KUNNEN WE DE KAARTEN OP TAEEL LEGGEN UIT en THUIS met vakantiefoto's Kleding van papier Zaterdag 20 april 1963 Pagina 3 Heeft een van uw kinderen toeZ eens een brief geschreven aan minister de Quay of aan een van zijn voorgangers, aan minis ter Luns of zelfs aan de Konin gin? Bijvoorbeeld om een hand tekening of om te vragen of ze een van uw jonge poesjes wilden hebben, om een héél vreemde postzegel of gewoon maar om te zeggen: „ik vind u erg aardig en ik zou best eens bij u op visite willen komen"? De mijne nooit en ik heb ook nooit ge hoord van andere kinderen, die er een min of meer uitgebreide correspondentie op na hielden met in hoogheid gezeten perso nages. Jammer eigenlijk, want het zou zo enig zijn. Het zou geloof ik voor die personages een oase van argeloosheid betekenen in de woestijn van zwaarwichtig heid en van moeilijke nationale- en wereldproblemen. En niet al leen een oase ter verpozing maar ook van leerzame eerlijk heid. Dat idee krijg te tenmin ste als je het boekje doorbladert, dat als titel draagt „Vlinders voor de president", een bloem lezing uit de duizenden kinder brieven, die president Kennedy wekelijks ontvangt. Op de laat ste bladzijde van het boekje wordt ons onthuld hoe er een afdeling is, die dagwerk biedt aan een stuk of wat speciale mensen om de kinderbrieven te sorteren en te beantwoorden en dat allemaal omdat de Ameri kaanse kindertjes hun president beschouwen als een aardige oom, bi) wie ze zich helemaal op hun gemak voelen. Het is een verma kelijk en vaak ook ontroerend boekje. „Als u een oppas nodig hebt" schrijft een 6V2 jarige „hier is mijn telephoonnummer"En uw vriend Jimmy vertelt dat hij een broertje van 9 maanden heeft, die al 3 tanden heeft, maar nog niet kan kruipen. Kan de baby van Kennedy dat al? Rita meent dat Ood aan de kant van de Amerikanen staat en Larry wil weten of de president zijn ont bijt op bed krijgt, terwijl Ri chard trouwhartig informeert waar presidenten eigenlijk toe dienen.' Er zijn er ook die dure wensen kenbaar maken en vra gen hoe je toch aan al dat geld moet komeneen zachte wenle dusEen ander jongetje is be scheidener en wil alleen maar zijn haar net als de president, ,Zou mijnheer Kennedy dat eens aan mijn moeder willen schrijven?" Een twee Rita zou wel eens een vrouwelijke presi dent op het Witte Huis willen zien. De president krijgt ook veel advies, zelfs hele wetsvoorstellen worden ingediend, maar ook een reprimande omdat hij wel eens oversteekt zonder zich aan da zebrapaden te houden. Al deze en nog vele andere briefjes zijn inderdaad bonte vlinders die als iets liefs en vro lijks het Witte Huis binnen flad deren. Er zijn er ook met ander soortige inhouddie zijn het meest onthullend van allemaal, en ik denk dat ook president Kennedy wel vertederd glim lacht als hij leest dat Thom hem bedankt „voor de manier waar op hij zorgt voor alles met die oorlogsboel" en zeker, als Fred schrijft: „ik heb het gevoel dat u mijn hulp nodig heeft; wat kan ik doen voor de Verenigde Staten, ik ben pas 8 jaar". Maar David „houdt niet van oorlogen en Slephy van 9 jaar weet wat oorlog, leed en lijden betekenen en hij begrijpt Kennedy's pro blemen" Shirley (9 jaar) weet dat de oorlog nabij is, en Lloyd is bang, „laat er alsjeblieft geen oorlog komen!" Roger vraagt al leen maar: denkt u alstublieft goed na, voor u op de knop drukt, want ik maak me elke nacht ongerust. En de laatste brief uit het boekje is van Ro bert. Hij voelt niets voor de plannen die u van plan bent, want„ik ben te jong om dood te gaan". Och de president zal de in deze briefjes aangeprezen ideeën wel niet direct in zijn buiten landse politiek verwerken. Hoe wel: ze zijn duidelijk omlijnd genoeg, recht op de man af en eigenlijk zo beschamend voor de hand liggend. Zou het zo ondenkbaar zijn, dat al dergelijke kindergedach ten op onnaspeurlijke wijze toch hun loerk doen in de harten van de hoge personages tot wie ze gericht zijn zodat ze toch er gens een héél klein uitlopertje krijgen in de wereldpolitiek? Een naieve veronderstelling wellicht, maar laten we het in ieder geval van harte hopen. HBRM1NB O. Dc sneeuwellende is vergeten, de schoonmaak is klaar, buiten wordt alles weer groen en nu is dan eindelijk het ogenblik gekomen om de landkaarten op tafel te leggen en uitgebreid vakan tieplannen te maken. Het luidruchtigst wordt natuurlijk het reisdoel besproken, want de kinder* willen naar zee, mama heeft de hele winter gedroomd van Parijse winkel tjes en papa wil alleen maar rust. En of het nu de Veluwe wordt of de Rivièra, we rekenen in elk geval op zon, veel zon voor u en voor ons. Het tweede belangrijke punt laat de familie opgelucht aan ons vrouwen over en wij maken er elk jaar weer een pro bleem van: wat nemen we mee? Deze vrolijke foto's hebben we niet zozeer voor u opgezocht om dat pro bleem op te lossen, maar meer om u een zonnig steuntje in de rug te geven bij het maken van uw vakantieplannen. Hoeden verraden uw karakter Glim-badpak Het laatste nieuws op badbakken- gebied komt uit Califomië. Het is een zwart badpak, dat gaat glimmen als de huid van een zeeleeuw, zodra men er het water mee in gaat. Het is ge maakt van rekbaar materiaal en sluit heel nauw om het lichaam. Voor wie er wat in ziet: het kost f250.— en wordt alleen in de kleine maten ge maakt. Onder: een driedelig bikini-ensem ble met Bermuda-shirt en los jasje. Het materiaal is blauw-witte dralon. Het vakantie-achtige van dit katoenen jurkje zit hem niet zozeer in het model als wel in de stof. Die is namelijk uitbun dig bedrukt met vakantiefoto's: gondeltjes in Venetië, zeil boten op de Friese meren, een Frans dorpspleintje en meer van die bekende kiekjes. Het is een ontwerp van de heer Faiman uit Londen en voor de lezeressen, die graag het naadje van de kous weten kunnen we nog meedelen, dat hij het zeefdrukprocedé gebruikte. We weten niet of hij ook andermans vakantiefoto's in japonnetjes verwerkt, maar mis schien wil uw man het zelf eens probreen? Als u deze zomer in eigen land blijft, zult u beslist opzien baren aan het strand van Noordwijk of Katwijk met het en semble (boven), dat Jeanne Lanvln ontwierp. De stof van dit strandtenue kan worden opgetrokken tot onder de strohoed. We begrijpen niet helemaal waarom iemand het zou willen, maar goed, het kan. De nauwe pantalon is diep violet, de rozen op de witte zijde zijn zalmkleurig. Ben Engelse hoedenexpert heeft beweerd, dat uit de keuze van haar hoed het karakter van een vrouw valt af te lezen. Veren hoedjes worden gedragen door luchthartige vrouwen of door haar. die een ongelukkige liefde hebben. Hoeden gemaakt van bloe men wijzen op zachtmoedige, volg zame vrouwen. Doch ook de intel ligente vrouw, die haar karakter, wil verbergen, kiest bloemen. Brede randen wijzen op koude, bereke nende vrouwen, die nooit geheel volwassen werden. Sombere vrou wen dragen geen hoed, doch een haarnet of kapje. Hoe verzint zo'n man heit. Papierconcerns in de Ver enigde Staten en Canada willen binnenkort op de markt komen met papieren herenkostuums, die zowel 's zomers als 's winters kun nen worden gebruikt, licht van gewicht zijn en niet kreuken. Daar de prijs van deze kostuums, die slechts enkele keren kunnen worden gedra gen, zeer laag zal zijn, ver wachten de fabrikanten, dat onder het „moderne publiek" veel klanten zullen worden gevonden. In dit verband wijzen zij op de succesvolle verkoop van papieren bad pakken, die kleurecht zijn en zelfs in het water hun vorm behouden, papieren tapijten, gordijnen, dekens en lakens, die hun bruikbaarheid reeds in de praktijk hebben bewe zen. Men verwacht echter niet dat papier de plaats van textiel zal gaan innemen en dat is weer een hele gerust stelling voor onze Neder landse textielfabrikanten. Misschien gaat u ergens logeren waai een terras aanwezig is. Wanneer u zich daar speciaal op wilt kleden, is de linker creatie door het huis Dior juist voor u ont worpen: een terrasjapon van wit linnen, bedrukt met roze bloemen. Aan de onder zijde afgezet met opgelegde bloemen. Er worden bedrukte zijden schoentjes bij ge dragen en een koraalrood halssnoer en armband. Boven: Pierre Billet uit Parijs maakt deze katoe nen, nauwsluitende japon die we nu niet zo heel erg flatteus kunnen vinden. De enorme hoed-met kijkgat is gemaakt van hetzelfde materiaal en de zonnebril is ook al niet bepaald bescheiden. Links bovenaan de pa gina een ..hoedje" van broderie, waarvan ook de blouse is gemaakt. Deze charmante combinatie za gen we een tijdje geleden in Epson, waar in navol ging van Ascot, tijdens de Derby een miniatuur modeshowtje wordt ge houden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9