5 kunst kaleiöoscoqp GoudenEeuw T Residentie-Orkest naar de Ver. Staten OAS'ers in Frankrijk en Zwitserland gepakt 4 Concerten in 27 plaatsen D E R personeelslid EEN EIGEN ftlANDDOEK ONTVLUCHTE PSYCHOPAAT MISHANDELT HOSPITA Koffiekommetjes! P fe m Ned. Vereniging Vrije Artsen HOOFDPIJNPOEDERS nieuw \RATTEN- muizénX pasta VLOKKEN Wimpie Slee zoek nog Leids knaapje verongelukt igericht 1 maart 1860 Dinsdag 16 april 1963 Derde blad no. 30932 (Speciale berichtgeving) I Chartervlucht „7325" voor New York vertrok van Schiphol zo ude KLM had voorzien: Eerste Paasdag, 's middags om tien over kr. In de snerpende viermotorige DC-8 de 102 leden van het (aagse Residentie Orkest met de artistieke en zakelijke mede- trkers. Een flink eind vóór het toestel, op het platform de hon- Men familieleden, vrienden en bekenden van de musici, de grienden van het Residentie Orkest" en zij, die er behalve voor L genoegens ook wegens hun functie waren: o.a. drs. G. Kamp- fcs, hoofd afdeling Kunstzaken van de gemeente Den Haag en V T. Landheer directeur van de V.V.V. Den Haag. be heer Kees de Bruijn vergezelt [enig Nederlandse journalist het Ljdentie-Orkest op zijn vijf weken Ege trip langs 27 Amerikaanse Gen. Alle druk gewuif ten spijt, fat het merendeel van de achter- ïvenden de grote machine niet [hoog zien gaan. Taxiënd rolde de M achter een van de bijgebouwen [verdween uit het gezicht. be besluitenloosheid van de kijkers het platform „hy is toch nog k weg?" was een anticlimax na wat zenuwachtige periode van rfiten op het moment van vertrek [de rit naar de luchthaven. In omzwermd door een aantal sonenwagens, reed het gezelschap d half twee uit de Haagse Muzen- iat weg. Ruim een uur later, zon- fook maar hinder van de paas- "e op de wegen te hebben gehad, «den de chauffeurs hun wagens r hal 3„intercontinentale vluch- ;n brak de periode van wachten en was er tijd voor een laatste •kje met vrouw, kinderen iden Toen kwam het onvermij Jke moment van de vraag ,,Waar (dirigent) Willem van Otterloo?" Nkeze bevestigde nog eens zijn Statie een verwoed fotograaf te Ten schoot plaatjes van de DC8, j J toen nog werd omzwermd door jjjJrst kleine wagentjes. Van Otter- ftg-l terugkeer van buiten bracht *-• wat zuchten van opluchting voor de mensen die hem misten, iten zoals die werden geslaakt een ieder die ergens een pro- ipje zag, dat vrijwel direct weer lost werd. De voorbereidingen directeur W. F. Bred er ode, van jct-directeur H. de Roo vooral Ipen opnieuw vruchten af. D [wart voor vier: de laatste arm •n van een Theo Olof, van Noske, van Willem van ;loo, van directiesecretaris Hans •n en van alle orkestleden, ittele minuten later was „The Philharmonic" op weg naar York. Nederlandse ambassa- van de muziek van Mozart, 1K-I 172211 Advertentie Haydn, Bruckner en Hellendaal, Diepenbrock en Badings. Meest te horen wens van de mid dag was: „Succes!" Zondagavond is het Residentie- Orkest in New York aangekomen. Het orkest zal vanavond te New London, in de Amerikaanse staat New Hampshire, de eerste uitvoering geven. Eeuw van Brueghel (Van onze correspondent te Brussel) Van september tot november van dit jaar zal er in het Koninklijk Museum voor Oude Kunsten te Brussel een tentoon stelling worden gehouden, die de Eeuw van Brueghel zal heten. Zij zal zijn gewijd aan de schil derkunst in België in de 16de eeuw en zowel Vlaamse schilde rijen omvatten als schilderijen, die in andere provincies zijn ont staan. De initiatiefnemers van de exposi tie willen vooral ook aantonen hoe groot de belangstelling in andere landen in die tijd is geweest voor het werk van de schilders, die hun oor sprong hadden in het gebied, dat thans van het koninkrijk België is. De tentoonstelling zal ook beelden, gobelins, tekeningen en gravures om vatten. Vele buitenlandse musea o.a. het Rijksmuseum en het museum Boymans-Van Beuningen hebben reeds medewerking toegezegd. Een groot deel van de kosten van de ten toonstelling zol worden gedragen door de Solvay-maatschappij, de Belgische onderneming, die soda fabriceert vol gens het procédé van de Belgische geleerde Salvay en die dit jaar haar eeuwfeest viert. bf KOSTBAAR I Moeten wtf er nog over praten dat landdoek voor allen niet juist is? urlgk niet. Dus: een ander systeem, (rwelk? Katoenen handdoeken die gewassen, ververst, gehaald, :ht moeten worden? a efficiënter. En aanzienlek goed- (blijkt uit nauwkeurige bereke. Hier is het nieuwste en meest ffende systeem: liandige wandautomaat met 500 pa- D handdoeken. Zeer speciale papie- handdoeken: sterk absorberend, Wzelend, prettig van greep. Handen „^Jroog, personeel tevreden met goede lening, en: u hebt met weinig kos- ets goeds gedaan voor uw bedrijf J eens bg: EL MIJ „ECONOMATIC" N V. de 7STAmsterdam tel. t\t206 natrs postbus 1085 rtijsJ linnfr-,. >st. studiereis van Walter Ivous ENBlc regisseur-componist Wal- r &Kous gaat een studiereis van - U maanden maken naar de Het ministerie van O.. K. heeft hem hiervoor een "Teurs verstrekt. De heer s gaat een studie maken van ■oneel in de V.S. in zijn ver lende facetten. iter Kous, artistiek leider van ineelgroep Centrum te Amster- regisseerde de laatste jaren om. denly last summer" van Tenne- LL miiarns, „Angst en ellende van Ier de rijk" van Berthold Brecht, verjaardagsfeest", „De collectie" m !en beetje pijn" van Harold Pin- |L en de musicals „Mensen, hee Ir cn", waarvoor hyzelf de muziek ■Tponeerde. De heer Kous zal zich 8 oriënteren over wat er op het aar oor :unt b Sowjetkunstenaars in de ban De mandaatscommissie van het tweede congres van Sowjet kunstenaars dat te Moskou wordt gehouden heeft „met al gemene stemmen besloten vijf kunstenaars van hun mandaat vervallen te verklaren „omdat hun meningen niet die van de Moskouse kunstenaars vertol ken". De betrokken kunstenaars zijn de schilders Nicolas Andro- nov, Paval Nikonov, en de beeldhouwers Ernest Neizwest- ny, Alexandre Kamenski en Ga- lina Kretova. Drie van hen had den in een brief hun „fouten" beleden. Neizwestny is door Jewtoesjenko „Ruslands groot ste beeldhouwer" genoemd. I.C.C. concours jonge tonelisten Het derde concours van jonge tonelisten van het Internationaal Cultureel Centrum wordt gehou den op 25 en 27 april in Amster dam. Het eerste concours werd gewonnen door Henk van Ulsen het tweede door Peter Oosthoek. Evenals bij het vorige concours verlenen het ministerie van O.K. en W., de gemeente Amsterdam en het Nederlands Toneelver bond, afd. Amsterdam, hun me dewerking. De voorronde van het concours wordt gehouden op donderdag 25 april in het ICC paviljoen Vondel park te Amsterdam. De finale wordt gehouden in het nieuwe De La Mar- Theater op zaterdag, 27 april. De be kendmaking van de prijswinnaars en de prijsuitreiking vinden op dezelfde middag plaats in het ICC, paviljoen Vondelpark. De jury bestaat uit: Mary Dressel- huys, Caro van Eyck, Elise Hoomans, Ank van der Moer. Han Bentz van den Berg, Joris Diels, Karl Guttmann Ton Lutz, Guus Oster, Gerard Rekers en Jan Teulings. De deelnemers zijn: Joop Admiraal Arthur Boni, Jacques Commandeur, Kees Coolen, Kitty Courbois. Hans Croiset, Jules Croiset, Rudolf Dam- sté, Carol Linssen, Guido de Moor, Willem Nijholt, Huib Rooymans, Ju les Royaards, Eric Schneider, Will van Seist, Thérèse Steinmetz, Dolf de Vries en Lucie de Vries. De eerste prijs van het Prins Bern- hard Fonds bedraagt f 1000, de twee de prijs (f 600.-) is van de gemeente Amsterdam en de derde prijs <f400> van het Nederlands Toneel Verbond afd. Amsterdam. Culturele dagen 1963 in Soineren Op de weekeinden tussen 23 juni en 28 juli worden in Someren (N. Br.) de culturele dagen 1963 gehou den. Op de middagen van 30 juni en 14 juli en op de avonden van 7 en 21 juli zullen de Verenigde Somerse Spelers onder regie van Leo Derijks uit Eindhoven opvoeringen geven van de komedie „Knecht van twee mees ters" van Carlo Goldoni. Zondag avond 23 jüni treedt „The wick girls pipe band" op. De toneelgroep „Spelenderwijs" uit Den Haag geeft zaterdag 20 juli voor de jeugd 'n opvoering van „Ivanhoe", terwijl vermoedelijk de rolschaatsclub „De Dennenberg" te Valkenswaard en de judoclub Someren op 13 juli zul len optreden. Er is ook contact over een optreden van het Lombardi-koor uit Helmond. De culturele dagen worden 28 juli besloten met een gala concert door de r.-k. harmonie Con cordia uit Loon op Zand o.l.v. de heer Fr. van Abeelen. Boekenweek op Curasao De vijfde boekenweek op Curaqao zal worden gehouden in de week van 7 tot 15 juni. Als gastsprekers zijn uitgenodigd de heren Godfried Bo- mans en A. van Domburg. Beiden hebben de uitnodiging aanvaard. Prijsvraag van het Nationale Ballet De directie van het Nationale Bal let, heeft voor jongeren tot en met 18 jaar een prijsvraag uitgeschreven voor het schrijven van een libretto voor een ballet. Inzendingen voor 1 september aan het Nationale Ballet, Stadsschouwburg, Amsterdam. De opdracht tot het componeren van de muziek zal, in overleg met de winnaar (winnares), aan een Nederlandse componist worden gege ven. De beste tien inzenders zullen worden uitgenodigd op een bijeen komst in Amsterdam hun inzendin gen persoonlijk nader toe te lichten. Het bekroonde libretto zal door een aan het Nationale Ballet verbonden choreograaf tot een ballet worden verwerkt en op het repertoire van het Nationale Ballet worden geplaatst. De mogelijkheid bestaat, dat meer dan één libretto hiervoor in aanmerking komt. De winnaar krijgt een boeken- of platenbon ter waarde van f 100,-. Verdere bekroonde libretto's worden gehonoreerd met bonnen men f50,-. Auteur Ginzkey 91 overleden In Wenen is op 91-jarige leeftijd overleden de Oostenrijkse schrijver Franz Karl Ginzkey. Hü heeft een vijftigtal boeken geschreven, waar van een aantal in verscheidene talen werd vertaald. „De Penen" in Holland Festival In het kader van het Holland Festival zal De Nieuwe Komedie nog een aantal voorstellingen (15 tot en met 22 juni) in Theatre Carré te Amsterdam geven van „De Perzen" van Aischylos, in de regie van Erik Vos en met muziek van Rudolf Escher. Een ontvluchte psychopaat heeft een dame uit de Sneeuw balstraat in Den Haag ernstig mishandeld. De vrouw is met een scheur in haar schedel en een verbrijzelde duim in het Roode- Kruisziekenhuis opgenomen. De man is weer aangehouden, In de nacht van zaterdag op zondag werd bij het Haagse Hollands Spoor Station een taxichauffeur door een hem onbekende man, die toerist zeide te zijn, om onderdak gevraagd. De chauffeur bracht de man onderdak in zijn eigen kosthuis. Zondagavond om een uur of elf vroeg de man zijn hospita om een nijptang. Hij had de hak van een zij ner schoenen verloren en wilde ook de andere hak en de spijkers verwij deren. Toen de vrouw hem het ge vraagde uit een gereedschapskist aanreikte greep de man een blok schaaf en mishandelde haar daar mee. Zijn motief is vermoedelijk dief stal geweest. De man vluchtte. Bij aangifte bleek de „man zonder hak" reeds bij de politie bekend te zijn. Er was een waarschuwing ge komen, dat een 25-jarige Utrechtse varensgezel, tijdens een observatie na een gepleegd misdrijf, uit de kliniek in Bloemendaal was gevlucht. Hij had daarbij een hak van een schoen verloren. Het signalement van de man, die zonder hakken 176 cm hoog is, een wit overhemd en een bruin pak met gele streepjes droeg, doch geen over jas had, werd verspreid. Kort na middernacht werd hij in een Utrechts logement aangehouden. Advertentie Ere-expositie Willem Schrofer Ter gelegenheid van diens 65ste verjaardag houdt de Haagse Kunstkring een ereten- toonstelling voor Willem Schro fer, een gezien Haags kunst schilder, tevens leraar aan de Academie voor Beeldende Kun sten. Het is een kleine overzichtstentoon stelling van 40 jaar scheppende ar beid, die, volgens feestredenaar George Lampe. in zeldzaam kort be stek veel facetten van de kunstenaar laat zien. Naast bijv. gestileerde portretten van W. Jos de Gruyter, Willem Overbosch en Frans Dony uit 1948 hangt de vrij naturalistisch geschilderde beeltenis van mevrouw Tyssen-Blöte uit 1958. Maar ook omvat de expositie kleur en vormcomposities uit 1920 en re cente jaren. Schrofer zelf kenschetst dit overzicht als „constructivisme", „constructief realisme" en via „dyna misch realisme" terug naar „con structivisme". Ook worden tekeningen en grafiek van Arie Vermeer geëxposeerd tot 3 mei. Jewtoesjenko niet naar de V.S. Dr. George Gibian, hoogleraar In de Russische literatuur aan de Cor- nelluniversiteit, heeft verklaard, dat de voorgenomen tournee van de Rus sische dichter Jewtoesjenko door de V.S. wegens ziekte is afgelast. De 29-jarige dichter heeft veel kritiek moeten verduren van leiders 48 m, Ook u kunt nog in het bezit komen van 31 maart was de sluitingsdatum van de Gouden Eeuw-actie, maar nog steeds blijven de aanvragen binnenstromen. Is uw aanvraag daar ook bij? Welnu, u hoeft niet bang te zijn dat u de koffiekommetjes niet meer zult krijgen. Om niemand teleur te stellen en zoveel mogelijk aan alle aanvragen te voldoen, is er bij de fabrikant van de kommetjes nog een laatste aanvullende bestelling geplaatst. Ook voor degenen, die nog niet in de gelegenheid waren hun aanvraagkaarten, voorzien van 12 N-merkjes uit de Nutroma-etiketten, in te zenden, staat de mogelijkheid hier toe voorlopig nog open. Maar, let op: daar met de levering van de kommetjes enige tijd is gemoeid, dient u er re kening mee te houden dat het momenteel na de datum van betaling 6 a 8 weken kan duren voor dat de kommetjes in uw bezit zijn. N* P m -+ m I* m P i f* p w R tl P P s* m Officiéél dealer van: VERF van Yettewinkel Wagemakers AUTOLAKKEN WIENESE LADDERS. Verkoop uitsluitend engros. Leidse Verfhandel „DE VALK", LAMMERMARKT 3 - TEL. 01710 33300—33909 van de communistische partij en en kele van zijn collega's omdat hij in zijn werk van de partijlijn afge weken zou zijn. Verscheidene schrijvers uit de Rus sische federatie hebben om de uitzet ting van de dichter Jewtoesjenko uit de schrijversvereniging verzocht wel op de vergadering van 2 april van de vereniging in Moskou. Op genoemde vergadering zei Wla- dimir Fedorof dat er voor Jewtoe sjenko te oordelen naar de maat staven in zijn roman „De jonge garde" waarin de strijd van de kom- somol tegen nazi's wordt beschreven, geen plaats in de vereniging is. Hij vergeleek Jewtoesjenko met een figuur uit genoemde roman die zijn kameraden aan de nazi's verried. Zoals bekend is Jewtoesjenko, de schrijver van „Babi Jar", die kort geleden een tournee door het Westen maatkte, al eerder scherp gekriti seerd, o.a. door premier Chroesjtsjow, om de manier waarop hij de gang van zaken in de Sowjet-Unie had voorgesteld. Politie contra tram in Gent (Van onze correspondent in Brussel). Sedert enige tijd woedt er een- koude oorlog tussen de Gentse politieagenten en de maatschap pij. die de stadstram exploiteert Het gevolg is dat agenten af en toe overvolle trams tijdens de spitsuren controleren en onver biddelijk de reizigers, die boven het officieel toegelaten aantal aanwezig zijn eruit halen. Ook la ten de verkeersagenten de trams op drukke kruispunten minuten lang wachten om ander verkeer te laten voorgaan. Andere agenten staan bij oversteekplaatsen en verbaliseren direct tramconduc teurs, die het wagen niet precies de regels in acht te nemen. Dat alios is het gevolg van "de om standigheid. dat de trammaatschap pij. die niet lang geleden van een particuliere onderneming een open baar nutsbedrijf is geworden nogal heeft gehakt in de bijna 2000 kaarten voor vrij vervoer, die waren uitgege ven. Vroeger hadden alle politie agenten, ook buiten de diensturen, met hun gezin vrij vervoer. Thans hebben zij dat alleen in uniform en binnen de diensttijd. De maatschappij heeft zich beklaagd bij de burge meester van de stad, maar er is nog geen verbetering gekomen. Advertentie id van de musical comedy in de New York. V.S. gepresenteerd wordt. HG vertrekt op 17 april met het ss Maasdam naar Tegen excessen van ziekenfondsen In Utrecht is opgericht de Neder landse Vereniging van Vrije Artsen, die de sectie Nederland zal vormen van de „Union pour une Medicine Liberale". De Internationale Unie, die in ja nuari in Straatsburg werd opgericht, heeft al afdelingen in Italië, Frank rijk, België en Duitsland. De „vrije" artsen willen juist nu aan de weg gaan timmeren, omdat de artsen diploma's binnen de EEG over en kele jaren gelijke geldigheid krijgen, terwijl er tevens één stelsel van zie kenverzorging moet komen. Op een persconferentie die aan de oprichtingsvergadering voorafging, vertelde de Utrechtse arts P. C. Kop- pert, secretaris-generaal van de Union, dat de beweging streeft naar naleving van het handvest van de World Medical Association. Bij deze organisatie zyn vrijwel alle artsen verenigingen ter wereld aangesloten, maar er zijn er. volgens de heer Koppert, vele die de beginselen van de Association niet realiseren. De Union streeft naar de eerbie diging van het beroepsgeheim, een vrye artsenkeuze voor de patiënt, onafhankelijkheid van de medicus en onaantastbaarheid van het be ginsel, dat de geneeskundige behan deling per verrichting dien te wor den gehonoreerd. De heer Koppert zei, dat de soci ale verzekering in verschillende Europese landen te ver is „doorge schoten" en op het ogenblik een keurslijf vormt, dat fnuikend is voor de artsen zowel als voor de patiën ten. De Union heeft bezwaar tegen het ingrijpen door derden in de ver houding patiënt-arts en meent, dat deze relatie niet mag worden be paald door een conglomeraat van ziekteverzekeringen waarachter dan nog eens de overheid staat. De heer Koppert verklaarde, dat de kwaliteit van de geneeskunde ln (Van onze Parijse correspondent) De afgelopen dagen heeft de OAS zowel in Frankrijk zelf als in Zwitserland een paar bijzon der zware zware slagen te incas seren gekregen. Zaterdag werd in Parijs bekendge maakt, dat de Franse politieke re cherche twaalf OAS-leiders had we ten in te rekenen, waarbij ook een enorme voorraad documenten met een gewicht van ongeveer vyftig kilo in beslag werd genomen. In Zwitserland werden de beruchte ex-kapitenn Curutchet die de chef was van de activistische stoottroepen ln Frankrijk, en de belangrijke finan cier van de organisatie, PhiUppe de Massey, plus nog twee andere hoofd mannen gearresteerd. Ze zullen ove rigens niet aan Frankrijk worden uitgeleverd. Hun zal vermoedelijk zelf de keuze worden gelaten over welke grens ze Zwitserland weer willen ver laten. Een definitiever karakter heeft I daarom de vangst op eigen Franse bodem van een dozijn OAS-ers o.w. de „secretaris-generaal" Jacques Roy die vroeger beroepsofficier in de ma rine was. Het hele gezelschap werd vandaag al overgedragen aan het bij zondere tribunaal voor politieke mis daden, dat dus weer een nieuw pro ces op zijn rol kan schrijven. landen als Nederland en Duitsland door de overbelasting van de artsen tot een onrustbarend peil is gezakt. De Koninklijke Nederlandse Maat schappij ter Bevordering van de Geneeskunst heeft nooit enige aan dacht besteed aan de kritiek van de „oppositionele" artsen, zo zei de heer Koppert. Hij wijt dit onder meer aan de omstandigheid, dat in de top van de maatschappij vele controle rend geneesheren en ambtenaren te vinden zijn. Hij voegde hieraan toe, dat de maatschappij is „verambte- naard" en zelfs niet heeft gedraald om het internationale handvest van de medische associatie slechts voor zover mogelijk op Nederland van toepassing te verklaren. De vrüe artsen zien het abonne menten-systeem van de ziekenfond sen als de basis van de wantoestan den in Nederland. De patiënten kun nen onbelemmerd hun dokter raad plegen. hetgeen heeft geleid tot een overbelasting van de huisartsen. De dokters moeten een groot aantal pa tiënten die zij ook zelf zouden kun nen behandelen wegens tijdgebrek naar de specialist verwijzen, die op zijn beurt weer wordt overladen en die patiënten, die eigenlijk wel poli klinisch zouden kunnen worden on derzocht, laten opnemen in een zie kenhuis. In de ziekenhuizen moeten de specialisten de bedden als het wa re veroveren, waardoor hun aanko mende collega's geen enkele kans hebben. De persoonlijke mening van de heer Koppert is, dat de helft van de verpleegdagen in de Nederlandse ziekenhuizen onnodig wordt ver bruikt en betaald. Volgens hem blijkt bovendien uit verschillende onder zoekingen, dat ook vele verpleegda gen zouden kunnen worden bespaard door efficiëntere administratieve maatregelen. De heer Koppert verklaarde ten slotte. dat de denkbeelden van de Hij zei, dat de vereniging al enkele vrije artsen weerklank vinden bij honderden adhesie-betuigingen heeft het grootste deel van hun collega's, ontvangen. De politie heeft deze arrestaties en kele dagen verzwegen om zo nog wat meer handlangers te kunnen ontmas keren. De minister van Binnenlandse Zak enis vooral gelukkig met al het documentatiemateriaal dat nu in handen van de politie is gevallen. Een eerste onderzoek heeft ten over vloede nog eens uitgewezen, dat het de terroristen vandaag niet meer zo naar den vleze gaat. Ze lijden niet alleen aan geldnood, maar vooral ook aan gebrek aan belangstelling zowel van de zijde van de gerepatrieerde „zwartvoeten" uit Algerije als van de kant van het militaire beroepskader. Advertentie BOEIT ZÉ GENADELOOS UIT Ballon ontploft: zes doden in West-Duitsland Bij het Westduitse plaatsje Herbe de aan de Roer is zaterdagmiddag een ballon ontploft. Drie personen, onder wie een lid van de ballonbe manning, kwamen om het leven. Ze ven omstanders liepen verwondingen op, van wie er later drie (jongens van 11, 16 en 20 jaar) overleden. Het ongeluk gebeurde toen men be zig was het gas uit de ballon, die uit Essen kwam, te laten ontsnappen. Vermoedelijk bevond zich iemand met een brandende sigaret in de buurt, want er deed zich onver wacht een hevige explosie voor. De politie had tevoren een rookverbod uitgevaardigd. Twee Amerikanen, Don Piccard en Ed Yost, zijn zaterdag in een „Montgolfière", een ballon gevuld met hete lucht, over het kanaal ge vlogen. Zij stegen op in Rye in zuld- oost-Engeland en verschenen om even voor tien boven de Franse kust. De ballon heeft een middellijn van 16 meter. De ballon ls later in Gravelines ten zuidwesten van Duin kerken geland. Het zoeken naar de donderdagmid dag verdwenen zesjarige Wimpie Slee is ook gedurende de beide paasdagen intensief voortgezet. Op aanwijzingen van een amateur-telepaat werd ge graven op een terrein van de oude waterleiding. In dit poldergebied zyn by werkzaamheden voor de aanleg van wegen, straten en bouwwericen door kranen grote zandhopen gede poneerd. Maar de opwerksporings- werkzaamheden bleven zonder resul taat. Ook gisteren, toe gedregd werd in den zwaaikom van de Broeksloot gelegen bij de in aanbouw zijnde op- standingskerk en de nieuwe brug in het verlengde van de Rembrandt- laan. Alles vergeefs. Nog steeds leven de ouders van Wimpie tussen hoop en vrees. Tydens de paasdagen heeft zich te Waddinxveen een droevig ver keersongeval voorgedaan. Zaterdag middag stak de 4-jarige M. v. d. Kaa uit Leiden, die aldaar by familie ge logeerd was, plotseling de Sniepweg over. Het knaapje werd gegrepen door een juist passerende bestelauto, bestuurd door een Waddlnxvener. Het jongetje werd hierbij dermate zwaar gewond, dat het tydens het vervoer naar een ziekenhuis in Gouda overleed,

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5