Leidse turnsters laten zege op balk liggen VIRIDIANA: boeiend en dikwijls grandioos Films van deze week in Leiden Rapport bepleit invoering van studie bestuurswetenschappen GERO- CASSETTE Typisch-Spaanse film van de vermaarde cineast Bunuel Harold Lloyds zotte wereld .Ijzervreter'''' Norman Wisdom Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 13 april 1963 Tweede blad no. 30931 Stedenontmoeting tegen Dordrecht De evenwichtsbalk is de Leidse meisjes donderdagavond in de te Slicdrecht gehouden turnontmoeting DordrechtLeiden te smal gebleken. Drie van hen vielen in totaal liefst zes keer van het toestel en de aldus verloren zes punten konden met geen mogelijkheid meer worden goed ge maakt. Dordrecht won de voortref felijk georganiseerde wedstryd met 178.60 tegen 171.55 punten. Leiden kwam uit zonder Fransje van Deur- sen. De Leidse ploeg bestond uit Lydia Halverhout. Nel Koppers, Kitty Nie- boer (Brunhilde). Ankie Platteel (DOS'. Jos van Varick "Concordia) en Netty van Wijk (Nieuw Brunhil de). Hoewel de Leidse ploeg op geen stukken na zo goed was voorbereid als Dordrecht, heeft zij toch met groot enthousiasme gestreden. Laat men de balk even buiten beschou wing dan was het zeer verzorgd wer kende Dordtseteam niet eens zo heel veel sterker. Bij de Boksprong kon Dordrecht zich redden om dat de slechtste sprong niet meetelde, by de brug-ongelijk had men de jury mee, want de stof waarmee de Leidena- ren werkten, was wat zwaarder dan die van de Dordtse meisjes 'ook hier was de afwerking van Leiden wat slordig) en op de vrije oefening was Leiden zelfs sterker. Het drama voltrok zich dus op de balk waar Ank Platteel. Nettie van Wijk en Jos van Varick ieder liefst twee keer vanaf stapten. Jammer, want vooral Ank Platteel had anders een zeer hoog cijfer gekregen. Nu moest zij met 7.20 tevreden zijn (zonder afstappen dus 9.20». De DOS-turnster draaide ook op <Je brug-ongelijk de moeilijkste oefe ning van allen en ook hier stond een slordige afwerking een (nog) for midabeler notering in de weg. Zij kreeg nu overigens nog 9.35. Kitty Nieboer wekte alle nummers correct af met een „top" op de brug (9.30zij was de beste turnster van de Leidse ploeg. Nel Koppers, die een goede vrije oefening had (9.101 en behoorlijk op de vrije oefening tevoorschijn kwam, volgde haar op enige afstand. Nettie van Wijk en Jos van Varick herstelden zich goed van hun wat zwakke begin door een vlotte vrije oefening te brengen. Net tie was met 9.15 zelfs de beste van de Leidse ploeg. Lydia Halverhout werk te zeer behoorlijk, had geen „toppen", maar was een van de weinigen die niet van de balk viel. De Dordtse ploeg had in de voor malige KNGV-keurturnster Ell.v de Vos Wiesschen een briljant uitblink ster. Vooral haar vrije oefening (9.80) was een juweel van een turndemon- stratie. Zij was veruit cie beste turn ster deze avond. Tweede in het per soonlijke klassement werd haar stad genote Cobi Mazure, derde Kitty Nie- I boer, vijfde Nel Koppers en zesde Ankie Platteel. I De Leidse ploeg stond onder lei ding van de heer H. den Hertog, als juryleden fungeerden mej. T. Steffe- laar en de heer C. v. Oort. Het team werd naar Dordrecht .gechauffeurd" idoor DOS-voorzitter Henk de Geus. Ook de presidente van Nieuw Brun- 'hilde, mevr. E. Kiss-Herwyer verge- i zelde de Leidse ploeg. Draai 0111 de oren Een 60-jarige dame uit Leiden zette uiteen, hoe ze op 27 juni keurig de tafel had gedekt en stond te wach ten op de thuiskomst van haar man. Toen deze verscheen zag ze plotse ling dat hR moeilijkheden kreeg met de buurman. Als goede echtgenote begaf ze zich naar buiten, omdat de buurman de bokshouding aannam. „Het werd vechten, dat voelt u wel", verklaarde de mevrouw bij de Haagse politierechter voor wie ze zich moest verantwoorden wegens mishandeling van de buurman. „Hij sloeg en toen gaf ik hem als een klein kind een draai om de oren", aldus verdachte. Onder deze omstandigheden zag de Officier nood weer in het geding, zodat hij tot vrij spraak concludeerde. De rechter was het daarmee eens. Advertentie Differntïatie in doctoraal examen De commissie bestuurswetenschap pelijke studie heeft aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen rapport uitgebracht. Het rapport bevat voorstellen met betrekking tot de organisatie van de bestuurswetenschappelijke studie, in de zin van op de problematiek van het openbaar bestuur gerichte studie, aan de Nederlandse universiteiten en economische hogescholen. Naar het oordeel van de commissie zou in de studies in het Nederlands recht, de economie en de sociale wetenschap pen. op basis van het bestaande kandidaatsexamen en naast het be staande docotraal examen, in elk van die studies een differentiatie van dat doctoraal examen in bestuursweten schappelijke richting dienen te wor den ingevoerd. Naast de bestuurs recht zou het belangrijkse vak van die nieuwe examens zijn. het tot dusver nog niet als afzonderlijk vak j gedoceerde vak bestuurskunde, waar- van de commissie onder meer in een bijlage van haar rapport bij wij- j ze van proeve een uitvoerige inhouds- I omschrijving heeft gegeven. Een minderheid in de commissie blijkt van oordeel te zijn. dat de bestuurs kunde niet als zelfstandig vak zou moeten worden gedoceerd, doch dat ware te volstaan met de vorming van werkgroepen, waarin de studen ten van verschillende vakweten schappen gezamenlijk de bestuurs kunde, en meer in het algemeen de vraagstukken van het openbaar be stuur, kunnen bestuderen. Naast de differentiatie van de ge noemde doctorale examens stelt de commissie voor, in de juridische fa culteit een nieuwe, ook wat het kan didaatsexamen betreft bestuurweten- schappelijk gerichte studie in te voe ren. waarvan het Romeins recht geen deel zou uitmaken zodat geen kennis van het Latijn zou zijn 'ver eist. Deze studie, die in verband daarmede ook voor HBS-ers toegan kelijk zou zijn en die met name ook aantrekkelijk wordt geacht voor niet gegradueerde ambtenaren, die door hun dagelijkse werk bijzondere be langstelling hebben gekregen voor de bestuurswetenschap, zou in verband met haar gespecialiseerde aard niet de hoedanigheid en titel van mees ter in de rechten opleveren, doch evenals de vrije studie in de rechts geleerdheid de titel doctorandus (drs). 56781, 56667, 56842, 57803, I56759. ,58110. 58977, band, Advertentie van f40 - of f400. v. d. WATER, Haarlstraat 207 heeft het. De Gero-specialist. RT/ Oud-Directrice Meisjes-HBS in Spanje gewond BR een autobusongeluk in Spanje is donderdag de Nederlandse toriste mevr. J. J. Snethlage (72) uit Gro ningen om het leven gekomen. On der de zes gewonde Nederlandse pas- lagiers bevond zich de oud-directri ce van de Miejes-HBS te Lelden, de MM A 75-jarige mej. drs. J. L. van Hoorn, die een gebroken pols en gekneusde ribben opliep. Van de 85 Nederlanders, die deel namen aan een KLM-Ité-vliegreis naar Spanje, maakten donderdag twaalf deelnemers een dagtocht mee van Torremolinos ten oosten van Malaga naar de stad Ronda met een autobas van een plaatselijke onder- bi neming. Na ongeveer een kwartier in de bergen te hebben gereden is de bus in een bocht van een smalle hobbelige weg van de weg gereden :n ongeveer tien meter omlaag ge stort- Van de zes gewonden behoefde al- in een dame uit Amstelveen in een ;enhuis te worden opgenomen. Zij een schedelbasisfractuur op. 12.55 •ogra spel at Je, lcht, Sast, mod cht .31 ders. lchl joelc. ten, Gei SeT ei pel Hoi J0 N lten, uziel 21.11 Mod uzlek Broederschap van Oud-Padvinders De Broederschap van Oud Padvin- ders(sters) hield een bijeenkomst in liet Gereformeerd Jeugdhuis te Lei- unk den. De voorzitter, de heer W. A. Kos ten, heette alle aanwezigen, onder wie P.C.-Groeps- en O.P.V.-leden uit '•het district Rijnland van harte wel- iïpom. In zijn inleiding gaf de heer Kos- en een uiteenzetting der verschil- ende taken van bovengenoemde "pstc! ommissies in de padvindersbeweging 13 40 n wees op het belang van een goede 8.301 fcdvindersbeweging in het huidige uzlek (jdsbeeld. Hoe moeilijk het is om uzlek elden vrij te maken voor goede 0 Nit roephuizen enz. kon spreker uit fgen ervaring meedelen en hij wees »P het grote belang van gemeente- ite n ubSidieS aan dit belangrijke Jeugd- anfaj rerk. uw Na deze inleiding ging de heer A. imeri 'alkenburgh nog dieper in op de irsbet kken, waarop een discussie volgde, hte 'a het genot van een kopje koffie Ie kli erd nog een viertal films vertoond, 1 *eike bijzonder interessant waren, "ten ot slot dankte de voorzitter de aan- s 19 ezi&en voor hun opkomst en sloot 9.50 820 zoor geslaagde avond. ÏUWS. Lezers schrijven Rajokowitsj en de „samenwerking" in Europa Opnieuw doet zich het hoogst be denkelijke feit voor, dat een oorlogs misdadiger en wat voor een, zich rustig van het ene land naar het andere begeeft op een vals paspoort en onder een andere naam, zonder dat er een haan naar kraait. Op zich zelf is het al vreemd, dat een dergelijke figuur ongestoord in Milaan een bloeiende firma heeft, nü nog in 1963, terwijl, als iemand in Purmerend een valse cheque aan biedt, heel Interpol wordt gealar meerd. Nog vreemder wordt het, als, dank zij naarstig speuren van enkele, niet genoeg te waarderen mensen, zo'n misdadiger wordt gevonden en deze zich dan, dankzij de plaatselijke wet ten, kan beraden waar hij eens heen zal gaan. Inplaats van zo'n figuur onmiddellijk te arresteren, wordt hij in het geheim (dat is in Zwitserland gewoonte en dan kan een ander lek ker zoeken) over een grens gezet en het ergste wat de man dan kan ge beuren, is dat het aangrenzende land hem niet wil hebben. (Is het een wonder?) Dat zyn dan bevriende mogendheden! Van je vrienden moet je het maar hebben! De politie weet van niets en een actieve journalist maakt een foto voor een ochtendblad. Dit zijn wan toestanden en hieraan dient met spoed een eind te worden gemaakt. Dat een land als Zwitserland, dat het n.b. van de vreemdelingen moet hebben en dus ook van ons, zich niet anders kan gedragen is onvoorstel baar. Als de daar geldende wet dat niet toelaat, dan moeten ze die maar even vlot veranderen als de prijzen ieder jaar. Leiden. H. J. MAAS. Huurverhoging Als de heer J. v. d. Meet., zoals hy schrijft, grote ogen heeft opgezet vanwege een pleidooi voor de nood zakelijke huurverhoging aan geeft hij blijk van altijd geslapen te hebben. Had hij zijn ogen (gewoon) open gehad, dan had hij gezien, dat het geld. waarmee hij zijn huur betaalt, vals is, d.wz. steeds aan waarde heeft ingeboet waardoor elke gulden van 15 jaar geleden nu nog maar een koopkracht heeft van plm. 27 cent. De heer Van der Meet is, zoals zo vele anderen, blind gemaakt voor dit feit en het ziet ernaar uit dat hij er blind voor blijven wil. Hoogachtend, J. MAASLAND. Een eigenaar belast met gronds- Gevonden voorwerpen In de maand maart werden de j volgende voorwerpen gevonden: vul pen, portemonnee, grammofoonplaat geldsbedrag, rabiëspenningen no's 57648, 57191, 57936. 58670, 57603, 57330. 11323. 57655. 58329. 58034. 57117. 58504, 57257. 57158. 42799. 57831. 57116 met hals 56681 met halsband, schaat sen. étui inh potloden, bedelarm- bandje, sleutels, nerenhandschoenen dameshandschoenen, legertas inh. boeken, kinderringetje, damesbril, damesschoenen, broche, jongenstrui. rijwielpompje, herenjas leder, katrol, portefeuille, blokschaaf, damesporte monnee. autowieldop, motorhand schoenen. autostep. herenschoen, doos inh. pepermunt, zangbundel, aanrechtkastje wasmachine bankbil jetten, sigarettenkoker, herenring. damespolshorloge, kinderschoentjes, boodschappentas, snoer voor gehoor apparaat armband stellingplaten he renpolshorloge. jongensoverhemd, blokfluit, regenjas, herensjaal, munt biljetten. muts. theepot, jongenspan talon. contactsleutels, kanarie, laar zen. jack, jongensportemonnee, auto- reservewiel. halsketting, dameshand tas. aktentas met inhoud, notitieboek blikschaar, steekwagen, nijptang, ha mer, legpuzzel, herenbril, sandalen, judobroek. Terug te halen en Inlichtingen te I verkrijgen aan 't bureau van gevon den voorwerpen. Nieuwsteeg 8 te Lei- j den. Ingang poort, op woensdagmid dag tussen 2 en 5 uur Telefonische inlichtingen kunnen niet worden vertrekt. minnii straat- polder riool - baat- erfpacht- onderhouds- inkomsten- vermogens- precario- A O W en A.WW.- lasten en belastingen ipo de sslel 18.55' euws, insoi ttUZK )fficiële publikatie VERKEER. Burgemeester en Wethouders van '=lden brengen ter openbare kennis. lt zij hebben besloten de Lourlsbrug. J verband met de sleohte toestand. Kaarln de brug verkeert, als tijdelijke "Uregel met ingang van heden ge- ïn te verklaren voor motorrljtul- op meer dan. twee wielen. Dividend 10 procent Wernink voorgesteld I Commissarissen en directie van Wernink's Beton- en Aanneming Maatschappij N.V. te Leiden hebben besloten aan de op 2 mei a.s. te hou den jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1962 en dividend uit te keren van 10 over de oude aandien (vorig jaar eveneens 10 en 5 rr over de in 1962 uitgegeven aandelen. Banket van de paupers: waarlijk indrukwekkend CASINO Een boeiend scenario en qnappe fotografie kenmerken deze typisch-Spaanse film van Luis Bu- nuel. Typisch-Spaans, niet alleen omdat „Viridiana" het jongste werk is van een man, die 6.3 jaar geleden in Spanje werd geboren Bunuel heeft overigens veel buiten de gren zen van zijn vaderland gefilmd maar veel meer omdat de situaties en de sfeer van dit werk door en door Spaans zijn: omdat de situaties en de sfeer ran dit werk door en door Spaans zijn: de verhouding tussen heren en knechten, tussen armen en rijken, de religiositeit, soms echt en warm, dan weer overspannen en gezwollen, de verfijning en de grofheid en voor al de wreedheid en barbaarsheid. Bunuel verstaat de kunst groteske situaties te scheppen, maar deinst I evenmin terug voor tonelen, waar van men zich als ze tegelijkertijd niet zo buitengewoon spannend wa ren! vol walging zon afkeren De niet meer zo Jonge landhter Don Jaime krijgt bezoek van zijn knappe nicht Viridiana, een non netje, dat op aanraden van de moe deroverste nog eens de man zal ont moeten. die haar opleiding hieft bekostigd. Dat bevel van de moeder overste is kennelijk geïnspireerd door Don Jaime, die zijn speciale beloe- lingen met dit bezoek heeft: hi; wil zijn nichtje trouwen. Het meisie is van die avances niet gediend ei wil het huis ontvluchten nadat hR haar met een leugen onder nog zwaardere druk zet. Ze is haar terugrei: nog maar nauwelijks begonnen of z>. ver neemt. dat Don Jaime uit waihoop over zijn afgewezen liefde, zici van het leven heeft beroofd. Vir.diana keert terug en tracht, terwij Don Jaime's zoon Jorge een einde begint »e maken aan de materiële ve'waar- loznig van het landgoed, haar chris- telijke plichten tegenover de laasten na te komen door de bedehars en paupers uit het dorp in een der bij gebouwen onder te brengen. Wanneer men in het kort een samenvatting probeert te geven van de rijke inhoud van deze film moet het resultaat wel heel mager zijn. Bunuel is een meester in de filmische uitbeelding van situaties, voorvallen, gevoelens en dramatische hoogte punten. Hij beschikt over een diep inzicht in de mogelijkheden van de camera, vooral in de indrukwekkende climax van het banket der paupers, die van de afwezigheid van elk toe zicht gretig gebruik maken om zich tegoed te doen. Wat Bunuel In dit demasqué der rwelgende en tenslotte krakélende schelmen laat zien, is een aangrij pende schildering van de ontlading der spanningen, waaronder zij-die niets-hebben leven. Maar dit tuig heeft niet alleen geen materieel bezit, maar ook geen enkel gevoel van hoger orde en het feest loopt uit op vernieling van artistieke oudheden on zelfs op verkrachting van haar, die het beste met hen voorhad: Viridia na. Soms herinnert doze film aan dat andere Spaanse werk: Calle mayor van Bardem, eveneens vol wrede ontluistering van wat er aan tedere gevoelens op deze aarde bestaat. Hel Spaanse volkskarakter bevat het- zjj van origine, hetzij onder de in vloed van de zeer specifieke omstan digheden waaronder het al zovele eeuwen heeft geleefd harde, cyni sche trekken, die ons verbijsteren, zoals ook het slot van deze film kil en bruut is. Toch boeit die keiharde analvse buitengewoon en bovendien wordt ze in prachtige fotografische beelden op het doek gebracht. TRIANON Harold Lloyd behoort tot een van de allerbekendste film komieken uit de jaren twintig en dertig. De ouderen onder ons ken nen hem vast nog wel als de man met de uilebril en de strooien hoed. Groot is het aantal films, waarin deze lach-of-iK-schiet-figuur de hoofdrol vervult. Herinnert U zich de volgende titels: Safety last (1923), Hot water (1924), Why Worry (1926), I Girl Shy H924), Professor Beware (1938), Movie crazy 1932 en Feet first (1930)? Ja? Dan zult u vast en zeker weer veel plezier beleven als u deze week „Harold Lloyds we reld der zotheid" binnentreedt. Het is een wereld van pret maken, een wereld, die alleen toegankelijk is is voor mensen, die tot schateren be reid zijn. Een wereld, die wij tegen woordig bijna niet meer kennen. Daarom is het goed de ken nismaking met Harold Lloyd te hernieuwen. Harold Lloyd bliift Harold Lloyd, of hij nu dé schuch tere, de droefgeestige of de strijd lustige uitbeeldt. Fragmenten van al zijn oude films vormen een nieuw cinematografisch produkt, dat de moeite van het aanschouwen zeer zeker waard is. Het is een komische aaneenschakeling van ontsnappin- gen-aan-de-dood, deze H&rold Lloyd- film. Nogmaals, U zult geen spijt hebben als U er een kaartje voor koopt! IIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIU LIDO De Britse komiek Nor man Wisdom daast gedurende de [paasdagen in een dubbelrol over het [doek in het theater aan de Steen- straat. Aan de ene kant de Norman. [die wij van talloze vroegere films kennen: de onhandige, linkse schle miel. Een doodgoede jongen, die één hartewens koestert, net als zijn va- 'der politieagent worden, maar die door zijn eine gestalte uitgesloten wordt van het keurkorps van Scot land Yard. De andere Norman is minder bekend. Een geslepen gang ster, Giulio Napolitani, die met een kapsalon als dekmantel de ene glad de juwelendiefstal na de andere tot een goed einde brengt. De geschiedenis laat zich dan ge makkelijk raden. Ondanks zijn ge brek aan lengte, zijn twee linkse handen en zijn onnozelheid wordt de ene Norman in verband met zijn spiekende gelijkenis met de bandiet toch in de gelederen van Scotland Yard opgenomen en op het spoor ge zet van Norman nummer twee. De komische effecten, waarvan Norman Wisdom zich bedient, wijken in niets af van de grollen en grappen, waar mede hy in zijn voorafgaande rol prenten zijn publiek aan het lachen heeft gekregen. Ook nu zien wij weer wilde spuitpartijen. dwaze hol- partijen en vreemdsoortige knokpar tijen. Maar Norman Wisdom is nu eenmaal een komiek zonder preten ties. Hij heeft geen ander doel dan de bioscoopbezoekers ongecompliceer de vrolijkheid voor te zetten. Daar in slaagt hij steeds volkomen. Men kan om zijn dolle dwaasheden eens gezellig lachen. En dat Ls toch ook Iwat waard Kid Galahad Stoere Elvit REX Waaraan Elvis Presley zijn onverwoestbare populariteit heeft te danken, zal voor vele 'oudere» men sen wel een raadsel blijven, maar het lijdt geen twijfel dat drommen ten- agers willen zien hoe El vis zich als „Kid Galahad" gedraagt. In één woord: stoer. Hij zingt, tokkelt op z'n gitaar, flirt met meisjes en.bokst. Voor dat de film werd opgenomen, heeft Elvls bokslessen moeten nemen En als Kid Galahad bewijst hij een goe de leerling te zijn geweest: hij slaat tenminste een tegenstander knock out en dat ls een beetje een verras sing voor degene die vindt dat Elvis in zijn korte broekje er allesbehalve vervaarlijk uitziet. Maar goed, Elvis wint, niet alleen in de ring trouwens. Hij wint ook het hart van een van de vele fraaie meis jes. die deze amusementsfilm wat fleur geven. Ridder Pardaillan Vechtersbaas eerste klas LL'XOR Onder regie van Ber- I nard Borderie is het kleurenspekta- kei „Ridder Pardaillan" tot stand gekomen. Het verhaal speelt zich af in Parijs in het Jaar 1588. Het was in die dagen rumoerig in Frankrijk, want de strijd om het koningschap was ln alle hevigheid gaande. Een hertog, die de beste papieren hier- i voor bezit, tracht zich op snode wij ze te verzekeren van de liefde van een „comédienne", die in werkelijk heid een afstammelinge van een ho ge adellijke familie is. Zij wordt even- |wel bemind door ridder Pardaiilan, een Gaskonjer, een ware vechters baas, die niet duldt dat iemand an ders dan hijzelf de schone Violetta in de armen sluit. Voor het zover I is, moeten er heel wat trawanten van de hertog verslagen worden. Dit lukt tenslotte, niet het minst door de hulp van de hertog d'Angoulème, die besloten heeft Pardaillan zijn steun te verlenen, en Slmson, een fi guur k la Maciste, die samen met Viletta optrad in de open lucht. Ge drieën gebruiken zij alle middelen, die hun ten dienste staan, degens, de blote vuist, tafels, stoelen, kroon luchters en dergelijke zaken. In een vlot tempo ontwikkelt zich de strijd tussen het recht en het on recht. waarbij nu de ene, dan weer de andere partij in het voordeel is. De laatste en beslissende slag is ech- ter voor onze vrienden, waarna zR ongehinderd met een bootje de Seine kunnen afzakken. In zRn genre is „Ridder Pardaillan'' zeker niet mLs- lukt, en liefhebbers van een vlotte en ontspannende avonturenfilm kun nen wjj dan ook met een gerust hart de gang naar het Luxor-theater aanbevelen. Junglekat Boeiend stuk natuur Studio Walt Disney is één van die filmmakers van wie men een stuk werk kan gaan zien zonder dat men zich van te voren behoeft af te vragen welk onderwerp hR heeft ge kozen. Hy doet alles met de kundig heid. het (schijnbare) gemak en de eenvoud die alleen de heel groten kenmerkt. Of hij zijn naam nu verbindt aan een tekenfilm, aan de openings ceremonie van Olympische Winter spelen (I960) of aan een documen taire, het ls altijd af en altRd eerste klas. Vele Jaren geleden Introduceer de hR de opzienbarende documen taire „De woestijn leeft" en op tal loze manleren heeft hij hierop een geslaagd vervolg gevonden. Een daarvan is „De mysteries op de zee bodem", die nu als voorfilm draait en de hoofdfilm: „De Junglekat". Dit laatste is het verhaal van een jaguar- paar. waarvan men een stukje boeiende levensgeschiedenis krijgt te zien. Disney heeft weer niet gerust voor hR alle bijzonderheden van deze wildjager - bR - uitnemendheid had vergaard. Zo is men getuige van de vaak zeer wrede strRd die de natuur te zien geeft. De jaguar tn gevecht met een wild zwijn, met een krokodil met een boa constrictor enz. afgewis seld met humoristische toneeltjes zoals Disney die als geen ander weet vast U leggen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3