VEEL SUCCES FEYENOORD Jartklaar de koning van de shag edel-pittig-zacht Kanonnen stelling in Lissabon gebracht oude van ederland KNVB niet boos op Leo Pagano ogen [h lap en Kees Marijt luit veld gestuurd Victor Emanuel triomfeerde voor Vrolijke Frans LI I Spelers stonden met tranen in aan kant i Zilveren Molentoernooi Sportsplinters Naar Lissabon Van der Gijp speelt niet Van Looy toch in de Tour 1 maart I860 TwewJe blad no. 30990 Vierde blad no. 30950 Znrnora woti se ried roverij Koersen te Hilversum Van ocw medewerker In de Intern*! Ion ale draverij waren Victor Emanuel en MHchouka van start af foutief. De laatste was niet meer op de benen te brengen, doch Victor F.manuel aette energiek de achtervolging in en had na een ronde aansluiting en ging in hoog tempo door. Xavero, Washington en Troubadour werden wegens galop pades uitgeschakeld, maar Victor maakte geen mispas meer en Mat- thjjs Lange stuurde rijn paard naar een goede 1.25.7 rege. Een verrassing was de tweede plaats van Vrolijke Frans, die de slotaanva! van Upper Ten uitstekend afsloeg. KNVB en de KRO hebben L1jpn in Den Haag besprekin- \evoerd naar aanleiding van trichten, die in de laatste i JTlnisator Frans Hoffman, de i ..grote baas" van de Ronde 10iederland. heeft de zeer korte reidingstijd van drie maanden ildoening kunnen afsluiten: de 1 van Nederland 1963 is start- 1 IWat in het verleden vaak niet lam is nu door een bliksem- Ba tie tot stand gebracht: het Igeld en de verdere nodige gsommen zijn bij de KNWU het rennersveld bestaat niet uit het beste wat ons land kan ris> maar telt ook een aantal uit België en Duitsland "al- las Maliepaard en Ab Gelder- ■Bonlbrekeni en de wedstrijdlei- h de jury, in 1961 oorzaak van Ë»nde door onbekwaamheid, engesteld uit louter bekwa- rmannen, die stuk voor stuk boren op hun gebied reeds hoots hebben verdiend. Iis Hofman heeft geprobeerd lan het toeval over te laten en nu alleen nog maar dat de der- Ronde van Nederland, die op ■tiende in Helmond eindigt en ie dagen telt met het predikaat ligen", voor onheilen gespaard (ven in het belang van de wie- t en met het oog op de ver- ijking van zijn grote plan: een samenwerking met de Belgen Z£$ een gecombineerde ronde te Tel medewerking heeft het hem ■■liet ontbroken. Nog dinsdag- tijdens zijn eerste en enige nferentie over de tonde in iam. bereikte hem het telefo- nieuws, dat de vereniging van penners had besloten alsnog ital jongeren voor haar reke- i de ronde te laten starten. iek gebaar in de wielersport mochtend zullen dus tien van elk zes renners uit Hei- Voor de vijfdaagse rondrit door nd het startsein krijgen van leester dr. J. C. M Sweens. moeilijk om een uitgesproken ite formatie aan te wijzen, bij de samenstelling van de b is Frans Hoffman uiterst Idig te werk gegaan om grote Bverschillen" te vermijden en Idt evenzeer voor de aandui- de individuele winnaar. .lier heeft Peter Post. die er twee haakjes veel toe heeft pgen dat bijvoorbeeld de I jdige wereldkampioen op de I ok van Steenbergen een con- tekende, misschien wel de ,n e équipe achter zich. De lange 1 K'cner is er op gebrand om tweede maal zijn naam te op de erelijst van ronde- »rs. Maar in de andere ploe- 't hij geduchte concurrenten Nijdam, Jo de Roo, Jo de .Jan Janssen. Piet van Est. nthoven hij start in Hel- als winnaar van de laatste :i961) in de oranjetruin en ritmeester om maar enkele »ten te noemen. Daarnaast de Belgen Rik Luyten, Rik mbergen en de Duitser Sigi weken in de pers hebben gecircu leerd, als zou de KRO-verslag- gever Leo Pagano door de KNVB niet meer worden toegelaten bij interland voetbalwedstrijden. De delegatie van de KNVB heelt zich tijdens dit gesprek gedistan tieerd van de desbetreffende pu- blikaties in de pers. In het bestuur van de KNVB is geen besluit ge nomen, om de heer Pagano uit te sluiten van het verzorgen van voetbalreportages. Wel hebben enkele bestuurs leden kritiek geuit op de verslag geving van de heer Pagano. In de samenkomst is deze kritiek diep gaand besproken met de KRO- delegatie. Het gesprek, dat in een uiterst prettige sfeer is verlopen, heeft voor beide partijen verhelderend gewerkt. De KNVB en de KRO stelden beiden vast, dat de aanwijzing van een verslaggever voor radio en televisie een zaak is van de omroepen, zoals dat voor de schrijvende pers een zaak is van de kranten-redacties. De besprekingen werden ge voerd door de heren A. L. M. Schroder en L. Brunt van de KNVB en door de heren mr. W. Wagenaar, H. Fikkert en B. Brans van de KRO. de seriedraverij de afdringen resp gewonnen door Zahir B. die voor een verrassende Y Paula bleef en door Zoon van Hea Scott. die een klein voordeel op Z am or a had. De finale werd een dubbel suoces voor trainer Leeuwenkamp, want Z a mora (Jos Leeuwenkamp» had direct de kop en stond de ereplaats niet meer af. terwijl Zahir B «B. Leeuwenkamp met een felle eindsprint Y Paula de tweede plaats ontnam. Zoon van Hea Soott verloor door een galoppade kort voor de laatste bocht zijn kans. Bubby Six won de openingskoers vóór Brutus Stuerman. In de tweede draverij verloor Amazone Sch. in het laatste rechte eind haar leidersplaats door een fout, doch werd toch nog tweede achter een verrassende Bal- lerinc (Vóórhaar). Zeno blijkt weinig „vermogen" te hebben, want hoewel de hengst in de Leeuwerikprijs steeds het commando voerde, liet hij het in het laatste stuk weer zitten en werd vierde achter Yankee Erebus. Zilo en Young Six. Zee, nu in handen van E. de Vis ser, behaalde in de NachtegaaJprijs zijn zoveelste zege in successie. De eindspurt van X Hanover, die door een fout veel terrein had verloren, bracht hem niet vorder dan de tweede plaats vóór Xylon S. De uitslagen lulden: Merelprys, le afd.: 1. Bubby Six (P. M. Smit» (1.27.8): 3. Brutus Stuer- mann: 3. Balda. Tot.: wi. f2.30. pl. 1.10. 1.10. 1.10. cov. 460. koppel 4.fo 2de afd.: 1. Ballerlne (J. Vóórhaar) (1.30.8): 2. Amazone Sch.. 3. Aura van Zelda. Tot.: wl. f8.50. pl. 2.20. 1.50. 2.10. cov. 5.40. koppel 23.40. Lysterprys. le serie: 1. Zahir B (B. Leeuwenkamp) (1.27.6); 2 Y Paula; 3 Alhambra. Tot.: wl. f 1.90. pl. 1.40. 3.40, 2. cov. 9.70, koppel 13.60. 2de serie: 1. Zoon van Hea Scott (P. M. Smit) (1.25.9); 2. Zamora: 3. Z the Saint. Tot.: wi. f2.40. pl. 1.60. 240. 2.30. cov. 6.50, koppel 7.30. Wielewaal-pry«: 1. Victor Emanuel (M. W. M Lange) (1.25.7); 3. Vrolijke Frans: .3. Upper Ten. Tot wl. f180. pl. 1.40. 3.70. cov. 10.60. koppel 22.70. Leeuwerikprijs: 1. Yankee Erebus (J Wagenaar jr.) (1.25.8): 2. Zilo; 3. Young Six. Tot wi. f5.70. pl. 1.90. 1.60. 1.50. cov. 6 20. koppel 3.10. Nachtegaalpnjs: 1. Zee (E. de Visser) (1.23.6); 2. X Hanover; 3. Xylon S. Tot.: wl f260. pl. 1.40. 1.00. 3.10, cov. 4.70. koppel 5.50. Finale Lljsterprys: 1. Zamora (J. Leeuwenkamp) (1.27.1); 2. Zahir B: 3. Y Paula. Tot wl. f7.70. pl. 1.50. 1.60, 10.10. cov. 4. koppel 21. Totale omzet f 105.198. Leo Sebregls eindigde als tweede in de Grote Prijs van Vilvoorde, een 151 km lange rit. die een overwinning opleverde voor de Belg Louis Troon- beckx. Deze legde de afstand af in 3 uur en 55 min. Voetbal in Engeland Everton is dinsdagavond een step dichter bij het kampioenschap van de Engelse League en een plaats ln het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen gekomen door in een uitwedstrijd West-Bromwich Al bion met 40 te verslaan. Everton heeft thans een voorsprong van vijf punten op Tottenham Hotspur, dat echter twee wedstrijden minder heeft gespeeld. De beide koplopers hebben resp. nog één en drie ontmoetingen voor de boeg. AMSON MET INTERNATIONALE VOETBALCLUB EMBLEMEN iia l B Als vorsten (Van onze speciale verslaggever) Een supporter van Feyenoord, één van het legioen, heeft in één etmaal twee keer met tranen in de ogen gestaan maandag in de schatkamer van Benfica, dinsdag aan de kade van Lissabon, toen de twee schepen uit Nederland de haven binnenliepen. Daar was hij trouwens met zijn tranen niet alleen. Wij hebben een geharde jongen als Gerard Kerkum steels met de hand langs zijn ogen zien gaan en een knaap als Coen Moulijn horen zeggen: „Daar moet je toch voor vech ten". Wij zouden het zo willen formuleren: beide partijen hebben de kanonnen in stelling gebracht. SCHATKAMER De Portugezen hebben twee belang rijke wapens: de intimidatie en de schatkamer. Iedere Portugees, klein of groot, steekt als hij een Neder- ïet Post heel moeilijk maken, lander ziet lachend vijf vingers om- (Van een onzer verslaggevers" p en Kees Marijt van kampioen Noordwijk zijn gisteravond uit het gezonden. Dit gebeurde in de wedstrijd NoordwijkQuick Boys voor llveren Molentoernooi van LFC. tien minuten spelen in de tweede helft ontzegde de arbiter Map Ma tt verder meespelen. Kees Marijt bemoeide zich met de kwestie en kon koer Map mee naar de kleedkamer. I ingrijpen van het LFC-bestuur voorkwam een chaosmaar des- Ik* oordeelde de scheidsrechter het verstandiger de strijd een tiental len te onderbreken om de gemoederen geheel tot bedaren te brengen, hebben de arbiter verzocht ons mede te delen waarom hij de belde Jkn het verder meespelen ontzegd had. Het antwoord was vernietigend. Jt rapport zal komen te staan: „Wegens het opzettelijk natrappen van Kenstander" en in de tweede plaats: ..wegens handtastelijkheden te- __jer de scheidsrechter". Op de feestvreugde van Noordwijk zal dit onge- een domper zetten. Het ligt voor de hand, dat zowel Map al? Kees wit geschorst zullen worden. f Ir het incident had Quick Boys de leiding genomen. Temidden van het Iwijkse „Geen woorden maar daden"-gezang verkeek doelman Van der fieh op een door Tony den Duik genomen vrije trap 1-0 voor Boys. Noordwijk ging daarna feller spelen, met het voor Map en Kees noodlottige gevolg. Iwijk ging met negen man verder, maar de aardigheid was er af. dit resultaat heeft Quick Boys zich in de finale van het Zilveren noot geplaatst. hoog. als teken met hoeveel doelpun ten Feijenoord vanavond door Ben fica wordt verslagen. Zij zijn zo ijselijk zeker van hun zaak.... wie daarvan nog niet door de knieën gaat, wordt door een zwarte juffrouw van Benfica in de schatkamer ge bracht, waarbij de gevangenpoort in Den Haag een kinderachtig folter- kamertje vergeleken is. Grendels worden weggeschoven, een kluisdeur zwaait open en men staat in het heilige der heiligen van Benfica, temidden van duizenden en duizenden trofeeën. waaronder bekers van manshoogte, en als trotse wachters de drie Europacups, die U, stoutmoedige Hollander die denkt dit onoverwinlijke leger uit Lissabon te kunnen verslaan, koud en hoogmoe- aanstaren. Hier. in deze serene stilte, waar geen daglicht, geen geluid van buitenaf doordringt, werd het boven genoemde Rotterdamse supporter te machtig. Het legioen symbool twee schepen in de haven van Lissabon liggen, gepavoiseerd, met de Nederlandse driekleur wap perend in de wind. Zij liggen daar als een eerlijke uitdaging van „kom maar op", zoals eens de kleine scheepjes van Witte de Wit, Tromp en De Ruyter tegen een machtige armada. En hierbij heeft zich dan vandaag een luchtvloot uit Neder land gevoegd: onze armada. De supporters ryden met autobussen, taxi's en landauers ctyor Lissabon met een „geen woorden maar daden" en steken ook hun vingers omhoog: vijf voor Feijenoord. Het is een ge moedelijke zenuwenoorlog, die geen Nederlander, geen Portugees kwaad maakt. Welke Nederlander zou ook kwaad willen worden? De Golf van Biscaje is vergeten. Zij zitten met roodverbrande koppen alweer te zonnen op de terrasjes van Lissabon en Estoril en wijzen elkaar op het machtige Palacio Hotel, dat zich tussen de platanen en de bloemen- schat van dit sprookjesachtige plekje als een waar paleis verheft aan de blauwe zee. Kijk. zeggen zij. daar logeert Feijenoord.. De spelers van Feijenoord logeren daór waar eens vorsten en miljonairs binnentraden, als moderne voetbal- vorsten. In de koele deftige gangen, waar eens een Britse lord met jicht soelaas zocht voor zijn kwaal, holt nu Moulijn, want hij is te laat voor de lunchDe spelers komen terug van de training op een militair voetbalveld in de buurt. Geen last van de warmte? vragen wij aan Berg- holtz. „Het is hier heerlijk" luidt het antwoord. Veldhoen beaamt het. De jongens van Feijenoord zijn ook al verbrand. Trainer Fuchs is tevreden. ..Ja ja", zegt hij. „Kruiver speelt mee, hij is weer helemaal fit". Wij hopen vurig dat het conflict tussen de blonde Piet en zijn coach, hetwelk bij het vertrek uit Rotterdam nog aanleiding gaf tot een openhartige cri du coeur, is opgelost. Want van avond mag geen speler van Feije noord meer aan iets anders denken dan aan de wedstrijd ende over winning Benfica We zyn ook by de training van Benfica gaan kijken. Niet dat wij hier schokkend nieuws van verwacht tenWacht, wy hebben toch nog een aardig nieuwtje: iedereen van Benfica was in actie, behalve Euse- bio. Hy zat, net als Pele in Amster dam. op de tribune en keek toe. Krijgt deze zwarte parel van Mozambique ook al ster-allures ofwas het opzet en een onderdeel van de zenuwenoorlog? Vanavond zullen wij het weten. Tegen deze verfijnde folterwerk- i tuigen staat het legioen, waarvan als De Nederlandse scheidsrechter Van Leeuwen (Enschede», zal de fi nale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars leiden. Deze wedstrijd tussen Atletlco Madrid en Tottenham Hotspur zal op 15 mei in het Feijenoord-stadion in Rotter dam worden gespeeld. Van Leeuwen zal worden geassisteerd door zijn landgenoten Arkenhout (Den Haag» en Boogaerts (Dordrecht). Een wegwedstrijd voor profes sionals in Houthalen (Belg) is dins dag in een dubbele Nederlandse over winning geëindigd. Jaap Kersten en Ad Biemans werden respectievelijk eerste en tweede met een tijd van 3 uur en 5 minuten over de 165 km. Het elftal van Feijenoord, ge- j ning in Estoril op de dag voor de knipt tijdens de intensieve trai-\ grote strijd. Op de foto zien we v.l.n.r. Bouwmeester. Bergholtz. Kraag. Kruiver. Klaassens. Vijftig militairen van landmacht, luchtmacht en marine zijn vanmor gen met twee „Friendships" van de luchtmacht naar Lissabon vertrokken, om de wedstrijd BenficaFeijenoord bij te wonen. De militairen zyn af komstig uit het militaire revalidatie centrum te Doorn en uit verschillende hospitalen. Feyenoord heeft vijftig kaarten voor de wedstrijd ter be schikking gesteld. Franz Fuchs draaide er niet om heen: „Ik houd niet van geheimzin nigheid over een opstelling", vertelde de Feijenoord-trainer. terwijl hij na de training het bijveld van het na tionale stadion in de omgeving van Lissabon afliep om de douche op te zoeken. „Definitief kan ik nog niets zeggen, want ik weet nog steeds niet of Piet Kruiver helemaal van zijn griep hersteld is. Vast staat wel dat Cor van der Gyp niet zal spelen en daarom heb ik als voorhoede: Berg holtz, Bennaars, Kruiver, Bouwmees ter, Moulyn in mijn hoofd. Als er verder niets gebeurt zullen we zo spelen. De verdediging is geen pro bleem. Voor Eddy Pieters Graafland staan natuurlijk Kerkum en Veld hoen. met Kreüermaat. Kraa.v en Klaassens als middenlinie. Als er verder niets gebeurt is dat de opstel ling. De definitieve samenstelling maken we pas woensdag rond het middaguur, na de laatste training, bekend". Hoewel Feijenoord maandag direct na aankomst al getraind heeft en ook dinsdagmorgen naar het idyllische veldje vlak bij het nationale stadion is getrokken, heeft de ploeg het prachtige „Estadion da Luz", waar vanavond wordt gespeeld, nog niet gezien, laat staan er op getraind. Gisteravond mochten de Rotterdam mers. bij gratie van Benfica-direc- teur dr. Fezas Vital, een klein half uurtje van het uit graniet opgetrok ken stadion, waar Benfica xjjn thuis- wedstrijdenspeelt, gebruik maken, een groot voorrecht van signor Vital, want hij is uitermate voorzichtig op zfjn unieke grasmat. Geen wonder dus dat hy als conditie stelde dat de spelers op kousevoeten hun oefenin gen zullen moeten afwerken. WIELRENNEN Wat door vele insiders reeds was verwacht, werd dinsdag in Parijs of ficieel bevestigd: oud-wereldkam pioen Rik van Looy en zijn ploeg hebben toch toestemming gekregen om in de Ronde van Frankrijk te starten. Zoals bekend had de GBC- équipe. waarvan Rik >an Looy kop man is. zich pas kandidaat gesteld na het sluiten van de Inschrijving. Het lag echter voor de hand, dat de organisatoren alles ln het werk zou den stellen, om Van Loo.v die mo- I menteel herstellende is van een sleu- I telbeenbreuk. toch op de deelnemers- (Telefoto). I lijst te krijgen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7