Ter Leede (1-2) met -Noord wijk incidentje Quick Boys gebruikt slechts vier van de vele prachtige kansen: 4-1 Rijnskurgse Boys tot één schot met in staat Oegstgeest-Koudekerk T5 eindigt onbeslist: 4-4 Ik t DHC wint toernooi van QUICK BOYS TAVY's halve elftal liet ziekbed plots in Schot voor doellijn gekeerd Zaterdagelftal tegen AFC LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 APRIL 1963 VRIJ LUSTELOZE STREEKDERBY Van Hove werd jeugdkampioen Van Hove is er dit weekeinde in ge slaagd beslag te leggen op het jeugd kampioenschap dammen van de Leid- se Districts Dambond. Hij zal dit na jaar mogen uitkomen in de provin ciale jeugdkampioenschappen. De overige uitslagen luiden Hoofdklasse: A. v. d. ZwanA. Robbe 20. Th. ZwetslootC. Varke- I visser 11. W, HeemskerkE. P. Bronstring 0—2. J. Zwaan—H. Brou- wer 2—0. E. P. Bronstring—Th. Zwet sloot 20. C. Varkevisser—A. v. d. Zwan 1—1. A. Robbe—C. Zijlstra 0—2. E P. BronstringJ. Zwaan 20. C. ZijlstraA. v. d. Zwan 20. A. Robbe —Th. Zwetsloot 11. Ie Klasse: A. v. d. Putten—v. Laar 1—1. J. Fasev. Laar 20. G. Note- boomFase 2—0. Jeugdgr.: Kromhoutv. Es 11. I BoschDonkelaar 11. v. Eesv d. Bosch 0—2. GlasbergenKromhout 0—2. B. Fase—v. d. Hove 0—2. v. Ees v. Hove 02. B. Fasev. d. Bosch 1—1. 2e Klasse: Scholte AlbersWeek hout 20. Bouwmeesterde Winter 11. GodwaldtKnoop 02. Knoop —Wijsman 0—2. v. Biezen—Godwaldt 02. Weekhoutde Winter 02. Scholte Albersv. Duyn 20. v. Duyn Knoop 02. Ferry Sonneville heeft zijn Amerikaans badminton kampioen schap niet kunnen prolongeren. Hij verloor te Baltimore in de halve finales van het heren enkelspel met twee maal 15-6. van de Thailander Ratana-Saeng-Suang. slag Verdediging CS CA v> (Van één onzer verslaggevers) Afgaande op de uitslag van de wedstrijd Quick Boys—CSCA (41) zou men geneigd zijn te veronderstellen, dat de Katwtjkers het niet moeilijk hebben gehad. Dat is niet helemaal waar. Wel had de score zelfs nog aan zienlijk hoger kunnen zijn, als Quick Boys niet herhaaldelijk had gefaald bij de vele gemakkelijke kansen, maar daar staat tegenoverdat de gasten in het veld zeker niet zwakker waren dan de landskampioenen. Ken nelijk konden zij niet in hun gewone vorm komen. In hun verdediging klopte het niet altijd goed. Al direct na het begin miste by een aanval van de gasten midhalf Cees van der Plas, waardoor Foprna een kans kreeg, maar keeper De Hol lander stopte het schot. Een aanval over rechts bracht Quick Boys het eerste succes. In eerste instantie schoot Anton van der Plas tegen doelman Van der Vliet op. doch lony den Duik nam er rustig de tijd voor om de terugkomende oal in het net te plaatsen <10). Intussen hadden de gasten vele malen gepoogd het Quick Boys-doel open te breken, doch De Hollander had er weer gced het oog in. Het vervolg van die eerste helft was aan beide zyden niet best. Invaller Gys Haasnoot, die zeer zeker goede technische capaciteiten heeft, kon vooralsnog niet meekomen, zo dat er van de linkerwing weinig kracht uitging. Wel was Tony den Duik door missen van rechtsback Den Hertog er een keer mooi door- (Van een onzer redacteuren) Noordwijks-doelman Jaap van der Niet is in de laatste minuut van de wedstrijd Ter LeedeNoordwijk even een zeer wanhopige man geweest. De bal. die Ter Leede's Wim van Biezen op hem af zond. liet hij een fractie van een seconde los, maar nog voor de bal de doellijn had bereikt, was hij er al weer opgesprongen. Er kon geen twijfel aan bestaan, de bal had de lijn op geen stukken na bereikt. Wij hadden dit van drie meter achter het doel duide lijk kunnen constateren. Misschien in de war gebracht door het gejuich van Ter Leede-spelers. bij wie de wens kennelijk zozeer de vader van de gedachte was dat zij iets zagen dat niet was gebeurd, kende scheidsrechter Th. Mozes een doelpunt toe. Dat betekende 2-2. Trainer Ben van Duijn riep vertwijfeld tegen de arbiter: ..Maar menéérVan der Niet wist niet hoe hij het had. Overal vraagtekens. Lauw Niet definitief Maar de beslissing van scheids rechter Mozes, die op het fatale mo ment een vrij ongunstige positie in nam om alles goed te kunnen beoor delen. bleek niet definitief te zyn. Na. conferentie met de (Noordwykse) grensrechter en na by het doel te hebben gekeken, herriep hy zyn be slissing en kondigde direct daarop het einde aan. Desgevraagd verklaar de de arbiter ons na afloop: „Toen v. d. Niet die bal los liet, was myn eerste reactie: dit is een doelpunt. Dus floot ik. Maar toen ik by het doel ging kyken, besefte ik dat ik het nooit goed had kunnen zien, want de kalkiyn was in de doelmond bijna helemaal weggesleten. De grensrechter, die my de gehele wed strijd een zeer betrouwbaar man was gebleken, zei dat hy op één iyn had gestaan en dat hy met zyn hand op zijn hart kon beweren dat het geen doelpunt was geweest. Ik wist toen z°ker dat ik een foutieve beslissing had genomen. Dus heb ik die herroe pen" Een wanhopige Jaap van der Niet laat zien hoe ver hij de bal wel voor de lijn stopte. (Foto Leldsch Dagblad) VOETBAL Het Bonds zaterdag elftal van de KNVB zal donderdag 18 april in het Sportcentrum te Zeist een oefen wedstrijd spelen tegen de amateur club AFC. De opstelling van het zaterdag team luidt: Doel: Woudsma (DES). Achter: Korving (SHS), Nijland (Excelsior '31). Midden: Kerkdijk (Sparta, Ensche de). Visser (Heerjansdam), v. Elderen (Zwart Wit '28). Voor: v. d. Maas (Kozakken Boys), Nieuwst raten, v d. Pols beiden Zwart Wit *28). Vos ('s-Gravenzand- se SV), Slagboom (De Zwerver). Dinsdag 23 april speelt het zater dag Bonds elftal eveneens in Zeist een oefenwedstryd tegen Quick N. Het was het enige opwindende mo ment in deze streekderby, die zo ma tig en zo lauw werd gespeeld dat men er alleen maar mateloos by kon geeuwen. En dat, terwyi er voor bei de ploegen toch zo veel op het spel staat. Noordwyk diende zyn kans op het kampioenschap te behouden en Ter Leede heeft nog altyd af te reke nen met het degradatiespook. Wat in Sassenheim werd getoond, leek op het spel van twee ploegen, die zich veilig wisten en aan de laatste, gemoede- ïyke wedstryden van het seizoen bezig waren. Ter Leede had geen enkele moeite Beeld uit Ter Leede-Noordwijk. Scheidsrechterbal in de laatste minuut na het incident. Eén Ter Leede-man temidden van vele Noordwijkers. (Foto Leldsch Dagblad) gelyke tred met Noordwyk te hou den. Geen enkel ogenblik in de gehe le wedstryd kreeg men de indruk dat hier de hoogste tegen de laagste speelde. Hetgeen natuurlyk meer een compliment is voor Ter Leede dan voor Noordwyk. Maar ook de Sassen- heimers speelden een wedstryd die teleurstellend was. Het spel dat voor- namelyk berekend is op de through- pass door het midden, meestal ge richt op midvoor Manus Molenaar, kwam zelden tot volle ontplooiing. En als Ginhoven of de Van Biezens een opening vonden in 't door Passchier Van Duin en v. d. Wiel niet altyd perfect gedekte veld, dan had Mole naar te veel tyd nodig om tot een schot te komen. Van zyn vleugels (Cees Molenaar en Elsgeest) had hy voorts weinig steun. De beste man in de Ter Leede- ploeg huisde ook niet in de voorhoe de. maar in de defensie: Cees Molema, die de gevaarlijke v. d. Lip- pe uitschakelde en bovendien liet zien dat hjj zo weer in de voorhoede kan worden opgenomen. Noordwyk speelde ongeïnteresseerd, zonder de inspiratie die het spel tegen IJsselmeervogels had geken merkt: In de middenlinie was V. d. Meulen nog absent en zyn vervanger Spaanderman heeft hem geen ogen blik doen vergeten. De eerste helft ging voorby met als enige byzonder- heden een kopbal tegen de paal van Droevig voorhoedespel Als Rijnsb. Boys aan het einde van het seizoen de 2e klasse vaarwel moet zeggen, is er maar één oorzaak aan te wijzen en die Piet v. d. Lippe. die mét zyn baard kennelyk ook zyn goede vorm heeft weggeschoren, en een felle schuiver van'Manus Molenaar die v. d. Niet er maar net kon uithouden. Meer „leven" Na rust kwam er wat meer leven in de brouwerij. Al bleef het spel en vooral de vechtlust beneden de ver wachting. Ter Leede scheen hard op weg voor een flinke verrassing te zorgen toen Molema al in de derde minuut 'n strafschop kon inschieten. De penalty werd op wat ongelukkige wyze veroorzaakt door Spaander man. die een gepasseerde v. d. Wiel moest byspringen om Manus Mole naar in zyn opmars te stuiten. De genadeklap waaraan Noordwyk toe was. kon Ter Leede niet toebrengen en toen de roodwitten zich na een mi nuut of 20 wat gingen roeren was het meteen gelyk ook. Een verdwaalde voorzet van rechts werd door ieder een gemist behalve op links door Map Maryt (1—1). Een kwartier voor tyd maakte Haasnoot het mooi ste doelpunt van de wedstryd met een harde kopbal uit een uitstekende voorzet van Heemskerk, waar doel man De Vries tevergeefs naar greep. Hoe het in de rumoerige slotfase toe ging weet u reeds. Vierdeklassers zaterdagvoetbal Oegstgeest en Koudekerk hebben zaterdag een wedstryd prijsschieten weggegeven om uit te maken wie de hegemonie van het Leidse district in 4B zou hebben. Men is er niet uit gekomen, want nadat beide ploegen viermaal het net hadden getroffen, vond de arbiter het genoeg. Intussen zette Lisser Boys in 4A de indrukwekkende zegeserie voort. Dit maal werd Semper Altius thuis met 7—1 verslagen. GWS heeft de weg terug gevonden. Sportlust heeft dat in eigen huis moeten ondervinden. Rouwkoop, DEVJO en SV '35 konden ook ditmaal niet tot winst komen. SV '35Katwijk 02. Reeds vóór rust deelde Katwyk in deze matige wedstryd de beslissende klappen uit. In de 23ste en de 38ste minuut wisten Andries van Duyvenbode en De Rid der het S.V. heiligdom te doorboren. Sportvereniging kwam beter voor de dag dan tegen GWS, doch bereikte niet de vorm van Katwyk. dat op zijn beurt niet die indruk van het begin van de competitie meer kon maken. Sportlust .46—GWS 3—3. Dankzy twee strafschoppen, waarvan er één op zeer vreemde wyze in de allerlaat ste minuut werd toegekend, is Sport lust er in geslaagd om tenminste nog een punt thuis te houden. GWS ver diende de zege in deze bikkelharde wedstrijd volkomen. He spel van de Sassenheimers was stukken beter dan dat van de Woerdenaren, die na de GWS-doelpunten van Van Kesteren en Slijkhuis slechts tot één treffer van rechtshalf Otto konden komen. Na rust was het weer Van Kesteren, die GWS recht deed wedervaren, al vorens Otto en Blonk via strafschop pen beide wegens hands de eindstand forceerden. Semper AltiusLisser Boys 17. Ondanks drie invallers nam Semper na tien minuten via Vaartjes de lei ding. De jongens van Lisse lieten het niet verder komen, want via Leen Broekhuizen en Hans Roem werd de ruststand 12 berelxt. Met tien mi nuten tussenpozen verhoogde Broek- hu ijzen na. rust, de stand tot 51, al vorens Óys Hagen en linksachter Karei van 't Wout de score naar de eindstand schoten. Rouwkoop—SHS 06. Een zwaar gehavend Rouwkoop heeft het tot aan de rust tegen een technisch be ter SHS kunnen bolwerken (0—0). Toen echter ook nog invaller Van Tol en Eef Bottema voor de tweede helft moesten worden vervangen, was elk verband zoek. Profyt ook al ge blesseerd leidde de aanval, die door het ontbreken van Karei Ver- rips zonder verband was. J. Kuit jr. deed in de achterhoewe, waarin Har ry Verrips ontbrak, baanbrekend werk. doch hy kon met verhinderen, dat SHS via doelpunten van Wester duin. G. Meere <4 x) en Den Heyer, een enigszins geflatteerde 60 zege binnenhaalde. .OegstgeestKoudekerk 44. Beide ploegen eisten een helft voor zich op en kregen dus loon naar werken. Koudekerk was belust op revanche voor de destyds geleden thuisneder laag en nam via J. Paling en Hak- kenbrak binnen een half uur een 2-0 voorsprong, die door Han Verhoeks nog voor rust werd teruggebracht. Na rust hield het Oegstgeester offensief aan en na vyf minuten zorgde Ver- hoeks in één minuut voor een hat trick door twee hoekschoppen af te ronden. Paling kon via een straf schop en een fout van stopper Van der Voort, ook op een hattrick terug blikken, terwijl Piet Jansen in het slotoffensief door Han Verhoeks in de gelegenheid werd gesteld de ge lijkmaker te scoren m.AIr-'" Oud-LI VS speler Han Ver- I Leeuwen van Koudekerk tijdens hoeks in duel met doelman Van I OegstgeestKoudekerk moeten de Rijnsburgers in eigen gelederen zoeken. Want wat de geelzwarte voorhoede ervan te recht brengt is in één woord droevig! Ook zaterdag tegen ZCFC een zeer belangryke wedstryd was het niet anders. Het was. vooral in de tweede helft al Rijnsburg wat de klok sloeg, maar de doelpunten die de tal- ryke aanvallen moesten bekronen, kwamen er maar niet. Eigenlyk zou men de geelzwarte aanvallers als klei ne jongens een pak voor de broek moeten geven, zo nonchalant werd er met de kansen omgesprongen. En ook onbenullig, want als men vele. vele kansen krijgt, waarvan een aantal voor open doel, en die nog mist, dan verdient men niet anders! In de eerste helft van deze wed stryd, die in kwaliteit hevig had te lyden van het slechte veld, kon de thuisclub zich nog aardig verweren tegen de Boys, die speltechnisch veel beter waren dan de hardwerkende Zaandammers. Kluts kwijt Toch had in het eerste kwartier al Rynsburgse Boys 'n voorsprong kun nen nemen, maar de geelzwarten wa ren voor Schuerman's doel volslagen de kluts kwijt. Na een kwartier werd een corner op het Rynsburgse doel de inleiding tot de openingstreffer. De bal kwam goed voor het doel. maar werd weggekopt door de uitstekend spelende stopper van Delft. Uit de daardoor ontstane situatie kreeg de Zaandammer Tel de bal tegen de schoen. Hy wist niets beters te doen dan een hakje te geven, waaruit de bal, waarschijnlijk het meest tot zyn eigen verrassing langs de verbaasde invaller-doelman Driebergen in het Rijnsburgse doel verdween. Dat was voor de Rynsburgers het sein om de zaken nog steviger aan te pakken. Fel kwamen ze in de aanval, maar ZCFC trok zich terug op eigen helft en zo doende was er voor de Rynsburgse aanval helemaal geen mogelijkheid meer om er doorheen te komen. Beleg Na rust hervatten de geelzwarten het offensief in nog heviger maten. Goed gesteund door de uitstekend spe lende middenlinie werd nu een zwaar beleg geslagen voor de Zaandamse veste. Kansen kwamen er, ondanks het hevige verdedigen bjj de vleet, en hoewel het enkele malen verschrikke lijk benauwd werd voor Schuerman, erin ging de bal niet. Speciaal Heemskerk, die ook nu weer byzonder hard maar weinig ef- jes te boeken. heen. Hy lokte doelman Van der Vliet naar zich toe, en wipte toen de bal keurig voor de lege doelmond. Helaas stond de rest van de Quick Bovs-aanval rustig van verre te ky ken hoe het zou aflopen, zodat niemand aanwezig was om de bal dat heel kleine zetje te geven. En er kwa men nog wel meer kansen, aan beide zijden, maar de thuisclub kreeg toch de meeste en ook de mooiste Er werd geen gebruik van gemaakt. Het tweede Katwykse doelpunt na een half uur kwam toch nog onver wacht. Cor van Duijvenbode liep goed door op een dieptepass van Van der Plas zodat hy vrij voor Van der Vliet kwam. Uitlopend trachtte deze de bal nog te keren, maar via zyn vin gers verdween de bal in het doel 20. Uit een goed door Henk Groe- nendyk genomen vrye schop op de rechtervleugel kopte rechtsbinnen Van Wely de bal prachtig langs De Hollander 2—1, zodat er nog van alles mogelyk was voor CSCA. Samenhang Na rust begon Groenendyk al direct met een scherp schot in de beneden hoek, maar De Hollander was op de goede plaats. Inmiddels was de voor hoede van Quick Boys gewyzigd, waardoor er wat meer samenhang in deze linie kwam. Achter elkaar kwam voor Quick Boys de mooiste kansen. Gys Haas noot zag een bal van de binnenkant van de paal weer in het veld terug komen. Van der Plas zou toen het varkentje wel even wassen, maar hij schoot de terugkomende bal.weer tegen de paal! Aan de lopende band gingen de kogels van de Quick Boys- voorwaartsen of langs de verkeerde kant van de paal of net over de lat. Hardnekkig bleef Quick Boys de kan sen verknoeien, maar tenslotte was het dan Gys Haasnoot die de score op 3—1 bracht. Laten we voor de rest kort zyn, want wy zouden teveel in herhalingen vallen. Cor van Duy venbode schoot uit een strafscnop naast: de kans was te gemakkelijk. Na nog een hele serie kansen te heb ben gemist, knalde Anton van der Plas uit een voorzet de bal voor de vierde maal langs Van der Vilet. Einde 41. Rest. nog te vermelden dat Quick Boys invallers had voor Peter Viool, Jeroen de Hollander en natuurlyk voor Leen Aandewiel, die van de tribune de wedstryd volgde. Uitslagen Standen Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A DOVO's Gravenz SV 2—3 ZCFCRijnsb. Boys 3—0 IJsselmeerv. Huizen 1—0 Ter LeedeNoordwijk 1—2 Quick BovsCSCA 4—1 Kozak. Boys—NDSM 5—1 Noordwyk 18 11 4 3 26 39—21 DOVO 18 11 2 5 24 44—30 NDSM 16 9 2 5 20 39—33 Quick Boys 17 9 2 6 20 49—32 Huizen IR 8 4 6 20 33—24 IJsselmeerv. 16 9 1 6 19 34—27 Koz. Boys 16 7 4 5 18 40—33 CSCA 17 6 6 5 18 35—35 GSV 16 5 3 8 13 28—33 ZCFC 16 3 5 8 11 25—40 Ter Leede 15 2 2 11 6 2042 Rynsb. Boys 17 2 1 14 5 20—54 DERDE KLASSE B CSVD—RCL 3—3 ASWHExcelsior P 12 SpijkenisseZuidland 01 PelikaanSHO 13 MonsterARC SHO Pelikaan Excelsior P RCL CSVD ARC Monster Zuidland Spijkenisse ASWH 14 11 15 9 14 9 15 6 15 7 15 7 14 5 15 2 15 3 14 2 7—1 38—14 41—28 32—19 38—33 32—29 29—34 37—37 17—40 22—39 21 VIERDE KLASSE A SV '35—Katwijk SportlustGWS Semper AltiusLisser Boys RouwkoopSHS DEVJO—JAC Lisser Boys JAC SVOW SHS Katwijk DEVJO 14 Sportlust 16 Rouwkoop 14 SV *35 16 Semp. Altius 13 GWS 14 16 13 17 12 14 10 15 11 15 8 2 10 2 9 4 10 3—3 1—7 0—6 2—6 67—15 59—34 32—16 45—23 36—26 33—40 33—55 26—54 23—42 16—34 21—54 VIERDE KLASSE B RASLoosduinen 00 De LierOmas 11 SchoonhovenHoekse Boys 11 Be Fair—DUNO 1—3 DUNO kampioen vc^si)[rc5i DUNO 14 13 1 27 50—11 Or nas 14 7 4 3 18 31—15 RAS 15 8 2 5 18 25—17 Oegstgeest 15 7 3 5 17 31—25 Loosduinen 14 7 1 6 15 25—21 De Lier 15 4 5 6 13 31—30 Koudekerk 14 4 4 6 12 28—39 Be Fair 15 4 4 7 12 26—35 Schoonhoven 15 3 3 9 9 26—45 Hoekse Boys 15 2 1 12 5 17—54 Portugal heeft zich geplaatst in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup (Europese zone». In Lissabon boekte Portugal in de voor ronde een 32 overwinning op Lu- 38 xemburg. Geslaagde jeiigdwedstrijden fectief werkte, toonde zich een mees ter in het missen van de meest opge legde kansen. Na een half uur flauw- de het Rynsburgse offensief uit wan hoop over eigen onkunde wat af. ZCFC kreeg kans tot tegenaan vallen en bleek daarbij gevaarlyker dan de geelzwarten, want in de Zaan- se aanval stonden een paar jongens, die niet aarzelden als de kans kwam. Vyf minuten voor tyd profiteerde Kan van zo'n kans. Hoog kwam de bal voor het doel en toen de Ryns burgers verzuimden in te grypen schoot hij de bal achter Driebergen. Dat in de allerlaatste minuut Meins er 30 van maakte was nog alleen voor de statistiek van belang. Ryns burgse Boys verloor dus met 30, zwaar geflatteerd maar onnodig. De geelzwarten hebben nu alleen Ter Leede nog in de onmiddellyke naby- heid, maar met deze voorhoede Ujkt het ons onmogelyk nog enige succes- Afd. Leidenzaterdagvoetbal In de eerste klasse Afdeling Leiden van het zaterdagvoetbal heeft zich een heel merkwaardig voorval voorgedaan. Het Teraarse TAVV, dat moest uitkomen tegen Kagia deelde de thuisclub tele fonisch mede dat de wedstrijd niet zou doorgaan omdat plotseling vijf spelers van het eerste elftal van TAVV waren ziek geworden, en geen elftal meer kon worden geformeerd. Bij de scheidsrechter voor deze ontmoeting had men een briefje in de bus gestopt met het bericht dat TAVV niet zou opkomen. Desondanks hebben Kagia en de arbiter op TAVV gewacht. Tevergeefs. Het zal TAVV op een boete en verlies van winstpunten komen te staan. Alphen bleef in deze afdeling on verstoorbaar door gaan. Met nog vier wedstryden te spelen en een voor sprong van vyf punten kan de Al- phenaren eigenlyk weinig meer ge beuren. Dit keer werd VVSB in eigen huis een 0-3 nederlaag toegebracht. Joh. Harskamp en Wim Leeuwen hoek zorgden voor een 0-2 voorsprong by de rust die nog door Jan van Soest in de tweede helft tot 0-3 werd vergroot. Alphia zorgde voor een op- merkelyke verrassing door by Leiden met 2-4 te winnen. Door fouten in de Leidse defensie wisten de Heulbe- woners in de eerste helft een 0-3 voorsprong te bemachtigen, die Lei den in de tweede helft nog wel te rugbracht tot 2-3 dank zy treffers van Pouw en van der Kraan, maar toen Alphia's midvoor daarna op nieuw raak schoot was meteen het pleit beslecht 2-4. Hazerswoudse Boys, werkte zich dank zy een 5-1 zege op Sleutels en kele plaatsen naar boven. Bij de rust hadden de Boys reeds een 4-0 voor sprong dank zy treffers van Van der Maas 2x) Windhorst en De Gelder. De gasten boekten in de tweede helft het eerst succes 4-1, maar Piet Pos zorgde toch voor een verschil van 4 do^'Dunten by de eindstand 5-1. Stand: 14—24 TAVV 11—9 1319 Sleutels 139 13—15 VVSB 13—9 1012 Alphen 135 11—10 13—10 Alpiien VWS Leiden Woubr. Kagia Haz. Boys (TAW 2 winstpunten in mindering) Het Delftse DHC is winnaar ge worden van het jaariykse paasjunio- rentoernooi van Quick Boys. De Kat- wijkse junioren eindigden op de tweede plaats. Feyenoord, DHC, Remscheidt (Did) TYC Blackpool /Noordwi jk en Quick Boys namen aan het toernooi deel. Alle verenigingen namen met twee elftallen deel. Omdat Blackpool maar met één team was gekomen, fungeer de een elftal van Noordwjjk als twee de Engelse formatie. Het B-team van Quick Boys leed, evenals DHC, geen enkele nederlaag. De wedstryden duurden tweemaal een kwartier. Dit is eigenlijk tekort voor een zuivere krachtmeting, maar iedereen was er van overtuigd dat DHC verdiend beslag had gelegd op de eerste prys. De A-junioren van Quick Boys speelden een prachtige wedstryd tegen Blackpool en wonnen deze wedstryd met 3-1, maar daarna zakten zy wat af. Jammer was dat de stormachtige wind veel afbreuk deed aan het spel. Toch waren er heel goede wedstry den by. Feyenoord kon niet op zyn sterkst uitkomen, doordat het eigen- lyke junioren-elftal in het buiten land toerde. Met 7 punten werden de Rotterdammers derde. De combinatie Blackpool/Noordwyk werd vierde met vyf punten, welke echter alle door Noordwyk werden behaald, om dat Blackpool niet een wedstrijd kon winnen. Het Duitse Remscheidt ten slotte werd vyfde met vier punten. 's Morgens om even negen uur had voorzitter Pluimgraaff spelers en of ficials welkom geheten en 's middags om drie uur kon hy de pryzen met een toepasselyk woord aan de aan voerders uitreiken. Uitslagen. Poule AFeyenoordRemscheidt 2-0; TYC—Blackpool—Quick B. 1-3; Remscheidt—DHC 0-2; Blackpool— Feyenoord 0-2; Blackpool—DHC 0-2; Feyenoord—Quick Boys 0-1; DHC— Quick Boys 1-0; Feyenoord—DHC 0-2; Remscheidt—Quick Boys 1-1; RemscheidtBlackpool 2-0. Poule B: Quick Boys—Remscheidt 1-0; DHC —Noordwijk 2-0; Quick B DHC 0-0 Feyenoord—Noordwyk 1-2; DHC— Remscheidt 0-0; Quick B.—Feijen- oord 0-0; Feyenoord—DHC 0-2; Fey enoord—Remscheidt 5-0; Noordwyk- Remscheidt 1-0; Quick B.-Noordwyk 0-0. De Hagenaar Paul heeft de wie lerronde van Breda gewonnen. Van Tilburg (Breda) werd tweede, Oud- kerk (Amsterdam) derde. Van Don gen (Made) vierde en Karstens (Lei den) vyfde. De Roemeense Anna Ene (flo ret), De Rus Gouran Lordkipanidze (sabel) en de Oostenryker Roland Losert (degen) behaalden de wereld titels voor jeugdschermers, waarvoor de wedstryden in Gent werden ge houden.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9