Golden Fiction Hevige gevechten in Jadotstad: 74 doden Woningbouwbeleid aan vraag aanpassen Waarom kost een geschenkdoos Golden Fiction een kwartje meer? 4 Twee lectoren benoemd voor experimentele natuurkunde Padvinderij gaat weer marcheren ANNEKE GRONLOH LICHT GEWOND BIJ AUTO-ONGELUK Bij botsing: 15 gewonden Van der Werf krijgt een schoonmaakbeurt GF IS pt ILL./: Ir. M. Elion bepleit: 51) Opgericht 1 maart 1860 (J In de faculteit der wis- en natuurkunde van de Leidse Universiteit zijn twee gewone lectoren benoemd met de experimentele natuur kunde als leeropdracht. Het zijn dr. W. J. Huiskamp en dr. H. C. Kramers, beiden reeds enige jaren verbonden aan het Kamerlingh Je Onnes Laboratorium. natuurkunde op een proefschrift ge titeld: „Some properties of liquid helium below 1 degree K." Nadat de nieuwbenoemde lector na een jaar studie aan de universiteit van Ohio in Leiden was teruggekeerd, werd hij ingeschakeld bij de leiding van de natuurkundig practica waar van hij sinds 1958 de algemene lei ding heeft. Dr. Kramers, die nauw betrokken is bij de M.O.-examens in de natuur kunde en sterrenkunde heeft behalve zijn proefschrift verschillende artike len gepubliceerd en voorts herhaal delijk voordrachten op het gebied van lage temperaturen gehouden. Dinsdag 16 april 1963 Tweede blad no. 30932 lel Dr. W. J. Huiskamp Dr. W. J. Huiskamp, die in 1925 te Winterswijk is geboren, studeerde natuurkunde aan de universiteit te Utrecht. In 1958 promoveerde de ln' nieuwbenoemde lector cum laude tot doctor in de wis- en natuurkunde, u op een proefschrift getiteld: „Circu- Avjlar polarisation of gamma rays emit- ;r.n ted from oriented nuclei". In laatstgenoemd jaar werd hij op- 0" genomen in de wetenschappelijke d, staf van het Kamerlingh Onnes La- ,d| boratorium nadat hij van 1954 af we- Ar tenschappelijk medewerker van de Stichting Fundamenteel Ondckzoek uii van de Materie (F.O M.) was geweest en een jaar gewerkt had aan de uni- ®*%ersiteit van Illinois te Urbana (U.S.A.). Dr. Huiskamp, die ook veel voor drachten op het gebied van de lage K temperaturen in het buitenland rm heeft gehouden, heeft behalve zijn C proefschrift veel artikelen op het gebied van de lage temperaturen ge- publiceerd. Dr. H C. Kramers Dr. H. C. Kramers, die in 1922 te is geboren, studeerde natuur- kunde aan de universiteiten te Gro- ningen en Leiden, alwaar hij in 1956 N promoveerde tot doctor in de wis- en Nat. St.-Jorismarsen Het district Rijnland van de pad vinderij organiseert 18 mei voor de 17de keer de St.-Jorismarsen. Ieder °"jaar nemen er meer padvinders en rieïpadvindsters aan deze marsen deel. 3 Dit jaar wordt gestart vanaf het kas- Ll( teel Oud-Poelgeest te Oegstgeest. De welpen en kabouters lopen T'i km, de andere deelnemers 15 of 1 km. Iedere deelnemer ontvangt i het beëdigen van de tocht een ledaille of cijfertje. Voor groepen ui blinken is een speciale prijs beschikbaar. Ook is voor ieder par- 2 cours een wisSelbeker aanwezig, Aan de mars is een fotowedstrijd |U1 verbonden met aantrekkelijke prijzen. Kabouters en welpen kunnen teke ningen en schilder- en knipwerk in- lenden. Dit mag ook per horde of tring vervaardigd worden. Een des- w fkundige jury zal alle inzendingen be oordelen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij opman L. Seriier, IJsselkade 8, eden en vaandrig B. G. van Ingen chenau, Hogewoerd 84, Leiden, tel. 1975. Dames judowedstrijden Drie teams van de dames afdeling 'n de judoclub „Eendracht" nemen iderdag deel aan wedstrijden in dojo van de judoclub „Yoshi'' te zerswoude. De deelnemende teams i)n Boskoop, judoclub Budo met Bo- n" legraven, Lekkerkerk, Nieuwerkerk, I. iieuwkoop, Nieuw veen. Oudewater, n! n judoclub „Yoshi" Hazerswoude Zaterdag hebben de junioren <15- 6) jaar van de judoclub „Eendracht" ieelgenomen aan wedstrijden om het elj^ampioenschap van Zuid-Holland elke werden gehouden in Boskoop. De „Eendracht" junioren bereikten 2 n de le poule een eervolle derde 'laats achter Rotterdam en Den Haag. L Voor dit prima resultaat zorgden Met Planken, Wim de Rooy, Jan Slingerland, Johhny v. d. Kaai en Jaap van Wezel. 2 'a 'ri j Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40- of het allerbeste van f200.- en f 300.-. f. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. Schoolvoetbal afgelast In verband met de slechte weers' omstandigheden zijn vandaag alle wedstrijden voor het school voetbal toernooi afgelast en verschoven naar morgen. Veel zal van het weer af hangen of deze wedstrijden dan ge speeld kunnen worden. GELD GESTOLEN Uit een woonhuis aan de Van der Duynstraat werd zaterdagavond tus sen half acht en half twaalf een geldsbedrag van ongeveer zevenhon derd gulden ontvreemd. De dader heeft vermoedelijk ge bruik gemaakt van een valse sleutel. Hij trof in een houten kistje ruim f 500 aan, in twee blikken doosjes resp. f35 en f25 en in een heren- portemonnaie nog eens f 150. Ook in een studentenhuis aan het Rapenburg is in het afgelopen week einde geld weggenomen. Uit een kof fer, waarvan het slot was verbro ken, werd namelijk een busje met f 185 ontvreemd. De politie heeft in beide gevallen een onderzoek ingesteld. BOTSING IN DE NACHT Bij een verkeersongeluk op de Rijnsburgerweg is een 23-jarige scoo terberijder gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde in de nacht van zondag op maandag omstreeks kwart over twaalf ter oogte van de voetgangersoversteekplaats bij de Houtlaan. De scooterberijder, een in strumentmaker uit Leiden die uit de richting Oegstgeest kwam, reed in volle vaart tegen een voor hem rij dende personenauto, toen deze vaart minderde om een voetganger gele genheid te geven over te steken. De jongeman liep bij deze botsing verwondingen aan het hoofd en ver moedelijk een rechterbeenbreuk op. Zijn duo-passagiere, een 32-jarige in woonster van Voorschoten, kreeg ont vellingen aan beide knieën. De auto en de scooter werden beschadigd. CJV-jongerendag in Leiden Amusement vierde hoogtij De Provinciale Commissie Zuid-Holland van het Christelijk Jongeren Verbond organiseert jaarlijks op tweede paasdag een jongerendag, waarvoor de protestants chistelijke jeugd in Zuid-Holland ieder jaar zeer grote be- per" "((Tl/V. AlT de^RiddérT^de CJV- langstelling toont. Leiden viel dit jaar de eer te beurt als ontvangende ge- 4/-- meente te mogen optreden. De Stadsgehoorzaal was gisteren tot aan de laatste plaats bezet door CJV-leden uit alle delen van de provincie, die met elkaar een gezellige en geslaagde CJV-dag hebben doorgebracht. (Van onze Groningse corespondent) Het populaire 20-jarige zangeresje Anneke Grönloh kneusde haar heup en Üep een lichte hersen schudding op toen haar auto op eerste paasdag in Uffelte (bij Mep- pel) tegen een tegenligger botste. Anneke Grönloh was met haar wa gen gestuurd door pianist-orkest- leider Tonny Bakkenes op weg van Amsterdam naar Sappemeer en Groningen. In Sappemeer zou zij 's middags op treden in het Centrum-Theater, des avonds zou zij twee voorstellingen geven in het Grand Theater in Groningen. In Uffelte kwam een auto haar tegemoet. Bij de tweede Uffelter brug draaide deze auto plotseling linksaf de weg naar Rui- nerwold in. De heer Bakkenes kon een botsing niet meer voorkomen en de wagen van Anneke Grönloh reed met een snelheid van onge veer 100 km per uur op de tegen ligger in. Anneke Grönloh liep hierbij een lich te hersenschudding en een gekneus de heup op. De heer Bakkenes kneusde zijn knieën. De bestuurder van de andere auto bleef ongedeerd, maar zijn vrouw en zoontje, die bij hem in de auto zaten, werden, evenals de andere gewonden, naar het ziekenhuis in Meppel overge bracht. De auto's werden zeer zwaar beschadigd. Anneke Grön- lohs optreden in Sappemeer en Groningen ging niet door. De eer ste paar weken zal zij niet in staat zijn op te treden. ADVERTENTIE Ook ditmaal werd het feestpro gramma traditie getrouw geheel ver zorgd door eigen krachten waarna de dag besloten werd met een jongeren- dienst waarin ds. J. H. Bogers uit Alphen aan den Rijn voorging. De dag werd geopend door de dis tricts commissie-voorzitter de heer A. Berwerff die een bijzonder hartelijk welkomstwoord richtte tot ds. Bo gers en mevrouw J. S. Kleijn-van Wijk, de secretaresse-afgevaardigde van het landelijk CJV-bestuur. De heer Berwerf* deelde mee, dat G.S. van Zuid-Holland en het Leidse Col lege van B en W bericht van verhin dering hadden gezonden. In een korte terugblik op de histo rie van het CJV vertelde de heer Ber werff zijn gehoor dat in oktober 1853 enkele jongeren in Amsterdam beslo ten om gezamenlijk Gods woord te gaan bestuderen en daarmee de stoot gaven tot de oprichting van het CJV. Met nadruk wees spreker op het feit dat hiervoor, thans bijna 110 jaar geleden, zeer veel moed nodig was ge weest omdat zowel van de zijde der ouders als van die der kerken grote tegenstand werd ondervonden. Het nut van een jeugdverbond werd abso luut niet ingezien dus verleende men destijds geen enkele medewerking. Dat er sindsdien veel is veranderd in zake de algemene mening over het nut van het CJV behoefde spreker nauwelijks aan te roeren. Ook niet, dat het CJV in de loop der jaren zijn bestaansrecht overduidelijk heeft be wezen, gezien de grote belangstelling, die de christelijke jongeren steeds weer voor alle CJV-activiteiten aan de dag leggen zowel op cultureel als op amusementsgebied. (Van onze Venlose correspondent) Een Duitse personenauto en een Engelse autobus botsten zondagavond vlak bij het Sint Joseph ziekenhuis in Venlo tegen elkaar. Afgaande op de enorme klap bracht men in het zie kenhuis alles in gereedheid om de ge- gewonden te kunnen opvangen. Men ging zelfs met brancards uit 't ziekenhuis om de ernstigste gewon den ophalen. De overigen werden met drie ambulancewagens vervoerd. De Engelse bus, van klein model, met elf militairen die op een vliegveld in Duitsland zijn gelegerd, sloeg enkele malen om en kwam tegen de gevel van een huis terecht. Alle elf militai ren moesten naar 't ziekenhuis wor den gebracht, doch zes van hen kon den na een eerste behandeling naar hun basis terugkeren. De vier inzit tenden van de Duitse auto waren er zeer ernstig aan toe. Zij hadden allen zware verwondingen aan het hoofd opgelopen. Drie van hen moesten on middellijk bloedtransfusies worden toegediend. De bestuurder van de Duitse personenauto kon met grote moeite worden bevrijd uit de wrak stukken. Het reddingswerk werd be moeilijkt door het in brand vliegen van benzine uit de Duitse wagen. Het vuur werd bedwongen met koolzuur - sneeuw. Het morgenprogramma werd ver zorgd door „The gin-town colder group" uit Schiedam, die onder lei ding van regisseur en conférencier Bill de Wolff het jeugdig publiek enige uren uitstekend vermaakte met een nonstop cabaret-koldershow, waarin enkele kostelijke parodieën op een echte cabaretshow voor het voet licht werd gebracht. Na de lunchpauze, die muzikaal werd opgeluisterd door Wim Schulze en zijn kwintet (Schiedam), traden achtereenvolgens de Gereformeerde Jeugd Cabaretgroep „De Oude Kuy- cabaretgroep „Oud-en-teak" (o.l.v. Jan van der Kaay), beide uit Honse lersdijk. alsmede de Schiedamse CJV- cabaretgroep „In den blaauwen Visch" (o.l.v. Piet de Ruyter) voor het voetlicht en vulden de gehele middag met een ware non-stop caba retshow, waarin de kolder hoogtij vierde en waarmee de aanwezigen zich kostelijk amuseerden. De muzi kale omlijsting werd afwisselend ver zorgd door Wim Schulzes kwintet en The Garden-Villageband uit Berkel. Als een waardig dagbesluit volgde hierna de reeds genoemde jongeren- dienst. Heitje voor karweitje Morgenavond om klokslag zeven uur krijgt het standbeeld van Van der j Werf een grote schoonmaakbeurt. Dit zal geschieden in het kader van de I - plaatselijke actie ,,'n Heitje voor een karweitje", waaraan in de komende dagen a.s. donderdag en vrijdag alle welpen, kabouters, voortrekkers I en verkenners hiin krachten zullen geven. VRAGEN AAN NO 5 VRAAGT MEVROUW K. TE SCH. (en vele anderen) Antwoord: Omdat, mevr. K., de verpak- kingskosten van 50 stuks hoger zijn dan die van 2 doosjes van 20 en 1 doosje van 10 stuks tezamen. Geen kwartje hoger, maar ongeveer 9 cent, waarbij de normale winst marge van de winkelier is inbegrepen. De rest gaat als accijns naar de ook u wel bekende fiscus, die overigens deze hogere prijs heeft goedgekeurd. Waarom de verpakkingskosten hoger zijn? Wel, mevr. K., de geschenkdoos is gemaakt van bijzonder stevig karton. Dat moet, anders beschadigt de kostelijke inhoud. Kijkt u ook eens binnenin. Daar ziet u een •speciaal binnenwikkel. De unieke poly- aethyleenlaag daarop beschermt tabak en aroma voor langere tijd tegen vocht en warmte. Deze doos is een "echte geschenk doos". Duizenden worden er ieder jaar ge geven en met graagte ontvangen! 10 STUKS f 0.50 20 STUKS f 1.- GESCHENKDOOS 50 STUKS 12.75 DE ZACHTSTE VAN ALLE ATTENTIEt Er njn al zoveel interessante vragen binnengekomen, dat we tl oogmaats moeien verzoeken voorlopig gétn vragen meer in la atom. De opbrengst van deze actie, waar aan de N.P.V., de Katholieke Ver kenners, het Ned. Padvindstersgilde en de Ned. Gidsenbeweging mede werken, wordt verdeeld onder de diverse padvindersgroepen, het dis trict Rijnland en het Nationaal Hoofdkwartier. Nu reeds heeft het district een bestemming aan het hem straks toevallende bedrag gegeven. Het zal ni. worden aangewend voor de aankoop van een demonstratie pop, welke de groepen ter beschikking wordt gesteld ter instructie van de mond- op mondbeademing (bij ver drinkingsongevallen) De aan deze schoonmaakbeurt medewerkende groepen zullen vanuit twee delen van de stad naar het „operatie-terrein" oprukken. Van het Bevtrijdingsplein vertrekken morgen avond om half zeven de groepen van het Ned. Padvindersgilde. de Ned. Gidsenbeweging, de Waigungagroep van de N.P.V. en een deel van de Katholieke Verkenners. De Trozinah- band van het N.P.G. verzorgt het muzikale element in deze stoet. Op hetzelfde tijdstip vertrekken van de Kaasmarkt alle overige NPV- groepen en het resterende deel van de Kath. Verkenners. De St. Paulus- band trekt met deze groepen mede op naar het Van der Werfpark. Tot de uitrusting van de padvinders (sters) behoren ditmaal ook 'n bezem en een emmer. Na afloop van deze schoonmaakbeurt, waaronder ook een deel van het Van der Werfpark valt, wordt de stoet in de Raamsteeg ont bonden. Donderdag en vrijdag kan men de welpen, kabouters, verken ners en voortrekkers aan huis ver wachten voor het opknappen van een karweitje voor 'n heitje. St. Jorisviering De gezamenlijke St.-Jorisviering vindt dit jaar volgende week dinsdag plaats. Die dag worden alle welpen, verkenners en voortrekkers reeds 's ochtends om 7.15 uur voor de dag opening verwacht op „Den Burcht", 's Avonds vindt in de Marekerk een padvind(st)ersdienst plaats, waarin wika J. A. Renes zal voorgaan. Bij hevige gevechten in Jadot- Istad, die vijf dagen hebben ge duurd, zijn 74 personen om het leven gekomen en zestig ernstig gewond. De strijd ging tussen aanhangers van Tsjombe en le den van de Baloebastam. De vechtenden maakten gebruik van hakmessen en fietskettin- gen. Nederlandse tulpen voor Suriname Zolang het woningtekort en de achterstand bij een redelijke woning voorziening niet zijn ingehaald, mag men niet uitsluitend aandacht blijven geven aan de aantallen woningen, die Vele Surinaamse gezinnen werüen jn een bepaalde huurwaarde ontbre- op eerste paasdag aangenaam verrast., j ken, maar voor een verantwoord wo- toen met complimenten van de KLM ningbeleid dient men uit te gaan van een prachtige bos Nederlandse tulpen een procentueel goede verdeling, werd thuisbezorgd. Een grotere mate van vrijheid zou Deze lentegroet uit het verre Ne- tot hoogst verrassende en zeer be- derland was bijzonder welkom, omdat het weer op de eerste paasdag wel zeer on tropisch was. Geen zon en vele regenbuien maakten er een al lesbehalve feestelijke dag van. De vele Nederlanders, die in Para maribo wonen zullen door de tulpen en het typische Nederlandse weer wel eens extra gedacht hebben aan land aan de Noordzee vredigende resultaten kunnen voeren, mits tot goede normstelling per ge meente wordt overgegaan onder al gemene coördinatie door de centrale overheid. Dit is de mening van ir. M. Elion, oud-president-directeur van de N.V. het I Ingenieurs-Bureau voor Bouwnijver- 1 heid en thans wethouder voor Wo- Officiële publikatie UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt er openbare kennis, dat Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij fcsluit van 3 april 1963, G.S. No. 400, 'ebben goedgekeurd het plan tot her- iiening (aanvulling) van het partiële ütbreldlngsplan „Leiden-Cronesteinse- polder 1961", met betrekking tot grond lelegen nabij de Lammebrug, zomede een wijziging (aanvulling) van de bij bet partiele uitbreidingsplan „Lelden- ïronesteinsepolder 1961" behorende wbouwingsvoorschriften. Een en an der ls vastgesteld bij raadsbesluit van 21 Januari 1963, no. 9, met intrekking Jan het ten aanzien van het onder havige gebied geldende uitbreidings plan. R Het plan c.a. ligt met een uitvoerige l kaart voor een ieder ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Openbare werken (Stadhuis, kamer 111). BEIDEN. 16 april 1963. De Burgemeester voornoemd. I S. MENKEN. Weth. Loco-Burgemeester. I ningbouw en Bedrijven in Wassenaar, die in een artikel in het blad „Bouw" een pleidooi houdt over aanpassing van het woningbouwbeleid aan de vraag. Hij is van oordeel dat in de verschillende huurwaardegroepen het aantal beschikbare woningen zeer onevenredig afwijkt van het aantal j woningzoekenden met een bijpassend 1 inkomen. Het tekort in de bruto-in komensgroep van f4.000 tot f5.000 is naar zijn mening verhoudingsgewijze zeer groot, maar volgens ir. E. Elion is in de groep van f3.000 tot f4.000 in het geheel geen tekort. Voor in komens van f 6.000 tot f 7.000 is de huurwaarde van f 800 tot f 1000 even eens in het geheel geen algemeen te kort, maar ontstellend groot is in verhouding het tekort aan woningen met een huurwaarde van f 1800 tot f 2100 voor de inkomensgroep van f 10.000 tot f 15.000. Ir. Elion merkt in het artikel op, dat in het algemeen geldt, dat het tekort percentsgewijze toeneemt met de stijging der inko mens boven f 8.000. Het belangrijkste en allergrootste bezwaar van de door de overheid stringent geleidewoningpolitiek noemt hij de gelijksoortigheid en algemene nivellering van het woningtype tot p het huidige niveau. Volgens ir. Elion kan men begrip hebben voor het personeels- en materiaal vraag stuk. maar hij gelooft, dat het lang jarige politieke touwtrekken rem mend op de totale produktie heeft gewerkt. „Heeft men ooit doelbewust getracht de handen ineen te slaan om te komen tot een waarlijk ge meenschappelijke poging, om het \vo- ningbouwvraagstuk te onttrekken aan de politieke sfeer, waarin het is vastgelopen", zo vraagt hij zich af. De Indonesische VN-troepen in de Katangese mijnstad stonden aan vankelijk machteloos. Pas nadat vanuit Elisabethstad pantserwagens met Ethiopiërs naar Jadotstad wa ren gedirigeerd, slaagde men er in de situatie meester te worden. De sfeer blijft echter gespannen. Talrij ke inwoners van Jadotstad zijn naar verwanten in Elisabethstad gevlucht en vele Belgen zouden van plan zijn hun vrouwen en kinderen naar Bel gië terug te zenden. In Katangese kringen is men van mening, dat de onlusten als oorzaak hebben de onzekere politieke toestand in zuid-Katanga nu de positie van de regering-Tsjombe is verzwakt. De Baloeba's in Jadotstad zouden van deze situatie hebben willen profiteren om de macht in handen te krijgen. De centrale Kongolese regering J heeft zaterdag bekendgemaakt, dat de functies van staatssecretarissen in zuid-Katanga onwettig zijn. Door dit besluit zijn vier staatssecretarissen van hun ambt vervallen. De Kongo lese minister in Katanga, Ileo heeft op een persconferentie gezegd dat de maatregel is genomen naar aanlei ding van een verzoek van de Zuid- katangese wetgevende vergadering. Deze pasgekozen vergadering heeft vrijdagavond drie ministers van de regering-Tsjombe ten val gebracht door een motie van afkeuring te aanvaarden. Tsjombe heeft nu nog vier ministers overgehouden. Volgens de Zuidkatangese wetge- jRuim 15.000 mensen hebben gisteren deelgenomen aan de anti-kernbommars van Alder- maston naar Londen. In Londen raakten de demonstranten in de buurt van Admiralty House slaags met de politie. vende vergadering zijn de vier van hun functie vervallen verklaarde staatssecretarissen door Tsjombe be noemd. Maar deze benoemingen wa ren niet door de vergadering goed gekeurd. Antoine Gizenga, die in 1961 hoofd was van een Loemoembagezinde re gering in Stanleystad en thans veer tien maanden gevangen zit op een eilandje in de rivier de Kongo, zal deze week worden vrijgelaten na een medisch rapport. LUNAPARK OP SCHUTTERSVELD Een gesprongen waterleiding, ge combineerd met de gestaag vallende regen, heeft het Lunapark op het) Schuttersveld tot een ten dele over stroomd vermaakcentnun gemaakt. Het terrein is niet van een drainage voorzien, zodat allerijl naar andere maatregelen gezocht moest worden om deze grote handicap op te van gen. In de loop van hedenmiddag zal as en zand gestrooid worden, om te verhinderen dat de kermis voortijdig in het water valt. Overigens was de belangstelling gisteren, tweede paasdag de weers omstandigheden in aanmerking ge nomen ongedacht groot. Vooral de jeugd, maar ook vele ouderen amuseerden zich uitstekend met de talrijke attrakties, die het Lunapark hen bood, al moet worden toegegeven dat de traditionele 3 oktober-sfeer ontbrak. De botautootjes, de ver schillende types draaimolens, de Lachstudio en soortgelijke kermisver maken werden druk bezicht. Een Leids Lunapark zonderh vuurwerk is ondenkbaar, zodat gisteravond om 11 ur de eerste vuurpijlen de lucht ingingen, weldra gevolgd door andere vormen van knal- en lichttechniek. Hedenavond en ook morgen is het Lunapark geopend. Nu het Schut tersveld begaanbaar zal worden ge maakt, zal dit voor velen een stimu lans zijn om een bezoek aan het ker misterrein te brengen. Wernink's Beton Commissarissen en directie van N.V. Wernink's Beton- en aanne ming maatschappij hebben besloten aan'de op 2 mei te houden Jaarlijkse algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen over het boekjaar 1962 een dividend uit te ke ren van 10 procent over de oude aan delen (vorig jaar eveneens 10 pro cent) en 5 procent over de in 1962 uitgegeven aandelen. Stichting Arbeid verdeelt stemmen (Van onze Utrechtse correspondent) In het kader van het nieuwe loon politieke systeem zijn de afgelopen weken de statuten en reglementen van de Stichting van de Arbeid aan gepast aan de grotere bevoegdheden, die de Stichting heeft gekregen. Tevens is een nieuwe verdeling van de stemmen tussen de organisaties van werkgevers en werknemers vast gelegd. Dit blijkt uit een artikel van de heer A. H. Kloos in het NVV- kaderblad „De Vakbeweging". De stemmenverhouding is nu als volgt. Werkgevers: Centraal-Sociaal Werk geversverbond 3, Nederlands Katho liek Werkgeversverbond 2, Verbond van Protestants Christelijke Werk gevers 1. Koninklijke Nederlandse I Middenstandsbond en Christelijke J Middenstandsbond samen 2, Konink j lijk Nederlands Landbouwcomité Katholieke Boeien- en Tuindersbond en Christelijke Boeren- en Tuinders- I bond samen 1. Gré Brouwenstijn naar Napels Vanochtend is de zangeres Gré van SwolBrouwenstijn met een lüntoe- stel van de KLM van Schiphol naar Nice vertrokken. Vandaar zal zij de reis voortzetten naar Napels. Zü werd vergezeld door haar echtgenoot, de Amsterdamse arts A. C. van Swol cn hun 14-jarige zoon Jan Paul. Op Schiphol vertelde mevrouw Van Swol: „In Napels zal ik optreden in het theater „San Carlo", waai- ik de opera „Kalküre" van Richard Wag ner zal zingen. De regisseur bij dit optreden zal Willand Wagner zijn". Met haar gezin zal zij maandag de 29ste op Schiphol terugkeren Daarna zal de zangeres zich spoedig naar Glyndeborne <een plaatsje In de buurt van Londen) begeven, om daar in mei ter gelegenheid van een festival de opera „Fldelio" van Ludwig von Beethoven te zingen. Daarna zal het Holland Festival haar tijd in beslag nemen. De stemmen van de werknemers zijn: NVV 4, KAB 3. en CNV 2. Doordat het quorum, dat voor goed- of afkeuring is vereist, is ge steld op 2/3 van de stemmen plus 1, kan geen enkele organisatie alleen een bepaald C.A.O. voorstel blokke ren.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3