jeugd viert jubileum Brandkast 30.000) uit winkel gesleept 3Feestelijke dag met een boeiend spel 12. Provinciale toogdag in Den Haag Russische hulp voor Indonesië J. C. Lanser i ere-voorzitter Studenten wilden Kanaal in ledikant oversteken pjigensmarkt anoraks 75 shorts 50 Rajakowitsj weer zoek an Dalen Diefenbaker feliciteert Lester Pearson Sportsplinters DENTOFIX- Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 16 april 1963 Vijfde blad no. 30932 70-jarig (Van één onzer verslaggevers) Bijna tweeduizend gereformeerde jongeren vulden tweede aasdag het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den aag. Uit alle delen van de provincie Zuid-Holland waren zij A iar de Residentie gekomen om daar feestlijk het zeventigjarig 'êifstaan van deze provinciale afdeling van de Bond van Gerefor- «rdr Jeugdverenigingen te vieren. ^Het is een blijde dag gewor- :n. Men luisterde in de mor- y nvergadering naar een rede n prof. dr. S. U. Zuidema uit iet ostelveen, hoogleraar aan de rijcUniversiteit te Amsterdam, {tot titel had ,,Nota Bene" en middags genoten de jongeren n het optreden van Jules de orte en van het toneelspel ,,De diende perzik" van Clifferd jets in de vertaling van David lining, door de Utrechtse to- elgroep „Okoustikon" onder L gie van Ton van Dijk. te Prof. Zuidema stelde tenslotte het dynamisch christenzijn aan de orde, daarbij stellend, dat men eerst in de I De bevelhebber van de Indonesi sche luchtmacht, maarschalk Omar Djani, heeft in een vraaggesprek met het dagblad Berita Minggoe gezegd, dat de Sow jet-Unie door zal gaan met levering van vliegtuigen, uit rustingen en onderdelen aan Indone sië. Volgens de maarschalk bouwt Indonesië „op een aantal plaatsen" bases voor raketten om zich tegen „mogelijk aanvallen van buitenaf'* te beschermen. De luchtmacht beschikt thans over verschillende soorten ge- Zang en toneel De middagvergadering, geleid door de voorzitter van de afdeling Noord, de heer J. A. Snellink uit Den Haag, droeg een feestelijk karakter. Heel veel succes oogstte Jules de Corte uit Delft, die, zichzelf begeleidend op de piano, een programma van bekende en minder bekende levensliedjes bracht. Hem viel een spontaan langdurig applaus ten deel. De toneelgroep „Akoustikon" uit I Utrecht, bracht met veel vaart en goed spel onder regie van Ton van Dijk het spel van Clifford Odet „De bloeiende perzik". In dit stuk over de grote vloed (zoals de auteur deze zondvloed zijn twee dingen door el kaar gewevende geschiedenis van de heeft gedacht aan de hand van ge gevens uit de bijbel) en de geloofs strijd van de mens, die van God een duidelijke opdracht heeft ontvangen en die van deze opdracht in het da- ^dens de middagbijeenkomst van b toogdag zijn bijzonder waarde- de woorden gesproken tot de af- i eidnemende voorzitter van de af- Zuid-Holland-Zuid. de heer J. Lanser uit Sliedrecht. Hij werd tot ere-voorzitter. Als her- leriiig aan wat hij voor het gere- neerde jeugdwerk heeft mogen en als teken van z'n ere-functie iet afdelingsbestuur ontving hij handen van tie presidente van Z mevrouw P. C. de WaardVan Waal uit Oostvoorne, een minia- r» «r-voorzittershamer aan een sleu- •iipig en een oorkonde, als mede tenspeler. Trouw e heer Lanser heeft de afdeling trouw als bestuurslid gediend, ran op drie dagen na 25 jaar vrygekozen afdelingsbestuurslid, lie jaren is de afdeling Zuid-IIol- sterk in ledental gegroeid, zo dat na de fusie tussen j.v.'s en 's splitsing in Noord en Zuid dzakelijk werd. Dat geschiedde in t u, by het afscheid van de heer ser, telt de afdeling' Noord wrtoe ook Leiden, de Duin- en enstreek en de Rynstreek beho- 157 verenigingen met ongeveer leden jongens en meisjes van 25 jaar en de afdeling Zuid verenigingen met ruim 3200 le- et was een goede gedachte deze dag te beginnen met een paas- ng. Door schriftlezing, zang en amatie werd aandacht geschon- aan het blijde gebeuren op de imorgen: de opstanding van de medewerking verleenden de jse christelijke meisjeskoren „Ju- Ie" en „Juliana" onder leiding Bernard Verboom, de pianist Jan Weelden uit Den Haag en de amator Karei van Viegen uit irdingen en mej. Co Dijkshoorn Maasland. Koers houden Prof. S. U. Zuidema uit Amstelveen heeft, nadat de heer Lanser een har telijk bestemd begroetingswoord tot de jongeren had gericht, waarin hij zijn vreugde erover uitsprak, dat men nu weer eens na vele jaren als één afdeling bijeen was, een bezielende en instructieve rede gehouden over het onderwerp „Nota bene". De hoogleraar begon met te stellen, dat, ook voor de jongeren, een ding het allerbelangrijkste is: het iedere dag enige ogenblikken aandachtig le zen in de eigen bijbel. Nadat hij betoogd had, dat de mens leeft uit de opstandingskracht van Jezus, die zijn schepselen lief heeft, merkte prof. Zuidema op. dat de gelüks leven moet waar maken tegen liefde van God vraagt om wederlief- omgeving en onwaarschijnlijkheid in. de. Het eerste gebod zegt dat men Alles getekend tegende „normale" da- God moet liefhebben en het tweede, gelykse gang in het gezin van Noach daaraan gelijk, luidt, heb uw naaste zÜn vrouw en kinderen. schalk, die echter niet duidelijk maakte welk land deze raketten le verde. stilte de Heer moet zoeken (Gij zijt i. mijn God) en dan eventueel pas in de openbaarheid, bijvoorbeeld door te gaan naar een meeting. Aan het slot van deze morgenver gadering werd afscheid genomen van twee moderamenleden van de afde ling Noord: mej. A. Klok uit Den Haag en de heer A. C. v. d. Berg uit Schipluiden. Onder aanbieding van een geschenk werd hen dank ge bracht voor alles wat zij voor de af deling hebben gedaan. Vliegtuig bij Oslo verongelukt Twaalf mensen zijn zondag om het leven gekomen toen hun vliegtuig, een Viscount van de IJslandse lucht vaartmaatschappij, ten westen van Oslo tegen een heuvel vloog. Het toe stel, dat van Kopenhagen op weg was naar Reikjavik had zeven pas sagiers en vijf bemanningsleden aan boord. Het vloog onmiddellijk na de botsing in brand. Het ongeluk ge beurde tien minuten voordat het vliegtuig op het vliegveld Fornebu, ten westen van Oslo, zou gaan lan den. De oorzaak van de botsing is niet bekend. Volgens functionarissen van het vliegveld was het zicht nor maal en het weer goed. Onder de slachtoffers bevindt zich o.a. een bekende Deense actrice van IJslandse afkomst, Anna Borg. lief. want God plaatst die naaste in uw omgeving. Dit toneelslL". werd door de g.j.v.- Twee studenten uit Liverpool zijn zaterdag met hun ledikant uit zee opgepikt, nadat een Brit se radiostation een spoedsein had uitgezonden waarin werd gezegd dat zij vermist werden. De studenten waren in een ouder wets ledikant, voorzien van spijlen en koperen knoppen en drijvende ge houden door lege olievaten, uit Dover vertrokken. Zij wilden het Kanaal Soekarno ziet Mig verongelukken Een Mig 19-straaljager van Rus sisch makelij is verongelukt toen president Soekarno en het Chinese staatshoofd ,Lioe Sjao-tsji, in Dja karta een luchtvaartshow gadesloe gen op de „dag van de Indonesische luchtmacht". Het vliegtuig raakte met een doffe dreun de grond op ongeveer een kilometer van het Dan pas komt de menselijkheid, de het langdurige handgeklap, nadat het j medemenselijkheid, zei prof. Zuide- doek voor de laatste keer gevallen ers met intense aandacht gevolgd. Uit j podium, waar de hoge gasten zaten. ide Het vliegtuig verongelukte, toen de piloot, een in Egypte opgeleide 26- ma, die er voor waarschuwde, dat er was, bleek duidelijk de waardering jarige Indonesiër, een bocht maakte. oversteken als antwoord op een uit daging van studenten van universi teiten in Manchester en Sheffield. Het varende ledikant werd aange dreven door een buitenboordmotor. De scheepvaart in het Kanaal zal wel aan 'n late aprilgrap hebben ge dacht, toen zij de radiomelding kre gen: „drijvend ledikant zoek". Het was een loodsboot uit Duinkerken die tenslotte het vreemde vaartuig op merkte. De twee studenten, achttien en ne gentien jaar oud, waren zaterdag ochtend om half zeven uit Dover ver trokken en hadden gehoopt om streeks het middaguur in Calais aan te komen. Zij werden zaterdagavond door de loodsboot in Calais aan land gezet. SBH elke woensdag Van prima waterafstotende poplin. Kleur: modern ko ningsblauw. De capuchon is van dubbelstof. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 6 jaar met kleine stijging per moet 6.». II jaar 16.50 Gemaakt van sterke fantasie no-iron denim. Kies uit 5 vrolijke kleuren. Speciaal verlaagde M. prijs leeftijd 6 jaar 4. met kleine stijging per moo* b.r. II jaar 6.2S sus aan gedacht moet worden, dat het evangelie onder die menselijkheid niet wordt begraven. voor het boeiende acteren van de Utrechtse amateur-acteurs en actri ces. I Duizenden waren getuige van het 1 ongeluk met de Mig die in brand vloog. een gezonde smakelijke af wisseling bij elke maaltijd. Alle soorten machinaal gesneden, verpakt en gesteriliseerd. ZOET FRIES BRABANTS VOLKOREN ROZIJNEN ZWART ZOUTARM (Van onze A'damse correspondent i auto's van bewoners, moest hij zyn Inbrekers zijn er in de nacht van 1 6611 zijstraat, de IJsselstraat zaterdag op zondag in geslaagd een j Parkeren. 250 kilo zware brandkast met f 30.000. V® Politie vermoedt, dat de dief- inhoud te stelen uit een winkel van tussen twee en vier uur 's nachts GEBR. TEN HOEVE DEN HAAG IN ALABAMA IJ eer honden losgelaten op negers Simon de Wit aan de Rijnstraat in Amsterdam. Hoewel in 'de nachtelijke uren in de Rijnstraat altijd enig verkeer is, schijnt nimand te zijn opgevallen, dat de dieven met hun zware buit op een steekwagentje geladen uit de j voordeur kwamen en de vracht naar hun auto versleepten. Zij hadden voor deze expeditie zelf een steek wagentje meegebracht, i In het magazijn van de winkel j troffen zij echter een wagentje, dat I beter aan het doel beantwoorde. Zij ruilden de karretjes om en lieten hun eigen steekwagentje achter. I De filiaalchef van het bedrijf woont boven de winkel. Hij kwam om één uur 's nachts thuis, maar had niets vreemds ontdekt. Omdat de Rijnstraat vol stond met Zondag heeft de politie te Birming ham, in de Amerikaanse staat Alabama, een groot aantal beto gende negers verspreid, waarbij zij opnieuw politiehonden op de de monstranten afstuurde. Een der tigtal negers werd gearresteerd. De politie te Miinchen heeft giste ren meegedeeld, dat het haar nog niet is gelukt dr. Erich Rajakowitsj, Enkele honderden negers hadden zich i een voormalige medewerker van 7nnHfltrmAroor> nn ■r 1Joor Schoenen DONKERSTEEG 21 ficiële overdracht au Nieuw-Guinea zondagmorgen na een kerkdienst, voorafgegaan door drie predikan ten en onder het zingen van geestelijke liederen, naar de gevan genis begeven waar predikant Martin Luther King, de leider van de tegenstanders van rassenschei ding, sinds vrijdag wordt vastge houden wegens het organiseren van een soortgelijke betoging. De menigte groeide al snel aan tot ruim duizend mensen daar tal van voorbijgangers zich erbij aansloten. Toen politiemannen, die hun de weg versperden, de drie predikan ten wilden arresteren, raakten de betogers in opwinding waarop de agenten hun honden op de mensen loslieten. Twee blanke persvertegenwoordigers een cameraman van de „Ameri can Broadcasting Company" en een verslaggever van de „New York Times" werden door de politie hardhandig verwijderd, maar niet gearresteerd. Er vielen geen gewon den. Premier Diefenbaker heeft zater dag. toen de laatste uitslagen van de op 8 april gehouden Canadese verkie zingen bekend geworden waren, zijn liberale concurrent, Lester Pearson, met het resultaat gelukgewenst en een afspraak gemaakt om de over dracht van het premierschap te re gelen. De liberale partij won er zaterdag namelijk nog twee zetels by, waar door zij nu over 130 van de 265 zetels in het lagerhuis beschikt. Zij komt echter drie zetels tekort voer de ab solute meerderheid. De conserva- Eichmann, te vinden. Zij denkt, dat hij tijdens de paasdrukte over de Beierse grens Oostenrijk kan zyn binnengekomen. Rajakowitsj en zijn vrouw zijn donderdag per vliegtuig in Miinchen aangekomen, nadat zij uit Zwitser land waren uitgewezen. De West- duitse autoriteiten verklaarden hem tot ongewenste vreemdeling en hij zal naar Oostenrijk worden gezon den wanneer hij Zijn verdwijning is door de Mün chense politie een „mysterie" ge noemd. De 58-jarige Rajakowitsj zou dooi de Oostenrijkse autoriteiten worden gezocht in verband met de deportatie in de oorlog van 6.000 Weense joden. Zijn advocaat heeft vorige week in Wenen gezegd, dat zijn cliënt van plan was zich na Pasen bij de Oos tenrijkse Justitie aan te melden. is gepleegd. Aangenomen moet wor den. dat de inbrekers hun auto cok niet in de Rijnstraat hebben kunnen parkeren. Zij hebben met het steek wagentje en de kostbare last waar- schynlijk eveneens naar een zijstraat moeten kruien. Toen op de ochtend van de eerste paasdag aangifte werd gedaan van de diefstal kon de politie de voor dit staaltje van vakmanschap meest in aanmerking komende brandkaslkra- kers onmiddellijk uitsluiten. Deze mannen, die een kom plot vormen en enkele maanden geleden gelijktijdig uit de gevangenis werden ontslagen beschikken over het boste alibi, dat onderwereldfiguren kunnen hebben. Met het oog op de feestdagen had de chef van de centrale recherche enige van zijn mannen opdracht ge geven deze krakers te schaduwen. Rechercheurs volgden hen de gehe- de nacht. De mannen gedroegen zich echter als keurige burgers en toen zij zich ter ruste hadden begeven gingen ook de rechercheurs opgelucht naar huis. Op dat ogenblik werden de f 30.000.- uit de kruidenierswinkel in de Rijnstraat gereden Prinses Beatrix opent via tv aetie voor Iraans dorp Prinses Beatrix zal op de dag, dat 'zij van haar grote reis uit Montreal 'op Schiphol terugkeert maandag j 29 april in een televisie-uitzending het programma inleiden voor de ac- k worden gezon- tje voor ilet jraanse d0rp Dousadj wordt gevonden. van Europese werkgroep, waarvan zij presidente is. De werkgroep wil, naar bekend, dit dorp dat op 1 sep tember 1962 door een aardbeving werd verwoest, door de Europese jeugd doen herbouwen. De Prinses zal in de tv-uitzending een uiteenzetting geven van het doel van de werkgroep en een gesprek voeren met de secretaris van de groep, de Israëliër David Mitchnik, die het project in Iran leidt. Voorts Bay Charles komt Het 22 man sterke showorkest van de Amerikaan Ray Charles zal op 11 mei twee concerten in Nederland ge ven. In Den Haag wordt een avond concert gegeven in de Houtrusthal en in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam volgt daarna een nacht concert. De vocalgroep The Realets verleent medewerking aan beide con- certen. Tien doodvonnissen in Sowjet-Unie In de Sowjet-Unie zijn tien man nen terechtgesteld nadat zij door een rechtbank in Kiew ter dood waren veroordeeld wegens oorlogsmisdaden. Het blad van het Russische minis terie van Defensie Rode Ster meldt dat de tien naar de Duitsers waren overgelopen en tot de SS waren toe getreden. Zij hadden gewerkt in het dodenkamp Sobibor in Polen. Scholier vermoordt bekende skiester Een achttienjagire scholier heeft bekend de moord op het in sport kringen bekende Schotse meisje Son- ja McCaskie te hebben gepleegd. De 24-jarige Olympische skiester werd begin april vermoord in haar flat in Reno, in de Amerikaanse staat Nevada, aangetroffen. Haar li chaam was op gruwelijke wijze ver minkt. De moordenaar werd gevonden, doordat hij een filmcamera van Son ja trachtte te verkopen. Bij zijn ar restatie poogde hij te vluchten, doch toen de politie enkele malen in de lucht schoot gaf hij zich over. Toen de scholier in de flat van zijn slacht offer werd gebracht gaf hij toe het meisje te hebben vermoord omdat hy haar wilde aanranden. De moorde naar, die Sonja niet kende, was haar woning Dinnengeslopen en had het meisje in haar slaap gewurgd. Daar na had hy zich vervolgens in haar auto uit de voeten gemaakt. De officier van Justitie die de moordenaar had verhoord, noemde hem een van de onverschilligste de linquenten uit z(jn loopbaan. Advertentie Gevoelt U zich onzeker mei Uw KUNSTGEBIT? ATLETIEK Nieuw record van Jan Romani op kojielslingereii O Het eerste Nederlandse atletiek- record van het jaar 1963 is verbeterd. Kogelslingeraar Jan Romani kwam zaterdagmiddag op de ijsbaan in Den Haag tot een werp van 58.20 meter en verbeterde daarmee zijn eigen Nederlandse record met 37 centimeter. De 103 kg wegende atleet, die in volkomen afzondering heeft getraind, verbeterde daarmee voor de derde maal in zijn atletiekcarrière een record. Jan Romani, die er alles op heeft gezet om dit jaar de 60 meter te bereiken („Dan ga ik internationaal een beetje meetellen"), is eveneens Nederlands kampioen gewichtheffen tweede klasse. Reeds tweemaal in successie veroverde hij deze laatste titel na een inspannend gevecht met Eef Kamerbeek. De Haas derde in de Plassenloop Clement van de vereniging Fit uit Zeist heeft in Reeuwijk de 12e plas senloop gewonnen. Het parkoers, dat rond de 's-Gravenbroekse plas was uitgezet, had een lengte van onge veer vijf kilometer. Er verschenen 200 atleten aan de start. De uitslag was: 1. C. Clement (Fit, Zeist) 14.33.0; 2. De Bruin (Minerva, Rotterdam) 14.40.8: 3. P. de Haas (De Spartaan, Lisse) 14.55.8: 4. (en eerste B-klasser) Piet Beelen (De Spartaan, Lisse) 14.59.8; 5. Verkade AVV '34, Alphen aan den Rijn) 15.14.0. De a.s.-competitie (Van onze Haagse correspondent) De cricketteams zijn voor het aan staande seizoen als volgt ingedeeld: le klas A: AAC, Haarlem, HBS, HCC 1 en 2. Rood en Wit, VCC, VRA. le klas B: Excelsior. Hermes DVS, PW. Quick «Den Haag»; SCHC, Sparta, Rood en Wit 2, HCC 3. 2e klas B: Ajax (Leiden), Concor dia, Krekels, VUC, HBS 2, Hermes DVS 2, Sparta 2, Rood en Wit 3. 2e klas C: Antwerp CC, B. Br. S.C Indeling waterpolo voor damesteams De indeling van de zomercompeti tie waterpolo 1963 van de Kon. Ned. Zwembond luidt voor de damesploe- gen uit Leiden en omgeving als volgt! Afdeling III B: Die Hage 1 (Den Haag); DWR 1 (Haarlem); HPC 1 (Heemstede); LGB 1 (Leiden) en Swift 1 (Den Haag). Afdeling IIIC: Donk I (Gouda); De Gouwe 1 (Waddinxveen)LZC 1 (Leiden); SNA 1 (Den Haag) en Zios 1 (Den Haag). Afdeling IIIF: „Boskoop M 1; DES 1 (Den Haag)Sleutelstad 1 (Leiden) en De Zijl 1 (Leiden). De Zweedse Gewichthefbond heeft zich op het laatste ogenblik bereid verklaard, de wereldkampioen schappen, die in eerste instantie dit jaar niet zouden worden gehouden, te organiseren. De wereldkampioen schappen gewichtheffen zullen van 7 tot en met 13 september in Stock holm plaats hebben. De Belg Melkenbeek is winnaar geworden van de Grote Prijs van de Bank, een wedstrijd voor profs over 215 km in 5 uur 27 min. Gevolgd door zijn landgenoten Noel Fore en Gilbert Desmet. Op de vierde en vijfde plaats eindigden de Nederlan ders Jan Jansen en Piet van Est. Door de Amsterdamse Sport raad in samenwerking met de wan delsportvereniging „De lange afstand tippelaars" wordt van 19 tot en met 26 oktober een prestatie-wandeltocht Parijs-Amsterdam gehouden. Voor deze tocht, die in zeven etappes wordt gelopen, hebben zich al 30 Ne derlandse wandelaars aangemeld maar men verwacht ook een aantal inschrijvingen uit het buitenland. Aan de vooravond van het ver trek naar Europa heeft het Brazili aanse voetbal elftal, tweevoudig we reldkampioen, zaterdag in Sao Paulo in de eerste wedstrijd voor de Roca Cup met 32 verloren van Argenti nië. Het Braziliaanse team kwam in zijn sterkste opstelling uit met o.a. Pele en Pepe. BBM I Peter Post heeft in de Duitse British Army, BCC, HTCC, Mop, plaats Kohlscheid een internationaal Groen Geel, Kieviten, VCC, Victoria, criterium over 84 kilometer voor be- 2e klas E: LCC, Haarlem 2, ACC 3, roepsrenners gewonnen. Post reed de ongemerkt uit Duitsland Oostenrijk kan zijn binnengekomen. Van ambtelijke zyde in Wenen is zuuen enkele buitenlanders wat ver- nader gezegd, dat Rajakowitsj niet tellen over de opzet van de actie in hun land. In Engeland, Frankrijk, I Noorwegen, Oostenryk, Zweden en ons land worden jeugdacties voor de j inzameling van gelden voorbereid. Ten aanzien van ons land zal in de uitzending een uiteenzetting wor den gegeven van de werkwijze van de actie, die een maand duurt, met voorbeelden van activiteiten, welke j in verschillende plaatsen reeds voor- j bereid zijn. De „Actie Dousadj" begint 29 april, j Voor de herbouw van het dorp is ruim één miljoen gulden nodig, Verenigde Naties zullen op 1 officieel het bestuur over weste- Üieuw-Guinea overdragen aan de tesische minister van Buiten- [e Zaken, dr. Soebandrio, zo tieve partij van Diefenbaker is na de 't „Antara". De V.N. zullen ver- verkiezingen teruggezakt naar 94 ze- iwoordigd worden door C. V. tels. De „sociale kredietpartij" heeft simhan, chef van het kabinet er vierentwintig en de democratische secretaris-generaal Oe Thant. partij zeventien. Zes parlementsleden ®sident Soekarno zal kort na de van de sociale kredietpartij hebben Gracht van de bevoegdheden het beloofd de liberale regering te zullen W bezoeken. steunen. Bevestig Uw kunstgebit voorde gehele dag door het 's morgens eerst even met het speciale Dentofix-poeder te be strooien. Dit onschadelijke, smaakloze hechtniiddel verleent Uw tandprothese gedurende de gehele dag een stevig en betrouwbaar houvast. U kunt nu weer eten wat U wenst, U kunt lachen, spreken of hoesten zonder in moei- Iijkheden te geraken. Als- U iedere ochtend wat Dentofix op de gebits- plaat strooit, kunt U verder vergeten, dat U een kunstgebit draagt. Probeert U het eens; U zult meteen het verschil constateren! Meer dan 40.000 tand artsen in de gehele wereld raden hun pa tiënten aan Dentofix te gebruiken^ Het is ver krijgbaar in alle apo theken en drogisterijen a f. 2,35 per plastic slrooiflacon. waarvan bijna de helft voor de her- I badhuis, moskee, gemeentehuis en een bouw van 118 boerderijen a 4.000 gld. I school bouwen, waarvoor totaal bijna per stuk. Daarnaast wil men een 40.000 gld. nodig zullen zijn. Grootste zwendelaar aller lijden vijftien jaar de gevangenis in Billie Sol Estes, die door de rechter de grootste zwendelaar aller tijden werd genoemd, is gisteren veroordeeld tot vijftien jaar ge vangenisstraf. Hij was door de jury van een rechtbank in Texas schuldig bevonden aan oplichting door middel van waardeloze hypo theken op kunstmesttanks tot een bedrag van 24 miljoen dollar. Estes, die reeds door een staatsrechtbank ivas veroordeeld tot acht jaar, staan nog drie processen voor oplichting, meineed en over tredingen van de anti-trustwetten te wachten. Hij bouwde na de oorlog een miljoenenbedrijf op, dat handelde in kunstmesttanks en faciliteiten voor graanopslag. HBS 3. HCC 4, Rood en Wit 4. Reserves KNVB ZATERDAG Res. 2e-klasse A: Celeritas 2Ar chipel 2 4—1; RFC 2—Laakkwartier 2 50; Wassenaar 2ADO 4 13' GDA 2—HBS 2 3—4; VFC 2—VUC 22. Res. 3e-klasse A: RVC 2—UVS 2 1—1; Blauw Zwart 2—Lugdunum 4—0: SHS 4—SJC 2 1—1; RKAW 2 LFC 3 2—0; Wilhelmus 2—HBS 3 7—3. Res. 3e-klasse B: Olympia 2GSV 2 2^0; RA VA 2—Kranenburg 2 1—1 Excelsior '20 2Unie 2 10; ONA 3— Foreholte 2 21. Archipel 3VIOS 2 0—5. Res. 3e-klasse C: Celeritas 3VUC 3 4—0: Blauw Zwart 3—HVV 2 04; Quick 3—UVS 3 2—1; Lugdunum 3— DHL 2 1—1; Westerkwartier 2—VCS 3 05. MAANDAG Res. 2e-klasse A: RFC 2Wasse naar 2 11; Archipel 2LFC 2 10; Laakkwartier 2—GDA 2 1—6: ADO 4 —VFC 2 1—1; Quick 2—VUC 2 4—2; HBS 2—Celeritas 2 1—3. Res. 3e-klasse A: Blauw Zwart 2 SHS 4 3—1: UVS 2—RKAW 1—0; Lugdunum 2Wilhelmus 2 03; LFC 3Roodenburg 2 00; HBS 3 RVC 2 0—1. Res. 3e-klasse B: Olympia 2 RAV A 2 afg.: GSV 2—Archipel 3 afg. Kranenburg 2Alphen 2 3—0; Unio 2—ONA 3 1—1; VIOS 2—Foreholte 2 1—2. Res. 3e-klasse C: Blauw Zwart 3 HBS 4 2—3; VUC 3—Quick 3 2—1; HVV 2—Lugdunum 3 3—0; RVC 3— Westerkwartier 2 3—3; UVS 3—VCS 2 2—0; DHL 2—Celeritas 3 2—1. ZATERDAGVOETBAL Res. 2e-klas.seZwaluwen 2Zwart Wit 2 3—0; NSW 2—Quick Boys 2 03; Noord wijk 2—Excelsior M 2 1—1; RWH 2SSS 2 1—1; GSV 2— CSVD 2 3—0. Res. 3e-klasse A: ARC 2Rfjnsb. Boys 3 6—0; SHS 2—Ter Leede 2 42; JAC 2—Jodan Boys 2 03; Quick Boys 4—Noordwijk 3 2—3; RCL 2—Katwijk 2 0—1. Res. 3e-klasse B: SCVD 3—Monster 1—0; Excelsior P 2—De Lier 2 3—1 Rijnsb. Boys 2—Zwaluwen 3 6—0. afstand in 1 uur 57 minuten en 1 seconde. De Nederlander verzamelde 34 punten. De Belg Van Geneugde werd tweede en de Duitser Kemper derde. Ercole Baldini heeft de Ronde van Calabrië de eerste wedstrijd van de drie wedstrijden die telt voor het Italiaanse wegkampioenschap, op zijn naam gebracht. Baldini versloeg in de eindsprint van de 272 kilome ter lange rit Carlo Brugnami. Beide renners kregen dezelfde tijd: 7 urn en 24 minuten. Tijdens het internationale paas hockey toernooi in Den Haag heeft een Nederlands Bondselftal met 20 gewonnen van het sterkste toer nooi elftal. Bij de rust leidde het Bonds team reeds met 1—0, dooreen doelpunt dat Frans Spits in de 20 minuut scoorde. In de tweede helft van de overigens matige wedstrijd scoorde Spits ook het tweede doel punt. Op het fraaie boscircuit „D« Arendnest" heeft de Helmonder Jan Clynk voor 12.000 toeschouwers een klinkende en wat gelukkige zege be vochten in de jaarlijkse internatio nale motorcross van Boekei. Van da drie te rijden manches won Broer Dirckx er twee. De Belg Willy Vannitsen be haalde tweede paasdag te Alken een springzege in een 212 km lange weg wedstrijd voor professionals. Hij liet onze landgenoten Jo de Haan en Joop Captein duidelijk achter zich. De tijd van de winnaar bedroeg 5 uur 6 minuten en 14 seconden. De Rotterdamse atleet Cees Koch heeft tijdens een in de Maas stad gehouden drie verenigingen wedstrijd het discuswerpen gewon nen met 53.39 meter. Bovendien toonde hij zich met 15.82 meter de sterkste bij het kogelstoten. De Italiaanse Gilera fabrieken, hebben na een jarenlange afwezig heid van de circuits, op tweede paas dag bij hun come-back voor 'n dub bele overwinning gezorgd. OpOulton Park was de 500 cc-race over 84,5 kilometer (19 ronden) voor de Brit Derek Minter die met z(jn Gilera in 35 min 4,4 sec zegevierde, wat neer komt op een gemiddelde van 144,34 2 0—2; Die Haghe 2—Quick Boys 3 km/u. Z(jn landgenoot John Hartle zorgde voor een tweede plaats voor het Italiaanse merk.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 15