Koninklijk duizenden voor eremetaal Nederlanders LLTC en NSV behalen een zege; Roomburg nog niet goed op slag Jean Stablinsky slaat in Brussel zijn slag Helder toont zich de „primus inter pares r> Kardinaal Grootkruis O. ISassau Commandeur Ridder Orde Ned. Leeuw Officier Orde O ranje Nassa u Ridder Orde Oranje Nassau TERLENKA* PAKJES Jour de Java die door het ang passeert Rafer Johnson Opgericht 1 maart 1860 Maandag 29 april 1963 Derde blad no. 30943 Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana zijn weer duizenden Nederlanders begiftigd met een koninklijke on derscheiding. Zestien pagina's telt de Staatscourant van vandaag, waarin geridderden worden genoemd. De hoogste onderscheiding viel ditmaal ten deel aan B. kardinaal Alfrink. aartsbisschop van Utrecht, die bij bevordering werd be noemd tot Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau. Hieronder volgt een greep uit de vele honderden onderscheidingen, die verder werden toegekend. Benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mattos, ambas sadeur in Brussel (bij bevordering); mr. J. C. Tenkink, secretaris-gene raal van het ministerie van Justitie (bij bevordering); mr. H. R. de Zaaijer, procureur-generaal in Am sterdam; jhr. mr. J. H. Loudon, di recteur-generaal van de N.V. Kon. Ned. Petroleum Maatschappij in Lon den. Benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: L. A M. Lichtveld, gevolmachtigd minister bij de ambassade in Wash ington; mr. C. W. A. baron van Haersolte, ambassadeur in Lima; dr. K. E. van der Mandele, ambassadeur in Kopenhagen; F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Ansembourg, ambassadeur bij de Heilige Stoel; mr. A. H. M. H. Receveur procureur- generaal in Den Bosch; 'mr. A. C. N. P. Ruys, president van het Amster damse Gerechtshof; mr. J. G. L. Reuder, president van de Rotter damse rechtbank; mr. W. Schenk, president van de Zwolse rechtbank; mr. M. H. Gelinck, officier van Justitie in Leeuwarden; mr. G. F. Haase, kantonrechter in Am sterdam; mgr. dr. J. A. E. van Do- dewaard, bisschop van Haarlem; ds. P. G. van den Hooff, preases van de Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk; D. de Loor, lid van de Eerste Kamer, burgemeester van Delft; mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer J. Blom, lid van de Tweede Kamer; mej. A. H. Nolte, lid van de Tweede Kamer; drs. H. Pe- schar, lid van de Tweede Kamer; drs. D. Roemers, lid van de Tweede Kamer: mr. W. baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Maas tricht; mr. R. van den Bergh. wet houder van Amsterdam; mr. G. van 't Huil. oud-wethouder van Amster dam; H. van Galen Last. gedepu teerde van Utrecht; mej. mr. J. Zee- lenberg, wethouder van Rotterdam en lid van de Eerste Kamer. D. W. Dettmeijer, oud-wethouder van Den Haae ir. R. C. A. F. J. van Lissa Nessel, oud-wethouder van Den Haag: mr. J. Schreuder, secretaris van de Ned. Bank N.V.; mr. P. ten Cate, president van de Bijbank-Rot terdam van de Ned. Bank; H. W. A. van den Wall Bake, president van de Ned. Handel-Maatschappij N.V.; lui tenant-generaal J. P. L. Agasi van de infanterie; brigade-generaal W. D. H. Eekhout van de infanterie: ge nera al-majoor C. J. J. Stoorvoael van de genie: generaal-majoor (tijd. lt.- generaal) H. A. Maurenbrecher van de Kon. Luchtmacht: vice-admiraal mr. A. N. baron de Vos van Steen- wijk; schout-bij-nacht M. J. Vos: schout-bü-nacht van administratie C. P. van den Berg: mr. J. Vink. Den Haag. directeur van het Bureau van de Rijksdienst voor het Nationale Plan; ir. K. Monhemius. Den Haag, oud-hoofdingenieur-directeur Rijks waterstaat; ir. A. F. Spruyt, Leeu worden, hoofdingenieur-direct. Rijks waterstaat: ir. A. Wiebes, Den Haag. hoofdingenieur-directeur Rijkswater staat: ir. J. M. de Vos, Haarlem, hoofdingenieur-directeur P.T.T.; W. L. de Vries, Den Haag. directeur-ge neraal van scheepvaart; W. Bruyn- zeel. lid raad van beheer Bruynzeel Fabrieken. Zaandam: prof. dr. F. L. v. Muiswinkel, Huizen (N.-H.)L. P. M. H. Lhoëst. Maarssen. voorzitter raad van bestuur Kon. Ned. Papier fabriek N.V.ir. A. Hellemans. hoofd directeur Staatsmijnen: mr. J. C. van Alphen de Veer. directeur-generaal van Handel en Nijverheid; ir. J. M. op den Orth. lid Octrooiraadprof. dr. L. F. de Beaufort, Leusden, voor zitter van het College voor de Vis serij: J. M. van den Born. Den Haag. directeur Veeartsenij kundige Dienst; ir. K. Rienks, Leeuwarden, hoofdin genieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Friesland: ir. G. J. de Borst. Bloemendaal, hoofdinge nieur-directeur van de Provinciale Waterstaat, van Noord-Holland: C. Kolff. Rotterdam: prof. dr. E. J. Diiksterhuis te Bilthoven, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; prof dr. Ph. Kuenen. hoogleraar aan de Rijksuniverstieit, te Groningen; prof. ir. C. M. van Wijngaarden, oud hoogleraar aan de Technische Hoge school te Delft: prof. dr. I. Boerema, hoogleraar aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; prof. mr. P. Verdam, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, te Amsterdam; prof. dr. H. G. J. Wiiers, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen: mr. H. Hardenberg. algemeen Rijks archivaris te 's-Gravenhage: S. Vestdijk, letterkundige te Doorn. Benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau: Mr. F. Haverschmidt, president van het Hof van Justitie in Suriname; mr. R. W. A. Thurkow directeur van Binnenlandse Zaken; H. A. Hoogen- doom, ambassaderaad voor pers en culturele zaken in Canberra; jhr. L. Quarles van Ufford, ambassadeur in Abodjan, Ivoorkust; T. J. Canter Visscher, dirigerend officier der Rijks politie eerste klas, chef van de staf van de algemene inspectie van de Rijkspolitie in Den Haag; mr. A. F. H. Jansen, Arnhem, voormalig voor zitter BOVAG (bevorderd); H. G Blijdenstein. directeur textielfabriek Blijdestein-Willink N.V.. Enschede; N. H. van Heek, directeur Kon. Tex tielfabrieken gebr. Van Heek N.V., Enschede; ir. R. Levison, directeur N.V. Onderzoekingsinstituut Research A.K.U., Arnhem; L. Asscher, direc teur van Asscher's Diamant Maat schappij N.V., Amsterdam; ir. H. C. van Meerten, Hilversum, directeur Kon Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker N.V.: J. van Meerwijk, Amstelveen, algemeen directeur Remington Rand N.V.mr. W. H. Vroom, directeur Vroom en Dreesmann Amsterdam N.V.; C. Wijnand, Naarden, directeur Cultuurbank Amsterdam; ir. M. C. Pannevis. directeur Van der Giessen- Noord N.V., Krimpen a. d. IJssel; drs. P. C. W. M. Bogaers, Laren, direc teur Wetenschappelijk Advies Bureau van de K.A.B.; J. Brandsma, Den Haag, secretaris Produktschap gra nen, zaden, peulvruchten: J. Breunis, Den Haag. hoofd afd. voorlichting ministerie Landbouw en Visserij; ir. M. A. M. van Erp, Amstelveen, in specteur der visserijen; jhr. P. R. Feith, Rotterdam, president-directeur Heinekens Bierbrouwerij; H. H. Gar- relds, Bilthoven, voorzitter Produkt schap pluimvee en eieren; dr. J. G. ten Houten, Wageningen. directeur Instituut voor Plantenziektenkundig Onderzoek; F. J. C. B. Jansen. Bre da, directeur N.V. Hero Conserven- fabriek; mr. E. Kuylman. Den Haag. algemeen secretaris Kon. Ned. Land- bouwcomité: C. J. Mooi en bergh. Bloemendaal, lid hoofdbestuur van Ned. Cacao- en Cacaoprodukten Ver eniging; drs. A. R. van Nes. Den Haag, directeur Binnenlandse Land- bouwaangelegenhedendr. ir. F. W. G. Pijls, Wageningen. directeur van de Stichting voor Bodemkartering pater, drs. B. H. A. Pillen, Doorn, directeur ontwikkelingscentrale van de K.A.B.; C. M. Swiebel, Den Haag. algemeen secretaris Sociale Verzeke ringsraad; A. Willemse, Utrecht, di recteur-generaal recteur Bedrijfsvereniging voor De tailhandel en Ambachten; drs. J. P. van Cam pen. Den Haag, directeur van de Kath. Centr. Emigratie Stich ting; drs. A. J. van Bavel, Rijswijk, directeur Loontechnische en Loon- controledienst; dr. J. Vixseboxse. ge volmachtigd minister aan de ambas sade in Moskou; jhr. mr. D. van Eysinga, consul-generaal in Kaap stad; dr. W. F. Noordhoek Hegt, ge neeskundig adviseur van de Pen sioenraad en Buitengewone Pen sioenraad, Den Haag; ds. H. J. Diek- hof, legerpredikant in vaste dienst, in rang gelijkgesteld met luitenant- kolonel: prof. dr. ir. A. van der Neut, Heemstede, adviseur van het bestuur van de Stichting Nationaal Lucht en Ruimtevaartlaboratorium; P. Bolt. Groningen, geneesheer-directeur van het Alg. Provinciaal-, Stads- en Aca demisch Ziekenhuis, tevens bestuurs lid Rode Kruis; ir. D. van Zuilen, Den Haag, directeur van het Insti tuut voor Gezondheidstechniek TNO; R. Smit, Nootdorp, secretaris-gene raal van de Bond van Prot.-Chr. Ver enigingen voor Wijkverpleging in Ne derland ..Het Oranje-Groene Kruis"; dr. J. M. van Veen te Driebergen, directeur van de Stichting Kerk en Wereld: C. Ras te 's-Gravenhage, inspecteur voor de lichmelijke opvoe ding en sport bij het ministerie van O.. K. en W.; prof. dr. C. G. Egeler, te Hilversum, leider van de Nepal-, Hymalaya- en andere expedities; mr. J. J van Wessem. notaris in Sittard: ds. S. Coolsma, Ned. her. predikant in Sittard; ds. G. van Veldhuizen, Ned. Herv. predikant, Rotterdam; dr. mr. G. D. Boerlage, Amsterdam, oud-secr. Ned. Protestantenbond. Benoemd tot Ridder In de Orde van Oranje-Nassau: J. Fahrenfort, hoofdredacteur van de „De Financiële Koerier" in Am- cretaris van de Bond van Ned. Foto- detailhandelaren in Den Haag; K. J. Nieukerke, Den Haag, voorzitter van de Alg. Ned. Ver. van Speelgoedhan delaren; G. Zanen, Rotterdam, secre taris van de Ver. van Technici op Scheepvaartgebied; J. M. H. Andries- sen. Helmond, vice-voorzitter van de Ned. Kath. Bond voor Opticiëns „St- Odilia"; A. M. van den Boogaart, Amsterdam, voorzitter van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond; P. B. Bedeker, Poortugaal, secretaris penningmeester van de Ned. Centr. Bond van Chr. Arbeiders(sters) in de bedrijven van voedings- en genot middelen; F. C. E. van Goch, hoofd Bureau Zuid-Holland van het Depar tement van Maatschappelijk Werk; J. F. Ch. Kleijn Rotterdam, secreta ris van de Ned. Ver. van Kaasexpor teurs; C. A. van Loon. Oude Tonge, secretaris-penningmeester van de Ned. Uienfederatie; K. Oosterhuis. Haren, hoofdbestuurslid Kon. Ned. Landbouwcomité; G. S. Verdonk- schot, Heemstede, algemeen directeur boekhoudbureau L.T.B.; W. H. van Voorst, Amsterdam, voorzitter en be stuurslid van organisaties op gebied van vleesgroothandel en vleesexport: mej. M. E. Goslinga, gewezen hoofd van openbare lagere school B in Fak Fak (Nieuw-Guinea)reserve leeer- aalmoezenier (in rang gelijk gesteld met majoor) F. P. M. Couwenbergh; tijdelijk vlootpredikant (in rang ge lijk gesteld met luitenant ter zee der Zestienjarige werd' landskampioen De 16-jarige R. v. d. Heiden uit Baarn heeft in Lekkerkerk het door de biljartvereniging Amstelbron ge organiseerde kampioenschap van Ne derland eerste klasse libre klein bil jart gewonnen. Hij deed dat op waardige wijze, al deed zich ook bij dit kampioen- schap hqt verschijnsel voor, dat de I kampioen de titel won met het moyenne van een extra-libreklasser i en dus eigenlijk in een hogere klasse behoort uit te komen. Terecht dat i daar door de gewestelijk voorzitter F. Schimmel bij de prijsuitreiking op werd gewezen. Van der Heiden heeft getoond, dat hij klasse heeft. Dat gebeurde o.m. in de partij tegen Warmerdam, die door v. d. Heiden in slechts zes beurten (gem. 33.33werd gewonnen. In die j partij trok v. d. Heiden alle registers open in een magistrale slotserie van 178. KARDINAAL ALFRINK de hoogste. Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau. sterdam; P. van Zeben, Zutphen, be- stuurslid Stichting Vakopleiding lste MeubileringsbedrijvenH. G. N VQ" Hoefsloot, Naarden, voorheen voor zitter Vereniging Textiel Inkoopcom binaties; W. D. Niestadt, Schagen, secretaris Instituut voor Midden standsontwikkeling; H. Snieder, Bus- sum, voorzitter van de Ned. Bond v. Schoenmakerspatroons, Maatschoen makers en Schoenwinkeliers; W. J. Vessies, Beverwijk, hoofdbestuurslid van de Interdiocesane Kath. Midden standsbond in de bisdommen Haar lem en Rotterdam; C. J. A. Ammer- laan. Den Haag, voorz. Ned. Kath. Slagershond; A. van Buuren, Delft, voorzitter Prot. Chr. Bond van Han delaren in Melk- en Zuivelproduk- ten; J. Ph. den Hertog, algemeen se- De eindstand luidt 1. R. v. d. Heideii 12 11.61 (distr. Eemlandi 2. P. Berkhout 12 8.03 (distr. Schagen» 3. J. v. d. Ven 10 9.08 (distr. Oost Brab i 4. J. P. Vos 6 7.66 (distr. Noorden» 5. W. v. d. Berg 6 6.19 (Zuid-Limburg» 6. A. Warmerdam 4 6.82 Bollenstreek 7. W. Lammers 4 6.19 (distr. Waalwijk» 8. W. Philips 2 6.91 (distr. Deventer) elke woensdag Jmgensmarkl Terlenka betekent: sterk en lange levensduur. En., gemakkelijk: zó gewas sen. zó droeg. Niet strijken. Kies uit leuke ruitdessins. til.. Üü- m«r kleine stijging per moot b.v. 4 jaor De tenniscompetitie van der Mculen (Matthijs Vermeu len), componist te Laren (N.-H.); mevr. H. C. M. van Eyk, letterkun dige te Amsterdam: C. A. L. van Kerckhoven, toneelspeleren hoorspel acteur te Amsterdam; I. B. de Lange, toneelspeler te 's-Gravenhage; mej. J. Surie, kunstschilderes te Amster dam; K. Verweij. kunstschilder, aquarellist en tekenaar te Haarlem: drs. P. H. Hogeweg te Amsterdam: penning meester van de Nederlandse Jeugdherbergcentrale: T. de Booij te Baarn, tweede leider van de Nepal-, Himalaya- en andere expedities; A. J. Geesink te Utrecht, wereldkam pioen judo; H. de Wolf, waarnemend directeur van de AVRO te Hilversum. Advertentie lA&Lf bfó&dó CiCU/l Ook voor Koelkasten Wasautomaten en Mixers Vraag uitvoerige inlichtingen bij Uw handelaar of bij N.V. Willem van Rijn - Haarlemmerweg 475 Amsterdam-W. Postbus 8005 Telefoon 0 20 18 52 22 (12 lijnen) - Telex 12282 Boeiende klassieker Parijs-Brussel Peter Post derde De Fransman Jean Stablinski, de wereldkampioen op de weg 1962, heeft |ders twee man. Eerst Dooms, die in de 49e wegwedstrijd Parys-Brussel gewonnen. De Brit Tom Simpson werd met een achterstand van vijf seconden tweede, terwijl de Nederlan der Peter Post met een achterstand van een halve minuut op de winnaar als derde over de eindstreep ging. Dc 49e editie van de wegwedstrijd Parijs-Brussel zal de rijke historie van dit klassieke wielerevenement in gaan als die van het tandem Jean Stablinski-Tom Simpson. De Fransman en de Brit waren de enigen die in de 230 kilometer lange slijtage slag overbleven van een groepje van zeven renners dat na 60 kilometer bij Mercière aan het grote avontuur was begonnen. Die zeven waren: Doom, Couche. Simpson, Den- son, Lefèbre, Stablinsky en Velly. In Saint Quentin lagen zij al 5.25 voor terwijl in Bohain 145 km) weer anderhalve minuut winst was ge maakt. Nog rook het peloton geen ge vaar, zelfs niet toen bij het passeren van de Belgische grens (202 km) de afstand bijna 10.30 bedroeg. In Ber- j gen (218 km) sloeg het peloton, dat Lefèbre, die een lekke band had ge had. inhaalde, toe. In nauwelijks 20 kilometer verloren de koplopers ruim drie minuten en de voorsprong bleef j slinken tot ze in Maisieres nog maar [6.50 bedroeg. In tien kilometer verloren de lei een bocht ten val kwam en even later Couche, die het hoge tempo niet meer kon volgen. Velly was el eerder terug gevallen. Bij het doorkomen van Ronquieres bleven tenslotte Stablinsky en Simp son over. doordat de Engelsman Den son bij een kleine klim moest „afha ken". Stablinsky en Simpson bleven doorgaan, hun voorsprong slonk wel iswaar, maar bedroeg 32 kilometer voor de finish nog altijd 3.15 Bij het binnenkomen van Brussel sloeg wereldkampioen Jean Stablins ki zijn slag. Simpson had niet meer (Van onze tennismedewerker Na de wat teleurstellende start van de Leidse overgangsploegen in de tenniscompetitie. kwamen er op de tweede wedstrijddag gelukkig heel wat betere resultaten. De Leidsche Hout 1 speelde 44 tegen Oud-Was senaar 2, de LLTC behaalde een kleine zege op Brederode en ook dc Noordwijkse Sportvereniging trok aan het langste eind. Alleen inet Room burg wil het deze competitie nog niet erg lukken. Het eerste team van Roomburg moest de zege na harde strijd laten aan DDV 3. 45, en het tweede team kreeg uit in Rotterdam ICC 3 tegen over zich, met Bob Lim in de gelede ren. De „broederstrijd", Ed Lim voor Roomburg 2 en Bob Lim voor ICC 3 kwam alleen in het H.D., en eindigde in een zege voor de oudste Lim en dus voor ICC 3. Ed Lim won welis waar zijn H.E. tegen Goud met 62, 9—7 en Marjan Wierchs boekte een keurige zege op de oud-hoofdklasse- speelster, mevr. Goud <Iwoo), maar daarmee had de tweede keuze van Roomburg het kruit verschoten. Het werd 5—2 voor SCC 3. Bij Roomburg 1 kwam uit de enkelspelen een 2—3 stand en dat ene puntje voorsprong kon DDV 3 maar net vasthouden, in het eerste G.D. Anja Pino Jean Monod de Froideville wonnen de eerste set van mej. Boerstra P. Leistikow. 61, maar moesten toen buigen voor de iets beter combine rende Amsterdamse dubbel, 46, 3—6. Gememoreerd dient te worden de zege van Peter Tiele in het tweede H.E. op Blom, na 16, tweemaal 7—5 door stug volhouden en de winst van mej. Overdijkink in het tweede D.E. op mej. Boerstra, 62, 75, betere de kracht om de aanval van zijn ri vaal te weerstaan waarna het enthou siaste Belgische publiek Stablinski als winnaar kon huldigen. 49 Secon den nadat Simpson als tweede over de streep was gegaan, stormde Peter Post die de sprint van het peloton won voor de Belg Wouters en Jo de Roo als derde over de finish. De uitslag van Parijs-Brussel: 1. Jean Stablinski (Frankrijk) 289 km in 6 uur 52 min 21 sec. 2. Tom Simpson (G.Br.) op 5 sec., 3. Peter Post (Nederland) op 48 sec., 4. Joseph Wouters (Belg), 5. Jo de Roo (Ned.), 19. Piet van Est, 24 Ab Geldermans. 31. Michel Stolker, 42. Lambert v.d. Ven. 43. Bas Maliepaard. 50. Huub Zilverberg, 56. Jan Janssen. Zeilkainpioenen in 16 ni2 klasse Joop Helder heeft zich de inter pares" van de zeilkampioenen getoond. In deze wedstrijden, die zo als gebruikelijk weer door de 16 m2 klasse in samenwerking met de wa tersportvereniging „Braassemermeer' waren georganiseerd, bracht hij het in twee van de drie wedstrijden tot een eerste plaats. Zo opzienbarend was de zege niet want Helder is ten slotte niet voor niets 16 m2-kam- piocn Het was jammer dat verscheidene andere kampioenen (Draken. FD en Finn jollen) door selectiewedstrijden in Medemblik niet aanwezig konden zijn. Het begin van de wedstrijden op zaterdag was veelbelovend. Er stond bij zonnig weer een aar dige bries in de breedte van de plas. waardoor goede kruisrakken mogelijk waren in de F-baan. Bovendien le verden de wedstrijden aardige strijd op. vooral tussen H. Kirkenier en Joop Helder. Eerstgenoemde had reeds vrij spoedig de leiding weten te veroveren op de 16 m2-kampioen Helder en na enkele rakken lagen zij dicht achter elkaar aan kop. In het tweede kruisrak slaagde Helder er evenwel in Kirkenier "an de eerste plaats te verdringen en een flinke voorsprong te nemen. Dit was maar primus sprong was evenwel zo groot, dat hij onbedreigd als eerste naar de finish een dichte mist over de plas. waardoor de Regenboogkampioen Krijn Tol nog van de tweede plaats verdreven. Op de tweede wedstrijddag hing er een dichte mis over de plas, waardoor enkele deelnemers moeilijk de juiste baan konden volgen. B. Willemsen had daar ook last van. Ondanks het feit, dat hij geruime tijd de leiding had. moest hij zijn plaats toch nog weer afstaan. En weer was het Joop Helder, die naar voren kwam. nu vlak achter Henk de Ruijter, die een fantastische race naar de tweede ron de tot aan de voorlaatste boei aan kop te gaan, maar toen gooide Hel der al zijn talenten in de strijd, deed slag na slag om de Ruijter murw te maken en had succes. Hij kon als eerste de laatste boei ronden en zo onbedreigd voor de tweede maal win nen. Hij had daardoor een ruime voorsprong op zijn naaste concurren ten gekregen, een voorsprong zo groot dat hij het in de laatste race vrij ge makkelijk had Koopmans. won de laatste wedstrijd. Krijn Tol werd voor de tweede maal tweede. De eindstand werd hierdoor: 1. Joop A. Helder met de plaatsen 1—1—6, 2648 pnt., 2. K. J. Tol met 2—7—2 en 1979 pnt., 3. L. R. Koop gelukkig ook, want na de tweede P- mans met 6—8—3 eri 1870 pnt 4 H boei koerste hij een verkeerde rich- de Ruijter, 5. B. Willemsen. 6. J van ting uit en slechts het feit, dat zijn volgelingen van verre een ande re richting voeren deed hem besef fen, dat hij verkeerd ging. Zijn voor- spreiding, beter loopwerk en op de kritieke momenten grotere beheer sing. Voorsprong De Leidsche Hout 1 stond tegen Oud-Wassenaar 2, met Kalff en mej. Bakker als de sterke speler/speelster, met 43 voor, dankzij overwinnin gen van mevr. Westerhout, 6—1, 63 op mevr. Kalff en Aad van Duren op de toch altijd moeilijk bespeelbare Leeuwens, 64. 63. Het eerste G.D. van mevr. v. Berge Henegouwen en J. den Holder tegen mevr. Kalff/ Kalff ging echter in drie sets ver loren, 44 dus. LLTC liet op het ge lijke spel van de vorige week een zege volgen. 53 tegen Brederode. Een zege die voor zeker 90% op de rekening kan worden geschreven van het heren-duo Jaap Temminck en Pim Punt. Zij wonnen hun enkel spel. dubbelspel en gemengd dubbel spel op werkelijk grandioze wijze. De LLTC kan aan deze twee spelers nog heel veel plezier beleven. Sterk herenduo De Noordw. Sp. Ver. lijkt weer een goede gooi te zullen gaan doen naar een kampioenschap. Ook hier, even als bij de LLTC. een sterk heren-duo, n.l. W. J. Karsten sr. en R. W. J. Karsten jr. Karsten sr. rekende af met J. Morel. 60, 60! Een resultaat dat weinig verder commentaar behoeft. R. W. J. Karsten jr. deed het dit keer wat kalmer aan tegen Riedijk, 64, 63. maar in gevaar is hij niet ge weest. De dames verloren hun enkel spelen en hun dubbelspel, maar de gemengd dubbelspelen gaven met de beide Karstens op het gravel geen moeilijkheden. Overigens zullen naar onze mening de dames van de Noord wijkse Sp. Ver., mej. v. d. Kooeh en mej. Bröring in de tweede helft van de competitie, als zij wat zijn geac- clamatiseerd, beslist betere resultaten gaan boeken. Aanleg hebben zy beide zeker. Koersen Santbo won Prijs te Duindigt klopte Marseille stek sprong van Haarzuilen (Van onze medewerken Jour de Java (Vergay) was zeer snel gestart en de hengst, die 40 meter aan de overige deelnemers moest geven, lag spoedig naast Victor Emanuël. die door een startfout terrein had verloren. Intussen had Marseille zich van de leiding verzekerd en deze ging als eerste de rechte lijn in. Toen volgde de aanval van Jour de Java, die even fouteerde, doch direct werd gezet en kort voor de streep op Marseille voordeel kreeg. Op dat moment sprong Marseille In galop èn door het stek, zodat achter de in 1.20,8 triom ferende Jour de Java, de buiten weddenschappen lopende Kerwilliams II als tweede volgde. Victor Emanuël had zich goed hersteld en werd derde. Staveren, 7. H. Kirkenier, 8. C. A. A. Visser, 9. ir. J. C. P. Hofkes. 10 mevr jzelt gemonteerde MUterole erkennen" In de openingsdraverij kon de lei dende Berenice van Oranje tot het ingaan van de rechte lijn de kop houden. Toen nam de haar steeds bedreigende Brion v. d. Lente (Van Dooyeweerdt het commando over en deze triomfeerde in 1.29.5 km.-tijd. Amazone Sch. werd tweede voor Al ja Scotch. Ook de tweede koers was voor v. Dooyeweerd. die met Boy Scotch van kop won in 1.29.5 km.-tijd. Wel kreeg de Boy halverwege het rechte eind een klein foutje, doch toen Blido hem voorbijging, fouteerde deze ook, zodat de Boy toch won. Zilver Kid werd derde. De Peter de Hooghprijs werd een verrassende zege voor Ph. Knjjnen- burg met Yon Brewer, die in de eindstrijd Aristo Scotch overtuigend klopte Axworthy B werd derde. Adeltraut M was door een startfout kansloos geworden. Dat in de vijfde koers Zane Grey (De Vries), die op de streep Zion B klopte, als winnaar werd gehand haafd, was allerminst een compli ment voor de jury, want zij draafde zeer slecht. Ook de draf van Zion B was niet al te best. Zatopeka B werd derde. De laatste twee koersen waren door de opkomende mist niet goed te volgen. In de Vincent van Gogh- prijs voerden Xeres en All Prise lang de boventoon, maar in het rechte eind toonde Zampa van Papenhoef (Smit) zjjn snelheid en zegevierde in 1.24.2 km.-t\jd. De kort voor de finish weer afstoppende Zeno werd nog voorbijgestreefd door All Prise en Witvoet. Yostra iRaymakers» kon zich in de slotkoers lang in het leiderschap verheugen. Het uithoudingsvermogen liet haar echter in de steek en Freek Eerenberg voerde Xon Messidor als eerste door de finish. De buiten wed denschappen lopende Yasmine be zette de tweede plaats en daar Wil- schot als derde door het stek sprong kwam Ynno Con Dios in diens plaats. Eigenaar-trainer F. J. Frowein. uit Noordwijk. boekte twee mooie suc cessen. Jockey Vandeuren reed in de eerste ren Rex naar een zekere 1 lengte zege voor Solita. die op twee lengten gevolgd werd door Kronen- hof. En in de Prijs van Haarzuilen overklaste Sambo (Vandeuren) zijn 5 tegenstanders geheel, want op vele lengten werd Le Faquin tweede, op 3 4 lengte gevolgd door Marina. In de Frans Halsprijs moest de grote fa voriet Escurial met l'-i lengte de meerderheid van de door Kammer- De uitslagen luiden: Rembrandt van Ryn-prijs: 1 Brion .vd. Lente (J. v. Dooyeweerd) (1.29.5); 2 Amazone Sch., 3. Alja Scotch. Tot wl. f2.20, pl. 2.40, 1.60. 3, koppel 3.60. cov. 3.90. Jan Steen-prijs: 1. Boy Scotch (J. v. Dooyeweerd) (1.30.7); 2. Blido: 3. Zilver Kid. Tot.: wi. fl.50. pl. 1.30. 3.80. koppel 4.80, cov. 12.60. Pieter de Hoogh-prijs: 1. Yon Bre wer (Ph. Knljnenburg) 1.26.2 2. Aristo Scotch; 3. Axworthy B. Tot wl. f8.40, pl 2.10, 1.70, 2.60, koppel 5.60. cov. 4.70. Willem v. d. Velde-prijs: 1. Zane Grey (B de Vries) (1.24.8); 2 Zion B; 3. Zatopeka B. Tot wl. f4.40. pl. 1.80. 1.50. 2.30, koppel 8.40, cov. 6.10. Jan van Goyen-prij6: 1. Jour de Java (M Vergay) (1.20 8); 2 Kerr- wllllams II (bw.i: 3. Victor Emanuel Tot.: wi. f2.30, pl. 1.50. 2.20, koppel 7.70. cov. 3 10. Vincent van Gogh-prijs: 1. Zampa van Papenhoef <P M. Smit) (1.24.2); 2 All Prise: 3. Witvoet. Tot.: wl f 2 80 ?io^"10. 2-40' 410, k°PPel 3.80. cov. Paul us Potter-prijs: Xon Messidor (F. J. Eerenberg) (1.25.1); 2. Yasmine (b.w 3 Ynno Con Dlos. Tot wl f 4.80. pl. 3.50. 3.30. 3. koppel 11.50. cov 9.70. De rennen: Gerard ter Borgh-prys: 1 Rex |F Vandeuren); 2 Solita: 3. Kronenhof Tot.: wl. f3.40, pl. 1.70, 3.40. 1 90 koppel 26 40, cov. 9.10. Prijs van Haarzuilen: 1. Sambo (F (Vendeuren); 2. Le Faquin; 3. Marlm. Tot.: wl. f 1.20, pl. 1.10, 1.70, koppel 3.50, cov. 2.90. Frans Hals-prijs: 1. Millerole (A. Kammerzelt); 2. Escurial: 3. Sir Car- ston T°t wl. f3.20, pl. 1.40. 110. kop pel 7. cov. 2.70. H Total isa tor-omzet 1170.468,50 M. E. Plantenga-Tims, Meeuwissen. 11. F. A. Op 4 lengten incasseerde Sir Carston het derde geld. Yang Chuang Kwang, de 29-jarige in Amerika studerende Chinees, heelt j weekeinde tijdens atletiek wedstrijden in Walnut het wereldre cord tienkamp verbeterd. Na negen van de tien onderdelen, was Yang's punten totaal reeds ho ger dan de 8683 punten waarmee de Amerikaan Rafer Johnson sedert 1960 wereldrecordhouder is. Na negen onderdelen is het voor lopige totaal van de nieuwe wereld recordhouder 8876 punten. Het ziet er dus naar uit dat Yang Chuang Kwang die eerste atleet zal zijn. die dc magische 9000 punten grens door breekt.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5