kunst k<\leiöoscQQp Vlammen verwoesten pakhuis in Katwijk Hulshoff SCHADE 100.000 Brandweer bestrijdt het vuur met negen stralen Permanente Meubelexpositie form BOERHAVE CURSUS OVER WERELDGEZONDHEIDSZORG Schandalig MEI-VIERING P. V. D. A. Record voor Frans Hals! Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 2 mei 1963 Derde blad no. 30945 Door een felle uitslaande brand is vannacht ^het pakhuis van het redersbedrijf N. Parlevliet jr. te Katwijk aan Zee geheel uit gebrand. De opslagruimte bevatte een aantal koelcellen en 5000 houten vaten, die alle verloren gingen. De brandweer, die het vuur met negen stralen bestreed, wist te voorkomen dat de vlam men oversloegen naar de aangrenzende percelen. De heer Parle vliet schat de schade op ongeveer f 100.000. Hij is verzekerd. BESTUURSLID BELEDIGD? Het ging er op 22 november j.l. ru moerig toe in een vergadering van de afdeling Leiden van de Ned. Bond van Pension- en Kamerverhuurders en als uitvloeisel daarvan, had zich een lid van deze afdeling voor de Haagse politierechter te verantwoor den terzake van smaad. Tijdens de vergadering zou n.l. ten aanzien van een bestuurslid weinig vleiende opmerkingen zijn gemaakt. Verdachte ontkende zich daaraan te hebben schuldig gemaakt. Als getuigen werden enkele be stuursleden en ter vergadering aan wezig geweest zijnde leden gehoord, doch dit bracht niet voldoende dui delijkheid in de zaak. Om die reden besloot de rechter I de zaak aan te houden tot 19 juni, teneinde de beschikking te verkrijgen over de notulen en nog enkele andere gegevens omtrent het verloop van de vergadering. Bronzen ezels" Vestzaktheater' voor Utrecht 1 A top Vraag ome gratis j interieurcatalogus ty Interieur Bouwers Spui 56 -'s-Gravenhage -Tel, 070-182 340 Ter herinnering aan de naam van de destijds bekende Ezelsdijk in Utrecht zullen B. en W. van de Dom stad als monument een bronzen groep ezels plaatsen in het uitbrei dingsplan Tuindorp-Oost. Aan de beeldhouwer prof. F. Carasso is ver zocht een schetsontwerp te maken. .Met de plaatsing van het monument zal overigens nog enkele jaren moe ten worden gewacht, totdat de rea- i lisering van het uitbreidingsplan vol- doende is gevorderd. I De in 1899 in Carignano (Italië) geboren kunstenaar Carasso woont nu in Amsterdam. Hij is hoogleraar I aan de Jan van Eyckacademie in Maastricht en maakte o.a. de figuur van Prometheus in het Amsterdam se stadion, de zonnewijzer met beel den voor de Philipsschouwburg in Eindhoven, het Jan van Rooij- mo nument in Sprang-Kapelle en het nationale monument voor de koop vaardij in Rotterdam. gaat spreiden .Vestzak- theater*', die onder artistieke leiding van Wim Burkunk, gedurende 2 jaar uitsluitend het eigen theater in Am sterdam bespeelde, zal zich in het aj. seizoen tevens gaan toeleggen voorstellingen buiten Amsterdam. Het „Vestzaktheater", gespeciali seerd in het spelen voor kleine groe peringen, zal zich vooral toeleggen op voorstellingen voor de kleinere kunstkringen, scholen en verenigin gen op dde plaatsen waar de accom modatie het optreden van de grotere gezelschappen niet of moeilijk moge lijk maakt. Op het repertoire 19631964 staan o.a. „In Paradisum" en „Het archief" van Wim Burkunk, „De ratten" van Virtudes Luque, „Identificatie" van Arthur Ademov en twee commedia dell-arte stukken: „Het contract" en „Variaties op een oud thema". een gezonde smakelijke af- I! wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM De brandweer kreeg gisteravond omstreeks kwart over elf de eerste meldLng. Men rukte onmiddellijk met groot materieel uit naar het Prins Hendrikkanaal. Het oude pakhuis, dat bovendien vopr een gedeelte van hout was, brandde toen ai ais een fakkel. De ramen sprongen uit de gevel en de verdiepingen stortten een voor een in. De brandweer was het vuur spoe dig meester, maar de nablussings- De Katwijkse brandweer was spoedig ter plaatse om de uit slaande brand te bedwingen. (Foto: L.D./J. V. Duyn, Katwijk/Zee) werkzaamheden kostten zoveel tijd, dat men pas vanmorgen omstreeks zes uur kon inrukken. De oorzaak van de brand is hoogstwaarschijnlijk kortsluiting. Geopend door prof. Muntendam j In de grote collegezaal van het F.v- |siologisch Laboratorium van de Leid se Universiteit werd hedenochtend dc jaarlijkse Boerhaave-cursus geo pend. Dit jaar is. de cursus gewijd |aan verschillende aspecten van de i wereldgezondheidszorg, j De Boerhaavecursussen beogen de 1 afgestudeerde medici op de hoogte te houden van de ontwikkelingen in de j medische wetenschap, j Nadat de directeur van het Acade misch Ziekenhuis de heer M. W. j Jongsma de cursisten welkom had ge- I heten, werd de cursus geopend door prof. dr. P. Muntendam, directeur- generaal van de Volksgezondheid van het Ministerie van Sociale Zaken en Volkgezondheid, tevens buitengewoon hoogleraar te Leiden. Prof. Munten dam wees er op, dat deze voordrach tenreeks terecht in Leiden wordt ge houden, aangezien Leiden met een vooruitziende blik indertijd de eerste leerstoel ter wereld voor de studie var. de wereldgezondheidszorg in het leven riep. Het besluit daartoe was in overeenstemming met de statuten Bonaventura Lyceum won voetbaltoernooi In het verslag van de schoolvoet- I balwedstrijd in onze editie van giste ren staat abusievelijk vermeld dat het Christelijke Lyceum na het nemen van strafschoppen winnaar werd van het toernooi bij de senioren. Niet het Christelijk Lyceum doch het Bona ventura Lyceum nam de penalties beter en werd dus eerste! Blijno f2100.voor Prinses Beotrixfonds De zaterdag alhier gehouden straat collecte t.b.v. het Prinses Beatrix- fonds heeft een bedrag van bijna f2100,- opgebracht. van de Wereldgezondheidsorgani- i satie, waarin gesteld wordt dat de ge- i zondheid van alle volkeren voorwaar- j de is voor vrede en welvaart, en dat I het verbreiden van de medische we- tenschap van essentieel belang is voor het brengen van alle volken op I zo hoog mogelijk gezondheidspeil. i Prof. Muntendam zei steeds weer tijdens de traditioneel in mei gehou den vergaderingen van de Wereldge- j zondheids Organisatie onder de in- druk te zijn gekomen van de noden, het gebrek aan medische werkers, het ontbreken van technisch-hygië nische voorzieningen, de afschuwelij ke ziekten, honger en gebrek in een groot deel van de wereld. Op vele plaatsen is daardoor bv de kinder sterfte honderd maal zo hoog als de cijfers in ons land waar wy dikwijls trots op zijn. Nationaal gezien is de- j ze trots gerechtvaardigd, maar ge- j zondheid is niet een nationale maar een mondiale zaak en dan is er veel i minder reden tot trots. De Nederlandse regering is zich daar zeer wel van bewust, evengoed als van het feit, dat hulp niet alleen omvat het uitzenden van deskundi gen, maar evenzeer de ontplooiing van het wetenschappelijk onderzoek en het opleiden van anderen, die daarom vragen. Op grond daarvan werd ook de Leidse leerstoel in de wereldgezondheidszorg ingesteld. Na de openingsrede werd de eerste voordracht gehouden door de Leidse hoogleraar in de wereldgezondheids zorg prof. di*. J. H. de Haas, die de gezondheidsproblemen in wereldver- band behandelde. Vandaag en mor gen worden dertien voordrachten ge houden, niet alleen door Nederlandse deskundigen, doch tevens door bui tenlanders, onder wie de Russische medicus Joeri P. Lissitsin, die mor gen spreekt over de openbare ge zondheidszorg in Rusland. Tevens worden enige WHO-films vertoond. PrixFormentor voor Cézannesuit Louvre Jorge Seiupruu De „Prix Formentor 1963 groot 10.000 dollar, is ditmaal gewonnen door de Franse auteur Jorge Sem- prun met zijn boek „Le grand voya ge", een roman over het verzet en de concentratiekampen. Advertentie Lezers schrijven Koninginnedag Een vrije dag. Stralend weer, dus voor vele scho lieren een feest nu de schoolwedstrij- den te kunnen spelen. Honderden jongens trokken naar de velden aan de Haarlemmer Trekvaart en leefden zich uit in hun sportgenoegens en streden heftig voor de eer van hun school. Maar bij de ingang van het Lugdunumcomplex werden ze in de middaguren verrast door ernstige misdragingen van jeugdige bewoners en bewoonsters van het nabijgelegen woonwagenkamp. Vriendelijke verzoeken om zich fatsoenlijk te gedragen of zich te ver wijderen werden in de wind geslagen. De leiders van de wedstrijden en van Lugdunum stonden machteloos. De politie moest worden geroepen voor de ergernisgevers weg te werken. Het wordt daar rond het Woonwagen kamp een droevige situatie, vooral omdat daar veel sportjeugd zijn vrije tijd doorbrengt. Commissie voor Schoolvoetbal K.N.V.B., afd. Leiden Het,.schone" Leiden (III) Klachten heb ik niet. Ideeën wel. Mijn ideeën zijn:' a. Enige malen per jaar ware pro paganda maken voor een schone stad, waarvoor gebruik te maken van pers, radio, film en televisie. b. Geven van gelegenheid tot het brengen van een bezoek aan de Rei- ningingsdienst. c. Maken van een soepeler regeling voor het ophalen van grof huisvuil, zodat niemand er zich op kan be roepen dat hij met dat vuil geen raad weet. d. Indien een soepeler regeling, be doeld sub c, niet mogelijk is, dan trachten ter zake, zulks tegen over een te komen tarief, een regeling te treffen met hen die van het aan de Officiële publikatie VERKEEK Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente in zijn ver gadering van 22 april 1963 heeft be sloten. de bij besluit van 19 december 1955 voor de Gansoordbrug en de Wa- tersteeg vastgestelde geslotenverkla ringen voor het verkeer met alle voer tuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting Hogewoerd. alsmede voor voer tuigen. welke met inbegrip van de lading een lengte van 5,50 m te boven gaan, het trekdier, de disselboom, of het lamoen niet medegerekend, in de richting Nieuwe Rijn, in te trekken. Afschriften van dit besluit zijn ver zonden aan de Hoofdingenieur-Direc teur van de Rijkswaterstaat in Zuid- Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen ver nigingen, behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde van Zuid-Hol land. huizen ophalen van lompen een be roep maken. e. Het inrichten van enige over de stad verspreide bewaarplaatsen voor het brengen van kleine hoeveel heden afvalstoffen, welke niet kun nen worden gerekend te behoren tot klein- en grof huisvuil. f. ter vervanging van de kleine aan lantaarnpalen bevestigde vuilnisbak jes. het aanbrengen, zo nodig in de trottoirs, van grotere bakken, naar vooraf beproefd model, doch zodanig ingericht dat het ingeworpen vuil niet zichtbaar is. g. Het opstellen van een plan voor het wijksgewijze reinigen van stra ten, met verbod tot het gedurende de tijd van schoonmaken parkeren van auto's in de wijk en wel omdat de chauffeurs van de veeg- en zuig- machines hun taak tengevolge van de geparkeerde auto's niet naar be horen kunnen verrichten. h. Instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid tot het doen vervaardigen van kleine doelmatige reinigingsmachines, die lopende kun nen worden bestuurd. i. Instellen van een onderzoek naai de mogelijkheid minder zand te ge bruiken ter bestrijding van gladde straten en tevens naar de mogelijk heid zand met een stof te verbinden waardoor verstuiving wordt tegen gewerkt en wel omdat het zand, on middellijk na het strooien voor het grootste gedeelte naar de zijkanten der straten, en verder, wordt ver stoven. j. Eigenaren van honden verzoeken de trottoirs door hun honden niet te doen verontreinigen, k. Aan de Reinigingsdienst verbinden van een of meer controleurs voor waken tegen verontreiniging. 1. Samenwerking met andere ge meenten waar blijkt dat alleen door samenwerking nodig geoordeelde maatregelen kunnen worden ver wezenlijkt. Voor opname bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, X. Baldadigheid of „politiek"? De verkiezingstijd is weer in volle gang. Het is reeds een paar maanden merkbaar bij radio- en t.v.-uitzen dingen. In Leiden en overal elders in het land staan weer de bekende bor den met al hun overbekende leuzen en geven aan deze democratische strijd als altijd weer de nodige sfeer en fleur. Helaas echter niet voor iedereen!. Evenals vorig jaar toen ik even eens over de vermissing van enkele PSP-borden in deze krant mocht schrijven, noodzaakt mij dit misse lijke gedrag van ondemocratische en of baldadige lieden weer naar de pen te grijpen om de nodige aandacht hiervoor te verkrijgen. Van de PSP- borden zijn er op dit moment reeds vier verdwenen n.l. 2 borden, die op de Vijfmeibrug hebben gestaan, één bord van de brug Hoge Rijndijk en één bord van de brug bij de Kraaier- Kerkelijk Leven Paus voorgedragen voor Nobelprijs De juridische faculteit van de uni versiteit van Sao Paulo in Brazilië heeft Paus Johannes voorgedragen voor de nobelprijs 1963 voor de vrede. De voordracht is op een plechtige zit ting in de universiteitsaula overhan digd aan de Noorse consul in Sao Paulo. De bijzondere aanleiding voor dit initiatief is het verschijnen van de encycliek „Pacem in Terris", die in de Braziliaanse pers buitengewoon grote weerklank heeft gevonden. Geen bisschoppen naar Berlijn De bisschoppen van achter het ijzeren gordijn, met name de bis schoppen van Polen en Oost-Duits- land, hebben van hun regeringen geen toestemming gekregen zondag de inzegening in de Regina Marty- rum-gedachteniskerk te Berlijn bij te wonen. De kerk. welke is opgericht ter na gedachtenis aan de nazislachtoffers en die vlak bij het vernietigingskamp Ploetzensee staat, zal door kardinaal Döpfner, aartsbisschop van München, worden geconsacreerd. NED. HERV. KERK Beroepen te 't Harde B. Haverkamp te Blauwkapel te Amersfoort (vac dr. A. Steenbeek) (toez.) J. C. van Hunnlk te Renkum. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen (vac. D. H. Borgers) W. Struys te Vriezenveen te Wljckel J. A. C. Rullmann, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Scha- rendijke H. Scholing te Culemborg naar Ezinge L. Weerman te Halle (Gld.). Bedankt voor Oost en West Souburg en voor Schiplulden J. C. van Egmond te Tholen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Tweetal te Leiden J. van der Haar te Emmen en J. M. Zinkstok te Mep- pel. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Huizen (N.-H.) C. van der Weele te Ermelo-Putten, die bedankte voor Rotterdam-Kralin gen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tholen P. Blok te Dirks- land. Bedankt voor Middelharnis W. C. J. Bosschaart te Slikkerveer. Maatschappij hervormen, volken en rassen bevrijden, vrede dienen Onder dc leus „Maatschappij hervormen, volken en rassen bevrijden, dc vrede dienen" heeft de Federatie van de P.v.d.A. in Leiden gisteren opge wekt het 1 Mei-feest gevierd. Men kwam daartoe drie maal in de grote Burchtzaal bijeen. *s Ochtends werd begonnen met een familiebijeenkomst. Mevr. T. v. d. Marei—v. d. Meer uit Woerden wees op de voor dit Meifeest gekozen leuze en vroeg met name aandacht voor de hulp in de ontwikkelingslanden. Be strijden van honger, zo zei zij, is niet alleen een bewijs van menselijkheid, doch meer nog een bijdrage tot de wereldvrede. Enkele leden van de to neelvereniging D.O.S. verzorgden deze ochtend een voortreffelijke op voering van Herman Heyermans „In de Jongejan". In de middaguren deelde ook de jeugd in groten getale bijeen in deze 1 Mei-viering. Het gezelschap N.I.B. zette een poppencircus op de planken, waarmede de jongens en meisjes zich kostelijk amuseerden. 's Avonds vonden velen zich weder om in „Den Burcht" terug, nu om te luisteren naar de Mei-rede, welke ditmaal werd uitgesproken door het Eerste Kamerlid, de Leidse hoog leraar, prof. dl*. I. Samkalden. Na een inleidend woord van de federatie voorzitter, de heer W. G. den Dubbel den. wees prof. dr. Samkalden er op. dat het Mei-feest in de loop der jaren van karakter is veranderd. Het de monstratieve element is uit deze vie ring verdwenen. Dit is niet geschied omdat de welvaart de solidariteit overbodig heeft gemaakt, doch er zijn thans andere middelen mede door de uitbreiding van de techniek om deze solidariteit te tonen. Een solida riteit. welke vooral ook gericht dient te zijn op de ontwikkelingslanden. Gelukkig is er in internationaal ver band thans een groeiende samenwer king. Een contact, dat ook van groot belang is om de kernbewapening te beperken. Spreker die pleitte voor een roya lere hulpverlening aan de ontwikke lingslanden. zeide verder dat het stel ling nemen tegen de apartheidspoli tiek „de rassendiscriminatie in Zuid-Afrika gaat ook ons aan" een wezenlijk onderdeel ls van de Wes terse sociaal-democratische politiek. Voorts wees prof. dr. Samkalden, dat een rechtvaardige verdeling van de welvaart moet plaats vinden, dat er meer woningwetwoningen moeten worden gebouwd en dat bij grote on dernemingen spreker noemde met name het verzekeringsbedrijf, dat met grote kapitalen werkt de de mocratisering van binnenuit moet geschieden. Een cabaret en een gezellig samen zijn o.l.v. dansleraar C. van Leeuwen besloten deze Leidse Mei-viering. De heer Den Dubbelden deelde deze avond nog mede. dat de propa- ganda-samenkomst, welke a.s. woens dag wordt gehouden (spreker drs. D. Roemers), met het oog op de uitzen ding van de voetbalwedstrijd Benfica Feijenoord tijdig zal eindigen. in Amerika? Het FBI heeft b(j een Amerikaan se kunstschilder, de 39-jarige Harry Jackson, vier schetsen van Paul Ce zanne in beslag genomen die afkom stig zouden zijn uit het Louvre in Parijs. De kunstschilder heeft ze naar zijn zeggen in september 1954 van een man in het C'ézanne-mu- seum te Aix-en-Provence gekocht. Volgens deze man had C'ézanne de pentekeningen aan zijn vader gege ven. De aandacht werd in november jl. op de tekeningen gevestigd toen Jackson drie ervan wilde verkopen. Hij ging ermee naar een kunsthisto ricus. die contact opnam met het Louvre. Daar ontdekte men. dat de betrokken schetsen uit een map wer den vermist waarna men de Ameri kaanse minister van Justitie om teruggave verzocht. Jackson is het echter met deze gang van zaken niet eens. Hij be toogt. dat het slachtoffer van een diefstal volgens de Franse wet geen rechten meer kan doen gelden op gestolen goederen als de diefstal niet binnen drie jaar wordt aangegeven. Onder de Amerikaanse wet is deze termijn vijf jaar. Beide tijdslimieten zijn overschreden, aldus Jackson, en daarom ben ik de wettige eigenaar van de tekeningen. Jackson heeft tenslotte tegenover de federale recherche verklaard, dat het nooit b(j hem opgekomen is dat de tekeningen aan een ander konden j toebehoren of dat zU zoveel waarde i zouden kunnen hebben. Eugene Ormandy met Res.-Orkest De beroemde dirigent zal in mei en juni in Europa als gastdirigent niet minder dan zeven orkesten lei den. Sinds 1957 stond hij niet meer voor een Europees orkest. Ormandy begint op 23 mei te Kopenhagen, waarna hij orkesten zal leiden in Londen. Hamburg, Wenen, nogmaals in Londen en in Zürich. Op 22 juni sluit hij zijn tournée af met een con cert door het Residentie- Orkest. Edith Piaf aan beterende hand De Franse zangeres Edith Piaf, die op 10 april wederom in een zieken huis te Parijs werd opgenomen, dit maal met bronchiale klachten, is aan de beterende hand. De zangeres, die in de afgelopen vier jaar verscheide ne grote operaties moest ondergaan, zal waarschijnlijk over twee weken het ziekenhuis kunnen verlaten. fa. GEBB. TEN HOEVE DEN HAAG Op een kunstveiling in New York heeft het bekende werk van Frans Hals ..De vrolijke luitspeler" 600.000 dollar opgebracht. Men meent, dat dit een record-bedrag is voor een schilderij van deze Nederlandse schilder uit de 17de eeuw. Het doek maakte deel uit van de collectie van wijlen Oscar Cin- tasdie van 1932 tot 1934 ambas sadeur van Cuba m de VS is ge weest. Hij heeft zijn collectie na gelaten aan een stichting voor steun aan de kunst en kunste naars van Cubaanse afkomst. Het schilderij is gekocht door een Engelse vertegenwoordiger van een niet-genoemde particu liere verzamelaar. Toonkuiistenaars- bond int N.V.V.? Zeer waarschijnlijk zal het NVV op korte termijn het besluit nemen de Nederlandse Toonkunstenaarsbond uit te stoten en een nieuwe organi satie musici op te richten. Dit bete kent dat de huidge Toonkunstenaars- bond zal scheuren. Het N.V.V.-besluit is een gevolg van de ruzie in de bond, die uit mondde in het afzetten van het hoofdbestuur en het kiezen van een nieuw presidium onder leiding van de Rotterdammer Schweitzer en met de omstreden secretaris van het oude bestuur, de heer Ferrares. als nieuwe secretaris. Met 824 tegen 806 stemmen ver wierp de ledenvergadering van de bond een motie, waarin het onder- handelingsbeleid van het op dat mo ment in functie zijnde hoofdbestuur werd goedgekeurd en de rebellie van secretaris Ferrares werd bestraft met ontslag. De heer Ferrares achtte het onjuist, op 8 februari de tv-staking van musici-losse medewerkers op te heffen, vóórdat de eisen van de bond waren ingewilligd. De meerderheid van bestuur, onder leiding van de toenmalige voorzitter Meijer, schorste de staking op verzoek van de Stich ting van de Arbeid, die bemiddelde tussen omroepen en musici. De heer Ferrares liep toen uit de onderhan delingsdelegatie weg. Het dagelijks bestuur van het NVV staat achter de groep-Meijer. mede omdat de resultaten van zijn onder handelingen de gestelde eisen heb ben overtroffen. Het ziet in de heer Ferrares een wilde figuur, die moei lijk is te handhaven. STUDENTEN WONNEN PRIJS IN NANCY De Wageningse Toneelvereniging „De zingende tractor", onderafdeling van de katholieke studenten vereni ging St.-Franciscus Xaverius. heeft in Nancy tijdens een internationaal studententoneel festival de eerste prijs gewonnen met de opvoering van „Les victimes de devoir" van Eugène Ionesco. Regisseur was Ad Hoofj- kaas. Aan het studentenfestival namen deel een vijftal Franse studenten toneelverenigingen en Turkse, Poolse. Zweedse, Duitse en Belgische toneel clubs. De bouwstijl plaatst ons te genwoordig voor merkwaardige verrassingen. In Birmingham werd dit ..plastichuis'' getoond, een bouwwerk dat twee verdie pingen telt. opgebouwd uit plas tic elementen, al of niet met deu ren of raampjes en enkele hoek stukken. die ook al weer in standaarduitvoering gegoten zijn. Mooi is het stellig niet. maar wel praktisch en vlug te construeren. De elementen zijn opgebouwd uit drie lagen: Polyester hars. Fiberglas met daartussen een soort plasticscherm voor de iso latie. straat. Bij de vorige verkiezingen misten wij drie borden. Als dit baldadigheid is, waarom moeten het dan speciaal de PSP- borden ontgelden? Of hebben de andere partijen hier ook zo'n last van? En als het geen baldadigheid is, wat is het dan wel? Hoogachtend, E. R. Frans. Ledenvergadering van Brunliilde De damesgymnastiekvereniging Brunhilde hield voor de 53ste maal haar jaarlijkse ledenvergadering, die wederom door een groot aantal leden werd bezocht. In haar openingswoord memoreerde de presidente de vele activiteiten in het afgelopen vergni^ingsjaar. Het jaarverslag van de secretaresse toon de een lange rij van wedstrijden waarmede Brunhilde's naam hoog werd gehouden. De Penningmeesteresse verraste de vergadering met een ruim batig saldo. Als dank voor het vele werk en de buitengewone wijze waarop zij de Brunhilde-financiën gedurende de af gelopen 10 jaar heeft beheerd, werd de penningmeesteresse, mevr. Kest, benoemd tot Lid van Verdienste. Voor het komende jaar zal het be- stuur worden gevormd door de dames Mansveld-Dieben, presidente. G. de Groot, vice-pres. en 2de secretaresse. Sloos, secretaresse Kest. penning- j meesteresse, Nieboer 2de penning- j meesteresse Hardemen en van der Wilk. Wederom uitstel zaak A.Z. De Haagse Rechtbank heeft nader besloten de verdere behandeling van j de strafzaak tegen de verdachte van j de inbraak in het Academisch Zie- j kenhuis aan te houden tot maan- i dag 13 mei des morgens half tien. J

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5