emanuel was 1 min. 23.4 sec. De eveneens in deze dravery uitkomende Xavero, met Jan van Dooyeweerd, werd niet geplaatst. AUTOMOBILISME Hill triomfeert te Monte Carlo Wereldkampioen Graham Hill heeft zondagmiddag op het bochtige en moeiiyke stratencircuit van Monte Carlo de Grote Prys van Monaco, de eerste wedstrUd voor de competitie om de wereldtitel van de coureurs, gewonnen. De Engelse BRM-coureur legde de 100 ronden (314.5 km.) af in 2 uur 41 min. 49.7 sec. (gem. 116.555 km/h), wat een verbetering van het record van Sterling Moss is. die in verslagen tegenstander, lot 1. Gebruikelijke winst By de L.L.T.C. wonnen de heren J. Temminck en W. Punt, zoals ge bruikelijk hun enkelspelen. De da mes. mej. Teppema en mej. Van Nis pen tot Sevenaer, konden ondanks verbeten tegenstand niet tot een winstpunt brengen: 2-2 dus na de enkelspelen. De D.D. gaf de dames van L.L.T.C. de kans op een revan che voor hun nederlaag in het enkel spel en die grepen zij met beide han den. Goed combinerend, werd het met 6-3, 6-3, i.p.v. 2-3, 3-2 voor L.L.T.C. By het eerste GX>. van mej. Heppema en Wim Punt tegen mej. Grollenberg/Donner was de zege van de LX.T.C. een feit. Het L.L.T.C.-duo won met 6-4, 1-6, 6-3, Dat het tweede G D. daarna verloren ging deed er niets meer toe. De Noordwijkse Sport. Ver. haalde de zege op T.C. Dordrecht 1, 5-3, na- tuuriyk weer uit de partyen van N. Karsten sr en jr.. hoewel dadeiyk de dames mej. V. d. Koogh en mej. Bröring zich ditmaal prima hebben geweerd en duideiyk blyk geven zich te gaan aanpassen. Zy verloren wel iswaar hun enkelspel en dubbelspel, maar ln de beide G.D. assisteerden zy de beide Karstens zo voortreffeiyk, dat de Dordtse combinaties beide partyen, zy het na harde stryd, moesten prijsgeven. Roomburg 2 leek met.de steun van H. Ubbink regelrecht op een grote zege af te gaan. Alle enkelspelen werden gewonnen en dat was dus 4-0. Gememoreerd dient dat H. Ub bink tegen Maasdorp maar liefst 7 matchpunten tegen kreeg alvorens als overwinnaar van het gravel te kun nen stappen, 6-2, 1-6, 9-7! Een titanengevecht leverden ook de Roomburg-dames, mevr. Kosten en mej. Wieriks. Beiden wónnen in 3 sets. Lucky Stroke 2 versaagde niet by de 0-4-stand. De dubbels bleken een specialiteit van de Hagenaars, want die zetten zU alle in winst om, 4-4 Th. Piket winnaar in eerste klas Theo Piket verzekerde zich in de gisteren gespeelde ronde van het Leids schaakkampioenschap van de eerste plaats in klasse I. Hiertoe kon hij volstaan met een remise tegen clubgenoot P. J, Preenen. Wiebes zorgde voor een beslissing ln de 2e klasse. In de hoofdklasse-groep stelde J. J. Piket wederom teleur. West ra wist een regelmatig uit de opening ver kregen voordeel vast te houden. Mr. A. de Groot, die de rangiyst aan voerde .speelde met clubgenoot Kort een weinig schokkende party. By het afbreken was het evenwicht nog niet drastisch verbroken, zodat remise de meest voor de hand liggende voor spelling blijft. Hiermee behoudt De Groot overigens alle kansen op pro longatie van zijn titel. Hoewel Demmendal door de remise van Th. Piket is uitgeschakeld voor de titel, toonde hy in zyn party tegen Boelsma veel vechtlust, door een uiterst ongebruikeiyke openingszet (g4). Hy boekte er een spectaculaire overwinning mee. Wiebes kampioenschap van de 2e klasse komt niet zo onverwacht als zyn overwinning in de afgebroken party tegen Rosdorff. Analyses had den n.l. uitgewezen dat er voor de LSG-er ten hoogste remise ln zat Rosdorff speelde het vervolg echter vrij zwak. Het spel van Wiebes toont de laatste tyd een flinke vooruitgang. Ook de derde klasse bracht een be slissing. Kampioen werd hier de Kou- dekerker H. Boelee, die de Philldor- speler N. Noort uitschakelde. 1961 tot een gemiddelde van 113.787 km/h kwam. De uitslag was: 1. Graham HiU (GB) met BRM 2.41.49.7; 2. Richie Ginther (VS) met BRM 241.54.5: 3. Bruce Maclaren (Nieuw Zeel.) met Cooper 2.42.02.5: 4 John Sur tees (GB) met Ferrari 2.42.03.8.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 8