Hillegom loopt achterstand in KLENIE BIMOLT FANTASTISCH OP SCHOOLSLAG Zoet derde in Zuidhollandse ronde; Een ilalldjevoi LLTC en Noordwijk zegevierden; Gerben Karstens mist aansluiting gelijke spelen verlies alleen voor Roomburg I JON BLUMING Emmertje Galgewater bij doop Leythes vier Sportsymphonie met vele valse klanken Eredivisie Volleybal BLIJFT 0EFENMEE5TER Quicksilver S onweerstaanbaar Wel en wee der derde klussers Lu^cluiium: opnieuw verlies Swift-Combinatie LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 20 MEI 1963 Zege voor sterke Rinus Paul Zaterdagvoetbal afd. Leiden De tenniscompetitie Groot machtsvertoon (Van een onzer verslaggevers» Eindelijk heeft Rlnus Paul z\jn zin. Eindelijk heeft de 22-jarige Hage naar ook het kampioenschap van Zuid-Holland op zijn naam weten te schrijven. Nadat in 1961 de laconieke Jan Janssen en verleden jaar Maar ten Brugge met de ereplaats was gaan strijken, lukte het zaterdagmid dag de sterke Haagse timmerman om de titel met groot machtsvertoon in de wacht te slepen. Paul sloeg zijn slag op zes kilometer voor de finish. In de eindsprint versloeg hij Van Ha ren. De Sassenheimer Bart Zoet werd zeer verdienstelijk derde. Een uniek kampioenschap van Zuidholland. De grote slag viel na melijk in de eerste tien kilometer. Meer dan de helft van de onge veer 130 gestarte renners miste op dat schilderachtige Polderdykwegge- tje tussen Leidschendam en Zoeter- meer de course. Levendig streden de heldhaftigen, die het hadden gezien en begrepen, om de enkele honderden meters voorsprong te behouden. Dat lukte! Een vrij snelle ontsnapping als za terdagmiddag werd aanvankelijk niet ernstig genomen. Maar al degenen die dat dachten en vooral de strijders die achter bleven, bleken het by het verkeerde eind te hebben. De felle wind ten spijt. De werkers van het eerste uur kregen gelijk. Toen de ka ravaan in Stompwijk naar het zuid oosten boog, de polder en de tweede ronde in en dus het windje pal in de rug. kon een voorlopige balans van de (slijtage» slag worden opgemaakt: nog een veertig renners kwamen voor de zege in aanmerking Onder aanvoering van Gerben Karstens en Rudle Liebrechts draaide die kop groep de kilometers in een straf tem po onder de wielen door. terwijl het grote peleton steeds langgerekter werd en tenslotte in talloze stukken roemloos uiteen viel. Na ongeveer 35 kilometer hakten Rinus Paul, Rudie Liebrechts, de Leidenaar Nol Kloos terman en de Sassenheimer Bart Zoet ook nog de kopgroep in twee forse parten. Toen kwamen de uit vallers bij bosjes. Door een valpar- tytje van de Lissenaar Van der Lans slonk de eerste kopgroep tot twaalf man. Hoewel er op dat ogenblik nog ruim honderd km moest worden ge reden was de beslissing al gevallen. De dertig achtervolgers, onder wie Gerben Karstens, die juist dat op het oog onbelangrijke schermutselingetje hadden gemist, zouden de twaalf voortaan niet meer achterhalen. Goede kansen Rinus Paul moet toen al hebben beseft, dat zijn kansen om de titel van Brugge over te nemen, goed stonden. Die wetenschap deed de animo by de anderen niet verflauwen: men vreesde terecht de eindsprint van Paul. Men had er dus alles voor over om deze te ontlopen. Een goede veer tig kilometer voor het einde barstte de bom: De Leidenaar Nol Klooster man sprong, als een klein op zjjn fiets samengebald figuurtje uit de kopgroep weg met Piet van de Breu- gel aan zijn wiel en begon aan een indrukwekkende solo. Twintig kilo meter bleef die situatie ongewijzigd. Even voor het ingaan van de laatste (17 km lange) ronde, greep de tien man sterke hoofdmacht echter in en slokte de beide vluchtelingen op. Ne gen kilometer voor de finish kwam dan het werkelijke geschut op de proppen: Bart Zoet, die reeds her haalde malen had geprobeerd om weg te komen, demarreerde. Paul, Schilling en Van der Breugel wisten zijn wiel op tijd te pakken. Wel kre gen Liebrechts en Van Haren na een felle Jacht eveneens met de vier vluchtelingen aansluiting, maar het kanon Paul kwam op dat moment juist tot ontbranding. Toen de nodige kruitdamp was opgetrokken had slechts de laatkomer Ad van Haren kans gezien die bliksemsnelle demar rage op te vangen Paul gaf de moedige renner uit Puttershoek in de eindsprint geen kans, terwijl Bart Zoet op grandioze wijze de spurt van het groepje ach tervolgers won. Kloosterman, één van de renners die op het laatste ogen blik nog aansluiting had gekregen, bracht het tot een verdienstelijke zesde plaats. De Leidenaar Van Gent en de Rijnsburger Schijff finishten resp. als 12e en 17e. Amateurs (153 km): 1. M. Paul (Den Haag) 3.37.15; 2. A. van Haren (Puttershoek); 3. B. Zoet (Sassen- heim) 3.37.26; 4. P. van der Breugel RINUS PAUL (Zwyndrechti5. W. Schilling <Den Haag); 6. N. Kloosterman (Leiden) 8. R. Liebrechts (Vlaardingeni Nieuwelingen (68 km»: 1. A. Oost hoek (Zuidland) 1.48.30; 2. D. Aard- boom (Puttershoek); 3. S. van der Ham (Haarlemmermeer); 10 P. Breg- man (Benthuizen); 11. J. van Bie- men (Leiden). Adspiranten <34 km): 1. F. Tuyn- man (Den Haag) 52.28; 10. Th. van de Mey (Sassenhéim) In de eerste klasse van de zater dagcompetitie van de Afdeling Lei den was gelijk spel troef. Alphèn noch Hazerswoudse Boys kwamen op het terrein van de eerste tot een treffer. Wel waren de kampioenen sterker en wisten zy zich de beste kansen te scheppen, maar doelpunten maken, was er dit keer toch niet bij. Men zocht het doel meestal te hoog, zodat doelman Van Oeveren van de Boys er niet eens zo vaak aan te pas behoefde te komen. Aanvoerder Van Heijningen mocht van zijn Hazers- woudse collega voor de wedstrijd bloemen in ontvangst nemen voor het onlangs behaalde kampioen schap. VWS en Woubrugge deelden de winst (1—1). Van Woubrugge-zijde werd er beter gespeeld dan in voor gaande ontmoetingen. Kinkel zorgde voor het enige Woubrugge doelpunt, dat in de eerste helft werd ge scoord. Tenslotte kwamen Kagia en TAVV aan de Kaag ook al niet verder dan een verdeling van de buit, waarmee de bezoekers zeker het meest tevre den zullen zijn. Stand: Alphen 17 27 TAVV 15 14* VWS 17 22 Ha. Boys 16 13 Woubr. 14 17 Sleutels 16 12 Leiden 15 17 WSB 16 11 Kagia 15 16 Alphia 13 5 T.A.V.V. 2 winstpunten in min dering. ié Advertentie Voor JUDO en KARATE SPORTSCHOOL Clubs voor dames - heren - Jeugd. Inlichtingen dagelijks MAREDIJK 48 Advertentie V. A. V. „BOSKOOP", 4e kl. KNVB. vraagt Aanbiedingen aan het secretariaat: WUhelminalaan 40 te Boskoop. Telefoon 01727—2562 Alleen LLTC 1 en de Noordw. Sp. Ver. 1 hebben gisteren de volle winst weten te boeken, resp. tegen Brede- rode 1. 6-2, en Toeg-Hillegersberg 5, 5-3. De Leidsche Hout 1 en Room burg 2 kwamen in hun wedstrijden met veel inspanning tot een punten verdeling. 4-4. Roomburg 1 verloor mede door het ontbreken van mej. A. Pino, met 4-5 van DDV 3. LLTC kwam met 3-1 uit de enkel spelen. Jaap Temmtnck gaf Vorstman geen kans, 6-1,6-2, W. Punt boekte een pap eren winst, omdat zijn tegen stander niet op kwam dagen en mej. Teppema hield, zeer constant spelend mej. v. d. Broek op 6-4, 6-3. Het duo J. Temminck en W. Punt bouw de met overwinningen in het HD en GD de 3-1 uit tot een duidelijke zege, 6-2. Met dat resultaat zijn de pu pillen van mr. H. Temminck nog niet kansloos voor het kampioenschap. De heren van Brederode 1 hadden in hun enkelspelen niets tegen de Noordw ij kse Sportvereniging in te brengen. Resultaten, W. Karsten— Morel, 6-1, 6-3 en W. H. J. Karsten jr.—H. Riedijk, 6-4, 6-1. Uiteraard gaf het H.D. Karsten sr. en jr. tegen E. Swarte/Riedijk geen enkele moei lijkheid, 6-1, 6-1. Hun acties in de G D. gaven de voor de Noordwijkse Sp. Ver. 1 benodigde punten voor de winst. Winstpuntje koersen te Alkmaar Allegouda's Jutceel zegevierde (Van onze medewerker) Hoe moeilijk het op de kleine Alkmaarse baan voor de achterste paarden is om het veld te passeren, blükt wel uit het feit, dat niet minder dan zeven van de 10 koersen door het paard, dat direct de kop nam, werd ge wonnen. Dat was echter niet het geval in de internationale draverij, waarin Quicksilver S (Wagenaar jr.) de bewondering afdwong voor de wijze waarop de 14-jarige hengst zijn 60 meter handicap op de koppaarden inliep, drie- j of vierdik om alles heenging en in een fraaie 1.23.7 km-tyd zegevierde. Victor Emanuel had verstek laten gaan en nu werd Xavero een zekere tweede voor Unwaersfugel S. De middag begon al met een ver rassing. want Joop Ham stuurde Anita vlot naar de zege. De favoriet Alarik was na een lange startfout nog wel derde achter Ybo Norton, doch doordat Alarik door het stek sprong, werd Zirkoon derde. Tom Kooyman triomfeerde deze middag driemaal. In de tweede dra verij stuurde hij Barry Williams in 1.31.9 als eerste voorbij de rechter vóór Boyke Dear en Balero Prise. In de Papaverprijs liet hij zich met Avondvalk S niet door Adios K be dreigen en in de Zonnebloemprijs stuurde Kooyman Zilla naar een enigszins verrassende zege. De favo riet Zlngly Sister kon niet verder dan de tweede plaats komen. Y Zella met Klaas Kramer op de sulky kwam ten val, gelukkig zonder ern stige gevolgen. De tweede afdeling van de Papa- verprys was voor de favoriet Blido (Bosveld), gevolgd door Annemarie Cato en Yvonne Magowan. De amateurskoers gaf een zeer spannende stryd, die Belgisch met Zephyr Scotch van kop af besliste. Yon Brewer faalde geheel en Aleid Williams verraste met een tweede plaats vóór Xally. Xeres (P. de Bruin) liet zich in de Margrietprijs met meer bedreigen, doch de strijd om de tweede en derde plaats was hevig en de foto kon geen beslissing geven, zodat het een dead- heat werd tussen X Straal W en Young Momenal. Voor de eigenaar van Allegonda's Juweel, B. de Meulder, was het een mooie dag. Het paard, dat vorig jaar een eerste kans had in de Derby, kreeg kort daarvoor een vrü ernstige blessure. Na lange tijd op rust te zijn geweest, was zy enige malen zonder succes gestart, doch gisteren bleek de Lord Scotch-dochter weer in vorm te komen en triomfeerde in 1.27.7 km.-tyd. Zigenita werd tweede voor Zoritha. In de slotkoers faalde het entrai- nement v. Dooyeweerd met Zaroline G en de steeds succesvolle Zee. Joh. Oosting overheerste met de snelle Y Norton in deze draverij en stuurde de hengst naar een onbedreigde 1.26.2 zege. Op afstand werd Yveline tweede voor de verrassende Willy's Lieveling. William Hanover K werd uitgeschakeld. De uitslagen lulden: Roos-prijs: 1. Anita (J. Ham) (1.36.5); 2. Ybo Norton; 3. Zirkoon. Toto: w. f 12.90, pl. f3.60, f3., f3.30, koppel f 8.90, cov. f 8. Anjer-prys: 1. Barry Williams (Th. H. Kooyman) (1.31.9); 2. Boyke Dear, 3. Balero Prise. Toto: w. f2.50 (stal), pl. f 1 50, f 1.40. f2.30, koppel f4.20, cov. f 3. Papaver-prijs: (le afd.): 1. Avond- valk S (Th. H. Kooyman» (1.30.7): 2. Adios K; 3. Argonaut. Toto: w. f2.20, pl. f 1.20, f 1.30. f 1.20, koppel f5.20, cov. f3.70. 2e afd.: 1. Blldo (F. A. Bosveld) (1.30.8): 2. Annemarie Cato; 3. Yvon ne Magowan. Toto: w. f 2.80, pl. f 1.50. f140, f 1.70. koppel f4.40. cov. f3.80. Amateur kampioenschap: 1. Zephyr Schotch (C. H. Berglsch) (1.30)2. Aleld Williams: 3. Xally. Toto: w f 2.60 pl. f 1.90. f4.50. f7.20. koppel f 10.10. cov. f 13.30. Margriet-prijs: 1. Xeres (PJ. de Bruin) (1.26.6); 2. X Straal W: 3. Young Momental (Dead heat). Toto. w. f5.80. pl. f2.30. f3.80. f2.20, kop pel f6.40, f5.90, cov. f3.30, f5. Madeliefje-prijs: 1. Quicksilver S (J. Wagenaar Jr.) (1.23.7); 2. Xavero; 3. Unwaersfuegel S. Toto: w. f 1.60, pl. f 1.50, f2.10, f2.60, koppel f5, cov. f 6.60. Zonnebloem-prys (le afd.): 1. Alle- fonda's Juweel (A. Wagenaar) (1.27.7) Ziganlta; 3. Zoritha. Toto: w. f2.60. pl. f 1.60. f2.30. f3, koppel f5.70, cov. f 10. (2e afd): 1. Zllla (Th. H. Kooyman) (1.28.8): 2. Zlngly Sister; 3. Zoranus Axkit. Toto: w f8.90. pl f140. f 1.10, f 1.40. koppel f 13.60, cov. f4.20. Lelle^prljs: 1. Y Norton (lr. J. Oosting) (1.26.2); 2. Yveline; 3. Willy's Lieveling. Toto: w. f4.20, pl. f2.20, f2.30. f5.70, koppel f8.20, cov. f4.40. Totallsator-omzet f 183.774,50. By de Leidsche Hout 1 zorgden mevr. Westerhout en Aad van Zuu- ren voor het kostbare winstpuntje van hun team. Mevr. Westerhout won 3x. D.E., D.D., en by de stand 3-4, de beslissende G.D. met een Aad van Zuuren, die niet wilde verliezen, 6-4, 2-6, 6-4 tegen de stevige combinatie van Oud-Wassenaar 2, mej. Bakker/ Eikenhof. Aad van Zuuren won zijn H.E. na verlies van de eerste set, 1-6, 6-4, 6-2. Het H.D. van J. M. van Don gen'J. den Holder tegen Eikenhof Leeuwers. leek met 6-3, 4-6. 4-1 en 5-4 een winstpunt voor de Leidsche Hout te zullen worden, maar het werd winst voor Oud-Wassenaar, 7-5. Roomburg 2 bouwde niet tevergeefs op mej. Wieriks en E. Lim. Mej. Wie- riks won weer door taai volhouden het tweede DE. van mej. v. d. Els- hout. 6-4, 4-6, 6-2 en zy combineerde voortreffelyk met mevr. Ubbink in het D.D. tegen mevr. Goud/meJ. v. d. Elshout. 3-6, 6-1, 6-3. Ed Lim won zyn H.E., tegen Goud, 8-6, 6-4 en haalde later in het eerste GD. met mevr. Ubbink tegen mevr. Goud/ Goud de winst binnen, 6-4, 7-5. Geen gevaar De 4-5 nederlaag van Roomb. 1 brengt geen degradatie-gevaar met zich mee. De Roomburg-elite houdt de tweede plaats op de ranglyst stevig in han den. Overigens zou. indien mej. A. Pmo van de party was geweest, ver moedelijk een 5-4 winst voor Room burg 1 uit de bus zyn gekomen. Dit zeggen we overigens met alle respect voor haar invalster, mej. A. Hey- mans, die zich kranig heeft geweerd. Lex Karamay, Peter Tiele en mej. Overdykink wonnen hun enkelspelen en dat was dus 3-2 voor Roomburg 1. Van de dubbelspelen echter won Roomburg 1 alleen het H.D. Kara- moy en Monod de Froideville wan delden met 6-0, 6-2 naar de zege op Luyten/Blom. Het D.D. was geen walk-over voor het DDV-duo. want mej. Heymans speelde zo moedig dat mej. Overdykink alle gelegenheid kreeg om hardnekkige tegenstand te b.eden (5-7. 6-4, 6-4 voor DDV 3). Nederlandse zwemsters en zwemmers hebben dit weekeinde grote successen behaald bij de internationale wedstrijden in het 25 meterbad van Gent. Maar ver boven allen uit torende dit maal de Groningse schoolslag zwemster Klenie Bimolt, die za terdag na een fantastische race met 1 min. 17.8 sec., het Neder lands record op de 100 meter schoolslag (25 meterbaan) op haar naam bracht. Op 1 januari 1953 stelde de KNZB voor dit nummer een limiettijd vast van 1.18.2 en gedurende de tien jaar. die volgden, werden wel alle records op de andere nummers veel en veel scherper gesteld, maar slaagde nie- j mand erin de limiet op de 100 meter schoolslag te halen, zelfs de Europese kampioene Ada den Haan niet. Het is altyd een riskante zaak tydien. ge maakt in 25 meterbaden, te verge lijken met die van de open banen, maar het lykt niet gewaagd te stel len. dat Klenie Bimolt zich met deze prestatie by de allergrootsten op de schoolslagsprint heeft geplaatst. Zo iets opent perspectieven voor de Ne derlandse wisselslagploeg by de Olympische Spelen in Tokio De Leidse roei- en zeilvereniging Die Leythe beschikt weer over een overnaadse vier. Met enig plechtig vertoon heeft het Leidse gemeente raadslid mej. A. J. van Nienes de doop verricht met een emmer Galge water. Mej. Van Nienes nam de plaats in van wethouder C. J. Piena. die ver hinderd bleek te zyn. Wellicht was daarom de gekozen doopvloeistof nog zo vreemd niet, want met enig „gal genhumor" werd geconstateerd, dat men by Die Leythe nu nog niets weet over de toekomstige bouwplannen. Men had zo gehoopt, dat de wethou der al iets had kunnen vertellen. En ja.van mej. Van Nienes kon men eventuele krasse en hoopgevende uit spraken ten aanzien van nieuwbouw niet verwachten. Overigens heeft dat aan het feest zelf niets afgedaan en er is ondertussen met de nieuwe „Het Schie" (een oude overnaadse vier van Njord overigens) al druk geroeid. (Foto L.D./Holvast) Leiden-Aaiersfoort-Delft waarheen? Al zou dc beroemdste componist opdracht krijgen om de traditionele drie- stedenontmoeting AmersfoortDelftLeiden die zaterdag in de Prinsen- stad werd gehouden, in een stuk muziek om te zetten, dan zou er zonder enige twyfel toch een weinig harmonisch geheel uit de bus komen. Want er vielen zaterdag in Delft nogal eens enige wanklanken te beluisteren Voor de liefhebbers komen hier dan enkele van de valse, schrille fluit tonen: het uit het veld sturen van de Leidenaar Sjaak Arnoldus tijdens de rugby-achtige handbalwedstrijd AmersfoortLelden, waarby de sfeer ook niet bepaald vriendschappelyk was; het „spelen" van de topjudoka's Joop de Wolf (Leiden) en Joop Gouweleeuw (Delft) „Ik kyk echt wel uit, want wat zegt men als Gouweleeuw door een bruine band eens lekker op zUn rug getje wordt gelegd? Kijk, die jongen is internationalNee, het liefst kwam ik in dit soort ontmoetingen niet aan bodDe verbaasde en iet wat verhitte gezichten van de Delftse en Amersfoortse biljarters, omdat hun prestaties toen het er op aan kwam niet meetelden; verder staken ook de basketballers hun ontevredenheid niet onder stoelen of banken (ook zy werden na een langdradige discussie niet in de totaaltelling opgenomen). Tenslotte maakte men „al" om even voor half tien de einduitslag bekend. Zou het daarom voor de diverse Sportstichtingen niet beter zyn om of een punt acher dit soort tradities te zetten of het roer helemaal om te gooien? Temeer omdat de vertegenwoordigende ploegen dikwyls toch nooit haar topspelers en speelsters opstellen. Altyd is er immers wel een van de drie steden, die aanmerkingen heeft op en over een bepaalde tak van sport, want juist daarin bezit men niet van die .sterren" en zou men dus liever of het onderdeel geschrapt of de sterkte een paar klassen terugge bracht zien. Vooral Leiden zit dan meestal in de hoek waar de klappen vallen. Vroeger met zwemmen en waterpolo en op het ogenblik met turnen (heren) en handbal (dames) is de enthousiaste, maar zwakke Sleutelstad afvaardiging by lange na niet opgewassen tegen Amersfoort en Delft. Het dameshandbaiteain liet zaterdag overigens maar gewoon verstek gaan. De Leidse topsporten tafeltennis, korfbal en atletiek stonden wel op het programma, maar ter sterkte van afdelingsniveau Amersfoort borduurde zaterdag verder aan haar zegcreeks en werd met 20 punten eerste voor Leiden (17 pnt) en Delft met 16 punt. KLENIE BIMOLT De wedstrijden in Gent leverden vele Nederlandse overwinningen op en dat ondanks het feit, dat Enge land een officiële damesploeg had af gevaardigd. Het werd daardoor veel al een tweekamp Nederland Enge land, waarby Ada Kok op de vlin derslag In 1.11.7 won van Ann Cotte- riil, Elizabeth Long op de 400 meter vi-ye slag zegevierde over Ineke Tige- laar (4.59.6 tegen 4.59.8), Korrie Win kel de 100 en 200 meter rugslag voor haar rekening nam in 1.10.7 en 2.31.7 en Ineke Ti gelaar zich re vancheerde door de 100 meter vrije slag te winnen in 1.05.2. Het zeer verrassende gelijke spel dat Alphia tegen VCS be vocht heeft Hillegom, dat zelf met 3—0 van Wassenaar won, in staat gesteld op gelijke hoogte als de Voorburgers te komen. De spanning in de derde klasse A is hierdoor wel tot het toppunt gestegen. Spanning ook onderaan waar Lugdunum voor de zoveelste keer teleurstelde door in een slechte wedstrijd met 2—0 van DHL te verliezen. SJC redde het niet tegen Foreholtc, dat met 3—1 zege vierde, maar zo goed als uitgeschakeld is voor de titel. Lisse hield de punten thuis tegen RKAVV (2 1 In 3C won Alphen met verbazend groot verschil de moeilijke uitwedstrijd tegen Naaldwijk (14), dat in Alphen had gelijk ge speeld. Bodegraven werkte zich iets omhoog door Unio met 2—0 te verslaan. DHLLugdunum In de Lugdunum-ploeg werd het vertrouwde beeld weer getoond: een voorhoede die alles met de bal deed behalve doelpunten maken. Het Leidse team rammelde dit keer trou wens over de gehele linie. Op deze wijze voortgaande behoeft Lugdu num niet al te veel illusies te heb ben over het behoud van het derde klasserschap. Het verband was totaal zoek. Balbeheersing en spelinzicht waren slechts zelden aanwezig. DHL kwam eens niet tot groots spel, maar wist de geboden kansen beter te be nutten. De sterke wind die dwars voor het veld stond eiste te veel van de spe lers. Vooral Lugdunum had er last van. Geen behoorlijke aanval werd opgebouwd en wanneer er één kwam was de afwerking zo slecht dat er helemaal geen gevaar in school. Zo kwam Bekkering tweemaal oog in oog te staan met de Delftse goalie maar miste Jammeriyk. Een steeds gevaarlyker wordend DHL drukte Lugdunum in de verdediging. Maar ook deze vuurlinie kwam niet tot grootse daden. Tot na een half uur men elndelyk de richting vond. By een onoverzlchteiyke situatie schoot linkshalf Kar las DHL naar 1-0. De tweede helft was een kopie van de eerste. Een Lugdunum dat geen vuist kon maken en bovendien een goede afwerker miste. Met de wind mee was Lugdunum wel meer in de aanval maar 't afmakend schot ont brak. De steeds talryker wordende uitvallen van DHL eisten volledige aandacht van de Leidse defensie op. Enkele minuten voor het einde viel de beslissing. Een vloeiende aanval van DHL over links werd door Op- pelman met een prachtig schot afge rond (2-0). HillegomWassenaar Voor meer dan 3500 toeschouwers heeft Hillegom tegen het bezoekende Wassenaar niet teleurgesteld. Met 3-0 wonnen de blauwwitten waardoor zy de kans op het kampioenschap behielden. Direct van de aftrap ontwikkelde zich een aantrekkelyke stryd, met de thuisclub als de betere ploeg. Tal van keurige combinaties rolden op het Wassenaars doel af. waarin de jeug dige Klumpes zich byzonder ver- diensteiyk weerde. Toch kon ook hy niet voorkomen dat Braam in de 15de minuut met een zuiver schot de score voor zijn ploeg opende 1-0. Ook daarna was het steeds een strijd van de Hillegomse voorhoede tegen de Wassenaarse defensie, die nog al eens aan de noodrem moest trekken door een aantal hoekschoppen weg te geven. In de eerste minuut van de tweede helft had Bob de Jong al succes, toen de Wassenaarse achterhoede kenne- lyk nog over de juiste opstelling stond na te denken 2-0. Toen Snoeks tien minuten later een mooie combi natie van Braam en Bob de Jong op de juiste wijze wist af te ronden (3-0». speelde Hillegom een gewon nen wedstryd. De kans op een tegenpunt kreeg Boogaard, maar zyn uitstekende kopbal werd even fraai door doel man De Waal gestopt. Alphia—VCS 0—0 Na de grote nederlaag die Alphia vorige week by VCS te slikken kreeg mag de 0-0 aan de Heul van de Al- phlanen een uitstekende prestatie worden genoemd. Het was dan ook een geheel ander Alphia. dat de Hagenaars dit keer tegen zich kregen. Weliswaar dezelf de spelers, maar een elftal, dat met de wil de huid zo duur mogelyk te verkopen het veld betrad. Gerard Thomasse stond weer op de spil- plaats en Koopman fungeerde als de gevaarlijke aanvalsspits. Direct na het begin kwamen de oranjehemden gevaariyk in de aanval en suisden schoten van S. Bouthoorn en Daan van Wieringen net over en naast het Haagse doel. De gasten probeerden het met snelle tegenaan vallen die echter goed werden opge vangen door de Alphense defensie. Een goede kans om de score te ope nen liet Koenekoop liggen toen Geers hem de bal op een presenteerblaadje gaf. Na de rust werd VCS geruime tijd op eigen helft gedrongen en moesten de Hagenaars zich bepalen tot uitvallen die de volle aandacht vroegen van de Alphia-achterhoede, waarin vooral Idelenburg een uitste kende party speelde. Tegen het einde steeg de spanning tot grote hoogte, vooral toen de gasten kans zagen een doelpunt te scoren, dat op advies van de grensrechter van de thuisclub werd afgekeurd, omdat hij juist te voren had gevlagd toen dè bal door de rechtsbuiten van achter de zylijn in het veld was gebracht. Tegen het afkeuren van dit doelpunt dienden de bezoekers na afloop een protest in, zodat de protestcommissie ten slotte in deze het laatste woord krijgt. ForeholteSJC 3—1 Een snel duel met wisselende kan sen en veel spanning. Beide doelen ontsnapten vele malen aan door boring. SJC gaf feiteiyk onnodig het fel begeerde punt, dat er evenals ver leden week ruimschoots inzat, uit handen. Vijf minuten na de rust opende Koppe de score, waarna Weyers 8 minuten later de stand weer in evenwicht bracht. Doelman De Lange, die evenals zyn collega Van Dyk voortreffelyke dingen ge daan had, verkeek zich na 23 minu ten op een voorzet van M. van Dyk (2-1). Vier minuten voor tyd mocht W. Borst een strafschop nemen. Hy deed dat naar behoren (3-1». NaaldwijkAlphen Met een invaller voor Daan Koop man. voor wie Harry Roggeveen (zeer verdiensteiyk) meespeelde, heeft Alphen kans gezien by Naald- wyk beslag te leggen op de volle winst. Al in de achtste minuut had Rog geveen succes, toen hy juist op tyd reageerde op 'n pass van Planken en hard inschoot 0-1. Vier minuten la ter was 't Jan Ederveen die uit een voorzet van rechts het leer ineens op zyn schoen nam en onhoudbaar voor de Naaldwykse doelman hoog in het net knalde 0-2. Het was daarna alles Alphen wat de klok sloeg en het mag slechts ver wondering wekken, dat de score in de eerste helft niet hoger opliep. Dit gebeurde wel in de tweede helft. Weer was het Harry Roggeveen die met een mooi schot de voorsprong vergrootte 0-3. Een kwartier na de hervatting wist linksbuiten Hans Nielen de zaak te beklinken met een mooi diagonaal schot, waar de Naald- wyk doelman vergeefs naar dook. 0-4. Kort voor het einde was het de Naaldwyk rechtsbinnen Malesteyn die doelman Joop Troost te vlugv af was en de eer voor zijn ploeg redde (1-4). Bij Alphen deed Rienus Tui- nenburg op de midvoorplaats veel goed werk. Tydens de zaterdag in Utrecht ge houden bondsvergadering van de Nederlandse Volleybal Bond heeft het er lange tyd naar uitgezien, dat het volgend jaar de eredivisie van het toneel zou verdwynen. Een aan tal verenigingen zou de hoge kosten en de vele moeiiykheden, die het spelen in deze hoogste klasse met zich mee brengen, niet meer kunnen dragen. Na zeer langdurige discussies I kwam men echter toch nog tot over eenstemming en werd het voorstel van het bondsbestuur om de subsidie op de reiskosten voor eredivisieteams j terug te brengen tot 30 procent, aan vaard. Fen voorstel om het aantal dis- tricten van 9 op 15 te brengen, werd aangehouden. Op 2, 3 cn 4 april 1964 zal op een nog nader te bepalen plaats in Nederland de finale van de West- curopese beker voor herenteams wor den gehouden. WIELRENNEN De uitslag van de zevende compe- titierit van de Leidse Wielervereni ging Swift-Combinatie luidt: Amateurs (60 km.): 1. W. van der Berg (Leiden) 1.27.50 2. C. van der Hulst i Zoeterwoude)3. C. Plas- mey er (Leiden). Nieuwelingen (60 km): P. de Jon* (Roelofarendsveen) 1.27.10(!); 2. Akerboom (Roelofarendsveen)3. P. Nachtegeller (Leiden); 4. C. Borst Hoogmade Adspiranten (40 km.): 1. S. Brandt (Leiden) 1.00.45; 2. J. Zoetemelk (Rypwetering)3. K. Dorrepaal (Lei den); 4. B. van der Hulst (Zoeter woude); 5. D. Verboon (Leiden).

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 8