4 Tweede systeembouw-school in Tweelingen bij Leiden werd gisteren geopend PROF. DR. R. REMMELTS TE ERMELO OVERLEDEN GERO-CASSETTE II SNELFIX de snelle lijm^^Ceta-Bever^^^P^ eert ff 'ff x t r ff KAMSTEEG'S Films run deze week in Leiden GALA Landdag district 160 Rotary International originele Y onderdelen es die zieh verkopen 10pgericTlt maart 1860 Zaterdag 20 april 1963 Tweede blad no. 30936 contactavond De afdeling Centrum Leiden van de Nederlandse Vereniging v. Twee lingen belegde gisteravond in „Zo- merzorg" een contactavond, waar voor grote belangstelling bestond. Na dat de voorzitter, de heer C Veerman de avond had gopend en een harte lijk welkomstwoord tot de aanwezi gen had gericht, gaf hij het woord aan de heer J. Koevoets. Deze voordracht-kunstenaar ver telde in een korte inleiding, dat zijn poppenspel niet te vergelijken was met toneelspel. Niettemin hebben de aan wezigen genoten van de verschillen de stukken, die de heer Koevoets op voerde. ,3astien en Bastine", ge speeld op muziek van Mozart, was het openingsstuk. Daarna volg den „De pastoor van Cuguan". van de bekende Franse schrijver Alphonse Daudet en „De klucht van Meester Pieter. van Pathlin. De routine van de heer Koevoets en de geslaagde keuze van de stukken maakten het optreden tot een boeiend schouwspel. Een welverdiend applaus beloonde de voordracht-kunstenaar. Tijdens de avond trad voorts op het goocheldue Egberti en Peggi, die ook veel succes hadden met hun goochelschow. Domesjudowedstrijden Te Hazerswoude is een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het judokampioenschap van de Rijn streek. De dames teams van de judoclub .Eendracht" hebben zich kranig geweerd. De stand is na de eerste ronde: Yoshi 120 punten: Eendracht A 110 punten; Eendracht B 95 pnt. Nabij Rijswijk Treinverkeer drie uur onderbroken Het treinverkeer tussen Den Haag en Delft is gisteravond bijna drie urn- onderbroken geweest als gevolg van kortsluiting, veroorzaakt doordat in de buurt van Rijswijk bundels me talen stoelveren op de bovenleiding waren gegooid. Tegen half elf kon het treinverkeer worden hervat. Twee internationale treinen zijn van Rot terdam via Harmeien/Breukelen naar Amsterdam geleid. Aanwinst aan de Joh. Wagenaarlaan Met een kort herdenkingswoord, gewijd aan wijlen de heer P. A. Wis- te. en een woord van welkom tot de lanwezigen, leidde dr. J. M. Roosen- ichoon gisterenmiddag de bijeen- romst in rond de opening van de ipenbare school voor gewoon lager 1 raderwijs, aan de Joh. Wagenaarlaan. rarne gaf hij hierna het woord aan wethouder van Onderwijs, de heer Sannes. Deze zei onder meer, dat 5 le nieuwe school, na de school aan de I iumatrastraat, de tweede van een t erie van zes is, die in systeembouw inspanning moeten worden getroost. Per 1 september a.s. wordt namelijk de leerlingschaal verlaagd, hetgeen het meest ingrijpend is voor lagere schole. Deze verlaging van de leer- lingenschaal. die inhoudt, dat het aantal leerlingen, voor wie één onder wijzer nodig is steeds kleiner zal wor den. bereikt nog een tweede en een derde fase. waardoor over zes. zeven jaar veel meer scholen nodig zijn dan steem-scholen zou worden verkregen Van links naar rechts wethou der C. JPiena en de raadsleden de heer H. Zunderman en mevr. mr. Geelkerken tijdens de be- j zichtiging van de school. tFoto L.D./Holvast) Rijksgoedkeuring voor de andere sy- Advertentle nu. De gemeente-architect, ir. T. K. J. Koch, deelde enige technische bij zonderheden mee. Zo heeft de nieuwe school wel hetzelfde systeem als de school aan de Sumatrastraat, maar de afwerking is anders, zodat een ei gen karakter verkregen is. Ir Koch rerryst. Het terkort aan school- wees op de toevallige en gelukkige uimte maakt nog meer scholen nood- jj akelyk. De heer Sannes schetste de g. rele moeilijkheden, die men had moe- overwinnen, alvorens de school s' een aanvang kon nemen. Ten- lotte. nadat zowel de ministeriele Is de Rijksgoedkeuring was verkle in, werd op 2 juli 1962 de eerste ïal voor de nieuwe school aan de Jagenaarlaan geslagen. En nu is et is zover, dat de leerlingen het ebouw dinsdag kunnen betrekken, iet de wens. dat spoedig andere sy- teembouwscholen zullen volgen, ver- ,rde de wethouder de school of- il voor geopend. heer A. Boogaard, rijksinspec- ur van het lager onderwijs, wees a rop. dat men slechts tijdelijk uit r e moeilijkheden is. niet blijvend. Er al in naaste toekomst nog heel wat \erkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Oud-Bei]erland J. Jou rreten te Bruchem en Kerkwijk. Bedankt voor Rotterdam-Vreewijk toez.) P. B. W. Potvliet, voorheen redikant In Nieuw-Gutnea, woonach- g te Hilversum. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Witmarsum A. orman, kand. te 's-Gravenhage. die «tankte voor Broek onder Akker- oude. Heine noord, Lewedorp, Opper en voor Wou brugge. De aanwezigen waren hierna in de gelegenheid een rondgang door het nieuwe gebouw te maken. Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Centraal-Magazijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook zaterdags) van 7.30 tot 17.30 wnr Ouri-lioogleraar te Leiden en oud-directeu r Proeven tieve Op 72-jarige leeftijd is in Ermelo overleden prof. dr. R. Rem- melts, oud-directeur van het Instituut voor Praeventieve Genees kunde te Leiden, emeritus hoogleraar in de preventieve genees kunde aan de Leidse Universiteit en oud-hooqleraar in de verlos-- ij j Ti- r> i r-.. I worven, waarin hot bericht van ziin kunde aan de Universiteit van Batavia en de Rijksuniversiteit te overlijden grote indruk zal maken Groningen. Tijdens zijn directoraat is de grote uitbreiding van het Insti tuut voor Praeventieve Geneeskunde aan de Wassenaarseweg tot stand gekomen. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal dinsdag a.s. te 13 uur plaats vinden op de algemene begraafplaats te Ermelo. bliceerd In het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde, het Geneeskun dig Tijdschrift voor Nederlands In- dië en het Tijdschrift voor Verlos kunde en Gynaecologie benevens in I andere medische tijdschriften. Hij was jarenlang lid van de Ro tary te Batavia en te Leiden. HU heeft zich door zijn innemende per soonlijkheid en steeds blijkende gro te belangstelling voor problemen van anderen een gTote vriendenkring ver ondanks het besef, dat dit overladen ook een verlossing betekent. van f 40.— of f 400. v. d. WATER, Haarlstraat 207 heeft het. De Gero-specialist. omstandigheid, dat een dag vóór de vorst zijn intrede deed. de centrale verwarming brandde, waardoor de vertraging aan de bouwwerkzaamhe den tot een minimum kon worden beperkt. Het nieuwe schoolgebouw bestaat onder meer uit acht school lokalen, een gemeenschapsruimte, een personeelskamer, een leermiddelen- berging en een ruimte voor de cen trale verwarming. Tenslotte sprak de wethouder van Onderwijs, de heer Sannes, de wens uit, dat spoedig de GEREF. GEMEENTEN'. Bedankt voor Amsterdam-Centrum i voor Meliskerke P. Blok te Dlrks- md. '63 PINK en '64 ROSE de kleuren l-;0 van vandaag en morgen i s? IN DE ALTIJD NIEUWE |3 GOUDEN HOUDER 1 's VAN VANDAAG... Steeds een nieuwe luxueuze hou der bij uw lipstick voor" de prijs van iets-meer-dan de vulling! De nieuwe modekleuren zijn bepaald. Gala brengt u de lipstick van van daag en morgen: '63 Pink en '64 Rose... nieuw, vrouwelijk en be koorlijk... In een nieuwe gouden houder. OF LONDON j )fficiële publikatie BROUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van «lden brengen ter openbare kennis, i beginnen op maandag 6 mei 1963, rachtens het bepaalde bij artikel 17 Verordening op wegen, lanen, iten enz. en wateringen en sloten, ihouw zal plaats hebben over alle egen. lanen, paden, straten, kaden. lelnen. hofjes, stegen, sloppen of Horten en gangen, benevens de daar- gelegen of daartoe behorende brug- a en andere kunstwerken, voorzover bijzonder eigendom zijn en zonder rhlnderlng door of vanwege rechtheb- enden voor het publiek verkeer open- Aan. alsmede over alle wateringen en l oten en de riolen, ter vervanging 'I aarvan gemaakt, benevens de daar- C 04 behorende sluizen, duikers, bulzen. oegangskokers en dergelijke werken, ij oorzover die bijzonder eigendom zijn. ODEN. 20 april 1963. Burgemeester en Wethouders van Leiden. de Secretaris, J. BOOL, de Burgemeester, S. MENKEN, Weth. loco-Burgemeester. Lezers scli rijven Honden-affaire Dat de wethouders van de gemeen te Leiden zijn conclusies trekt uit de hem verstrekte gegevens over het aantal gevaccineerde honden en het aantal honden waarvoor belasting betaald wordt is wel logisch doch doet op dit ogenblik niet sym pathiek aan. Trouwens de hele ma- noevre by de oproeping voor de in enting deed een dergelijke handel wijze eigenlijk wel verwachten, im mers de bezitters van de geregistreer de honden kregen persoonlijk een op roep om te verschijnen op 'n bepaal de datum: terwijl de bezitters van niet geregistreerde honden pas een oproep kregen na inzending van een huis aan huis bezorgde kaart. Voor de mensen die al een rechtstreekse oproep kregen was deze kaart overbo dig. Rondzending van deze kaart was echter wel nodig omdat anders de bezitters van niet geregistreerde hon den geen gelegenheid zouden krijgen hun hond in te laten enten. Voor de gemeente had deze handelwijze echter het voordeel dat de niet ge registreerde honden meteen geselee- Op 10 en 11 mei in Leiden Zoals reeds eerder gemeld, houdt het 160ste district van Rotary In ternational een van de drie districten, welke tezamen Rotary- Nederland vormen op vrijdag 10 en zaterdag 11 mei in de Stadsge hoorzaal te Leiden zijn jaarlijkse Landdagen. Deze bijeenkomst, welke voor het laatst in 1930 in Leiden is gehouden, staat onder leiding van de Gouver neur van het 160ste district, ir. N. Th. Koomans uit Rotterdam en zal na mens de president van Rotary Inter national worden bijgewoond door dr. Harald Mandt van de Club Ham burg. oud-gouverneur van district 149 en vice-president van de Adviescom- 1 missie voor Europa, Nooro-Afrika en de landen beoosten de Middellandse Zee. Het. onderwerp van deze Landda gen zal zijn „Verschuivende maat staven-blijvende waarden". welk thema achtereenvolgens door drie le den van de Leidse Club zal worden besproken. De naar schatting vier- it vijfhon derd gasten zullen o.a. worden toe gesproken door dr. Mandt voornoemd en door de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz en zullen voorts in de namiddag van vrijdag 10 mei officieel door het Ge meentebestuur worden ontvangen in de Burgerzaal van het Stadhuis. Voor de dames van de Landdag bezoekers is voor de zaterdagmiddag een vijftal excursies geprojecteerd, waarbij bezoeken aan de Lakenhal, de Rijksmusea van Oudheden en Volkenkunde, de Pieterskerk, annex het Gravensteen en het Jean Pesijns- hofje en de Universiteit met de Hor tus Botanicus tot de mogelijkheden behoren. De thans overleden hoogleraar werd op 7 november 1890 in Zaan dam geboren. Van 1907 tot 1911 stu deerde hij medicijnen aan de Uni versiteit van Amsterdam. Na laatst genoemd jaar, waarin hijzijn arts examen aflegde, was hij tot 1917 as sistent-geneesheer aan het Elisa beths Gasthuis te Haarlem. Van 1917 tot 1919 trad hij op als assistent van prof. dr. Hector Tieub in de Vrouwenkliniek te Amsterdam, waar na hij tot 1921 vrouwenarts was te Haarlem en tot 1930 vrouwenarts te Amsterdam. Inmiddels promoveerde hij in 1923 tot doctor in de genees kunde te Amsterdam op een proef schrift getiteld ..Buitenbaarmoederlij- kc zwangerschap". In zijn laatste Amsterdamse periode was hy tevens waarnemend hoofd van de Univer siteitsvrouwenkliniek in de hoofdstad en gynaecoloog aan het Julianazie- kenhuis aldaar. In 1930 ging dr. Remmelts naar Nederlands Indië om aldaar het ambt van hoogleraar in de verlos kunde en de gynaecologie aan de Universiteit van Batavia te aan- den. Hij bleef aan deze Universiteit verbonden tot 1946 en maakte de zeer moeilijke bezettingsjaren in het Verre Oosten door. In 1946 keerde hij naar Nederland terug om de Groningse leerstoel voor verloskunde en gynaecologie te be zetten. Medio 1949 volgde zyn benoeming tot directeur van het Instituut voor Praeventieve Geenskunde te Leiden als opvolger van prof. J. P. ByL die hy in 1950 tevens opvolgde als bij zonder hoogleraar te Leiden voor de preventieve geneeskunde. Hij heeft deze functies geruime tyd voor het Prof. dr. R. Remmelts in zijn Leidse jaren. bereiken van de pensioengerechtige leeftijd moeten opgeven om gezond heidsredenen. Hy verbleef sindsdien in Ermelo. Prof. Remmelts heeft in de loop der jaren talrijke artikelen gepu- Opleiding van bejaardenhelpsters In september a.s. zal opnieuw een algemene cursus tot opleiding van bejaardenhelpsters voor Leiden en omgeving beginnen. Deze cursus zal gegeven worden aan de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenburg te Leiden. De dames worden opgeleid voor het diploma bejaardenhelpster van de Nederlandse Federatie voor Be jaardenzorg. De opleiding tot bejaardenhelpster duurt twee jaar. Er wordt één avond per week (op donderdag) les gegeven aan de Vakschool, gedurende 40 we ken per jaar. Het lesprogramma is zeer afwisse lend en vanzelfsprekend volkomen afgestemd op de werkzaamheden die de dames hebben te verrichten. De cursisten zijn over het algemeen werkzaam in bejaardentehuizen of by instellingen voor de gezinsverzor ging of hebben het plan tn de bejaar denzorg te gaan werken. Kandidaten moeten by het begin der cursus tenminste 16 jaar zijn. Stakiugsgevaar toegenomen De loonbesprekingen tussen werk gevers en werknemers in de West- duitse metaalindustrie in Noordryn- land Westfalen zyn gisteren na twee eneenhalf uur mislukt, zodat een staking nog nader is gekomen. De metaalarbeiders eisen acht procent loonsverhoging. mi Waar blijft de Mytylschool? Het is ongeveer 12 jaar geleden, toen „het gebrekkige kind"' nog be- enkef/ uit de datum waarop deze mensen met hun hond moesten verschijnen. Het meest onsympatieke vind ik echter wel dat het gemeentebe stuur naar myn mening er zelf de oorzaak van is dat er een zeker aan tal honden niet geregistreerd is. Want. wat deed de gemeente Leiden om dit te voorkomen Oorsponkelijk woonde ik in een rand gemeente van Leiden, een randge meente die Leiden gaarne zou willen anexeren. Van de beweegredenen daartoe houd ik mij hier ver. doch wel zou Leiden er eens kunnen gaan kijken hoe het gemeente bestuur het daar doet met de hondenbelasting. Dit gemeente bestuur stuurt na- melyk ierder jaar een klein folder tje huis aan huis waarinstaat dat als men geen hond heeft men dit foldertje weg kan gooien. Heeft men wel een hond. dan wordt men ver zocht een paar vragen in te vullen en het ingevulde voldertje naar gemeen te-secretarie terug te zenden. Enige jaren heb ik het foldertje weggegooid, totdat ook ik een hond kreeg. Het foldertje werd ingevuld en prompt betaalde ik mijn hondenbelasting. Daarna verhuisde ik naar de gemeen te leiden. Weten of er in Leiden ook hodenbelasting betaald moest wor den deed ik niet. maar ik verwacht te dat de samenwerking tussen de ge meenten wel zo groot zou zyn dat ik automatisch van Leiden ook wel een verzoekje zou krijgen om m*n hond aan te geven of om belasting te betalen. Ik woon nu een jaar in Lei den en heb dus nu ontdekt dat ik nalatig ben geweest belasting te be talen. Ik heb nu ontdekt dat ikzelf naar het stadhuis zal moeten om te vragen of men a. u. b. een aanslag in de hondenbelasting voor mij wil verzor gen. Doch ik vind deze handelwijze niet helemaal in de haak. Bovendien hoe weet de goede burgerij of er wel belasting betaald moet worden? Ieder dient de wet te kennen, doch dit is een illusie. Maar moet ik ook alle verordeningen kennen? En hoe kom ik het bestaan van de gemeente verordeningen aan de weet? Voorwaar er ligt hier een heel ter rein braak op het gebied van de tactische voorlichting bij de gemeen te Leiden. Een abonnee-hondenbezitter. een schooltje voor deze gehandicap ten op te richten. 'tGing alles particulier en heel in 't klein doch het schooltje kwam er al was het begin in een afgekeurd schoollokaal. Sedertdien hebben tien tallen kinderen per auto gebracht vreugde en onderwijs ontvangen en groeide de school uit tot 4 loka len. Zij die het weten konden voor spellen: geen gebouw, geen geld, geen personeel en eigenlijk ook geen kin deren. Er is steeds prima personeel ge weest mensen met toewijding en grote liefde en bovendien bekwaam voor deze aparte taak. Nadat de school geheel aan de schoolwet vol deed werd de school overgenomen door de gemeente Lelden. Er komen echter ook kinderen van buiten en voor alle gezindt is plaats. Inmiddels zit de school in een zeer aftands gebouwtje, op een onmoge lijk grachtje er is geen tuin, geen uitzicht! Een lapje grond voor een school met tuin bulten de stad is reeds beschikbaar waar blijft het ge bouw? De school behoeft geen miljoenen te kosten leermaterialen zijn er overvloedig vanaf praktisch speelgoed tot elektrische schrijfmachines e al wat deze bijzondere school nodig heeft. Ook moderne invalidenwagen tjes enz. We worden verblijd wanneer we horen dat andere steden ons voor beeld volgde we waren de tweede Mytyl-school in Nederland en men kwam kijken hoe we het hier deden en volgde ons na. Alleen zij bouw den In Den Haag, Amsterdam. Utrecht enz. zijn er model scholen en gewoonlijk op rekening van de gemeenten. Wie pakt deze zaak eens flink aan? Nederland weet te geven. Leiden slaat geen slecht figuur by een lan delijke actie! Wanneer we in Leiden niet op schieten gaat ons lapje grond mis schien dienen om er een ander ge bouw op te zetten. Vrijwilligers gevraagd! Mensen met bekwaamheid, liefde en ijver, die niet rusten voor de school er staat. Geen dankbaarder kind. dan het gebrekkige kind dat naar school mag. O. VAN DIJK-BOSMAN, Bethlehemhof 15, Leiden, LUXOR De opzet van deze film is bepaald niet nieuw: in hypocriete verontwaardiging laat de producent breed uithalen over deze of gene misstand, waardoor een film ontstaat, die het gega randeerd „doet"In dit geval gaat het over de uitbuiting van vrouwelijk schoon in de filmwe reld, een milieu, dat nog altijd talloze meisjes trekt, al weten ze, dat die wereld bepaald niet door filantropen bevolkt wordt, maar door lieden, die maar al te vaak niet erg kieskeurig zijn in de keu ze van hun middelen. Of het er nu precies zo toegaat als het in deze film ivordt voorgesteld al wordt dat in het begin met grote nadruk verzekerd mag in het I midden blijven. Dat er een sterke tendens in die richting is, staat echter wel vast. Een waarschu wing voor de vele dwaze vlinders, die zich toch nog laten lokken door een wereld van schijn, is der halve niet overbodig. En dat ver zoent althans ten dele met de hierboven genoemde opzet van deze film. Het schenario beschrijft de levens van een klein aantal filmsterren, ten dele van naam, ten dele nog in op komst. Onder de laatsten zijn er, die voor niets terugdeinzen als het erom gaat carrière te maken. De even domme als schaamteloze Lui se Win ter bijv. probeert op alle mogelijke manieren sensatie te veroorzaken, tot wanhoop van haar strenge vader, die zijn reputatie als ambtenaar ziet aangetast door het gedrag van zijn dochter, maar anderzijds tot kindse vreugde van haar schaapachtige De ijzervreter Lido Norman Wisdom blijft nog een weekje zyn dwaze avonturen be leven in het theater aan de Steen straat. Men ziet Norman in een dub belrol: als het onhandige schlemiel tje. dat alles wil doen om bij de politie te komen, maar helaas niets goed kan doen, en als de geslepen gangster, die met een kapsalon als dekmantel juwelendiefstallen pleegt. De ene Norman wordt nu op het spoor van de andere gezet, waaruit - zich als van zelf sprekend de nodige niet verzuimd heeft zyn beide ogen vreemde situaties ontwikkelen. Alleen doorlopend op de kassa gericht te i een nurks zal er geen plezier aan houden. beleren. den. De schrijver van filmschanda len, Herbert Klamm, ervaart dat als hij een bevriende fotograaf heeft overgehaald door middel van een spiegeltruc een foto van het meisje in Eva's kostuum te maken. Zo be vindt er zich dus tussen deze groep filmmakers, voor wie het financieel succes een hoogst belangrijke factor is, toch nog wel een enkele, die niet zomaar door de knieën gaat. maar over voldoende karaktervastheid blijkt te beschikken om de verleidin gen van allerlei soort te weerstaan. En dat is dan het positieve element in een werk. waarvan de regisseur „Het spook van de opera" Ongecompliceerd TRIANON Het opnieuw ver filmde „Spook van de opera" steunt op een op zichzelf aardige, maar voor een film veel te eenvoudige en onge compliceerde intrige, die halverwe ge de film reeds bekend is. Het ca merawerk is lang niet zo sfeervol als het had kunnen zijn. Een onbekende componist heeft zijn meesterwerken, waaronder een magistrale opera, verkocht aan een zwendelaar, die er een slaatje uit slaat en het werk onder eigen naam uitgeeft. De componist is hier zo ver bolgen over. dat hy de drukkerij, waar de muziek gedrukt wordt, in moeder, die alles vergoelijkt. Een brand steekt. Zijn gelaat wordt hier- ander type is Helga Werbach. ver-;*"" loofd met een jonge diplomaat. Ook zy wil carrière maken, maar stelt toch bepaald hogere eisen dan Luise. Het zit haar aanvankelijk mee als de filmstudio op zoek Is naar een ge schikte plaatsvervangster voor Ellen Dorn, een actrice van naam, die echter niet langer In trek is. Maar als er een nieuwe kandidate ontdekt wordt, slaan de kansen voor Helga om. In haar wanhoop over het feit, dat iedereen zich van haar afkeert, slaat zy de hand aan zichzelf. Die nieuwe kandidate is Renate Bard. een zeer knap meisje, dat er boven- by met salpeterzuur verminkt. Van af die tyd verstoort hy als spook de repetities en de uitvoering van zijn opera, en laat zelfs de mogelijkheid van moord niet onbenut. Dit gedeel te van het mysterie wordt omstan dig uitgewerkt. In tegenstelling hier mee blijven vele problemen onopge lost. Hoe komt het. dat de componist, die nota bene professor is, brodeloos is? Hoe komt hij aan het orgel, dat in de grotten van onderaards Lon- „De man met het ijzeren masker" Schermfestijn REX Vreemde toestanden be stonden volgens deze film althans in het 17de-eeuwse Italië. De ver- radelijke graaf Astolfo speelt onder één hoedje met de Franse minister Colbert, om op deze wyze de heer schappij over een hertogdom te ver krijgen. Hij heeft de rechtmatige opvolger van de oude hertog een ijzeren masker opgezet en dwingt hem met zyn zuster Christina te trou wen. Zyn vriend Andrea komt ech ter op het juiste moment de huwe lijksplechtigheden verstoren en schaakt zyn geliefde Christina. Hij weet met behulp van een aan tal processiegangers de zoon van de hertog te bevryden en Astolfo te ver slaan. De film. waarin veel scherm- gevechten voorkomen, heeft een gelukkig slot: de erfgenaam mag de heerschappij over het hertogdom voe ren en Andrea krijgt Christina als beloning voor zijn dapperheid. JUNGLECAT Tweede week dien beginselen op na blijkt te hou- tweede week in. Volkomen terecht, want wat Disney hier weer bijeen heeft gezocht en gespeurd het zal hem en zyn staf ongetwijfeld vele maanden hebben gekost grenst weer aan het ongelooflijke. Disney geeft een fragment uit het leven van een jaguer-familie, die verwikkeld raakt in gevechten met een boa con strictor, met een krokodil enz. Een schitterend stuk werk, dat geen enkele natuurliefhebber mag missen. Misdaad achter het voetlicht Boeiend en sfeervol CASINO „Misdaad achter het voetlicht" (Stage Fright) is een oudje van Hitchcock, dat nog liet tot het genre behoort waardoor de bekende regisseur de bijnaam „master of sus pense" heeft verworven. Deze film heeft meer weg van een psycholo gisch drama dan van wat we tegen woordig onder een Hitchcock-thriller verstaan. Het verhaal is dan ook niet zozeer spannend (behalve aan het slot) dan wel boeiend. In sober, sfeervol zwart-wlt wordt verteld van de jacht die de politie maakt op een man, die volgens haar een moordenaar is. Een vriendin van de opgejaarde en haar vader gelo ven echter in zijn onschuld en me nen dat hij het slachtoffer is gewor den van een komplot. Dat de film. ondanks het feit dat het tempo soms te traag is. voort durend boeit, is mede te danken aan het uitstekende spel van de vedette den gebouwd is? Waarom is de stom- j STUDIO Een van Walt Disney's me zwerver, die hem het leven redt, produkten, „Junglecat". vooraf ge- i zo bang voor hem? j gaan door de niet minder boeiende Mariene DietrichTdë vroeger zeer ge- Merkwaardig genoeg is het slot documentaire „Geheimzinnigheden vierde Jane Wyman, Richard Todd toch nog verrassend. J van de zeebodem" gaat in Studio zijnen de sympathieke Michael Wilding.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3