Keukenhof sluit oj) 29 mei Simca toont twee nieuwe modellen Ned. Reisverenigiiig: Meer aandacht voor ïrr :r^r..n individuele toerist NIEUWE recreatie) KANSEN KRANTEN VEEL TE GOEDKOO „Belangstelling voor watersport kweken" LEIDSE SMALFILM LIGA EERT EMILE BRUMSTEEDE li In Avifauna te Alphen Chroesjtsjow naar Cuba V oorzitter Journalistenkring Een dode en vijf gewonden Lij ongeluk Veel minder winst voor de Staatsmijnen LEIOSCH DAGBLAD ZATERDAG 25 MEI 1963 Uitgebreid werk De bijeenkomst van de Leidse smalfilm Liga. die gisteravond werd (•houden, was gewijd aan de onlangs overleden smalfilmer Emile Brum- jteds van de Haagse Amateur Film- lub. Ir. B. M Krol. voorzitter van de HA F., gaf'in een inleiding de grote Ktekenis aan van het uitgebreide rerk van Brumsteede. Behalve een enthousiast clublid was hij o.a. re- Ijcteur van het blad „Smalfilm" en jlmcriticus van een dagblad. Voor Ie amateur schreef hij twee boeken: Speeltuin voor amaturfilmers" en Afkijken niet verboden", waarin hij «stimulerende wijze de achtergron- len van een groot aantal van zijn Bm*; belichtte. Van zijn ongeveer 45 films, die de tA.F. in beheer heeft, was een loemlezing van negen films uit de iren vijftig samengesteld, die de eer Krol alle van commentaar voor- Door zijn overvloed aan ideeën en riginaliteit verwerkt hij zijn opge- ine ervaringen liever in een vol rode film. dan te blijven schaven een enkel werk en steeds pro- hij nieuwe wegen te vinden, oms is hij zijn tijd te ver vooruit, als in ..De Blauwbilgorgel" uit 1950, e veel stof heeft doen opwaaien. In ..Homo patiens homo vincens" eeft hU door middel van verfilmde antenfoto's een bewogen beeld van i watersnoodramp in 1953. Vaak geeft hij de toeschouwer eer een suggestie, een mogelijkheid in een scherp beeld, zodat zijn Ims iets mystieks krijgen. In „De 1 mden" geven twee zwervers een reenzaamdp sanatoriumpatiënte de lige vreugde in een uitzichtloze lur. Als ze op een dag wegblijven erft ze in de tuin op zoek naar de roden. Bij „De andere met het col- <1962» ziet men een dubbelgan- optreden. die een herstellende iestruikeld op het trottoir De 65-jarige mevrouw J. Ver- id. wonende aan de Herensingel, gistermorgen omstreeks tien uur het trottoir van de Haarlemmer - raat, ter hoogte van de Overdekte, struikeld en gevallen. Zij liep arbü een linkerschouderfractuur De E.HD. bracht haar naar het ademisch Ziekenhuis. wee gewonden bij botsing Op het kruispunt Oude Singel— ireVan Alkemadebrug heeft zich iteravond omstreeks kwart over een botsing voorgedaan tussen scooter en een wielrijder. De elryder. een 56-jarige chauffeur t Leiden, zou geen voorrang heb- n verleend. Hij kreeg verwondin- aan het hoofd en aan de linker- r. De scooter berijder, een 25-ja- medisch assistent, liep een ver- inding aan zijn linkerhand op, ter- jl van zijn gebit een tand brak. choolactie De Zijl De zwemvereniging „De Zijl" heeft tt medewerking van de schoolhoof- n van het L.O. een zwemactie on- rnomen. Ze nodigt namelijk elke :k een aantal jongelui uit op haar muren. Het bestuur hoopt met ze actie de aandacht van de jeugd trekken voor deze gezonde en nut- e Lak van vrijetijdsbesteding in renigingsverband. Tot op heden emt slechts een klein gedeelte van Leidse jeugd hieraan deel. juist door een crisis brengt. In de films wordt later het bestaan van de honden en de dubbelgangster betwij feld. Zo wijst de filmer ons op het onbegrijpelijke in ons leven zonder te trachten het, op te lossen en de toe schouwer zijn mening te geven. Na de pauze werden zijn vakantie films „Fadango" en „Roes" vertoond en de speciale experimenten „Grand ballet des ballais" en „Het shawltje van Taffetas", waarin men Norman Mc Laren en Ferd Léger kon her kennen, maar die o.a. door zelf ge componeerde liedjes een geheel eigen styl hadden. Geveilde percelen Ten overstaan van: Notaris N. W. Holtkamp te Leiden Bedrijfspand met bovenwoning en erf, Stille Rijn 13 in bod: f.36.000 - koper: C. H. J. van der Drift te Oegstgeest, q.q. voor: f. 56.000.-. Pakhuis met aiz. bovenwoning en erf en woonhusi en erf Langegracht 159/159a en 161 tezamen na afmy- ning in bod: f. 16.100-. Koper: W Hillebrand te Leiden, voor: f. 16.200.-. Notaris J. A. Post te Leiden: Woon huis en erf met afz. bovenwoning. Lange Mare 39 39a in bod: f. 13.000 Koper: L. J. Hoelen te Leiden, q.q voor: f. 18.000- Notaris Mr. S. M. Brandenberg te I Leiden: Huis en erf, Kortenaerstraat 77 in bod: f. 9.000.-. Koper: T. Beeuwkes te Leiden, q.q. voor: f. 12.200.-. Het Deense koningspaar en Prinses Benedicte luisteren naar een serenade van de Glasgow Police Pipeband in kasteel Fre- densborg. Achter de rug van Koningin Ingrid en Prinses Benedicte tracht Koning Frede- rik. die dezelfde dag zijn arm had gebrokenvuur in de pijp te krijgen. In de nacht van donderdag op ijdag is een sigarettenautomaat op Apothekersdijk opengebroken. Uit i geldbakje werd een bedrag van geveer vijftig gulden ontvreemd. 1 - De (uitgestelde) feestavond van Professorenwijk wordt gehouden dinsdag 28 mei. Het programma i rmeldt de opvoering van het to- elstuk „Zij leven onder ons" en een tellig samenzijn met muziek en MARKTBERICHTEN AALSMEER. 24 mei. C.V. Centrale ilaneerse Veiling G.A. Gerbera 40 Calla 35J48. Violieren 15—26. irysanten geplozen 456o per stuk. rysanten tros 340480. Fresia 95 0. Iris 240—380. Lathyrus 100—175, lemonen 4057, Gladiolen 230310, gprillei 200330 per bos. SKATWIJK AAN DEN RIJN. 24 mol oei ioentevelling. Waspeen (per kist) Al 60—31.40. A2 4.80—17.70. BI 27.10— BI igrof18.60—22 30, B2 2.80 7.00, spinazie 12.0016.00, prei Al 00—5400, A2 35.00—38.00. BI 23.00 33.00. B2 17 00. witlof 65.00—95.00. barber I 15.00. II 7.00—8.00. poste- fc I 45.00—51.00. II 19.00—21.00, oten (per 100 bos) 35.00. sla (per 100 Al 9.00—11.00. Cl 6.00. stoof sla .00, bloemkool (per st.) C2 0.31. ra- i (per 100 bos) 8.2012,90, peterse- (per 100 bos) 19.00, selderie (per boe) 22.00. Aanvoer waspeen 66.000 waarvan 49.00 g. voor export werd ïP' rsocht. tSBURG, 24 mei. Bloemenvel- HIJN. I Flora. Margrieten 320490. Doro- y« sum 320380. Anemonen 300480 r 100. Am. Anjers: Shocking Pink )S* -30. Sim wit 28—32, Sim roze 32— Sim rood 2830. Florlade 29. Dus- 3236. Tangerina 3336, Colvillel Regale 14 alles per stuk. Lathyrus -95, Duizendschoon 95110. Muur- *men Oranjel 3448. Irissen Van kt blauw 7095. Yellow Queen 100 15. White Perfection 70—95. Tul- t; Kleurenpracht 6580. Vlammen- 1 6075. Fire Bird 80. Gemengde rkleten 8590. Diverse gesneden (pen 3068 per bos. SIJNSBURG, 24 mei. Groenteveiling Al 116.00—130.00. idem A 2 ^.00. Idem BI 127éOO—135.00. W 24.0032.00 per 100 kg., radijs 660 490. uitjes 1110—1150 per 100 bos. WASSENAAR Gereformeerde ambtsdragers lil verband met het periodiek af wen van de ouderlingen K. Dane, m Likerbout, A. K. Esseboom. en M I ®an en van de diaken N. Veenen- »1 heeft de kerkeraad van de ge- ormeerde kerk in Wassenaar kp) voor de functie van ouderling bdidaat gesteld de heren R. Boer, van Ginkel, A. J. Kammer, A. imp, G. J. Kraay, N. Noort, J. W. m Rotteveel en C. Schep en voor de ■«füctie van diaken de heren W. ferreveld en H. A. van Werven. De iming zal plaats hebben op zon- mei. Op 2 juni zal de uitslag a de verkiezing worden bekend «laakt. (Van onze Haagse correspondent De Nederlandse Reis Vereniging gaat zich meer richten op de doe-het zelfvers onder haar reislustige leden. Uitbreiding van de voorlichting, het advies eu de bemiddeling zullen de nieuwen troeven van de N.R.V. zyn in het spel om de gunst van de toerist-1963. Aan de groepsreizen waaraan de N.R.V. zijn grootheid heeft te danken blijft ook voldoen de aandacht besteed. I)c restanten van de indruk, dat Nederlanders in het buitenland lawaaierige lieden met toeters en feestneuzen en derhalve tc mijden figuren zijn. zuilen worden weggeruimd. Nederland heeft een naam te verliezen. Deze verzekerin gen komen uit de mond van mr. J. J. F. E. Hopman, algemeen voor zitter van de N.R.V. Gisteren werd de algemene ledenvergadering in Zandvoort gehouden. Ander klimaat va De N.R.V., zei mi'. Hopman, heeft zich bezonnen op het veranderde toeristisch klimaat in Europa. Dat klimaat toont de behoefte aan meer comfort en het zelf aanschaffen van een bungalow. Het toont het verder- weg trekken van de toerist, die be reid is 15 procent meer te besteden als zyn „vrije groepsreis" of zijn in dividuele reis hem maar voldoende „activiteit en avontuur" verzekeren. De toerist-nu bekommert zich min der om natuurschoon. Hij wil zijn vakantie „inhoud" geven. Een symp- toon daarvan ziet mr. Hopman in het grote aantal aanvragen voor rei zen naar Polen en Rusland en de ver dubbeling van de aanvragen voor Tsjecho-Slowakye. Een ander symp- toon is het jagen, vissen, skieën. paardrijden in de vakanties. Wellicht gaat de N.R.V. nog reizen met zweef- vlieginstructie, een safari of een haaienjacht eraan verbonden organi seren. Stok achter de deur is daarbij voor de N.R.V. de gelijkschakeling van de landen binnen de E.E.G. Dat brengt behalve een interessante welvaarts stijging ook het ontplooipn van bui tenlandse <reis> organisaties in ons land en het betrekken van geheel West-Europa in het adverteren met verbiyfsaccomodatie met zich mee. Motorisering De gestegen welvaart werkt ook door in de spectaculaire motorisering van ons land. De helft van het aan tal N.R.V.-leden (68.000» bezit een auto of motor (scooter». De N.R.V. heeft daarop geantwoord met een autovakant ie ava-pakketautotech - nische, verkeerstechnische en reisbU- zonderheden. Het blijft ondanks de toeneming van het automobilisme én van het luchtverkeer (met 25 procent vergeleken bij vorig Jaar» verrassend, dat het railvervoer zich zo goed handhaaft. Er is, zei mr. Hopman verder, een terugkeer naar de geheel verzorgde reis, met de be schikking over een huurauto in de vakantieplaats te constateren. De heen- en terugreis zijn namelijk vaak te saai in een auto. Onder de N.R.V.-leden blijft dit jaar Italië favoriet. Zwitserland en Oostenrijk bleven he'zelfde. Frank rijk ging vooruit, Duitsland heeft waarschijnlijk meer individuele be zoekers. De Costa Brava in Spanje trekt ook sterk. Mr. Hopman keerde zich tegen het aanbieden van reis- en verbiyfsacco modatie als toegift-artikel door by- voorbeeld een grootwinkelbedrijf. Dat zou niet erg zyn zolang dat via bo nafide reisbureaus gebeurt. Zo niet dan zou het wel eens kunnen, waar schuwde hij. dat het antwoord daar op een uitgekiend proviandpakket voor automobilisten van de reisorga nisaties is. LEIDERDORP Burgerliil'O Stand Geboren: Uonka D. M. d. van W A Weber en C. A. Montanus; Johan A z. van J Stadler en G. J. Bakker; Jacobus A. M., z. van W. T. Bik en A. Het bestuur van de nationale bloemententoonstelling „Keukenhof' heeft besloten de expositie woens dagavond 29 mei te sluiten. Men had gehoopt, dat het park tot en met de I pinksterdagen open zou kunnen bly- ven, maar de recente regenval be spoedigt de bloei van de laatste j honderdduizenden bloemen zodanig. dat na 29 mei enige verflensing dreigt in te treden. Het hoort tot de gewoonten van Keukenhof de tentoonstelling te slui ten, voordat frisheid en schoonheid van het park zichtbaar door weers omstandigheden worden aangetast Het ziet er naar uit, dat ondanks het geringe bezoek met de paasdagen en het veelal ongunstige weer in de weken nadien, in dit seizoen toch nog 600.000 Nederlanders en buiten landers op de sluitingsdag de poor ten van Keukenhof gepasseerd zul len zijn. Na de ingebruikneming door de A.N.W.B. van drie toeristische rou tes in de Noord-, midden, en zuid- Veluwe het vorig jaar en de opening van de Hondsrugroute in Drente, de Friese merenroute en de Westerschei- deroute in de afgelopen maanden, is nu ook Limburg betrokken in het schema van zorgvuldig uitgezochte touristische routes, die de A.NAV.B. binnen vier jaar over heel Nederland wil spreiden. De directeur Wegen en Verkeer van de A.N.W.B., de heer A. G. M. Boost, heeft gisteren ter gelegenheid van de officiële inge bruikstelling van deze Zuidlimburgse toeristische route meegedeeld, dat voor dit jaar nog op het A.N.W.B. programma staan de Ommelander route in Groningen, de Sallandroute in Overijssel en de Holland-midden route in Zuid-Holland. Simca-Nederland heeft gisteren in ..\vifauna" te Alphen aan den Ryn aan dealers en belangstellenden de nieuwste modellen, de Simca 1300 en de Simca 1500. getoond. Het was een grootse manifestatie, die onder meer werd bijgewoond door de Franse ambassadeur, E. graaf De Crouy- C'hanel. Na enige doffe knallen, die de vogels in het park deed opschrikken, kwam de Simca 1300 uit een bloe menmozaiek by de vyver te voor schijn. Later werd dit nog eens her haald in het restaurant, waar beide nieuwe typen uit bloemenhoorns reden. De Franse ambassadeur heeft in een hartelyk gestemde toespraak zijn voluoening er over uitgesproken, dat Simca deze nieuwe modellen in Nederland kan tonen. Hij wenste Simca-Nederland veel succes toe bU de verkoop. De Simca 1300 heeft een waterge- koelde 4 cilinder lynmotor voorin, met een vijfmaal gelagerde krukas. Het vermogen van de motor ls 62 PK. Deze sierlyke auto heeft vier versnellingen met volledige sychro- r.isatie. De aandrijving geschiedt op de achterwielen. De Simca 1300 ls 4:'5 cm. lang, 518 cm. breed en 135 cm hoog. Het ryklaar gewicht be draagt 980 kg. Het model 1500 is iets moderner en heeft <*n motor van 81 PK. De afmetingen zijn hetzelfde, doch het ryklaar gewicht is 995 kg De genodigden werden in d#> gele genheid gesteld in „Avifauna" een proefrit te maken. Daar is een bij zonder druk gebruik van gemaakt Twee dochter van personeelsleden, die het langst in dienst zijn by Simca Nederland, hebben tydens de onthul- lingsplechtigheld aan de Franse ambassadeur een fraai Delftsblauw bord aangeboden als herinnering aan deze voor het bedryf zo belangryke dag. Premier Chroesjtsjow heeft een uitnodiging van Fidel Castro om een bezoek aan Cuba te brengen aange nomen. De Cubaanse premier, die op 27 april in Rusland aankwam, heeft zyn officiële bezoek aan dat land thans beëindigd. Hy blyft echter nog als onofficiële gast De aankondiging die in een gemeenschappelijke Cu baans-Russische verklaring werd ge daan vermeldde, dat Chroesjtsjow de uitnodiging „met dankbaarheid" heeft aanvaard. Ook heeft Rusland bevestigd, dat „wanneer in stryd met de verplich tingen, die president Kennedy op zich heeft genomen, een aanval op Cuba wordt gedaan, Rusland zyn in ternationale plicht tegenover Cuba zal nakomen en de noodzakelijke hulp zal verlenen voor de verdedi ging van de vrijheid en de onafhan- kelykheid van de republiek Cuba met alle beschikbare middelen". Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft later ontkend, dat Ame rika beloofd zou hebben geen invasie op Cuba te ondernemen, zoals in de Russiseh-Cubaanse verklaring is ge zegd. Een dergelyke belofte is aange boden. aldus de woordvoerder, in ruil voor inspectie op Cuba, maar daar wilden de Russen niet van weten. Lijf wacht van president Tsjombe werd ontwapend Vierhonderd militairen van de V.N. en het centrale Kongolese leger heb ben gisteren zeven uur lang de resi dentie van president Tsiombe van Katanga omsingeld gehouden om zyn lijfwacht te ontwapenen. Aan Tsjom be was verzocht hiertoe op vreed zame wfjze mee te werken. De presi dent liet tenslotte wel de wapens af geven maar wilde de gardisten die pf overheid moet voor de speciale van zag hij de strakke prysbeheer- in het paleis dienst hadden, niet uit- 1 positie van de journalist en zyn pro- sing uit het recente verleden, die het leveren. dukt meer oog hebben. Men kan een publick heeft gewend aan een te lage In een afzonderlyke operatie voor k««U of tydschrift nu eenmaal niet prys. het aanbreken van de dageraad wa ren 74 leden van de garde in hun kamp aan de rand van Elisabeth- stad aangehouden en een driehon derdtal geweren werd hierby in be slag genomen. Een officier van de V.N.-stad zei dat men niemand in het land kon toestaan er een eigen leger op na te houden. Tsjombe had na een over eenkomst van 17 januari met de V.N. toestemming gekregen om voorlopig nog een lijfwacht ter sterkte van een compagnie en bewapend met gewe ren aan te houden, in afwachting van een regeling ter samenvoeging van de Katangese gendarmerie met de Kongolese strijdkrachten. Als uiterste datum voor die samenvoe ging was 5 maart gesteld en de V.N. beschouwden Tsjombes lijfwacht daarna als onwettig. met hetzelfde sociaal-economische oog bezien als een pakje margarine. „Tegenwoordig is de prijsbeheer - Dit dient tot uiting te komen in de Sing minder strak De overheid kan Ten zuidwesten van Oosterbeek, in de by de spoorlyn Arnhem-Eist ge legen Rosande-polder, willen B. en W. Van Renkum, waartoe Oosterbeek behoort, een watersport- en recrea tiecentrum bouwen met een voor Ne derland ongekende concentratie van toeristische attracties. Het college ontvouwde gisteren op 'n persconfe rentie de voorlopige plannen voor dit ongeveer 80 hectaren grote centrum, dat Rosande gaat heten en een trek pleister van Europees formaat wordt voor 't Ryn- en dagtoerisme. Uniek voor Nederland en wellicht voor Europa is de watertuin een nat te versie van de Efteling. Verder komen in Rosande o.m. een openluchtbad, een kampeer-en cara vanterrein, een zonneweide, een café restaurant, en een strandbad van on geveer 600 meter. Op initiatief van de S/ichting Re creatie in Den Haag hebben de mi litaire autoriteiten besloten het mili taire oefenterrein „De Vlasakker" by Amersfoort met ingang van de za terdag voor Pinksteren voor het pu bliek open te stellen. Dit prachtig ge legen recreatiegebied achter de Bern- hardkazerne, tussen de spoorlyn Amersfoort-Soestduinen en de rijks weg Amersfoort-Utrecht. was sinds 1940 voor het publiek afgesloten. Het gaat om een proef. Op de zaterdag en de zondag zyn De Vlasakkers gewoonlijk buiten ge bruik. als tankproefterrein. Zij zul len op die dagen openstaan, voorlo pig uitsluitend als wandelterrein. De toegang bevindt zich in Soesterberg aan dc van Weerden Poelman weg. Voertuigen kunnen voor de ingang worden geparkeerd. Bezoekers vinden in een daar te. verkrygen vouwblad aanwijzingen voor verblijf op het j terrein. WARMOND PV Warmond De postduivenvereniging Warmond hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Tergnier, afstand 295 km. In concours waren 208 duiven. De duiven werden gelost om 6.45 uur met een noordwesten wind. De eerste prysduif bereikte zyn hok om 11.05.17 uur, de laatste om 11.23.42. Snelheid eerste prysduif 1134.3 meter per minuut, de laatste 1007 meter. De uitslagen lui den: J. Kortekaas 1: dr. J. Venker 2, 4. 5, 8; P. Vogelenzang 6; B. Os kam 7. 9; J. de Dunne 10. bemoeienis van de overheid met lo nen en prijzen, als ook met het fis cale aspect van een krant of tyd schrift. Dit zei gistermiddag mr. A. Stempels, voorzitter van de Neder landse Journalistenkring, op de jaar vergadering van deze kring in Mis singen. Hy bezag in zyn jaarrede, met als achtergrond de nieuwe C.A.O. voor dagbladjournalisten, de positie van de journalist. Hy meende, dat wat het fiscale aspect betreft zo groot mogelyke faciliteiten in de reden zouden moeten liggen, faciliteiten voor de ondernemingen en voor de journalisten. Hy wees erop, dat de autoriteiten zich op de dwaalweg hebben bewogen van het over één kam scheren van de Journalisten en werknemers uit andere bedryfstak- ken. „Het betreden van die dwaalweg wyst op gebrek aan begrip aangaan de de bijzondere positie van de jour nalist. Het gebonden zyn van onze salarissen en andere arbeidsvoor waarden aan dwingende overheids- normen betekent in beginsel het kluisteren van onze arbeidsmogelyk- heden, dus van de persvrijheid". Mr. Stempels gaf voorts te kennen, dat de kranten *.1. veel te goedkoop zyn. Er wordt te weinig voor betaald. „De verhouding tussen advertentie- opbrengsten en abonnementsop- brengsten is te ongunstig voor de abonnementen". Als oorzaken hier- ingnjpen met een prijzenbeslissing. maar het zou een vervelend en mis schien wel kostbaar avontuur wor den, zo'n beschiking te riskeren", al dus mr. Stempels. Waarbij hy op merkte. dat zo'n prysbeschikking naar zyn mening overigens onbedui dend zou zyn. (Van onze Hilversum se correspondent) Nieuwe voorzitter V.V.V. Warmond: Het is noodzakelijk, dat de inwoners van Warmond meer be langstelling krijgen voor de watersport op de Kagerplassen De beoefenaars van de watersport moeten naar Warmond getrokken worden. Daarom moeten er in Warmond activiteiten georgani seerd worden, waardoor de mensen 's avonds naar het dorp komen." J M. van Haasteren; René, van A. Bosman en J. Rodenburg. Ondertrouwd: Adriaan van Luijk. 22 J.. en Elisabeth Bleijle. 24 J.: Hendrikus Th. de Goel.1, 28 J. en Paula M. ran Beers. 33 1. Getrouwd; Pleter J. van der Burg. 26 j. en Truus van Evert, 22 Jaar. Dit is de mening van de deze maand benoemde voorzitter van de VVV, de heer J. H. Th. Tydhof, chef van de afdeling Algemene Zaken van het gemeentehuis. De heer Tijdhof heeft met zijn bestuur vele grote plannen besproken, waarvan de meeste vol gend jaar gerealiseerd zouden kunnen worden. Wel worden er besprekingen gevoerd om dit jaar tijdens de Kaag- week in Warmond een lunapark te organiseren. B. en W'. hebben reeds toegestemd. Het huidige bestuur had aanvanke- lyk te kampen met vele moeiiykhe- den. Er was onder meer een na delig saldo, maar dat is nu gelukkig opgeheven. „Leden werven is in eer ste instantie niet zo belangryk", meent de heer Tydhof. „Wij moeten eerst bewyzen. dat de VW bestaans recht heeft". De gemeenteraad heeft veel belangstelling voor de plannen van het bestuur. De gemeente staat per jaar reeds een subsidie van f 1500 toe, maar de burgemeester heeft ge zegd dat B en W bereid zyn, ook grote projecten te subsidiëren. De heer Tijdhof acht de watersport wel een van de belangrijkste recrea tieobjecten voor Warmond. Zo zou hy het van harte toejuichen, als de volksfeesten niet meer na, maar in het seizoen gevoerd zouden worden, en wel in de Kaagweek. Ook wil de VVV meer aanlegsteigers laten bou wen en een kampeerterrein inrichten. Het voornaamste doel is voorlopig: Eén dode, een ernstig gewonde en drie lichtgewonden. Zy vormden dc droeve balans van een ernstig auto ongeluk, dat gistermiddag plaats had op de rijksweg Amsterdam-Het Gooi. Op deze weg reed een vrachtauto van een expeditiebedryf uit Bussum. geladen met bestelgoed, komende uit de richting Amsterdam. By de krui sing van de rijksweg met de Oud- straatweg langs de khuitfabriek moest de chauffeur van de vracht auto remmen. De vrachtautochauffeur remde sterk, maar zag geen kans meer de voor hem rijdende auto te ontwyken. waarom hy uitweek naar links en op de derde en zelfs op de vierde ry- baan terecht kwam. Uit de richting I van Het Gooi naderde op dit moment een kleine personenauto, waarin twee personen gezeten waren. De vracht auto greep het autootje en wierp het over de weg tot nabij de Naarder Trekvaart, waarbij de auto geheel vernield werd. Een der inzittenden werd uit de auto geslingerd en bleet zeer ernstig gewond liggen. De andere, de 36-jarige G H van der MeU uit Amsterdam raakte bekneld in de auto en was op slag dood. De vrachtauto kantelde en op dat mo ment naderde eveneens uit de rich ting van 't Gooi, 'n andere auto waar in drie militairen gezeten waren, welke tegen de omgekantelde vracht auto vloog. Twee militairen werden daarby gewond en werden evenals dc ernstige gewonde uit de eerste auto naar het Wilhelminagasthuis in Am sterdam vervoerd. De derde militair, alsmede de bestuurder van de vracht auto werden slechts licht gewond. De toestand van de zwaar gewonde, de 23-jarige J. C. F. Adams uit Amstei - dam, is zeer ernstig. belangstelling b(j de Warmonde, ïêvvv VSrv?eerln7v\Tona?Lnr<,: van "f, gège" viering van unainanke- Ven. die bnna zeven milu»en ton lykheidsdag zou misschien een aan leiding kunnen zyn om dichter by dit doel te komen. Nog een ander plan van het be stuur is het prachtige bos bij Huys te Warmont als recreatieterrein aan te bevelen. „Je ziet er haast nooit iemand", aldus de heer Tydhof Het bestuur van de VVV is thans C. W. M. van den Assem. F. Th. M van der Meer. J. C. Mentink, J. van der Ploeg. C. G. van Tongeren, M. A. de Vroomen. Het Informatiecentrum is gevestigd: Dorpsstraat 57. War mond. en. die bijna zeven miljoen ton beliep tegen 7.7 miljoen ton het jaar daarvoor. Deb elangrijkste oorzaken van deze produktiedaling waren volgens het thans verschenen jaarverslag een verminderde personeelsbezetting en een relatief sterke styging van hel verzuim. Ook heeft de vyfdaagse Een helikopter heeft in Zwit-1 seriand twee sportvliegtuigjes. die waren beschadigd bij een landing op een veld op de Hüfi- firn, opgepikt en naar veiliger oorden gevlogen. De foto toont VOORSCHOTEN Verschuivingen van raadsvergaderingen In plaats van vrijdag 31 mei, waar op burgemeester L de Kool verhin derd ls de raadsvergadering te presi deren, zal de eerst volgende bijeen- i i komst worden gehouden op vrijdag 7 de wentelwiek onderweg met een juni. De eerste vergadering daarna van de toestellen. zÜn op vrydag 12 juli. De gemeen- i teraad komt dan pas op vrydag 6 september weer byeen. net UCBIUU1 »OU UC VVV IS tilttll-b ...pb»..!, 1_ als volgt samengesteld: J. H. Tijdhof. werkweek haar invloed doen gelden Het meest sprekende feit uit de ont'.vikkeling van het Staatsmynbe drijf was de abrupte daling van de bedrijfswinst. De winst bedroeg dit maal f. 17,1 miljoen gulden tegen f. 70.9 in 1961. Nog verkeren «Ie Staatsmynen in een moeiiyke periode, wat betreft de vaste brand stoffen, maar elders maken zy een periode van sterke groei van anderr onderdelen en van uitbouw door. Op dit laatste vooral is het vertrouwen in dc toekomst van het concern gebaseerd. „En de Staalsmynen vertrouwen er ook op. dat de overheid maatregelen zal nemen, waardoor de positie van de Nederlandse mijnen zo>eel inogr •yk gelijk wordt gemaakt met die van concurrerende buitenlandse bc dry'-en". zei de president-directeur drs. A. C. J. Rottier in zijn toelich ting op het jaarverslag.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11