Aristo Parijs brengt 2 stukken Spanjaard V. Inclan kunst kaLeiöoscQop E 1 Verheven woorden i Lichten van Bohème Trouwste operabezoekers zijn de „meelevers" Tttday-shom begint morgen met opnamen in Nederland TOEVALLIG TEGELIJKERTIJD: Rubinstein teleurgesteld Enquete in Amsterdam leert Ontevreden over de solisten; breder repertoire gewenst NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW Bloedwraak in Nijmegen Aristo: zeer dekoratief gordijn Grootste televisie-operatie in Europa Opgericht 1 maart 1860 Woemdag 24 april 1963 Derde blad no. 30939 (Van onze correspondent in Parijs) V' ALLE INCLAN completelijk: Ramon Maria del Valle Inclan is de naam van een Spaanse dichter-dramaturg die Iran 1866 tot 1936 heeft geleefd. En nu van deze Spanjaard gelijk tijdig in twee officiële Parijse schouwburgen Barrault's Theatre Ide France en Vilar's TNP een zwaar bezet werk wordt op- jevoerd, nemen die voorstellingen noodgedwongen de allure van een nadrukkelijke ontdekking of revelatie aan. Een jaar of tien ge ileden had een klein avant-garde-theatertje Valle Inclan ook eens '.afficheerd, maar sedertdien was zelfs de geletterde minderheid jan het grote publiek die naam toch al wel weer zo ongeveer ver ten. Op grond van de beide opvoeringen kan zeker worden ge- dat dit eerherstel zich laat. maar ook als welkom aandient. (Van onze Amsterdamse oorrespondent) De pianist Arthur Rubinstein heeft laten weten dat hij diep teleurgesteld is over Nijmegen. Hij neemt het de Nijmegenaren in hoge mate kwalijk dat bij het concert van zaterdagavond vijf honderd plaatsen onbezet zijn gebleven. Hij schrijft dit toe aan een campagne, die zou gronden op de veronderstelling dat hij met dit concert voor Duitsers verraad zou hebben gepleegd aan zijn principes. Kort en goed heeft hij medegedeeld dat dit zijn eerste en .tevens laatste concert in Nijmegen is geweest. Uit deze uitlating van de pianist, die voor het omstreden concert de gelegenheid ongebruikt liet in Nij megen contact met de pers te hebben, blijkt dat hij zich baseert op gege vens van zijn impresario uit Frank furt. Deze had ook al eerder verteld dat hij 900 kaarten in Duitsland had verkocht. Het waren er echter maar 600. I Als Arthur Rubinstein niet meer n naar Nijmegen wil komen is dat bij - °°kdit opgezet als een zonder jammer. zelfs als het gaat reeks kleurrijke taferelen die zich nu om concerten waarvan de impresario echter afspelen in de Madrileense de toegangsprijzen laat oplopen tot nachten van de Boheme, de zelf- naUwelijks aanvaardbare hoogte, kant «n de vo kskroeg. Een stuk dat j Maar „.„s ln het officiële pro- eigenluk vooral wel een rol, maar dan grammaboekje uitdrukkelijk vermeld een fameuze rol, van de blinde, oude staat dat het concert uitsluitend voor drankzuchtige, en hoogmoedige dich- Duitsers is bestemd, is het merk- ter is, in wiens karakter zich echter waardig als hij zich boos maakt over een heel volk weerspiegelt en die, niet verschenen Nederlanders. Ook Georges Wilson, als gezegd, naar het a, waren er dan nog zo'n driehon- uiterlijke en vooral ook 't innerlijke derd, die althans voorkwamen, dat mogen afstand te nemen ofwel zijn sarcastische gevoel voor humor anderszijds zich niettemin weer onderscheidt. Een onderscheid waar aan hij tenslotte ook ten ondergaatv want in het stuk zal de grote dichter aan alcoholmisbruik èn aan zelfver- raad sterven. Het zelfverraad dat voor hem, de fiere anarchist die iedereen zijn meedogenloze waar heden voor de voeten en in de ge zichten slingert, gelegen is in zijn aanvaarding van het aanbod van de minister van Binnenlandse Zaken die een vroegere kameraad en geestver want van hem is, let op. o Neder landse schrijvershem met een regeringssubsidie te ondersteunen. Innerlijk beeld herschapen beeld van de dramaturg zelve fascinerend heeft herschapen. meer dan de helft van het aantal stoelen onbezet bleef. Pather Panchali voor K. en O.'s Filmstudiekring Voor de Filmstudiekring van K. en O. draaide gisteravond in de filmzaal van de Universiteit een werk van de Indiase (Bengaalse) regisseur Satya- jit Ray Pather Panchali, De sage van de weg. Ray heeft al enige malen op internationale filmfestivals prijzen verworven. Maar dat is dan kennelijk meer voor de sfeer van zijn werk dan voor het technische raffinement. Want dit laatste ontbreekt, althans in De sage van de weg volkomen. Voor Dola de Jong: I Edgar Allen Poe-prijs De Amerikaanse „Vereniging van auteurs van speurdersro mans" heeft aan de Nederlandse in Amerika wonende schrijfster mevrouw Dola de Jong de Edgar Allan Poe-prijs" toegekend voor haar boek voor de jeugd: „Het geheimzinnige huis". Mevrouw De Jong heeft en kele romans en een groot aantal detectives voor de jeugd op haar naam staan die in vele talen ver taald zijn. Zij vluchtte in 1940 via Afrika Ray verfilmt het dagelijkse leven naar Ver. Staten, waar zij se- Dannalan An 700r llituAOrmo dertdien woont. Operette van „huismoeder" De Zuid-Nederlandse Opera dit najaar een operette opvoeren die gecomponeerd is door een huismoeder. De operette „Der Legionair", zal waarschijnlijk in de tweede helft van november in première gaan. De artistieke prestatie werd ge leverd door de Roermondse me vrouw SmuldersVan Helden, die in Bengalen op zeer uitvoerige wyze Tal van trekjes uit het doen en la ten van alledag passeren de revue in de beschrijving van het leven van een Bengaals gezin, dat bestaat uit vader moeder, opgroeiend dochtertje en een jongetje. Bovendien is er nog een oude tante in huis. Deze familie van hoge kaste is aan lager wal geraakt. Papa slaagt erin een functie als boekhouder te krijgen, er ontstaat vervreemding tussen de ouders en de vader verlaat het gezin. In die perio de vat het meisje kou tijdens zwaar noodweer, zij krijgt longontsteking en sterft. Dat noodweer heeft bovendien het huis van de familie verwoest en als de vader dan na enige tijd met veel geschenken terugkeert, vindt hij een ruïne en ziet hij. dat een van zijn kinderen is overleden. De ouders be- reeds 28 jaar gehuwd is en moe- sluiten dan het dorp te verlaten en ofschoon de oudsten proberen hen te weerhouden, laden zij hun schamele bezittingen op een ossekar en rijden weg uit het dorp. waar zij veel vreug de. maar ook heel veel verdriet heb- i ben gekend. Mr. A. H. N. Verwey, van het Mu- seum voor Volkenkunde, zorgde voor een inleiding en commentaar tussen de drie delen van deze film, die op het laatste ogenblik ter beschikking kwam dankzij de medewerking van prof. dr. G. W. Locher van het Insti tuut voor Culturele Antropologie. Het commentaar maakte veel duidelijk, wat de argeloze toeschouwer anders zou zijn ontgaan. Wie belangstelling heeft voor het leven van andere vol ken, zal, ondanks de lengte en het trage tempo, toch hebben genoten van deze film, waarin vooral in het derde gedeelte sterke dramatische spanningen de toeschouwer boeiden. jn misvormde lijk zullen ontfermen Ik Een gegeven dat, zoals men ziet de J alistische taferelen niet uit de weg ut. Georges Wilson als de oude blinde dichter die troost zoekt bij een lichte vrouw (Christiane Minazzoli). mengeling van noblesse en absurdi teit, daarentegen zo feilloos scherp getroffen dat d i t werk dat Lu- mières de Bohème (Lichten van Bohème) heet mogelijk wat boven zijn eigen niveau wordt uitgetild, om zo in elk geval een veel overtuigen der indruk van de sterke persoonlijk heid van deze dramaturg te geven. Het stuk heeft trouwens ook een duidelijke autobiografische inslag met als doel de laatste levensjaren van de oude, blinde dichter Max Estrella (Max de ster) in scène te zetten. Een dichtersfiguur die met zijn hooggestemde aspiraties en criteria inzake eer, waardigheid, adeldom, recht èn zijn zeer inefficiënte me thoden om die idealen na te streven, aparte trekken van gelijkenis met de symbolische gestalte van Don Qui- chotte vertoont, met wie hij. vanwege zijn scherpzinnigheid en zijn ver- Drama van bloed, Jpassie en dood Het stuk dat Roger Blin bij Bar- lult als gast regisseert en dat „Di nes Paroles" heet. is een bont en n nes Paroles" („Verheven waarden") o Bet, is een bont en fel getint fresco in Valle Inclan's Gallicische ge- «rteland, dat voortdurend aan f oay doet denken. Een land waar onvoorstelbare armoe onvoorstelbare wreedheid heerste en vermoedelijk nog altijd heerst en waarvan de schrijver het beeld aan de hand van de lotge- illen van een dwerg en een zigeu- j|' erin. Een verminkte dwerg die door a ouders als klein kind te vonde- wordt gelegd om dan door die geunerin te worden geadopteerd, i adoptie overigens die haar min- door humaniteit dan door winst- werd ingegeven. Ze sleept het ismaakte knaapje van kermis naar Brmis om zo de boeren wat geld uit i zakken te kloppen en wanneer die »ende bron van inkomsten aan die tputtingen en vernederingen ein- g flijk is bezweken, laat zijn „pleeg i rk» I I F oeder" hem verder zo maar achter I-Cfkplfl y-iii UlT-K rijn het de varkens die zich overt T (Van onze kunstredactie) De operabezoekers vormen geen gelijksoortige groep mensen. Onder de geregelde bezoekers van de Ned. Opera te Amsterdam zijn zes groepen aan te wijzen: de "allround" muziekliefhebbers als grootste groep, de meelevers "met het toneelgebeuren. de cultureel geïnteresseerden, de theaterliefhebbers, de belcantoliefhebbers en het uitgaanspubliek. De „meelevers" blijken hiervan de trouwste bezoekers te zijn. derne opera's zien, maar eenzelfde percentage staat hier negatief tegen over. Om praktische redenen is het on derzoek beperkt tot de operabezoe kers uit Amsterdam zelf. der van een volwassen dochter en zoon en nu plotseling in het volle licht van de belangstelling van de Limburgse muziekwereld is komen te staan. Zowel de Duitse tekst als de muziek werd door de begaafde Roermondse geschreven. De me lodieën zijn gecomponeerd zonder dat er één muziekinstrument aan te pas kwam. Deze kunst schrijft mevrouw Smulders toe, aan haar absoluut gehoor voor muziek noten. Dit heeft praktische voor delen meent ze: „want zo voor kom ik onenigheid met de buren in mijn gehorige flat." Een geheel onbekende in de muziekwereld is mevrouw Smul ders niet. Reeds eerder versche nen er van haar plaatjes op de grammofoonplatenmarkt die het aardig deden. Het componeren van een operette betekent voor haar echter iets geheel nieuws. Ook nieuw voor haar is de mu ziekfilm Madeleinetuaaraan ze thans vol ijver werkt en die zij heeft toebedacht aan de Duitse filmindustrie. Duitsland toonde overigens ook belangstelling voor de operette van mevrouw Smul ders. maar daarmee besloot zij voorlopigin eigen land te blij ven. Een en ander staat te lezen in een een verslag van een voorlopig on derzoek. waartoe de Amsterdamse Kunstraad opdracht heeft gegeven. Men wilde namelijk een inzicht in de houding van het Amsterdamse pu bliek tegenover de opera, omdat de positie van deze grootste en hoogst- gesubsidieerde kunstinstelling her haaldelijk onderwerp van discussie is en omdat de Ned. Opera over en kele jaren een eigen theater wil be spelen, waartoe er bij een groter pu bliek dan tot nu toe belangstelling voor de opera zal moeten worden ge wekt. Het onderzoek is verricht door dr. C. F. van Parreren, lector in de experimentele psychologie aan de Universiteit van Amsterdam, en mej. mr. A. C. Hissink, adjunct-admini stratrice van het Gemeentelijk Bu reau van Statistiek. Dr. van Parreren zeide, dat het ver slag is gebaseerd op een steekproef onder tevoren geselecteerde opera bezoekers. Ruim 1000 personen zijn geënqueteerd en geinterviewd. Het ligt in de bedoeling het onderzoek in een later stadium voort te zetten met een grotere groep, waaronder ook niet-bezoekers van de opera. Waardering voor Advertentie een gezonde smakelijke af wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG het koor Blijkens het onderzoek is slechts een betrekkelijk klein deel van het Tijdens de behandeling in de volksvertegenwoordiging van Brlts- Guyana van de omstreden wet op de vakverenigingen heeft de oppositie, die bestaat uit de Nationale Volkspartij en het Eenheidsfront de vergadering ver laten. Het ontwerp zal nu naar de publiek da. geregeld de opera be- JKL zitter van het algemeen vakverbond verklaarde dat geen overeenstemming werd bereikt met de regering over de wet op de vakverenigingen en dat de Advertentie Coster te Delft Ter gelegenheid van haar 13de lustrum heeft de r.k. studentenver eniging Sanctus Virgilius te Delft I in de tuin van het v.m. meisjeshuis passie en van dood waarin voor dependance van de de zacniere cemf.ent<.set.retarie) gisteren Een Spaans drama van bloed en y b tedere gevoelens en kn,« des iovëna gooni plaats biyk. ^„„«r^t^ïd aangrbodrn van de Delftse letterkundige dr. Dirk iljn en waardoor Valle Inclan. p 1 b hijzelf opmerkte, „de klassieke ,n igjVJs'óvërledë'n. ilden en verhoudingen in een con- J We spiegel heeft willen versterken n vergroten". De verheviging of Het beeld is vervaardigd door de Haagse beeldhouwer H. J. Etienne. De bijeenkomst werd bijgewoond door burgemeester D. de Loor, de let terkundigen Adr. Roland Holst en Anthonie Donker, de graficus Aart van Dobbenburgh, jonkvrouwe Hen- riëtte de Beaufort, de schrijver Jan Mens en de toneelspeler Henk Schaer De president van Sanctus Virgilius de heer P. H. van Wiechen zei dat Sanctus Virgilius veel oog heeft voor de culturele waarden van Delft. Dat is ook om. gebleken uit de omvat tende restauratie van het v.oegere dat St. Barbaraklooster. al stond dravagant ie welke hij had willen J proepen komt in de voorstelling bij irrault echter maar ten dele uit de erf, omdat de hele vertolking en ook i aankleding juist die paar graden «zengende gloed en geladen hitte ntberen waar zonder dit land tn dit >lk nu eenmaal dat land en dat »lk niet kunnen zijn. A u tohiografiscli Ofschoon het andere stuk - 'forges Wilson ten tonele breng! hij eigenbelang (het is dc sociëteit Al et T\p die nu wel algemeen als 1 cuin van Sanctus «an Vilar's toekomstige opvolger ge- -evens centraal verfd wordt qua handeling Met de aanbieding van dit borst met Reckltts Restauratie bronzen Ned. beeldhouder In Berlijn is de laatste hand gelegd aan de restauratie van twee meer dan levensgrote bronsgroep^-n van de Nederlandse beeldhouwer Adriaen de Vries, die leefde van vermoedelijk 1546 tot 1626 en die van 1593 af voor Keizer Rudolf II heeft gewerkt. Adriaen de Vries, die in Den Haag is geboren, is o.m. werkzaam geweest in Augsburg en Praag. In 1601 kreeg hij de titel Keizerlijk hofbeeld- houwer. De bronsgroepen ..Venus en Adonis" en „De roof van Proserpina" hadden als gevolg van oorlogshande lingen zware schade opgelopen. qua Bjit conventioneler kan lijken, kier het Valle-Inclan klimaat. zij bU haar 65ste verjaardag en als „Delfts ingezetene" dr. Coster toe draagt. Burgemeester De Loor aan vaardde het beeld onder het uitspre- het ken van zijn welgemeende dank. Daarna hield de literator Piel Oomes bisseren zUn de meningen verdeeld daarbij natuurlijk een voordracht, waarin hij de figuur en de betekenis van dr. Coster be lichtte. Namens de familie sprak zoekt tevreden over het peil van de bij de Nederlandse Opera optredende solisten en de meerderheid betreurt dat de goede Nederlandse solisten hier minder optreden wegens trek naar het buitenland. Het koor mag zich in een hoge waardering verheugen. Over het or kest noch over de dirigent en de regisseur bestaat echter een gefun deerd oordeel. Merkwaardigerwijze vormt het publiek in doorsnee zich weinig of geen oordeel over de arti stieke prestaties, die in de orkestbak of achter de coulissen worden gele verd. Op vele terreinen lopen de menin gen van het publiek zo uiteen dat men zich afvraagt welke positieve waarden dit voor de Operadirectie kan hebben bij het bepalen van het beleid. Er zijn eenvoudige mensen die zich tijdens het operabezoek niet op hun gemak voelen, omdat zij menen dat de voorstelling voornamelijk door de welgestelden worden bezocht. On der de ondervraagde vertegennwoor- digers van de hogere welstandsklas se waren er echter die de opera te .volks' vonden en zich er daarom niet thuisvoelen. De belangrijkste groe pen bezoekers komen uit de mid delbare en de lagere welstandsklas sen wat de Amsterdammers betreft en de middelb. en hogere welstands klassen voor wat betreft de bezoekers van buiten Amsterdam. De geregel de bezoekers van de opera zijn van gevorderde leeftijd. De grootste groep is die boven de 55 jaar „Open doekjes'"' Een interessant hoogdstuk is dat over de sfeer bij de operavoorstel lingen. De voor-en tegenstanders van de „open doekjes" zijn by na geiyk in aantal. De een zegt: „Ze zingen beter als er harder wordt geklapt", de ander: „Het haalt je uit de voor stelling". Een groot aantal ondervraagden-- allen van omstreeks 60 jaar en zit ten op de duurste rangen - wordt gehinderd doordat andere bezoekers zich onverzorgd kleden. Deze zeggen op hun beurt: „Ik houd er niet van op myn paasbest uit (e gaan. ik kom voor de muziek". Ook over het irer- staking zal worden voortgezet. Enige buren kregen zondagavond in Nymegen ongenoegen met elkaar. Het werd een handgemeen en een van hen kreeg daarbij een ontzette kaak. Maandagavond kwam de broer van het slachtoffer naar de buren om een moderne vorm van bloed wraak te plegen. Opnieuw raakten de buren slaags, waarby de broer vijf messteken in de borst opliep. 1 Hij is ernstig, doch niet levensge- I vaariyk gewond, in het ziekenhuis opgenomen. De verdachte van deze steekpartij, een 26-jarige chauffeur. is aangehouden en ingesloten. Tot nu toe ontkent hy echter. Rusland akkoord mer inspectie walvisvaart Een functionaris van het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken, George Knap Thestrup, heeft giste ren bekendgemaakt, dat de Sowjet- Unie zich in beginsel akkoord heeft verklaard met internationale inspec tie van de walvisvaart. Volgende week maandag zal in Moskou een by- eenkomst worden gehouden om by- zonderheden hiervan te regelen, al dus de zegsman. Thestrup zei, dat de Russen had den verklaard het denkbeeld van Een lust voor het oog. Hartver warmend Aristo gordijn aan uw vensters. U kunt bijzonder mooie Interieurs maken met Aristo gor dijnstoffen. Licht-, kleur- en was echt. Kies uit cretonne of weef stof in uw eigen dessin. Bijvoor beeld „Viking", een „jeugdig gn vreugdig" motief voor verwende kenners. Vraag uw woninginrichter gegarandeerde gordijnstoffen Russische inspecteurs aan boord van I expeditieschepen van andere landen te accepteren en dat derhalve ver wacht kon worden dat zy ook inspec teurs op hun eigen schepen zullen toelaten. De andere landen die met deze kwestie te maken hebben zijn Nederland, Engeland en Ja pan. De taak van de inspecteurs zal zyn erop toe te zien dat de expedities zich houden aan de internationale over eenkomsten over het begin en het einde van het vangstseizoen, de grootte van de te vangen walvissen en aantallen vissen die gevangen mo gen worden. De grootste televisie-operatie, die zich ooit in Europa heeft voltrokken, begint morgenochtend omstreeks 5 uur in Nederland. Ongeacht de weersomstandigheden komt op dat ogenblik namelijk een televisie-kara vaan in beweging, die in vyf dagen vele facetten van Nederland in tien uur televisie in miljoenen Ameri kaanse huiskamers gaat brengen. Het is de National Broadcasting Company in New York, die met het televisieprogramma „Today-show" en de gehele daarby behorende staf van 24 mensen op uitnodiging van de A.N.V.V. naar Nederland is gekomen. Vanochtend zyn per KLM op Schiphol de belangrijkste medewer kers aangekomen. Het waren Pat Fontaine, Hugh Downs en Jack Lescoulie, die in de Verenigde Staten bekendheid en populariteit genieten als de „sterren", die dagelyks de Today-Show aan meer dan 10 mil joen kykers presenteren. Cen Ir Met uitzondering van de categorie uitgaanspubliek spreekt men zich al gemeen uit voor een voorbereiding is beeld heeft S V. uitdrukking willen daarvoor prof. ir. A. van Kranen- i van het repertoire van de Nederl. als geven aan de grote waardering die |donk een dankwoord. Opera. Ongeveer 40 Cc zou graag mo- "11 Dl In Amsterdam-Hilton is het tyde- lyk hoofdkwartier ingericht, van waaruit de operatie wordt geleid. Een wagenpark bestaande uit rydende televisiestudio's, autobussen 'en per sonenwagens staat gereed om de Today-Show door Nederland te voe ren tydens een op minuten voorbe reide reeks van opnamen in een vyftal Nederlandse centra. De mobiele studio's van 17 ton elk bemand door een twintigtal Duitse technici, zijn vannacht uit München naar Rotterdam vertrokken, waar de Euromast het eerste doel vormt. Morgenochtend om zeven uur moe ten de t.v.-camera's boven op de Euromast reeds de eerste beelden naar de beneden geparkeerde studio's overbrengen. De beeldbanden met deze eerste opnamen moeten nog dezelfde avond per KLM naar New York worden overgevlogen. Op de Euromast gaan facetten van de naoorlogse Nederlandse economie de revue passeren. Bovendien worden daar onder meer filmbeelden inge voegd van Bert Haanstra's film Deltafase I. De karavaan zal daarna door de Maastunnel trekken om aan de over kant havenactiviteiten vast te leg gen. Voorts zal de Todav-Show neer streken op de Lynbaan, die als achtergrond zal dienen voor het laatste deel van het in Rotterdam op te nemen programma. Nijmegen Onmiddellijk hierna zet de stoet zich in beweging richting Nymegen. dat het centrum wordt voor een programma over de tweede wereld oorlog en de rol. welke de Amerika nen by de bevryding van Nederland hebben gespeeld. Dr. L. de Jong. directeur van het Ryksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, zal als adviseur voor dit programma optreden. Zowel vanaf het Valkhof als van de Grote Markt in Nijmegen zal men later, zien wat zich in de oorloc*>aren af speelde in de Keizer Karelsfad Eindhoven en elders in het land Ook zal worden getoond op welke wyze Nederland zich van de oorlogswon- w den heeft hersteld. I doen Achtergrond voor het derde pro gramma vormt Kasteel De Haar in Haarzuilens. Hieraan neemt de ge hele plaatselyke bevolking deel. en ook vendelzwaaiers uit Brabant, een boeren ka pel uit Gelderland. Lim burgse schutters, ringstekers. rijver- enigingen en ponyclubs, het Byzan tijns Koor uit Utrecht, schoolkinde ren. Spakenburgse vissers, klompen- dansers, enz. De Keukenhof is het doel voor het vierde programma, dat de attracties van Nederland als bloemenland op allerlei wyzen tot uitdrukking zal brengen. Kon i nginnedag De Koninginneviering in Soestdyk vormt de inleiding voor het laatste programma, dat zich verder voor- namelyk richt op de hoofdstad. Met name wordt hierbij aandacht ge schonken aan het Anne Frankhuis, de grachten, het Rembrandthuis enz De N.B.C. heeft de A.N.V.V., die aan Nederlandse zyde de coördinatie heeft van dit project, medegedeeld, dat op grond van h^ar ervaringen aangenomen mag worden, dat zeer vele Amerikanen na deze Nederland presentatie zullen besluiten een be zoek aan ons land te brengen. Met de Today-Show wil de N B C. het Amerikaanse publiek midden in her dagelijks leven in Nederland ver plaatsen waarbij men tot op het laatste ogenblik de mogelijkheid open laat ter plaatse nog wyzigincen aan te breneen om de programma's zyn.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5